PDA

Prikaži potpunu verziju : Pro Evolution Soccer 2014 (PES 2014)

Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Љуша
22.9.2013, 16:07
Коментатори, апдејт 3, волуме 2:

http://www1.picturepush.com/photo/a/13714479/220/13714479.png (http://picturepush.com/public/13714479)

Osbourne
22.9.2013, 17:01
@maremas

Stvarno nemas lag kad igras odbranu? :icon_scra

btw. konami redovno radi golmane po uzoru na srpske... :D

6ZPQ3HhtRGs

Љуша
22.9.2013, 17:44
Још увек нема демо за комп :kreza: :D

maremas
22.9.2013, 18:23
@maremas

Stvarno nemas lag kad igras odbranu? :icon_scra

Nemam.

Ovi sa nVidia karticama neka skinu poslednje drajvere NVIDIA 327.23 WHQL.

Edit:
Sad sam naleto na ovo, crkao sam :D
http://i.imgur.com/hKTXeh2.gif

Lampard
22.9.2013, 20:38
1. Ko se zali na igru, nek igra i dalje pes13 na +2 brzini, i po mogucnosti nek namesti pass support na 4 crtice, i napravi tim sa svim igracima koji imaju speed merchant karticu.
2. Ko se zali na golmane(da lose brane), ne znam sta da mu kazem. Nek upali jos jednom pes13 :boodala:
2.1 Ima i ovih da im smeta golman sto sve brani, upali pes13 pa vidi kako je kada nista ne brani, kada ga zaobilazis a on ostane na penalu i cese j*ja.
3. Kome smeta odbrana, nek upali pes13 i nek vidi kako igraci ''reaguju'' kad indijanci udare trougao do kraja pa mu prolazi kroz noge lopta svaki put.
4. Grafika kome smeta, nek upali pes13 DEFAULT(bez ikakvih patcheva) i neka vidi kakva je u proslom pesu, onako mutna, umazana sa blurom, kao da se neko ispovracao po ekranu.
5. Kome kasne komande, nek saceka update zvanican od konamija, a ne da daje utiske o igri na osnovu kasnjenja komandi.
6. Kome smetaju traljavi pasevi i sutevi, nek igra 0 crtica pass support i manual sut(kao ja) pa ce sve zavisiti od njega, a ne kako se kompjuteru dopadne.
7. Ko se zali na Online, ima pravo u potpunosti, za to nema opravdanja sta su nam ove godine uradili.

bacacar
22.9.2013, 20:52
Odlete djubre sa harda! Tolko o PES2014. Kad smo dosli do toga da oni kopiraju fifu, ne vredi uopste trositi zivce. Aj, taj osecaj da lici na fifu mogao bih i da zanemarim, ali me izludjuje cinjenica da 1 na 1 ne moze da se izdribla igrac bez neke kerefeke i finte. Posto stvari stoje tako igra se svodi na ping pong pasove i forove u prostor. Glupi fudbal, mozda najgluplji odkad igram konamijeve fudbale! Veliko razocarenje! :mad::n-cc2:

Lampard
22.9.2013, 20:54
A da probas trening da odigras, i da naucis kako pretrcati igraca, i kako dobiti duel remplovanjem takozvanim?

bacacar
22.9.2013, 21:00
Nemam nameru da izlazem sebe dodatnoj frustraciji! Probao, video, obrisao. Vama kojim se svidja sta da kazem osim, uzivajte. Ja ovo ne mogu da igram, a na fifu da prelazim necu. Ceka se sledeca godina, mozda i naprave kasvetan fudbal. :)

maremas
22.9.2013, 21:13
Realno možeš da predriblaš igrača i na R1 samo promenom pravca bez problema.

Љуша
22.9.2013, 21:14
bacacar

Не знам зашто си овако жестоко напао игру. Шта јој фали. Јесмо коначно добили нови енџин, јесмо. Јесмо коначно добили нешто ново, јесте. Ово је по мени најбољи пес до сада. Много много реалнији од претходних.

Не бих се сада вратио на ПЕС 13 нема тих пара.

nikolapfc89
22.9.2013, 21:34

Speed burst :cool:

Nikola16789
22.9.2013, 21:59
Ovo je neverovatno koliko treba golmanu da se pokrene kad pritisnem "trougao", napadac pretrci jos 10-20 metara.

Najveci problem je sto ne mogu da iznesem loptu kad je oduzmem, svi moji igraci su staticni i pokriveni.

Deluje mi kao da moji igraci imaju manje stamine od protivnickih (AI). Oni svi trce celu utakmicu i svezi su do kraja, a ja sve vreme pazim i stedim, i ponovo svi riknu do kraja.

Deluje i kao da protivnik (AI) igra u brzini vise, dok moji igraci izgledaju ko da su se naduvali pre utakmice.

Igram na najtezoj opciji i nisam dao ni jedan gol jos uvek.

PavletheDood
22.9.2013, 22:29
Najjaca scena ikad, dajem loptu u prostor Oscaru cini mi se(ili Hazardu, uglavnom bio je neki brz igrac) i idem ka golu i drzim brzo trcanje i stize me
wait for it
...
...
Per Mertesacker.
100% ja nesto nisam uradio kako treba, sigurno ne znam da drzim brzo trcanje.
Igra ima svojih momenata kada me prijatno iznenadi ali ima i suvise frustracije, od golmana, do kamere koja se sporo krece!(jel se ovo jos nekom desava), od ponekad potpuno izgubljenih igraca, kasnjenje komandi itd.

minist@r
22.9.2013, 22:39
Tapkaj brzo trcanje i trcace brze.

bacacar
22.9.2013, 22:41

Realno, treba da gledam u pasulj kad ce moj igrac da odreaguje na komande da bih mogao to uvek da uradim! :)

Najjaca scena ikad, dajem loptu u prostor Oscaru cini mi se(ili Hazardu, uglavnom bio je neki brz igrac) i idem ka golu i drzim brzo trcanje i stize me
wait for it
...
...
Per Mertesacker.
100% ja nesto nisam uradio kako treba, sigurno ne znam da drzim brzo trcanje.
Igra ima svojih momenata kada me prijatno iznenadi ali ima i suvise frustracije, od golmana, do kamere koja se sporo krece!(jel se ovo jos nekom desava), od ponekad potpuno izgubljenih igraca, kasnjenje komandi itd.

Sigurno ne znas da drzis brzo trcanje. Bice da je do toga. ;) Potpisujem sve sto si reko! :)

bacacar

Не знам зашто си овако жестоко напао игру. Шта јој фали. Јесмо коначно добили нови енџин, јесмо. Јесмо коначно добили нешто ново, јесте. Ово је по мени најбољи пес до сада. Много много реалнији од претходних.

Не бих се сада вратио на ПЕС 13 нема тих пара.

Igrao sam svaki konamijev fudbal od kako ih prave i znam da igram. Znam i da treba vremana da se covek privikne na promenu gameplay-a, ali ovo je smesno. Ono sto mi lomi igru i cini je neigrivom je input lag, koji nema veze sa jacinom kompa vec je sastavni deo igre(kao u 2010) i sto se igraci okrecu kao da su im noge od kamena. Drugim recima igraci koji imaju dobre reflekse i pregled igre su osteceni jer ih sve ovo izjednacava sa likovim kojima se igra sastoji od spamovanja forova naslepo. Bilo je toga i ranije ali sada je nepodnosljivo.

Ne zelim da vam kvarim dozivljaj igre i vise o ovome necu da govorim. Uzivajte u igri, a nadam se da cemo dogodine svi zajedno velicamo PES2015 (nada umire poslednja) jer konami ume da napravi odlican fudbal kao i da promasi skroz. :)

P.S. Isto, nema tih para zbog kojih bih zaigrao PES2013 ponovo. :kreza:

maremas
23.9.2013, 1:05
Napravio sam faul posle guranja :cool:
http://www.dodaj.rs/f/1T/eV/Vm45mGH/faul.gif

icemama
23.9.2013, 1:13
I meni kasni kamera ponekad, pa ne vidim kako su rasporedjeni moji igraci u napadu.
Isto tako milion puta mi se desi kad primim loptu da "slucajno" pritisnem brzo trcanje ili to zapamti posto kontrole kasne online pa odleti u PM sa loptom.
Sad mi se desilo da 3x za redom kad krecem sa centra moj igrac doda loptu protivniku.

herrnikolic
23.9.2013, 1:17
Ova odgurivanja i povlačenja na desni analog su odlična!
Pobedih komšu 2:0 koji me je drao na 13ci po 4:1.Ne secka nista,malo,vrlo malo kasni promena igrača,odlična kretnje igrača i lopte,mada mozda jedno 10-15% su uvećali,rekao bih kad se zatrčim da mogu normalnije da se zadržim.
Inače oduševljen sam kako se lepo igra kad ne secka.
On ima nvidiu sad dal bese neka 600 seriija,256bitsa giga rama.8gb radne mem,neki fm2 proc 4jezgra.Pravo oduševljenje kad igra ne seca.
E da,kako su malo vise odali inercije tako je i kamera inertna.ne prati dovoljno loptu.

Nikola16789
23.9.2013, 1:19
http://www.dodaj.rs/f/1T/eV/Vm45mGH/faul.gif

Po mom misljenju, vecina tih guranja su fauli, a AI ih pravi u neverovatnim kolicinama. Jbt, probijam po boku, stize me odbrambeni igrac, pocinje da vuce i gura i bije rukama, na kraju moj igrac pada i igra se nastavlja bez faula. :rolleyes:

PavletheDood
23.9.2013, 1:23
^Igraci bas dosta vuku sa ledja, a sudija to ne okarekterise kao faul.

Nikola16789
23.9.2013, 1:27
Kako pravite te gifove, el ima neko automatsko resenje, ili moram rucno da snimim pa da provlacim kroz editor?

Jbt golman mi 3x u deset minuta ubacuje loptu u svoj gol, idiot!

maremas
23.9.2013, 1:29
Snimim frapsom, pa taj video šibnem u "Video to GIF Converter".

nikolapfc89
23.9.2013, 1:32

Sta smo burazer i ja sve videli do sad,zahvaljujuci R3,ljudi plakali smo :n_klanja:
U nekim momentima,bukvalno preslikan fudbal sa tv-a.
Koristite uz presing R3 (desni analog) za odbranu.Mnogo je mocno.

Pele10
23.9.2013, 1:33
koliko sam shvatio ova fuca ne može da se igra bez treninga od prvog nivoa basic do najviseg expert. U suprotnom, stice se utiska da pes ne valja. Ja sam pokušao na treningu 11 vs 11 da uhvatim neku caku bez treninga, ali očigledno da nema šanse. Napravim dve dobre akcije za gol, a u međuvremenu primim 3-4 gola i ne mogu lepo završnicu da sprovedem. Mislim da je to do mene, nekako se upetljam na kraju, hoću sa što više paseva da dođem do gola, ali to ne može. Ne mislim iz tri pasa, nego tika-taka Brasinom igrom da gradim akciju i stvorim šansu. U duelu ne mogu da izguram igrača, nekako mi uvek pobegne ili to ne radim baš kako treba. No, bacam se na trening, pa ću videti dokle ću stići.

herrnikolic
23.9.2013, 1:39
E ne mogu da shvatim da su ga napravili ovako zahtevnog i neoptimizovanog... :confused:

Gunner4Life
23.9.2013, 1:41
Kako da napravim da pas u prostor bude kao u pes13 ?

herrnikolic
23.9.2013, 1:42
Kako da napravim da pas u prostor bude kao u pes13 ?

staviš na basic

WhenDarknessFalls
23.9.2013, 2:21
Definitivno mnogo bolje od 2013, to je sve sto ja mogu za sad da kazem.
Inace sto se zahtevnosti tice, meni ovo komotno bolje radi nego 2013 koji je znao da mi spusti FPS na 53-55 na sredini terena kada se vidi gomila igraca, ovo sve radi k'o podmazano. :)

herrnikolic
23.9.2013, 9:02
Kako se menjaju komentatori?

Pu jeeeeeee...Izglda da se necu naigrati.Zahtevnije igre su radile ali ovo trza.
A kamera kad se izodi out :facepalm ne vidim kome dodajem kad se okrenem levo i desno :facepalm

brajko85
23.9.2013, 9:38
Za one kojima igra radi usporeno neka stave compatibility mode na Vista SP2 i trebalo bi da reši problem.

Zokifcrs
23.9.2013, 9:45
I meni kasni kamera ponekad, pa ne vidim kako su rasporedjeni moji igraci u napadu.
Isto tako milion puta mi se desi kad primim loptu da "slucajno" pritisnem brzo trcanje ili to zapamti posto kontrole kasne online pa odleti u PM sa loptom.
Sad mi se desilo da 3x za redom kad krecem sa centra moj igrac doda loptu protivniku.

To se meni desava u 90% situcajia polaska sa centra:facepalm

Zokifcrs
23.9.2013, 9:50
Sta smo burazer i ja sve videli do sad,zahvaljujuci R3,ljudi plakali smo :n_klanja:
U nekim momentima,bukvalno preslikan fudbal sa tv-a.
Koristite uz presing R3 (desni analog) za odbranu.Mnogo je mocno.

Kako uspevas da koristis istovremeno X i R3 (desni analog) :icon_scra

Lampard
23.9.2013, 10:25

na X igras dok ne udjete u duel, remplovanje, onda preuzimas RS i gurate se za loptu.

nokialino9595
23.9.2013, 12:12
ovde je glavna stvar u MLO imas brzog napdaca i samo sibas L1 + Trougao,kao u fifi 13......

Lampard
23.9.2013, 12:18
Пробај против фулл мануал противника, и ти играј фулл мануал, биће тотално нова игра, у позитивном смислу.

nokialino9595
23.9.2013, 12:21
a kako cu znati da protivnik igra na full manual,ne svidja mise ni malo MLO,za razliku od FUT-a u fifi ,ne samo zbog toga sto sam izneo nego generalno ceo sistem igre...

nikolapfc89
23.9.2013, 12:30

na X igras dok ne udjete u duel, remplovanje, onda preuzimas RS i gurate se za loptu.

