PDA

Prikaži potpunu verziju : Diablo 3


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Attila
1.10.2006, 19:36
Ima li nekih novosti oko ovog dugo ocekivanog hack `n slash rpg-a?
sem na
http://www.diablo3.com
ljudi odgovarajte shto ceshce!

Nemac
1.10.2006, 21:24
Bilo je neke price o tome ali kol'ko sam obavesten nista zvanicno.

zokocx
1.10.2006, 22:22
Pa vreme mu je da izadje, ali kako znamo kada Blizzard pravi igru on ju pravi godinama ali kad je napravi onda ona vredi. Ali od Diabla 3 ni traga ni glase, nesto se suskalo da ce biti neki materijal na ovo godisnjem E3 sajmu ali nista nije bilo. A Blizzar-dovci nisu hteli da komentarisu ni da li rade na D3 ili sta planiraju kao koncetrisali se na izlazak WoW Burnig Crusade
Znaju ljudi sta mlati pare, j**o ih WoW :n-cc2:
Ako zelis licno da pomognes da DIblo3 mozda jednom izadje onda ucestvuj u peticiji:
http://diablo2.ingame.de/szene/d3petition/

Red Dragon
1.10.2006, 22:38
Pa vreme mu je da izadje, ali kako znamo kada Blizzard pravi igru on ju pravi godinama ali kad je napravi onda ona vredi. Ali od Diabla 3 ni traga ni glase, nesto se suskalo da ce biti neki materijal na ovo godisnjem E3 sajmu ali nista nije bilo.


Pa vreme je i Falloutu 3 da izadje(doduse,trebalo je jos pre 4 godine),a ovi Bethsoftu idioti navodno razmisljaju o expanziji za Oblivion.

Ruku na srce, vreme je i za Diablo 3, ali tu se suskalo da bi to bio MMO naslov.KO ZNA?:confused: ;)

Attila
3.10.2006, 10:36
pa u svakom slichaju pre bih voleo da vidim D3 nego fallout jer je Diablo igra zbog koje sam i poceo da igram igrice....[[RPG]]
i ako cujete neshto ovde stavljajte..

Red Dragon
3.10.2006, 22:33
pa u svakom slichaju pre bih voleo da vidim D3 nego fallout jer je Diablo igra zbog koje sam i poceo da igram igrice....[[RPG]]
i ako cujete neshto ovde stavljajte..


E,e,e, nemoj ti da vredjas Fallout, to je jedna od igara zbog kojih sam i ja poceo da igram igre(prijateljski savet ako ne zelis da te lincuju,ne spominji rec igrice(postoji cak i tema vezana za ovo) vec igre).
Ali sigurno je da ni Fallout 3 ni Diablo 3 nece skoro.Eh, kad bi izasle u isto vreme - raj.:) :D

Attila
4.10.2006, 23:25
E,e,e, nemoj ti da vredjas Fallout, to je jedna od igara zbog kojih sam i ja poceo da igram igre(prijateljski savet ako ne zelis da te lincuju,ne spominji rec igrice(postoji cak i tema vezana za ovo) vec igre).
Ali sigurno je da ni Fallout 3 ni Diablo 3 nece skoro.Eh, kad bi izasle u isto vreme - raj.:) :D
ovde se potpuno slazem samo neka jedna izadje pre druge.... bar 2 meseca da se malo unesem u igru ko da je jedina na svetu.. ( s` obzirom da su te 2 po meni najbolje za ostale me i nije toliko briga)!!!!!!!!!!

Nemac
5.10.2006, 0:20
Mislim da od Diabla necemo videti ni 'D',duze vreme.
Blizzard nista ne govori,samo tu i tamo neka glasina,nista pouzdano.
Ali svi znamo Blizzardov nacin rada:nista,nista pa veliki BUM!:boxing:
Nadajmo se da ce tako i ovoga puta biti.:ciao:

zokocx
5.10.2006, 20:22
Pa i jedno i drugo bi dobro leglo inace i ja sam poceo da igram rpg zbog Diabla (jos keca) a za Fallout 2 sam zakasnio mnogo ali svidja mi se taj koncept.

Renee
5.10.2006, 20:38
Ma ne treba vam Diablo 3, samo probajte Titan Quest i sve će vam biti jasno ;)

VeNoM
7.10.2006, 16:14
titan quest je ok ali ipak diablo je diablo

Nemac
8.10.2006, 16:23
Diablo ima tradiciju,a titan je kopija.Mislim,nije losa igrica,dobra je.:qliranje:
Ali svi ocekujemo nesto veliko od diabla 3(ako uopste izadje:D ):alealeee:

madhatterYU
8.10.2006, 19:40
najlepse bi bilo da diablo postane rpg.

mmn2911
8.10.2006, 19:45
najlepse bi bilo da diablo postane rpg.
Ovo je prelepo receno... Svaka cast. Diablo ne sme ostati onakav hack n slash!!!

Renee
8.10.2006, 19:56
Diablo ima tradiciju,a titan je kopija.Mislim,nije losa igrica,dobra je.:qliranje:
Ali svi ocekujemo nesto veliko od diabla 3(ako uopste izadje:D ):alealeee:
Da te sad Kuzma čuje, dobio bi po njušci :D

Wolverine
8.10.2006, 19:59
najlepse bi bilo da diablo postane rpg.

A sta je majke ti Diablo?

mmn2911
8.10.2006, 20:01
Vise koljacina neko pravi RPG... Zavisi kako kome. Meni se ne svidja mnogo idem ubijam. Nema toliko dobru pricu i dijaloge kao neki RPG-ovi. Moje misljenje. :)

Renee
8.10.2006, 20:04
RPG je kada ideš sa jednim likom i ubijaš!!!

madhatterYU
8.10.2006, 20:52
Doom je rpg?

Red Dragon
8.10.2006, 22:29
Doom je rpg?


:rofl: :rofl:

Ilmarinen
8.10.2006, 22:35
Kruzi netom prica da su u Blizardu imali 70-80% gotov source materijal (nesto blizu beta verzije), ali im se iz nekog razloga nije svideo pa su ga upoznali sa empty recycle bin opcijom. Neki kazu da je na njegov razvoj uticala strahovita popularnost WoWa, novi akcioni CRPGovi (Sacred, Titan Quest) a i cinjenica da su otkupili licencu na Havoc 4.0 endzin za buduce igre, koji dopusta super laku konverziju igara na sve platforme (endzin koji ce izmedju ostalog uposliti playstation 3 i Vistu), a donosi bolju animaciju, particle efekte, render bla,bla,bla; o prici se ne pominje nista.
Sve u svemu ne verujem da ce se pojaviti pre Starcraft: Ghosta (sredina/kraj 2007)

mmn2911
9.10.2006, 16:22
RPG je kada ideš sa jednim likom i ubijaš!!!
Ako je ovo definicija RPG-a, onda sam ja sam Diablo!!!

Renee
9.10.2006, 18:38
A kakva treba definicija?

Ko će se načekati Diabla 3, ako i uopšte i bude napravljen :(
Titan Quest sam prešao, Sacred mi se ne sviđa i sad nemam šta da igram:o

Alokin
23.10.2006, 17:42
A kakva treba definicija?

Ko će se načekati Diabla 3, ako i uopšte i bude napravljen :(
Titan Quest sam prešao, Sacred mi se ne sviđa i sad nemam šta da igram:o


Titan quest je samo kopija nema smek kao Diablo!
Diablo II je meni prva RPG igra koju sam igrao i uvek ce ostati upamcena(naravno ako ne izadje diablo III):D

Alokin
23.10.2006, 17:45
A kakva treba definicija?

Ko će se načekati Diabla 3, ako i uopšte i bude napravljen :(
Titan Quest sam prešao, Sacred mi se ne sviđa i sad nemam šta da igram:o


Kako nemas kupi KOTOR videces odusevices se!:)

GaleOm
25.10.2006, 18:18
Ovo ce da vas interesuje

http://www.maxfreak.com/diablo3/archives/knaak-confirms-diablo-3/

Ocelot
25.10.2006, 18:25
Gledajući ogromnu popularnost prethodne igre, mislim da smo svi poprilično sigurni da će Blizzard izdati i treći deo. Međutim, ono što svakog muči je pitanje - kada će to biti?

Asura
25.10.2006, 21:40
Ma izaćiće... World of Diablo :rofl:

Alokin
27.10.2006, 13:10
Ma izaćiće... World of Diablo :rofl:

Ma sigurno

Kishobran
30.10.2006, 19:43
Ljudi, ja bi najvise voleo da izadje Diablo 3, al iza sada to deluje nemoguce, jer deo Blizzarda koji je pravio Diablo, Blizzard North, se odvojio i osnovao posebnu kompaniju Flagship studios ili tako nesto, nisam siguran. Oni sad prave neku vrstu RPG-a iz prvog lica "Hellgate: London".

Mada, ona nova knjiga vezana za svet Diabla od onog Blizzardovog pisca mozda daje novu nadu...:n_klanja:

bojanh
17.5.2008, 21:47
ima li nekih novosti vezano za ovu igru i tome kad ce izaci?
ajde vi sto pratite vesti vezane za igre,kazujte imal' sta od ovoga:);)

DeCoy
17.5.2008, 21:57
U oktobru je novi Blizzcon...možda će tamo biti neke najave...ne zna se...:)

genius
17.5.2008, 23:33
Pre par nedelja su kupili domen diablo3.com tako da svi misle da ce uskoro da padne i najava obzirom da jos nije receno sta radi Blizzardov Team 3 tako da deluje logicno da prave Diablo...

U medjuvremenu bacite oko na Mythos koji je uradio flagship studios...

ForceCommander
18.5.2008, 9:02
Znam da se većina neće složiti, ali ja se baš ne radujem ovoj igri. Diablo serijal i krivim za to što su velika većina današnjih RPG-ova hack*n*slash gluposti sa nikakvom pričom, skoro bez dijaloga i bez dubine u načinu igranja. Ne mogu da uživam u igri u kojoj je jedina fora da da ideš okolo, klikćeš na protivnike i budžiš opremu. To nije RPG.

genius
18.5.2008, 11:26
Ma sta se sad bezveze duris kad nema to nikakve veze. Mislis da je neko igrao Diablo zato sto je procitao RPG na kutiji ili zato sto je zabavan. I sad kao zbog Diabla niko nece da pravi RPG igre koje nisu kao Diablo... pre ce biti da RPG nije vise popularan kao nekad a da to nema veze sa Diablo...

Iilija64
18.5.2008, 11:41
Ma sta se sad bezveze duris kad nema to nikakve veze. Mislis da je neko igrao Diablo zato sto je procitao RPG na kutiji ili zato sto je zabavan. I sad kao zbog Diabla niko nece da pravi RPG igre koje nisu kao Diablo... pre ce biti da RPG nije vise popularan kao nekad a da to nema veze sa Diablo...
Diabo nema dubine. Ja prvi ne volim taj tip igre.

shrafko
18.5.2008, 13:57
^^
QFT! Ali Diablo se i ne igra zbog "dubine"... (Diablo puca na "Swords not words" fazon... nešto mi kaže da bi Minsc uživao u ovakvoj igri :kreza:)
Ako ćemo pravo, igra kao što je Titan Quest, iako hackandslash Diablo-clone, servira igraču mnogo više lorea + ekstremno zanimljive tematike (posebno antička Grčka/mitološki monsteri).. ali opet, Diablo je maltene začetnik ovakvog kvazi-rpg žanra, Blizzard je mnogo veće ime i može da uloži mnogo više keša u marketing od IronLorea, tako da se ne treba čuditi što je Diablo-serijal toliko popularan....

Naravno, porediti Diabla i naslove kao što su NWN1 ili Witcher u cRPG žanru je kao porediti Punta i Poršea u kategoriji sportnjaka.. :kreza:

bojanh
18.5.2008, 14:51
^^
QFT! Ali Diablo se i ne igra zbog "dubine"... (Diablo puca na "Swords not words" fazon... nešto mi kaže da bi Minsc uživao u ovakvoj igri :kreza:)
Ako ćemo pravo, igra kao što je Titan Quest, iako hackandslash Diablo-clone, servira igraču mnogo više lorea + ekstremno zanimljive tematike (posebno antička Grčka/mitološki monsteri).. ali opet, Diablo je maltene začetnik ovakvog kvazi-rpg žanra, Blizzard je mnogo veće ime i može da uloži mnogo više keša u marketing od IronLorea, tako da se ne treba čuditi što je Diablo-serijal toliko popularan....

Naravno, porediti Diabla i naslove kao što su NWN1 ili Witcher u cRPG žanru je kao porediti Punta i Poršea u kategoriji sportnjaka.. :kreza:

napokon da si mu objasnio kakva je to igra za razliku od drugih RPG igara,najbolje je ono Diablo puca na Swords a ne Words.svaka ti cast care:tapsh::aplauz:;)

Iilija64
18.5.2008, 14:56
napokon da si mu objasnio kakva je to igra za razliku od drugih RPG igara,najbolje je ono Diablo puca na Swords a ne Words.svaka ti cast care:tapsh::aplauz:;)
Opet ima boljih H&S naslova;).

genius
18.5.2008, 14:57
Pa ok, samo ga ne igras i nema problema. Kome treba dubina igra KOTOR i svima fino...

ForceCommander
18.5.2008, 15:24
Ja ne igram Diablo i ponosan sam na to. Trebalo bi da napišem knjigu " 1.000.000.000 razloga zbog kojih mislim da je svaki RPG koji se ikada pojavio bolji od Diablo-a, i na kvadrat toliko razloga zašto niko nikada ne bi trebao da igra Diablo". Ovo je samo radni naziv knjige ali mislim da je materijal za Nobelovu nagradu.

Povlačim ovo zadnje, mislim da sam preterao i izvinjavam se svima koje je možda uvredila ta poruka. Jednostavno ne volim hackanje i slashanje ali ne smatram da je ovo loša igra. Samo me nervira to što je 95% novijih RPG-ova Diablo klon a igre kao BG, Witcher, Kotor, TES izlaze jednom u 5-6 godina.

genius
18.5.2008, 17:21
A sta ti mislis da li bi ti bilo lakse da prepises "Ciciban" ili "Ana Karenjina" ?

Cinjenica je da je tesko napraviti dobar RPG i da to nema veze sa Diablom.

A kad vec pricamo o RPG ja ne volim RPG i smor mi je da igram RPG i ne igram takve igre... A Diablo 3 bih igrao, tako da eto ti jos jedan dokaz da Diablo nije RPG :)

Ketchua
18.5.2008, 18:49
moro i ja da rispondujem... moje skromno misljenje je da hns-ovi smrde...ali diablo...tjale svih tjaletova hns-a...jedna od prvih igara koje sam igrao...:)
ja sam vise storyline guy... planescape, arcanum, tes...ali triablo iscekujem s nestrpljenjem...

Ekiman
30.5.2008, 5:34
diablo 3 mmm ali to nece skoro bar dok ne vidimo sta ce biti sa sc2 takodje ljudi koji su pravili diabla su otisli ali su otisli i ljudi koji su pravili war3 pa je frozen throne ispao odlicno...u svakom slucaju long live diabloI&II

takodje ne znam zasto je prica iz diabla nekima navna,glupava?prvi deo je imao super horor atmosferu a drugi deo je po meni poprilicno epski odradjena sa mracnim krajem,osim toga da li znate igrice koji su u to vreme imali bolji odradjen(ovo mozda zavisi od ukusa) sistem borbe,kretanja,lakocu upravljanaj lika,a o broju itema, setova,runa i ostalog da ne govorim...

Elessar
28.6.2008, 12:38
Okacen je Teaser na Battle.net i Blizzard.com, docekasmo ljudi konacno, hocu da se srusim od srece. Ne znam jos uvjek da li je MMO, ne mogu da vjerujem da se ovo desava...

U Parizu je u toku WWI 2008, nazalost ne radi live stream, cekacemo neki trailer ili nesto slicno;) Kazu da je pusten snimak gameplay - a sa barbarian - om. I dalje ne mogu da vjerujem!

Wolverine
28.6.2008, 12:51
Nisam igrao, prethodne, tad sam biop mnogo mali...Mozda cu igrati ovaj.

I sto se tice kvaliteta - To je Blizz oni ne mogu da za*eru.

zdravkelja
28.6.2008, 13:01
Za sve koji se pitaju, nije MMO sigurno. :)

donator99
28.6.2008, 13:07
http://img362.imageshack.us/img362/3628/d3ut6.th.jpg (http://img362.imageshack.us/my.php?image=d3ut6.jpg)

It's official.


11:18 CEST Diablo III logo appears on screen. There you go, folks, the mystery game revealed!


Diablo 3 je najavljen i na njemu se uveliko radi. :)

Cernobil
28.6.2008, 13:16
Diablo3 Screenshotovi
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/images/diablo-iii-20080628035147880.html

donmarko
28.6.2008, 13:19
:n_klanja: DiABLO 3 najbolja igra svih vremena hvala bogu da se na njemu radi !!!!!!!!!!!!!!!!:

Elessar
28.6.2008, 13:20
http://www.blizzard.com/diablo3/

Odoh da se lozim!:)

Cernobil
28.6.2008, 13:22
Jao ne ,ne znam sta da mislim:) meni jedna od najdrazih (ma sta jedna od, NAJDRAZA) igara a nisam nesto zadovoljan screenovima,sta vise blago razocaran, ovo su ipak rani screenovi pa mi to daje nadu i tesi me ali KAKO DA STAVE OVAJ JADNI, BEDNI WOW/WARCRAFT3 FAZON U DIABLU??????:n-cc2::n-cc2::n-cc2: katastrofa,uzas!!!!
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/images/diablo-iii-20080628035157755.html
evo ovaj screen pogledajte sto i stvari na njemu i svece. Cak mi i ovaj avatar deluje "kockasto" ko ljudi iz Warcraft-WoW-a. NEEEEE bre GLUPI WoW fazon i DETINJASTA GRAFIKA!!! Diablo je imao "ozbiljan" dizajn i grafiku bas kao Age of Conan. Jednom recju SVETOGRDJE!!!!:D Mozda me samo uhvatila panika ALI NE DAJ BOZE DA DIABLO3 IMA DIZAJN KO WOW!!!

Crusader88
28.6.2008, 13:35
Jao ne ,ne znam sta da mislim:) meni jedna od najdrazih (ma sta jedna od, NAJDRAZA) igara a nisam nesto zadovoljan screenovima,sta vise blago razocaran, ovo su ipak rani screenovi pa mi to daje nadu i tesi me ali KAKO DA STAVE OVAJ JADNI, BEDNI WOW/WARCRAFT3 FAZON U DIABLU??????:n-cc2::n-cc2::n-cc2: katastrofa,uzas!!!!
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/images/diablo-iii-20080628035157755.html
evo ovaj screen pogledajte sto i stvari na njemu i svece. Cak mi i ovaj avatar deluje "kockasto" ko ljudi iz Warcraft-WoW-a. NEEEEE bre GLUPI WoW fazon i DETINJASTA GRAFIKA!!! Diablo je imao "ozbiljan" dizajn i grafiku bas kao Age of Conan. Jednom recju SVETOGRDJE!!!!:D Mozda me samo uhvatila panika ALI NE DAJ BOZE DA DIABLO3 IMA DIZAJN KO WOW!!!

e stvarno lepo kazes , kad sam prvi put igrao diablo 2002 god. iscimao sam vise nego par puta oni slini pentagrami, muzika od koje mi se najeze i kosti, i refleksi koji su mi trebali da beziiiiiiiiiiim od horda malih demona.(ipak mi je ko i svakom prvi lik bio zesca katastrofa amazonka-sa javelinom).
ova grafika je stvrano wow-ovska na diablo 2 bila je nekako sumorna, mracna, a ne ovo . ali nadam se da su ovo samo spekulacije

Cernobil
28.6.2008, 13:39
Diablo3 Trailer
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/videos/diablo3_teaser_062708.html
Kakva je bre sad ovo japanka?:D
Inace evo i na IGN vec krenula prica "RECIMO NE WOW DIZAJNU" :)

Crusader88
28.6.2008, 13:49
Diablo3 Trailer
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/videos/diablo3_teaser_062708.html
Kakva je bre sad ovo japanka?:D
Inace evo i na IGN vec krenula prica "RECIMO NE WOW DIZAJNU" :)

cini mi se da je ta "japanka" sorserica

Dr Zoidberg
28.6.2008, 13:50
:confused:

Ja ne znam koji vam je sto se bre cimate kakva ce grafika da bude ? I to wow fazon ?!? Mislim niste mi jasni uopste, pa ja cu da igram d3 bio on Crysis na kvadrat ili quake 1 po pitanju grafike, sto se tice price tu ne moram da brinem. A grafika uopste nije wow-ska, ja samo ne znam gde ste vi nasli tu slicnost o.O

Pipboy
28.6.2008, 13:51
Diablo3 Trailer
http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/videos/diablo3_teaser_062708.html
Kakva je bre sad ovo japanka?:D
Inace evo i na IGN vec krenula prica "RECIMO NE WOW DIZAJNU" :)


Recimo ne 3D-u, I say!!

ForceCommander
28.6.2008, 13:52
Pa, izgleda sam se i ja naložio na ovo. Jes da mrzim hack & slash, ali ne mogu sam protiv ostatka sveta... Evo sad prelazim Diablo 2, Sacred i Silverfall da se uhodam u to silno hackanje i slashanje. Meni se dopada ovaj anime šmek koji Diablo 3 ima na screenovima. Ko vam je rekao da ako je igra u anime stilu ne može da bude mračna, ozbiljna i tmurna?:( Ne valja vam takav stav...

zokocx
28.6.2008, 13:55
Eeeee ... los pocetak , ali nadajmo se da ce se to ispraviti, ali da se pitam kad to Blizzard nije slusao fanove 100% ce cuti kako ovo izgleda WoW like i uradice nesto... sta da kazem neki delovi izgledaju dobro , ali cak mogu reci da me grafika podseca na TITAN QUEST ali je modeli su mnogo robusniji sa grubljim ivicama.

Neznam kolko je D3 razvoj odmakao , ali nadao sam se da ce napraviti neki novi engine za ovu igru... i da ce biti mracan i pun efekata.

Mada pogledajte sliku http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/images/diablo-iii-20080628035217005.html?page=mediaFull drvece u gore u srediti izgleda kao skica tj. grubo nacrtano tako i ostali delovi slike , jedno 3d modeli izgledaju kao da su animacija.

ForceCommander
28.6.2008, 13:59
Imam čudan osećaj da je ovo isti engine koji je pokrećao WoW. Mada, biće da je igra na početku razvoja, pa će blizz možda imati dobrih par godina da ispravi stvari. Ja ipak ne vidim šta tačno nije uredu sa ovom grafikom. Meni deluje sasvim OK...

WU TANG CLAN
28.6.2008, 14:02
Pa, izgleda sam se i ja naložio na ovo. Jes da mrzim hack & slash, ali ne mogu sam protiv ostatka sveta... Evo sad prelazim Diablo 2, Sacred i Silverfall da se uhodam u to silno hackanje i slashanje. Meni se dopada ovaj anime šmek koji Diablo 3 ima na screenovima. Ko vam je rekao da ako je igra u anime stilu ne može da bude mračna, ozbiljna i tmurna?:( Ne valja vam takav stav...Silverfall slobodno preskoci,bolje odigraj Titan Quest:)

Cernobil
28.6.2008, 14:08
Sad odgledao gameplay video i laknulo mi:D. Izgleda fino. A izgledace jos bolje kad zavrse igru. Ali grafika treba da bude sto vise "realna" i "ozbiljna" bas kao Diablo2,a ne "Cartoony" kao u Warcraft-u i WoW-u za koje je dobro sela,ali za Diablo je to pogresan izbor. Totalno pogresan. Slicni komentari se cuju sa svih strana i mislim da Blizzard nece dozvoliti da Diablo bude "Cartoony" na kraju:)

Dr Zoidberg
28.6.2008, 14:13
Eeeee ... los pocetak , ali nadajmo se da ce se to ispraviti, ali da se pitam kad to Blizzard nije slusao fanove 100% ce cuti kako ovo izgleda WoW like i uradice nesto... sta da kazem neki delovi izgledaju dobro , ali cak mogu reci da me grafika podseca na TITAN QUEST ali je modeli su mnogo robusniji sa grubljim ivicama.

Neznam kolko je D3 razvoj odmakao , ali nadao sam se da ce napraviti neki novi engine za ovu igru... i da ce biti mracan i pun efekata.

Mada pogledajte sliku http://pc.ign.com/dor/objects/714955/diablo-iii/images/diablo-iii-20080628035217005.html?page=mediaFull drvece u gore u srediti izgleda kao skica tj. grubo nacrtano tako i ostali delovi slike , jedno 3d modeli izgledaju kao da su animacija.

Jeste napravice 15 endgin-a... ljudi ovo je tek flash, prvi snimak, jedna od mnogih oblasti... ja stvarno ne znam sta vi ocekujete, full igru od jednog 10min snimka ???

Imam čudan osećaj da je ovo isti engine koji je pokrećao WoW. Mada, biće da je igra na početku razvoja, pa će blizz možda imati dobrih par godina da ispravi stvari. Ja ipak ne vidim šta tačno nije uredu sa ovom grafikom. Meni deluje sasvim OK...

WoW engine je nabudzeni wc3 engine, ovde se vidi prikaz kvalitetnih efekata, aktivna fizika, prikaz mnogo jedinica odjednom, sto je slabost wc3 engin-a tako da nije sigurno.

Renche
28.6.2008, 14:15
Od Diabla 3 očekujem da bude bolje od svojih prethodnika, ako ne bude bolji, onda će verovatno biti veeeeelika kesa :)
Najverovatnije će sve ''utući'' u grafiku, a gameplay ko jbe... Ali nadam se da neće biti tako :cool:

ForceCommander
28.6.2008, 14:19
Najverovatnije će sve ''utući'' u grafiku, a gameplay ko jbe... Ali nadam se da neće biti tako :cool:
Ne, neće. blizzardu je gameplay na prvom mestu. Da nije, WoW, W3 i Starcraft bi bili davno zaboravljeni, pošto im je grafika prilično zastarela. Ali nisu, još se igraju, pa i Starcraft, star 10-tak godina. Šta misliš zašto?;)

Renche
28.6.2008, 14:44
StarCraft je napravljen 1997. godine, a grafika mu je bila odlična u to vreme, kao i WarCraft-u 3

ForceCommander
28.6.2008, 15:04
StarCraft je napravljen 1997. godine, a grafika mu je bila odlična u to vreme, kao i WarCraft-u 3
Promašio si poentu onog što sam rekao:) grafika jeste bila sjajna u ono vreme, ali danas više nije. Ali sve tri igre koje sam spomenuo su i danas u vrhu popularnosti. Dakle, ne zbog grafike, već zbog gameplay-ja...

polarnimeda
28.6.2008, 15:09
Okacen je Teaser na Battle.net i Blizzard.com, docekasmo ljudi konacno, hocu da se srusim od srece. Ne znam jos uvjek da li je MMO, ne mogu da vjerujem da se ovo desava...
mozda bi trebao malko da uzmes vazduha... :) tesko ces doziveti ono sto jesi kada si igrao diablo 1 ili 2...
ali, svakako- zajedno cemo se nadati dobroj igri :)

Renche
28.6.2008, 15:23
Promašio si poentu onog što sam rekao:) grafika jeste bila sjajna u ono vreme, ali danas više nije. Ali sve tri igre koje sam spomenuo su i danas u vrhu popularnosti. Dakle, ne zbog grafike, već zbog gameplay-ja...
Onda se nadam da će nastaviti u dobrom duhu dobro gameplay-a BLIZZARD-ovih igara :)

Dr Zoidberg
28.6.2008, 15:39
Evo posle slusanja o d3 na stream-u evo nekoliko zanimljivih informacija
1. Putpuno random igra koja se stvara [e sada ne znam dali svaki put kada ucitate igru ili pocnete ispocetka]

2. Random eventi poput putnika kojima treba pomoc, questova, blaga, bossova itd...

3. Health sistem se vise nece zasnivati na porcijama, nego na hmm... "runama" koje ispadaju od mobova kao powerup. Znaci samo kliknete na "runu" i zleceni ste. Ovo je uradjeno da bi se odrzao brzi tempo igre i non stop akcija [sto se meni svidja]. Takodje ako ste blizu jedan drugog obojica ce te dobiti heal [ako igrate co-op ili preko bnet-a]

4. Max podrska za igrace ce otprilike iznositi oko 4-5 [nije potvrdjeno]

5. Loot u multiplayeru ce biti raspodeljen pojedinacno, tj svaki player ce videti loot za sebe, sto ce spreciti pljackanje i otimacinju oko loot-a :D

6. SP i MP ce biti isti po pitanju duzine, item-a itd...

To bi bilo to sto mogu da se setim a da je vazno :)

Stay Tuned :cool:

grdja
28.6.2008, 16:33
Sve je ekstra. Samo mi se ne svidjaju powerupi koji ispadaju iz mobova i koji sa automatski pokupe. Nije dijablo bas takva arkada da ima lebdeci health. Valjda ce to da promene.

dacajak
28.6.2008, 17:56
Ovde imate sve o diablu III http://www.blizzard.com/diablo3/ ima i game play, odlicno je uradjeno!!

Jkovla
28.6.2008, 18:49
Blizardov Diablo 3 sajt mi se veoma sporo ucitava ,valjda zbog navale fanova :D , pa ko hoce moze da pogleda gameplay trailer na youtube-u:

http://www.youtube.com/watch?v=NQMBIRipp5A Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=uhWhOTap-QE Part 2

Crusader88
28.6.2008, 19:33
vidite sta je ovaj lik napravio skidam mu kapu
http://www.youtube.com/watch?v=sAXCiUEv0ks

za**** je i blizzard

dacajak
28.6.2008, 19:44
vidite sta je ovaj lik napravio skidam mu kapu
http://www.youtube.com/watch?v=sAXCiUEv0ks

za**** je i blizzard

Dobro je odradjeno, nije ni priblizno dobro kao blizzard original, ali dobar je. Nego iz koje je to igrice uzeo game play?

DeCoy
28.6.2008, 21:10
Najbitnije stvari sa pres konferencije u Parizu u kratkim crtama...

- Blizzard vice president Frank Pearce has stated that at this time there is no set release date for Diablo III. ““It’s far too early in development for us to put a release date for it,” says Frank. “It’s been in development for four years”. Lead designer Jay Wilson stated: “We’re in hardcore production and working mainly on content at the moment”.
- Jay states that the game will use a new engine designed specifically for the game and developed in-house. The engine has no name as of yet. The game has real physics, but it’s not a “pure, physics reactionary system”.
- Jay also stated that Diablo III will be coming to Mac as well as the PC so that should make Apple users extremely happy. “It’s always our goal to run on a broad range of systems,” says Jay. System specs will be confirmed at a later date when development is getting closer to goal. As far as mods go, “It’s not very mod-friendly game because of the random nature,” says Jay. “Mods haven’t been a big focus. It’s difficult with this title”, he says.
- The Diablo III storyline takes place 20 years after the events of Lord of Destruction and that the length of the game will be “similar to Diablo II”.
- We have a new version of Battle.Net that will appear in the coming months,” says Jay. Frank says the new features for Battle.Net will be seen in conjunction with StarCraft II’s release. “The biggest thing we have to help us protect against piracy is the community”, says Frank.
- The ideal of the game have stayed consistent with only the look and style changing the most. As far as monsters, Jay stated that while they have toyed with having one hundred of them on screen at once, they have not accomplished it - yet. However, the game is going to mix random and static maps and the development team which consists of 50 people, has been experimenting with random exits, entrances, monster placement, items, and so on. They have loads of monsters to reveal to us in the future.
- On the subject of co-op: “We really see the single-player and co-operative play as the same thing,” says Jay. So I guess this means that both will be equally as awesome as the other. Frank stated that they’re also planning PvP features but they’re not saying anything about it right now. They also would like to add web-functionality to the game somehow.
- Jay talks about how World of Warcraft and the Zelda games inspired the boss designers, and that while they do not have a boss frequency yet, the bosses will be much more complex this time around than they were in Diablo II. He also mentioned that he though the “Seasonal” stuff that WoW does is a “cool idea”.
- Characters in the game will have their own plotlines and stories. You can pick your characters gender, but no customization options will be available because they want you to jump in and start killing monsters as soon as possible.
- A beta will be discussed by all involved, but nothing regarding a beta has be confirmed or discussed as of yet. The Diablo III team is also hinking about e-sports and whether or not it makes sense for the game.
- According to Frank, Blizzard’s main goal is to ship Diablo III in as many languages as possible, although that will be very hard to do. Since all regions are different as well, they have not made a decision regarding their financial model either.
- Trading will be improved in the game, although the team is still working out how to do it, and the skill tree format has not been nailed down yet, so they refused to discuss it at this present time.
- Frank stated that they are very interested in consoles, but that at this time they have no plans on becoming a console developer.


http://www.videogaming247.com/2008/06/28/live-blogging-the-diablo-iii-european-press-conference/

Najbolji je odgovor na pitanje kad će izaći igra: When it`s done! :D

Dr Zoidberg
28.6.2008, 21:23
Najbolji je odgovor na pitanje kad će izaći igra: When it`s done! :D

Isto kada je lik na konferenciji pitao da li ce biti "tajni" u smislu super tajni cow lvl, covek je odgovorio: Its a secret :D

zdravkelja
28.6.2008, 22:17
Najbolji je odgovor na pitanje kad će izaći igra: When it`s done! :D

Po tome je Blizzard i poznat :)

Ekiman
28.6.2008, 22:48
o jes! diablo 3 posle krsa godian i krsa bednih kopija....

Irondacha
28.6.2008, 23:44
Da rezimiramo:
Diablo (jedan)-pokvario levi click misa(warrior)
Diablo 2-pokvario desni click(Barbarian-Bash),pokvario levi click(igrao kao paladin,na desnom clicku aura)
Znaci 2 misa
Diablo 3-levi,desni click i kuglica?

Renche
28.6.2008, 23:48
@Irondacha

Ti jos imaš scroll miš ako sam te dobro razumeo??? :)
Ili si mislio na kuglicu-točkić?

Irondacha
28.6.2008, 23:51
@Irondacha

Ti jos imaš scroll miš ako sam te dobro razumeo??? :)
Ili si mislio na kuglicu-točkić?
Hehe tockic tockic....

sasha vukelic
29.6.2008, 0:49
napokon sam skinuo sva tri filmica... skoro 1GB, ali vrijedi svaki bajt ;)

cinematic "standardno vrhunski" :)
gameplay video mi je naprosto tjerao ruku ka misu, u zelji za igranjem :D

pridruzujem se grizenju noktiju u nestrpljivom iscekivanju novih informacija

Crusader88
29.6.2008, 10:12
napokon sam skinuo sva tri filmica... skoro 1GB, ali vrijedi svaki bajt ;)

cinematic "standardno vrhunski" :)
gameplay video mi je naprosto tjerao ruku ka misu, u zelji za igranjem :D

pridruzujem se grizenju noktiju u nestrpljivom iscekivanju novih informacija

odakle si skidao, ja sam gledao samo preko you tuba u sugavom kvalitetu?

Irondacha
29.6.2008, 10:56
odakle si skidao, ja sam gledao samo preko you tuba u sugavom kvalitetu?
Probaj na oficijelnom sajtu, ja sam tamo gledao ali ne znam da li moze i da se downloaduje,probaj :opanachke.

zokocx
29.6.2008, 12:32
Moze sa http://eu.blizzard.com/diablo3/media/ tamo skines mali (startni) fajl za skidanje videa preko bittorrent protokola , znaci nema ono direktno sa sajta... ali zato gameplay video 800mb u HD rezoluciji 720p... sa cinematic teaserom sa vec palio prijatelje .

Pustim im i kazem samo gledajte posel minuta pitaju koja je ovo igra, sta je ovo i kad vide D3 na kraju ... samo o covece bice rokanja na nekom od sledecih lan partija.

Pipboy
30.6.2008, 12:12
Moze sa http://eu.blizzard.com/diablo3/media/ tamo skines mali (startni) fajl za skidanje videa preko bittorrent protokola , znaci nema ono direktno sa sajta... ali zato gameplay video 800mb u HD rezoluciji 720p... sa cinematic teaserom sa vec palio prijatelje .

Pustim im i kazem samo gledajte posel minuta pitaju koja je ovo igra, sta je ovo i kad vide D3 na kraju ... samo o covece bice rokanja na nekom od sledecih lan partija.

Nemojte se zezati sa tim Blizzardovim snail managerom, imate na gametrailers.com sva tri trejlera u HD sa full speed skidanjem.

Marko Belsak
30.6.2008, 12:36
Mozda je bolje uopste i ne skidati preko centralizovanih servera i mirror sajtova.
Meni prvo nije hteo da radi blizzard downloader, a posle mi je i zablokirao download sa softpedie ili download.com ne secam se tacno. Stao na 28% iako sam koristio download manager (flash get) a ne obican download iz browsera.

Na kraju sam otisao k'o covek na peer-to-peer mreze (torrente) i naravno da nije bilo nikakvih problema.

Red Dragon
30.6.2008, 13:37
Bacio sam pogled na ingame na Youtubeu....meni se svidja. Dobri stari (no-brain) Diablo.
If it isn't broken - don't fix it! Vec im je upalilo dva puta, verovatno ce i treci.

sasha vukelic
30.6.2008, 13:48
Vec im je upalilo dva puta, verovatno ce i treci.uf ne da ce upaliti! ginisov rekord brzog prodavanja koji dan danas drzi diablo 2 (vise od milion prodanih kopija za prve dvije sedmice) je opasno ugrozen!

zokocx
30.6.2008, 13:53
Kad pogledas D2 je sto se tice mehanike igre (skilovi, atributi, dmg i to ) bila jednostavna ,ali naprosto kad se uzivis u to mozes da cepas danima ... ja sam tako sa necrom dok sam igrao ubijao Mephista jedno 50 puta na Nightmare samo zbog dropova ...
Nadam se da D3 imati mnogo kompleksniju mehaniku , neka se malo ugledaju na Titan Quest , tamo je to odlicno odradjeno.

Le_Chuck
1.7.2008, 4:00
Eve, par klipova sa nekog Nemackog sajta

http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=454&pk=10845
http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=454&pk=10844
http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=454&pk=10846
http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=1363&pk=10847

Izvinjavam se ako je neki klip vec postovan

Aljosa
1.7.2008, 11:03
Kad pogledas D2 je sto se tice mehanike igre (skilovi, atributi, dmg i to ) bila jednostavna ,ali naprosto kad se uzivis u to mozes da cepas danima ... ja sam tako sa necrom dok sam igrao ubijao Mephista jedno 50 puta na Nightmare samo zbog dropova ...
Nadam se da D3 imati mnogo kompleksniju mehaniku , neka se malo ugledaju na Titan Quest , tamo je to odlicno odradjeno.

Hehehehe i ja sam isto njega ubijao vise nego samog Diabla. Nekako sam uvek od Mephista dobijao bolje iteme a i taman pre njega potamanim onaj council. :)

A hvala bogu da ce napraviti nastavak slavnom Diablu. To mi je jedna od najboljih igara.

Father Jape
1.7.2008, 13:54
Nego ajmo spekulacije za klase. :D

Dakle znamo da ce ih biti pet, znamo za sad jednu staru (Barbarian) i jednu novu (Witch Doctor).

Ja racunam da ce biti ukupno tri stare i dve nove klase. Od starih ce pored Barba mislim biti Sorceres i... jos neko.

M.C.
1.7.2008, 14:08
uf ne da ce upaliti! ginisov rekord brzog prodavanja koji dan danas drzi diablo 2 (vise od milion prodanih kopija za prve dvije sedmice) je opasno ugrozen!

Hmmm...ovo je smesno. Zasto bi ga on drzao pored igre koja se prodala u 3.6 miliona primeraka za samo jedan dan. :)

sasha vukelic
1.7.2008, 14:16
Hmmm...ovo je smesno. Zasto bi ga on drzao pored igre koja se prodala u 3.6 miliona primeraka za samo jedan dan. :)a to je? :S

M.C.
1.7.2008, 14:19
Igra koja nije dobila titulu igre meseca. :D

DeCoy
1.7.2008, 14:20
Mora biti jedna klasa koja koristi dalekometno oružje(ne spellove), znači nešto na foru amazonke...

dacajak
1.7.2008, 14:21
Ne znam da li ste pricali o ovome, mrsko mi je da pregledavam postove, volim da tezak posao rade drugi za mene(eto priznajem, lenj sam!! :a_bleh:). Zna li neko otprilike kakav ce biti system requirements?

Moram znati!

M.C.
1.7.2008, 14:22
To nigde neces naci, zagarantovano!

sasha vukelic
1.7.2008, 14:27
Igra koja nije dobila titulu igre meseca. :Dali 99% toga je otislo na konzole... tako da mislim da d2 josh uvijek drzi rekord, correct me if im wrong :D

Maladikt
1.7.2008, 14:32
Mora biti jedna klasa koja koristi dalekometno oružje(ne spellove), znači nešto na foru amazonke...

I neki tip wizarda (da li nekromanser opet ili nešto drugo)...

M.C.
1.7.2008, 14:33
Hoces reci 100%. :)
Rekao si igra, nisi rekao samo za PC. Nesto mi je to malo, probrljacu kasnije po netu sad mi dolazi drug za 5 min posto smo umrezili kompove. Jednom pogadjaj sta cemo da igramo. D..... :)

donator99
1.7.2008, 15:11
Diablo 2 i dalje drzi rekord kao najbrze prodavana PC igra svih vremena:
http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_II

It was awarded a spot in the Guinness Book of World Records (http://en.wikipedia.org/wiki/Guinness_Book_of_World_Records) 2000 edition for being the fastest selling computer game (http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_game) ever sold, with more than 1 million units sold in the first two weeks of availability;[9] (http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_II#cite_note-8) according to the 2008 Guinness Gamer's Edition, the title still holds the record.[10] (http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_II#cite_note-9)

zokocx
1.7.2008, 21:22
It was awarded a spot in the Guinness Book of World Records 2000 edition for being the fastest selling computer game ever sold, with more than 1 million units sold in the first two weeks of availability;[9] according to the 2008 Guinness Gamer's Edition, the title still holds the record.[10]

Computer game je PC igra a za konzole je drugo tako da GTA moze da drzi rekord za konzole samo ...

Uzgred kome ova igra nije krvava dovoljno nije pazio na casu pogledajte samo kako onaj finalni boss (na gameplay trileru) otkida zubima barbarianu glavu ... znaci ludnica... ako ste primetili jeste da su neke texture pozajmljene od Wowa posebno ona trava napolju ...

Za klase stvarno je misterija ali nadam se da na spremaju pakleno dobru druzinu :)

Isko
1.7.2008, 23:54
I Diablo 3 je dobio kritike od svojih fanova, pogledajte....

http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html

Milolos
2.7.2008, 3:42
I Diablo 3 je dobio kritike od svojih fanova, pogledajte....

http://www.petitiononline.com/d3art/petition.html

Ja sam podrzao ovu kritiku a vi kako ocete :a_bleh:

M.C.
2.7.2008, 5:08
Meni je svejedno, odgovara mi i jedno i drugo. :)

Isko
2.7.2008, 10:20
Ja sam podrzao ovu kritiku a vi kako ocete :a_bleh:

I ja sam.Pogledajte samo te slike koliko su bolje kada se ubaci vise tame u igri.

Crusader88
2.7.2008, 10:32
i ja sam i za sada 8874 Total Signatures


iskreno meni se svidja vise kako su ovi uradili

http://i31.tinypic.com/2zta5o7.jpg
http://i32.tinypic.com/2zqr9yx.jpg

http://i27.tinypic.com/vep6ix.jpg

http://i99.photobucket.com/albums/l318/frostwake/Diablo32.jpg

http://i99.photobucket.com/albums/l318/frostwake/Diablo31.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/1681/1214657022122wu5oq6.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/7807/itshouldrh5.jpg

http://img180.imageshack.us/my.php?image=makeluvnotwarcraftzs3.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/6065/howitshouldlooklikevx5.jpg

sasha vukelic
2.7.2008, 10:56
sorry ja sam ljubitelj cartoon style-a... realizam mi se nikada nije svidjao :D
wow nije los, ali zato kako su odradili grafiku za sc2 i diablo3, ja sam odusevljen!

Cernobil
2.7.2008, 10:58
i ja sam i za sada 8874 Total Signatures


iskreno meni se svidja vise kako su ovi uradili

http://i31.tinypic.com/2zta5o7.jpg
http://i32.tinypic.com/2zqr9yx.jpg

http://i27.tinypic.com/vep6ix.jpg

http://i99.photobucket.com/albums/l318/frostwake/Diablo32.jpg

http://i99.photobucket.com/albums/l318/frostwake/Diablo31.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/1681/1214657022122wu5oq6.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/7807/itshouldrh5.jpg

http://img180.imageshack.us/my.php?image=makeluvnotwarcraftzs3.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/6065/howitshouldlooklikevx5.jpg
Sad potpisao. 9094 po redu. Bas ono sto sam rekao odma kad su izasli prvi screenshotovi. DOLE SA WARCRAFT STILOM U DIABLU!!! :D

zokocx
2.7.2008, 11:14
Sad potpisao. 9094 po redu. Bas ono sto sam rekao odma kad su izasli prvi screenshotovi. DOLE SA WARCRAFT STILOM U DIABLU!!! :D

Takodje se slaze ... Diablo serijal mora da ima gothic element a ne tamnice gde svugde svetli , mada mislim da bi bilo bolje da stave malo vise svetla. Ali nista nije realnije od D1 kad ides po mraku a ne iza svakog coska nego par koraka dalje moze da bude neki monster....

U principu sve mi je jedno ,ali ja sam uvek za poboljsanje tako da podpisujem.

Mada neznam kolko su svesni da ako i Blizzard pristane ovo moze veoma uticati na izlazk igre koji moze biti veoma odlozen... ma i da ga igram krajom 2010 ali ako ga naprave kako treba igrace se do najmanje 2020. i vise..

PS: 9289 Total Signatures

Insecticide
2.7.2008, 12:02
Brzo ljudi potpisuju,mozda i bude nesto od ovoga.
9819

dacajak
2.7.2008, 12:05
Sta vam znace ti brojevi?

Maladikt
2.7.2008, 12:10
Sta vam znace ti brojevi?

Ma to je broj ljudi koj isu potpisali onu peticiju gore. Mogli biste ljudi malo da o'ladite sa tim boldovanim i uvećanim brojevima. Nismo slepi. ;)

Qrjak
2.7.2008, 13:34
Potpisah i ja, sasvim su na mestu oni predlozi a count je dosao do: 11068 Signatures Total !

polarnimeda
2.7.2008, 13:51
11368 :to_care:

djuras
2.7.2008, 13:58
Ma to je broj ljudi koj isu potpisali onu peticiju gore. Mogli biste ljudi malo da o'ladite sa tim boldovanim i uvećanim brojevima. Nismo slepi. ;)

a i te internet peticije su ionako potpuno besmislene

crazy_chicken
2.7.2008, 14:08
Nisam znao da nesto toliko fali Warcraft svetu pa da se dize tolika halabuka? Ipak su to milionski tirazi u pitanju... Ne verujem da oni bas ne znaju sta rade

Cernobil
2.7.2008, 14:34
Nisam znao da nesto toliko fali Warcraft svetu pa da se dize tolika halabuka? Ipak su to milionski tirazi u pitanju... Ne verujem da oni bas ne znaju sta rade
Pa kako se zove igra,Warcraft ili Diablo?:)

shrafko
2.7.2008, 14:48
Pa kako se zove igra,Warcraft ili Diablo?:)

Warblo :to_care:

ForceCommander
2.7.2008, 14:54
Meni se čini da Blizzard od ove crtani film grafike pokušava napraviti neki svoj prepoznatljiv stil. Oni će sve svoje nove igre raditi na taj način(uključujući i Starcraft 2 i Diablo 3) sviđalo se to nama ili ne:( Meni se ne sviđa i potpisao sam peticiju, ali slabe su šanse da će to pomoći...

sasha vukelic
2.7.2008, 14:58
fazon sa cartoon stilom je sto se puno lakse napravi prihvatljiva grafika i za slabije racunare, samo pogledajte na kakvim sve kompjuterima wow radi bez problema...

...samim tim je puno pristupacnija i mnogo ljudi moze da se igra!

Nergal
2.7.2008, 15:20
Kakav je sad to kriterijum? Toliko je 3D igara napravljeno u ne-cartoon stilu, neke su stare i po 10 godina pa opet rade kao od šale na svim kompjuterima. Diablo ima svoj stil, svoju atmosferu, svoje okruženje i veliko odstupanje od toga će odbiti sve one koji su igrali Diablo 1&2. A za ostale ime "Diablo" ionako neće ništa značiti. Hajde onda da sve igre, bez obzira na temu, budu šarene cartoon-looking, bez komplikovanih tekstura i modela, da se siroti developeri ne muče i da rade lepo na kompjuterima i konzolama iz 2000. :rolleyes:

Slažem se da je ova priča o "Blizzardovom stilu" dosta verovatna kao objašnjenje, ali to samo znači da su krenuli u besomučnu komercijalizaciju. Lakše je ovako, isplativije ovako, više zainteresovanih za ovo, tržište bolje reaguje na ovo... :rolleyes: :rolleyes:

Inače, ako nekom nije jasno, podržao sam peticiju. :D

polarnimeda
2.7.2008, 16:24
a i te internet peticije su ionako potpuno besmislene
i ja mislim (ipak- "potpisah")... ne znam da je ovo ikada donelo ikakav rezultat... osim vlasnicima sajta... :opanachke

Kishobran
2.7.2008, 16:37
Slazem se da bi moglo da bude malo mracnije, ali zasto ne bi uzeli neke stvari od WoW-a koje bi se dobro uklopile?
Sta fali oruzijima sa efektima?
Kakve veze ima to sto su varvarinove naramenice malo vece, kad su takve bile i u dvojci. Pa covek je badza, to i treba da bude istaknuto valjda...

Peticija je ocajno napisana. Lik (citaj: besni tinejdzer) digao kuku i motiku ko da postoji milijardu problema, kada bi sve u stvari moglo da stane u 2 recenice i bez spominjanja reci 'Warcraft' u svakoj tezi po 16 puta.

Sto se ne potpisuje peticija za Starcraft 2 onda, koji bi takodje trebalo da bude mracan, ali sad vise lici na WC 4 nego na prethodnika?
Mislim ipak da je to sad neki Blizzardov 3D stil/endzin koji su se pojavljuje u njihovim novijim igrama i tesko da ce ista tu da menjaju, sem eventualno brightness levela....

Na kraju, to su ipak samo sitnice. Gameplay je najbitniji i Blizzard tu nikad nije zakazao, a ne verujem da ce im ovo biti prvi put :) :n_klanja::dzavo:

sasha vukelic
2.7.2008, 16:46
Lakše je ovakoja se ne bih slozio...

a svi ostali... ih i vi se hvatate za gluposti! kao ako grafika ostane ovakva necete igrati igru?! cik da vas vidim!

Cernobil
2.7.2008, 16:46
Na kraju, to su ipak samo sitnice. Gameplay je najbitniji i Blizzard tu nikad nije zakazao, a ne verujem da ce im ovo biti prvi put :) :n_klanja::dzavo:
Nikako dizajn ne moze da bude sitnica u igri. U Diablu2 mracna atmosfera i dizajn svega je u najmanju ruku bitan koliko i gameplay. Narusiti to znaci narusiti Diabla. To je lose,veoma lose u tome je poenta.
@sasha
Diablo3 ce kupiti svi koji su voleli diablo2 bez obzira na sve. Nije u tome poenta. Poenta je u tome da se sacuva Diablo1,2 smek. Mracna atmosfera i dizajn uopste. Niko nije rekao da nece kupiti diablo3,sta vise nema zezanja odma orginal cd:)

voodoo_
2.7.2008, 16:51
A to što je gejmplej identičan dvojci, što se vidi iz gp trejlera, nikom ništa?

sasha vukelic
2.7.2008, 16:52
ne samo da cete ga kupiti, nego cete i nenormalno uzivati u igranju i grizuci nokte cekati expanziju. zagarantovano.

Kishobran
2.7.2008, 16:56
Nikako dizajn ne moze da bude sitnica u igri. U Diablu2 mracna atmosfera i dizajn svega je u najmanju ruku bitan koliko i gameplay. Narusiti to znaci narusiti Diabla. To je lose,veoma lose u tome je poenta.

Sad si ga malo preterao. Ne kazem da je atmosfera totalno ne bitna, ali ovo odstupanje o kojem govorimo je minimalno. Ako te to toliko odbija od igre, onda najbolje da preskocis ovaj deo jer sem, kao sto rekoh, eventualnog blagog potamnjivanja osvetljenja u igri nece se mnogo stvari promeniti, jer sad uglavnom rade na sadrzaju.

Cernobil
2.7.2008, 17:48
Sad si ga malo preterao. Ne kazem da je atmosfera totalno ne bitna, ali ovo odstupanje o kojem govorimo je minimalno. Ako te to toliko odbija od igre, onda najbolje da preskocis ovaj deo jer sem, kao sto rekoh, eventualnog blagog potamnjivanja osvetljenja u igri nece se mnogo stvari promeniti, jer sad uglavnom rade na sadrzaju.
Ma ne odbija me... ustvari odbija me ali ne toliko da je ne bi igra naravno. Ali cinjenica je da odstupaju od klasicnog diabla i da to nije dobro. Diablo3, i da ne poprave to ,ce biti odlicna igra,ali bolje bi bilo da vrate taj mracni ambijent. Samo to nista vise.

Dr Zoidberg
2.7.2008, 18:39
A tematika u d2 je bila mracna do moga... Pa mislim prediti d2 i d1 po mracnoj atmosferi je lol, d1 je imao 10x mracniju atmosferu od d2, i sta sada, jel falilo nekom nesto ??? jel se slabo prodavala ? Sto se tice item-a delimicno ste u pravu jer ne bi bilo lepo da preuzmu setove i crtanje iz wow-a [sto se nece desiti] i setovi iz d2 su isto bili budzeni [high end] pa sada vasa tvrdnja se moze odnositi na to da vi nikad niste izasli iz act2... A btw, sta fali atm oklopima i oruziju ? Ja nisam nasao nista preterano.

sasha vukelic
2.7.2008, 19:08
evo vam poredjenja:

http://www.gametrailers.com/player/35767.html

ne znam za vas, al ja znam shta bih naradije igrao :)

Maladikt
2.7.2008, 20:33
Osim malo gej plave boje u tamnici ne fali mu ništa. Eksterijer ok izgleda, a i efekti su isto ok. Evolucija ljudi (za nekog možda obrnuta, ali 100 ljudi - 100 ćudi). ;)

Andross
2.7.2008, 21:09
Nije problem do grafike. Cak ne treba ni reteksturing da se radi (iako je ovo donekle pozeljno za pojedine delove), sve je to do light-a. Kada bi se izbacila cartoonish zeleno-plava boja (tj. osvetljenje) i malo sve zamracilo bilo bi kao na onim screenshootovima u peticiji. Eventualno da se malo promene teksture zemlje i drveca, ali za to ne bi trebalo preterano puto vremena za ljude koje znaju da rade posao (a Blizzard zna ofc). Meni najveci problem pretstavlja atmosfera i poneke teksture, sa grafikom nemam nikakvih problema.

zokocx
2.7.2008, 22:17
Nije problem do grafike. Cak ne treba ni reteksturing da se radi (iako je ovo donekle pozeljno za pojedine delove), sve je to do light-a. Kada bi se izbacila cartoonish zeleno-plava boja (tj. osvetljenje) i malo sve zamracilo bilo bi kao na onim screenshootovima u peticiji. Eventualno da se malo promene teksture zemlje i drveca, ali za to ne bi trebalo preterano puto vremena za ljude koje znaju da rade posao (a Blizzard zna ofc). Meni najveci problem pretstavlja atmosfera i poneke teksture, sa grafikom nemam nikakvih problema.

