PDA

Prikaži potpunu verziju : Sta kazete za igru? :D


kish
2.10.2006, 16:05
Radi se o pucacini za vise (2-4) igraca. Nije jos gotova, ali sutina je tu. Glavni princip je mogucnost igranja u HotSeat rezimu bez mrsenja ruku na tastaturi. Naime, igra se samo sa dva (!) tastera po igracu. Pomocu njih se izabere ugao pucanja ili kretanja. Simple! Treba jos da doteram grafiku i ubacim jos koju sliku itd.
Link: http://d.turboupload.com/d/1035693/Shooter.zip.html

MG-RAY
4.10.2006, 8:11
+ mozda si trebao da navedes koji se tasteri koriste...

Brains
4.10.2006, 10:06
+ mozda si trebao da navedes koji se tasteri koriste...Na prvoj strani (gde pise start game) imas napisane tastere koji se koriste za svakog igraca...

sasha vukelic
4.10.2006, 10:21
nije lose, al bih ja dodao jos jedan taster, kao i da se ljudi stalno krecu!

SirDuck
4.10.2006, 10:34
Slazem se sa sashom, da bi skrenuo desno moram da stijim u mestu 2-3 sekunde sto moze biti presudno.

Thumbs up.

kish
4.10.2006, 20:33
Slazem se sa sashom, da bi skrenuo desno moram da stijim u mestu 2-3 sekunde sto moze biti presudno.

Thumbs up.

Zbog toga se posle svakog poteza cursor vraca za 45 stepeni, tako da bi skrenuo desno treba samo stisnuti taster za kretanje, i lik ce se okrenuti nadesno za 45 stepeni.
Znam da sam mogao da namestim i bolje kontrole, ali to mi nije bio cilj, vec puno vise experimentisanje sa ovakvim gameplay-om. Mogao sam da namestim i komande tipa WASD ali onda ne bih mogao komotno da naguram 4 igraca na jedan screen. :dedica:

MG-RAY
6.10.2006, 8:40
Na prvoj strani (gde pise start game) imas napisane tastere koji se koriste za svakog igraca...

vidi stvarno, nisam primetio... :boodala: :boodala: :boodala: :opanachke

Nills
8.10.2006, 19:50
Svidja mi se sto mozes da pravis mape u map.txt-u.:) :) :)

3dM@niak
8.10.2006, 22:38
nije lose, al mora turn na dve strane, i nemoj da stanu kad menjas smer
nek se stalno krecu, a igrac ih usmerava...

kish
9.10.2006, 16:34
To ,sa stalnim kretanjem cu probati da ubacim, al ne zelim da ubacujem vise od 2 tastera po igracu. Jbg, moram da insistiram na ovome...:kreza:
Planiram da napravim jos 1 igru (pucacinu) sve sa WASD komandama i slicnim 3povima, tako da necu sad da trosim previse vremena na ovom projektu. Eventualno cu jos da ubacim vise mapa, koju muziku i sl.

al0cunit
9.10.2006, 20:52
hajd reci u kom jeziku si radio tu igru ...jesi koristio neki engine itd ...... nisam je skinuo ...ali kad mognem :D ... skinucu je ...

kish
11.10.2006, 1:02
Igru sam radio u OpenGL-u (C++). Inace nisam koristio nikakav poseban engine, osim ako ono djubre od koda ne nazivas engine-om.:)
Hocu reci: Pravio sam nesto sto bi trebalo da bude engine, ali sam cesto toliko zakomplikovao stvar da se sada i sam jedva snalazim u njemu.

kish
11.10.2006, 16:10
Evo novije verzije :D :
http://d.turboupload.com/d/1071193/HotSeatShooter.zip.html

Inuyasha
17.10.2006, 22:23
Svaka cast...samo da se izmene kontrole kretanja, i ovo moze da bude dosta zanimljiva igra kada se okupi drustvo...:dedica: samo tako nastavi :aplauz: :aplauz: :aplauz: