PDA

Prikaži potpunu verziju : Diablo 3


Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Rocker
11.5.2011, 16:42
Stvarno, ova k'o da ima rocket lanucher. :kreza: A i dijalog je patetičan načisto. :facepalm

@Decoy
Da, ali zato moš' da lootuješ i skupljaš keš za neku fensi opremu.

nameless1
11.5.2011, 17:08
Mene vise brine pristup,mislim ovo je cool http://www.youtube.com/watch?v=w44SmMFy5Dc ,
a ovo je retardirano http://www.youtube.com/watch?v=TPuSlf7N1sM

Ovo ti je slicno onom prvom..

AD-GcsbSZnc

Bascelik
11.5.2011, 17:22
Znam,gledao sam to i iskreno se nadam da Diablo ne izgleda ovako
http://diablofordummies.files.wordpress.com/2011/02/diablo_3_desktop_by_rebel_of_old.jpg

jer je ovo mnogo bolje, http://diablo.diablo3.cz/images/game-info/wallpapery/diablo1.jpg i
http://fc09.deviantart.net/images2/i/2004/03/0/7/Diablo.jpg

Mada se ne vidi ceo u trojci.

I pored toga onaj gameplay sa demonhunterom ne lici nikako na diabla, kao sto je neko ostavio komentar na youtube-u, mogao bi ladno umesto demon huntera i svemirski brod da bude,ne bi primetio razliku.
Ima dva automatska samostrela,i puca neke ogromne vatrene lopte ,neke lasere i sta ti ja znam. Strelci u ranijim naslovima su uradjeni sa mnogo vise stila, imao si i tamo magicne i vatrene strele ,ali je to uradjeno sa ukusom,ovo stvrano izgleda kao da puca nekim laserima tj. bas su preterali.

Tu je jos i problem previse svetlih boja (zamerke mnogih). Igra izgleda nedovoljno mracno.
http://www.pcgameshardware.com/screenshots/original/2008/08/Diablo_3_fan_art_05.jpg

Sto se mene tice ,uglavnom je utisak pozitivan,ali ima tragova debilizma i nazadovanja u odnosu na prethodna dva dela.

PS
bar Tyrael izgleda i dalje ekstra :D
http://www.wallpaperboy.com/uploads/Games/Diablo/Diablo-3.jpg

nameless1
11.5.2011, 17:28
Sta znam.. u onom klipu sto sam postavio, grafa izgleda mnogo dobro. A sto se tice demon huntera, ni meni se ne svidja, ali zato witch doctor, barbarian i monk, izgledaju odlicno, pogotovu wd..:)

P.S. Ne vidim sta fali ovom novom Diablo?

Bascelik
11.5.2011, 17:33
I meni ostali izgledaju super,ali demon hunter no ,no and no :)

A Diablo vise lici na ovog lika http://3.bp.blogspot.com/_ghqsBUl5lf4/TQt7m__aPAI/AAAAAAAAB44/1xIa-i87BI0/s1600/Balrog1.jpg , nego na sebe iz prethodna dva dela. Ja mu cak ni rogove ne vidim :)

Marko Radonjic
11.5.2011, 17:34
@bascelik: fala bogu, pa imas izbora sa kojim likom ces da igras :)
Posto ce beta na jesen, moguce da igru ocekujemo na sledece leto, ali najkasnije do kraja 2012. ;)

Bascelik
11.5.2011, 17:39
Vala bas :), mada bi voleo da su bolje uradili strelca,ali dobro igra jos nije gotova.

Kad smo vec kod toga, koji lik vam je bio najgotivniji u D2? :)

Meni Necromancer,tako da ce mozda WD biti prvi izbor.

Marko Radonjic
11.5.2011, 18:06
Druid, definitivno :D
Kada se pretvori u Werewolf-a... I jednostavno ima najjace magije na lvl.30.

Willy
11.5.2011, 18:50
Pogledah i ja ove klipove koji su postavljeni ovde, i mislim da mogu da budu relevantan pokazatelj kakva će igra da bude.

Što se scene sa onom ribom, lovcem na demone, tiče, to zaista deluje uberpatetično. Nemam taj "Diablo feel" kao iz prva dva dela. Voiceacting je patetičarska katastrofa (a kad se samo setim Franka Gorshina, čuvenog Zagonetača iz kemp Betmena, koji je onako mator ledio krv u žilama u drugom delu...). A muzika naravno GUDAČI....GUDAČI...GUDAČI....ŠTA DRUGO JEL!? Mislim da bi jedna jedina akustična gitara sa pametnim gitaristom kao iz prvog dela ovde napravio mnogo veći posao. Zamrzeću gudače zbog novih video-igara, majke mi.

Sam klip gameplaya je naravno, najbitniji. Verujem da će igra da teče glatko i da ćemo se svi dobro zabaviti, što je najbitnije. Ali, što se grafike tiče, ne čini li vam se da su momci iz Blizzarda postali robovi tirkizne boje? Otkad je ta tirkizna boja tako popularna u igrama, pa ona se jedva može naći u prirodi. Mislim da će ta glupost sa cartoonish odabirom paleta boja da bitno pokvari atmosferu, a ona u jednom Diablu mora biti PRIMARNA DETERMINANTA.

Imam strepnje da nam se ponovo ne desi Fallout III. Da ne bude ovo "kršteni" Diablo, što je blasfemično samo po sebi. No, možda sam samo ja matora drtina koja nema pojma šta je "in".

nameless1
11.5.2011, 19:51
Nisi matora drtina, vec samo glumis nekog old school matha fakera, potpuno nepotrebno!:D Diablo nema mnogo prostora da zasere, kao sto je to slucaj sa Falloutom. Naprotiv, moze samo da se poboljsa, ako dodaju neke nove stvari, umesto konstantnog, besomucnog kliktanja. Meni, recimo, onaj gameplay klip sto sam okacio, je neuporedivo bolji od bilo cega sto sam video u prve dve igre. Grafika je milijardu puta bolja, detaljnija.. Atmosfera je takodje odlicna, tako da ne vidim sta je tu problem..

Andross
11.5.2011, 19:59
^Generalno problem sa grafikom je u ovome:

http://multiplayerblog.mtv.com/wp-content/uploads/2008/08/diablo-fan-05.jpg

nameless1
11.5.2011, 20:04
Znam, video sam to! Pa ti uvek mozes da smanjis brightness u opcijama.:D Meni je ovako lepse, mislim.. smorilo bi me da konstantno gledam u nesto garavo.:kreza: Mislim da bi to samo zadovoljilo neke hard core fanove, dok bi veliku vecino odbilo. I nije igra uopste toliko svetla, kao sto je neki pretstavljaju..

Andross
11.5.2011, 20:12
Nema to veze sa brightnessom nego sa tonalitetom i wow-like stilom. Grain i drugi spektar boja ubijaju to i vracaju originalnu mracnu atmosferu i ozbiljnost keca i dvojke. Isto kao SC i SC2, iako je SC2 graficki napredniji u tehnoloskom smislu nema tu nit ozbiljnosti i mracnosti kao kec, iako kec nema problema sa brightnessom :kreza:

nameless1
11.5.2011, 20:29
Ma, ti si samo jedan darker!!:kreza: Nista ne fali grafi..:p

DBrave
11.5.2011, 20:34
meni fali, i ja volim mracniji i ozbiljniji pristup. I SC2 i Diablo3 su sareni za moj ukus, ali jbg, valjda zna Blizz sta im donosi pare. Fora je da se svidi vecini, a tako nesto upravo izgleda onako kako ga oni prave.

Romantic
11.5.2011, 20:42
Diablo i svetla grafika, to ne ide, da se ne lazemo...Ovo je ipak DIABLO, mracan, sa puno krvi i opasnih, gadnih malih i velikih stvorenja. Ja smatram da ce igra biti vrh, eh kad se setim samo Diabla II, srecna vremena. Mada su mi klase ovog dela, jako cudne...Ali dobro, cuveni Blizzard ce znati sta da radi valjda.

White Ripper
11.5.2011, 20:59
http://diablo3releasedate4u.com/
:paranoia::paranoia::paranoia:

Rocker
11.5.2011, 22:03
Poređenje prvog SC-a je OK, drugi je previše grainy. Ali slažem se za tonalitet. Na prvom SC-u nikad ne bih rekao da se radi o Diablu, dok na njegovoj "ispravljenoj" verziji niko ne bi mogao da pomisli na bilo šta drugo. Mnogo Blizzard flertuje sa WOW like tripovima. I u SC2 mi se u par navrata učinilo da je u pitanju WC3 sa boljim texturama.

Willy
11.5.2011, 23:32
Nisi matora drtina, vec samo glumis nekog old school matha fakera, potpuno nepotrebno!:D Diablo nema mnogo prostora da zasere, kao sto je to slucaj sa Falloutom. Naprotiv, moze samo da se poboljsa, ako dodaju neke nove stvari, umesto konstantnog, besomucnog kliktanja. Meni, recimo, onaj gameplay klip sto sam okacio, je neuporedivo bolji od bilo cega sto sam video u prve dve igre. Grafika je milijardu puta bolja, detaljnija.. Atmosfera je takodje odlicna, tako da ne vidim sta je tu problem..


Nemoj dvaput to da kazes.

Mare911
11.5.2011, 23:44
Apropo ovih 'mracnjaka' :D

http://i54.tinypic.com/2pyniu0.jpg

meni je i ovako previse mracna atmosfera na snimcina sto su dosad prikazani

Willy
11.5.2011, 23:47
Ma da, Simsi su zakon....

Rocker
12.5.2011, 0:03
Preteruješ. Nije stvar u "mraku", nego u odabiru boja. Niko ne voli da pilji u monitor da bi video šta se dešava i da pritom mora da zamrači sobu, ali radnja u Diablu se ne odvija na nekakvom dvoru, nego u katakombama, prljavim, mračnim i sumornim. Otvorene deonice takođe nisu neko izletište, nego flora sparušena od demonskog prisustva. Na jednom trejleru videh kako zeka mirno trčkara livadom dok je okolo žestok fajt. Šta je sledeće, Super Mario koji juri kornjače? :rolleyes:

zokocx
12.5.2011, 0:35
I ko se sada buni da igra nije mracna, i da lici na wow? Texture jeste da izgledaju malo kao da su pozajmljene od wow-a ,ali na ovim slikama kolko sma video 5-6 razlicitih lokacija tako da, bice lokacije gde necete smeti da skrenete sa puteljka do obliznjeg zbunja kolko ce biti jezivo :kreza:, plus zamracena soba + 5.1 zvuk :D

Omg, admin brzo lock jer sad gledam temu i ladno reciklaza postova :D, isti ljudi pisu iste stvari !

Moram sebe da citiram po 2. , da 'trollovi' oko grafike olade jednom za svagda :dedica:.
Kao da ce 80 lokacija biti u zelenoj razrasloj sumi sa leptirima a ko je gledao sve screenshotove vidi da 70% su neke mracne zabiti ,sa lancima, katancima, kosturima, spravama za mucenje po zidovima...

Btw. tu sliku sto postujete je od pre 2 godine, a od tada su 100% skontali sta smo hteli, nije to EA.

nameless1
12.5.2011, 0:54
Apropo ovih 'mracnjaka' :D

http://i54.tinypic.com/2pyniu0.jpg

Haha, valjao sam se od smeha!!:rofl:

Btw. tu sliku sto postujete je od pre 2 godine, a od tada su 100% skontali sta smo hteli, nije to EA.

Verujem i ja da ce Blizz to srediti, ali ne preterano..

Rocker
12.5.2011, 1:22
Ne znam kako ovo da pojednostavim...ne treba igra da izgleda mračnije, nego mrtvije, sumornije. Kao što je u Stalkeru npr. sve mrtvo i sumorno i uvelo, za razliku od Crysisa gde ti prosto dođe roštilj da raspališ na sred proplanka u džungli.

Kidja
12.5.2011, 6:31
The 3rd quarter reference in the earning's call today was a calendar quarter, meaning that we're aiming to launch the Diablo III beta between July 1st and September 30th. Keep in mind that it's our current goal, and of course that can change as development continues. Nadjoh blue post pa rekoh da podelim sa vama.

Marko Radonjic
12.5.2011, 15:37
Ne znam kako ovo da pojednostavim...ne treba igra da izgleda mračnije, nego mrtvije, sumornije. Kao što je u Stalkeru npr. sve mrtvo i sumorno i uvelo, za razliku od Crysisa gde ti prosto dođe roštilj da raspališ na sred proplanka u džungli.

Stalker ima atmosferu kakva se skoro ne pamti.. :dzavo:
Slazem se za takvu atmosferu u Diablu (prvi deo), u kome je najbolja atmosfera.

Kidja
12.5.2011, 22:28
Diablo III Fallowers Gameplay[/B]"]RnHVsaaH_ok&feature=player_embedded#at=17


Kako je dobro...joj !!!

nameless1
12.5.2011, 22:37
Za ovo se vec slazem da je isuvise sareno!:(

Bascelik
12.5.2011, 22:43
Jos ovaj templar ,znaci preslikan WoW. :(

Nekada je to izgledalo ovako http://bestgamewallpapers.com/files/diablo-2/the-blessed-paladin.jpg :)

zokocx
12.5.2011, 23:10
Iskreno, mnogo k*****e, ili tollujte :kreza:
Meni se iskreno svidja grafika, mrzim i ja wow igrao sam ga ali ne lezi mi MMORPG nikako. Ako malo bolje obratite paznju, getacija je dosta tamna i trula (bar tako izgleda), a mozda demoni krenuli u pohod pa tamo gde su stigli vi ih sprecavate pa jos nije stiglo sve da uvene :D

Bascelik
12.5.2011, 23:21
Nije stvar u vegetaciji ,nego i u efektima,sve kad se pomesa, na sve strane prste plava,crvena,ljubicasta,roza itd...

Nisam ni mislio na grafiku nego na stil, to je cist WoW dizajn oklopa. Ogromni stitnici na ramenima,koji su cak u visini vrha kacige, deo od sake do lakta iz nekoliko slojeva,totalno nepotrebno,nelogicno,nerealno. U sustini oklop koji ne prati dobro oblik ljudskog tela.

DBrave
12.5.2011, 23:59
ne volim kad vidim roze, ljubicasto, svetlo plavo i zeleno, magije su kao u crtacima.

Rocker
13.5.2011, 0:16
Nešto kontam da Blizzard namerno izbacuje gomilu gejmplej trejlera/tizera, baš da vidi kako će ljudi reagovati i hoće li nostalgija nadjačati trendove koje oni pokušavaju da nametnu. Možda se pre izlaska igre ipak opamete i poslušaju šta im tolike hiljade ljudi zameraju. Njima je svejedno kako će igra izgledati, sve dok zadrži kultni status i obezbedi im dobru zaradu.

r0nIn
13.5.2011, 3:47
Meni se ovo nista ne svidja. Titan Quest izgleda mnogo bolje. Ovo se ne zna na sta lici (WoW). Igra koja treba da odise mracnom i horor-fantasy atmosferom, sada lici na neku djeciju bajku ili crtani film! Ovo je zesci kiceraj, sta oni rade. Pitam se samo kako ih nije sramota?! Gadi mi se sve ovo... fuj!

Kidja
13.5.2011, 5:38
Polako ljudi nije ni BETA izasla cemu nervoza :)
Ako cemo posteno mnogo bolje izgleda od Diablo II po tom pitanju,doduse mnogo losije od Diablo I ...

r0nIn
13.5.2011, 11:20
Igru rade vec 3 godine, nije ovo neka pocetna faza, zna se kakav ce vizuelni identitet da bude - WoW-oliki.
Posteno ili ne, grafika se raspada za danasnje standarde. Pogledajte samo isprane teksture i one sjenke u pokusaju. Jos ako igra izadje za godinu, dvije... sa ovakvom grafikom, i cartoon-olikim stilom to ce biti bruka i sramota. Mislim vec je bruka i sramota samo sto ce tada biti jos veca. :kreza:
Ovo samo moze da se svidi WoW igracima, a zna se da medju tom publikom najvise ima djece od 12+ godina i da ne kazem kakvih jos sve likova... koji nista u zivotu nisu igrali osim WoW. Strasno cime se ovdje pojedini odusevljavaju, samo tako se jasno moze vidjeti ko je igrao prvi Diablo kada je izasao, i dvoku a ko je odrastao uz WoW i Starcraft 2. Samo se vi divite i odusevljavajte ne brani vam niko to pravo, samo treba da znate da Diablo nije nikad izgledao kao Warcraft.

