PDA

Prikaži potpunu verziju : Sony-Ericsson PC Suite Nece da radi


LazaLazarevic
1.10.2006, 3:45
Uz tel. K 750i dobio sam CD sa PC Suite, i tako.. ja ga lepo instalirao .... i tako...
on lepo nece da radi. Kada pokusam da pokrenem File Manager izbaci poruku o gresci! a u poruci pise; The instruction at "0xo285d620" referenced memory at
"0x00000004'. The memory could not be "read".......
Da li je neko imao isti ili slican problem?

Ne$A
6.10.2006, 11:07
Meni isto nece da radi SE PC Suite na kompu. Nece da mi detektuje mobilni, da se poveze sa njim. Kad sam otisao kod druga i instalirao mu Suite njemu je radilo bez problema. Ima jedno resenje za taj problem- da ti se memorijska kartica izbazi kao new hardver u my computeru. ja sam taj program dobio na CD sa PC Suitem. Potrazi ga tamo gde si kupio mob. Valjda ga imaju.

next
20.11.2006, 17:47
mnogo bolji software od PC suite,koji ide na cd-u uz tel.je mobile explorer,ja njega koristim za svoj W700i,ako hocete dacu vam link veceras,posto sam sad u skoli i pisem ovu por. sa telefona...

wu-gambino
24.8.2007, 18:26
Ljudi sta da radim ???
Uzeo sam SE K750i i ne mogu da resim problem sa USB-om.
Na jednom racunarau kada sam ubacio usb, pojavio se wizard (ili sta je vec) i izabrao sam update 'samo sada' i prijavio mi je na kraju cele operacije da postoji neki problem koji moze da utice na rad hardvera.
Probao sam na drugom racunaru koji nema flat internet, ali sada sam izabrao da update bude svaki put kada ubacim usb, reko mozda je to bio problem, kad ono opet postoji neki problem koji moze da utice na rad hardvera.

U cemu je problem, verovatno u USB-u ?
Sta da uradim da se opet pojavi wizard kada ubacim usb, jer sada kada ga ubacim ne desava se nista.

p.s.jedno vreme sam na raspolaganju imao digitalni foto-aparat i radio je odlicno, sta je sada sa ovim telefonom ????

Inace nisam dobio nikakav instalacioni cd.

wu-gambino
24.8.2007, 20:52
Instalirao sam Sony Ericsson File Manager i dobio sam da je "Not Connected", bez obzira sto sam ukljucio usb.
Sta da radim ?

Ima jedno resenje za taj problem- da ti se memorijska kartica izbazi kao new hardver u my computeru.
Kako da uradim ovo , ja nisam nista dobio od prodavca, cak ni upustvo?

Peruzzi
24.8.2007, 21:54
Nemam pojma covece prvi putr cujem za to. Kod mene nema problema sa tim . Samo instaliraj one driver sa diska sto dobijes ...onaj zeleni disk :D

wu-gambino
24.8.2007, 22:01
Nisam dobio nikakav disk.:(

Master Neo
24.8.2007, 22:05
Uzmi skini najnoviji pc suite pa probaj da li radi:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=42782&esi=true

Deusdies
24.8.2007, 23:05
Predlažem da pogledate OVAJ LINK (http://fma.sourceforge.net/)

wu-gambino
25.8.2007, 12:33
Uzmi skini najnoviji pc suite pa probaj da li radi:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=42782&esi=true

Izgleda da je uspelo...
Posle instalacije ove nove pc suite verzije, racunar mi je prijavio novi hardver, tacnije prepoznao je da je k-750i povezan i konacno sam u my computer-u dobio 2 ikonice "Removable Disk" i ''sony ericsson file manager''.

Sada nije tesko skinuti fajlove sa mobilnog, ali kako poslati fajlove na mobilni, zbog toga sam ga i kupio.:n-cc2:

OK, onda sam isprobao SE PC suit koji si mi predlozio i opet problem.
Kada sam kliknuo na opciju Sonydisc2phone (prebacivanje sa PC na mobilni), dobio sam poruku 'ova instalacija nije jos instalirana', skinupo sam drajvere sa njihovog zvanicnog sajta i dobio neki mali fajl koji nema exe, pa ne znam kako da ih instaliram.

