PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji video player


Stanimirovic
16.2.2013, 15:32
Koji je video plejer najbolji?:confused:

cane.prebranac
16.2.2013, 15:35
Na glupo pitanje glup odgovor, svi su dobri.

deluxe
16.2.2013, 15:40
pitanje uopste nije glupo. najbolji je PotPlayer.

tomas
16.2.2013, 16:27
pot player

Picard
16.2.2013, 16:29
DIVX Player?:) Lista je retro, nema ih Pot, MPC-BE i MPC-HC.

Ne postoji strogo formalno "najbolji", svako ima nekog favorita. Meni je omiljeni zadnji nightly build MPC-BE jer nije bloatovan i ima samo one opcije koje su plejeru potrebne (to se odnosi na MPC-BE uopšteno), uz to madvr radi sa njim što nije slučaj sa svim plejerima danas.

ilidan
16.2.2013, 16:43
Na nekim forumima je pravilnikom zabranjeno pitati šta je najbolje jer ne postoji jedinstven odgovor na to pitanje pošto ljudi imaju različite potrebe, često potpuno suprotne, pa nijedan plejer neće zadovoljiti potrebe svih. Ovde nije zabranjeno ali jedinstveni odgovor nećeš dobiti.
Ali, kao što je Picard već naveo, ako odgovarate na pitanje mogli biste malo i da obrazložite odgovor. Recimo, zašto je Pot najbolji?
Ja koristim MPC-BE. Ne kažem da je najbolji ali meni najviše odgovara. Ima funkcionalan a jednostavan interfejs, opcija taman koliko treba da ga podesim kako mi odgovara, dozvoljava mi izbor internih ili eksternih dekodera i rendera i pušta sve formate koje ja preferiram. Koristim ga isključivo kao video plejer pa mi ne treba (napredna) podrška za audio plejliste.

ZoNi
16.2.2013, 17:38
Ja koristim PotPlayer kao default video plejer i MPC-BE kao bekap verziju.

Oba su veoma dobra, ali mi Pot deluje malo fleksibilnije (npr. volim to što relativno lako mogu da izmenim skin i da mi onda brojevi na tajmlajnu budu znatno veći).

Inače, mislim da je izbor između Pot-a i MPC-a stvar ukusa, jer su oba, imho, extra video plejeri.

A, da... Uzgred, prilično mi se sviđa i Light Alloy.

Osbourne
16.2.2013, 18:08
Ja koristim UM Player. Odlican. Sta ces vise od playera... A sve radi bez codec packova...

sale94
16.2.2013, 20:15
Pojeo si jedno slovo u naslovu.:D

Nema najboljeg plejera ali zato se ova 3 izdvajaju po necemu.

1.Mpc Hc se izdvaja po tome, sto najmanje definitivno gusi procesor prilikom reproduckije 720p mkv bluray-a ,cak i na slabijim procesorima leti sadrzaj, a ima i gpu encode.

2.Kmplayer se izdvaja po lepom interfejsu ala cyberlink, iako koristi dosta od procesora kod mene ekstra je stabilan 101% ako se samo on koristi, i nista drugo a i dobra playlista je interesantna stvar za one lenje, koje mrzi da drag&drop.:kreza: Nazalost obrisao sam ga zbog toga sto mi mpc i vlc sluze za odredjene stvari vec.

3.Vlc se izdvaja po tome sto je totalno otvoren ima tonu podesavanja, record dugme i beskonacno pojacavanje zvuka ekstra cak iako je snimljeni materijal prigusen ili ako su vam slusalice na izdisaju.:D Njega koristim za 480p dvd ripove.

100%
17.2.2013, 21:33
MPC-HC kao glavni, VLC kao backup. Za mene je ovo kombinacija bez premca. Svako ima svoje favorite, a to ne treba da bude nimalo obavezujuće za bilo koga drugog...

Љуша
17.2.2013, 21:39
КМ плејер. Користим га 4 године. За мене најбољи и незаменљив.