Ovako :)

Lampard
23.9.2013, 13:03
a kako cu znati da protivnik igra na full manual,ne svidja mise ni malo MLO,za razliku od FUT-a u fifi ,ne samo zbog toga sto sam izneo nego generalno ceo sistem igre...

Namestis 0 pass suport i manual sut, i sve pomoci stavi na off, onda u mlo idi u ligu catenaccio(tu smo svi manual igraci skoro) i stavi kad kreces mec da ti trazi suport settings = similar. i naci ces.. igraj fer i sportski da te ne bi svi stavili na blok listu.

Zokifcrs
23.9.2013, 13:04
na x igras dok ne udjete u duel, remplovanje, onda preuzimas rs i gurate se za loptu.

А па то знам, ја мислио нека друга фора :)

nickaveli
23.9.2013, 14:15
Ja igram to remplovanje tako sto drzim R1+X sa desnom rukom i onda sa levom rukom odnosno levim palcem guram desni analog levo - desno ili gore - dole. :D

Necke1988
23.9.2013, 14:24
Za one kojima igra radi usporeno neka stave compatibility mode na Vista SP2 i trebalo bi da reši problem.

Daj detaljan opis, ja sam mislio da to regulišem smanjivanjem rezolucije a i kad 'oću da upalim igru smara me za video adaptere i onda idem na ignore i onda ne mogu da preskačem cutscene-ove. Vi kažite šta 'oćete al pes 2013 je bar imao 1000x bolju grafiku nego ovaj novi. A i odlučio sam se da ipak držim 2013-ice, jer mi je komp kompatibilan sa istom. :) Pozz

brajko85
23.9.2013, 17:11
Pa ako koristiš win 8 ili 8.1, idi na ikonu pes-a desni klik, propertie, compatibility i stavi tamo vista sp2. Ali to je ako ti radi igra onako usporeno, da vuče, onda pomaže.

Necke1988
24.9.2013, 0:17
Pa ako koristiš win 8 ili 8.1, idi na ikonu pes-a desni klik, propertie, compatibility i stavi tamo vista sp2. Ali to je ako ti radi igra onako usporeno, da vuče, onda pomaže.

Ja imam Windows 7 (doduše taj komp nije u mojoj sobi), provalio sam da se sad na "V" preskaču cutscene-ovi al bogami togom gameplay-a povremeno mi secka (u toku trajanja utakmice). Inače, verovatno ste u pravu za trening opcije, ovako ne znam kako da odradim uspešno akciju ili ovi prebrzo krenu napred. :D A golman sporije ide na loptu nego u prethodnoj verziji. Izmenio sam igrače u Srpskoj repki a u napadu sam postavio Sulejmanija i Filipa Đorđevića. :D

Osbourne
24.9.2013, 0:41
:boxing:

8Ey12BqKiXs

maremas
24.9.2013, 1:19
http://cdn.bleacherreport.net/images_root/article/media_slots/photos/000/760/085/applause-gif-tumblr-47_original.gif?1363040789

http://www.dodaj.rs/f/1u/cr/2bCzVUj1/baloteli.gif

PavletheDood
24.9.2013, 1:29
^Odlicne animacije Kola i Balotelija ali reakcija golmana losa, jes bio jak sut ali golman je mogao bolje da reguje.
Zna li neko kad ce se resiti ovaj problem sa kasnjenjem komandi i kad ce biti Konamijev patch sa licima igraca.

Nikola16789
24.9.2013, 2:04
Jel su AI igraci programirani da napraave faul? Danas sam primetio da nakon 10 utakmica nisu napravili ni jedan.

sidewinder989
24.9.2013, 7:03
Sve vise mi se svidja ali nazalost nedovoljno :(
Otprilike igram dok cekam fifu, i svidja mi se napad mnogo.. sve je tecno i lepo, ali odbrana katastrofa.. moram da igram odbranu samo tako sto drzim kocku i brzo trcanje i udvajam igrace.. nema sanse sa kasnjenjem kontrola da igram odbranu, u napadu je ok zadajem komande malo pre i onda to ispadne lepo, nadavao sam se lepih golova.. vrlo malo sam dao na bag golmana, takodje i vrlo malo primio zbog glupe reakcije golmana i slicno.. probajte na centarsuteve odmah nakon suta pritisnete trougao, onda igrac sutira glavom o zemlju i onda lepo odskoci lopta i udje u gol, bas prelepo izgleda.. Ali recimo smori me bas, uzmem valbuenu iz olimpika i bukvalno krenem sa centra i trcim pravom linijom dodjem sam ispred golmana odbrana me gleda i dam gol.. O.o tako sam par puta.. sad bukvalno svaki put kad krenem sa centra probam to pa ako prodje super :D

i jos jedna stvar, nemojte opet traziti neka nelogicna opravdanja, jer mislim da je to deo razloga zbog koga se KONAMI stalno provlaci i sto do sad posle 3 promasaja nije totalno propao, to da zajednica nije jedinstvena, vec ce uvek biti zadovoljnih koji ce u svakoj prilici i kad se ne trazi to od njih, da brane PES i traze opravdanja i razloge poput - ne znas da igras, nauci kontrole, odigraj trening itd... pa onda nema veze sto transferi nisu uradjeni sredice to jenki ili ovaj ili onaj, ali izvinite ako igra izadje krajem septembra, a prelazni rok je prvog septembra, nema nikakvog razloga osim neodgovornosti prema fanovima i lenjosti da se jedan ozil ne ubaci u arsenal, bale u real i slicno.. i kad se ljudi bune sto su bekovi prebrzi kad jure napdaca, nemojte slati "tutorial" koji kaze da se tapka R1 i tako se brze trci, nije nego se daje duzi for, ali to NE USPORAVA odbrambenog igraca niti ubrzava vaseg, ja recim na TOP PLAYER igram i svaki put kad protivnik izadje sam negde na oko 30 metara a moja odbrana je iza, ne brinem se jer znam da cu ga stici sigurno makar igrao sa severnom korejom ili brazilom ili protiv istih.. to je ocigledan propust kojih ima jos ALI nema mnogo, konami ima jedinstvenu priliku da napravi ovaj fudbal fenomenalnim tako sto ce zakrpiti te neke stvari + taj community koji ce svojim patchevima napraviti prezentaciju takodje sjajnom.. jer evo ja bih se , a i verujem mnogi razocarani u pes vratili..

jovaš
24.9.2013, 10:15
Igram Konamijeve igre od djetinjstva. Posebno ISS i PES.
Do PES-a 2008 to je bila odlična igra. Kada je on izašao većina je prešla na FIFU 2008 koja je bila odlična(ali za XBOX360/PS3). Po meni, Fifa 11 je najbolji fudbal do sada, bez konkurencije.
No da kažem nešto o PES-u 2014.
Kao prvo imam Core 2 Duo E 7400, 3 Gb DDR2 667 i Ati Radeon Hd 4850. Igra radi u 60 fps na 1920x1080 bez pada frejmrejta.
Igra nije ništa spektakularno grafički iako mnogi fanovi govore da je čudo neviđeno. Ljudi, ovo je grafika na nivou PS3/X360. Da je rađena i za PS4/XBOX ONE bila bi druga priča.
Ovo nije ni "f" od Fox Engina. Čim se igra radi i za XBOX360/PS3 nije mnogo naprednija od prethodnih verzija vizelno.
Pes 2008 pa i Pes 2013 su rađeni u našminkanom "PS2" endžinu, što je Konami na kraju i priznao.
Pes 2014 izgleda bez sumnje ljepše, tečnije, animacije su bolje. Izgled igrača je kao kod zombija, po meni užas, neprirodno.
Publika je odlično urađena, navijači, stadioni i trava koja konačno nije blijeda.
Po meni,(Nisam fanboj FIFE) grafika u FIFI 14 je ljepša i bolja.
E sad igrivost.
Mnogo je bolja, nema sumnje.
Lakše se igra odbrana, teže napad, usporen je tempo, igra teži realnosti.
Ali, ali.
Golmani su opet "glineni golubovi". Loše se postavljaju, prolaze im lopte kroz ruke, ne izlijeću na vrijeme, užas!
Primanje lopte je užas, tromo, mlitavo, nerealno.
I najveća mana od svega je kada napadač izbija ispred gola (Mesi, Agero i ostali brzanci) odbrambeni koji je 10-ak metara iza njega stiže ga lagano a u pitanju su igrači tipa (Bonući, Mertezaker, Van Bujten..). Ma dajte ljudi, jeste gledali pravu utakmicu? Nerealno.
Sudija.
Mislio sam, nadao se da su popravili suđenje.
Ali ipak, stravične greške.
Kao prvo, za isti start u sličnoj situaciji na približno istom dijelu terena, sudija nekad daje crveni a nekad ništa? Jel realno?
Prednost je katastrofa odrađena. Daš gol i sudija ga ladno poništi jer je pri šutu bio faul. Realnost..
Za ofsajde i da ne pričam.
Sve u svemu napredak u odnosu na PES 2013. Konami ide u dobrom pravcu. Ali tranzicija je teška i prelazak na next-gen.

maremas
24.9.2013, 10:25
Evo za one što kažu da odbrambeni igrači bez problema stižu napadače u par koraka. Sve je do pravilnog korišćenja http://www.thegamingtailgate.com/forums/images/smilies/ps3_R1.png. Ako ga držiš samo kao u PES2013 normalno je da te stigne i Milijaš :)
http://www.dodaj.rs/f/M/NJ/bTPbiHc/ronaldo.gif

http://www.dodaj.rs/f/r/hH/4kqR9u3p/menez.gif

Igrano na Top Player.

Tako da http://www.lpassociation.com/forums/images/smilies/ketchup.png bag ne postoji, samo treba da se provali trčanje.

laza80
24.9.2013, 10:52
Jel su AI igraci programirani da napraave faul? Danas sam primetio da nakon 10 utakmica nisu napravili ni jedan.

Podešava se u opcijama, po defaultu ne prave faul.

maremas
24.9.2013, 10:57
Što se faula tiče zavisi kako igraš, evo meni u poslednjoj tekmi na top player napravio 3 faula, toliko sam napravio i ja.

http://www.dodaj.rs/f/0/ZW/1komHuFk/faul.jpg

Osbourne
24.9.2013, 12:00
i kad se ljudi bune sto su bekovi prebrzi kad jure napdaca, nemojte slati "tutorial" koji kaze da se tapka R1 i tako se brze trci, nije nego se daje duzi for,

A kako da trcis brzo sa loptom bez toga da dajes duzi for? Jesi igrao ti fudbal nekad? Gledao eventualno? :icon_scra

"I jos jedna stvar", procackaj malo moje postove pre nego sto krenes na mene sa ovim: vec ce uvek biti zadovoljnih koji ce u svakoj prilici i kad se ne trazi to od njih, da brane PES i traze opravdanja

:D

maremas
24.9.2013, 12:15
Dao sam Nojeru gol kroz stomak :boodala:
:rofl:

real022
24.9.2013, 12:21
Evo za one što kažu da odbrambeni igrači bez problema stižu napadače u par koraka. Sve je do pravilnog korišćenja http://www.thegamingtailgate.com/forums/images/smilies/ps3_R1.png. Ako ga držiš samo kao u PES2013 normalno je da te stigne i Milijaš :)
http://www.dodaj.rs/f/M/NJ/bTPbiHc/ronaldo.gif

http://www.dodaj.rs/f/r/hH/4kqR9u3p/menez.gif

Igrano na Top Player.

Tako da http://www.lpassociation.com/forums/images/smilies/ketchup.png bag ne postoji, samo treba da se provali trčanje.

Pa stigli su te oba puta. Sa Ronaldom si pobegao, ali uz menjanje pravca.

Inače, meni ovakav sistem potpuno odgovara, moguće je pobeći odbrambenom, uz "otresanje" ili davanjem fora. A prilično retko na klasičan sprint sa loptom u pravoj liniji. (verujem samo na regular ili ispod, kao u pesu 2011).

Mislim da su na ovaj način delimično rešili spam sa dugim loptama koje se šalju još sa sopstvene polovine. Možda nije najsjajnije rešenje, ali meni je ok. Jednostavno, da nema takvog sustizanja napadača, bilo bi 25 golova po utakmici. Ovako je bolje nego u pesu 2011 npr, gde nikako nisi mogao da pobegneš odbrani.

Ovde je to ipak moguće. Možda ne možeš da neometano da pretrčiš 50 metara, ali jbg..

A evo kako bi to sve trebalo da izgleda

http://www.youtube.com/watch?v=FlQkXQIxXAQ

Osbourne
24.9.2013, 12:22
Dao sam Nojeru gol kroz stomak :boodala:
:rofl:

Pa daj gif covece da se i mi malo smejemo... :)

maremas
24.9.2013, 12:28
Pa stigli su te oba puta. Sa Ronaldom si pobegao, ali uz menjanje pravca.
Opet sam se odvojio od njega posle kontakta sa loptom i centrirao ali loše :)
Ali poenta je da sam pretrčao pola terena i nisu me stigli i uzeli loptu, kao što drugi kukaju... Kod Ronalda je bila rupa u odbrani kroz koju sam krenuo zato izgleda tako lako.

@Osbourne
E jbg, ovaj sad nisam snimio.