Kidja
13.5.2011, 11:24
Igru rade vec 3 godine, nije ovo neka pocetna faza, zna se kakav ce vizuelni identitet da bude - WoW-oliki.
Posteno ili ne, grafika se raspada za danasnje standarde. Pogledajte samo isprane teksture i one sjenke u pokusaju. Jos ako igra izadje za godinu, dvije... sa ovakvom grafikom, i cartoon-olikim stilom to ce biti bruka i sramota. Mislim vec je bruka i sramota samo sto ce tada biti jos veca. :D

Igru rade mnogo duze a kako stvari stoje izacice pocetkom naredne godine ili cak mozda i krajem godine ako krene beta u julu.
Inace iz Blizzarda nisu najvni sto se tice grafike,nece namerno da naprave neko cudo sa grafikom pa da bude dostupuno samo odredjenom broju ljudi.
Tako je i sa WoW-om...

Nisi upravu sto se tice godina ja imam 25god a jedan sam od najmladjih u guildu...a odrastao sam uz Diablo i Baldur`s Gate...WoW je dosao dosta kasnije tako da moje misljenje neme veze sa WoW-om.

r0nIn
13.5.2011, 12:01
Inace iz Blizzarda nisu najvni sto se tice grafike,nece namerno da naprave neko cudo sa grafikom pa da bude dostupuno samo odredjenom broju ljudi.
Tako je i sa WoW-om...


Da isto kao sto su uradili i sa Starcraftom 2, ne moze da se podesi normalno da radi na 60 fps ni na najnizim podesavanjima. To je isti engine koji ce da koristi Diablo 3.

Ja cu ponovo da se vratim na poredjenje sa Titan Questom koji ima vrhunsku grafiku, cak po meni bolju od ove vidjene u D3 i koji radi perverzno dobro na svim masinama. Da ne pominjem Laru Croft & Guardian of Light i taj engine koji nevjerovatno dobro izglda, jos bolje od TQ, i sto je najvaznije radi vrhunski na kopjuterima starim 4 godine i to sve sa full detaljima. :alealeee:

Vidjeces kada izadje D3 kakva ce hardverska zahtjevnost biti. Racunaj ista kao i za SC2. :dedica:

nameless1
13.5.2011, 12:01
Ovo samo moze da se svidi WoW igracima, a zna se da medju tom publikom najvise ima djece od 12+ godina i da ne kazem kakvih jos sve likova... koji nista u zivotu nisu igrali osim WoW. Strasno cime se ovdje pojedini odusevljavaju, samo tako se jasno moze vidjeti ko je igrao prvi Diablo kada je izasao, i dvoku a ko je odrastao uz WoW i Starcraft 2. Samo se vi divite i odusevljavajte ne brani vam niko to pravo, samo treba da znate da Diablo nije nikad izgledao kao Warcraft.

Joj, sad si se izlupao za medalju!:facepalm Ja nisam pipnuo WoW, za razliku od tebe, pa mi se ovo delimicno svidja (mislim na onaj gameplay klip koji sam postavio, ovo poslednje je stvarno lose). Igrao sam Diablo bas kada je izasao, i smucio mi se, zato sto sam tada igrao mnogo ozbiljnije CRPG igre, a D2 je najveci smor koga sam ikada odigrao. Trojci sam spreman da pruzim sansu, zato sto su me hns igre malo zainteresovale posle Titan Questa. Starcraft keca sam igrao, i sve je bilo super, osim sto su misije smarale samo tako; u tom pogledu dvojka mi je neuporedivo bolja. Mislim, to je cisto *******vanje; sve je pre bilo bolje, ovo ne valja, bla, bla..

Kidja
13.5.2011, 12:07
Da isto kao sto su uradili i sa Starcraftom 2, ne moze da se podesi normalno da radi na 60 fps ni na najnizim podesavanjima. To je isti engine koji ce da koristi Diablo 3.

Ja cu ponovo da se vratim na poredjenje sa Titan Questom koji ima vrhunsku grafiku, cak po meni bolju od ove vidjene u D3 i koji radi perverzno dobro na svim masinama. Da ne pominjem Laru Croft & Guardian of Light i taj engine koji nevjerovatno dobro izglda, jos bolje od TQ, i sto je najvaznije radi vrhunski na kopjuterima starim 4 godine i to sve sa full detaljima. :alealeee:

Vidjeces kada izadje D3 kakva ce hardverska zahtjevnost biti. Racunaj ista kao i za SC2. :dedica:

Videcemo, jos nista neznamo sa sigurnoscu sem da cu ja dati bubreg da udjem na BETU :D

r0nIn
13.5.2011, 12:20
Nisi upravu sto se tice godina ja imam 25god a jedan sam od najmladjih u guildu...a odrastao sam uz Diablo i Baldur`s Gate...WoW je dosao dosta kasnije tako da moje misljenje neme veze sa WoW-om.

Eto vidis da sam pogodio. Ovo samo moze da se svidi WoW igracima.:D

Samo tesko mi je nesto da povjerujem da si ti igrao Diablo jedinicu prije nego sto je dvojka izasla. Ne mora da znaci da sam u pravu ali iz iskustva to kazem jer vecina koji nisu nikad igrali Diablo tako razmisljaju kao ti - vecina.
Da si ga igrao kada je izasao znao bi da je tada grafika bila super realna i najbolja ikad vidjena i da nije bila igra za malu djecicu sa sarenom grafikom. Samo tako bi mogao da shvatis da Diablo 3 nema nikakve veze sa vizuelnim identitetom predhodnika. I da je ovo sto nam sad serviraju WoW iz pticje perspektive.
Ako se tebi ovo svidja, u redu, ali treba da zans da ovo nema nikakve veze sa Diablom.

Jednostavno ovo je Diablo za nove generacije, igrace koji su se sa Blizzardovim igrama upoznali preko WoW-a.

Kidja
13.5.2011, 12:33
Eto vidis da sam pogodio. Ovo samo moze da se svidi WoW igracima.:D

Samo tesko mi je nesto da povjerujem da si ti igrao Diablo (http://www.surfcanyon.com/search?f=sl&q=Diablo&partner=wtiffrwa) jedinicu prije nego sto je dvojka izasla. Jer da si ga igrao kada je izasao znao bi da je tada grafika bila super realna i najbolja ikad vidjena i da nije bila igra za malu djecicu sa sarenom grafikom. Samo tako bi mogao da shvatis da Diablo 3 nema nikakve veze sa vizuelnim identitetom predhodnika. I da je ovo sto nam sad serviraju WoW iz pticje perspektive.
Ako se tebi ovo svidja, u redu, ali treba da zans da ovo nema nikakve veze sa Diablom.

Igrao sam jedinicu pre dvojke...ako si procitao lepo sta sam napisao onda bi razumeo sta hocu da kazem.Ali posto gledas kako da ocrnis WoW i ljude koji to igraju bolje da se ne trudim...
WoW nema veze sa mojim misljenjem i neznam kako mozes da uporedjujes ove dve igrice nije mi jasno.
Sareno kazes? jer si ti gledao uopste sve klipove sto ima vezano za Diablo 3? cuj sareno...dajem glavu da si pogledao par klipova samo recimo kao ovaj sto sam postovao na prosloj stranici.
Ovo je duplo bolje od dvojke sto se tice atmosfere.
Slazem se ima par nedostataka ali kako ti pricas kao da ce biti promasaj tezak...

r0nIn
13.5.2011, 12:36
Joj, sad si se izlupao za medalju!:facepalm Ja nisam pipnuo WoW, za razliku od tebe, pa mi se ovo delimicno svidja (mislim na onaj gameplay klip koji sam postavio, ovo poslednje je stvarno lose). Igrao sam Diablo bas kada je izasao, i smucio mi se, zato sto sam tada igrao mnogo ozbiljnije CRPG igre, a D2 je najveci smor koga sam ikada odigrao. Trojci sam spreman da pruzim sansu, zato sto su me hns igre malo zainteresovale posle Titan Questa. Starcraft keca sam igrao, i sve je bilo super, osim sto su misije smarale samo tako; u tom pogledu dvojka mi je neuporedivo bolja. Mislim, to je cisto *******vanje; sve je pre bilo bolje, ovo ne valja, bla, bla..

Koji su to ozbiljniji rpg-ovi sto si igrao? :D

Svako ima svoj ukus. Vidis meni se D1 mnogo dopao i za razliku od Baldur's Gatea mi je kao da igam neku horor igru, takav sam imao osjecaj bas sbog grafike i mracne atmosfere... Ja ovdje govorim o VIZUELNOM IDENTITETU a ne o gameplay-u! I ovaj novi Diablo 3 na osnovu do sada vidjenog me nimalo ne odusevljava vec mi se gadi, prvenstveno zbog Warcraft-ovskog cartoon-olikog stila, a o kvalitetu grafike, teksturama, sjenkama i efektima ne zelim ni da kometarisem.


Sareno kazes? jer si ti gledao uopste sve klipove sto ima vezano za Diablo 3? cuj sareno...dajem glavu da si pogledao par klipova samo recimo kao ovaj sto sam postovao na prosloj stranici...

Gledao sam klipova i klipova... nagldao sam ih se previse. I ovo nece biti nikakav promasaj, bice ovo bas fino i sareno iskustvo, bice ovo vrhunska "igrica" za vas WoW-ovce. :D

Bascelik
13.5.2011, 12:45
Morate da shvatite da ovo nije tamo neka igra,vec nastavak legendarnog serijala i jedno od najvecih imena medju video igrama :)

Zamerke fanova D1&2 na boje ,nedovoljno mracnu atmosferu,kao i na dizajn uopste ,su veoma brojne. Ogroman broj ljudi tvrdi da D3 ne lici dovoljno na svoje prethodnike. Gotovo da nema sumnje da ce ovo biti ekstra igra,ali da li ce biti ekstra Diablo,ostaje da se vidi.

Npr. pogledajte oklop na ramenu http://images.wikia.com/diablo/images/c/cd/Barbarian-male.gif
nije zaobljen nego se jasno vide uglovi. Podseca na WoW jezivo http://www.top1gaming.com/wallpaper/WorldofWarcraft/orc2-cinematic-1600x.jpg (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.top1gaming.com/wallpaper/WorldofWarcraft/orc2-cinematic-1600x.jpg&imgrefurl=http://www.top1gaming.com/content-51991-3-World_of_Warcraft_orc2_cinematic.html&h=1200&w=1600&sz=833&tbnid=URlLwLb91Jl5vM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/search%3Fq%3Dwow%2Borc%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=wow+orc&usg=__rsevi_hnrR6oPU3dPMd6Y-ZvJzQ=&sa=X&ei=0wzNTfiCLs6E-waDmdmgDA&ved=0CDgQ9QEwAw)

Kidja
13.5.2011, 12:50
Gledao sam klipova i klipova... nagldao sam ih se previse. I ovo nece biti nikakav promasaj, bice ovo bas fino i sareno iskustvo, bice ovo vrhunska "igrica" za vas WoW-ovce. :D
Ja sam mislio da si ozbiljan sagovorinik kad ono obican troll no dobro.




Morate da shvatite da ovo nije tamo neka igra,vec nastavak legendarnog serijala i jedno od najvecih imena medju video igrama :)

Zamerke fanova D1&2 na boje ,nedovoljno mracnu atmosferu,kao i na dizajn uopste ,su veoma brojne. Ogroman broj ljudi tvrdi da D3 ne lici dovoljno na svoje prethodnike. Gotovo da nema sumnje da ce ovo biti ekstra igra,ali da li ce biti ekstra Diablo,ostaje da se vidi.
Oces da kazes da je Diablo II mracniji od Diabla III?

r0nIn
13.5.2011, 12:54
...Ovo je duplo bolje od dvojke sto se tice atmosfere...

Kakva atmosfera?! To samo mozes da predpostavis, ne mozes da budes sto posto siguran u tako nesto. Moras ipak da odigras igru. Ja na osnovu vec vidjenog mogu da kazem da bi atmosfera mogla biti mnogo bolje docarana, tj. vise horor-olikija, mracnija, kakvo i dolikuje ovoj igri, da je graficki stil naginjao vise ka realnosti i dark fantasy-u nego ka cartoon-olikom Warcraft-u.

Kidja
13.5.2011, 12:57
Kakva atmosfera?! To samo mozes da predpostavis, ne mozes da budes sto posto siguran u tako nesto. Moras ipak da odigras igru. Ja na osnovu vec vidjenog mogu da kazem da bi atmosfera mogla biti mnogo bolja, tj. vise horor-olikija da je graficki stil naginjao vise ka realnosti i dark fantasy-u nego ka cartoon-olikom Warcraft-u.

Evo ti bas je lepo i sareno,kao barbi svet zar ne?

u2azMHCaO_k&feature=related

Bascelik
13.5.2011, 13:03
Evo, Diablo2 i Diablo 3 slicno okruzenje i razlika.

http://ui10.gamespot.com/137/diablo2bloodraven2_2.jpg
http://newd2event.net/img/hacks/RGX-Mod/Screenshot3.jpg
http://www.firingsquad.com/games/diablo2screens/images/19.jpg

u poredjenju sa

http://img.hexus.net/v2/gaming/screenshots_pc/diablo3/diablo2_large.jpg
http://vglounge.com/wp-content/uploads/2010/11/ss27-hires.jpg

Kidja
13.5.2011, 13:06
Evo, Diablo2 i Diablo 3 slicno okruzenje i razlika.

http://ui10.gamespot.com/137/diablo2bloodraven2_2.jpg
http://newd2event.net/img/hacks/RGX-Mod/Screenshot3.jpg
http://www.firingsquad.com/games/diablo2screens/images/19.jpg

u poredjenju sa

http://img.hexus.net/v2/gaming/screenshots_pc/diablo3/diablo2_large.jpg
http://vglounge.com/wp-content/uploads/2010/11/ss27-hires.jpg

Vidim na sta ciljas ali to ti je jedan deo samo nije cela takva igrica.Pogledaj klip ako nisi...

Bascelik
13.5.2011, 13:10
Slazem se,nije takva cela igrica, tamnice izgledaju mnogo bolje kao i neki drugi delovi,ali kao sto rekoh u pitanju je Diablo pa su kriterijumi veoma visoki :)

r0nIn
13.5.2011, 13:13
Evo ti bas je lepo i sareno,kao barbi svet zar ne?

Iskereno, ovaj video nije pravi reper da bilo sta kometarisem, em je loseg kvalteta, em se nista ne vidi.... Jedini dio koji mi se donekle svidja je pred kraj klipa kada se onaj bos koji sjedi na tronu budi i naravno zvuk je dobar. Ali magije, svjetlosni efekti mi se ne svidjaju... toliko moze da se vidi iz ovog videa.

Kidja
13.5.2011, 13:17
Slazem se,nije takva cela igrica, tamnice izgledaju mnogo bolje kao i neki drugi delovi,ali kao sto rekoh u pitanju je Diablo pa su kriterijumi veoma visoki :)
Naravno,samo bice jos izmena polako nije jos kasno da se svima ugodi :)

nameless1
13.5.2011, 13:20
Koji su to ozbiljniji rpg-ovi sto si igrao?:D

Mislim da sam u to vreme igrao Ultimu Underwolrd 2!:kreza: Ok, potpuno su legitimne zamerke, priznajem. Diablo treba da bude mracan, ali se oni plase da time ne odbiju veliki broj potencijalnih kupaca. Valjda ce naci neku sredinu..