Sladjan85
17.2.2013, 22:13
1. VLC

2. Mplayer

3. Pot Player

Zasto ne imati sva 3 za svaki slucaj ? Uglavnom sva 3 su pustila svaki film na koji sam naleteo ,a jos su svi Portable !

bobiv
18.2.2013, 12:33
Bs plejer najbolje podešavanje prevoda..
Slika je solidna..
MPC takođe..

ZoNi
18.2.2013, 13:26
Šta znači "najbolje podešavanje prevoda"?

Sladjan85
18.2.2013, 14:20
mozda je mislio podesavanje tajminga kada kasni ili zuri prevod. . mada bs player sam koristio pre pola decenije pa ne znam ni da li on to uopste ima. .

Packypfc
18.2.2013, 14:21
Valjda misli vizuelno. :D Ovako kao što radi PotPlayer, odbija svaku svetlost i uvek je čitljivo, bilo da se preklapa sa belom bojom ili drugim slovima.

http://fotkica.com/imgs3/1_226865001_sub.jpg

Stvarno je degutantno raspravljati koji je najbolji. Ali je Pot napravio najveći pomak u poslednjih godinu dana i ostavio je mnoge u senci.

Neutrino
18.2.2013, 15:54
Stvarno je degutantno raspravljati koji je najbolji. Ali je Pot napravio najveći pomak u poslednjih godinu dana i ostavio je mnoge u senci.
Nekima je senka sasvim dovoljna ;)

Osbourne
18.2.2013, 15:57
Pa da, a i u sustini, danas je najbolji video player lcd tv. :)

ilidan
18.2.2013, 17:36
Valjda misli vizuelno. :D Ovako kao što radi PotPlayer, odbija svaku svetlost i uvek je čitljivo, bilo da se preklapa sa belom bojom ili drugim slovima.

http://fotkica.com/imgs3/1_226865001_sub.jpg

Stvarno je degutantno raspravljati koji je najbolji. Ali je Pot napravio najveći pomak u poslednjih godinu dana i ostavio je mnoge u senci.
Misliš, ovako nešto. To može da se namesti u skoro svim plejerima.

ZoNi
18.2.2013, 18:12
Nekima je senka sasvim dovoljna ;)
Meni je senka+outline (plus žuti titlovi obavezno) najbolja kombinacija. Ne volim tu crnu traku, stavim je samo ako film ima "hardkodovane" titlove na nekom neželjenom jeziku.

icemama
18.2.2013, 18:32
Meni je senka+outline (plus žuti titlovi obavezno) najbolja kombinacija. Ne volim tu crnu traku, stavim je samo ako film ima "hardkodovane" titlove na nekom neželjenom jeziku.
Mislio je na senku kao ostali video player-i koji su pod "senkom" pot playera.
Inace sam jos uvek dosledan KM playeru, i necu ga menjati :D

dacajak
18.2.2013, 19:35
Koristim PotPlayer za filmove jer kad gledam neke hd, blueray filmove uvek je ukljucena opcija za reprodukciju preko GPU, a I generalno mi lepa slika I lagan je program.

Za serije koristim BS player, skinem sezonu neke serije I sa dvoklikom pustim epizodu a sa 2 dodatna klika skinem prevod koji nudi bs player I ne moram da se bakcem sa raznim internet sajtovima za prevod, jer sa bukvalno 4 klika mogu da se izvalim I gledam seriju.

Probao sam I druge playere, svi su slicni, nemaju neke velike mane I razlike, al eto izabrao sam pot player jer mi se dopada njegov interfejs. Tako da je stvar ukusa presudila u toj odluci. I cudno mi da nema nijedan od njih na glasanju, al vidim novi si clan, pa cu samo pretpostaviti da jos nemas dovljno iskustva na ovu temu ili si jednostavno samo zbrzao temu da sto pre zapocnes neki razgovor na temu koja te interesuje. No da sad ne zalazim u razne psiho analize, necu glasati.

johny88
24.2.2013, 12:55
da mi je znati koji morbid moron kreten debil retard munflo i štza već ne koja je to dakle budala glasala za windows media player?

yhaker
24.2.2013, 14:56
Glasao sam za GOM mada na racunaru pored njega imam i VLC kao i KM player.Nekako se ne mogu odvojiti od ove trojke.:)

gagi323
2.3.2013, 12:43
Ukusi su različiti, ali se meni najviše sviđa VLC Media Player. Njega koristim i za puštanje muzike i za klipove.
Podržava veliki broj formata (podržani video formati (http://www.videolan.org/vlc/features.php?cat=video) | podržani audio formati (http://www.videolan.org/vlc/features.php?cat=audio)), jednostavan za korišćenje, dobar interfejs. :)

Indigo NT
2.3.2013, 12:59
Gom ima čudne boje ali je jako praktican. Na laptopu koristim Media Player Classic jer koristi gpu akceleraciju pa mogu pustati i HD filmove na dosta slaboj konfiguraciji.