Reloader
24.9.2013, 13:44
Meni je ovaj novi PES posle PES 2013 pad s konja na magarca. Zasto? Pa sve je to lepo, ulickali su grafiku, vidimo cak i vez na stucnama igraca, ali pitanje je kome sve to treba? Bolje da su se koncentrisali na popravljanje gameplaya i golmana nego sto su lickali grafiku. Ajde sto je overall osecaj kao da se igra na ledu, veci problem je sto 97% golova pada iz nekih nemogucih/nebuloznih situacija, slucajnosti i odbitaka, nego sto su proizvod rezultata igre na sredini terena. Odbrane su katastrofa, golmani jos veca. Mnogo puta odbrambeni igrac ide u totalno suprotnom smeru, tacnije bezi od napadaca koji ide ka golu, sklanja se od njega, omogucava mu lagan sut na gol. Vrte se nesto u krug, setkaju, i naravno da se lako prima gol. Da ne govorim o situacijama iz kornera u slucaju da lopta padne na zemlju. Tu nastane neko guranje, nekakve neprirodne kolizije igraca sa loptom, ma mozes 10 puta da pritisnes kocku da izbijes loptu, iako ti je na nozi, ako ti je sudjeno, primas gol. Golmani blagi uzas. Brane stopostotne sanse, a onda im lopta koju im odbrambeni igrac vrlo blago vrati lagano prodje pored noge u gol. Ne znam kako radite te gifove, ja igram na xboxu pes, ali kad bi videli neke situacije, pali bi na **** od smeha. Redovno mi se odbrana i golman svadjaju oko lopte, golman se zaleti da je izbije, promasi je (???) i naravno pritrci protivnicki napadac i zakuca ga. AI nije nista posebno, vec sam ga provalio, tako da primim 2-3 gola ali dam 5. Medjutim, nikakvog gushta tu nema kad vise od polovine golova dam slucajno, a ne kao proizvod neke akcije ili buildup-a. Izvodjenje auta takodje, u 2013 si mogao u vise stepena da biras na koju ces stranu da bacis loptu, ovde samo na 3 - levo, desno pravo??? Dakle klasican pad. Ne znam da li ste primetili da mnogo opcija fali, koje su bile u proslim PES-ovima, npr. nema da se podesi kisha, zatim nema ni jednog Spanskog stadiona, nema podesavanja ucestalosti transfera drugih klubova u Master Ligi?

Ovo definitivno nije pes, mozda neka kvazi-fifa.

maremas
24.9.2013, 13:58
Jel igraš na analog ili ne, pošto se aut bez problema izvodi gde god želiš?

Da li se meni čini ili u MLO za pobedu dobijam bodova koliko bi dobio za poraz i obrnuto?
Kameru takođe ne mogu da menjam :mad:

Necke1988
24.9.2013, 14:13
Kod mene je to dugme "E", inače kao što sam rekao, odlično mi radi sad igra, jedino kad se prikaže gol u tekmi `oće da mi uspori gameplay. Ovako danas ću pokušavati da pobedim u professional težini sa izmenjenom rep. Srbije :alealeee:

Osbourne
24.9.2013, 14:22
ja igram na xboxu pes

Pa sta ces onda ovde? Ovo je tema o PC verziji a vec je neko rekao da se razlikuju i da je PC verzija mnogo bolja.

Ali ajde da pretpostavimo i da su iste, za "kretanje ko po ledu" totalno nisi u pravu, za golmane totalno jesi. Sto se tice igranja odbrane, gradjenja napada na sredini i slucajnih golova, ocigledno treba jos da ucis... Nemoj samo da shvatis ko uvredu. ;)

Zokifcrs
24.9.2013, 14:54
Jel igraš na analog ili ne, pošto se aut bez problema izvodi gde god želiš?

Da li se meni čini ili u MLO za pobedu dobijam bodova koliko bi dobio za poraz i obrnuto?
Kameru takođe ne mogu da menjam :mad:

Ne, nije sigurno, dobijas puno vise za pobedu.
A kamera, nazalost ne moze da se menja, sto i meni mnogo smeta.

Reloader
24.9.2013, 15:40
Pa sta ces onda ovde? Ovo je tema o PC verziji a vec je neko rekao da se razlikuju i da je PC verzija mnogo bolja.

Ali ajde da pretpostavimo i da su iste, za "kretanje ko po ledu" totalno nisi u pravu, za golmane totalno jesi. Sto se tice igranja odbrane, gradjenja napada na sredini i slucajnih golova, ocigledno treba jos da ucis... Nemoj samo da shvatis ko uvredu. ;)

Ma opusteno... zaista nisam video u prvih mah da je ovo tema PC only... sorry. Inace, PES 2013 sam masterizovao, a imao sam isti utisak kad sam presao sa 2012 na 2013 - da se igra kao na ''ledu''. Medjutim, ovo je vec previse za moj ukus. Dok sam picio po perfomance trainingu, sve je bilo ok, odusevljenje... medjutim kad sam upalio mec, igri jednostavno nesto fali...

Pustao sam i par exbition matcheva, cisto da vidim jesam li ja lud, ali ne, i komp vs komp golovi PREVISE CESTO padaju iz odbitaka, pritrcavanja i smesnih situacija...

herrnikolic
24.9.2013, 17:54
Kloknem proc za 10% pošto to imam na ploči i zamenim pastu.Smanjim rez na neku 980*nešto.Stavim windowed mod.Pa to više secka nego pre...
Šteta,ne mogu da se uživim,inače mislim da mi gameplay odgovara .Osim sto postoji razlika kad se potrči sa loptom a bez lopte kao da nije ni potrčao prema protivničkom igraču.I ova inertna kamera,neko sutne loptu a ona tako sporo prati da lopte skoro i da nema na terenu..
Ali ovo hardvesrki me ubi..Ispade pes više zahtevan nego crysis.
Kako se menjaju komentatrori?

omar rodriguez lopez
24.9.2013, 19:35
Da li su one koreografije i bakljade iz najava bile samo varka, da li ih je neko primetio u igri? Za baklje je valjda bilo receno, ako se ne varam, da ih nece biti. a koreografije? Ja jos nisam video ni jednu, mada igram samo prijateljske...

O ovome pricam:

http://2.bp.blogspot.com/-l0lcHxzZMkw/UhbDMPEGrpI/AAAAAAAAniY/IfgHKAYpueU/s1600/PES+2014+-+05.jpg

http://media.officialplaystationmagazine.co.uk/files/2013/06/PES2014_Santos.jpg

Љуша
24.9.2013, 19:56
Кад излећем на троугао, ко да им је Стојковић радио Goalkeeper Motion Capture :D

http://www3.picturepush.com/photo/a/13721461/1024/Anonymous/uuuuuuuuuuu.gif

nokialino9595
24.9.2013, 21:08
Da li su one koreografije i bakljade iz najava bile samo varka, da li ih je neko primetio u igri? Za baklje je valjda bilo receno, ako se ne varam, da ih nece biti. a koreografije? Ja jos nisam video ni jednu, mada igram samo prijateljske...

O ovome pricam:

http://2.bp.blogspot.com/-l0lcHxzZMkw/UhbDMPEGrpI/AAAAAAAAniY/IfgHKAYpueU/s1600/PES+2014+-+05.jpg

http://media.officialplaystationmagazine.co.uk/files/2013/06/PES2014_Santos.jpg

Kad sam igrao copa libertadores tj poceo sam sa atleicom mineirom i prvu tekmu sam bio kao domacin, i videle su se bakljade ali kad sam igrao sa istim timom kao domacin ali online niti sam imao bakljade,niti sudije sa strane i one fotoreportere sto stoje iza goola...

sidewinder989
24.9.2013, 22:07
Кад излећем на троугао, ко да им је Стојковић радио Goalkeeper Motion Capture :D

http://www3.picturepush.com/photo/a/13721461/1024/Anonymous/uuuuuuuuuuu.gif

hhahhahahhahhah nisi bolje mogao da opises situaciju sa golmanima i izletanjem.. dajte ljudi neki savet za ovo.. jel treba da tapkam trougao sta.. :p

Necke1988
25.9.2013, 0:39
hhahhahahhahhah nisi bolje mogao da opises situaciju sa golmanima i izletanjem.. dajte ljudi neki savet za ovo.. jel treba da tapkam trougao sta.. :p

Ja samo držim to dugme. :D Ma ljudi, radi smooth gameplay-a nema da brišem 2013-icu a ovo ću da pikam dok ne provalim kako se efikasno pobeđuje. :D

jonathan
25.9.2013, 14:20
Vezano za input lag.

Trebate ugasiti vsync preko c. panela drivera. Nakon toga odlicno radi ali je sad problem lockati FPS posto ja bacam prosjek 230 FPS. Nema smisla.

Ako neko sazna kako lockati FPS bio bih zahvalan. Češljao sma onaj settings fajl ali je kriptovan koliko vidim pa nema svrhe.

Љуша
25.9.2013, 16:30
Ко може пес да игра без вертикалне синхронизације. Много се цепа слика. Џаба 300 фрејмова, кад ради ко да има 40. vsync је обавезан.

jonathan
25.9.2013, 16:40
Input lag.

Nikola16789
25.9.2013, 17:13
Ok, definitivno input lag nestane kad se iskljuci Vsync, ali igra onda secka. Zanimljivo je da nisam primetio cepanje slike, ali igra radi kao da ima 15fps (a radi na 250)

Bez input laga ovo je skroz druga igra, dao sam vise golova za ovih sat vremena (iako igra secka), nego prethodnih par dana.

jonathan
25.9.2013, 17:51
Treba naci nacina da se locka FPS samo ne znam koliki ce biti tering.

Mocko
25.9.2013, 18:16
Mozda adaptive vSync ili D3D overrider...

Nikola16789
25.9.2013, 18:24
Testirao sam 2 kombinacije sa nvidia inspectorom koji nudi vise opcija od nvidia control panela:

1. Vsync force ON i frame rate limitiran na 58 (navodno umanjuje input lag). Cini mi se da input lag i dalje postoji ali ne tako izrazen. Blago se primeti nedostatak 2 frejma.

2. Vsync force OFF i frame rate na 60. Input lag nestaje, 60 frejmova daje tecnu igru, ali ocekivano, javlja se cepanje slike.

jonathan
25.9.2013, 19:43
Nikola16789 Mislim da je jednak input lag kada je ostavljen po defaultu vsync i kada se kroz nvidia inspector stavi na off.

Tek kada kroz c. panel stavim vsync off, kada FPS ide preko 200, tada nema nikakvog laga.

Nikola16789
25.9.2013, 20:02
Nikola16789 Mislim da je jednak input lag kada je ostavljen po defaultu vsync i kada se kroz nvidia inspector stavi na off.

Tek kada kroz c. panel stavim vsync off, kada FPS ide preko 200, tada nema nikakvog laga.

Upravo to je problem, sto nema nikakvog pravila. Na svakoj masini se ponasa drugacije.

jonathan
25.9.2013, 20:37
Treba duze igrati posto ni taj input lag koji pravi vsync nije ogroman jer vecinu odlika (dodavanje/šutanje/nabacivanje) radim najcesce prije vremna tako da nema mnogo situacija da zaista zasmeta a opet bez vsync kada sve funkcionise ok, frametare je uzasan ..smeta pa treba se naci sta kome odgovara.

sidewinder989
25.9.2013, 20:38
ma i to sto pricate su pojedinacni slucajevi.. ja u CCC i kad iskljucim i kad ukljucim Vsync, triple buffering igra mi se ponasa identicno.. FPS je uvek 60 sve radi tecno, ali postoji input lag kod menjanja igraca i kad hocu da sutnem ili dodam iz prve pa moram ranije da zadajem komande.. navikao sam se malo ali opet nije to to..

i btw.. gde ja mogu da kupim tu radeon 256bits graficku pa da i meni radi lepo :D

Zokifcrs
26.9.2013, 0:49
Sto ga vise igram, sve mi je bolji. Cak su veceras i servere sredili, odigrao konacno 10-ak utkmica online bez ikakvog laga i kasnjenja komandi. EXTRA!
MLO mi je puno, puno bolji od 13-ice.
Kada ti dodje citer, doduse na leteo sam samo na dvojicu, posle tekme kada te izbaci imas opciju da ga posaljes na black list, tako da je zavrsio sa tobom.

Osbourne
26.9.2013, 1:21
Kada ti dodje citer, doduse na leteo sam samo na dvojicu, posle tekme kada te izbaci imas opciju da ga posaljes na black list, tako da je zavrsio sa tobom.

U bas mu je*es kevu... :D

Treba rigoroznije da kaznjavaju... Zabrana 6 meseci da igra pa da vidim da l ce opet to da rade bolesnici... Iscistili bi se se serveri od nefer igraca i laga, bilo bi milina da se igra...

kojot043
26.9.2013, 1:46
Ja sam zakleti fifoman ali igrao sam ovaj novi pes 2014 i dopada mi se.Prvi pes da mi se svidja.Igracu ga ove sezone.Uvek sam govorio za pes da mi se ne dopada zato sto se lopta kad je igrac vodi ne kotrlja vec izgleda kao da je u blatu...to me je mnogo nerviralo ali vidim da su u pes 2014 to ispravili.Da sam igrao ranije imao bih mozda primedbe ali ono sto je meni smetalo to je ispravljeno i nema razloga da se pes skida sa kompa kao ranije.:n_klanja::dedica::tapsh:

nikolapfc89
26.9.2013, 12:04
Kojot,to je zato sto je fizika lopte do sad bila kriminalno losa,to su uradili na najbolji nacin sada,a fizika je najbolje uradjena u jednoj fudbalskoj igri ikada (lopte). Menja pravac,rotaciju i poziciju,nekad je jako nepredvidiva.

vazquez
26.9.2013, 20:16
Sto volim kada igra tezi pravoj simulaciji fudbalske igre, plus sto se lepo vidi da igraci uopste nisu tromi/neagilni, naprotiv - prsti od igrivosti! :)
-LniOc-ib1Y&feature=youtu.be

real022
26.9.2013, 20:26
Desi se ponekad smešan bug, ali ni blizu toliko da mi pokvari kompletan utisak o igri. Odigram 1-2 utakmice dnevno (na 15 min), nemam nikakav lag, replay sam sredio uključivanjem v-synca u nvidia control panelu, grafikom sam odjednom zadovoljan...