Isto se i ja slaze samo neke texture da se promene tj. da izgledaju malo prljavije... netreba nesto puno i mislim da ce Blizz da slusa nisu oni EA gde nevredi ni da se razmislja o peticiji ,jer upropaste igri svaki element (Tiberium , Tiberium Wars i Sim City).

Mithrandir
2.7.2008, 22:47
A to što je gejmplej identičan dvojci, što se vidi iz gp trejlera, nikom ništa?

Odlucili su da ignorisu tvoj post :to_care:
Imao sam slican utisak dok sam gledao gameplay trailer. Dobri, stari Diablo. Mada promenili su skill bar i nema vise potion-a...videcemo kako ce da ispadne. Jedva cekam! Slazem se da Blizzard nema sanse da omane.
Sto se tice dizajna, potpisao sam peticiju (prilozene slike su me pridobile, mnogo bolje izgleda "how it should look like").

illidan
2.7.2008, 23:27
ja kad sam cuo onaj zvuk kada ispadne neko oruzje i novac iz sveze ubijene kreature... bring back some nice memories :)

Dr Zoidberg
2.7.2008, 23:55
A evo sad mi palo na pamet. Kako svi vi pricate o atmosferi igre koja jos nije izasla o.O Poredici 5min trailer i atmosferu je...

illidan
3.7.2008, 0:06
jesi ti gledao mozda gameplay video? onaj od 800MB

Dr Zoidberg
3.7.2008, 0:08
jesi ti gledao mozda gameplay video? onaj od 800MB

yep, veoma lep

maska
3.7.2008, 1:55
E ovako procitao sam sve postove i cini mi se da je problem sledeci:

Svi, ALI SVI, koji su ikada uhvatili mis u ruke znaju ili su culi za Diablo.
Oni koji su ga igrali znaju, takodje, da je za prelazak igre potrebno bar 4 desna i 2 leva tastera misa od silnih neprijatelja!!!!

Prema tome o cemu mi pricama igra je VRH bila i uvek ce biti kao sto je Quake, Super Mario, Tetris, Tomb Raider, Pacman itd (izvinte ako sam izostavio neke bitne :D)

Idemo neka on izadje a resto cemo pisati kad se pojavi:n_klanja:
:aplauz:

zokocx
3.7.2008, 9:02
Da ko sto kazes samo neka on izadje ... ali fala bogu to je jedini probelm samo da izadje a do tada mogu samo da gledam gameplay video ... evo vedja ga gledam peti put ,tj. svaki put kad pokazujem nekom prijatlju gledam i ja naravno i uzivam.

Ovaj grafika sto je na gameplay video po meni neizgleda nesto zahtevno ja mislim da u 1024x768 moze bilo koji DC proc sa 2gb rama (ko to nema nema ni dobru grafiku) i 8600GT a za vise vec mislim da treba 9600GT ... ali kad se zbudze malo post procesing efekti skocice i zahtevnost ali mislim da ce svi moci da igraju lepo ... a ne ko crysis za 8h igranja da bi video nesto treba ti komp iz buducnosti.

M.C.
3.7.2008, 19:19
Diablo III Rob Pardo Interview

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168515

NastyB
4.7.2008, 0:49
Ne znam kako je vama, ali ja, čim sam ga odgledao juče, dobio sam neutaživu želju da ponovo prođem Diablo 2, te sam ga instalirao ponovo i nisam mogao više od tri sata da se odvojim, u prvom cugu. Grafika je smejurija za današnje standarde, ali je gameplay vrhunski i to je ono što čini dobru igru. To što je grafika u Diablo 3 pomalo cartoon-olika nije nikakva mana ako su svi ostali "sastojci" na nivou prethodnika.

Aljosa
4.7.2008, 11:45
Sadly, it is looking like WoW, I cant see any part of the game being scary or dark looking when WInnie the Pooh could live in it.

Hahahahaha al me ovaj nasmejao kad sam citao ovaj gore Intervju. Sto je najgore covek je u pravu. Nadam se da ce nesto tu promeniti.

gently
4.7.2008, 12:40
Ne znam kako je vama, ali ja, čim sam ga odgledao juče, dobio sam neutaživu želju da ponovo prođem Diablo 2, te sam ga instalirao ponovo i nisam mogao više od tri sata da se odvojim, u prvom cugu. Grafika je smejurija za današnje standarde, ali je gameplay vrhunski i to je ono što čini dobru igru. To što je grafika u Diablo 3 pomalo cartoon-olika nije nikakva mana ako su svi ostali "sastojci" na nivou prethodnika.
ortak juce instalirao diabolu 2 i dogurao do 30 levela,u prevodu igrao pola dana.Budala:)

Dr Zoidberg
4.7.2008, 15:05
Sadly, it is looking like WoW, I cant see any part of the game being scary or dark looking when WInnie the Pooh could live in it.

Hahahahaha al me ovaj nasmejao kad sam citao ovaj gore Intervju. Sto je najgore covek je u pravu. Nadam se da ce nesto tu promeniti.

Odlcno imam jednu ideju, ako ti se ne svidja nemoj da komentarises, lepo idi tamo negde trolluj kako su upropastili igru i cao, ostavi nas koji hocemo da igramo d3...

Ili najbolje da se naprave dve teme, pa lepo brate oni koji hoce da razgovaraju o igri i oni koji hoce da pljuju po tome, lepo dve teme svakom svome, cao zdravo...

M.C.
4.7.2008, 15:18
Pa dobro, bilo bi nelogicno da se svima dopada/ne dopada igra. Mada posto je samo jedan razlog u pitanju, postaje po malo dosadno.

ForceCommander
4.7.2008, 15:18
Odlcno imam jednu ideju, ako ti se ne svidja nemoj da komentarises, lepo idi tamo negde trolluj kako su upropastili igru i cao, ostavi nas koji hocemo da igramo d3...

Ili najbolje da se naprave dve teme, pa lepo brate oni koji hoce da razgovaraju o igri i oni koji hoce da pljuju po tome, lepo dve teme svakom svome, cao zdravo...
shvatam da neki jednostavno preteruju sa tim glupostima o grafici. Ali, ne mogu svi biti zadovoljni načinom na koji se igra razvija. uvek će nekome nešto da smeta. Koliko znam, nije nezakonito iznositi vlastite stavove. Da je ovo tema za pisanje hvalospeva o Diablu 3 zvala bi se diablo fans ili tako nešto...

Dr Zoidberg
4.7.2008, 15:24
shvatam da neki jednostavno preteruju sa tim glupostima o grafici. Ali, ne mogu svi biti zadovoljni načinom na koji se igra razvija. uvek će nekome nešto da smeta. Koliko znam, nije nezakonito iznositi vlastite stavove. Da je ovo tema za pisanje hvalospeva o Diablu 3 zvala bi se diablo fans ili tako nešto...

Da dodje neko u diablo temu i kaze da je igra za decu aka Wini pu... bas lepo...

M.C.
4.7.2008, 15:32
Pa nije to on rekao, on je citirao neciji komentar iz intervjua o Diablo 3 koji sam postavio. Mada se slozio sa tim doduse.

Aljosa
4.7.2008, 15:33
Odlcno imam jednu ideju, ako ti se ne svidja nemoj da komentarises, lepo idi tamo negde trolluj kako su upropastili igru i cao, ostavi nas koji hocemo da igramo d3...

Ili najbolje da se naprave dve teme, pa lepo brate oni koji hoce da razgovaraju o igri i oni koji hoce da pljuju po tome, lepo dve teme svakom svome, cao zdravo...

lol
Pa ja nisam rekao da je necu igrati. A komentarisati hocu posto je ovo forum za to. Oni screenshot-ovi lice na wow i to je istina. Meni je smesno bilo kako se onaj lik koga sam citirao izrazio. A Diabla kao igru obozavam i smetace mi ako Diablo 3 bude licio na WOW. Ali daleko od toga da ga necu igrati. I to nije nikakvo pljuvanje.

Dr Zoidberg
4.7.2008, 15:38
Kako diablo 3 moze da lici na wow majke ti ? Ajde uporedimi to sto lici, a ne da procitas na nekom troll me plz site-u. I daj mi dokaze u screenshotovima i ostalo...

M.C.
4.7.2008, 15:43
Lici na wow zbog kolorita, i to se vidi na screenovima.

Dr Zoidberg
4.7.2008, 17:58
Kojim "koloritima" pa d2 ima vise boja i 10x je svetliji... Sta znaci sad ja koristim boje i sad je to "wow style" pa onda najbolje da su celu igru uradili crno belo i svi bi bili srecni ?

voodoo_
4.7.2008, 18:29
Lici na wow zbog kolorita, i to se vidi na screenovima.
Kad gledam gameplay trejler liči mi na Diablo 2. Ista mehanika, sve isto.

Mislim ako ćete da zumirate kameru do kraja i gledate oklope, onda okej, al ja se nešto ne sećam da je iko tako igrao i Warcraft 3, koji je imao identičnu kameru kao sad D3.

M.C.
4.7.2008, 18:52
Kojim "koloritima" pa d2 ima vise boja i 10x je svetliji... Sta znaci sad ja koristim boje i sad je to "wow style" pa onda najbolje da su celu igru uradili crno belo i svi bi bili srecni ?
Po tome lici vise na wow (ili war3) nego na d2, a ti kako hoces. Iskreno meni vise i odgovara ovako.

polarnimeda
4.7.2008, 21:37
ljudi, jel mi to pricamo o igri koja nece izaci jos najmanje godinu ipo dana?! :icon_scra

Nergal
4.7.2008, 23:09
ljudi, jel mi to pricamo o igri koja nece izaci jos najmanje godinu ipo dana?! :icon_scra

Da, baš o toj igri. :dzavo:

Red Dragon
5.7.2008, 9:59
Evo vam preview sa Eurogamera (http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=167096), ako dosad nije bio.:)

voodoo_
5.7.2008, 12:23
http://www.somethingawful.com/d/news/diablo-hate-internet.php

(za decu i one sa jeftinijim ulaznicama, u pitanju je sarkazam)

shalabajzer
5.7.2008, 20:07
@vudu Hehe. Taj me podseca na kuzmu.

Elem nije ni grafika previse cartoon like. Pa moze da prodje. 'el da? I ove bochice. Ima ljudi da se krve oko njih. U multiplayeru ce da bude zeznuto. Daj boze da ima rejuvenation potsa...i tako to:D. '' I evo osvestana ti je ova vodica" hehe Pope poope :)

Maladikt
5.7.2008, 20:29
Što se mene tiče (ja ne volim Diabla, ali...) izgleda dosta dobro (ne mislim na grafiku, je li, nego na sveukupan utisak). Za one koji nisu pogledali dvadesetominutni snimak sa prikazom borbe i barbarian i witch-doctor klase, izvol'te:

http://www.eurogamer.net/tv_video.php?playlist_id=11686

voodoo_
5.7.2008, 20:41
Direktni linkovi sa Blizzarda:

Trejler: http://us.media.blizzard.com/1901200114/_video/teaser/diablo3-teaser-en-US.flv
Gameplay: http://us.media.blizzard.com/1901200114/_video/gameplay/diablo3-gameplay-en-US.flv

GaleOm
5.7.2008, 20:53
http://www.somethingawful.com/d/news/diablo-hate-internet.php

(za decu i one sa jeftinijim ulaznicama, u pitanju je sarkazam)

Ko nije pre cuo za J Mascis-a (http://en.wikipedia.org/wiki/J_Mascis) svasta ce da pomisli kad procita opis Witch Doctor-a :)

Neky
11.7.2008, 15:17
ako ovo ne bude igra godine prodajem kompjuter. diablo 2 igram od samog izlaska, a igra mi je toliko dobra da je i sada, bukvalno, igram ( 5. grad, paladin, level 34 :) ) i igraću dvojku dok ne izađe trojka. jedva čekam.

mad_skillz
11.7.2008, 15:59
E tek ti postane zanimljivo kada pregurash 90lvl i to sa vishe likova - i onda krenesh ispochetka pa pravish novi skill build, ma igra je haos i ne sumnjam da ce i D3 biti isto.

Wastelander
11.7.2008, 19:04
Ovo ce izaci posle starcraft 2 garant i to u roku od godinu dana razmaka,(cena ce biti paprena)

voodoo_
11.7.2008, 19:06
Zašto bi cena bila paprena kad PC igre uvek koštaju 50 dolara kad izađu?

Wastelander
11.7.2008, 19:27
Zašto bi cena bila paprena kad PC igre uvek koštaju 50 dolara kad izađu?

Zato shto mi je 5000 dindzi skupo, pa cekam pojeftinjenje koje uglavnom bude u roku od 3 do 5 meseci;)

voodoo_
11.7.2008, 20:10
50 dolara je manje od 3000 din...

Neky
11.7.2008, 20:51
Zaklinjem se forumskim ugledom i čašću da ću kupiti Diablo 3.

zokocx
12.7.2008, 0:58
Kao sto sam i rekao cim Blizzard najavi novu igru staroj skoci prodaja
http://www.pcigre.com/content/view/13050/2/

Red Dragon
12.7.2008, 10:26
Kao sto sam i rekao cim Blizzard najavi novu igru staroj skoci prodaja
http://www.pcigre.com/content/view/13050/2/

Ne razumem sto je skocila prodaja Diabla? Zar ima ljudi koji nemaju ovu igru?:D

genius
12.7.2008, 16:03
Mozda su je izgubili a zele da igraju na battle-net... A ima i mnogo tadasnjih klinaca koji su sad taman stasali za igru... a neki nisu verovatno ni bili rodjeni...

iParadox
15.7.2008, 20:37
na igrici se radi!

http://www.blizzard.com/diablo3/?rhtml=y

imate trailer i gameplay i sve ostalo.. izgleda jako dobro!!! :D
jedva cekam

date release se jos ne zna :(

zokocx
30.7.2008, 21:54
Ajd malo da pokrenem temu , evo naso sam malo vremena da pogledam concept artove i moram priznati da sam zapanjem kreativnostu dizajnera neke lokacije izgledaju kao iz nekog horor filma (nije fazom da ima leseva i krvi ali bice i njih), a tek dizajn armora za barbariana stvarno izgleda odlicno.
stave npr da mozes da biras duzinu kose, brade ali u normalnim granicama...
http://img299.imageshack.us/img299/1057/diabloiii20080628070248nr5.th.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=diabloiii20080628070248nr5.jpg)
Sto se tice izgleda avatara (karaktera) nadam se da ce obima izbor frizura i da

Beli
2.8.2008, 23:09
@vudu Hehe. Taj me podseca na kuzmu.