Volio bih da MP Classic ima onu funkciju da se mices po 3 sekunde sa strelicama.

Picard
2.3.2013, 13:25
MPC-BE ima tu mogućnost (Tweaks).

Indigo NT
2.3.2013, 13:41
E super, instalirao sam. Ovo je sad najbolji player koji sam ikada imao :D

cane.prebranac
2.3.2013, 14:09
Postoji li neki nacin da se u Gom playeru namesti da sam pusta titlove, ako film i titl nemaju isto ime?

Indigo NT
2.3.2013, 14:50
Povuces titl fajl na video.

cane.prebranac
2.3.2013, 16:19
Povuces titl fajl na video.
Znam za to al me mrzi svaki put to da radim :) O lenjosti

ilidan
2.3.2013, 16:39
Mislim da ne može. Ne postoji opcija u plejeru. A ako te mrzi da svaki put prevlačiš prevod ti ga onda jednom preimenuj i nećeš imati problema.

stepanov
7.3.2013, 22:40
imam problem s pustanjem filmova u mp4 formatu. Seckaju, pada frame rate, pukne slika tu i tamo, zvuk kasni itd zavisno od snimka. Najcesce gledam u rezolucijama manjim od 720p. Pustam filmove u KMplayeru, gom-u i VLC-u zavisno od toga koji bolje pusti (najcesce KM zatim GOM) Konfa iz profila pod windows sedmicom.

U principu ne razmisljam o bilo kakvom hd-u, jer u najboljem slucaju ce padati frame rate s vremena na vreme. Da li je to ocekivano za datu konfu? Kodeci? (iskreno ne secam se tacno ali mislim da pod xp-om nije bilo puno bolje)

ilidan
7.3.2013, 22:52
Prilično slaba konfiguracija. Ako već nisi, isključi sve vizuelne efekte u Windows 7, čak i Aero jer ti grafička ima samo 128MB memorije. Procesor izuzetno spor.

Skini GPU-Z i prati opterećenje grafičke i zauzeće njene memorije. Takođe u Task Manager-u prati zauzeće procesora dok ide film. Tu ćeš videti gde je problem.

stepanov
8.3.2013, 0:00
aero je iskljucen naravno. Cinjenica jeste da sistem nije u najboljem stanju ali situacija je ista od pocetka. Upravo pustam film mp4 format 852x354, ide glatko, samo prilikom zivljih scena gde ima brzog kretanja slika blago puca i pada frame rate. Nije nesto preterano, ali ipak pomalo nervira, narocito obzirom na malu rezoluciju.

Picard
8.3.2013, 0:15
Ta rezolucija bi morala da ide glatko. Probaj MPC-BE i LAV Filters.

Pele10
8.3.2013, 3:50
Gde je na listi potplayer? a ovako je za mene dobar kao alternativa mpc-be.

Laskaris
16.4.2013, 14:31
Na laptopu koristim Media Player Classic jer koristi gpu akceleraciju pa mogu pustati i HD filmove na dosta slaboj konfiguraciji.