Najbolji fudbal za singl plejer do sada..(igram samo exibition mečeve, sa normal formom i isključenim moralom, na profesional). I brutalno je dobro.

Videćemo još kad dođe ozbiljan peč kakva je master liga...

Dzeki
26.9.2013, 22:09
PES je ove godine fenomenalan, samo je li moguce da je ovoliko zahtevan ? 13-icu sam igrao bez problema na 1080p.

Lampard
26.9.2013, 22:39
http://www.twitch.tv/policymaker

11v11 beta uzivo.

dulezmaj
27.9.2013, 1:52
evo jedan moj gol koji me je u trenutku mnogo obradovao :kreza:
N0st20mav8Y

sidewinder989
27.9.2013, 15:11
Proslo je doba kad se drzi brzo trcanje sa mesijem i prelazi cela odbrana, rekli su;
Napad se mora graditi pazljivo i postoji cela filozofija o tome kako se brzo trci, rekli su;
E pa onda je doslo doba kad to ne mora da radi Messi, dovoljan je i Dembele ;)
Evo upravo onoga o cemu sam pricao pre par strana.. Bukvalno pravolinijski drzanjem R1 i obicnim sutem pred golmanom se daje gol u 50% slucajeva kada se krene sa centra ako je igrac iole brz, da nije bas Mertesaker ili neko takav.. Tragikomicno. I da stvar bude jos gora sut je bio jaaako slab, a golmanu ni manje ni vise prolazi kroz noge
:facepalm:facepalm

PlgvKW0klSo

P.S - Da, snimano je fiksnim telefonom, mrzelo me da instaliram Fraps zbog ovoga :D

Zokifcrs
27.9.2013, 15:17
Jos kada bi digao tezinu igre makar na proffesional, bilo bi super.
Pa moj mali bratanac od 8 godina igra na proffesional.:facepalm

sidewinder989
27.9.2013, 15:35
Tezina je top player, ne znam kako to mogu da dokazem ne pise u statistici replaya, a i ako ne verujes nebitno,tvoj izbor, ali probaj nekad da uradis to pa ces se i sam uveriti :)

Necke1988
27.9.2013, 19:09
Danas sam dobio Hrvate 1:0 sa onom repkom Srbije koju sam izmenio :alealeee: Ljudi, štos je u izuzetno odigranoj odbrani, što znači kad protivnici kreću u napad morate da im blokirate prolaz na oba krila :ciao: Ovako ako ste recimo namestili da vam formacija bude u fazonu "all out attack" imaćete muka jer onda teže štoperi mogu da stignu protivničke napadače ;) Inače, dopada mi se što sa pritiskom odbrane se može oduzeti lopta i krenuti pravo na gol, tako sam ja izveo akciju za gol :ciao:

Nikola16789
27.9.2013, 19:27
A sta ako krenu kroz sredinu, to da pustim?

sidewinder989
27.9.2013, 19:29
tako je breee! Filozofija i strategija u odbrani a kvantna fizika u napadu :D

u prevodu u odbrani drzite kocku i X da udvojite napadaca koji ne zna sta da radi u toj situaciji, a u napadu brda pasova, trougao i brzo trcanje ;)

Љуша
27.9.2013, 20:30
PESEDIT.COM 2014 PATCH 0.2 - COMING SOON! (http://www.peseditblog.com/2013/09/peseditcom-2014-patch-02-download.html)

NEW FEATURES PESEDIT.COM 2014 PATCH 0.2

Added 4 NEW Bundesliga Teams: Dortmund, Frankfurt, Mainz, Wolfsburg
Added Tottenham Home, Away, Third Kits, Liverpool Away, Third
Added kits: Argentina, Croatia, Egypt, Peru, Thailand
Corrected fake player names for African and Asian National Teams
Completed transfers for Premier League and La Liga
Fixed 'Edit Mode bug'
Corrected Greek and Russian team names

Necke1988
27.9.2013, 23:56
A sta ako krenu kroz sredinu, to da pustim?

hahaha :D ne, samo kao što je gore rečeno, držiš X i kocku (kod mene je to "S" i "D") i onda ako se to desi, ne može niko da prođe. Krećem sad sa "Manage a national team" opcijom, pa mi poželite sreću :) Biću bolji selektor od Mihe :rofl:

kapetan_Miki
28.9.2013, 1:00
izgleda jedino ovi peseditovci odlučili da prave patcheve. jer vidim niko drugi ništa ne radi, čak ni one osnove. sećam se kad su prošli nastavci izlazili, već u prvih nekoliko dana je bilo par različitih patcheva.

nexexcalibur
28.9.2013, 2:41
izgleda jedino ovi peseditovci odlučili da prave patcheve. jer vidim niko drugi ništa ne radi, čak ni one osnove. sećam se kad su prošli nastavci izlazili, već u prvih nekoliko dana je bilo par različitih patcheva.

Ovde treba jedan masni optimization patch, neverovatno je da fps toliko opadne cim se renderuje publika na stadionu. Sto se mene tice, neka izbace mod sa praznim tribinama i bicu zadovoljan. Ovako su mi replayi negledljivi.

doctor
28.9.2013, 4:21
Pa mislim da imaš negde na prethodnim stranama unofficial patch koji sklanja publiku...
Inače, meni na laptopu iz profila sve radi na High savršeno u 1366x768 (kod replayeva odokativno fps padne na 35-45 fps) ne znam šta je sa problemima sa performansama kod vas.

maremas
28.9.2013, 9:56
PES 2014 je najbolja nedovršena igra koju sam ikada igrao :D

Chicharito 14
28.9.2013, 10:20

čekaju ljudi da jenkey napravi kitserver, tj. file loader.

Chicharito 14
28.9.2013, 17:09
PESEdit.com 2014 Patch 0.2 - Released!

NEW FEATURES PESEDIT.COM 2014 PATCH 0.2

Added 4 NEW Bundesliga Teams: Dortmund, Frankfurt, Mainz, Wolfsburg
Added Tottenham Home, Away, Third Kits, Liverpool Away, Third
Added kits: Argentina, Croatia, Egypt, Peru, Thailand
Corrected fake player names for African and Asian National Teams
Completed transfers for Premier League and La Liga
Fixed 'Edit Mode bug'
Corrected Greek and Russian team names
Fixed many incorrect Squad Numbers

DOWNLOAD PESEDIT.COM 2014 PATCH 0.2
http://uploaded.net/file/0e8n17xk/PESEdit.com%25202014%2520Patch%25200.2.part1.rar
http://uploaded.net/file/nf6lyis0/PESEdit.com%25202014%2520Patch%25200.2.part2.rar
http://uploaded.net/file/kb70kcdg/PESEdit.com%25202014%2520Patch%25200.2.part3.rar
http://uploaded.net/file/69xpfyq7/PESEdit.com%25202014%2520Patch%25200.2.part4.rar
http://uploaded.net/file/1n41sxva/PESEdit.com%25202014%2520Patch%25200.2.part5.rar

WhenDarknessFalls
29.9.2013, 14:40
Ljudi jel moze neko da mi objasni koja je fora sa ovim preckama? Vise od polovine suteva mi uvek pogadjaju precku bez obzira na daljinu. Da ne znam bolje pomislio bih da je neka fora protiv piraterije ugradjena u igru. :)

_Dusan_
29.9.2013, 15:14
To je zbog "naprednog" podesavanja za sut (verovatno drzis strelicu za kretanje ili analog u pravcu gola).

NaraYan
29.9.2013, 16:06
Ovde treba jedan masni optimization patch, neverovatno je da fps toliko opadne cim se renderuje publika na stadionu. Sto se mene tice, neka izbace mod sa praznim tribinama i bicu zadovoljan. Ovako su mi replayi negledljivi.

A jbg, boli njih za fudbal, važno je da se sijaju kopačke i mrdaju glave a što fudbal liči na hokej to je nebitno... a sama igra je bolje simulirana u fifi 95 nego li u PES 2014, možda će tamo 2095. da bude bolje...

Probao sam sad, ne pričam iz gledanja. Utisak je sličan kao na svim Pesovima novije generacije, nodovršeno, nefudbalski, tromo, gnjecavo...

Ali to je prvi utisak, videćemo, kad ga pokrpe možda bude bolje

Retardinjo
29.9.2013, 16:13
umesto da, kao shto je R* uradio sa gta,
rade na igri koju godinu i izbace najbolji fudbal ikada, oni smaraju sa istim s.... ma svake godine

Sent from my LT30p using Tapatalk 2

_Dusan_
29.9.2013, 16:13
A jbg, boli njih za fudbal, važno je da se sijaju kopačke i mrdaju glave a što fudbal liči na hokej to je nebitno... a sama igra je bolje simulirana u fifi 95 nego li u PES 2014, možda će tamo 2095. da bude bolje...

Probao sam sad, ne pričam iz gledanja. Utisak je sličan kao na svim Pesovima novije generacije, nodovršeno, nefudbalski, tromo, gnjecavo...

Ali to je prvi utisak, videćemo, kad ga pokrpe možda bude bolje

Pa bas tako...U danasnje vreme SVE se svodi svodi na marketing. Pola godine "pune" usi publici na SVE moguce i nemoguce nacine, a sam proizvod na kraju je nedovrsen. Ipak ne mislim da je PES los, jednostavno nije bas onakav kakav bi trebao da bude, ali isti sluca je i sa 90% igara koje su na trzistu ili ce se tek pojaviti.

Chicharito 14
29.9.2013, 21:07
http://img853.imageshack.us/img853/2192/aygt.png

O Alatu
Program koji menja gemplay [samu srz igre]
Nije bio planiran ali nakon loseg kvaliteta delova igre i preporuka da postavim odlucio sam da podelim sa ostalima

Sta tacno menja?
Teza lopta
Jaci sut
Vise remplovanja
Uklonjen kecap bag [ bag koji omogucava da losi igraci prestizu brze ]
Bolji napad i odbrana
Bolje povezane animacije
Brze animacije
Brzi odaziv na komande
i jos...

Koji exe podrzava:
1.00 i 1.01

Za koje patcheve radi?
Za sve

Kako se koristi?
Skinete program
Pokrenete
Kliknete SELECT EXE
Kliknete PatchGame [ispod natpisa nesa24]
Zatvorite progam i udjete u PES

Kako ukloniti?
Pokrenete
Kliknete SELECT EXE
Kliknete RestoreGame [ispod natpisa KONAMI]
Zatvorite progam i udjete u PES

Program sadrzi i soundbooster koji pojacava zvuk igre
Sound booster dugme pojacava zvuk :walkman:
Restore Sound dugme vraca na default jacinu

Zasluge:
nesa24 - gameplej i alat
yair25 - soundbooster
Pes-Serbia Edit Tim - testiranje

DOWNLOAD (http://www.mediafire.com/?zv8rkxrt1dk986i)

dulezmaj
29.9.2013, 22:09
^el probao neko ovo?

NIx Car
29.9.2013, 23:03
Sad cemo videti :)

jovaš
30.9.2013, 8:25
Igra je imala potencijala, ima dobrih stvari, ide u dobrom smjeru.
Ali jednostavno ima previše mana, posebno golovi iz kosa, iz mrtvog ugla, retardirani golmani, opet igrači prolaze jedni kroz druge, "mrtvi" bekovi koji ne mogu da se pomjeraju sustižu brzance poput Ronalda, Mesija, Agera.
Ako mora svaki PES da ispravlja brdo pečeva i editor, onda ovo nije PES.
Tužno.

Danpil
30.9.2013, 8:35
Sad od novog Pes-a pravimo stari :)

kapetan_Miki
30.9.2013, 10:06
^el probao neko ovo?

radi posao, ubrzana je igra a pod tim mislim kretanje lopte i igraca, konacno sa sinclair-om iz WBA mogu da pretrcim w.brown-a ili nekog igraca njegovog kalibra, ono pre nije bilo realno da me lik kojem je speed ispod 70 stigne...probaj ovako vise podseca na stari pes

Sad od novog Pes-a pravimo stari :)

totalno nepotreban fixer. od simulacije pravi arkadu sa ubrzavanjem, šutem i sl. ne treba nam to. kome se sviđa takav pes, neka igra fifu ili pes 2013.

laza80
30.9.2013, 10:52
Svi vi koje ne možete da pretrčite bekove sa brzim napadačima, nemojte držati non stop sprint, već pritiskajte dugme tako da dajete for. Pretrčaćete i najbrže bekove.

Danpil
30.9.2013, 10:53
Ma ovo nije ni simulacija, igraci sporo reaguju na komande dok driblanje ide veoma brzo. Na sta mislim, ja pritisnem dole a igrac jos koju stotinku ide pravo, kao sto svi vide postoji zadrska u komandama, dok kada zadam komandu za driblanje to ide momentalno.

vlad
30.9.2013, 13:58
totalno nepotreban fixer. od simulacije pravi arkadu sa ubrzavanjem, šutem i sl. ne treba nam to. kome se sviđa takav pes, neka igra fifu ili pes 2013.

Bas tako, jer ovo i jeste kopija fixer-a za PES 2013.

PES 2014 se ili dopada ili ne, pa uporeba sa ovog fiksera je besmislena, jer vraca igru godinu dana unazad.

maremas
30.9.2013, 15:07
PHF049vvmdc

Dexter_Morgan
30.9.2013, 15:21
Jedva cekam da urade jos stadiona za pes 2014,nekako me smaraju da igram stalno na konamijevom a i ovih 19 nisu bog zna sta?

nikolapfc89
30.9.2013, 17:08
Jedva cekam da urade jos stadiona za pes 2014,nekako me smaraju da igram stalno na konamijevom a i ovih 19 nisu bog zna sta?

