PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako pustiti 3D film?


todor
8.3.2013, 13:39
Kako pustiti 3d film u formatu H-SBS na kompu? Kada ga pustim vide se dve slike jedna pored druge.

cane.prebranac
8.3.2013, 15:15
Tako treba da bude. Imas li 3d naocare?

todor
8.3.2013, 15:51
Nemam naocare ali mogu da ih nabavim. Zar ne bi trebalo da se vidi kao mutna dupla slika, a ne kao dve slike jedna pored druge, pa onda, kada se stave naocare dobije 3D efekat?

cane.prebranac
8.3.2013, 15:53
Probaj sa naocarima pa vidi da se dobije 3d efekat.

todor
8.3.2013, 15:54
A kakve tacno naocare treba da budu?

cane.prebranac
8.3.2013, 15:57
A na cemu ti to pustas? Na monitoru? Ovakve su http://www.tehnomanija.rs/3d-naocare

todor
8.3.2013, 16:02
Pa nemam 3d monitor/TV. Hteo sam samo da vidim 3d efekat u kucnoj varijanti. Jel moze nesto da se postigne sa obicnim monitorom ili tv-om?

Beagle
8.3.2013, 16:03
H-SBS podrazumeva da ukrstis oci tako da se u tvom vidnom polju formira treca slika koja ce biti 3D. Pretpostavljam da ima opticko pomagalo i za takav format, ali HSBS film je vec sam po sebi osakacen u rezoluciji (jer se prikazuju dva kadra u okviru jednog), tako da ne vidim neko veliko zadovoljstvo u gledanju takvog filma.

cane.prebranac
8.3.2013, 16:05
Pa nemam 3d monitor/TV. Hteo sam samo da vidim 3d efekat u kucnoj varijanti. Jel moze nesto da se postigne sa obicnim monitorom ili tv-om?
Mozes postci neki 3D efekat ali to je bez veze skroz.

todor
8.3.2013, 16:06
Nisam mislio da gledam filmove, nego cisto da vidim kako to izgleda.

cane.prebranac
8.3.2013, 16:18
Prvo sto ti treba to su naocari, kad to nabavis, onda mozes da experimentises. Imas u KM playeru opciju 3d sa kojom mozes bilo koji obican film da pustis u 3d, mada kazem ti neces se nesto puno usreciti sa tim.

Nikola16789
8.3.2013, 17:02
Idi u bioskop pa odgledaj neki 3d film i videces kako izgleda, ovo sto pokusavas je bzvz, nekvalitetno, i neces dobiti pravi osecaj, moze samo galva da te boli.

todor
10.3.2013, 1:18
Koji plejer pusta HSBS filmove tako da slike ne budu jedna pored druge nego preklopljene?

petar.ostoja
18.3.2013, 1:36
Nov sam na forumu, pa da pokusam da ovde postavim pitanje, da ne otvaram samo zbog toga novu temu. Jasno mi je kako radi 3D tehnologija, imam 3D monitor i pasivne naocare i sve sljaka lepo. Medjutim problem je prevod. Prevod mi je u glavnom u srt formatu za sve filmove.
Kako da ja konvertujem prevod u 3D, tj da mogu lepo da ga citam dok gledam film?
Da li mkvmerge ima neku skrivenu opciju za 3D filmove i prevode?
Opcija 3D subtitla na KMplejeru (ili nekom drugom PC playeru) otpada, posto koristim LG BD560 player i 3D monitor.

Dusan-DDY
18.3.2013, 3:07
ljudi probajte PowerDVD 12 ima opcije za razne 3d naocare, pasivne, aktivne, red crayon.. sta ti ja znam kakve postoje :D ali program je prva klasa i za prevode i sve ostalo, ako ne mozete da nadjete 12ticu i ove nekoliko predhodne verzije su ok

petar.ostoja
18.3.2013, 11:40
@Dusan-DDY
Znam ja za te playere, cak mi i KMplayer lepo pusta 3D film sa prevodom, poenta jeste sto ja ne pustam 3D film na kompu vec na BluRay playeru. I zato mi treba konvektor iz 2D (srt) u 3D prevod