HD filmovi odavno nisu neki bauk i za slabije konfiguracije. Pustam ih bez problema na 7 godina starom laptopu - CPU Sempron sa integrisanom ATI xpress 1150 karticom i opterecenje procesora je nisko jer directX prebacuje integrusi (sposobna za directX 9) lavovski deo posla. DXVA 1 podrzava svaki iole noviji plejer (ne samo MPC-HC) tj to i ne zavisi iskljucivo od plejera vec od kodeka. Za DXVA 2 je potrebno imati Vistu pa navise sto sada vecina ljudi i ima.
Moj izbor bio bio MPC-HC i GOM Player a za bas bas stare racunare BSplayer.

dacajak
16.4.2013, 15:36
imam problem s pustanjem filmova u mp4 formatu. Seckaju, pada frame rate, pukne slika tu i tamo, zvuk kasni itd zavisno od snimka. Najcesce gledam u rezolucijama manjim od 720p. Pustam filmove u KMplayeru, gom-u i VLC-u zavisno od toga koji bolje pusti (najcesce KM zatim GOM) Konfa iz profila pod windows sedmicom.


Na jednoj konfiguraciji iz 2003,slicna tvojoj, takodje su seckali 720p filmovi, kada sam instalirao CoreAVC (http://corecodec.com/products/coreavc) narodnu verziju, lag je skorz nestao.
Sa razlogom naplacuju 10 eura za fajl od par megabajta.
Ali jos u to vreme nisu ni postojali playeri sa hardverskom akceleracijom, tako da ne znam dal mu to dodje na isto na tako staroj konfiguraciji, al ako si vec pokusavao i nije dalo rezultata, Coreavc bi trebao da otkloni lag.

Zort
16.4.2013, 16:14
Za video sadrzaje definitivno BS Player.

Lagan je, vrlo brz, pusta bez problema bilo koji format a ako ne moze da pusti neki film sam automatski skida codece. Cak ne moras da instaliras K-Lite Codec Pack ili slicne stvari jer sve sam resava. Jako je stabilan, nikad mi se nije desilo da zabaguje ili da zakoci. I jos jedna jako bita stvar, a to je PREVOD. Kad pustis film imas opciju da ti nadje prevod. Namestis da nadje zeljelni jezik i on sve automatsi odradi, ti se smo zavalis i uzivas. u filmu.

sale94
16.4.2013, 16:59
Da samo sto je taj njegov search za titlovima, ogranicen jako vazi samo za odredjene release izdanja uglavnom vazi za filmove iskljucivo u avi formatu, i to pojedine.

Kad probas da mu bacis malo nepoznatiji a bolji encode, od nekog manjeg encodera dobijes not found.

tiho86
16.4.2013, 18:39
Vec jedno godinu dana koristim
http://s3.postimg.org/uucfzz2j3/a3f88c7aece6adc8887b3e3f20f.jpg (http://postimage.org/)
jer ima ubedljvio najbolju sliku od svih plejera,pogotovu u HD varijanti.Cita sve sto i njegovi konkurenti.

Љуша
28.4.2013, 18:30
Испробао плејер. Откида колико је добар :tapsh:.

Феноменалан осећај гледати са овим поставкама:

http://www3.picturepush.com/photo/a/12803841/img/Anonymous/Capture.png

Једине мане, не чита флв клипове, и звук је нешто тиши у односу на км плејер.

Имам про верзију 1.13.2

Слика просто клизи када је моушн на 10. Онај осећај када играш на 30 фрејмова па после на 60 :tapsh:

Laskaris
30.6.2013, 11:51
Posto sam se malo igrao isprobavanja plejera mogao bih da promenim malo svoju listu (redni brojevi ne znace da je plejer bolji ili losiji, samo nabrajam, svi su dobri):
1. Za noviji racunar definitivno treba bar probati potplayer. Tona podesavanja, ergonomican, odlicna hardverska akceleracija preko gpu.
2. Za slabiji racunar koji nema graficku kartu sposobnu za hardversku akceleraciju najbolji je SMplayer. 1080p klizi bez problema preko directx akceleracije (za sta su i starije kartice sposobne) uz smanjeno opterecenje procesora ali ipak znatno vece nego sto bi to bilo preko prave DXVA ili CUDA). Puno podesavanja, veoma brz. Mplayer (ciji je smplayer fork) nije sposoban za DXVA pa za novje racunare ovaj program nije. Pod linuxom (na kojem je i razvijan) mplayer ima odlicnu hardversku akceleraciju. Za linux pored vlc i najbolji plejer uopste.
3. MPC-HC i MPC-HC BE. Odlicni plejeri mada mislim da se malo preteruje sa pricom o njihovom malom memorijskom "otisku". Kada se pusta HD film (1080p npr) svi moguci plejeri pojedu cca 100 MB ili malo vise.
4. BSplayer + eksterni LAV filteri. GPU akceleracija u rangu sa potplayerom (odlicna), veoma ergonomican program, menadzment titlova najbolji od svih plejera, pratece mogucnosti (radio stanice, TV preko neta itd). Ima i mogucnost skidanja filtera preko neta i internog instaliranja ali ti filteri nisu bas najnoviji (iako svi jos uvek mogu da se koriste)
5. Windows Media Player (na windowsu 7). Koristi windowsove kodeke, GPU akceleracija odlicna, nema samo mogucnost prikazivanja titlova ali to se moze resiti eksternim filterom (ffdshow, vobsub).