:icon_scra

Pa ovo su najbolje uradjeni stadioni u jednoj fudbalskoj igri do sada (osvetljenje,modeli itd).

Dexter_Morgan
30.9.2013, 17:09
Ma nisam rekao da su losi,samo nedostaju mestalja,kamp nou,santijago bernabeo i ostali fudbalski hramovi

Skepi
30.9.2013, 17:45
Meni nedostaje jedan update sa optimizacijom!!!!!!!!!!!!!:n-cc2:

PavletheDood
30.9.2013, 20:31
Ja sam do sad mislio da su San Siro i Djuzepe Meaca jedan stadion ali ovi iz Konamija izgleda imaju drugacije informacije.
Inace igram na top player, protivnik daje loptu u prostor, njegov igrac je u trenutku prijema 3-4 metra ispred mog, u roku od 2 sekunde ja mu lagano uzimam loptu.
Inace sta je sa ovom kamerom, totalno je retardirana, skroz kasni tako da moram da je cekam da bih video kome da dam loptu, da ne treba 2x brzo trcanje?! :icon_scra

Edit
30.9.2013, 23:42
Sta je ovo sa prebacivanjem sa igraca na igraca, pola sata igri treba da promeni igraca kojeg hocu da kontrolisem. Fps uzas, kretanje i sustizanje igraca smesno, licence da ne spominjem, dodavanja debilna itd itd. Veliko razocaranje, veeeeliko. Milsim da cu da predjem na FIFU vrlo brzo iako je ne podnosim.

dnestorov
1.10.2013, 3:08
pozdrav drugari ,da vas pitam ? jel u pes 14 moze da se u competition uefa champions league da se stavi da number of user teams bude 32? i onda kad ide meč da igra čovek protiv kompjutera( s jedne strane pomerim džojped ,a drugo na sedini kao u firendly mode) ,ili treba opet kao u 13 tastaura protiv džojpeda ,ili dva džojpeda da bi molgo da se igra i da ne moze da se igra igrač protiv kompjutera u competitons mode? hvala na odgovoru

Dexter_Morgan
1.10.2013, 3:49
Trenutno mi je u nvidia control panelu sve na use global setings pes 2014,ima neko preporuku sta da menjam i je l' menjao neko?

muki85
1.10.2013, 11:18
Nekada mi je bila dovoljna vešina u jednom palcu da predriblam sve protivničke igrače sa Henry-jem, i postignem gol, a sada mi treba fakultetska diploma da zadržim loptu u nogama kada nema nikog oko mene. Imam blagi osećaj da je Konami hteo da implementira Mortal Kombat u "simulaciju" fudbala, i mislim da im je to pošlo za rukom. Na žalost, čovek koji je proveo dosta vremena uz ovaj serijal, mora da digne ruke, jer je suviše mator i suviše kratkog fitilja da bi se više opterećivao kombinacijom tastera nego pobeđivanjem protivnika...

Edit
1.10.2013, 11:44
Ju naopako za cega mi sudija dade zuti karton. Lolololololol, i to u prijateljskom mecu. Sta ce tek biti u master ligi. Ovo je smejurija!:dedica:

Sava Stankovic
1.10.2013, 14:01
Sta je ovo sa prebacivanjem sa igraca na igraca, pola sata igri treba da promeni igraca kojeg hocu da kontrolisem. Fps uzas, kretanje i sustizanje igraca smesno, licence da ne spominjem, dodavanja debilna itd itd. Veliko razocaranje, veeeeliko. Milsim da cu da predjem na FIFU vrlo brzo iako je ne podnosim.

E bravo, kad je jos neko to primetio. Ja sam igrao PES sve do prosle godine kada su me konacno dotukli i potpuno razocarali sa proslogodisnjm izdanjem. Predjoh tada na fifu i nisam se pokajao. Ove godine, PES je napravio malo veci iskorak, ali avaj, katastrofalna igra. Ne mogu da verujem da u 2013. godini neko napravi ovakvu igru i jos se njome hvali, pa stvarno :boodala: Treba mu 3 sekunde da mi prebaci igraca koga hocu da kontrolisem, EJ:eek: za to vreme protivnik moze da te ostavi na 10 metara iza sebe! A o ostalim manama, kao sto su licence, los framerate, los gameplay... i da ne pricam. Mnogo mi je zao sto je konami svojom stagnacijom od 5-6 godina u ovoj igri dozvolio da PES preuzima ideje od FIFE, nekada je bilo obrnuto.:dedica:

omar rodriguez lopez
1.10.2013, 14:02
Nekada mi je bila dovoljna vešina u jednom palcu da predriblam sve protivničke igrače sa Henry-jem, i postignem gol, a sada mi treba fakultetska diploma da zadržim loptu u nogama kada nema nikog oko mene. Imam blagi osećaj da je Konami hteo da implementira Mortal Kombat u "simulaciju" fudbala, i mislim da im je to pošlo za rukom. Na žalost, čovek koji je proveo dosta vremena uz ovaj serijal, mora da digne ruke, jer je suviše mator i suviše kratkog fitilja da bi se više opterećivao kombinacijom tastera nego pobeđivanjem protivnika...

Jbg, drugari, evoluirajte, ne potcenjujte toliko sebe i ne blamirajte se time ovde po forumu.
Ipak se igra zove Pro Evolution, a ne Pro Stagnation :D

kapetan_Miki
1.10.2013, 14:14
meni je igra i dalje prelagana, a golove primam samo kad se zaj****em :D

dulezmaj
1.10.2013, 14:28
meni je igra i dalje prelagana, a golove primam samo kad se zaj****em :D
povecaj tezinu.....ako ti je na superstar lako onda si ti mag
ne znam sto svi kukate kako je los pes.....ima debilnih momenata ne kazem ali da se ispeglati.....meni radi odlicno na konfiguraciji iz profila...e sad sto ocekujete da ko prosli pesovi tera bez problema na dual core procesorima osvrnite se ne druge igre....pa cak I tu pominjanu fifu....ima mnogo peceva I dodataka da izadje do nove godine tako da nista od ovoga nece biti toliki problem...e sad sto se tice licenci ni fifa nije sjajna a ako vas ozbiljno mrzi da skinete pes edit ili neki drugi pec koji dodaje sve licence I jos pregrst timova onda za vas nije kompiuter.
golmani su najveca boljka sve ostalo se da preboleti....mada su I golmani evoluirali kako neko rece gore ali jos tu peglanja treba daleko od toga da su fifini idealni.....odlican pes ali mu treba jos malo poliranja!!!

kapetan_Miki
1.10.2013, 14:47
povecaj tezinu.....ako ti je na superstar lako onda si ti mag..

nisam mag nego je igra prelagana. pes 4,5 i 6, we9le, kao i pes 2013 sam igrao na professional, eto toliko da znaš i znalo je biti gusto.

sad na top player bez problema igram, dalje ni ne pada napamet povećavati.

neka poprave, odnosno povećaju težinu u nekom od patcheva.

icemama
1.10.2013, 14:59
povecaj tezinu.....ako ti je na superstar lako onda si ti mag
ne znam sto svi kukate kako je los pes.....ima debilnih momenata ne kazem ali da se ispeglati.....meni radi odlicno na konfiguraciji iz profila...e sad sto ocekujete da ko prosli pesovi tera bez problema na dual core procesorima osvrnite se ne druge igre....pa cak I tu pominjanu fifu....ima mnogo peceva I dodataka da izadje do nove godine tako da nista od ovoga nece biti toliki problem...e sad sto se tice licenci ni fifa nije sjajna a ako vas ozbiljno mrzi da skinete pes edit ili neki drugi pec koji dodaje sve licence I jos pregrst timova onda za vas nije kompiuter.
golmani su najveca boljka sve ostalo se da preboleti....mada su I golmani evoluirali kako neko rece gore ali jos tu peglanja treba daleko od toga da su fifini idealni.....odlican pes ali mu treba jos malo poliranja!!!
Ljudi sa odlicnim konfiguracijama se žale na performanse, i to što si napisao apsolutno nije tačno.
Prednost u ovoj igri ne postoji, postignem gol i sudija svira faul posle toga, i stalno tako.
Koliko mi je samo napada presekao.
Online iskustva su isto loša. Ovo je prvi pes koji sam kupio, i svaki 2-3 meč nešto secka, laguje, ide usporeno.
Kada protivnik izvodi korner sa gornje strane, ne vidim skoro pola kaznenog, pa mogu samo da nagađam da su igrači lepo pokriveni.
Dosta puta mi se dešava da igrač sam od sebe krene da trči u stranu.
Već sto puta pominjano, izletanje golmana na trougao traje mesecima, i zbog toga se primaju golovi.
Golman vata 99 posto živih lopti. Soundtrack se sastoji od 4 pesme, od toga su 2 pavaroti. (ili ko vec).
Attack/defence level je sada pomeren u taktiku, i ne može da se menja u igri.
Nisam siguran zašto se npr. u igri nalazi Leverkuzen, a Dortmunda nema.
To je ono što je meni zasmetalo kod igre, o dobrim stvarima ne bih, jer mi jednostvano ove stvari ubijaju neko zadovoljstvo, koje one donose.

ledd
1.10.2013, 16:07
Pozdrav, da li neko ima neki link za normalan option file za PS3? Neko rece ranije da je ova tema za PC igrace tako da se izvinjavan sto upadam i unapred se zahvaljujem...

Wlada_91
1.10.2013, 16:13
Jel ima neko koreografije u igrici? ja nemam ni jednu ni kada uzmem bajern,jel ima neka fora da se ukljuce?

Doomche
1.10.2013, 17:04
Jbg, drugari, evoluirajte, ne potcenjujte toliko sebe i ne blamirajte se time ovde po forumu.
Ipak se igra zove Pro Evolution, a ne Pro Stagnation :D
Evoluiranje i nepotrebno komplikovanje su dve različite stvari. Mogu da koristim desni analog i koristim ga, ali smatram da nije bilo neophodno toliko menjati stvari i da ima drugih polja gde se moglo napredovati. E, to je evolucija, kada je nešto bolje, a isto toliko i jednostavno. ;)

Što se tiče same igre i stvari koje se sigurno neće promeniti patchevima, ima onih koje mi se sviđaju (klizeći startovi), a ima i onih koje mi ne leže (izmene kod izvođenja slobodnih udaraca i kornera... zašto!?). Finalni sud ću dati posle nekog masnog patcha koji je ovoj igri neophodan i koji bi trebalo da ispravi tehničke probleme i još mnogo toga. Inače, na konfiguraciji iz profila takođe imam delay, pa čisto sumnjam da je do snage računara...

A ljudi kojima je osnovna žalba prezentacija očigledno zaboravljaju da je PES takav već 15 godina, a i da će biti takav i sledećih 15 i da se to uvek sredi na vrlo prihvatljiv nivo koji odgovara svima. Ako ste hteli igru koja out of the box ima sve sređeno i ako ste dovoljno lenji da vas mrzi da skinete neki two-click patch posle par sedmica, slobodno pređite na FIFU i lišite nas smaranja o istoj priči. Ima i bitnijih tema.

Nikola16789
1.10.2013, 17:16
Kod mene igra posle korekcija u nvidia inspectoru radi sasvim dobro.

Ne trebaju nikakve vestine u palcevima, ja igram na tastaturi, palcevi mi se odmaraju na space tasteru, a ipak mogu da prodjem protivnicku odbranu.

Igra nije savrsena, ali je definitivno korak napred u odnosu na prethodne verzije PESa.

omar rodriguez lopez
1.10.2013, 18:48
Jel ima neko koreografije u igrici? ja nemam ni jednu ni kada uzmem bajern,jel ima neka fora da se ukljuce?

Bude ih u takmicarskim utakmicama, npr. na otvaranju sezone ili u cetvrtfinalu lige sampiona... samo jednom mi se desilo da bude na prijateljskoj...

Edit
1.10.2013, 19:02
I pored instalacije onog fixera, nista bolje nije. Debilna igra koja ne vredi paznje dok ne izadje neki jaci pec koji ce da popravi neke stvari, ako uopste bude moglo. Toliko mi se igra, ali objektivno, nije vredna paznje. Tuga je da ljudi daju pare da bi cekali tamo neki pec koji ce da popravlja njihovu nesposobnost.

Љуша
1.10.2013, 21:22
Процесор ми стално закуцан на 100%, графика једва 60%. Буде на тренутке 95-99% код риплеја и то је све.

kapetan_Miki
1.10.2013, 21:39
interesantno, ovo mi je prvi pes koji radi bez tearinga na 75hz refresh rate-a.

sve ostale sam morao držati na 60hz.

Љуша
2.10.2013, 22:43
Ови немачки коментатори као да су из неког порнића :D:d

Zokifcrs
2.10.2013, 23:20
Evo od mene jedan fenomenalan gol sa 35+ metara. U pitanju je MLO!

http://www.youtube.com/watch?v=_ySBFwjBBnE

Edit
3.10.2013, 13:47
Ma Konami se oslanja na ljude koji prave peceve, bole ih uvo. Uzimaju pare, dok drugi ispravljaju njihove greske. Ovde ce trebati dosta posla da se sredi gameplay, u suprotnom pa pa :ciao:. Danas odigram prijateljsku protiv kompa, 2x u toku utakmice sutnem na gol, AI golman umesto da hvata, izbija loptu GLAVOM :eek:. Da ne pricam koliko su golmani spori kod istrcavanja, uzas.

Ovakva igra kao sada, da se ne rade pecevi uopste, garantujem, da je niko zivi ne bi ni takao.