Bascelik
13.5.2011, 13:24
Moram da ih pohvalim sto su zadrzali zvuk iz prethodna dva dela,npr. na onom klipu kad gadjaju kosturi strelci , isti je kao i pre :)

Romantic
13.5.2011, 15:13
Ovo je duplo bolje od dvojke sto se tice atmosfere. Oces da kazes da je Diablo II mracniji od Diabla III?Ovo je no comment.:)

Willy
13.5.2011, 15:36
Kidja je definitivno jako upucen u Diablo II...

Kidja
13.5.2011, 17:22
Sama atmosfera je dobra , mracna je , nista manje od ostalih Diabla 1 i 2(osim u nekim delovima mape) jedino sto je manje morbidnija.Manje krvi ima i malo manje takvih detalja po mapi.
Normalno ne kazem da je igrica idealna ali uzeci u obzir da jos nije ni BETA i to da nece skorije da izadje izgleda jako dobro.

Marko Radonjic
13.5.2011, 18:01
Ja verujem da su nas culi; nas koji kukumacemo da atmosfera nije dovoljno mracna, i da ce biti mracnija kako igra protice...
Koliko god taj ''cartoon-oliki'' pristup moze da bude mracan...

Alexfun
18.5.2011, 10:52
Ja verujem da su nas culi; nas koji kukumacemo da atmosfera nije dovoljno mracna, i da ce biti mracnija kako igra protice...
Koliko god taj ''cartoon-oliki'' pristup moze da bude mracan...

Jedva cekam diablo3, da se podsetim zasto sam ubio 2 misa na D2. Sto se tice izgleda: cartoonish look za bilo koju igru je veliki minus kod mene.

voodoo_
18.5.2011, 11:38
Kod mene nije. Bolje koherentan cartoonish izgled nego neuspeli "realan" izgled.

r0nIn
18.5.2011, 12:33
Da bas Dibalu to odgovara, cartoonoliki izgled.:rolleyes: U pojedinim trenutcima kao da gledam Torchlight.

voodoo_
18.5.2011, 12:35
Bolje i to nego što je Diablo 2 u većini trenutaka izgledao kao spoj četiri različite igre, što se tiče dizajna kreatura.

Ja ne znam šta se vi tripujete da je D2 bio nešto mračan i opasan, to je bio kec, dvojka uopšte nije proizvodila taj filing.

Marko Radonjic
18.5.2011, 12:41
Kod mene nije. Bolje koherentan cartoonish izgled nego neuspeli "realan" izgled.

Ko kaze da bi bio neuspeli :)
Samo ima manje nas hardcore za realan izgled, a kod vise ljudi prolazi taj cartoonish... Prosto.

r0nIn
18.5.2011, 12:51
Protivnici i treba da budu razliciti. Za svaki chapter je karakteristicna neka drugacija vrsta. Ja nisam primijetio da neki odudaraju sto se dizajna i stilizacije tice, nigdje nisam vidio nesto sto ne odgovara Diablo stilu i da me podsjeca na karikaturalni Warcraft.

Odkako su presli u 3D vode, Blizzard je sve tri igre pretvorio da izgledaju isto kao Warcraft 3 i World of Warcraf. Sve zahvaljujuci njihovom art direktoru koji je preuzeo tu ulogu za sve tri igre. On i ne zna nikako drugacije da crta osim onako karikaturalno, Warcraft-ski.:icon_scra

zokocx
18.5.2011, 12:54
Realno, meni je bas ok grafika. Sada mozda su mogli da odrade malo bolje boje ... ali svi se lozite na one prve slike i samo trolujete "a kako je ce biti shit". A svi ce te probati igru, i nece te se tako lako skinuti (sa igre) :D

Igra je na vrhu razvoja poslednje 2 godine, a Blizz nije mala firma, sve su to talenti.

zokocx
18.5.2011, 12:57
Protivnici i treba da budu razliciti. Za svaki chapter je karakteristicna neka drugacija vrsta. Ja nisam primijetio da neki odudaraju sto se dizajna i stilizacije tice, nigdje nisam vidio nesto sto ne odgovara Diablo stilu i da me podsjeca na karikaturalni Warcraft.

Odkako su presli u 3D vode, Blizzard je sve tri igre pretvorio da izgledaju isto kao Warcraft 3 i World of Warcraf. Sve zahvaljujuci njihovom art direktoru koji je preuzeo tu ulogu za sve tri igre. On i ne zna nikako drugacije da crta osim onako karikaturalno, Warcraft-ski.:icon_scra

:ciao: cek, cek on im sve kaze kao ... pa tamo ima horda umetnika i svi sigurno ucestvuju u nekom razmatranu koncepta.
Pih ista grafika, SC2 bas ima odlicnu grafiku za jednu strategiju, kontrasti boje su odlicno uklopljenje, tesko da bi moglo bolje.
A wow je tako napravljen zato sto su ciljali na raznolikost sadrzaja sto vise, a sama grafika je prijatnija za mladje populacije :D

Alexfun
18.5.2011, 12:58
Kod mene nije. Bolje koherentan cartoonish izgled nego neuspeli "realan" izgled.

Meni se jednostavno ne svidja stilizovan ili cartoonish izgled. Dosadio mi je iskreno. Igrao sam torchlight i toj igri takav look pristaje, ali ne bih zeleo da D3 ima bilo kakve elemente toga. Licni ukus ima dosta veze sa ovom diskusijom oko umetnickog pravca igre. Sa druge strane ne bih zeleo da blizzardova legendarna pohlepa (zelja da se privuce sto vise igraca) nacini igru bljutavom.

sidewinder989
18.5.2011, 13:03
Mislim da je ovaj problem, pljuvanja po stilu koji postoji jos od objavljivanja prvih screenova, nista drugo to cepidlacenje.. ja verujem da su svi svesni da ce ovo biti najvece igracko ostvarenje decenije ali ajde nesto lose da mu nadjemo.. :dedica: recite iskreno , kad izadje D3 ako bude potpuno isti "cartoonish" kao na svim dosadasnjim klipovima, screenovima, da li necete provesti dane, nedelje,mesece i godine uz njega kao sto ste uz D2 ? ja znam da ja itekako hocu..

r0nIn
18.5.2011, 13:05
:ciao: cek, cek on im sve kaze kao ... pa tamo ima horda umetnika i svi sigurno ucestvuju u nekom razmatranu koncepta.


Vecina se trude da kopiraju njegov stil, u tome je problem. ;)


...ja verujem da su svi svesni da ce ovo biti najvece igracko ostvarenje decenije...

Stvarno mi nije toliko ispran mozak. Uopste ne mislim tako. Igra ce vjerovatno biti dobra, ali sigurno nece biti najbolje igracko ostvarenje decenije, vijeka i svih vremena...
Postoji dosta ljubitelja Blizzardovih igara od ranije, ne samo ovih novih WoW-ovaca, kojima se igra ne svidja i to najvise zobg ove stilizacije a i drugih stvari. :)

Alexfun
18.5.2011, 13:10
Mislim da je ovaj problem, pljuvanja po stilu koji postoji jos od objavljivanja prvih screenova, nista drugo to cepidlacenje.. ja verujem da su svi svesni da ce ovo biti najvece igracko ostvarenje decenije ali ajde nesto lose da mu nadjemo.. :dedica: recite iskreno , kad izadje D3 ako bude potpuno isti "cartoonish" kao na svim dosadasnjim klipovima, screenovima, da li necete provesti dane, nedelje,mesece i godine uz njega kao sto ste uz D2 ? ja znam da ja itekako hocu..

Tesko da ce biti tako. Ako igra ne bude dovoljno dobra ljudi ce igrati nesto drugo. Konkurencija u industriji igara je fantasticna u zadnjih 10 godina. Visokobudzetni naslovi prshte na sve strane. U vreme diablo2, ovakve konkurencije u igrackom svetu nije bilo.

nameless1
18.5.2011, 13:14
ja verujem da su svi svesni da ce ovo biti najvece igracko ostvarenje decenije ali ajde nesto lose da mu nadjemo.

Pogresno verujes! Sigurno ce biti zabavna igra, ali najvece igracko ostvarenje decenije nikako, ni blizu!! Diablo sa svojim gameplay-om i strukturom, to nikada ne moze da ostvari..

sidewinder989
18.5.2011, 13:26
Dobro.. ja sam samo rekao moje misljenje.. a na takvo misljenje me je navela cinjenica da nista sto je Blizzard izdao u poslednjih 10 godina nije proslo kao jeftina kratkotrajna zabava pa nece ni ovo..:)

Bascelik
18.5.2011, 13:29
Mnogi D2 smatraju jednim od najvecih ostvarenja u gaming industriji ikada, verovatno ce i D3 dobiti slican status.

Jedno je gotovo sigurno, pored Diabla 3 nijedan drugi veci naslov nece izaci tog meseca ,svi ce svoja ceda odloziti bar za mesec dana da ne bi morali da se takmice sa Diablom :)

Budimir_Trajkovic
18.5.2011, 13:50
Pogresno verujes! Sigurno ce biti zabavna igra, ali najvece igracko ostvarenje decenije nikako, ni blizu!! Diablo sa svojim gameplay-om i strukturom, to nikada ne moze da ostvari..
A kako onda da nakon 10 godina od izlaska ekspanzije za D2 i dalje je gomila igrača na battle.net-u?
Nego, pre par dana sam video da će beta biti najavljena ovih dana, ima li nekih vesti o tome?
http://gamerant.com/diablo-3-beta-details-dates-seb-83345/

zokocx
18.5.2011, 14:05
Igra ce biti dobra, zato sto je tako osmiljaju da pruza neponoviv sadrzaj, to sto je bilo u D2 grindanje za opremom, to ce ovde biti PvP, pronalazenje boljeg i jaceg builda i naravno opreme.
Na tome se i temelji WoW, i svi MMORPG. Mada jedino je Blizz uspeo sa necim takim zato sto je dobro razradio celi koncept, zato i realno mrzim MMORPG zato sto je mega repetitivno i moras bas da se smaras oko nekih stvari.
Diablo 3 sigurno nece imati premca, dok za D2 solidna je zamena Titan Quest vrlo respectabilan H&S RPG, koji ima cak i comunity patch fix.

Bascelik
18.5.2011, 14:43
Slazem se u potpunosti.

Sada kada se setim svih momenata iz Diabla... ah kako mi se samo igra trojka :kreza:

Jel zna neko dal ce biti jos klasa, ili onih pet za D3 cine konacnu listu?

Aibo
18.5.2011, 23:58
OK, to je bilo to što se offtopica tiče. Vratimo se na Diablo 3, ipak ovo nije tema "Diablo" vs "Drugi RPG-ovi".

Alexfun
23.5.2011, 12:47
OK, to je bilo to što se offtopica tiče. Vratimo se na Diablo 3, ipak ovo nije tema "Diablo" vs "Drugi RPG-ovi".

Good point :) Svi pristusni jedva cekaju da izadje D3, pa da moze da se malo levi-desni klik po zlim li je monsterima :D Elelm, jel uspeo neko da iskopa neki konkretan info za datum izlaska igre (ne bete), osim glasina. Ja sto sam gledao, neki se kunu da ce izaci pre kraja ove godine, dok drugi kazu da nema nista od toga.

testera
23.5.2011, 17:22
Good point :) Svi pristusni jedva cekaju da izadje D3, pa da moze da se malo levi-desni klik po zlim li je monsterima :D Elelm, jel uspeo neko da iskopa neki konkretan info za datum izlaska igre (ne bete), osim glasina. Ja sto sam gledao, neki se kunu da ce izaci pre kraja ove godine, dok drugi kazu da nema nista od toga.

2012.

Budimir_Trajkovic
24.5.2011, 1:20
Ja sam ovo iskopao na netu, potpuno neproverena informacija:
http://multiplayerblog.mtv.com/wp-content/uploads/2011/05/blizzard_activision.jpg

Ako stvarno krene beta uskoro, možemo očekivati izlazak nekih 6 meseci nakon toga. Toliko je trebalo Starcraftu II da bude u beta fazi pre konačnog izlaska.

Alexfun
25.5.2011, 8:09
Pitam se koliko ce agresivno nastupiti sa datumom izlaska. Da li ce cekati da fama oko star warsa prodje ili ce im baciti direktno rukavicu u lice. Ja sam nekako ubjednjen da oni imaju 100% kompletiranu igru (mozda treba malo balansiranja odraditi) vec duze vremena, samo se ceka pogodan trenutak za finansiski nastup.

DBrave
25.5.2011, 10:42
da si upoznat sa Blizzardovim naslovima shvatio bi da njih boli tuki za ostale. Drugi se plase njih, a njihove igre ce svakako biti prodavane u milionskim tirazima.

Alexfun
25.5.2011, 14:39
da si upoznat sa Blizzardovim naslovima shvatio bi da njih boli tuki za ostale. Drugi se plase njih, a njihove igre ce svakako biti prodavane u milionskim tirazima.

Igrao sam sve sto je izbacio blizzard jos od Warcrafta 2. Voditi veliku kompaniju nije tako jednostavno i cisto sumnjam da to rade tako nepromisljeno, kako sto ti navodis. Znas, postoje ljudi zvani "investitori". Ti "investitori" kad dodju i pitaju za plan za taj kvartal, obicno coe'k iz blizzarda izadje u trenerci i kaze "Ma boli nas tuki, ce ga izbacimo kad ocemo" ;) ;) ;)

Bascelik
25.5.2011, 14:47
To nije poenta njegovog posta.

On je rekao da izbacuju igre nezavisno od drugih kompanija. Ne postoji igra koja bi ugrozila prodaju Diabla 3, cak ni Skyrim.

DBrave
25.5.2011, 16:40
Upravo tako, naravno da Blizz mora da podnosi izvestaje Activisionu, i da ima okvirni plan i raspored izdavanja.
Ali oni ga prave i uskladjuju prema sebi (sigurno nece dopustiti da im izadju Starcraft WoW i D3 u roku od pola godine, cak i u slucaju da su sve tri zavrsene). Pravlje ljudi plan za svoju firmu i svoje igre, bas ih briga za ostale, postali su gigant i drugi se plase njih.

nameless1
25.5.2011, 18:18
Diablo 3 mora da izadje kada su igraci odmorni, kada nema mnogo drugih igara, inace ce prstici biti umorni, nesposobni da podnesu svo to kliktanje! Pametan je Blizz, zna on sta radi..;)

Marko Radonjic
25.5.2011, 19:11
Ljudi, Diablo izlazi 2012, tu nema rasprave :dzavo:

DBrave
25.5.2011, 19:20
pa to je vec ocigledno, eventualno u decembru mada sanse su male, posto mora beta prvo a ne verujem da ce da traje krace od 5meseci...

Budimir_Trajkovic
26.5.2011, 1:48
http://us.blizzard.com/diablo3/world/systems/runestones.xml

Ovi runestones-i i nisu toliko loši :to_care:
Na fejsbuk stranici su isti klipovi kao na Blizz sajtu samo u HD

http://www.facebook.com/Diablo

P.S. Posebno me je oduševio Barbarian kad onako sočno pljune na 0.30 :kreza:

DBrave
26.5.2011, 1:53
jako mi se svidja sto ce svako moci da bira koji zvuk mu najvise odgovara, a ne da se mrstim pri svakom bacanju magije...

Alexfun
26.5.2011, 10:44
http://us.blizzard.com/diablo3/world/systems/runestones.xml

Ovi runestones-i i nisu toliko loši :to_care:
Na fejsbuk stranici su isti klipovi kao na Blizz sajtu samo u HD

http://www.facebook.com/Diablo

P.S. Posebno me je oduševio Barbarian kad onako sočno pljune na 0.30 :kreza:


Hehehe ja sam vec odavno odlucio da cu brbana da igram xD Znate kako stari kazu: "Nema smrti bez sikire!" :dedica: :aplauz:

zokocx
26.5.2011, 10:44
jako mi se svidja sto ce svako moci da bira koji zvuk mu najvise odgovara, a ne da se mrstim pri svakom bacanju magije...