Elem nije ni grafika previse cartoon like. Pa moze da prodje. 'el da? I ove bochice. Ima ljudi da se krve oko njih. U multiplayeru ce da bude zeznuto. Daj boze da ima rejuvenation potsa...i tako to:D. '' I evo osvestana ti je ova vodica" hehe Pope poope :)

52000 fanova potpisalo peticiju da se sredi cartoon like grafika ali uzalud. Blizzard je neumoljiv. (http://www.uputstva.iz.rs/?p=14)

phoenix[illusion]
2.8.2008, 23:46
Pa svaka Blizardova igra ima cartoon like grafiku, pa ipak odlicno prolaze. Pogledajte wow i sam warcraft... pa i sam starcdraft je u tom fazonu...

Nergal
3.8.2008, 1:05
Starcraft je bio na granici, da vuče na crtani film - pa, i jeste i nije, ali definitivno nije bio sličan warcraftu. A Diablo 1&2 su imali potpuno drugi (svoj) grafički stil.

zokocx
3.8.2008, 11:15
Da sto kazes ale vremena se menjaju a tako i ljudi koji rade na igrama (kolko tolko) ... meni osim onog dela napolju neizgleda uopste 'cartoon' like i naivno jos kad ubaci da je malo mracniji enterijer bice opako... pak je jos dosta rano suditi o finalnom izgledu igre , videcemo verovatno najpre kad izace demo tamo negde 2010 (moje licno pogadjanje).

genius
3.8.2008, 16:15
Hehe... niko nije pominjao da ce da izadje demo... A datum takodje dzabe ti je da nagadjas, nema sanse da iko moze da kaze a da to nije cisto nagadjanje...

Ljudi zaboravljaju da generacije igraca koje su sad stasale nisu isti ljudi koji su igrali diablo pre 10 godina. Ovi novi igraci se pale na WoW (ima ih 10 miliona) i njima ce sigurno ovakav Diablo da bude kul. A veterani ce na kraju da igraju sta god da izadje jer jednostavno ne bi sebi dozvolili da to propuste...

shalabajzer
5.8.2008, 15:21
Hm. Nisam siguran oko "veterana". Tj. jedan moj drug je zagrizeni diablo1 fan. On nije ni presao diablo 2. Kaze fenserska grafika. Ma ko zna.. izgleda mu se nije ni svideo gameplay. Znaci mnogo ukusa...A sto se tice diabla 3, ne verujem da ce imati neko ko nije probao OVAKVU salatu:D.

Eto tih 52000 fanova im bi malo. I da ih ima duplo vise cisto sumnjam da bi sta promenili. Ne bi slusali ni Dekard Caina...Takva politika..Ameri bato!

Nergal
5.8.2008, 16:00
Prešao sam Diablo 1, Hellfare i Diablo 2, znači veteran. :D :dedica: Ja neću igrati ništa što mi nije zabavno i interesanto, zašto bih? Ako naprave zaista kvalitetnu igru, igraću je, ako ne... dozvoliću sebi da to propustim, jaka stvar.

Ako budu reciklirali ponovo priču o demonima i demonskim kristalima, sa onom grafikom koju smo videli u trejleru (koja je neke tri-četiri klase ispod Titan Questa iz 2006.), verovatno mi neće biti interesantna. Kao da je Blizzardov logo dovoljan za uspeh. :a_whistli

sasha vukelic
5.8.2008, 16:10
Kao da je Blizzardov logo dovoljan za uspeh. :a_whistlitrenutno jeste, sve dok ne izbace nesto sto postigne zesci neuspjeh :paranoia:

Cernobil
7.8.2008, 21:35
Hahahaha uspeli smo sa peticijiom :rolleyes: :)
http://pc.ign.com/articles/897/897244p1.html

Jkovla
8.8.2008, 0:57
"This change won't impact the game…we're really pleased with the look and feel that Brian helped create for Diablo III, and the new person we bring onboard will work with the other artists on the team to maintain the art style moving forward."

Zamenice Art director-a ali art style nastavlja u istom smeru.

Cernobil
8.8.2008, 1:02
Zamenice Art director-a ali art style nastavlja u istom smeru.
ma izvlace se:) kao menjamo ali nismo mi nista pogresili. Retardi arogantni:)

NastyB
13.8.2008, 12:19
Ne shvatam čemu sva ova frka oko grafike?? Gledao sam onaj 20-minutni trejler i iako je igra tek u početnoj fazi razvoja, ne deluje uopšte loše.
Koliko se sećam Diablo II je izašao 1998. (čini mi se) i bio je, možda, prva igra koja je delimično koristila 3D grafiku (ali nije bilo obavezno). Mračna atmosfera je bio programerski trik da se ne opterete previše tadašnji slabašni kompjuteri, jer bi iscrtavanje čitavog ekrana bilo prezahtevno (naravno, igrao sam to te godine, tako da znam kako je bilo), jer su tada najjeftinije Voodoo kartice bile skupe kao sada GTX280. A i poređenje ovoga kako izgleda D3 sa WOW je potpuno besmisleno, ne znam otkud ljudima ta ideja, valjda im je Blizzard u glavi, pa i ne vide baš najbolje.
Meni, lično, malo glupo deluje što iza ubijenih zveri ostaje onaj lebdeći balon kojim se dopunjava zdravlje, jer mi je taj "sistem" približniji nekoj Mario igri, nego hack&slash RPG-u, ali je sve ostalo veoma Diablo-like i ne sumnjam da će Blizzard još jednom napraviti ekstremno zaraznu igru.
Uostalom, kome smeta takva grafika, neka je i ne igra. Ja hoću. Želim da vidim koliko je Diablo ostario sa mnom?:dedica::D

Nergal
13.8.2008, 12:52
Aj' ne lupaj. :) Diablo 2 se pojavio u leto 2000. i nije uopšte koristio 3D grafiku (tipična bitmapirana, 2D igra zaključana u rezoluciju 640x480, ekspanzija Lord of Destruction je donela i 800x600), a da ju je koristio nikako ne bi bio prva igra (ne bi bio ni da se pojavio 1998.). Jedino zašta je Diablo 2 mogao da koristi 3D kartice bilo je osvetljenje (koji su mogli da se ugase, ja sam igrao bez njih jer je razlika minimalna).

Tamno okruženje je zbog atmosfere i priče a ne zbog navodnog olakšanja zahtevnosti. Uostalom, čitavo jedno poglavlje se dešava u jarko osvetljenoj pustinji.

Cernobil
13.8.2008, 12:53
Ne shvatam čemu sva ova frka oko grafike?? Gledao sam onaj 20-minutni trejler i iako je igra tek u početnoj fazi razvoja, ne deluje uopšte loše.
Koliko se sećam Diablo II je izašao 1998. (čini mi se) i bio je, možda, prva igra koja je delimično koristila 3D grafiku (ali nije bilo obavezno). Mračna atmosfera je bio programerski trik da se ne opterete previše tadašnji slabašni kompjuteri, jer bi iscrtavanje čitavog ekrana bilo prezahtevno (naravno, igrao sam to te godine, tako da znam kako je bilo), jer su tada najjeftinije Voodoo kartice bile skupe kao sada GTX280. A i poređenje ovoga kako izgleda D3 sa WOW je potpuno besmisleno, ne znam otkud ljudima ta ideja, valjda im je Blizzard u glavi, pa i ne vide baš najbolje.
Meni, lično, malo glupo deluje što iza ubijenih zveri ostaje onaj lebdeći balon kojim se dopunjava zdravlje, jer mi je taj "sistem" približniji nekoj Mario igri, nego hack&slash RPG-u, ali je sve ostalo veoma Diablo-like i ne sumnjam da će Blizzard još jednom napraviti ekstremno zaraznu igru.
Uostalom, kome smeta takva grafika, neka je i ne igra. Ja hoću. Želim da vidim koliko je Diablo ostario sa mnom?:dedica::D
pa svako ko je igrao diabla 1 i 2 kupice i diablo 3 u to nema sumnje. Ja se nadam da nece izgledati ovako (svetle i vesele boje i WoW-oliki dizajn -primer kockaste svece),ipak je ovo jos rana faza igre. Za SC2 sam isto cuo da sada uopste ne lici na one trailere koje smo mi gledali nego da je mnogo bolji.

Aljosa
13.8.2008, 14:16
Ne spominji WOW u ovoj temi inace ces proci kao i ja. :)
A da ga jedva cekam, cekam. :p

Wastelander
13.8.2008, 14:52
Prešao sam Diablo 1, Hellfare i Diablo 2, znači veteran. :D :dedica: Ja neću igrati ništa što mi nije zabavno i interesanto, zašto bih? Ako naprave zaista kvalitetnu igru, igraću je, ako ne... dozvoliću sebi da to propustim, jaka stvar.

Ako budu reciklirali ponovo priču o demonima i demonskim kristalima, sa onom grafikom koju smo videli u trejleru (koja je neke tri-četiri klase ispod Titan Questa iz 2006.), verovatno mi neće biti interesantna. Kao da je Blizzardov logo dovoljan za uspeh. :a_whistli

Sta jedesh @$@#:P
Grafika je bar 3 puta bolja od titan questa, a to sto si gledao trejler na youtube-u pa ti izgleda oldskool:D

Ketchua
13.8.2008, 15:01
oldschool nije jednako lose... lose je jednako lose...

genius
13.8.2008, 17:18
Eh... zasto nisam moderator samo na nedelju dana makar... Izgleda da je leto pa vecina na odmorima pa ih bas briga sta pisete....

Diablo je igra koju ce ljudi masovno da kupuju i igraju... mogu da je naprave na sta hoce, ali bice dobra.... jednostavno, ne mozete na osnovu jednog snimka da cenite celu igru....

Cernobil
13.8.2008, 17:27
jednostavno, ne mozete na osnovu jednog snimka da cenite celu igru....
Apsolutno se slazem,ali ko ceni celu igru? O tim screen-ovima i filmicima se i prica,tj. izrazava se "zabrinutost" na sta ce liciti finalni proizvod:)

genius
13.8.2008, 17:33
Pa dobro... ali jos je rano...

Koliko vas ovde je uopste igralo Diablo 2 aktivno ?

Svi ljudi koje znam sa battle.net i uopste koji i dan danas igraju D2 (igram i ja) su sasvim zadovoljni sto dobijamo nastavak i uopste im ne smeta game art...

Na kraju krajeva... odes u podesavanje monitora i namestis hue/saturation po volji i eto ti kolorit... sto se tice gameplaya ne sumnjam da ce biti kvalitetan...

Leteci napitci naravno, jesu nerealni ali me je najvise smaralo stalno cimanje sa pojasevima i spamovanje po brojevima kad upadnem i veci fight. Ali kao sto su neki rekli, kao da su kosturi u buretu realni pa nikom nije smetalo da igra keca... Ako je igra zabavna, ja sam zadovoljan. Diablo nikad i nije bio simulacija neznam cega, pa da sad smeta tako nesto...

Cernobil
13.8.2008, 17:40
Pa dobro... ali jos je rano...

Koliko vas ovde je uopste igralo Diablo 2 aktivno ?

Svi ljudi koje znam sa battle.net i uopste koji i dan danas igraju D2 (igram i ja) su sasvim zadovoljni sto dobijamo nastavak i uopste im ne smeta game art...

Na kraju krajeva... odes u podesavanje monitora i namestis hue/saturation po volji i eto ti kolorit... sto se tice gameplaya ne sumnjam da ce biti kvalitetan...

Leteci napitci naravno, jesu nerealni ali me je najvise smaralo stalno cimanje sa pojasevima i spamovanje po brojevima kad upadnem i veci fight. Ali kao sto su neki rekli, kao da su kosturi u buretu realni pa nikom nije smetalo da igra keca... Ako je igra zabavna, ja sam zadovoljan. Diablo nikad i nije bio simulacija neznam cega, pa da sad smeta tako nesto...
Kostura u buretu je bilo i u dvojci:) Ma Diablo2 sam presao mnogo puta,ali tek ove godiene uzeo original Diablo2 i expansion. Nema ,bar meni,svrhe igrati na battlenetu,nije to meni za MP. Sem toga brisu ti lika posle ne znam koliko dana. A i nisam skontao kako da lvlujem kad je neko pre mene ocistio celu teritoriju:) i nekoliko teritorija iza te...:n-hang: i ja sam zadovoljan sto izlazi D3 ali ipak nisam zadovoljan kako izgleda,tj. izgelda dobro veoma dobro ali nekako ne u stilu diabla:) ali to ce se verovatno promeniti,jer kako sam vec rekao kazu (sa IGN-a) da SC2 uopste ne lici na one trailere i skoro sve jedinice su promenjene od uloge do animacija koje jedinice prave preko izgleda itd....

NastyB
14.8.2008, 11:50
Aj' ne lupaj. :) Diablo 2 se pojavio u leto 2000. i nije uopšte koristio 3D grafiku (tipična bitmapirana, 2D igra zaključana u rezoluciju 640x480, ekspanzija Lord of Destruction je donela i 800x600), a da ju je koristio nikako ne bi bio prva igra (ne bi bio ni da se pojavio 1998.). Jedino zašta je Diablo 2 mogao da koristi 3D kartice bilo je osvetljenje (koji su mogli da se ugase, ja sam igrao bez njih jer je razlika minimalna).

Tamno okruženje je zbog atmosfere i priče a ne zbog navodnog olakšanja zahtevnosti. Uostalom, čitavo jedno poglavlje se dešava u jarko osvetljenoj pustinji.

