PDA

Prikaži potpunu verziju : [Питање]Два система на истом hdd


ultimate793
8.3.2013, 18:14
Поздрав људи! Волео бих да поставим једно "питањце" :)
Наиме, прво сам инсталирао Виндоус ИксПе, на партицији Ц(дакле имам две партиције Ц је 120гб, Д је 180гб); на Ц-у сам инсталирао ИксПе, и инсталирао све потребне драјвере и програме, у "фулу", јелте.. :)
Непланирано сам започео инсталацију Осмице, коју сам имао на рачунару, и без икаквих проблема, моунтовао преко Деамон Тулса, и покренуо Сетап, без рестартовања рачунара, и инсталирао на Д-у.. И ево сад ме баш примамио, али ми је безвезе да ми ИксПе са свим програмима заузима доста простора, а да све те програмске податке могу користити само на ИксПе-у, односно да све то што ми треба за рад морам поново инсталирати на Осмици, и поново заузео исти простор још једном..
Питање: Да ли је могуће икако користити неке програме заједно, на оба оперативна система, укључујући о остале податке, рецимо повезати и десктопове. Свакако ми је јасно да ИксПе и Осмица не раде баш у истом окружењу, али мислим да нема великих разлика од ових програма које користим.
Захваљујем на утрошеном времену и посвећеној пажњи.
Захвалан за сваки одговор и предлог!
Свако добро жели ,
ultimate793! :alealeee:

water wizard
8.3.2013, 18:31
pa probaj, klikni na prečicu pa ako radi radi, ako ne radi moraćeš da instaliraš..

ultimate793
8.3.2013, 18:32
Пробао, не функционише.. :(

mare037
8.3.2013, 18:37
Ne mogu da rade aplikacije iz Win XP na Win8. Niti iz Viste. Da imaš Win7 umesto XP-a, mogao bi aplikacije da pokrećeš.

zajchik
8.3.2013, 18:55
Ja sam imao dual boot i to na istoj particiji (na c, xp i vistu a kasnije vistu i w7)i progrpami nikad nisu radili sa jednog sistema na drugi.

ultimate793
9.3.2013, 1:25
Бедак.. Значи исти програми, на обе партиције..
Уреду.. Хвала свима на одговорима! :dedica:

Sladjan85
9.3.2013, 10:06
Ultimate793, zato postoje portabilne aplikacije. Za gotovo svaki program koji ti padne na pamet imas portabilne varijante, ciji se svi fajlovi smestaju u 1 folder (ne bacaju fajlove po sistemskim folderima ,Windows,System32 itd) ili su u jednom zasebnom EXE fajlu.

Ja ih imam 200 i rade na svakom mogucem Windowsu, tako da sve sto treba da uradis je da iste downloadujes jednom i onda si kasnije miran. Naces sve sto ti padne na pamet. Neki od sajtova gde mozes da krenes u potragu je na primer :

http://portableapps.com/

ili jos mnogo bolje :

http://www.portablefreeware.com/

Sve te aplikacije mozes smestati u neki novi folder po imenu na primer :

Portable Files, napravis precice ,kopiras na desktop i to je to.

ultimate793
9.3.2013, 14:49
:tapsh: :aplauz: :opanachke
Благодарим Ти Брате!! :)
Послужиће савршено! Свако добро!

Sladjan85
9.3.2013, 15:28
No problemos :)