Sve sto hocu je da prebacim omiljenu muziku na memory stick od 1gb, ali na PC nigde nema te opcije.

Sta da radim nista mi vise nije jasno ???????
:n-cc2:

jonathan
25.8.2007, 12:48
wu-gambino nisam sve procitao ali samo da dodam

PC suit je teze sr@nj€.. ja ga ne koristim i ne mislim ga nikad koristit, kad instaliras drivere kako treba, racunar ti treba prijavljivat mob kao Removable Disk (kao sto si i rekao) i to je to.. u win exploreru prebacujes i stavljas podatke kao sa nekom USB flash memorijom..

a pc suit je debilan program, spor, nepraktican itd itd tako da.. ne treba vam to ljudi, koristitite win explorer

LoneWolf
25.8.2007, 13:22
Uz tel. K 750i dobio sam CD sa PC Suite, i tako.. ja ga lepo instalirao .... i tako...
on lepo nece da radi. Kada pokusam da pokrenem File Manager izbaci poruku o gresci! a u poruci pise; The instruction at "0xo285d620" referenced memory at
"0x00000004'. The memory could not be "read".......
Da li je neko imao isti ili slican problem?

Ja mislim da problem lezi u RAM memoriji.
Testiraj RAM,reinstaliraj drajvere,sredi registry a ako je potrebno i reinstaliraj Windows,jer cim ti se pocnu pojavljivati takve sitne "greskice",mora da dodje do skore reinstalacije.:dedica:
Da li ti se to desava i sa drugim programima?
Ako je odgovor potvrdan,udji na google i kucaj "ram testing tools" ili skini RAM Optimizer.

wu-gambino
25.8.2007, 13:26
wu-gambino nisam sve procitao ali samo da dodam

PC suit je teze sr@nj€.. ja ga ne koristim i ne mislim ga nikad koristit, kad instaliras drivere kako treba, racunar ti treba prijavljivat mob kao Removable Disk (kao sto si i rekao) i to je to.. u win exploreru prebacujes i stavljas podatke kao sa nekom USB flash memorijom..

a pc suit je debilan program, spor, nepraktican itd itd tako da.. ne treba vam to ljudi, koristitite win explorer

Kao sto rekoh nemam iskustva sa prebacivanjem fajlova sa kompa na mobilni ili bilo koji drugi hardver.
Gde da nadjem sad taj win explorer?
Jel to ima veze sa browserom, ja sam explorer zamenio sa mozilom, ali i dalje ga imam, jer ne moze da se izbrise ?

Master Neo
25.8.2007, 13:31
Ne slusaj ga, pa moras instalirati drivere koji se nalaze u samom pc suite-u, da bi ti komp uopste prepoznao telefon. To sa win explorer-om je laz. Aj videcu da ti iskopam nesto pa ti javljam kako da namestis to.

glitch
25.8.2007, 13:37
Postoje i sami drajveri na njihovom sajtu, bez Suite-a. U zavisnosti od fona, radice ovo sto jonathan kaze (na k750 sa mem karticom, radi sigurno).

wu-gambino
25.8.2007, 13:42
Ne slusaj ga, pa moras instalirati drivere koji se nalaze u samom pc suite-u, da bi ti komp uopste prepoznao telefon. To sa win explorer-om je laz. Aj videcu da ti iskopam nesto pa ti javljam kako da namestis to.

Postoje i sami drajveri na njihovom sajtu, bez Suite-a. U zavisnosti od fona, radice ovo sto jonathan kaze (na k750 sa mem karticom, radi sigurno).
Drajveri nemaju exe, ne znam kako da ih instaliram.
Racunar je i prepoznao telefon, prvi put (pre instalacije suit-a) prijavio je problem, nakon suita je prepoznao i pojavio se my comp-u new harver ("Removable Disk" i ''sony ericsson file manager'').