Pa ili to, ili uzimas sta ti se dobro slaze sa ostalim spellovima.
Ali na kraju sa Witch Doc. sa Alabaster runom baca peglu :D

Budimir_Trajkovic
28.5.2011, 15:55
http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2011/146/930659_20110527_640screen001.jpg

Wizzard skill tree?
:alealeee:

sidewinder989
28.5.2011, 17:51
Moar Liek Blizzard troll tree amirite?!?! :D:D

dario_cile
16.6.2011, 12:19
http://www.youtube.com/watch?v=j8Sbx6S-Kbc&feature=related

evo malo da osvezim temu likovi koji ce biti na pocetku da se igraju meni je inace monk prejak izgleda da je overfeed :D

vlacke
16.6.2011, 13:05
Monk melje na ovom klipu :D

testera
20.6.2011, 21:42
Sredinom avgusta bi trebalo da pocne beta za Diablo 3.

Budimir_Trajkovic
21.6.2011, 0:30
Sredinom avgusta bi trebalo da pocne beta za Diablo 3.
Source?

testera
21.6.2011, 1:53
Source?

http://diablo.incgamers.com/blog/comments/d3-fansite-invite-event-in-july-august-beta-start/

Ljudi koji su sa Diablo fans portala su pozvani da probaju D3 u sediste Blizzarda, ali ih potpisani ugovor o poverljivosti podataka obavezuje da ne smeju ni rec da kazu do avgusta i pocetka bete.

_Grotesque_
21.6.2011, 21:05
Ne mogu da se otmem utisku da bi ova igra daleko interesantnija bila kao pun, pravi mmorpg.
Jednostavno, ako bude samo remasterizovana Diablo dvojka.. meh.

zokocx
22.6.2011, 0:07
Ne mogu da se otmem utisku da bi ova igra daleko interesantnija bila kao pun, pravi mmorpg.
Jednostavno, ako bude samo remasterizovana Diablo dvojka.. meh.

Cek, ubrzani WoW ?!?

Ne moze Diablo da bude MMORPG nikako.

Krilce
22.6.2011, 8:31
Pa nije WoW jedini MMORPG, ali slazem se da bi bilo bolje da ostane onakav kakav je i bio do sada.

sidewinder989
22.6.2011, 9:24
ma dajte ja ne verujem sta citam.. kakav crni diablo 3 MMORPG.. :boodala:

diablo je institucija , dovoljan im je WoW :dedica:

FrankRibery
22.6.2011, 12:57
Da li je neko igrao od vas Diablo 3 ili 2? Kakva je to igra?

nameless1
22.6.2011, 13:06
Trojka jos nije izasla, a dvojka je smor!:)

sidewinder989
22.6.2011, 13:13
Trojka jos nije izasla , a dvojka je jedna od najboljih igara ikada :to_care:


mada vremeshna je sad.. bolje uzmi titan quest ili torchlight.

_Grotesque_
22.6.2011, 13:38
ma dajte ja ne verujem sta citam.. kakav crni diablo 3 MMORPG.. :boodala:

diablo je institucija , dovoljan im je WoW :dedica:

Institucija.. Institucije se menjaju, osavremenjuju.
Diablo koncept je u stvari savrseni hack n slash mmorpg, samo sto jos nisu prebacili igru u potpuno multiplayer okruzenje.

A ovo s WoW necu ni da komentarisem, mmorpg igre su mnooogo, mnogo vise od WoW.
;)

Budimir_Trajkovic
22.6.2011, 15:40
D2 je odličan multiplejer, ne znam šta je vama...
Osećaj kad nas desetorica mlatimo Baala je neponovljiv :to_care:
(i onda se pojavi lik 99. lvl, udari ga jednom i gotovo :dzavo: )
A D3 će imati još bolji MP i mnogo razrađeniji PvP.

zokocx
23.6.2011, 18:08
Mene ti MMORPG uglavnom nerviraju posebno Wow, lepo single player RPG ima pocetak i kraj, i kad ga zavrsis naprosto si srecan da si negde stigao tj. nesto zavrsio, a ne Wow. Jedva stignes do max LVL ,pa ajde jos opremu, pa jedva sve instance prozivis, pa izbace novu instancu pa budzi ovo, a questovi, prica i NPC su kao zbunja u Witcheru ,ono samo usput ,questovi samo da jedini text u igri nije login screen,stats heroja i itema. A tek grindanje i repetitivnost ....... mogao bi do jutra.

Ae da se neko pojavi i kaze "Presao sam sve zive (cak i lose) single player RPG bar jednom, i nema sta da igram pa igram Wow", ali kolko ima takvih ljudi ?

Zato lepo u D2/D3 ubijes Baal-a, i kraj ako hoces ponovo imas jos bolje vecu tezinu. Ako si mazohista evo ti 99Lvl ,i kao posle jos budzis na max opremu idi ubi se!

voodoo_
26.6.2011, 22:01
Ima priče i u WoW-u. Svi kvestovi su lepo sročeni i povezani u chain, sve instance imaju smisla, kraj TBC-a je ubijanje Ilidana, kraj WotLK-a je ubijanje Lich Kinga i uspostavljanje novog. To što ljudi ne čitaju kvestove nego klikću na accept quest i jure gear, njihov problem.

Naročito je smešno kad kritikuješ priču i kvestove u WoW-u a hvališ Diablo po tom pitanju, očigledno si WoW video samo na screenshotovima.

Nighty
6.7.2011, 15:27
Ипак, WoW као и концепција Warcraft-a је тотално отишла у аут. То је евидентно и филмом који се ради на конту видео-игре.

Нема Illidan-a, а ни Arthas-a. За мене је то ирационално обзиром да су оба лика максимално одлични и лепи, али ето хоће дебилни клинци да убију Артаса, хјоће да убијају Илидана и жељни су да дају новац за то.

Пратити причу је готово постало бесмислено, а мене једноставно интересује докле то све иде и када ће коначно доћи Саргерас (у правој форми).

Иначе, све што им фали јесте још Undead Paladin.

Мени би срце играло од среће када би наставили посебно Warcraft након Frozen Throne-a и то баш у оном концепту игре као што је Frozen Throne. Те кампање су одличне и вредне!

DBrave
6.7.2011, 15:38
wohoho cek bre, pa zar tebi nije prirodno da je Arthas trebao da umre ?!?!
Jbt cela jedna transformacija od buduceg vladara Azerota do najmracnijeg protagoniste, totalno iskvarene i obuzete duse.
Pa zamisli koja bi tek patetika u prici bila da je neko uspeo da mu skine kletvu tog ledenog maca i da ga oslobodi da ne bude vise Lich King. Cela ta prica je zamisljena uporedo dok je pravljen i Warcraft3
Naravno ima WoW verovatno i lose price, ali de bas nadje ovaj primer. Ja stvarno ne znam kako bi bolje to zamislio.

A naravno da bilo sjajno kada bi za par godina izasao i Warcraft 4 kao pravi RTS (sa herojima).

Nighty
6.7.2011, 15:47
Пребрзо је ''умро''. Заиста пребрзо за једног ''господара немртвих''... Готово да све остаје у енигми...мада не ради се о томе али ја њега никада нисам видео као непријатеља већ, радије, као главног протагонисту који ће макар кроз ''немртви свет'' отерати још веће зло, заједно с Илиданом...

Ипак су они бића која су се максимално трансформисали (највише од било кога у причи).

силне инстанце су само допринеле још већој конфузији око свега, а изнад осталог + Катаклизма.

Не кажем да прича није добра, али немогуће је рећи да није форсирана у последњих пар година због силних фанова који ''нешто 'оће'', ако разумеш на шта мислим.

Мени је мука од људи који не воле причу нечега него само хоће да рокају.

Очекивао сам, макар, да га видим у филму (или Илидана), али ништа од тога... направиће слично као од Трансформерса што направише фазон тренда ''рат у Ираку'', тако ће и овде бити ''долази један маринац да све реши''...

$_$

DBrave
6.7.2011, 15:53
oko toga se slazem, i cuo sam od dosta ljudi da je mnogo toga isforsirano.
Ja volim rts, i war3 sam presao 10 puta, ali WoW ne volim i nikada ga necu igrati. Jeste mi uvek bilo zanimljivo da slusam lore i pricu od ortaka, ali sama igra nije po mom ukusu (kao ni ceo mmorpg zanr).

Cekam ja Warcraft 4, kad sam mogao da cekam 11g na Starcraft 2, ni jos 10g mi nece bit iproblem ;) Samo neka bude dobar

Nighty
6.7.2011, 15:58
Такође.

(али убише ми Starcraft оним On-Line њесра).

Иначе, што се тиче Diablo 3 не очекујем било шта специјално нити посебно. Надам се да ће бити у граници занимљивог.

Sceko
6.7.2011, 16:11
Moje mišljenje i više od zanimljivog mada odugovlače dosta.

Nighty
6.7.2011, 16:17
Не желим да имам било каква очекивања. То ми се увек одбије о главу.

Asmodeus
6.7.2011, 17:48
Ah, Nighty i thought that there is going to be a cold day in hell before i agree with you on something! :dzavo:
Isto mislim da je WoW unistio jednu od meni najdrazih fransiza.
Odlican setting i lore, kao i razvijanje price i karakterizaciju likova kroz sve delove (uglavnom kroz trojku i Frozen Throne) upropastio sa WoW-om i njegovim nebrojivim sadasnjim i buducim ekspanzijama.
Zasto?
Pa u wow-u su pobili skoro sve likove koje su uveli u pricu i izgradili u prepoznatljive protagoniste sa karakterom. :kreza:
Sama ideja vracanja starih instanci i njihovo podizanje na heroic mode dovoljan je pokazatelj sustine WoW-a. A to je, basically, neverending grinding za novom opremom, titulama, novim achievementima itd. i tako u beskonacnost, dok ti se ne smuci.
Pocinjao sam da igram wow par puta, sa nekoliko drugara, svaki put smo stizali do pedeset i nekog levela i odustajali od zamorenosti i dosade. Jednostavno, ima previse dobrih rpg-ova i igara iz drugih zanrova koji su mi mnogo zanimljiviji i na koje cu da trosim slobodno vreme...
A sto se tice diabla, mislim da ce za mene i ekipu sa kojom igram ponekad coop rpg-ove i sa kojima sam igrao wow, to biti upravo wow rpg u kome je pored odlicnog gameplay-a igra na polju price celovita i sazeta, bez milion grinding kvestova koji veze nemaju sa ikakvom pricom.
Inace, planiram da ga kupim, pred release date cu da iscitam sav lore dostupan na sajtu, posto nisam igrao prethodne delove, cisto da se sto vise uzivim, kad mi je WC fransiza vec upropascena mozda bar cu da uzivam u ovoj :)

Nighty
6.7.2011, 18:00
Драго ми је да се коначно неко слаже са мном око нечега. Помислих да лудим.

Иако се слажем с тобом имам недоумицу (што је ретко) када је реч о одлуци тог типа. С једне стране ми је баш, баш криво што ми се једна од омиљених прича завршава почетком WoW-а, а с друге стране ми делује логично и true to the cause то да Артас и Илидан умиру (али нисам очекивао у WoW-u) зато што причи даје посебан шмек и тежину. Готово фаталистички мрачан шмек игри где нико, па чак и омиљени протагонисти не иду до граница свемоћја.

У игри се дешава све брзо, док ако би постојало све као књига или макар кампања у WC4 (рецимо), било би изузетно одлично!

Оно шта ми се дефинитивно не свиђа јесте раса вукодлака (human). Све имам осећај да је томе претходио Twillight и велика популарност вукодлака у U.S. код тинејџера који мрзе светлуцајуће вампире...

Заиста, с силним методама које су применили одоше у WTF простор, скоро исто као и MK серијал у последњих пар година (зомби Лу Кенг? MK vs DC???)

Aibo
6.7.2011, 18:08
Molim vas da ne idete dalje u offtopic, već postoje teme o Warcraftu 3 i WoW-u, pa slobodno izvolite nastaviti tamo.

SobeR
24.7.2011, 2:29
Nadam se da cemo uskoro tj u avgustu dobiti datum za betu...krajnje je vreme.

Burgul
24.7.2011, 8:29
Nadam se da cemo uskoro tj u avgustu dobiti datum za betu...krajnje je vreme.

Vala bas, oteglo se strasno.

Vulee
1.8.2011, 10:18
Diablo 3 cannot be played offline (http://www.pcgamer.com/2011/08/01/diablo-3-cannot-be-played-offline/)
At an event in Irvine on Tuesday, Blizzard told us that Diablo 3 will be online only. Without an internet connection, you can’t play the game at all.

Diablo 3 will let players buy and sell items for real money (http://www.pcgamer.com/2011/08/01/diablo-3-will-let-players-buy-and-sell-items-for-real-money/)
This is not the same as the microtransaction model we’ve seen in other games: Blizzard themselves aren’t selling any in-game items. The auction house will be entirely player driven: everything you see there was found by someone, and most of the money spent to buy it goes to the player who found or crafted it.

Rocker
1.8.2011, 13:12
Znači novi WOW u najavi. :boodala:

A to da neće moći da se igra offline... :rofl:

Jon Snow
1.8.2011, 13:22
Da dodamo i ovo:
http://www.pcgamer.com/2011/08/01/diablo-3-mods-expressly-prohibited-by-blizzard/
Not only will mods not be supported, they’re specifically forbidden by Blizzard

SobeR
1.8.2011, 14:46
Nemam nista protiv svega najavljenog danas.
Placanje pravim novcem moze biti korisno. Dobijem dobar item, prodam ga i kupim expanziju za D3 :)

Zuti Bar
1.8.2011, 14:50
Nemam nista protiv svega najavljenog danas.
Placanje pravim novcem moze biti korisno. Dobijem dobar item, prodam ga i kupim expanziju za D3 :)


На шта ти бацаш паре. :rofl: Мислим, какво куповање "ајтема"? Стварни новац дајеш за виртуелни.

bokela
1.8.2011, 14:54
E ljudi moji šta uradište od Diabla!?!? Mikrotransakcije, tone grindera koje će sve živo prodavati za kintu. Platiš i lepo odmah sa aukcije uzmeš end game epic iteme itd. Znam da lično to neću raditi, ali mi nije jasno zašto je blizz krenuo ovim pute i zašto je uopšte od D3 koji je bio single player + coop igra, prave micro WoWić iči šta već sve!?

Što bi rekao jedan lik na komentarima na GameSpotu:
I predict a rise in the Chinese GDP growth after Diablo III comes out...

:)

Zuti Bar
1.8.2011, 15:01
E ljudi moji šta uradište od Diabla!?!? Mikrotransakcije, tone grindera koje će sve živo prodavati za kintu. Platiš i lepo odmah sa aukcije uzmeš end game epic iteme itd. Znam da lično to neću raditi, ali mi nije jasno zašto je blizz krenuo ovim pute i zašto je uopšte od D3 koji je bio single player + coop igra, prave micro WoWić iči šta već sve!?

Što bi rekao jedan lik na komentarima na GameSpotu:


:)


Ма кога уопште брига. Ja ћу да играм бесплатан "ShadowFlare"... A овима што траже педесет евра за игру коју не могу да играм без интернет претплате могу само да се захвалим на понуди. :ciao:

Budimir_Trajkovic
1.8.2011, 15:05
Pa morali su nekako da se zaštite. I dan danas postoji gomila sajtova koji prodaju iteme iz igre za prave pare. Dok igram D 2 na svakih 10ak sekundi se ubaci neko i pokrije ceo ekran reklamom za sajt.
Ovako će makar sprečiti te mutne radnje.