Moji favoriti su potplayer i bsplayer, a smplayer za starije racunare i linux.

Pele10
3.7.2013, 19:38
ja toplo preporučujem potplayer. mislim da pored toga što sve pušta i malo zauzima ima najbolju sliku.

srbsoft
12.7.2013, 12:17
Слажем се у потпуности. Ја сам га случајно открио једном приликом и одушевљен сам.

alexthekid
12.7.2013, 15:45
Prošle godine sam isprobao Pot Player, sa raznim podešavanjima, ali mi je slika uvek delovala kao kad u Photoshopu preteram sa Unsharp mask-om.
Sada koristim MPC-BE, sa default podešavanjima, i nikad nisam bio zadovoljniji. Bar što se filmova tiče.

njupadzija
13.7.2013, 7:55
Испробао плејер. Откида колико је добар :tapsh:.

Феноменалан осећај гледати са овим поставкама:

http://www3.picturepush.com/photo/a/12803841/img/anonymous/capture.png

Једине мане, не чита флв клипове, и звук је нешто тиши у односу на км плејер.

Имам про верзију 1.13.2

Слика просто клизи када је моушн на 10. Онај осећај када играш на 30 фрејмова па после на 60 :tapsh:


Стварно је приметна огромна разлика са овим поставкама. Слика баш клизи, али ја никако нисам могао да се навикнем на то. Некако ми баш то засметало, па сам се вратио на ГОМ и ВЛЦ плејер.

tiho86
29.9.2013, 7:29
ja toplo preporučujem potplayer. mislim da pored toga što sve pušta i malo zauzima ima najbolju sliku.
Od Splash PRO EX plejera nema sigurno.Probao sam mnoge plejere bas trazeci koji daje najbolju sliku,obozavao sam GOM dugi niz godina,dok nisam oktrio ovaj plejer,jednostavno trenutno ne postoji plejer koji daje bolju sliku,a sto je jos jedna stvar koja je bitna da je ovo plejer koji mi ni jednom nije zastucao iako koristim stariju konfiguraciju.Jedina "losa"stvar je mozda sto ne cita sve formate..ali cita one trenutno bar za mene najbitnije MKV
Evo usporedbe bas sa Pot plejerom
http://www.youtube.com/watch?v=3GFxruhA_nw

ZoNi
29.9.2013, 20:32
Slika na Splashu je nekako totalno veštačka, kao one HDR fotografije. Meni se to uopšte ne sviđa.

Laskaris
30.9.2013, 9:03
Kvalitet slike PotPlayera je generalno nesto malo losiji (skoro nevidljivo) nego kod drugih plejera. Pojedini mkv fajlovi samo na njemu imaju neku tanku "traku" (kao da je slika "izvrnuta naopacke") u donjem delu ekrana , ispod prevoda. Toga na drugim plejerima nema. Ne smeta mnogo ali je indikativno da postoji. Zato sam dao prednost MPC-BE. Izvanredan plejer. E sad, sto se uporedjivanja slike dva posta gore tice - mislim da najveca razlika nastaje podesavanjem boje, brightness i eventualno kontrasta. Ja licno ne volim previse svetlu i ostru sliku kao ni previse boje ali to se sve moze podesiti veoma lako. Ni PotPlayer ni MPC-BE nisu za pustanje HD videa na slabijem racunaru bez obzira na podesavanja. Ovaj Splash pro Ex se placa, besplatna verzija je prilicno sakata.. Postoje odlicni besplatni video plejeri za starije racunare pa mislim da nema razloga davati novac ili koristiti nelegalnu verziju.