Master Neo
25.8.2007, 13:52
Mozes da probas sledece:
1. Obrises sve sto imas instalirano a da je vezano za k750, znaci sve, pc suite, i ostale gluposti
2. reboot
3.prikljuci mob na komp
4. Vidi da li ti komp trazi drajvere, ako trazi, samo ga navedi do lokacije gde si skinuo te drajvere sa sajta
5. Ako ne trazi, pusti ga da odradi svoje i probaj da li radi, ako radi to je to, ako ne radi, opet idi u control panel/system/device manager, i tamo nadji tvoj mob i ubaci mu nove drajvere sto si skinuo.

Probaj, nista te ne kosta...;)

wu-gambino
25.8.2007, 14:00
Mozes da probas sledece:
1. Obrises sve sto imas instalirano a da je vezano za k750, znaci sve, pc suite, i ostale gluposti
2. reboot
3.prikljuci mob na komp
4. Vidi da li ti komp trazi drajvere, ako trazi, samo ga navedi do lokacije gde si skinuo te drajvere sa sajta
5. Ako ne trazi, pusti ga da odradi svoje i probaj da li radi, ako radi to je to, ako ne radi, opet idi u control panel/system/device manager, i tamo nadji tvoj mob i ubaci mu nove drajvere sto si skinuo.

Probaj, nista te ne kosta...;)

Pa dok nisam instaliro suite, mobilni je bio totalno nevidljiv za komp.
Prvi put je prijavio neki problem ,nakon instalacije wizarda i sledeci put nakon prikljucivanja usb nista, ne postoji uopste.
Tako da time nista ne bih dobio, vec probano.

Master Neo
25.8.2007, 14:07
Ne pratis me, procitaj opet sta sam napisao gore.;)
Nisi probao sa tim novim drajverima sto sto se nalaze na SE sajtu...

Spawn BG
25.8.2007, 14:46
Drajveri nemaju exe...

Iz device manager-a idi na telefon, klikni na update driver i lociraj ga tu gde ti je drajver. Drajver i ne mora da ima .exe, već .inf fajl.
Inače, ja imam SE k700i i PC suite mi radi bez problema, mada za prebacivanje i ne koristim njega (osim kad hoću da ispraznim skoro sve iz telefona) već prosto slanje blututom sa telefona na komp (pre toga moraš na kompu da klikneš na blutut ikonicu i da klikneš na RECIEVE A FILE, pa tek onda SEND na telefonu) a sa kompa na telefon SEND TO.

wu-gambino
25.8.2007, 15:13
Iz device manager-a idi na telefon, klikni na update driver i lociraj ga tu gde ti je drajver. Drajver i ne mora da ima .exe, već .inf fajl.
Inače, ja imam SE k700i i PC suite mi radi bez problema, mada za prebacivanje i ne koristim njega (osim kad hoću da ispraznim skoro sve iz telefona) već prosto slanje blututom sa telefona na komp (pre toga moraš na kompu da klikneš na blutut ikonicu i da klikneš na RECIEVE A FILE, pa tek onda SEND na telefonu) a sa kompa na telefon SEND TO.

Cekaj ako ne mi ne treba suite za prebacivanje fajlova na mobilni, objasni mi kako da to uradim ?
I Nemam bluetooth vec USB.

wu-gambino
25.8.2007, 15:51
Ljudi pa ja sam probao sledece, usao u Removable Disk izabrao jedan folder koji sam primetio u mobilnom na opciji za muziku, copy/past neki mp3 i uspeo.
Cak je skinuo delic memorije sa stick-kartice od 1gb, a ja sam se zentao da racunar nije prepoznao novu karticu i da ce skinuti memoriju sa integrisane koja ima svega 29 mb slobodnog prostora.

Ali da nisam instalirao suite i to novu verziju koju mi neko preporucio,komp ne bi prepoznao mobilni, mada mi sada uopste i ne treba suite menadzer i ti silni drajveri.