DBrave
1.8.2011, 15:28
uf mnogo me briga za ovo, ima da predjem jednom kampanju, vidim kako se razvija prica i to je to... Bas cu da prelazim iznova i iznova za bolje iteme...

bokela
1.8.2011, 15:31
Meni to nije jasno, koji bolid uzme da igra Diabla, znači u pitanju je IGRA rešio si da se malo zabaviš u IGRI koja je namenjena da se prelazi solo ili coop. Navodno si neki gejmer uživaš u istraživanju igre, pravljenju lika, napredovanju i svemu tome, što podrazumeva da si zbog toga i startovao ovu igru.

Kada odjednom taj bolid reši da pokupuje iteme da se ne bi "mučio", nabudži lika ili ostavi iteme u stash za kasnije dok dođe do određenog levela.

Navodno igra se u startu pravila (pa bilo koja igra) da igraču pruži taj osećaj avanture, stranog sveta u kome napreduješ i onda ubaciš tu retardiranu mogućnost (kao devloper) da bi tamo neki smoreni kompleksaš imao potrebu da se malo spekuje bolje! Za šta, za koga? Kakvi su to tripovi? Što si u startu palio igru ako te mrzi da je igraš!?!? I taj isti developer stvori ekosistem gde mu igra postane samo paravan za dodatni profit pod izgovorom "eto to je samo jedna od opcija nikoga ne teramo da koristi te aukcije".

Lično mislim da Diablu ne treba aukcija nikakvog tipa, sada si u startu naterao ljude neke svesno neke nesvesno da krenu u grind, a ti sediš i uzimaš parice od procenta prodaje sa aukcije. I sada ja kupim igram okupim ortake i krenemo da igramo, i u roku od 2 minuta kreće smaranje po čat kanalima, spawnovanju likova po mapi koji ti nude svašta itd...

Valjda će bar postojati neka opcija private game-a!?

Dobro možda postoje ovce za šišanje pa aj da ih mi šišamo, što da ne :) Ali ubacivanjem svih tih opcija samo na kraju priče kvari taj osećaj o igri u startu, a i pokazuje nešto o tebi kao developeru. Verovatno je Activision iza svega ovoga, ali dajte pa jel mora u svemu da se zaradi pa čak i u prvenstveno single player igri? Razumem donekle MMO okruženja i taj princip, ali ovde?

DBrave
1.8.2011, 15:44
mislim da ce iteme verovatno kupovati ljudi koji se loze na 3v3 arene i slicno. Da ne bi prelazili 100 puta i budzili tako lika...

SobeR
1.8.2011, 15:52
На шта ти бацаш паре. :rofl: Мислим, какво куповање "ајтема"? Стварни новац дајеш за виртуелни.

Mislim da nisi bas razumeo poentu... necu ja nista da kupim, nego cu da prodam item-e za pravi novac koji cu da prebacim na Blizzard account i sa njim da kupim expanziju kada izadje.

Blizzard je ovo napravio zato sto postoje stotine sajtova koje su se time bavili za D2 iteme. Ovime ce da zastite igrace od prevara.
Po vasim komenarima se vidi da se ni malo niste informisali o D3 novitetima.

bokela
1.8.2011, 16:54
Mislim da nisi bas razumeo poentu... necu ja nista da kupim, nego cu da prodam item-e za pravi novac koji cu da prebacim na Blizzard account i sa njim da kupim expanziju kada izadje.

Blizzard je ovo napravio zato sto postoje stotine sajtova koje su se time bavili za D2 iteme. Ovime ce da zastite igrace od prevara.
Po vasim komenarima se vidi da se ni malo niste informisali o D3 novitetima.

Samo me zanima, nije u pitanju prozivanje, nego me samo zanima zbog cega je neko imao potrebu da to radi u D2? Uopste taj naknadni item buy/sell u igri koji je isao preko drugih sajtova? Jer ja i dalje ne razumem u takvoj igri tu potrebu da bi postigao sta?

(nemoj pogresno da shvatis ovaj reply na tvoj post, nego vidim da si upucen u vezi toga u D2. Npr, ja sam igrao dosta D2 i nijednom mi nije palo na pamet da jurim neki item online. Razumem za ova MMO okruzenja ali za D2 meni i dalje nije jasno)

wolf88
1.8.2011, 16:59
Aukcije nisu losa stvar, jer su se ionako stvari u D2 prodavale i kupovale na raznim sajtovima, tako da je ovo logican potez.

Sto se konstantne internet konekcije tice, mislim da je to u stvari posledica upravo ovih aukcija. Svi itemi koje posedujes moraju da se skladiste na Blizzovim serverima, jer kada bi se skladistili kod korisnika lako bi dolazilo do zloupotrebe.

Izostanak modova jeste losa stvara za vecinu igraca, ali sto se mene licno tice nije mi nikakav problem, jer najvise volim da igram igru "fabricki". Mislim da ce Blizz izbacivati oficijalne modove kao za Starcraft 2.

Samo neka igra bude vrhunska, i nece mi biti nikakav problem da budem konstantno online, posto, budimo realni, vec jesam :)

Zuti Bar
1.8.2011, 17:14
Kada vidim poslovnu politiku Blizzarda pocinjem da shvatam zasto ljudi kupuju konzole. Uskoro ce sve PC igre koje "imamo" biti na necijem serveru.

Rocker
1.8.2011, 17:54
Igrači su sami krivi, jer upravo oni diktiraju trendove. Da je neko bojkotovao ovakav sistem, Blizzard ga ne bi uvodio. Da prokleti WOW nije toliko popularan, sad bi igrali "normalan" nastavak Diabla, a ne MMORPG.
Što se trgovine stvarima tiče, nešto me baš *bip*, ali me nervira taj sve prisutniji trend da je kampanja u igrama samo uvod i vežba za multi plejer. Znam da je MP glavni izvor prihoda izdavačima, ali neka izađu u susret i onima koje to apsolutno ne zanima, nego hoće samostalno da se igraju.

skorpius
1.8.2011, 18:05
Upropastise jos jednu legendarnu igru :(

Burgul
1.8.2011, 18:24
Po meni AH uopste nije losa ideja. Bolje nego da napravim novu igru N SOJ O 5IST i cekam 5 sati da neko dodje. A sto se para tice, nadjes nesto dobro sto ti ne treba, prodas, i od tih para kupujes. Ne znam, treba prvo videti, ali mislim da nece biti lose uopste. Nisam igrao WOW, pa ne znam koliko je to slicno, i koliko je unistilo igricu. Sve u svemu, izuzetno se radujem trojci, nadam se da cu se docepati bete da iskusim iz prve ruke.

DBrave
1.8.2011, 18:24
Upropastise jos jednu legendarnu igru :(

e sad ovo je vec glupost, cekaj da je predjes pa da ostavis ovakav komentar... Bilo je slicnih komentara i za SC2 pa je igra ispala sasvim dobra. Verovatno su ljudi ocekivali bolji SP ali daleko je to od "upropastise igru"

Uros12
1.8.2011, 18:40
Bojim se da ce ovo na kraju biti novi WOW mada ko zna.Meni ovo deluje bezveze,kupovanje itema za prave pare,ajde bezi.

Asmodeus
1.8.2011, 19:10
Sasvim očekivano od Blizzarda, ne bi me ni iznenadilo i da uvedu mesečnu pretplatu. Tj, ovo im u neku ruku dođe kao mesečna pretplata ;)

Kidja
1.8.2011, 19:13
Pa ovo se radi vec godinama, samo sto ce biti sad legalno.Ne vidim nista sporno u tome...sto da uzimaju kinezi pare kad moze Blizzard.

Nighty
1.8.2011, 19:36
Samo me zanima, nije u pitanju prozivanje, nego me samo zanima zbog cega je neko imao potrebu da to radi u D2? Uopste taj naknadni item buy/sell u igri koji je isao preko drugih sajtova? Jer ja i dalje ne razumem u takvoj igri tu potrebu da bi postigao sta?

Point & Click Hack & Slash видео-игре имају дугу традицију куповине и продаје одређених Item-a, а управо се највише профитирало у серијалу Diablo.

Куповином Item-a је могуће доћи до одређеног дела сета који недостаје или, макар, испробати одређени део сета. Куповином item-a се шеди време које би се, иначе, утрошило на mindless геноцид разноразних бића све док се не дропује одређени item.

Рецимо, ако неко не жели себи да буџи "Find rare/unique/magic tiems" скил, може пронаћи некога ко се специфирао управо за тај облик радње, односно трговине.

Слично је и у Sacred/Sacred Underworld где патуљци (Dwarf) највише профитирају и често имају најбоља оружја која људи купују од њих (улг за in-game валуту или неки други облик трговине).

У Action based RPG/MMO играма то је одавно чињеница. Рецимо, у WoW сам небројано пута видео Mage-ове који наплаћују телепортацију људима или им наплаћују potions, food и сл... :]

Наравно, постоје и Item/Hero Editor-и али док се они појаве игра је већ застарела. Поред тога, сећам се за Sacred - Ко Cheat-ује његов лик ће се појавити као зец на серверу у multiplayer-у.

:odoK:

Budimir_Trajkovic
1.8.2011, 21:28
O-oT585bQUo

Andross
1.8.2011, 22:23
@Nighty: A sto bi ljudi kupovali delove seta za isprobavanje kada mogu da ih dobiju pomocu utility programa za free?

voodoo_
1.8.2011, 22:43
Blizzard je ovo napravio zato sto postoje stotine sajtova koje su se time bavili za D2 iteme. Ovime ce da zastite igrace od prevara.
Po vasim komenarima se vidi da se ni malo niste informisali o D3 novitetima.
Po tvom komentaru vidi se da nemaš pojma o tome šta sve rade mešetari na berzama i aukcijama. Ko će da spreči Blizzard da šteluje cene tako što će, po potrebi i kad proceni trenutak, da pušta svoje ajteme (koje je takođe generisao po potrebi, nije sigurno neko igrao dan i noć i čekao da dropuje) budzašto? Slobodna aukcija my ass.

Ništa to nije smišljeno za dobrobit igrača.

Zuti Bar
1.8.2011, 23:15
pa ovo se radi vec godinama, samo sto ce biti sad legalno.ne vidim nista sporno u tome...sto da uzimaju kinezi pare kad moze blizzard.


Јест' вала. Близард је на све могуће и немогуће начине успио да извуче рудник злата од напаљених играча. Јачи је од Мек Доналдса и Кока Коле заједно.

zokocx
2.8.2011, 0:17
Ko će da spreči Blizzard da šteluje cene tako što će, po potrebi i kad proceni trenutak, da pušta svoje ajteme (koje je takođe generisao po potrebi, nije sigurno neko igrao dan i noć i čekao da dropuje) budzašto? Slobodna aukcija my ass.

Ništa to nije smišljeno za dobrobit igrača.

Ako ovo budu radili izem im igru, tj. onda stvarno nisu vredni da dobiju moje pare. Mada uvek ce biti likova koji ce kupiti i item koji bude kostao 99$ ,i ako ga mozes dobiti posle 50+ sati igranja, samo da ga imaju pre svih.

SobeR
2.8.2011, 9:45
Po tvom komentaru vidi se da nemaš pojma o tome šta sve rade mešetari na berzama i aukcijama. Ko će da spreči Blizzard da šteluje cene tako što će, po potrebi i kad proceni trenutak, da pušta svoje ajteme (koje je takođe generisao po potrebi, nije sigurno neko igrao dan i noć i čekao da dropuje) budzašto? Slobodna aukcija my ass.

Ništa to nije smišljeno za dobrobit igrača.

Po tvom komentaru se takodje vidi da nisi mnogo citao jucerasnje vesti pa bih te zamolio da se suzdrzis od daljeg komentarisanja mojih postova. Hvala.

Blizzard:
"Blizzard does not plan to post items for sale in the auction house. The driving purpose of the auction house is to provide players with a fun additional in-game option for what they do with the items they obtain in the game. Items sold in the auction house will be posted by players and purchased by players.
The real-money auction house provides players with an easy-to-use, Blizzard-sanctioned way to collect money for items they obtain while playing Diablo III. It also helps protect players from the scams and theft often associated with questionable third-party sites by providing a secure, completely in-game method for purchasing and obtaining the items they want for their characters. "

Jay Wilson:
"it’s a player-driven market, so one of the things that we’re really focused on is making sure that we have as few inputs and incentives into the market as possible. We want it to be really a player-driven market and a player-driven service. So it’s one of the reasons we talk about having flat fees instead of a percentage. If we have a percentage, there would be an incentive for us to drive up the value of items to get bigger percentages. It’s one of the things we considered: let’s do a flat fee because we don’t need more of a perception that there’s an incentive there for us. We want it to be a very player-driven trading economy and that’s what the core of Diablo is, is a trading game."

Wastelander
2.8.2011, 9:50
Nema mod support-a za diablo 3:

http://www.moddb.com/games/diablo-iii/news/diablo-3-not-supporting-modifications

Izvor moddb.com

Koliko ja vidim, odzvonilo je modovanju uopshte, ochekuje nas DLC novchano dranje...

voodoo_
2.8.2011, 10:12
Po tvom komentaru se takodje vidi da nisi mnogo citao jucerasnje vesti pa bih te zamolio da se suzdrzis od daljeg komentarisanja mojih postova. Hvala.
Samo ti veruj PR-u.

seph1rot
2.8.2011, 10:13
Nemate razloga da se žalite jer je sve ovo što su naveli već dugo normalna stvar u svetu PC igara!:dedica: Ta obavezna internet konekcija je verovatno pokušaj da se zaštite od piraterije a recimo ta prodaja itema je već dugo standardna praksa u skoro svim MMORPG naslovima i mnoge beplatne MMO igre se finansiraju upravo pomoću toga. Modova neće biti delom upravo zbog toga da ljudi ne bi mogli da u editoru naprave neki prejak item pa da ga posle prodaju jer bi to upropastilo sav sistem a i delom da ne bi igrači pravili sadržaj koji bi zamenio DLC materijal i ekspanzije i narušio njihovu prodaju.;) Možda se to nekima ne sviđa ali potpuno je razumljivo i opravdano sa njihove strane. Modovi bi takođe dali PC verziji nefer prednost nad konzolnom verzijom a mislim da je realno i fer da svi koji plate za igru i to istu svotu novca dobiju jednako iskustvo i da niko ne dobije neku neopravdanu prednost!;)

Uros12
2.8.2011, 11:59
Nemate razloga da se žalite jer je sve ovo što su naveli već dugo normalna stvar u svetu PC igara!:dedica: Ta obavezna internet konekcija je verovatno pokušaj da se zaštite od piraterije a recimo ta prodaja itema je već dugo standardna praksa u skoro svim MMORPG naslovima i mnoge beplatne MMO igre se finansiraju upravo pomoću toga. Modova neće biti delom upravo zbog toga da ljudi ne bi mogli da u editoru naprave neki prejak item pa da ga posle prodaju jer bi to upropastilo sav sistem a i delom da ne bi igrači pravili sadržaj koji bi zamenio DLC materijal i ekspanzije i narušio njihovu prodaju.;) Možda se to nekima ne sviđa ali potpuno je razumljivo i opravdano sa njihove strane. Modovi bi takođe dali PC verziji nefer prednost nad konzolnom verzijom a mislim da je realno i fer da svi koji plate za igru i to istu svotu novca dobiju jednako iskustvo i da niko ne dobije neku neopravdanu prednost!;)
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu ali se ne secam da je Diablo 3 trebalo da bude MMORPG vec Single Player igra,a inace taj sistem koji se koristi u f2p igrama je zivo njesra.Sto se tice zastite od piraterije svi smo videli kako je Assasins Creed prosao,na kraju ce pirati proci bolje nego oni koji su kupili original.Mada ostavljam da me iznenade.Losa je stvar sto su ukinuli modove jer je igracka zajednica bas pravila dobre modove i ljudi jednostavno uzivaju u tome.Kakva je to neopravdana prednost???Gluposti.

