PDA

Prikaži potpunu verziju : Visual Basic - Potrebna pomoc


bofi
1.10.2006, 17:48
Da li neko moze da mi kaze kako da u Visual Basic-u napisem Arkus Sinus, kojom komandom?!

VojaM
2.10.2006, 12:44
Zar nema? Nešto kao arcsin? Pazi, nisam toliko upućen u VB, ali u nekim drugim basicima dešavalo se da uopšte nema arkus sinus, ali ima arkus tangens. Iz arkus tangensa moguće je dobiti arkus sinus (potraži formulu, ja se ne sećam), nešto tipa (1-(arctg(x))^2)/2 ili slično.

voodoo_
2.10.2006, 13:57
Traži u helpu atan ili atn.

SomiKnight
2.10.2006, 15:50
Pa to je za tangens, za arcus sinus je asin komanda.

NenadN
2.10.2006, 19:14
asin ili arcsin ne postoji kao komanda. Ali se priseti matematike i veza izmedju sin i cos, tan i ctg-a i nacices odgovor. cista matematika

SomiKnight
5.10.2006, 1:17
Kako ne postoji? Ja doduse ne znam da radim u visual basicu ali sam kroz help nasao da ima asin. E sad ja imam verziju 2005 mozda nema u prethodnim. Elem kad stavim textbox i dugme i za dugme stavim TextBox1.Text = Math.Asin(0.5) da lepo rezultat 0,523598775598299. Doduse to je u radijanima ali eto ima. Poz.

MG-RAY
5.10.2006, 8:13
Kako ne postoji? Ja doduse ne znam da radim u visual basicu ali sam kroz help nasao da ima asin. E sad ja imam verziju 2005 mozda nema u prethodnim. Elem kad stavim textbox i dugme i za dugme stavim TextBox1.Text = Math.Asin(0.5) da lepo rezultat 0,523598775598299. Doduse to je u radijanima ali eto ima. Poz.

VB05 je .NET 2.0 nema mnogo veze (osim sintakse) sa VB6...:D

Public Function asin(ByVal p As Double) As Double
If (p > -1) And (p < 1) Then
asin = Atn(p / Sqr(1 - p * p))
ElseIf p = -1 Then
asin = -pi * 0.5
ElseIf p = 1 Then
asin = pi * 0.5
Else
error = 5
End If
End Function

ovde imas sve:

http://deadline.3x.ro/vb6code_script_control.html

bofi
7.10.2006, 17:05
Hvala puno za sve odgovore. Mnogo su mi pomogli. Pozdrav svima:ciao:

Ghil
15.11.2006, 22:45
pozzdrav ! i meni je potrebna pomoc jos ako bi neko dobrog srca mogao da mi otkuca cjeli kod bilo bi super :) naime situacija je ovakva napravio sam sebi 4 MASKED tekst BOksa . naime meni treba da u prvi i drugi upisem neki broj , u 3 racunsku operaciju npr + ili - , i kad kliknem na dugmic IZRACUNAJ da mi ispise rezultat nije vazno kako kao messagebox ili u masked text box 4. hwala unapred pozz

Marko_L
15.11.2006, 23:15
A šta će ti masked textboxovi ? Uzmi obične, pa po upisivanju podataka proveravaj da li su upisane dobre vrednosti. Staviš u Keypress event prva dva textbox-a sledeći kod
Select Case KeyAscii
Case 8
Exit Sub
Case 46
If InStr(1, txt.Text, ".") > 0 Then
KeyAscii = 0
Else
Exit Sub
End If
Case Is < 48, Is > 58
KeyAscii = 0
End Select
txt.Text zameniš sa nazivtvogtextboxa.text
A u Keypress event trećeg textboxa
Select Case KeyAscii
Case 42, 43, 45, 47
If InStr(1, Text3.Text, "*") Or InStr(1, Text3.Text, "+") > 0 Or InStr(1, Text3.Text, "-") > 0 Or InStr(1, Text3.Text, "/") > 0 Then
KeyAscii = 0
Else
Exit Sub
End If
Case 8
Exit Sub
Case Else
KeyAscii = 0
End Select
Pod pretpostavkom da ti se treći box zove Text3
i onda na Click event dugmeta staviš
Select case Text3.Text
Case "+"
Text4.Text = Val(Text1.Text) + Val(Text2.Text)
Case "-"
Text4.Text = Val(Text1.Text) - Val(Text2.Text)
Case "*"
Text4.Text = Val(Text1.Text) * Val(Text2.Text)
Case "/"
Text4.Text = Val(Text1.Text) / Val(Text2.Text)
End Select
Naravno, ovo sve pod pretpostavkom da ti se textboxovi zovu Text1, text2, Text3 i Text4. Ako se ne zovu tako, ili im promeni imena ili načini potrebne izmene u kodu. Ako naiđeš na problem javi.

Ghil
16.11.2006, 1:56
hwala ti drugar i onako se nemogu snaci :( malo sam se upetljao sad oko nekog UMETKA LOGIN na vb 2005 expres edition pa kad to skontam probacu

Ghil
16.11.2006, 12:48
hwala no opet mi neradi jer koristim VB 2005 expres edition

Marko_L
16.11.2006, 20:50
Nemam sad .Net kod sebe da probam, ali ovo što sam ti dao bi trebalo da radi i sa njim, uz eventualne minimalne izmene. Budi malo precizniji, gde ti javlja grešku i koju ?