Dusan-DDY
18.3.2013, 16:44
epa onda mozes da konvertujes any video converterom, samo je vazno da imas noviju verziju i da je prevod u istom folderu gde je film i da se isto zove, i u programu sa desne strane imas podesavanja gde podesis najbolji kvalitet.. i tu dole na subtitles samo odaberes taj prevod i konvertujes

pavel-pc
7.4.2013, 22:50
pozdrav narode :) imam problem 3d video sa pc-a se emituje na maloj frekvenciji kako i na kojem plejeru je moguce namestiti frekvenciju na pc-u je ok

pedjastudio84
8.4.2013, 0:55
Ja te nista ne razumem. Evo ti . . , . , , . pa ih rasporedi gde treba u tvom postu.

pavel-pc
8.4.2013, 23:23
Na kompu preko 3def plejera pustim 3d film. Film krene na monitoru, slika ima dubinu ali pojedini delovi slike se sasvim malo zamucuju i dubina se malo zamucuje. Kada se ceo windows izbrise i ponovo instalira slika je neko vreme PERFEKTNA na monitoru info traka ispise 1080p 60Hz. kada se slika pokvari traka ispisuje 1080p 30 Hz. Probao sam sva moguca podesavanja sto znam ali ne mogu da dobijem 60 Hz. Imam tv/monitor lg tm2792s, procesor je i5 agrafika amd radeon 7770.

igorbb22
12.5.2015, 14:48
Kupio sam tv LG 42LN575-ZE pre par meseci.
U prodavnici mi je receno da ima mogucnost gledanja 3D filmova
pa sam odmah pristao da kupim taj tv.
U bioskopu sam gledao pre par dana film u 3d i resio sam to da realizujem kod kuce.
Sad kada sam resio da sve to lepo realizujem, zovem i raspitujem se za naocare, dobijam odgovor da ne mogu da gledam na tom tv 3D sadrzaj.

Imam neke filmove koji su sa duplom slikom, kvalitet je vrhunski.
Imam neke koji su SBS ili HSBS, mada ne znam sta to znaci.
Na nekim snimcima se vidi mutna slika sa plavim i crvenim konturama kao sto je bilo u bioskopu.
Zanima me kakve bi trebao naocare da kupim?
Ima li razlike u tim formatima?
Mogu li uopste nesto da gledam sa naocarima ako bi ih kupio?

Partybreaker
12.5.2015, 17:21
Ako je to ovaj (http://www.lg.com/uk/tvs/lg-42LN575V) televizor, bojim se da nemaš 3D funkciju. Primera radi, za model 42LB650V znam da ima 3D i u istim tim specifikacijama (http://www.lg.com/uk/tvs/lg-42LB650V) se pojavljuje odeljak za 3D sa svim detaljima.

Inače, LG tera tzv. pasivni 3D (za razliku od npr. Samsunga koji ima aktivni 3D), pa bi i takve naočare trebalo da juriš.

zagiii
12.5.2015, 21:45
Imam takav TV i koliko mi je poznato nije 3D.

Spawn BG
13.5.2015, 15:50
Na nekim snimcima se vidi mutna slika sa plavim i crvenim konturama kao sto je bilo u bioskopu.
Zanima me kakve bi trebao naocare da kupim?

Ako se vide plave i crvene konture, onda ovo:

http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/uploads/2013/10/3dglasses-2.jpg
http://www.berezin.com/3d/thumbs/545C.jpg

igorbb22
14.5.2015, 21:44
Kupio sam naocare u matrix stilu sa crvenim i plavim staklom.
Nasao film u Anaglyph formatu, valjda se tako kaze. i plus sam nasao na youtube neke slicne snimke.

Danas sam pokusao da gledai i dobio sam 3d efekat, ali nije ono sto sam video u bioskopu.

Ima li neko iskustva sa 3d projektorima kojih ima da se kupi za 40 hiljada.
Kakva tu oprema ide i koji format filma se ubacuje?

Imam jednu prostoriju koju sam resio da opremim kao mini bioskop.