Wastelander
2.8.2011, 12:00
Pa pazi, uvek moze da se nadje izgovor zashto je to uradjeno, ali iskreno briga mene ko end-user-a shto bi PC verzija imala prednost nad konzolama, i nikad ne bi opravdavao trgovca zbog visoke cene. To je na njima da urade. Ja recimo, volim kada igra ima dug zivotni vek bash zbog tih free modifikacija. Da se recimo nisu pojavili dobri Red alert 3 i Tiberium wars modovi, odavno bi te 2 igre batalio.


Ali profit je taj koji se na kraju gleda, i sve je generalno otishlo u shtanc komerc. Ono shto mi se ne svidja jeste da ukidanjem modovanja skracuju zivotni vek igre. Na neki nachin u strahu da nece moci dovoljno da zarade, oni parcijalno seckaju proizvod, tako da na kraju umesto full retail igre dobijate bukvalno expanzije koje se brendiraju kao gotov proizvod. Nije svako blesav da kupuje DLC-eve, koji generalno produzavaju 3-5 sati igre(i uzgred recheno poprilichno su neinspirativno uradjeni). Ali oni idu po logici dokle god ima ovaca za shishanje, pokushavace na svaki nachin da izmuzu i poslednji cent.

Nighty
2.8.2011, 12:17
Nije svako blesav da kupuje DLC-eve, koji generalno produzavaju 3-5 sati igre(i uzgred recheno poprilichno su neinspirativno uradjeni). Ali oni idu po logici dokle god ima ovaca za shishanje, pokushavace na svaki nachin da izmuzu i poslednji cent.

О, али људи јесу довољно блесави и плаћаће DLC-те зато што ће их пецкати копкати да открију шта је то ново, шта је то лепо...

То је за мене као када ти сервирају торту без фила шлага па ти онда убаце маргарин, па пудинг од чоколаде па након пет минута кашичицу шлага, па нарендишу коцкицу чоколаде за кување уместо да ти одмах дају пуно парче и креће уживање у истом до миле воље. :n_klanja:

Али, не. Потребно им је да ''избаце'' игру ''на време'' па накнадно зарађују битним деловима (аспектима) игре и сличним заврзламама све у циљу $.

SobeR
2.8.2011, 12:37
Ne preterujte, Blizzard vec zaradjuje milijarde od mesecnih pretplata za WOW, ne znaci im nista ta sica od DLC-a.

Jon Snow
2.8.2011, 12:51
Ne razumem taj hate prema DLC-ovima. Ne vidim šta je loše u tome da redovno dobijate male doze svežeg sadržaja za igru, recimo svakih mesec-dva. A i nije kao da vas neko primorava da kupujete DLC i da je bilo koja igra neigriva bez njega.

Budimir_Trajkovic
2.8.2011, 12:51
Ja nešto nisam upućen da će D3 imati DLC-ove :confused:
Biće dve ekspanzije i to je to. A koliko ja znam DLC =/= Ekspanzija
Takođe, mislim da odsustvo modova neće oslabiti replay value same igre. 10 godina od LoD i dalje ima gomila online partija.
Prodaja ingame itema i nije toliko loša ideja, jedino će oslabiti giftovanje u samoj igri. Koliko sam ja samo korisnih stvari dobio i poklonio...
Jedino me brine što ćemo morati da budemo online da igramo singleplayer. Možda ne bi bilo loše da ubace neki offline single koji neće imati dodirnih tačaka sa online singleplayerom :icon_scra
Plašim se da pomislim šta ako mi pukne net u toku okršaja sa Diablom :nov_mad2:

Alexfun
2.8.2011, 12:55
Po tvom komentaru vidi se da nemaš pojma o tome šta sve rade mešetari na berzama i aukcijama. Ko će da spreči Blizzard da šteluje cene tako što će, po potrebi i kad proceni trenutak, da pušta svoje ajteme (koje je takođe generisao po potrebi, nije sigurno neko igrao dan i noć i čekao da dropuje) budzašto? Slobodna aukcija my ass.

Ništa to nije smišljeno za dobrobit igrača.

Slazem se, cak pored toga sam oduvek mislio da blizzard sam prodaje 80% golda sto se kupuje u WoW-u.
Cim sam procitao vest da ce AH raditi za pravu kintu ja sam sa D3 zavrsio. Veoma sam se razocarao jer mi su mi D1/D2 uvek bile jedne od omiljenih igara i za njih me vezuje velika doza nostalgije. Sto se tice hack&slash pretpostavljam da cu pikati malo Torchlight 2 ako izadje.

SobeR
2.8.2011, 13:10
Slazem se, cak pored toga sam oduvek mislio da blizzard sam prodaje 80% golda sto se kupuje u WoW-u.
Cim sam procitao vest da ce AH raditi za pravu kintu ja sam sa D3 zavrsio. Veoma sam se razocarao jer mi su mi D1/D2 uvek bile jedne od omiljenih igara i za njih me vezuje velika doza nostalgije. Sto se tice hack&slash pretpostavljam da cu pikati malo Torchlight 2 ako izadje.

Neces igrati Diablo 3 zbog AH ? Mislim, izvini, jesi siguran da si dobro razmislio sta pricas?

Budimir_Trajkovic
2.8.2011, 14:28
We get an early head start with the upcoming open beta of the long-awaited action RPG, slated to be out "very shortly".

http://www.gamespot.com/news/6325854/diablo-iii-updated-hands-on-beta

Znači - beta uskoro :alealeee:

Alexfun
2.8.2011, 14:49
Neces igrati Diablo 3 zbog AH ? Mislim, izvini, jesi siguran da si dobro razmislio sta pricas?

Kako ces sine igrati pvp u areni protiv bogatih klinaca?

SobeR
2.8.2011, 14:59
Kako ces sine igrati pvp u areni protiv bogatih klinaca?

Prvo, u areni ce se boriti igraci istog levela.
Drugo, svaki item ima "level requirement" tako da verujem da bogati klinac nece moci da ga koristi u areni ako nema level koji je potreban za taj item.
Trece, nije Blizzard glup, smislice ako treba nacin da svi igraci budu ravnopravni.
Vec sam i procitao da itemi nece funkcionisati isto u PVE i PVP.

strajo
2.8.2011, 15:06
Pre sam mislio da je Electronic Arts najveća štala u igračkoj industriji... a sad kad vidim u šta su se Activision i Blizzard pretvorili i kako su se lepo našli... neverovatno

dario_cile
2.8.2011, 15:12
Prvo, u areni ce se boriti igraci istog levela.
Drugo, svaki item ima "level requirement" tako da verujem da bogati klinac nece moci da ga koristi u areni ako nema level koji je potreban za taj item.
Trece, nije Blizzard glup, smislice ako treba nacin da svi igraci budu ravnopravni.
Vec sam i procitao da itemi nece funkcionisati isto u PVE i PVP.

dobro receno,najbolji je prikaz u doti od onoliko heroja svaki je izbalansiran(dobro ima jacih i slabijih),uostalom blizzard je njemacka kompanija,zna svabo sta radi.... :D :nov_explo

Vulee
2.8.2011, 15:14
uostalom blizzard je njemacka kompanija
Nije, američka.

dario_cile
2.8.2011, 15:18
Nije, američka.

Oprosti,njemacki tim je pravi :D

Vulee
2.8.2011, 15:22
Huh, prvi put čujem da imaju studio u nemačkoj, nisam znao.

Nighty
2.8.2011, 15:23
Ne razumem taj hate prema DLC-ovima. Ne vidim šta je loše u tome da redovno dobijate male doze svežeg sadržaja za igru, recimo svakih mesec-dva. A i nije kao da vas neko primorava da kupujete DLC i da je bilo koja igra neigriva bez njega.

- Лоше је то што кошта.

- Пре свега за DLC ми је потребна активна конекција (мада није ми то проблем).

- Разумем да постоје печеви као и експанзије (рецимо као за Red Alert 2 - Yuri's Revenge).

Нису сви DLC исти, напротив, али ми је заиста безвезе да себе обавезујем на једну игру и ишчекујем нови DLC и слично. Волим када играм игру да је пређем и знам да сам је прешао, а не да ми убацују неке од битнијих аспеката приче или сл у игру.

Исто као када би у књигу коју прочитам убацили још пар страница. Што би рек'о мој ортак - ''ниђе везе''.

dario_cile
2.8.2011, 15:24
Huh, prvi put čujem da imaju studio u nemačkoj, nisam znao.

sreca pa sam ti ja rekao,zivio bi u neizvjesnoti :kreza:

Mare911
2.8.2011, 17:10
http://img215.imageshack.us/img215/1094/shutupandtakemymoneyn12.jpg

Doolio
2.8.2011, 18:34
Па не тера те нико ништа да купиш, мислим, тај аргумент је логичка погрешка на сличан начин као и ''није динамит зао, људи су зли'', није, динамит је ствар, али у овом универзуму на овој планети су људи који су конструисани тако и тако и хипотетичка анализа не представља аргументацију кад гледамо праксу и стварност. Маркетинг је кваран и ослања се на ''не морате ви'' премису као да је то довољно за ограђивање од свих фактора. Не морамо ни Диабло да пазаримо ако нам се не свиђа оно што он као такав представља, али кад бисмо те тезе презентовали кад год се појави критика неког концепта, онда једноставно боље да не дискутујемо ни о чему.

Ствар је у томе што игра изађе 150 евра уместо 50. Погледај шта су урадили са Старџом и кампањама. ''Имамо само Теранску кампању, ал је екстра мајке ми'', шта ме брига што је екстра, добио сам трећину игре за велике паре, а радили су на њој годинама...
Наравно да нико никог ништа не тера, али то не мења чињеницу да је неко ****************************************р.

Pre sam mislio da je Electronic Arts najveća štala u igračkoj industriji... a sad kad vidim u šta su se Activision i Blizzard pretvorili i kako su se lepo našli... neverovatno

Тhe master is about to be surpassed by the student.
Aко ништа, бар ми је лепо док ме кара Близард, имају добре игре, кад те кара ЕА, није ти ни лепо, само си каран. Е сад, дајем прогнозу да ће још Диабло 3 бити готиван и онда довиђења игре, здраво корпорацијски избљувци, тако да ће нам бити ружно ко год да нас зајаше. Близард и Активижн су светлосном брзином стигли ЕА и ускоро ће их престићи, мада ће им требати доста да нагомилају толико упропаштених франшиза, али ће то надоместити уништавањем мањег броја елитних франшиза, што му дође на исто:)

Jon Snow
2.8.2011, 18:51
добио сам трећину игре за велике паре, а радили су на њој годинама...
:)
Ne, dobio si prvoklasni AAA naslov sa odličnom SP kampanjom koja traje dosta duže od prosečne SP kampanje za većinu drugih igara danas, bez obzira na žanr. I, dobio si full multplejer komponentu igre koja je ionako njen glavni selling point.
Kak ste vi PC-only igrači nezahvalni.

Doolio
2.8.2011, 19:03
Никако се не слажем са тим, али добро, пошто ти је такав тон, драго ми је што смо привели крају разговор:)
Човек је медијум, зна на чему се све играм гајби.

DBrave
2.8.2011, 19:15
Ne, dobio si prvoklasni AAA naslov sa odličnom SP kampanjom koja traje dosta duže od prosečne SP kampanje za većinu drugih igara danas, bez obzira na žanr. I, dobio si full multplejer komponentu igre koja je ionako njen glavni selling point.
Kak ste vi PC-only igrači nezahvalni.

Pa sad, moze se gledati i tako (ipak SC jeste u sustini multiplejer igra) ALI ipak ima gomila igraca koji zele da igraju samo kampanju, jer vole pricu i ceo taj lore. A ovo je prilicno nefer prema njima.
Warcraft 3 je bio MNOOOOGO bolji i posteniji prema SP igracima. 4 Rase, svaka ima svoju (solidno dugacku) kampanju, sa lepim sinematicima. I onda ekspanzija bogata sadrzajem.
Ovo ipak po meni nije fer.

A sada lepo zamisli da je Blizzard izdao Starcraft 2 sa tri kampanje, od kojih je svaka priblizno dugacka kao teranska. Mislis da je nerealno ?!? Ja kazem da nije, a svako zivi bi dizao Blizz u nebesa.

Jesu mi najdrazi razvojni tim od kad znam za igre, i sve sto izdaju jeste kvalitetno. Ali da su alavi na pare, jesu.

Nighty
2.8.2011, 20:42
Близард ће у мојим очима порасти онда када буду наставили насилно прекинут Frozen Throne, када буду навели да је Илидан, односно Артас мртав чисто због WoW фанбојза и фангрлза као и да направе Warcraft IV који ће бити RTS с RPG елементима, као и до сад.

Ал', ту нема новца. Уништили су једну од најлепших прича видео-игара да би се напунила гуза халапљивим вовашима :eek:

I wanna kill Illidan! I wanna Kill LichKing! :icon_evil:icon_evil

И SC 2 је претежно ништаван без кампања које укључују Protoss, односно Кериган (још једна од одличних прича). Него, долазе у експанзијама! Које ће највероватније бити DLC. И коштаће ђаво и по.:rolleyes:

Једини проблем јесте у томе што је Blizzard квалитетан по питању прича, али оно шта су нам дали су мрвице онога шта би требало да нам дају за те паре које се плате. Буквално се живи од мрвица зато што једна добра видео-игра изађе сваке пресушне, а и оне које се дуго очекују једноставно преседну људима и очекивања не буду испуњена.

Wastelander
2.8.2011, 21:25
Samo izrachunajte sve 3 kampanje koliko traju iz SC1 u odnosu na SC2, i dobicete porazavajucu chinjenicu da ste za debele pare odrani za single player komponentu.

O buducim konstant online fazonima za D3 i da ne pricham. Ali ako volite da vas *censored* ko mlade majmune, samo izvolite.

Toga ce tek biti na pretek u buducim isfronclanim "AAA" naslovima.

wolf88
4.8.2011, 16:31
Diablo na Twitteru:

Diablo 3 beta test approaches! Please make sure your Battle.net and Beta Profile information is up to date: http://ow.ly/5UGDP

Znaci, jos malo do pocetka bete, nadam se da cu biti pozvan :D

SobeR
4.8.2011, 17:56
Diablo na Twitteru:

Diablo 3 beta test approaches! Please make sure your Battle.net and Beta Profile information is up to date: http://ow.ly/5UGDP

Znaci, jos malo do pocetka bete, nadam se da cu biti pozvan :D

Imas neki Blizzardov original?

Budimir_Trajkovic
4.8.2011, 18:14
Nisu potrebni Blizzardovi originali da bi se dobilo učešće u beti. S druge strane svakako da su poželjni :D

wolf88
4.8.2011, 18:21
imas neki blizzardov original?

D2+lod, W3+tft, SC+bw :D

P.S. Svi su registrovani na BNetu.

SobeR
4.8.2011, 20:28
Nisu potrebni Blizzardovi originali da bi se dobilo učešće u beti. S druge strane svakako da su poželjni :D

vrlo su potrebni i potrebno je na b-netu prijaviti se za betu !

DBrave
4.8.2011, 23:42
da moras da imas bar 1 original.
E sad fora je sto mislm da mozes da se prijavis i ako registrujes onaj trial za WoW na BNetu, pa kao sa tim.
Znam da smo za SC2 betu kao od sale dobijali kljuceve mi koji smo imali SC1 ili WAR3 registrovane igre...

Budimir_Trajkovic
5.8.2011, 0:17
vrlo su potrebni i potrebno je na b-netu prijaviti se za betu !
Stihoklepac :D
Moja greška, potrebna je makar jedna igra:
In order for a Battle.net account to be able to opt in to upcoming beta tests, you must have at least one of the below Blizzard Entertainment games attached to the account. Please note that the World of Warcraft or StarCraft II Starter Editions do not count toward this requirement.

