PDA

Prikaži potpunu verziju : nec dvd/rw neverovatno iritirajuć problem


nomans
2.10.2006, 19:46
Imam nec dvd/rw ND3550A koji sam modovao na nd4551a ali problem koji sam imao ostaje slican. Problem je sledeći: Dvd diskove čita "random" i to je pocelo kada sam na postojeci xp pro sa sp1 dodao xp sa sp2 odjednom je prestao da normalno čita narezane dvd-e iskusan sam korisnik računara i prilično toga znam tako da sam fleshovao, reinstalirao updetovao, menjao slave-master i sl.
i ništa ne pomaze.
nekada cita disk kao blank i nudi opciju za rezanje,najčešće prijavljuje "windows cannot read from this disk. The disk might be corrupted, or it could be using a format that is not compatible with Windows", a ponekad kada kliknem otvori folder koji je prayan (kao kada nema diska u drajvu).
na drugom pc-u čita i neke dvd filmove koje na mom neće.
Ali svaki data disk koji ide uz razne pc magazine prijavljuje da nepostoji,tj kao da disk nije ni ubačen u drajv.Još više me nervira što nekada pročita isti disk koji kasnije neće(ubacim-radi/izbacim,vratim-ne radi)
konfiguracija je sledeća
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) (2600.xpclient.010817-1148)
Language: English (Regional Setting: Serbian (Latin))
System Manufacturer: NVIDIA
System Model: AWRDACPI
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD Sempron(tm) Processor 2600+, ~1.6GHz
Memory: 512MB RAM
Page File: 272MB used, 977MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
diskove narezujem u neru 6.6.0.3
Pomagajte ljudiiiiiii!!!

sokratbg
3.10.2006, 0:22
probaj nero 6.6.14
i proveri dvd region
sp2 skoro uvek pravi neki problem kad se doda na win koji nije
sveze instaliran
bolje integrisi sp2 (nLite) pa instaliraj ponovo
-probaj dvd kako radi na drugom racunaru
mada vidim po forumima da dvd/rw nec, pionir crkavaju posle godinu dana
koliko para toliko muzike

nomans
3.10.2006, 18:02
Hvala probaću,
Na drugom računaru čita sve diskove sa original(ovaj domaći) filmovima, a rezane poneki. Drugi računar je moj pa je instalacija ista, možda nevalja xp instalacija?
Pisacu cim nadjem Nero.
Hvala jos jednom

Spawn BG
4.10.2006, 0:54
Drugi računar je moj pa je instalacija ista, možda nevalja xp instalacija?

Ne verujem da je do instalacije, nisi jedini kome se ovo dešava, i kod mog ortaka se povremeno dešava ista stvar (NEC izgleda nešto nije uradio kako treba ili je možda u pitanju neka zaštita koja na kraju izgleda štiti vlasnika od korišćenja uređaja...)

nomans
28.10.2006, 11:20
resenje je sledece: nema ga kupio sam citac i zavrsio nerviranje.:D