PDA

Prikaži potpunu verziju : Sa kojim jezikom počinje učenje programiranje?


infomen1
1.2.2013, 16:09
Sa kojim jezikom počinje učenje programiranje? Koje su osnovne stvari koje trebaju da se upoznaju?

JohnnyNT
1.2.2013, 16:13
Sa kojim jezikom počinje učenje programiranje?

Počneš sa srpskim jezikom :a_bleh:

Lucic Nemanja
1.2.2013, 16:14
Prvo naučiš da koristiš kompjuter. Posle toga internet browser. Kako si stigao ovde kapiram da već znaš da ih koristiš. Sledeći korak je potražiš opciju pretraži u nizu od osam opcija, klikneš na nju i pogledaš svaku od već x tema sa istim pitanjem...

water wizard
1.2.2013, 16:37
Počneš sa srpskim jezikom :a_bleh:

posle pređeš na engleski :D

cane.prebranac
1.2.2013, 16:39
posle pređeš na engleski :D
Ja imam drugara vrhunski programer, ludak nema pojma engleski :) Inace pocni sa C-om bar su mene tako ucili da treba poceti sa njim.

infomen1
1.2.2013, 17:30
Ja imam drugara vrhunski programer, ludak nema pojma engleski :) Inace pocni sa C-om bar su mene tako ucili da treba poceti sa njim.

Hvala na odgovoru, tako su i meni rekli C ili Paskal. Kažu potrebno je prvo upoznati proceduralno programiranje.
Jer možeš da mi ukratko objasniš razliku izeđu proceduralnog i objektno-orijentisanog, ali imaj u vidu da sam početnik.

cane.prebranac
1.2.2013, 17:37
Hvala na odgovoru, tako su i meni rekli C ili Paskal. Kažu potrebno je prvo upoznati proceduralno programiranje.
Jer možeš da mi ukratko objasniš razliku izeđu proceduralnog i objektno-orijentisanog, ali imaj u vidu da sam početnik.
Nekad se pocetnicima davao paskal da uce, sad vidim da su ga izbacili zato sto je prvazidjen, mada ako imas vremena mozes da pocnes sa njim pa posle predji na C.

infomen1
1.2.2013, 18:36
Nekad se pocetnicima davao paskal da uce, sad vidim da su ga izbacili zato sto je prvazidjen, mada ako imas vremena mozes da pocnes sa njim pa posle predji na C.

Da li je procedura u programiranju niz određenih funkcija...

pivonroll
1.2.2013, 18:41
Coveku koji se nije ni pomucio da uradi search foruma nije ni vredno odgovarati na pitanje. Nece on nikada nauciti bilo sta iz programiranja ako je lenj da samo uradi glupi search.

Andross
1.2.2013, 19:34
Imas mali milion tema, pretrazi ne boli.