Uruk
5.8.2011, 9:40
Sto se tice hack&slash pretpostavljam da cu pikati malo Torchlight 2 ako izadje.
... sprema se i Grim Down (http://www.grimdawn.com/about.php) ... mislim da je isto u nekoj fazi testiranja.

seph1rot
6.8.2011, 11:43
... sprema se i Grim Down (http://www.grimdawn.com/about.php) ... mislim da je isto u nekoj fazi testiranja.
Igra se zove Grim Dawn a ne Grim Down... I realno činjenica je da nema šanse da se ta igra i Torchlight 2 mere sa Diablo 3 jer to su mali indie naslovi koji ne izgledaju previše zanimljivo!

Budimir_Trajkovic
6.8.2011, 13:03
Igra se zove Grim Dawn a ne Grim Down... I realno činjenica je da nema šanse da se ta igra i Torchlight 2 mere sa Diablo 3 jer to su mali indie naslovi koji ne izgledaju previše zanimljivo!

Torchlight II je sve samo ne indie naslov :p
I izgleda više nego zanimljivo :p

Rocker
6.8.2011, 15:22
A tema je Diablo 3. :cool:

Budite malo uviđavni, jer se svaki novi post u temi s nestrpljenjem očekuje u nadi da će doneti koju svežu vest u vezi sa D3, a vi tu tupite o nekim drugim igrama. :rolleyes: Ako nema tema, otvorite ih pa tamo nastavite priču o njima.

Apostrof
12.8.2011, 10:08
Jay Wilson Interview (http://www.youtube.com/watch?v=_E452S_fJwA&feature=player_embedded)

Malkice sam razocaran, kaze da su resili da ne prave od D3 e-sport, da ne bi morali da balansiraju igru oko PvP-a i tako zeznu PvE (sto je ok, naucili su nesto iz WoW-a), a onda prica o PvP arenama i kako imaju poseban sistem da menjaju dmg, cd, range i sl. skilovima u areni i u klasicnom PvE okruzenju.

Sad ako vec imaju arenu i matchmaking sistem, kao i mogucnost da veoma lako prave balans za PvP a da uopste ne uticu na PvE, nije mi uopste jasno zasto su odustali od ranked meceva i sl.

Srz D2 bile su dve stvari (na BattleNET-u naravno, SP je druga prica) trgovina i PvP. Trgujes stvarima da napravis lika koji moze uspesno da PvP-uje. Trgovinu su po meni upropastili sa aukcijskom kucom u kojoj mozes da kupujes za pravu lovu. Sad, jeste da i D2 uopste nije imao nikakvu podrsku za PvP, ali opet obzirom da gomila ljudi koja i dalje igra D2 upravo zbog PvP-a zeli neki ozbiljniji sistem nije mi jasno zasto odbijaju, pogotovu zato sto imaju sistem za matchmaking, kao i sistem da menjaju skilove posebno za arenu a posebno za PvE.

Sceko
12.8.2011, 13:34
Zna li iko kad ce Beta?

Budimir_Trajkovic
12.8.2011, 14:00
Zna li iko kad ce Beta?
Vrlo uskoro :D
Niko osim onih iz Blizzarda ne zna tačan datum ;)

Asmodeus
12.8.2011, 15:51
By Yahosh, koji je postovao ovo u Diablo (1 i 2) temi:
http://img844.imageshack.us/img844/2029/dbm0t.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/dbm0t.jpg/)

SobeR
18.8.2011, 22:45
Verovatno ste culi al ajd da napisem...
Postojace i Inferno tezina igre koja ce se otvarati posle zavrsene igre na hell nivou tezine.

Jay Wilson potvrdio izlazak Bete u Septembru.

http://diablo3.gamona.de/2011/08/18/gamescom-interview-mit-jay-wilson/

Jon Snow
19.8.2011, 21:40
http://gamerant.com/diablo-3-console-version-all-butconfirmed-blizzard-dyce-100611/
Today, we’re trying to build the best console team at Blizzard. We’re looking for programmers, designers, artists who think their dream job would be to bring Diablo to the console. Trust me, it is a dream job. “All I can say is it’s going to be awesome. Stay tuned.”

:tapsh:

Andross
19.8.2011, 21:52
Bas me zanima kako ce izgledati taj usporeni i little bit dumbed down Diablo 3 :)

nameless1
19.8.2011, 22:12
http://gamerant.com/diablo-3-console-version-all-butconfirmed-blizzard-dyce-100611/

:tapsh:

Znaci Blizz odlucio da pravi Diablo za debile!:aplauz:

Vulee
19.8.2011, 22:15
Ipak im nisu dosta pretplate od WoW-a, sad se valja probijati i na konzolaško tržište... :kreza:

Bascelik
19.8.2011, 23:01
Znaci Blizz odlucio da pravi Diablo za debile!:aplauz:
Veci je problem sto neki debili prave Diabla.
Dovoljno je pogledati ova dva trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=1uT2mrL8F0w&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=WByqPqwBrzs&feature=grec_index

Mrtva trka, ne zna se koji je gluplji... :mad:

PS
ovo je ipak vrhunac gluposti

High life
19.8.2011, 23:03
Znaci Blizz odlucio da pravi Diablo za debile!:aplauz:


Ne budi bezobrazan...

Andross
19.8.2011, 23:06
Sta je bezobrazan, realno gledano kako ne debilizovati point&click H&S da bi mogao da se igra preko joypad-a?

Krilce
19.8.2011, 23:17
:boodala:Sta su uvadili??!!

High life
19.8.2011, 23:19
realno gledano kako ne debilizovati point&click H&S da bi mogao da se igra preko joypad-a?

Odigraj Diablo 1 ili Torchlight na konzoli pa vidi kako. Uostalom, ko da H&S igre imaju neki za***** system komandi pa da ih je tesko prebaciti na joypad.

Bascelik
19.8.2011, 23:23
Mada je i ovo genijalno. Zombiji iskacu iz zemlje i naskacu jedni drugima na ramena, da bi onda pali na protivnike :paranoia:

PS
@High life
To sto neka igra izlazi pored PC-a i za konzole ne mora da znaci nista lose,ali svakako nikada ne donosi nista dobro...

nameless1
19.8.2011, 23:29
Haha, ovo sa letecim zombijima je priceless!:rofl:

testera
20.8.2011, 0:10
Jel stvarno neko mislio da Blizz nece izbaciti Diabla na konzole? Pa ja da sam u Blizzu bi i ako sam okoreli protivnik konzola zagovarao takav potez, da bi zgrnuo jos gomilu para. Ljudi ne zivi se od stare slave i od vazduha vec od zelembaca.

SobeR
20.8.2011, 0:14
Veci je problem sto neki debili prave Diabla.
Dovoljno je pogledati ova dva trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=1uT2mrL8F0w&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=WByqPqwBrzs&feature=grec_index

Mrtva trka, ne zna se koji je gluplji... :mad:

PS
ovo je ipak vrhunac gluposti

Ne vidim nista glupo u ovim trejlerima, a ako vam se nesvidja D3 sto u opste svracate u temu?

Krilce
20.8.2011, 0:25
Zato sto su mnogi odavde ljubitelji prva dva dela, i zato sto su mnogi puno ocekivali od ove igre. Videcemo kako ce na kraju ispasti.

SobeR
20.8.2011, 0:30
i ja sam ljubitelj prva dva dela i ne vidim nista pogresno u trecem. Nemojte vecito da trazite dlaku u jajetu.

High life
20.8.2011, 0:45
PS
@High life
To sto neka igra izlazi pored PC-a i za konzole ne mora da znaci nista lose,ali svakako nikada ne donosi nista dobro...


Veruj mi, ne zelis scenario u kome bi izdavaci morali da biraju izmedju PC-a i konzola.

DBrave
20.8.2011, 0:55
ali zar nije i Diablo 1 mogao da se igra na Sony Playstationu 1 ?

Rocker
20.8.2011, 1:09
PS
ovo je ipak vrhunac gluposti

Ako je Keriganka nosila štikle koje joj rastu iz nogu, može vala i ova! :to_care:

A ovo sa zombijima-cirkuzantima je :rofl:

High life
20.8.2011, 2:54
ali zar nije i Diablo 1 mogao da se igra na Sony Playstationu 1 ?



Mogao je, ali to iz nekog razloga svi uporno ignorisu.

Ne znam kakva ce biti situacija sa Diablom 3, ali Torchlight su odlicno preneli na gamepad. Mnogo je udobnije za ruke, a narocito za prste. U pocetku je malo cudno, kao da igras neku sasvim drugu igru, ali brzo se naviknes.

bokela
20.8.2011, 5:55
Jel neko dobio beta invite?

Budimir_Trajkovic
20.8.2011, 7:13
Jel neko dobio beta invite?
Zar su već krenule pozivnice?? Zašto bi delili pozivnice kad još nije potvrđen datum početka bete? :icon_scra

Jon Snow
20.8.2011, 8:43
Mislim da je prvi Diablo čak i kod nas bio jednako igran na i PC-ju i na Playstationu.;)

Ne znam kakva ce biti situacija sa Diablom 3, ali Torchlight su odlicno preneli na gamepad. Mnogo je udobnije za ruke, a narocito za prste. U pocetku je malo cudno, kao da igras neku sasvim drugu igru, ali brzo se naviknes.
Tu je i Sacred 2 (od novijih igara), imao sam priliku da ga igram i na PC-ju i na Xbox-u i igra je zaista daleko ugodnija, zabavnija za igranje na gamepadu. Ovde zaboravljaju da postoji i dobar broj ovakvih igara koje su razvijane ekskluzivno za konzole i koje su postigle ogroman uspeh, na primer Dark Alliance serijal.
Ne postoji ni jedan razlog za to da D3 ne izađe za konzole a i Blizz i sami igrači će imati koristi od toga da izađe za konzole.;)

Krilce
20.8.2011, 9:00
Kakve ce koristi imati PC igraci ako igra bude izasla na konzole? A Blizzard ce imati, jer ce zgrtati ogromne pare.

Bascelik
20.8.2011, 10:14
Ne vidim nista glupo u ovim trejlerima. Nemojte vecito da trazite dlaku u jajetu.
Niko ne trazi dlaku u jajetu samo neki ljudi nemaju nikakvog ukusa pa ce progutati sve sto nosi ime Diablo 3. Ti traileri su na nivou mocnih rendzera i nemaju apsolutno nikakve veze sa prva dva diabla. Po mnogo cemu: retardiranim dijalozima (aka mocni rendzeri), stikle, automatski samostreli, borba u stilu retardiranih japanskih crtaca za decu ispod 10 godina...

Podseti se Diabla 1/2 malo...
http://www.youtube.com/watch?v=w44SmMFy5Dc
http://www.youtube.com/watch?v=sRhY5OXtLd0

ma neeee, nikakve razlike nema izmedju D1/2 i D3 stila :facepalm

LoshMeeBre
20.8.2011, 10:54
Ako je Keriganka nosila štikle koje joj rastu iz nogu, može vala i ova! :to_care:

Pa sta, to joj je primarna sexualna karakteristika :D

Nego mene stvarno interesuje kako se igra Diablo sa gamepad-om O.o U stilu top-down shoot-em-up igara?

Krilce
20.8.2011, 11:22
Konzlole ili PC, i dalje stoji da su ovi traileri ocajni, i da vise podsecaju na japanske nindza crtace (nemam licno nista protiv njih), nego sto imaju smek kakav su imala prva dva dela. Bas kao sto je neko napisao u komentarima, da li je ovo Zmajeva kugla ili Diablo?

Bascelik
20.8.2011, 12:06
A pazite Diabla sto se promenio ,skratio rogove i tako to, pedikir,manikir :D

http://mitarn.files.wordpress.com/2010/12/diablo_glowei006c.jpg

SobeR
20.8.2011, 14:28
Niko ne trazi dlaku u jajetu samo neki ljudi nemaju nikakvog ukusa pa ce progutati sve sto nosi ime Diablo 3. Ti traileri su na nivou mocnih rendzera i nemaju apsolutno nikakve veze sa prva dva diabla. Po mnogo cemu: retardiranim dijalozima (aka mocni rendzeri), stikle, automatski samostreli, borba u stilu retardiranih japanskih crtaca za decu ispod 10 godina...

Podseti se Diabla 1/2 malo...
http://www.youtube.com/watch?v=w44SmMFy5Dc
http://www.youtube.com/watch?v=sRhY5OXtLd0

ma neeee, nikakve razlike nema izmedju D1/2 i D3 stila :facepalm

Razlike u stilu ima ali ne mozes ocekivati da bude sve isto kao pre 20 godina. I mislim da trazis dlaku u jajetu.
Grafickom dizajnu D3 nista ne fali, mogao je izgledati mnogo gore, kao npr torchlight. U vreme danasnjih trash igara D3 je prava stvar i upravo ono sto je nedostajalo, igra sa odlicnim gameplayom i odlicnom atmosferom.

Opet kazem, ako ti se nesvidja igraj nesto drugo i nadji neku drugu temu na forumu.

Sir Spamalot
20.8.2011, 14:42
Ako ovo bude cist prosek, bice super. Skoro sam probao Dungeon Siege 3, strasno.
Bice D3 bolji sigurno, samo mi se ne svidja u kom pravcu sve ovo ide.
A i graficki stil mu ne ide u prilog, ajde bre, jos malo pa ce da imaju siljate frizure...

Zuzu
20.8.2011, 14:45
A pazite Diabla sto se promenio ,skratio rogove i tako to, pedikir,manikir :D

http://mitarn.files.wordpress.com/2010/12/diablo_glowei006c.jpg




Ako ti smeta "pedikir i manikir" a ti namesti rezoluciju na 800*600 i resen problem..... Igra izgleda odlicno i normalno je da napreduje graficki sa godinama. Ja da se pitam stavio bi mu i po koji mladez, i koju dlaku da strci iz usiju, kad se vec moze. S obzirom ko radi ovu igru ne sumljam u gameplay i atmosferu! :dzavo:

Krilce
20.8.2011, 14:45
Razlike u stilu ima ali ne mozes ocekivati da bude sve isto kao pre 20 godina. I mislim da trazis dlaku u jajetu.
Grafickom dizajnu D3 nista ne fali, mogao je izgledati mnogo gore, kao npr torchlight. U vreme danasnjih trash igara D3 je prava stvar i upravo ono sto je nedostajalo, igra sa odlicnim gameplayom i odlicnom atmosferom.

Opet kazem, ako ti se nesvidja igraj nesto drugo i nadji neku drugu temu na forumu.

Kad kazes Diablo, onda mislis na mracnu atmosferu, kao sto je bilo prezentovano u trailerima, a i u samim igrama. Ovde traileri, kao sto sam rekao, izgledaju poput japanskih crtaca, sto ne ide u prilog atmosferi koju je gradio Diablo.

Bascelik
20.8.2011, 14:47
Opet kazem, ako ti se nesvidja igraj nesto drugo i nadji neku drugu temu na forumu.
Naravno, ostavicemo temu tebi da se divis igri do imbecilnosti.

i normalno je da napreduje graficki sa godinama.
I jeste normalno (iako igra za danasnje standarde ne izgleda nista specijalno),ali si promasio poentu. Nije stvar u grafici ,nego u samom izgledu diabla. Menjao se i u Diablu 2,ali je i dalje licio na Diabla. Ovo ovde ne lici na Diabla iz prva dva dela.

Asmodeus
20.8.2011, 15:06
Ajde smanjite doživljaj, zvučite k'o ucveljene šiparice! Sve vam smeta.
Ovi trejleri za klase, kojih verovatno neće ni biti u igrama, možda deluju cartoony, ali HD cinematici će sigurno biti ozbiljni, kao što je ovaj:
Šta, Diablo vam ne izgleda dovoljno strašno?
http://www.youtube.com/watch?v=sc54_bK604s&t=1m44s

Zuzu
20.8.2011, 15:07
Naravno, ostavicemo temu tebi da se divis igri do imbecilnosti.


I jeste normalno (iako igra za danasnje standarde ne izgleda nista specijalno),ali si promasio poentu. Nije stvar u grafici ,nego u samom izgledu diabla. Menjao se i u Diablu 2,ali je i dalje licio na Diabla. Ovo ovde ne lici na Diabla iz prva dva dela.