U pravu si da je izašla 2000-e godine, mrzelo me da tražim po guglu tačan datum, a što se ostalog tiče, to ne lupam. Vidiš, da si jednom instalirao igru, znao bi da postoji video test na kraju instalacije i mogućnost biranja klasičnog 2D i delimičnog 3D, korišćenjem Direct Draw ili Glide-a, ako bar malo razumeš engleski.
Drugo, da, u pravu si, ima deo u pustinji, ima delova i na livadama u toku dana, ali šta vidiš na njima što bi moglo da napravi veću zahtevnost? Da si igrao Diablo 2 te 2000-te na nekom Cyrix-u sa 32 MB rama i nekom bednom S3 karticom, shvatio bi na šta sam mislio, ali pošto si je očigledno igrao na nekoj zverini od kompjutera gde je sve "letelo", onda ti to izgleda kao da je zbog atmosfere. Ne znam ni sam koliko sam se nervirao kad oni vragovi počnu da šalju vatrene kugle na livadi usred dana, usred par žbunova, pa kad to počne da "leti" sa 2-3 frejma po minutu...mogu da zamislim kako bi se vuklo da su oni silni hodnici u katakombama bili lepo osvetljeni...
No dobro, dosta više o tome, ja sam samo izrazio svoje mišljenje i nemam želju da bilo koga ubeđujem...

miXed
14.8.2008, 11:56
Veliki sam fan diabla . Jedva cekam Diablo 3.

MihajloTheKIng
14.8.2008, 20:19
Meni je najbolja igra ikada Diablo ali nemogu da verujem da tek posle toliko vremena izlazi 3. Ono sto sam video je za mene vrhunski zadovoljan sam u svakom pogledu ali videcemo kad izadje. Nije uredu da se nezna ni datum izlaska igre a da su toliko podigli hype da bi prodali 2 i ekspanziju... Ali to je blizard imaju stvarno vrhunske igre ali se zna da kad najave igru izadje obicno 2 god kasnije. Sve u svemu sam zadovoljan jedino sto mi je zapalo za oko a sto mi se ne svidja je animacija udarca izgleda kao neka peglacina sa automata od pre 20 god ali nadam se da ce to ispraviti, jer igara poput diabla nema ono sto izadje na foru diba je toliko tragicno da nemam reci. Toliko od mene.

Ketchua
14.8.2008, 21:32
^ samo 2 godine kasnije? nece biti...:) jel neko rekao wc3?:D

zokocx
15.8.2008, 17:48
Pa ako prestanu da smaraju sa onim "fuj kako lici na crtac , tj. wow i ocemo mracno da nevidimo provaliju ispred sebe" mozda ga i urade brze. Istina je da su se i Blizovci malo zeznuli trebalo je da naglase da ce biti strasno mnogo razlicitih lokacija tj. od raja do pakla i mracnog izmedju. Licno meni samo da je malo mracnije bilo bi odlicno a ovako su verovatno stavili namerno da se bolje vide graficki detalji na video snimku.

Vec neko vreme prekracujem muke sa Titan Questom , ali nece da traje dugo nadam se da ce uskoro SC2 bice mnogo lakse cekanje.

genius
15.8.2008, 23:11
a što se ostalog tiče, to ne lupam.

Da ali nisi u pravu. Diablo 2 je kompletno 2D igra sa sprajtovima. Nema 3D poligona. Prema tome, 3D kartica nije potrebna a i ko je ima nista mu ne znaci u smislu da je lepsa grafika (kao sto u to vreme retko se moglo desi da neka igra ima i softverski rendering i 3D rendering paralelno pa soft izgleda jadno u odnosu na 3D). Sto se tice onog krljanja vatre i ostalo, to stvarno nema veze sa brojem poligona pa da ti treba neka razbijacka graficka.... D2 je najvise osecao korist od procesora...

Nergal
16.8.2008, 0:06
U pravu si da je izašla 2000-e godine, mrzelo me da tražim po guglu tačan datum, a što se ostalog tiče, to ne lupam. Vidiš, da si jednom instalirao igru, znao bi da postoji video test na kraju instalacije i mogućnost biranja klasičnog 2D i delimičnog 3D, korišćenjem Direct Draw ili Glide-a, ako bar malo razumeš engleski.


Taj "delimičan 3D" se i odnosi upravo (i isključivo) na osvetljenje. Što se ovog "da-si jednom-instalirao-igru" tiče ja sam Diablo 2 i ekspanziju prešao tri puta sa tri različita lika, na tri različite konfiguracije, tako da znam šta pričam. Ovo "ako bar malo razumeš engleski" je neki nespretan pokušaj vređanja, pa neću da komentarišem... :p


Drugo, da, u pravu si, ima deo u pustinji, ima delova i na livadama u toku dana, ali šta vidiš na njima što bi moglo da napravi veću zahtevnost? Da si igrao Diablo 2 te 2000-te na nekom Cyrix-u sa 32 MB rama i nekom bednom S3 karticom, shvatio bi na šta sam mislio, ali pošto si je očigledno igrao na nekoj zverini od kompjutera gde je sve "letelo", onda ti to izgleda kao da je zbog atmosfere. Ne znam ni sam koliko sam se nervirao kad oni vragovi počnu da šalju vatrene kugle na livadi usred dana, usred par žbunova, pa kad to počne da "leti" sa 2-3 frejma po minutu...mogu da zamislim kako bi se vuklo da su oni silni hodnici u katakombama bili lepo osvetljeni...
No dobro, dosta više o tome, ja sam samo izrazio svoje mišljenje i nemam želju da bilo koga ubeđujem...

Pa problem je i bio u Cyraxu sa 32Mb RAM-a a ne u grafičkoj kartici. Vidiš ja sam Diablo 2 prvo prešao sa Duronom 1,2Ghz 128Mb RAM-a i (verovao ili ne) S3 Virge DX karticom PCI karticom koju sam kupio još 1997. Radila lepo i sa svetlima i bez njih. Drugi put sam prešao sa GeForce MX440 i na kraju tamo 2006. ponovo sa X1600PRO. Nikad nisam imao nikakve "zverine" od komponenti u računaru. Ako ti je bilo sporo krivi su procesor i mala količina memorije, Diablo 2 nije 3D igra, i to je lako proveriti: pročitaj opise ili idi na zvaničan sajt ili prosto pokreni igru, razlika između 3D modela i 2D animacije se lako prepoznaje... Uostalom, niko u ono vreme nije smatrao Diablo 2 zahtevnom igrom (pogledaj tadašnje opise na Internetu).

Official requirements za Diablo 2:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 233 or equivalent
* 32 MB RAM
* 650 MB available hard drive space
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card

Recommended and Multiplayer PC System Requirements:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 300 or equivalent
* 64 MB RAM
* Open Battle.net game Creators and TCP/IP game Hosts: 128MB RAM recommended (256MB RAM in games with over 4 players)
* 950 MB available hard drive space
* 28.8 Kbps or faster modem
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card

U glavnom tekstu se nikakva 3D akceleracije i ne spominje. Samo na dnu, ispod svega...

Optional PC 3D Acceleration:

* Supports Glide™ and Direct 3D™ compatible video cards with at least 8MB of video RAM.

mad_skillz
17.8.2008, 3:03
Leteo je i na XP-u i 1Gb rama sa MX440 i Athlonima.

dzonihsv
17.8.2008, 3:12
Official requirements za Diablo 2:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 233 or equivalent
* 32 MB RAM
* 650 MB available hard drive space
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card

Recommended and Multiplayer PC System Requirements:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 300 or equivalent
* 64 MB RAM
* Open Battle.net game Creators and TCP/IP game Hosts: 128MB RAM recommended (256MB RAM in games with over 4 players)
* 950 MB available hard drive space
* 28.8 Kbps or faster modem
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card


* Supports Glide™ and Direct 3D™ compatible video cards with at least 8MB of video RAM.


Dobra stara vremena. Nema ultra, mega, giga u nazivu... eee ;).

NastyB
19.8.2008, 9:50
Taj "delimičan 3D" se i odnosi upravo (i isključivo) na osvetljenje. Što se ovog "da-si jednom-instalirao-igru" tiče ja sam Diablo 2 i ekspanziju prešao tri puta sa tri različita lika, na tri različite konfiguracije, tako da znam šta pričam. Ovo "ako bar malo razumeš engleski" je neki nespretan pokušaj vređanja, pa neću da komentarišem... :p

Nisam mislio da te vređam, jer nemam ni jedan razlog za to, samo sam napomenuo da POSTOJI stavka za 3D akceleraciju i odnosi se na lika kojeg vodiš, jer je on onda "mekših ivica", a mnogo manje zavisi osvetljenje ili okolina. To je ono što piše u readme fajlu i zato sam napomenuo engleski jezik. Mnogi ga ne razumeju i to nije nikakva uvreda.

Pa problem je i bio u Cyraxu sa 32Mb RAM-a a ne u grafičkoj kartici. Vidiš ja sam Diablo 2 prvo prešao sa Duronom 1,2Ghz 128Mb RAM-a i (verovao ili ne) S3 Virge DX karticom PCI karticom koju sam kupio još 1997. Radila lepo i sa svetlima i bez njih. Drugi put sam prešao sa GeForce MX440 i na kraju tamo 2006. ponovo sa X1600PRO. Nikad nisam imao nikakve "zverine" od komponenti u računaru. Ako ti je bilo sporo krivi su procesor i mala količina memorije, Diablo 2 nije 3D igra, i to je lako proveriti: pročitaj opise ili idi na zvaničan sajt ili prosto pokreni igru, razlika između 3D modela i 2D animacije se lako prepoznaje... Uostalom, niko u ono vreme nije smatrao Diablo 2 zahtevnom igrom (pogledaj tadašnje opise na Internetu).

Official requirements za Diablo 2:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 233 or equivalent
* 32 MB RAM
* 650 MB available hard drive space
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card

Recommended and Multiplayer PC System Requirements:
* Windows® 2000*, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5
* Pentium® 300 or equivalent
* 64 MB RAM
* Open Battle.net game Creators and TCP/IP game Hosts: 128MB RAM recommended (256MB RAM in games with over 4 players)
* 950 MB available hard drive space
* 28.8 Kbps or faster modem
* 4X CD-ROM drive
* DirectX™ compatible video card

U glavnom tekstu se nikakva 3D akceleracije i ne spominje. Samo na dnu, ispod svega...

Optional PC 3D Acceleration:

* Supports Glide™ and Direct 3D™ compatible video cards with at least 8MB of video RAM.

Naravno da je problem u Cyrix procesoru i 32 MB Ram-a, ali te 2000. godine, ukoliko me sećanje služi, tek su se pojavili Intelovi P3 procesori koji su koštali kao sam đavo, a tek pristigli GeForce 256 je koštao kao sada GTX280 (koliko u evrima x2), samo što je moja plata tada bila oko 150 maraka. A tek Elsa TNT2 kartice, kao stvorene za Diabla, trebalo mi je "samo" 2 ipo plate za nju. Da ne pominjem tek memoriju, jer je 128 MB tada koštalo kao da sada kupuješ 8GB DDR3 memorije. A samo prokleti Quantum Fireball od 3,2 GB me je koštao preko 450 maraka. E, TADA da si igrao, po "Official requirements", pitao bih te za "osvetljenje".:opanachke
Naravno, S3 Virge DX je bila ipak 3D kartica (ne dobra kao nVidia i 3Dfx modeli), a ja pominjem one S3 kartice sa 1Mb rama u koje možeš da "umetneš" još 1Mb. Tek 2001. sam uzeo Voodoo Banshee i onda zaigrao prve prave 3D igre. A tek Duron i 128 RAM-a...eeeee!:boodala:

Pozdrav.

genius
19.8.2008, 15:10
Sta hoces bre da kazes uopste. Da ti se igra vukla. Pa vukla ti se kad si imao krsh a to nema nikakve veze bre sa 3D karticom... shvati: Diablo 2 nije 3D igra vec 2D igra i graficka ne menja nista....

A sad, vratimo se na temu koja je Diablo 3 ako nekog to jos zanima...

Red Dragon
18.9.2008, 7:50
Diablo III intervju (http://www.videogamer.com/pc/diablo_3/preview-1253.html), kao i razlozi zasto ce ga narod jos kritikovati (pogotovo vezano za klase i grafiku)...uglavno, jasna je poruka, ako zelite Dibalo II - igrajte Diablo II.

genius
18.9.2008, 9:31
Iskreno slazem se sa njima... glupo bi i bilo da su napravil rimejk Diabla 2... nego ptoblem je sto ima jedna manijakalna grupa fanova koji i dan danas igraju dvojku i po njima tu nista ne treba da se menja...

Ko kad bi neko reko FIFA 98 je mnogo jaka ne treba menjati nista nego svake godine samo obnovimo malo teksture, licence i izbacimo istu igru... Ono zbog cega kritikuju EA, fanovi teraju Blizzard da uradi. E pa Blizz je pametan i nece da slusa fanove... da ih je slusao do sada, nikad ne bi nista ni uradili.

r0nIn
18.9.2008, 13:39
Ja ne znam zasto se digla tolika rasprava o grafici?! Zasto to nekima smeta i izgleda ''presareno-wow-ovski''?! Je li neko od tih ljudi igrao diablo 3? Zar diablo 2 nije imao losu grafiku i bio presaren u odnosu na jedinicu koja je imala manji spektar boja(a svi su se ''satirali'' od 2ke)? Mozda treba da to urade u 2d i sve cro bijelo?! Ili su sve to neki wow hejteri?!
I da, svi su sanjali da izadje Diablo 3, makar da ga najave. . a sad posto su im cak i trejler i gameplay predstavili, oni ga popljuvase, i igru i Blizzard i swe redommmm. . .:icon_scra Ti tzv ''fanovi'' pokazuju Veliko ne postovanje i ne znanje prema nasem dragom Blizzardu i njihovom radu.

genius
18.9.2008, 13:49
Ma klinci... sta oni znaju...

r0nIn
18.9.2008, 13:58
. . ima klinaca od 23 i vise god koji tako misle da su neke igre kao sto su mass efect, witcher da to nisu rpg igre - a sa dr. strane su veliki poznavaoci igara ili ti ljubitelji (gejmeri). . za koje im je Diablo 2 bio jedini rpg u zivotu :boodala:

Dr Zoidberg
18.9.2008, 14:59
Pa ti fanovi su nista osim sake ljudi koji ne vole promene i adaptaciju, isto kao i u RL [pravom svetu] tako i ovde neki bi voleli da koriste stap i kanap da zapale vatru umesto da lepo kresnu upaljac :)

Ja nisam video nikakvu ogromnu promenu u atmosferi i aspektu boja u odnosu na dvojku [a igrao sam je previse] d1 i d2 su bog i batina po pitanju atmosfere i boja, jedino im je zajednicka prica i action rpg element ;)

Le_Chuck
21.9.2008, 9:16
Meni iskreno ne smeta stil, ali da lici na wc3/wow to je istina i kad bi gledao trejler ne znajuci da je to Diablo 3 nebi znao sta je.Hebiga 7 godina ce koristiti jedan isti engine, pa ljudi, Bioware je za to vreme napravio 3 engina(i to u vremenu kada grafika nije bila bitna), zar su toliko lenji.Ovo sad ne pricam o igri(kao sto sam rekao meni se svidja) nego o lenjosti od strane Blizzarda ,ako ih mrze da naprave engine nek' angazuju fanove ti bi i za dz, tolike pare za koji rad..... i vi ih jos branite za to
Da su unapredili engine kao igra Prey(doom3engine) ili Witcher(Aurora, Neverwinter Night), jok promene su minimalisticke, dodali shejdere i po koje partikle :kreza:A ono sto je najgore je da se grafika i njen stil uopste ne razlikuje od starcraft dvojke

Ali da se ne lazemo, po trejleru bi rekao da je ona Diablo atmosfera i u 3 prisutna.Kad izadje demo videcemo mada kada on izadje igra je vec 75% gotova tako i da nevalja nece im na pamet pasti da bataljuju i jbg... najverovatnije ce te je preci 20 puta jer trenutno a bogami ni kad izadje necete moci naci pristojan rpg i tacka

@ronin nije mesto zato ali reci cu witcher je trosenje vremena, neznam dali su tu postovi od archmage(333, valjda) ako su tu, procitaj i ne brini ja se ne deklarisem kao neki poznavaoc ali sam odigrao dosta rpg-ova

genius
21.9.2008, 9:39
Aha... znaci da bi igra bila dobra, mora svaki put da se koristi novi engine...