MG-RAY
17.11.2006, 10:16
verovatno kod parsiranja stringa u broj...

trebalo bi nesto kao Integer.Parse / Int.Parse...ne znam tacno kako ide u VB.NET.

Patrick
8.12.2006, 23:28
A koja je naredba da se npr. frmBilosta varti u pocetno stanje. Naprimer ako je data naredba da neki objekat bude nevidljiv a drugi da promeni ime pa da se klikne na drugo dugme da bi sve bilo kao pri ucitavanju programa. Sigurno neko zna :D . Hvala unapred!:ciao:

Marko_L
9.12.2006, 0:45
Najelegantnija varijanta je da napraviš jedan ini fajl koji ćeš da upišeš početna stanja objekata i po potrebi da ih pozoveš. Recimo ini fajl treba da izgleda nekako ovako
[Command1]
Visible=True
Caption=PrvoDugme
...
ovde možeš da dodaš još neka svojstva, recimo Enabled...
[Command2]
Visible=True
Caption=DrugoDugme
...
ovde možeš da dodaš još neka svojstva, recimo Enabled...

Ovo staviš u modul
Public Declare Function GetPrivateProfileString Lib "Kernel32" Alias "GetPrivateProfileStringA" (ByVal lpApplicationName As String, ByVal lpKeyName As Any, ByVal lpDefault As String, ByVal lpReturnedString As String, ByVal lSize As Long, ByVal lpFilename As String) As Long
Public Declare Function WritePrivateProfileString Lib "Kernel32" Alias "WritePrivateProfileStringA" (ByVal lpApplicationName As Any, ByVal lpKeyName As Any, ByVal lpString As Any, ByVal lplFilename As String) As Long

Public Const gintMAX_SIZE% = 255
Public Const gintMAX_PATH_LEN% = 260

Public Function ReadIni(ByVal strIniFile As String, ByVal strSection As String, ByVal strKey As String) As String
Dim strBuffer As String

strBuffer = Space$(gintMAX_SIZE)

If GetPrivateProfileString(strSection, strKey, vbNullString, strBuffer, gintMAX_SIZE, strIniFile) Then
ReadIni = StringFromBuffer(strBuffer)
End If
End Function

Private Function StringFromBuffer(Buffer As String) As String
Dim nPos As Long

nPos = InStr(Buffer, vbNullChar)
If nPos > 0 Then
StringFromBuffer = Left$(Buffer, nPos - 1)
Else
StringFromBuffer = Buffer
End If
End Function

i onda kad hoćeš da vratiš default, samo staviš...
Command1.Visible = ReadIni(putanjadoinifajla, "Command1", "Visible")
Command2.Visible = ReadIni(putanjadoinifajla, "Command2", "Visible")
Command1.Caption = ReadIni(putanjadoinifajla, "Command1", "Caption")
Command2.Caption = ReadIni(putanjadoinifajla, "Command2", "Caption")

isto tako možeš da vratiš bilo koje svojstvo koje bi eventualno menjao.

Patrick
9.12.2006, 22:52
Mislim da cu da uspem posto se dosta toga menja, ali mi je ovo dalo jednu super ideju. U svakom slucaju - HVALA!

Patrick
10.12.2006, 16:41
...mada opet razmisljam da postoji neka komanda da prikaze Form1 onakvu kakva je bila pri ucitavanju programa.:a_whistli

Marko_L
10.12.2006, 18:00
Postoji. Otvoriš ponovo tu formu.

Borca
11.12.2006, 16:45
Ime li neko da mi proda visual basic 2005 "Knjigu na srpskom"?!Ako ima...

Patrick
15.12.2006, 15:25
Postoji. Otvoriš ponovo tu formu.
Sigurno pravam gresku posto nece :n-cc2: . Koja je naredba?

Marko_L
15.12.2006, 17:23
Unload From1
Form1.Show
:)

Filip82
31.7.2011, 18:06
Da li neko moze da mi pomigne, pravi bot-a koji treba da me zameni u radu na internetu. Problem mi je da kada program izvrsi komandu treba da saceka da se stranica ucita pa da nastavi sa daljim izvresenjem komandi.
primer:
kada izvrsi prvu liniju koda treba da saceka da ucita sledecu stranicu
pa onda da izvrsi sledecu linuju koda

WebBrowser1.Document.GetElementById("s1").InvokeMember("click")

WebBrowser1.Document.GetElementById("s1").InvokeMember("click")


Nadam se da sam bio jasan.
Unapred hvala.

Nemanja015
2.9.2011, 9:55
Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub

Private Sub WebBrowser1_DocumentCompleted(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.WebBrowserDocumentCompletedEv entArgs) Handles WebBrowser1.DocumentCompleted
WebBrowser1.Tag = ""
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
WebBrowser1.Navigate("http://google.com/")
WebBrowser1.Tag = "loading"
Do While WebBrowser1.Tag = "loading"
Application.DoEvents()
Loop
MsgBox("Done")
End Sub
End Class