ZoNi
30.9.2013, 11:20
Laskaris, ja mislim da je taj problem koji ti navodiš za PotPlayer rezultat nekog konflikta, npr. sa drajverom za grafičku kartu. Ja to nisam video ni na jednom kompjuteru.

Takođe, ne slažem se za tvrdnju da je slika kod PP-a "generalno lošija" (pa čak ni "generalno bolja"!) nego kod drugih plejera.

Laskaris
30.9.2013, 12:58
Pa ne znam..moje iskustvo je takvo a probao sam ga na dva razlicita laptopa i uvek isto. Graficke kartice jesu istog proizvodjaca (AMD-ove) ali su generacijski veoma razlicite i drajveri nisu isti.. Tog "konflikta" nema ni sa jednim drugom programom - mislim na tanku traku (cca 3 mm) pri dnu nekih (ne svih) mkv videa. Probano sa Haali i LAV spliterom.
E sad, kvalitet slike:
Memorijski "otisak" PP je skoro duplo manji pri pustanju HD videa od bilo kog drugog plejera osim WMP koji trosi jos manje memorije ali i koristi vec ucitane windowsove biblioteke u znacajnoj meri i SMplayera koji trosi nesto vise, ali ne i duplo vise memorije. To definitivno nesto znaci. Mozda je subjektivno, ali mi se cini da slika na PP ima neki "blur", jedva vidljiv i zapravo nije neprijatan oku. Ipak, rekao bih da ostrina slike bas zbog toga nije na nivou MPC-a, GOM-a ili Zoom Playera. Kazem, to nije uopste mnogo vidljivo, tek posle ponovljenog i pazljivog gledanja istog (kvalitetnog) videa se primeti jasno. Nekome se mozda tako cak i vise dopada.

ilidan
30.9.2013, 15:27
Za oštrinu slike je zadužen video render a ne plejer. Osim ako nemaš aktiviran neki postprocessing, naravno. Samim tim, i PotPlayer i MPC-BE daju istu sliku ako u oba plejera odabereš isti render i ista podešavanja.

Laskaris
30.9.2013, 15:38
Za oštrinu slike je zadužen video render a ne plejer. Osim ako nemaš aktiviran neki postprocessing, naravno. Samim tim, i PotPlayer i MPC-BE daju istu sliku ako u oba plejera odabereš isti render i ista podešavanja.
Znam da je tako, ali ne daju. Uporedjivao sam plejere koristeci isti render, inace i ne bi imalo mnogo smisla. Koliko sam video svi plejeri dolaze bez unapred ukljucenih postprocessing efekata . Mozda sam nesto prevideo kod PP ali ne bih rekao. Akam se sa svim tim plejerima vec godinama.

Gaya
30.9.2013, 17:01
Стварно је приметна огромна разлика са овим поставкама. Слика баш клизи, али ја никако нисам могао да се навикнем на то. Некако ми баш то засметало, па сам се вратио на ГОМ и ВЛЦ плејер.

Ekstra je Splash, ali ne mogu da namestim da prikazuje sva slova latinice, ne prikazuje ž, š a mozda jos nesto ali nisam jos primetio. Kako da namestim subtitle properties da bi ovo radilo?

Aibo
15.10.2013, 17:34
Koristim Pot Player jedno pola godine sa built in decoderima i EVR renderom i slika je savršeno na nivou npr. MPC-a. Kvalitet proveravam isključivo sa visokokvalitetnim snimcima od kojih je jedan čist nekompresovani video BR kvaliteta (3 min, 1 GB) za Panasonic TV-e. O toj traci dole nema ni govora, jer imam OKP za takve sitnice, ne bih to trpeo ni 5 min u filmu. :)

Inače sam koristio KMP koji je u nekom trenutku počeo da baguje, prikazuje artifekte na sve više kvalitenih encode-ova, ne pušta uredno zvuk sa nekih i sl. MPC me nikada nije izdao i vrlo ga cenim, ali mi ne prija njegov spartanski look and feel.