Sto ne rekoste odma da je tako lako ???

p.s.Kako se pojacava zvuk mp3, nece na ono dugme na sluskama ???

jonathan
26.8.2007, 2:54
Ne slusaj ga, pa moras instalirati drivere koji se nalaze u samom pc suite-u, da bi ti komp uopste prepoznao telefon. To sa win explorer-om je laz. Aj videcu da ti iskopam nesto pa ti javljam kako da namestis to.

wow.. ovde se osecam prozvanim
kao prvo pc suit nije driver samog telefona ..on nema veze, pc suit je program koji sluzi da prebacujes podatke na memoriju telefona a ne na karticu jer kad instaliras drivere za k750 onda windows prepoznaje telefon kao remuvable hardware ili remuvable disk i gde s epojavi zelena ikona kod sata za pravuilno odjavljivanje hrdwera

http://img83.imageshack.us/img83/5707/01pl3.jpg

a tada dobijas prostor u win exploreru (windows explorer - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Explorer - za one koji ne znaju staje )

http://img214.imageshack.us/img214/9851/02hb9.jpg
(samo kod mene nema imena ni slovne oznake)

i tadaq prebacujes i radis kao i sa obuicnom usb flash memorijom

i nemoj molimte sirit dezinformacije jer ne znam ni jednu osobu koja ima instaliran pc suit jer kao sto rece to moze bit korisno samo za mem telefona.. a kome to treba
---------------------------------

EDIT:

Ljudi pa ja sam probao sledece, usao u Removable Disk izabrao jedan folder koji sam primetio u mobilnom na opciji za muziku, copy/past neki mp3 i uspeo.
?

sad procita tvoj post
pa to celo vreme i govorim..

ali veruj mi ne treba ti pc suit..
samo odes preko control panela pa na device manager i rucno instaliras drivere i to je to, kakav pc suit, njega pri prvoj instalaciji odbijes za instalirat jer kao sto vidis on ti ne treba

Bryan Fury
26.8.2007, 11:33
Kome treba više funkcija od samog prebacivanja (a ne bi da koristi pc suite), obavezno neka pogleda float's mobile http://fma.sourceforge.net/index2.htm

wu-gambino
26.8.2007, 12:30
ali veruj mi ne treba ti pc suit..
To i ja kazem, ali da nije bilo njega racunar mi ne bi prepoznao mobilni, ne znam zasto, ali tek kada sam ga instalirao, pojavio se u my compu.

Loodi
26.8.2007, 13:52
PC Suite stvarno ne treba. Meni je dovoljan blutooth i Cell Phone Manager 5.2.2 koji trenutno koristim. Inace imam k700i. Trebaju drajveri jedino za preko kabla ako se povezuje da bi sistem video telefon kao sto je napomenuto gore kao prenosivu memoriju. I ako neko koristi telefon kao GPRS modem, bilo preko kabla ili blutooth-a (bluetooth serial port) onda i modemski skriptovi tj drajvercici.

jonathan
26.8.2007, 15:29
To i ja kazem, ali da nije bilo njega racunar mi ne bi prepoznao mobilni, ne znam zasto, ali tek kada sam ga instalirao, pojavio se u my compu.

ma prilikom instalacije kao sto sam i spomenuo kad ase instaliraju driveri odma se i instalira pc suit tako da je mozda to to da mislis da si samo instalitao pc suit a u stvari instalirani su i driveri, veruj mi nikad ga nisam koristio jer stvarno vec od t230 koriste gotovo isti glupi sistem pc suit-a tako da je pre glup za sve opcije

a ima i mobile explorer i niz drugih programa koji dosta dobro obavljaju posao i za same systemske fajlove telfona a ne samo fajlove kartice

Direwolf Ghost
6.2.2010, 16:14
E je l' ima neki program uz ciju pomoc bih mogo da zakljucam telefon!!! Da ne mogu svi redom da butaju po porukama ili slikama??? Da telefon mi je SE k550i!!! :D

wolfmanport
10.3.2010, 18:52
meni na laptop nije htelo da se instalira,dok na pc hoce