PS. Sad krenuo master league da vidim kako izgleda, NAOPAKO NA STA OVO LICI. Bezlicno, dosadno, suvise jednostavno. Krenem tekmu, za 5min. primim dva gola iskosa a moj golman stoji na sredini, i kad lopta udje u gol, on se kao baci. Igrac prodje pored mene, zakaci me ramenom, zapne bukvalno, sudija mi da zuti karton :a_whistli . Ja ne znam u cemu je fazon, ali se vise ni ne vidi kad sudija pridje i da zuti karton. Ovo nedovrseno sr... od igre jednostavno ne zasluzuje da bude na mom kompu. Ovo sve objektivno govorim, i nije mi namera da uvredim PES-ovce, i ja igram ovu igru od 6-ce, ali ovo je jaaako lose. Nov engine, i apsolutno nista vise.

NaraYan
3.10.2013, 18:19
PHF049vvmdc

Odradio si ga odlično kao i obično :) svaka čast

A, uostalom, na ovim usporenim snimcima se baš lepo vidi teška nezgrapnost, kako igrača tako i komandi koje su neintuitivne i zakomplikovane, pogotovo sa ovim pritiskanjem R3 koje daje dodatan pokret bez potrebe.

Stvarno su ga zakomplikovali, ali samo zakomplikovali u ovim Pesovima skorijim. Al aje, čak se može reći da su malo bolje komande u odnosu na prošli.

maremas
3.10.2013, 19:08
Ovoj igri očajnički treba ovaj novembarski peč, ili će biti sahranjena pre nego što je i izašla ili će nekako opstati na aparatima za veštačko disanje :rolleyes:

NaraYan
3.10.2013, 19:21
Pa što bi onda iko na svetu kupovao ovakaav proizvod ako se već 4 godine oslanjamo isključivo na pečeve, i to na one koje ljudi prave i distribuiraju free?!

Mislim da niko ne bi kupio otvoreni čips ili negaziranu koka kolu, tako treba i sa ovim, kad već neće da naprave normalnu igru, jednostavno, nemoj niko da kupi i sledeće godine će stvarno morati da zasuču rukave. A ne ovako, zažmurimo na jeno oko (u ovom slučaju oba) i kupimo original. Postaje besmisleno, pre bih taj novac drage volje dao nekoj moderskoj zajednici ili slično (koja pes čini igrivim godinama) nego Konamiju koji već duže vreme nije ispoštovao raju.

acaaca
3.10.2013, 19:41
Koliko je jadno igrati protiv kompjutera,ocajno kretanje napadaca,kad se lopta centrira sa strane,napadac u 90% slucajeva uopste I ne skoci,uopste se ne bori da nadskoci protivnika u sesnestercu.:mad:
Primeto sam da nema onog aktiviranja igraca analognim dugmetom,da se ubaci iz drugog plana...

Đorđe Čvarkov
3.10.2013, 20:18
Mislim da su napravili ogromnu grešku sa novim načinom kontrole lopte. To su bez ikakve potrebe zakomplikovali.

maremas
3.10.2013, 20:23
Meni je to recimo nešto najbolje, pored novih animacija.

Lampard
3.10.2013, 20:31
Ovoj igri očajnički treba ovaj novembarski peč, ili će biti sahranjena pre nego što je i izašla ili će nekako opstati na aparatima za veštačko disanje :rolleyes:

Pes je vec klinicki mrtav, u novembru ce se vratiti, ili umreti zvanicno.

Necke1988
3.10.2013, 22:31
Čisto da se pohvalim :tapsh: Toliko je glup ovaj PES da bukvalno od prvog šuta može odma da se krene ga golu i da se da gol u 1-om min :D Tako sam uspeo da pobedim ovim rez u proffesional težini

vlad
3.10.2013, 23:11
E bre, kakav si ti FK Barcelona sa 41% poseda lopte :)

Љуша
3.10.2013, 23:55
Ја више не знам шта да урадим да бих дао гол ван 16 метара. Прште шансе на све стране и неће па неће.

dnestorov
4.10.2013, 1:38
Pes 14 moji utisci
+pozitivne strane
Solidna grafika sa licencama uefa lige sampiona i europa lige
lepsi navijači
dobro kretanje lopte i fizika lopte
-negativne strane
napad poput messia trči sam pred golom i neki visoki sporiji štoper ga sustiže iza
sistem uklizavnja je katastrofa
promena kursora kasni
igrači se okreću kao muve bez glave povremeno
igrači u skoku naskaču i po par metara od zemlje(nerealno visoko)
sudjenje užasno(pogotovo sto nema prednosti kod faula,nema vraćanja lopte kod povreda
nemas da se radujes na svoj način kao u fifi 14
Iskreno ja sam do 2010 bio zaludjenik za pes i fifu nisam mogao očima da vidim
ali se fifa ispravila od next gen fife 11,fifa 14 izgleda savršeno u odnosu na ovo konamijevo robotsko nerealno djubre od igre ,budimo realni
Nemojte me pljuvati ,ja bih jako voleo da je pes 14 bolji i da fifu nikad ne pogledam i da uživam u pes ,ali nažalost nije tako i ovo je realno stanje stvari

Mihael87
4.10.2013, 2:14
Čisto da se pohvalim :tapsh: Toliko je glup ovaj PES da bukvalno od prvog šuta može odma da se krene ga golu i da se da gol u 1-om min :D Tako sam uspeo da pobedim ovim rez u proffesional težini

Ono sto je meni sramotno na slici koju si ti postavio nije rezultat, nije posed lopte, nisu sutevi u gol, vec neverovatnih 35% preciznih pasova tvog tima. Ja ne viidm nacin na koji si to uspeo da uradis, jer je za to stvarno potrebno posebno "umece"

maremas
4.10.2013, 2:20
Pa kad igra na tastaturi :kreza:

svarogog
4.10.2013, 10:21
Igrao sam ja na tastaturi pa sam uglavnom imao preko 65% ocigledno je da je pravi majstor.

maremas
4.10.2013, 10:24
i-SIW3DaIiI

Necke1988
4.10.2013, 22:44
E bre, kakav si ti FK Barcelona sa 41% poseda lopte :)

Pa kod mene je drugačije :rofl: A igrao sam ja i sa džojstikom sa brojevima umesto slova pa sam dobio sa Zenitom u Evropa ligi Anderleht 3:1 i jeste u odnosu na prethodnu godinu, bukvalno je nemoguće primiti gol ili ga dati sa više od 16m :n-hang:

vazquez
5.10.2013, 1:10
^ A (funkcionalna) razlika izmedju dzojstika/dzojpeda sa brojevima u odnosu na onaj sa slovima je u tome sto...? ;)

icemama
5.10.2013, 1:41
Sto onaj sa brojevima ne radi u svim igrama. (Direct input - Xinput i trigeri)

NaraYan
5.10.2013, 13:50
ahahha jao ljudi, kako nisam snimao sad... sudija i golmani... pa ovo je prevršilo svaku meru :D

Jesam mislio do sad da je malo bolji gameplay, mislim sama igra od prošlih peseva (od 10 do sad) ali više ne mislim. Ja stvarno ne primećujem razliku. I dalje je zaista loše sve ovo.
Jbt.. kad uklizaš sa igračem treba mu tri minuta da ustane, nezavisno od inercije i pravca kretanja, lopta se ponaša i dalje ko lopta za plažu, suđenje je nešto između rukometa i košarke, golmani su ko u fifi 98...

Bio sam pesimista povodm ovoga iako sam se potajno nadao da grešim, nažalost mora se prihvatiti činjenica da teško da će biti bolje ukoliko se ne krene sa razvojem od nule.
Ostaje i dalje da se igra šestica na PC i WE na ps2. Ovaj mutirani pes novijih generacija je naprosto loš.

Što me dovodi do pitanja: na osnovu čega je ikako PES od desetke naovamo mogao da bude ocenjen u SK sa više od 60-65, stvarno bih voleo da čujem.

dnestorov
5.10.2013, 14:42
Pa kod mene je drugačije :rofl: A igrao sam ja i sa džojstikom sa brojevima umesto slova pa sam dobio sa Zenitom u Evropa ligi Anderleht 3:1 i jeste u odnosu na prethodnu godinu, bukvalno je nemoguće primiti gol ili ga dati sa više od 16m :n-hang:
sta pričas za ovo da je nemoguće dati gol,drugi ili treći meč na ovom nerealnom robotskom *****u koji sam igrao protiv world clas tezine dao sam gol sa pirolom skoro sa centra ,samo sam odpeo loptu i goll? golman kreten kao da je pustio gol,toliko o tome

brajko85
5.10.2013, 17:51
Ostaje i dalje da se igra šestica na PC i WE na ps2.
A za tebe je pes6 i dalje najrealniji fudbal koji je izašao?

NaraYan
5.10.2013, 18:58
Najviše mi se dopada, mislim da je najkompletniji fudbal do sada, i što se tiče generalno interfejsa i gejmpleja, a što se realnosti tiče neuporedivo je realniji od ovog novog.

mare037
5.10.2013, 23:44
Izašao je PES Edit Patch 1.0

FULL Bundesliga added: All correct kits, faces, squads, lineups, stadium names
New kits: Brazil, Chelsea, Serbia
Added La Bombonera and Prince Abdullah al Faisal Stadium
Corrected 100+ Ligue 1 + Serie A transfers
Added 15 new boots (latest Adidas, Nike, Puma colorways)
Added Nike referee kits

GENERAL FEATURES PESEDIT 2014 PATCH

Full Online Mode compatibility
Includes latest PES 2014 Patch 1.01 and Data Pack 1.00
Adds FULL Bundesliga
Corrects kits for all Premier League teams and many unlicensed National Teams
Fixed team names and emblems for Premier League and Liga ZON Sagres teams
Adds 15 new boots
Corrected player names for unlicensed National Teams (Algeria, Bosnia, Japan, Netherlands, United States etc.)
Fixed names and emblems for all competitions
Updated transfers for most important teams + full Premier League, Ligue 1, Serie A and La Liga
Fixed lineups for 50+ teams (Arsenal, Liverpool, Napoli etc.)

Necke1988
6.10.2013, 2:40
svaka cast, to je ono sto je i meni prvo palo na pamet, verovatno je malo obmanuo javnost vezano za tezinu na kojoj je igrao tekmu...

Ne, ozbiljno sam igrao na professional težini, nego je fazon u tome što sam provalio kako se najlakše daju golovi, evo bukvalno trčanjem od centra do gola je pao prvi go. Samo je bitno da je napadač dovoljno brz kako bi se to izvelo.

doctor
7.10.2013, 4:27
Je l' se u novembru sprema neki veliki official patch ili šta?

kapetan_Miki
7.10.2013, 11:06
nagađanja... ja nisam nigde pročitao neku najavu. ovi iz konamija su se potpuno ušutili nakon što je igra izašla. zapravo, sve im se svodi na marketing i ništa drugo.

Zokifcrs
7.10.2013, 13:08
A marketing im je jak u pm.
Moraju da srede:
1. Odziv komandi
2. Ostrinu suta
3. Brze ustajanje nakon pada igraca/golmana
4. Pod hitno novi online mode, ono ninasta ne lici!
Ostalo sve, moze da prodje, jer gameplay, moze biti vrhunski, ukoliko ove nedostake rese!

Nadvojvoda
7.10.2013, 17:03
Je l' se u novembru sprema neki veliki official patch ili šta?
Na twiteru onaj njihov menadzer Bhatti je objavio 30.9. da ce u Novembru biti patch 1.02. evo njegove reci :

Gameplay patch will be coming in November. Includes variety of bug fixes, including online, manual control issues, and slowdown in final 3rd

takode ce izaci DLC sa 1000 uradenih faca .

kapetan_Miki
8.10.2013, 11:12
a ko tog lika više uopšte uzima za ozbiljno?

konamijev plaćeni social networks troll.

NaraYan
8.10.2013, 20:16
Baš me zanima kako će SK oceniti ovaj novi pes. Imo, sve iznad 70 (pristrasno bi mu dao 40) je nerealno.

brajko85
8.10.2013, 20:18
Biće sigurno duel opis, fifa i pes, ocene oko 85 verovatno. ;)

liverpool
8.10.2013, 21:23
Da li postoji neki patch koji uklanja publiku? :)

Љуша
8.10.2013, 21:27
Има.

Tekst koji ste uneli je prekratak. Molimo, produžite poruku na najmanje 5 znakova.

NaraYan
8.10.2013, 22:47
Ja sam ga upravo ultimativno pečovao - uklonio sam ga sa harda :)
Nakon intenzivnih pokušaja da se adaptiram i pokušam da istolerišem ovo sve rešio sam da ne kritikujem više bezveze, ovo je najbolja kritika, što se mene tiče.

Edit
9.10.2013, 1:19
Zao mi je sto to kazem, i ja sam je obrisao dok ne izadje neki kvalitetniji patch koji ce to sve da ispravi, ako je moguce uopste. Znam dosta drugara koji obozavaju PES, ali su isto obrisali igru. Bas me interesuje koju ce ocenu dobiti u Svetu kompjutera, ali iznad 80 ne bi trebalo da dobije.

Zokifcrs
9.10.2013, 9:19
Meni je PES i pored svih nedostataka, odlican i igriv kao nijedan do sada (igram iskljucivo protiv zivog coveka i online, offline me interesuje), fudbal na kompjuterima i konzolama igram jos od Microprose soccera na Comodore 64, preko Kick offa, Fife 95, ISSS-a, pa na dalje.
Fali mu taj jedan patch koji ce malo srediti odziv komandi, ostrinu suta, kao i brzo ustajanje igraca i golmana nakon pada. Ostalo nista ne bih dirao, ali bas nista.
Veliko spremanje/sredjivanje, treba sto se tice online moda, jer da nije PES Serbia lige, bio bi pa skoro neupotrebljiv. Videcemo sta ce se sve uraditi po ovom pitanju u novembru mesecu.

herrnikolic
12.10.2013, 18:14
Demo za PC jos nije izasao?!

mare037
12.10.2013, 18:20
Demo za PC jos nije izasao?!

Još ne.