Ja to vise shvatam da ako je nesto kvalitetno, nije mi mnogo bitno dal je koriscen engine od pasijansa ako mi se svidja ono sto igram i jos pritom mi je zabavno da to radim.

Le_Chuck
21.9.2008, 10:10
Jesi li procitao ceo post ili onako preko redova.Nisam rekao da moraju za svaku igru novi engine niti da engine utice na kvalitet(ne bukvalno) same igre, evo ukratko receno.
Vidis ja jedem tunjevinu ali zato sto je jedem ne mora znaciti da cu jesti 20 konzervi 8 godina
Vidis dopada mi se grafika/stil iz WC3 ali zato sto mi se dopada ne mora znaciti da cu je hteti u svakoj nadolazecoj igri od Blizzard-a.

Igraj ti sa unucima jedong dana Warcraft6 u Warcraft3(nabudzen sa shader 3.0, moglo je i 7,0 ali je Blizzard previse dobar da nije mogao da izostavi fanove sa slabijim kompovima) enginu, fanboy(salim se naravno)

Red Dragon
2.10.2008, 10:57
Evo vam malo infoa o sistemu checkpointa (http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3170257) koji ce biti primenjen.:ciao:

Morca
6.10.2008, 19:09
Nisu mi jasne tolike rasprave o grafici Diabla 3. jedinica je imala krsh grafiku ali je smek bio neponov5iv. Dvojka je imala krsh grafiku, zacementiranu na 800x600 (a igram je na 22",lol) ali je animacija protivnika bila tako smekerska (Blood Bossovi koji se prosipaju, Dark Spearwoman koja vrisne i nestane u oblacicu...), i, opet, jedinstvena atmosfera...I sto je bilo najlepse, uopste ti nije bila potrebna jaka masina da bi igrao D2.

Sto se mene tice, zabole me bas da li ce D3 da lici na Warcraft ili Simse...Ako bude mogao 5udski da se igra na masini kiju imam i ako uspeju da generisu onaj addiction koji su imali prethodni delovi, kao i genijalni item-management i mehaniku igre, ja cu da 5ubim CEO Blizzarda u...obraz i kazem "Kupili ste me, majstori!"

A dotle, mlatite praznu slamu o igri u cijem su razvoju stigli do Di od Diablo III, kad vec nemate pametnija posla...Ja odoh da levelujem moju Frost Maiden :a_bleh:

Danilo Cvjeticanin
6.10.2008, 19:54
I jel se zna konacan datum izlaska za ove nase prostore???

DeCoy
6.10.2008, 20:02
Možda za godinu-dve...

Maladikt
6.10.2008, 20:39
A dotle, mlatite praznu slamu o igri u cijem su razvoju stigli do Di od Diablo III, kad vec nemate pametnija posla...Ja odoh da levelujem moju Frost Maiden :a_bleh:

Pa, grafika je zacementirana takva kakva jeste (odnosno njen ''stil'') i to se neće menjati tako da iznošenje stava o njoj nije mlaćenje prazne slame. Nije da meni smeta izgled trojke već samo napominjem...

Elessar
10.10.2008, 20:13
http://www.diablofans.com/
http://www.diii.net/blog/comments/wizard/

Upravo je objavljeno da je treca klasa Wizard! Moze i da se proba igriv demo na BlizzCon, e sto nisam tamo, mecavo dusu mi uze. :) Zvanicni sajt jos nije update-ovan, bice i novi gameplay video, opet koljemo Leorica. Ko ce izdrzati sve ovo?;)

genius
10.10.2008, 21:22
Ma ima vec klipova na you tube :) a moj burazer je cak naleteo danas na video strim (nezvanicni) sa konferencije ali je nazalost brzo zatvoren...

Apdejtovan je i sajt sad...

r0nIn
11.10.2008, 13:53
Ovo je vec nesto:P Ako se ovo nekom nesvidja onda. . ja ne znam, nemar rijeci.

http://www.youtube.com/watch?v=lfoiP2i1d9s&feature=related

ddak
11.10.2008, 23:56
Malo bolja rezolucija i video :P jezivo... ovi iz blizza su vanzemaljci... pa dobro, dokle ce vishe ovako da nas muche...

http://www.blizzard.com/diablo3/media/movies/wizard.xml

bez texta...

shalabajzer
5.11.2008, 18:54
Pa jos paladin. Pa mozda i nekromanser . Hebiga...sado mazo hahah

Equilibrium
5.11.2008, 21:54
Auuu

Kako ce Diablo biti dobar samo da ne urade ko Fallout

Ali valjda nece Blizzard je to

Samo da ubace Druida one cake sa zivuljkama su bas extra i nek stave jos neku rasu patuljka ili elfa i da moze da se modifikuje izgled i to

madhatterYU
5.11.2008, 22:12
Auuu

Kako ce Diablo biti dobar samo da ne urade ko Fallout

Ali valjda nece Blizzard je to

Samo da ubace Druida one cake sa zivuljkama su bas extra i nek stave jos neku rasu patuljka ili elfa i da moze da se modifikuje izgled i to

brate sta ce patuljci i elfovi u diablu leba ti, pa nije ovo sacred

Mithrandir
5.11.2008, 23:54
Sto se mene tice mogu da stave ljubicicu kao heroja, samo da ga zavrse sto pre! :(
(akcenat na zavrse, svi znamo sta znaci kad Blizzard zavrsi nesto ;))

Equilibrium
6.11.2008, 1:17
Ma brate da bude sto vise varijabli ko u Morrowindu(neznam da li je tako i u Oblivionu nisam igrao) imas horoskopski znak, rasu i jos dosta toga tako nek stave i ovde. Sta kao ne bi igrao kao dwarf necromanser, mali bradati u crnom sto sa sekircetom trcka okolo i dize mrtve pod zastiom scorpio sazvezdja ili tako nesto bila bi to nova dimenzija Diabla;)

Ma zavrsice oni jest sa "malo" kasnjenja ali stici ce, a za ljubicicu iskreno ne verujem:D

Andross
6.11.2008, 1:37
Ipak ovo je H'n'S takva "kompleksna" pravila ce odbiti svoju "ciljnu grupu" (Ujos u prvom videu je akcenat na pojednostavljivanju)...

shrafko
6.11.2008, 2:35
Equilibrium,
ako hoćeš kompleksan cRPG sa podznacima, podrasama i ostalim customizable parametrima - igraj NWN.
Dobitna formula Diabla je jednostavnost i krljačina.

P.S: Zamislite samo ljutog varvarina u Diablo3 rođenog u znaku device.. pa baš bi bilo nekako gay :kreza::to_care:

+Alkohol
6.11.2008, 5:51
Takodje, ne u svim segmentima, skill sistem mi je nekako glup.Jedan od razloga, znaci da bi ja mogao da koristim whirlwind ja moram da imam, da lupim, 50 pointa potroseni na taj skill tree a d2 od svakog skilla koji je u chainu po jedan, kao Wow.Drugi razlog, ogranicenje koliko se moze upgreadovati jedan skill tj. bash se moze, hajde da lupim(ima na d3 sajtu o tome ali ne mogu da se setim),8 puta nabudziti u D2 mogu ako hocu da imam lvl 50 bash.Moguce da nisam razumeo sta znaci ovo max rank, ako je tako bez ljutnje i ako moze da mi neko objasni sta znaci max rank.Imaju ovi skill runes ali mi se taj koncept ne svidja, mozda nisam u pravu, mozda bude cool
A za ove kojima Diablo 3 nije mracan, evo vam odgovor od Blizza

http://img142.imageshack.us/img142/5095/d3rainbowlogowq6.th.jpg (http://img142.imageshack.us/my.php?image=d3rainbowlogowq6.jpg)http://img142.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://www.sk.co.yu/forum/%5BURL=http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img142.imageshack.us/img142/5095/d3rainbowlogowq6.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D%20%5BURL=http://g.imageshack.us/img142/d3rainbowlogowq6.jpg/1/%5D%5BIMG%5Dhttp://img142.imageshack.us/img142/d3rainbowlogowq6.jpg/1/w800.png%5B/IMG%5D%5B/URL%5D

http://img222.imageshack.us/my.php?image=d3rainbowlogotq1.jpg%5D%5BIMG%5Dhttp://img222.imageshack.us/img222/7681/d3rainbowlogotq1.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D%5BURL=http://g.imageshack.us/thpix.php%5D%5BIMG%5Dhttp://img222.imageshack.us/images/thpix.gif
http://www.sk.co.yu/forum/URL=http://img222.imageshack.us/my.php?image=d3rainbowlogotq1.jpg%5D%5BIMG%5Dhttp://img222.imageshack.us/img222/7681/d3rainbowlogotq1.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D%5BURL=http://g.imageshack.us/thpix.php%5D%5BIMG%5Dhttp://img222.imageshack.us/images/thpix.gif%5B/IMG%5D%5B/URL%5D

madhatterYU
6.11.2008, 12:43
Ma brate da bude sto vise varijabli ko u Morrowindu(neznam da li je tako i u Oblivionu nisam igrao) imas horoskopski znak, rasu i jos dosta toga tako nek stave i ovde. Sta kao ne bi igrao kao dwarf necromanser, mali bradati u crnom sto sa sekircetom trcka okolo i dize mrtve pod zastiom scorpio sazvezdja ili tako nesto bila bi to nova dimenzija Diabla;)

Ma zavrsice oni jest sa "malo" kasnjenja ali stici ce, a za ljubicicu iskreno ne verujem:D

Ne volim ni oblivion ni moronwind, obe igre smaraju i ne drze mi koncentraciju - sto je jos gore uzeo sam da ih igram posle baldur's gate-a. Diablo bi pre igrao sa half karanfil, sargarepa - kupusom u borbi protiv teletabisa i dzinovskih cucli - dosta mi je i patuljaka i elfova i njihovog silovanja kroz igre (de ce im dusha vishe). Nove dimenzije u diablu koje postavlja vidovita zorka - tempting, tempting :)

Red Dragon
30.12.2008, 21:48
Najnoviji preview. (http://www.1up.com/do/previewPage?pager.offset=2&cId=3172030&p=1)

Patton
31.12.2008, 11:08
Gameplay, mada ja ne verujem nista dok to ne vidim u prodavnicama :)
http://www.youtube.com/watch?v=u2azMHCaO_k&fmt=18

butchertattoo
9.1.2009, 1:57
Ja se nadam da ce do leta da izadje.Posto ima i sajt i gameplayevi i sve

Sol-Badguy
9.1.2009, 2:08
^Da si pratiš SC2, video bi da to što su okačili gomilu sadržaja, ništa ne znači :)

testera
9.1.2009, 13:16
Ja se nadam da ce do leta da izadje.Posto ima i sajt i gameplayevi i sve

Hehehehe...SC2 ide prvo, a D3:icon_scra Pa, bilo bi lepo sredina ili kraj 2010.

Cyber Multimedia_Master
11.2.2009, 11:44
Hehehehe...SC2 ide prvo, a D3:icon_scra Pa, bilo bi lepo sredina ili kraj 2010.
Pa realno,tako nesto,ali ja se nadam da ce sto pre :opanachke....jedno je sigurno....bice HIT! :D

Nightshade
12.2.2009, 0:45
Ja sam licno oduvek bio pristalica zivopisne grafike, a i onaj tamni ambijent mi se svidja. Medjutim, stvar koju sam veoma cenim u Diablo 2 je brzina samog izvodjenja. D3 mi deluje sporo ali ipak je to Blizzard - ispasce dobro makar se ne potrudili uopste :D :D :D :D

Belfegor
12.2.2009, 22:40
Pa realno,tako nesto,ali ja se nadam da ce sto pre :opanachke....jedno je sigurno....bice HIT! :D

ali bolje se pripremite na odlaganja...necete se skoro naigrati diabla:dedica:

Red Dragon
12.2.2009, 22:52
ali bolje se pripremite na odlaganja...necete se skoro naigrati diabla:dedica:
Odlaganje...sta jos novo?!:D

Belfegor
12.2.2009, 23:27
Odlaganje...sta jos novo?!:D

ali njihovo odlaganje je uvek opravdano i vredi cekati:n_klanja::n_klanja:

Nightshade
14.2.2009, 19:30
ali njihovo odlaganje je uvek opravdano i vredi cekati:n_klanja::n_klanja:

E to je, vala, tacno. Neka odlazu koliko god dam im treba. Vredi cekati kad znas da ce ono sto tada stigne biti ostvarenje tvojih zelja...