PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji i razumljivi tutorijali !


romalion
14.1.2013, 16:45
Da li neko moze da preporuci sa youtube razumljive i gledljive tutorijale za web dizajn! (html, javascript,php)

Teva
15.1.2013, 1:18
Ne uči se programiranje gledajući klipove xD

clzola
15.1.2013, 2:28
TheNewBoston ima okej tutoriale, na engleskom su.
I da, ako ne znas engleski batali programiranje :D

MareNS
17.1.2013, 23:57
nadjes profesora, platis casove i ucis..i ucis i tako nocima..godinama i tako u nedogled.I eto :)

Novica89
18.1.2013, 22:04
Ajde svi oni koji nemaju nameru da pomognu coveku, vec da se prave pametni, a nemaju pojma o cemu pricaju - back off.

Ja sam vecinu znanja o programiranju stekao iz video tutorijala i to za 5 puta krace vreme nego vi sto govorite da se treba naci profesor, uciti 5 godina itd. Puste price, znam vise od takvih kladim se u sve sto imam.

Na YouTube-u imas dva channela, phpacademy i thenewboston, Ako tek kreces da ucis, idi na thenewboston i pogledaj njegove tutorijale za pocetnike o html-u i css-u, zatim, kada to dobro naucis + ispraksiras (uzmes da radis statican sajt jednostavnog dizajna za pocetak u html-u i css-u),kasnije predji na javascript pocetnicke tutorijale, pa serijal od 200 video za jQuery i tek onda kada sve ovo fino naucis, ides dalje na PHP i MySQL. Takodje postoji serijal od 200 videa koje je radio covek iz phpacademy za thenewboston channel ( ova dva serijala su ti na thenewboston channelu).
Pored YT, imas www.css-tricks.com, fenomenalan sajt za html i css, zatim imas profesionalne tutorijale na lynda.com (ako nemas nalog tamo koji se placa pokusaj sa prijateljem torentom da ih pronadjes). Za pocetak imas dovoljno :)

dare023
18.1.2013, 22:30
A možeš i da potražiš na netu tutorijale googlaj "Lynda tutorials" ima svakakvih is za php,mysql,joomla...
E sad,treba da ih kupiš ili se snađi,da ne ispadne da propagiram nešto nelegalno... :opanachke

problemNo1
19.1.2013, 1:40
I ja ti predlažem thenewboston i phpacademy. Dosta sam od njih naučio. Bucky i Alex sve to lepo objasne. Nema da ne znaš! ;)

MareNS
19.1.2013, 12:47
Mozda ja ne znam o cemu pricam, ja samo kazem da tako nece postati programer gledajuci video i slusajuci od svakog po nesto.Evo ja cu mu poslati php cms za menjanje slika na sajtu.Objasniti mu kako da to implementira i sta sad je on kao programer??????? Alal ti vera mladi gospodine neka bude da ja ne znam o cemu pricam.

Novica89
19.1.2013, 14:11
Mozda ja ne znam o cemu pricam, ja samo kazem da tako nece postati programer gledajuci video i slusajuci od svakog po nesto.Evo ja cu mu poslati php cms za menjanje slika na sajtu.Objasniti mu kako da to implementira i sta sad je on kao programer??????? Alal ti vera mladi gospodine neka bude da ja ne znam o cemu pricam.

On nije pitao za objasnjenje implementiranja odredjenog PHP modula u web sajt, vec gde moze da NAUCI kompletne jezike, ako ga nisi dobro razumeo, a po tvom odgovoru vidim da nisi. Ja sam naucio kompletno HTML, CSS, jQuery, PHP i MySQL iskljucivo pomocu video tutorijala. Ponavljam NAUCIO konstrukciju jezika,a ispraksirao sam na svoju ruku primenjujuci to znanje iz video tutorijala nakon gledanja istog. Sad razumes? Probaj da procitas sledeci put sa razumevanjen sta neko pise,a ne da odgovaras na moj odgovor koji tebe kritikuje u naletu besa :)

Svako dobro