Chicharito 14
12.10.2013, 18:20
izašao PESEdit 1.1

NEW FEATURES PESEDIT.COM 2014 PATCH 1.1
2. Bundesliga added: 12 teams with all correct kits, faces, squads, lineups and stadium names - Union Berlin, Arminia Bielefeld, Bochum, Cottbus, Dresden, Düsseldorf, FSV Frankfurt, Fürth, Kaiserslautern, Köln, 1860 München, St. Pauli
New kits: Switzerland, Ukraine, Mexico, Colombia, West Bromwich, Nürnberg, Stuttgart
Added correct fonts for Napoli, Sevilla, Boca Juniors
Added correct sleeve patches for Bundesliga and Premier League teams
Added new balls - Cafusa Winter, Torfabrik Winter, Tricolore, Ligue 1 OMB, Tafugo and King Chile 2013-2014 (thanks to SG)

DOWNLOAD PESEDIT.COM 2014 PATCH 1.1

http://uploaded.net/file/41mqeztc/PE...01.1.part1.rar
http://uploaded.net/file/l13i034h/PE...01.1.part2.rar
http://uploaded.net/file/pqwy74rw/PE...01.1.part3.rar
http://uploaded.net/file/ikdot6sg/PE...01.1.part4.rar
http://uploaded.net/file/ajd482m2/PE...01.1.part5.rar
http://uploaded.net/file/cw0caxip/PE...01.1.part6.rar

RKkvXZz6rx4

NaraYan
12.10.2013, 20:40
Brate, probaj obavezno, nemoj da se zaletiš i uludo potrošiš novac a samim tim potkrepiš ubuđali Konami.

herrnikolic
14.10.2013, 18:56
Ma probao sam ja narodnjaka,ali ne mogu da dam konacan sud po nekim pitanjima jer je cudna ova zahtevnost tj seckanje na pojedinim podesavanjima,a to mi se odrazava na igru.
Inače je bruka,ali baš bruka kako ne košta 15e s obzirom na nedostak licenci,stadiona,neoptimizovanost(tera me na pomisao da je potrebno uloziti pare u i7 plus radeon R9 280x a igrah mnogo zvanicno zahtevnijih igara) a sa toliko trejlera i marketinga.Gamplay nije los ,mada, ne mogu da budem siguran zbog tih podesavanja,zahtevnosti.I sto li izbacise punjenje suta,nego sad samo jednom mogu da ga pritisnem...
Pa reko da vidim sta je na demu.Ali je i to danas budalaština,jedno je demo drugo krajnji ishod.Ili nek daju rok da se isproba od 10dana :D pa da ima vratimo kodove :D
Ali ladno ni demo nisu izbacili..
A zbog svih najava,sam mislio da pazarim jer se i drugar ponovio novim kompom pa sam reko pa pikamo na netu.Al se izgleda dovršenost ponovo odlaže za nardnu godinu :D

kapetan_Miki
16.10.2013, 20:07
Adam Bhatti @Adam_Bhatti

Gameplay fixes we're looking at are GK's, shooting&AI tweaks. Also some more fluidity to star player dribbling. Obviously, eardicating bugs
Gameplay patch will be coming in November. Includes variety of bug fixes, including online, manual control issues, and slowdown in final 3rd
Theres more to come too, like addition of base copy and team export/import for edit mode. More news when I have it. Thanks for your patience
And finally, happy to say face count in the game will be over 1000 after DLC. Currently we have under 300, huge update coming #PES2014

kapetan_Miki
17.10.2013, 10:25
shvatam te, ali ne znam što si požurio da kupiš original, a da prethodno nisi isprobao verziju za široke narodne mase.

pohvalno je što nas očekuje ovaj veliki apdejt, mada ne vidim šta imaju popravljati kod golmana, meni su oni sasvim ok (igram na top player). ima mnogo drugih stvari koje bi trebalo rešiti.

kapetan_Miki
17.10.2013, 11:19
uživao u pes 2013? :opanachke

pa ova igra je tata mata za pes 2013 i njegove prethodnike.

brajko85
17.10.2013, 11:35
PES 13 je dobar za igranje ali jedino na -2. Ja ga i dan danas igram tako uporedo sa PES 14 i ok je skroz. Na 0 je brzo za moj ukus, pretvara se u jurcanje bezveze.

kapetan_Miki
29.10.2013, 10:19
http://www.hcl.hr/recenzije-pro-evolution-soccer-2014-794-18.html

manje-više realna recenzija, samo se ne bih složio da su golmani tolika katastrofa.

s menijima su uboli "u sridu", nikad gori dizajn menija.

p.s. ima li nam maremasa živog? rekoh da pripupita na tviteru onog debila adama kad će taj patch i dlc u novembru?

Miilan90
30.10.2013, 16:56
Jel izasao pec u kojem ima druga Engleska liga? :)

kapetan_Miki
31.10.2013, 11:24
info o novom patchu i dlc-u:

http://www.peseditblog.com/2013/10/adam-bhatti-talks-pes-2014-november-dlc.html

NaraYan
1.11.2013, 21:40
fala bogu pa je pes u sk konačno dobio nižu ocenu iako i dalje višu u odnosu na prikazano.

Љуша
2.11.2013, 1:01
Ако неког занима, а вероватно не, изашао је демо :opanachke.

PES2014 PC DEMO – NOW AVAILABLE (http://www.pesfan.com/blog/2013/11/01/pes2014-pc-demo-now-available/)

_Dusan_
2.11.2013, 3:15
Da li sam ja jedini kome se cini da je odziv komandi u Demo-u bolji, ali i da je sama igra bolja, sem graficki gledano ?

brajko85
2.11.2013, 18:18
Jeste bolji odziv komandi, baš odigrao nekoliko tekmi pa posle pustio pes full i ima razlike. Stvarno bre ovaj Konami smešna kompanija. :)

_Dusan_
2.11.2013, 22:05
A ovako je Pes samo jedan neuspeo eksperiment, sa potencijalom za mnogo vise...

Miloš Ninković
4.11.2013, 2:25
Jedva cekam DLC 2.0,ovaj 1.0 je kriminalan

kapetan_Miki
4.11.2013, 10:47
Jedva cekam DLC 2.0,ovaj 1.0 je kriminalan

još kad bi znali datum istog...

Miloš Ninković
4.11.2013, 16:46
Biće tamo krajem novembra,ne verujem pre

Wlada_91
6.11.2013, 10:22
Aljo ljudi kakve face kakvi bakraci,zabole me za face to su najmanji problem....Igram onlinne i neverujem vec sam 2 dzoistika polomio zato sto kasne komande offline i onlinne su 2 razlicite igra!!! ONLINNE je horor em komande zezu em puca server pa gubis poene znaci da te igra iznervira do maskimuma...Da se razumemo imam net adsl od 10mb/s...Pojeo sam ***** sto sam uzeo orginal jer ovo ne vredi ni zutu banku a kamoli igranja dok se ne sredi nesto po tom pitanju

maremas
6.11.2013, 11:13
Super što je Konami pokazao šta im je prioritet ovom najavom :n-cc2:

P.S.
Nisam upalio PES skoro mesec dana...

maremas
7.11.2013, 13:01
Seabass vrati se, sve ti je oprošteno! :)

http://s.cdaction.pl/obrazki/pro-evolution-soccer-2011-pes-shingo-seabass-takatsuka_173jx.jpg

Miloš Ninković
7.11.2013, 13:38
Ja sam se vratio pesu 13,jer je pes 14 nepodnosljiv prvo sto nije sredjen,a drugo gemplej je toliko los i pored nekih pozitivnih stvari je los,ima ovaj pes 13 dlc 6.0 sasvim je dobar.

Lampard
10.11.2013, 22:59
da li ikog zanima ovaj poluproizvod jos uvek? :rolleyes:

doctor
11.11.2013, 0:52
Evo ja na primer igram redovno sa ortacima, nema sile da se vraćam na trinaesticu... Ima zaista frustrirajućih bagova ali nema šanse da se vraćam na onu arkadetinu sa onim smešnim kretanjem lopte i animacijama i ponašanjem igrača...

kapetan_Miki
11.11.2013, 9:50
inače, odličan je novi pesedit patch, sjajno su odradili posao.

Miloš Ninković
12.11.2013, 1:22
Nije lose,ali opet fali to nesto,tacnije fale stadioni,vidim sredili su dosta faca recimo raffael,sanja itd,ali opet fale stadioni,i moraju da se isprave ocigledni bagovi.

Zokifcrs
12.11.2013, 9:27
Samo Konami moze nesto da uradi po tom pitanju. Ja se zaista nadam da su sredili vecinu bagova, ubacili online takmicenja, doterali malo MLO, sredili face, transfere... Tuzno je da su se oni vise Pesu posvetili u ova dva meseca , nego prethodnih godinu dana, iako kazu da ovaj PES je sreman oko dve godine. Docice i kraj ovog meseca pa cemo videti na cemu smo.

Pele10
13.11.2013, 14:42
Koristim pesedit patch 1.3 i nemam ekipe iz championshipa. Sad se Bundesliga 2 zove Skybet championship, a nema ekipa iz championshipa nego iz bl2. Da nije razlog to sto sam nastavio ml iz proslih verzija, pa mi se engleske ekipe nisu uklopile nekako u sistem svih takmicenja posto sam na polovini prve sezone?

Lampard
13.11.2013, 19:18
dao sam i ja, pa sam digao ruke, nisam upalio sra*e zadnjih 20 dana(zadnji put sam upalio zbog lige na pes srbija forumu). Inace, ne bih ga ni tad palio, a najzalije je sto niko nece da ga kupi za 2500.

maremas
13.11.2013, 21:05
Ja sam danas odigrao celu tekmu posle 3,4 nedelje, ako ne i više i mogu da kažem da sam uživao za divno čudo :D

Inače izašla WE 2014 verzija
https://pbs.twimg.com/media/BY95a3CCUAEHYH4.jpg:large

Citati sa WENB... kontam da će peč biti sličan WE verziji ako ne i bolji.
We've been talking (hideiker) a few minutes with someone who has Winning Eleven 2014 Japanese version and says it is quite different from the European version looks playable and already has added the "Import / Export" mode edited. now ask you that such are the shots on goal, porters and the reaction of the players.

Apparently the movement of players in WE 2014 is more "light" compared to PES 2014 We update when we know more. Edit: It also seems that the change of cursor still as slow (changing players and others ..)

Ovde (http://winningelevenblog.es/forums/viewtopic.php?p=386749#p386755) možete da pratite ako taj japanac da još neke impresije o igri...

VITKO
14.11.2013, 1:46
Ljudi potpuno sam ocajan !!! Danas pazario dzo sa analognim kontrolama da bih igrao pes , skinem patch 1.3 ima bundes liga... i cvajta ili druga engleska ali imena igraca nisu prava !!!
Molim pomoc !!! Kako da igram bundes ligu kad umesto levandovskog u napadu neki Shsmatis ????
:D

Retardinjo
14.11.2013, 9:23
ccc, a toliko ste se lozili kada su ga najavili, ali kao i svake godine, nishta shto nije vec vidjeno. Pes ce ponovo biti dobar kada reshe da na njemu rade koju godinu pa ga tek onda izbace, a ne ove poluproizvode koje dobijamo svake godine

Sent from my LT30p using Tapatalk 2

maremas
14.11.2013, 10:27
Ala nas prcaju, japanci su danas dobili patch i dlc 2.0 za WE 2014 koji je tek izašao :n-cc2:

nikolapfc89
14.11.2013, 12:29
Kakvi su utisci za patch i dlc? Mislim za ovaj We 2014. Na poslu sam nemam kad da citam WENB :D

Osbourne
14.11.2013, 12:39
I ja gotovo uopste ne igram. Cekam KONAMI... A i "upoznao" sam Xbox verziju Fife 11 i World Cup 2010 pa sam odusevljen trenutno time. Inace ostajem pri stavu da je PES 2014 revlucionarna igra koja ce verovatno tek sledece godine biti u punom sjaju.

A vama kojima je PES 2014 sra*e, najiskrenije zelim da do kraja svojih zivota igrate pes 2013 ili pes 6. Knock yourself out.

maremas
14.11.2013, 16:48
Sutra DLC?

Izvor https://www.facebook.com/photo.php?fbid=377918249009426&l=98c2ef63b4
#PES2014 Y al parecer la espera termino!#DLC Vamos todos a tener un buen fin de semana con la actualización de PES, caras, botas, transferencias, uniformes, cambios, ajustes online y offline y muchas cosas más es el contenido de este segundo DLC y actualización de Konami para Pro Evolution Soccer 2014. PS3, Xbox360 y PC.

Como pueden ver dice 15 de Noviembre!!

Comparte con tus amigos así todos actualizan y pueden juntarse a jugar online el fin de semana!

Recuerda que es necesario tener tu código PASS ONLINE activado y contar con una conexión al internet desde tu consola.
#PESnosUNE

Edit:
I deifinitivno sutra DLC!
https://pbs.twimg.com/media/BZCkNCOIIAAi0zQ.jpg:large

maremas
15.11.2013, 2:38
Šuška se da je peč tezak oko 1GB (ne DLC).

Uvek imam velika očekivanja, samo da se ne razočaram :D

Edit
15.11.2013, 2:41
Neka bude i tri, samo da urade pravu stvar i isprave greske.

kapetan_Miki
15.11.2013, 10:11
Šuška se da je peč tezak oko 1GB (ne DLC).

Uvek imam velika očekivanja, samo da se ne razočaram :D

teško mi je poverovati u to, to se nikad nije desilo dosad.

možda zajedno sa patchom i DLCom. ali ako budu radili apdejt samog .exe fajla, to nema šanse više od 20mb da bude.

uglavnom, danas se očekuje, pa ćemo videti :alealeee:

NIx Car
15.11.2013, 10:30
Evo vec je pola 10 ja idalje cekam da se pojavi... :D

maremas
15.11.2013, 12:18
Ništa od peča danas :boodala:

maremas
15.11.2013, 16:33
1rr0MNpLl_A 5stLDz2bR3c

Winning Eleven 2014 japanska verzija!

