PDA

Prikaži potpunu verziju : SB Live! drivers


rubiroza
8.12.2005, 13:16
Gde mogu da se nadju novi driveri sa SB Live! zvucnu karticu? Kod novih igara muzika redovno krci. Na oficijalnom sajtu su postavljeni driveri iz 2003e godine?!? Da li ovo znaci da polako, ali sigurno, ova kartica ide u zaborav?

Suicide samurai
8.12.2005, 23:30
Ako te ne zanimaju originalni drajveri za SB Live! mogao bi da svratis na

http://www.kxproject.com

gde ces naci ubedljivo najbolje (nezvanicne) drajvere za taj model kartice (kao i neke druge Creative modele). Ovi drajveri su ustvari namenjeni muzicarima i ljudima kojima je potrebna ASIO podrska za SB Live! (koje u originalnim drajverima nema), ali su se u praksi praksi pokazali kao odlicna zamena. Vecina ljudi (da ne kazem skoro svi koji su ih probali) tvrde da je kvalitet zvuka bolji... Ja ih duze vreme koristim, prezadovoljan sam njihovim mogucnostima za cackanje :D i precizno podesavanje. Zadnja zvanicna verzija je 35.37

Do sada se nisam sreo ni sa jednim problemom u bilo kojoj igrici (a mogu ti reci i da mi se cini da surround mnogo deluje na njima).

Ako si SB Live! kupio kod nas (i to verovatno u OEM pakovanju) nemoj se nadati tehnickoj podrsci od strane Creative-a...

Preporuke i da skines neki drugi skin za njih (da postoji i to :D), posto je default skin malo zbunjujuc. Preporuka za KX Green Skin ;)

Poz!

rubiroza
9.12.2005, 9:21
Hvala na odgovoru. Odmah cu sada da download-ujem i isprobam.

Psychon@ut
15.1.2006, 22:05
Ako te ne zanimaju originalni drajveri za SB Live! mogao bi da svratis na

http://www.kxproject.comSkinuo sam drajvere pa me zanima da li treba da izbrišem creative drajvere--da nisu možda nadogradnja:confused:

Suicide samurai
16.1.2006, 1:12
pozeljno je, ali ne i neophodno prethodno brisanje drajvera

BigBadVuk
16.1.2006, 8:52
JA ih koristim već 6 meseci ...nema nikakvih problema....preporuka svakome ko pokušava da iz ove "matorke" izvuče maximum....:icon_mrgr

Psychon@ut
16.1.2006, 13:02
pozeljno je, ali ne i neophodno prethodno brisanje drajveraDa li to znachi da ce praviti probleme ako ostavim creative drajvere:confused:

Suicide samurai
16.1.2006, 20:25
ma kazem da je pozeljno onako bezveze...
meni su, kad sam ih prvi put instalirao isli preko starih drajvera i radilo je normalno, posle toga sam sa novim sistemom instalirao samo njih i opet nikakvih problema nie bilo :)

probaj preko starih, ako te mrzi da ih skidas - ne bi trebalo da bude prblema.... ne budi lenj :icon_mrgr

Sasa011
16.1.2006, 21:14
>>>Vecina ljudi (da ne kazem skoro svi koji su ih probali) tvrde da je kvalitet zvuka bolji... Ja ih duze vreme koristim, prezadovoljan sam njihovim mogucnostima za cackanje :D i precizno podesavanje. Zadnja zvanicna verzija je 35.37 <<<

Ja upadam sa pitanjem u vezi kvaliteta zvuka.Nisam audiofil,nemam ni takvu opremu.Interesuje me koji su to pokazatelji kvaliteta zvuka koji postaje bolji dodavanjem novijih driver-a?
SB Live! kartica poseduje chip(procesor) koji zvuk cini kvalitetnijim nego na integrisanim karticama.
Driver-i neshvatam kako mogu da tu nesto ucine drugacijim.

Psychon@ut
16.1.2006, 21:38
ma kazem da je pozeljno onako bezveze...
meni su, kad sam ih prvi put instalirao isli preko starih drajvera i radilo je normalno, posle toga sam sa novim sistemom instalirao samo njih i opet nikakvih problema nie bilo :)

probaj preko starih, ako te mrzi da ih skidas - ne bi trebalo da bude prblema.... ne budi lenj :icon_mrgr
Instalirao sam preko starih ali nesto ne stima:confused: Ne moze da pokrene mixer--ne moze da nadje kxp skins--provjerio sam instalirani su;)

Ipak cu da izbrisem creative drajvere:icon_cry: :icon_cry:

miguel
17.1.2006, 18:01
Moj savet preinstaliraj OS, pa stavi ove kx drajvere !!
Ja ih koristim od 2004 (tada na modelu live 5.1) sada na Audigy 2 !!
Stvarno nemogu da se porede sa oficijalnim Creative driverima !!

chele
2.6.2006, 14:13
OBAVEZNO, ali OBAVEZNO! instalirati KX drivere BEZ starih (najbolje je da poslushash Miguela i reinstalirash XP)!! Tek tada sve radi bez problema, sa odlichnim kvalitetom!! Inache, KX je dobar za sve, a narochito za ljude koji imaju nameru da koriste Nuendo 2.xx ili 3.xx ili Cubase SX 2/3.xx, jer omogucava ASIO podrsku Live! karticama (shto fabrichki drivers nikako ne mogu!!), i to sa fantastichnim latencijama 5-15ms (probaj isto sa ASIO Multimedia driverom, koji Nuendo/Cubase standardno nude, videcesh koja je to nocna mora kad pritisnesh play/stop - 115-300ms!!!)...

KX swap-uje izlaze na SB Live! /mada to moze i da se iskljuci, ali nije preporuchljivo!/ - umesto standardnog zelenog line out 3,5mm jacka, koristi se onaj crni (odmah pored joystick prikljucka). Ovo je zato shto se po default-u (sa fabrickim driverima) za front kanale na njoj koristi AC97 kodek (rutuje se preko zelenog jacka), a za Surr. IS2 kodek (rutuje se na crni jack). Ako je verovati autorima KX-a, AC97 kodek (koji je default, ma koliko to nelogicno izgledalo!), ima DALEKO loshiji zvuk sa vishe osnovnog shuma, nego IS2, tako da ga KX zaobilazi i koristi IS2 kao bolji. Zato, ko instalira KX, neka ne bude lenj i prebaci dzek iz jednog prikljucka u drugi! :) Inache razlika u kvalitetu se zaista oseti, pogotovo na iole boljem pojacalu/zvuchnicima, a o latenciji vec necu ni da pricham... ;)

P.S. Shta god radili sa KX-om, nemojte da vas mrzi, zavirite u Help - odlichan je i veoma mudro napisan, sa svim shto je potrebno za uzivanje u dobrom kvalitetu... Provereno... jedino shto ja lichno nisam isprobao su neko naprednije MIDI sviranje (mada, nisam bash ni odushevljen Live! joystick portom i budzenjem sa adapterima na standardni DIN5 koji midi inache koristi) i 5.1 zvuk (jer nemam takav sistem trenutno)...

rubiroza
2.6.2006, 14:29
Najnovije verzije KX project driver-a mozete naci i ovde:
http://www.driverheavendownloads.net/kXmain.htm

Ovde mogu da se nadju i Development release verzije driver-a.

U svakom slucaju, velika preporuka za ove drajvere i od mene, posto je proizvodjac zaboravio za one, koji jos uvek imaju ove sound karte.