A sto bi morao da lici ?
Ni ja ne licim na sebe od pre 20 godina pa nemora ni on ;) . Sminka je sminka, ovu igru krasi atmosfera i to je ono sto je vazno i sto ce te ili nece zakucati za stolicu. Moja poenta je, da je nepotrebno unapred pljuvati po necem sto jos niko nije probao, sacekajmo betu pa polako.
Ovo pricam iz licnog iskustva jer sam napravio takvu gresku kod Battlefield Bad Company2 igre gde sam osuo drvlje i kamenje iz "100 razloga" sto grafickih sto gameplaya da bi se kasnije ujeo za jezik i postao VELIKI fan... :o

Marko Radonjic
20.8.2011, 15:08
Šta, Diablo vam ne izgleda dovoljno strašno?
http://www.youtube.com/watch?v=sc54_bK604s&t=1m44s

NE...

Asmodeus
20.8.2011, 15:17
Zakeraš mnogo...

Krilce
20.8.2011, 15:23
A sto bi morao da lici ?
Ni ja ne licim na sebe od pre 20 godina pa nemora ni on ;) . Sminka je sminka, ovu igru krasi atmosfera i to je ono sto je vazno i sto ce te ili nece zakucati za stolicu. Moja poenta je, da je nepotrebno unapred pljuvati po necem sto jos niko nije probao, sacekajmo betu pa polako.
Ovo pricam iz licnog iskustva jer sam napravio takvu gresku kod Battlefield Bad Company2 igre gde sam osuo drvlje i kamenje iz "100 razloga" sto grafickih sto gameplaya da bi se kasnije ujeo za jezik i postao VELIKI fan... :o

Uz ovakvu grafiku ne ide atmosfera kakvu bi jedan Diablo trebalo da ima. Naravno, tek treba da se vidi na sta ce ovo liciti, ali mi se za sada ne svidja. Potpuno subjektivno.

Bascelik
20.8.2011, 15:24
Šta, Diablo vam ne izgleda dovoljno strašno?

Samo ne lici na sebe, dovoljno.
http://www.gamegoldies.org/old_game_files/2010/02/diablo/diablo1-credits.jpg
http://img.brothersoft.com/screenshots/softimage/d/diablo_ii-71656-1249881540.jpeg
Da nista ne pise, za prvu sliku bi znao da je to Diablo, za drugu isto, a za trecu da nisu napisali da je diablo i da ga nisu najavili, bez problema bi mogao da prodje kao jos jedan lik iz Warcrafta ili kao nekakav zerg.... pogotovo ako bi izbacili vatru.

A sto bi morao da lici ?
Hm... zato sto je to centralna figura serijala, po kojoj serijal i nosi ime? Mada postujem to sto tebi to ne smeta, to je tvoje pravo,ali mnogima smeta ta glupost.

Moja poenta je, da je nepotrebno unapred pljuvati po necem sto jos niko nije probao,
A ko to radi? Nisam video da se neko ovde zali na sam gameplay.

PS
mada sam negde nasao na netu da izgled diabla u trojci jos nije kompletiran 100% tako da je moguce da ce biti izmena...

Asmodeus
20.8.2011, 15:33
Ok, kapiram, ikonografija je promenjena, navikli ste na Diabla iz D1 i D2, ja pošto nisam igrao meni ne smeta, ali stilski i grafički ovaj "novi" Diablo izgleda 10x kvalitetnije i ozbiljnije od prethodnih modela, koji izgledaju naivno, kao da su izašli iz B production filmova. Inače, nije toliki big deal da bi dizali frku kao što dižete.
Inače, skoro sve Blizzardove igre pate od promene likova kroz nastavke, u WC3 i FT Malfurion i Illidan Stormrage, u SC2 Raynor, u D3 Diablo, pa ne vidim da je toliko strašno.

High life
20.8.2011, 15:34
A sto bi morao da lici ?
Ni ja ne licim na sebe od pre 20 godina pa nemora ni on ;) . Sminka je sminka, ovu igru krasi atmosfera i to je ono sto je vazno i sto ce te ili nece zakucati za stolicu. Moja poenta je, da je nepotrebno unapred pljuvati po necem sto jos niko nije probao, sacekajmo betu pa polako.
Ovo pricam iz licnog iskustva jer sam napravio takvu gresku kod Battlefield Bad Company2 igre gde sam osuo drvlje i kamenje iz "100 razloga" sto grafickih sto gameplaya da bi se kasnije ujeo za jezik i postao VELIKI fan... :o



Ovo nema veze sa time dali si probao igru ili ne. U pitanju je kreativni stil (narodski receno - art direction), koji moze da se oceni i na malom uzorku.

Ok, kapiram, ikonografija je promenjena, navikli ste na Diabla iz D1 i D2, ja pošto nisam igrao meni ne smeta, ali stilski i grafički ovaj "novi" Diablo izgleda 10x kvalitetnije i ozbiljnije od prethodnih modela, koji izgledaju naivno, kao da su izašli iz B production filmova.

Molim te, objasni mi - naivno, kvalitetno i ozbiljno.

Asmodeus
20.8.2011, 15:45
Ako si pratio na časovima likovne kulture u srednjoj školi/gimnaziji, nema potrebe da ti objašnjavam. Bez uvrede...

High life
20.8.2011, 16:09
Ako si pratio na časovima likovne kulture u srednjoj školi/gimnaziji, nema potrebe da ti objašnjavam. Bez uvrede...



Kao prvo, umetnost nema kvalitet. Kvalitet je vezan za objektivna svojstva i okolnosti. Salama npr. moze da bude manjeg ili veceg kvaliteta, kreativni stil ne.

Kreativni stil moze da bude stilski inovativan, originalan, autentican, derivativan, kicast, sund, sklon apstrakciji, sklon detaljima itd. Na osnovu tih osobina, utvrdjuje se umetnicka vrednost, koji je opet subjektivna ocena.
Kvalitet se u slucaju umetnosti jedino moze odnositi na kvalitet samog zanatskog uratka, ali on je ovde van teme jer pricamo o kreativnom stilu.
Ovo je inace namenjeno i svim ostalim koji rec kvalitet upotrebljavaju u kontekstu ocenjivanja igara, filmova, muzike itd.


A ovo "naivniji" i "ozbiljniji" nema nikakav kontekst. Naivan i ozbiljan u kom smislu, u odnosu na sta ?

Doolio
20.8.2011, 16:20
Сад и ти... знаш шта је хтео да каже, хваташ га на семантику, каква је корист од тога...
Ја се са њим не слажем, али небитно.

Rocker
20.8.2011, 16:58
Stvar je u tome što čovek nije igrao prva dva dela, a nama soli pamet! :rolleyes:

Da, animacija Diabla iz prvog dela igre zaista izgleda kao da je iz neke B produkcije, ako zanemarimo činjenicu da je ista stara punih 15 godina! :facepalm

Šmek i atmosfera su žestoko promenjeni, sudeći po ovim snimcima koje smo imali prilike do sada da vidimo. I to su promenjeni na GORE, zbog toga i kukamo. Diablo je bio mračan i prilično jeziv na trenutke. A ovde trče zečevi po livadi dok se junaci šibaju sa protivnicima. Sve izgleda kao crtani film za sitnu decu. Blizzard ne samo da je postao alav na pare koje će mu doneti konzolne verzije, nego očigledno hoće da manje brutalnom atmosferom dobije niži rejting cenzora, pa će igra dobiti maximalno 7+ rejting. U prvom delu igre smo viđali krv na sve strane, čudovištima su često letele glave, bilo je ljudi nabijenih na kolac i to potpuno golih, a bilo je isto tako za mlađe uzraste neprikladnih sisatih demona (succubus i ostale). A sad ništa od svega toga, tako da će igru moći da igraju i dečica, da bi i njima uzeli pare.

Mada se i dalje nadam je sve što smo do sada videli opipavanje pulsa i da zato planiraju betu. Da eventualno nešto poprave ako bude dovoljan broj negativnih komentara nas "tradicionalista". Zato i treba pljuvati ovakav Diablo, ne bi li neko iz Blizarda čuo i nešto uradio po tom pitanju. Možda nema svrhe to raditi na SK forumu, ali na stranim popularnim gejmerskim forumima i te kako ima!

SobeR
20.8.2011, 17:43
Ono sto sam ja voleo kod D1 i D2 je gameplay, a to kako je igra izgledala mi je bilo manje bitno. Cak mi se grafika i nije dopadala ali je gameplay bio odlican. Ovo vazi za sve igre koje igram, grafika mi NIJE na prvom mestu. Evo na primer Frozen Synapse nema nikakvu grafiku a igra mi je EXTRA. Tako i za D3 mi je bitan gameplay i atmosfera a koliko vidim iz snimaka to ce biti bas kako treba. Nije mi bitan izgled samog Diabla, moze da bude i zelen, a ljudi nabijeni na kolac u igrama mi i nisu nesto strasni.

Nighty
20.8.2011, 17:44
pa sta, to joj je primarna sexualna karakteristika :d

nego mene stvarno interesuje kako se igra diablo sa gamepad-om o.o u stilu top-down shoot-em-up igara?

Било би јако глупо играти ову игру на играчком систему (конзоли) исто као и играти pes 06 (рецимо) на тастатури. Нека се нико не увреди, чисто кажем).

Diablo 3 изгледа сасвим задовољавајуће. Нејасне су ми жалопојке поводом сваке ситнице. Не би требало очекивати Diablo 2 већ Diablo 3.

Doolio
20.8.2011, 17:47
Рокер:

Ја се са свим тим слажем, само сам коментарисао прилаз расправи:)

Што се теме тиче, не знам, очекивао сам овакве ствари од тројке јер је то неки природни пут који је зачет још са двојком (мада, скок са кеца на двојку је мањи него са двојке на тројку, али то се може приписати и временском размаку - да је ово петица, имали бисмо тројку и четворку као међуступњеве).
Тако да ја лично нисам изненађен, а нисам ни сморен јер сам једноставно прежалио те ствари још пре неколико година, тако да сам сад у фазону да или ћу да играм и да ми буде лепо или нећу ни да играм, а одабрао сам ово прво:)
Ја против Активижнизације и Електроникартсације Близарда не могу осим да не играм њихове игре, а некако трипујем да ће Д3 ипак да ебе кеве кад се све узме у обзир, па сам набацио помирљиви мајндсет:) Ко зна, можда Д3 буде Близардова лабудова песма (што се тиче квалитета, не зараде). Мада, људи се данас ложе на десете ствари, на овом форуму ће за десет година у топ10 људи стављати Diablo 5: lollypop edition и Mass Effect 6 the non-interactive choiceless edition, као и Lands of lore 6: non-inventory xbox5 edition.


Собер:

Реално, и то је тачно. Често људи развију Павловљев рефлекс за те ствари и онда одбацују промене. То ми се десило са гомилом игара (МК3 рецимо), па кад сам се навикао, видео сам да је просто објективно боља игра од двојке, али је требало проћи тај иницијални шок за систем. Верујем да ће наша искуства са Д3 бити у стилу ''хрмпф, нећу да играм ово шаренило... па добро, да пробам... хм, види ово што је добро... ТАЈ РАД, ДОЂИ ВАМО МАЛИ ДЕМОНЧИЋУ!

Bascelik
20.8.2011, 17:48
To sto su za nekog sitnice, za drugog su jako bitne stvari. Bas je izgled Diabla sitnica...

али то се може приписати и временском размаку
Zapravo, to mozes da pripises samo drugom razvojnom timu...

On August 1, 2005, Blizzard Entertainment announced the closure of Blizzard North. A key reason for the closure was Blizzard North's poor development of what was to be Diablo III which did not meet the expectations of Vivendi.

Tako da to nisu nikakve zalopojke ili potrage za dlakom u jajetu, nego skroz realno vidjenje stvari...

Nighty
20.8.2011, 17:54
Мени Diablo 3 портрет изгледа усклађено према данашњем добу и данашњем времену.

Уосталом, говоримо о Диаблу који може да се материјализује и као печурка, што се мене тиче.

Ја сам туговао за тим што су уклонили Илидана или Артаса из Warcraft будућности, али ово су ипак изузетне ситнице које нису претежно велике. Уосталом, није готово, можда и промене. Big deal.:rolleyes:

Asmodeus
20.8.2011, 17:56
@High Life:
To što se hvataš za termine i baviš teorijom sa wiki-ja je lepo i za pohvalu, ali znaš ti šta sam ja hteo da kažem, kao sto kaže Doolio.

Pominjes umetničke stilove koji su prisutni u slikarstvu u istoj rečenici sa Diablom??
40773
40774
Ovo ima umetničku vrednost koju treba akademski analizirati?
Get outa here!

Jednostavno gledam ih sa produkcione vrednosti igara i filmova, a ako ćemo da igramo po tvome, i stilski bar po sklonosti ka detaljima, skladu elemenata i kompoziciji za koplje ispred prva dva!
Sa tog aspekta produkciona vrednost ili što ne reći kvalitet (termin koji ti tumačiš kanonski kao svojstvo objekata) je na strani diabla iz trojke.
Edit:
Kao što sam već napomenuo u prethodnom postu, razumem da vam se ne sviđa menjanje ličnog opisa diabla, ali to nije "big deal", naročito što dolazi od Blizzarda, kome je to postala praksa u poslednje vreme.

Atmosferu u igri i nivo gore-a u igri, koju nisam spominjao, neću da komentarišem niti sam kome "solio pamet", kako kaže Rocker. Samo pričam o onim stvarima koje sam video i uporedio sa istim iz pređašnjih delova.

Krilce
20.8.2011, 17:57
Ono sto sam ja voleo kod D1 i D2 je gameplay, a to kako je igra izgledala mi je bilo manje bitno. Cak mi se grafika i nije dopadala ali je gameplay bio odlican. Ovo vazi za sve igre koje igram, grafika mi NIJE na prvom mestu. Evo na primer Frozen Synapse nema nikakvu grafiku a igra mi je EXTRA. Tako i za D3 mi je bitan gameplay i atmosfera a koliko vidim iz snimaka to ce biti bas kako treba. Nije mi bitan izgled samog Diabla, moze da bude i zelen, a ljudi nabijeni na kolac u igrama mi i nisu nesto strasni.

Mesas kvalitet grafike i stil. Sto se mene tice, mogu modeli da imaju milione poligona i detaljne teksture, ali kada se stil u potpunosti promeni, to je vec druga prica. Na atmosferu ne uticu poligoni, vec stil, kao sto sam vec rekao. Ako vidis nage ljude nabijene na kolac (koliko god to morbidno zvucalo), onda je i atmosfera mracnija . Ako vidis da zecevi trce po polju, kao sto je neko vec rekao, onda atmosfera ne moze biti mracna = potpuno razlicita od prethodna 2 dela. Atmosferi doprinose stil grafike, muzika, dobra prica, itd.

Bascelik
20.8.2011, 18:07
Cinjenica je da mnoge stvari u Diablu 3 nisu uradjene kako treba, tj. ne onako kako su fanovi (dobar deo njih) ocekivali, sto je i logicno jer igru ne rade isti ljudi koji su radili prva dva dela.

Od prvog dana je bilo prituzbi (osnovanih) na WoWozaciju Diabla, da igra nije dovoljno mracna, na totalno debilne trailere itd.

Sada se vec preslo i na prodavnicu itema i arenu... pitanje je sta ce sve od toga biti...ali sigurno je da se smrad WoW-a oseca...

Doolio
20.8.2011, 18:09
Крилце:
Е, ал замисли зечеве који трче по пољу и мрмљају нешто на неком неразумљивом људском језику и мало мало, па стану и загледају се у тебе на пет секунди!
:d

Башчелик:
Нисам знао да је промењен тим... Мада, ипак мислим да то није једини разлог за овакав развој ствари, штавише, не мислим чак ни да је један од главних.

Nighty
20.8.2011, 18:11
То је sacred ^_^