Btw, peč i dlc će zajedno biti teški 1,3 gb!

maremas
15.11.2013, 18:36
http://www.dodaj.rs/f/18/1C/25azpn6B/capture.jpg

http://www.dodaj.rs/f/43/yv/2vtUlJcJ/capture.jpg

nikolapfc89
15.11.2013, 19:27
Zvuci dobro.Ali znajuci konami,dok se ne proba nista ne mora da znaci.

- Shooting: Refinements of slowdown to help/have positive impact

Sta mu ovo konkretno dodje? Uspesniji sutevi?

NaraYan
16.11.2013, 1:40
to mu dođe mlaćenje prazne slame...

http://www.youtube.com/watch?v=dJ5hKr7ta6A

_Dusan_
16.11.2013, 3:27
Tako nekako, "profesionalno" napisano tako da to ništa ne znači, pa tako niko ni ne razume, ali ipak zvuči "profesionalno" , što je jedino bitno.

Zokifcrs
16.11.2013, 12:44
Izaslo za konzole :icon_evil

nikolapfc89
16.11.2013, 15:37
8VkiQYkYisI

Bolji sutevi,mnogo.Golmani i dalje katastrofa,kao da nisu menjali nista,i manji catch up bag. Bolje je mnogo za igranje,ali i dalje ne mogu da igram,smara me. Mucenje je.

kapetan_Miki
16.11.2013, 16:10
*ebo golmane, nego jesu li povećali težinu igre protiv cpu-a?

maremas
16.11.2013, 19:45
Bolji sutevi,mnogo.Golmani i dalje katastrofa,kao da nisu menjali nista,i manji catch up bag. Bolje je mnogo za igranje,ali i dalje ne mogu da igram,smara me. Mucenje je.

Ovo utakmica što sam odigrao do sad ako sam dva ili tri puta dao gol sa preko 20m, ostalo golmani sve brate i to hvataju žive lopte! Nadam se da je u ovom peču to malo izbalansirano...

doctor
16.11.2013, 20:38
Ja imam suprotna iskustva, ortak skapirao igru i često mi daje golove sa 20-ak metara, ja lično uspem povremeno da zabodem neki ali treba baš da se namesti situacija, pozicija igrača i trenutak za šut...

A golmani standardno zaglupljuju s vremena na vreme dok nekada oduševe reakcijama. Mada kontam da i pravi golman može da zaštopa, ali ne tako često, jbg.

nikolapfc89
16.11.2013, 21:02
Nije to sporno da gresi golman,ali da posle odbrane mora prodje 3-4 sek da ustane,sto je dovoljno da protivnik sutne pa i dva puta moze za to vreme.

Pele10
17.11.2013, 4:25
Kako se u ml dobija otkaz? Nekoliko utakmica ne mogu da pobedim i upao sam u krizu realizaije sansi sto rezultuje poraze ili neki remi. Cudi me da nemam ni jendo obavestenje o mom nacinu rada ili neku pretnju, cak ne vidim ni ono koji su igraci ljuti sto ne igraju i sl. Nekako u ovoj ml ne mogu da viidm sta konkretno radim i kako, nekako mi se cini sav rad tajnim. Nema neka opomena iz vrha kluba, neka ljutnja ili negodovanje nekog igraca zbog minutaze i sl.

Osbourne
17.11.2013, 12:34
Igra na Xbox-u deluje mnogo bolje u pogledu gameplaya. Nekako su je "zategli". Kad te 90. minut iznenadi onda je to prava stvar. :D

EDIT: Evo posle nekih 4,5 utakmica mogu da kazem da:

- golmani nisu popravljeni nista
- nema onog kasnjenja kamere, to je sredjeno.
- generalno je igra fluidnija, odziv je sredjen i prirodnije sve nekako ide. Samo gradjenje akcije i AI kretnje i pozicioniranje mi deluje mnogo bolje.
- Transferi, formacije - sredjeno

Igram na Superstar i stvarno je svaka utakmica zanimljiva, Ai ume da stane na loptu, da asistira nesto jbno, bas me odusevi ponekad nekim potezom tako... Dribla takodje... Namerno sam recimo isao na Random i odigrao sa Viteseom protiv Sasuola i uzivao sam. Zavisi od ukusa, ja se odusevljavam iskljucivo fizikom, animacijama pa zbog toga mogu samo da se zahvalim konamiju sto su pokusali da naprave fudbal a ne flipere ko sto neko rece. R2 i rolanje lopte otvara toliko mogucnosti i stvara osecaj bas pravog fudbala... Trcanje sa loptom u nogama, promene pravca sa kombinacijom brzog trcanja, remplovanje, to me odusevljava stvarno... Ne vidim mnogo prostora za dalji napredak sto se tice patcheva tako da jedva cekam sta ce uraditi dogodine. Igra ima ogroman potencijal.

Pele10
17.11.2013, 22:37
Kad idem na switch da promenim da u ml nema druge lige nista se ne desava. Kad idem na da igram on line ono se pojavi obavestenje da je uspesno promenjeno, a ovde koliko god da kliknem nema nista i zar ne moze da se igraju obe cele bl2 i championship i da se posle sa nekom ekipom udje u bl tj pl i da ekipe koje ispadnu iz bl i pl idu u bl2 tj championship? Jel mogu da se izbrisu one pas i pla league tj da se ml ne mesaju u ligi evrope i da ih uopste nema u tom modu?

Pele10
18.11.2013, 3:01
ok, a kako da iz ml izbacim drugu ligu? Kad idem na opciju disable nemam nikakvu poruku da je promenjeno podesavanje. Odem u igricu posle klika na disable i dalje imam ekipe iz neke druge lige u nacionalnom kupu svoje lige, a da nije liga nemacke ili engleske.

Pele10
18.11.2013, 3:39
Ok, hvala necu vise da gnjavim. :) Samo da kazem jos nesto. Moze da se igra sa nekim timom iz druge engleske ili nemacke lige tako sto stavis ciju drugu ligu hoces u pesu, izaberes ekipu, podesis u koju ligu da se prve tri ekipe plasiraju i u koju ce da ispadnu. Jedino sto mi je bez veze je mesanje ekipa iz jende od te dve lige u kupu ako ne biras englesku ili nemacku ligu kao npr u kupu holandije umesto da igraju samo holandske ekipe, igraju jos i iz druge lige engleske ili nemacke.. Sad mi je jasno, svic ne radi. Menjanje kluba može na kraju sezone ako odbijes da i dalje vodis klub koji si vodio. Ja sam mislio da se menja klub u toku sezone, dobijes otkaz i onda te trazi neki klub da ga vadis ili bule i sl. ali to u ovom pesu ne moze.

kapetan_Miki
18.11.2013, 10:05
izašao oficijelni patch i za pc verziju (ne znam jeli i DLC već). kažu da je igra bolja sad, ali zato su face :facepalm:facepalm:facepalm

Zokifcrs
18.11.2013, 10:29
Hebes face, one su mi totalno ne bitne, ne moraju da imaju ni glave, samo da je gameplay bolji.

Lampard
18.11.2013, 11:16
izašao oficijelni patch i za pc verziju (ne znam jeli i DLC već). kažu da je igra bolja sad, ali zato su face :facepalm:facepalm:facepalm

ostavi link da vidimo mi to.

maremas
18.11.2013, 11:20
Download: http://pes14web.winning-eleven.net/pes14w_pc/patch_deliver/.
Prvo peč instalirati, pa onda DLC.

kapetan_Miki
18.11.2013, 12:20
ostavi link da vidimo mi to.

ako misliš na face, evo ih. napomena da se radi o xbox 360 verziji:

http://i.imgur.com/ls4jcdx.jpg
http://i.imgur.com/dPj3rzt.jpg
http://i.imgur.com/SSmIsVX.jpg
http://i.imgur.com/CWbn96A.jpg
http://i.imgur.com/kOIto1G.jpg
http://i.imgur.com/Ds5TuQB.jpg
http://i.imgur.com/ThJkSnG.jpg
http://i.imgur.com/NcCdeLr.jpg
http://i.imgur.com/1RCbn1I.jpg
http://i.imgur.com/3tKgybc.jpg
http://i.imgur.com/hISHc6U.jpg
http://i.imgur.com/HdUSORR.jpg
http://i.imgur.com/sxMaCz8.jpg
http://i.imgur.com/tXEo6jW.jpg
http://i.imgur.com/sPcVfvO.jpg
http://i.imgur.com/kPEp8Bv.jpg
http://i.imgur.com/a5pAmCs.jpg
http://i.imgur.com/zYyfXKN.jpg
http://i.imgur.com/PEIPHQ5.jpg
http://i.imgur.com/QCHwRXr.jpg
http://i.imgur.com/brSwH9H.jpg
http://i.imgur.com/E0fPCFM.jpg
http://i.imgur.com/uJ9QDqb.jpg
http://i.imgur.com/dhJ85UR.jpg
http://i.imgur.com/aSnRUzy.jpg
http://i.imgur.com/izVZ3OY.jpg
http://i.imgur.com/PzyInjz.jpg
http://i.imgur.com/bYDLbMU.jpg
http://i.imgur.com/rilPcKv.jpg
http://i.imgur.com/FSx2V2z.jpg
http://i.imgur.com/ZsDl9E6.jpg
http://i.imgur.com/PHIHMst.jpg
http://i.imgur.com/FpFpJ74.jpg
http://i.imgur.com/heWnvbw.jpg
http://i.imgur.com/nL1DMc6.jpg
http://i.imgur.com/PTYIAng.jpg
http://i.imgur.com/ilQ4Nrz.jpg
http://i.imgur.com/gZef9Fm.jpg
http://i.imgur.com/mwToWeN.jpg
http://i.imgur.com/VYI8vGC.jpg
http://i.imgur.com/1LGME4P.jpg
http://i.imgur.com/euUPPyr.jpg
http://i.imgur.com/HOMhrPE.jpg
http://i.imgur.com/f3lLBgI.jpg
http://i.imgur.com/YwLSgXW.jpg
http://i.imgur.com/OdKAm1m.jpg
http://i.imgur.com/9tlV1kW.jpg
http://i.imgur.com/NblsHZA.jpg
http://i.imgur.com/bf6tHMR.jpg
http://i.imgur.com/lrsDUmf.jpg
http://i.imgur.com/YCk9raN.jpg
http://i.imgur.com/yhaHSy3.jpg
http://i.imgur.com/3tu2MhO.jpg
http://i.imgur.com/CII4XRy.jpg
http://i.imgur.com/UgIdHwt.jpg
http://i.imgur.com/SM9AhDT.jpg
http://i.imgur.com/q2Z4kQ7.jpg
http://i.imgur.com/wgs4nXW.jpg
http://i.imgur.com/LnrZabt.jpg

real022
19.11.2013, 0:11
Evo iščekujući peč, odigrao sam par utakmica i ne kontam u čemu je zamisao da moram da držim 97% vremena R2 dugme, samo da bi igrač išao tamo gde hoću?
Zašto nije dovoljno kretanje palicom?
Šta bi se promenilo u gameplayu ako bi igrač išao tamo gde hoćeš,
samo pomoću upravljanja levim stickom?

Ovo "skidanje sa šina" sa r2 postoji još od pesa 2010, ali mislim da nije bilo toliko izraženo. Ovde ne smeš pustiti R-fakin-2 dugme...

Kapetan Philips
19.11.2013, 13:47
I kakvi su vam utisci,iskreno meni 50 % 50?

Kapetan Philips
19.11.2013, 14:48
e ovako sto se tice utisaka : popravljeno je dosta stvari,nakon 10-ak odigranih tekmi mogu da kazem da kamera ne kasni,sa odzivom komandi nikada nisam imao problem,svidja mi se sto vise bek ne moze da probije po boku kao da ga pustaju ili igrac sam kroz sredinu da prodje kao u prethodnoj verziji,e sad ono sto me nervira je to sto protivnicki igraci slabo kontrolisu loptu ispred svog gola pa se desi da im oduzmem i po 2-3 puta u toku utakmice loptu i uglavnom realizujem to ,to mi malo ubija igru,popravili su AI igraca,dok su golmani i dalje na nivou iz nase JSL.I da krenuo bih master ligu pa me interesuje kada izadje pes edit 1.4 da li cu moci da nastavim master ligu na peseditu iako sam krenuo master ligu bez peca? Pozdrav

Osbourne
27.11.2013, 15:55
Sredio igru nekim novim Option Fileom za xbox i pustim cisto da ga isprobam bzvz Dortmund - Serbia da mi malo prodje volja i opet nezgodna situacija, mnogo za*ebana igra ovaj PES 14 :D

lm, prvo se odusevim po ko zna koji put jer sjajne animacije i fizika lopte prosto sabijaju, kad se napravi lepa akcija to neverovatno lepo izgleda... Lepo izbacen onaj Mihtarijan po levoj strani, dole ulice Robert Levandovski, odlican i pravovremen centarsut, jos bolji skok iz zaleta i udarac glavom, lopta ulazi pod precku, milina za videti... :aplauz:

I onda ladan tus u drugom poluvremenu, opet po ko zna koji put dajem neki smesan gol, sa Suboticem neko odijanje od golmana od igraca, obojica ko pali s Marsa i nemaju pojma sta se desava i da ucestvuju u fudbalskoj utakmici...

To ti je PES 14. :opanachke

LemaX
27.11.2013, 18:15
da li je uspeo neko da potera pes2014 u eyefinity -ju ?
ili je video neko rešenje za to
meni je standardna rezolucija 5040x1050, ali mi ponudi kao maksimalnu 3840x800 i još je perspektiva sva nekako u "autu"