PDA

Prikaži potpunu verziju : Dobar program za prmenu fotografija?


Pele10
18.12.2012, 11:25
Treba mi dobar program za prmenu fotografija preko kojeg ću moći između stalog da radim promenu pozadine u slici i još što šta npr slikam sebe i iza mene umesto zid bude more, neki fotooshop program koji može promeniti celu sliku. Tako neki program kojeg ću moći da radim dosta toga. Loše sam nekog slikao u pozadini, a nisam u mogućnosti to da ispravim, pa sam misli da to nekako izbrišem illi zakmufliram, a da ne bude primetno. Zbog toga mi treba neki baš dobar program. Nadam se da me razumete. :) Hvala unapred, pozdrav! :)

AstraLogos
18.12.2012, 12:31
Treba mi dobar program za prmenu fotografija preko kojeg ću moći između stalog da radim promenu pozadine u slici i još što šta npr slikam sebe i iza mene umesto zid bude more, neki fotooshop program koji može promeniti celu sliku. Tako neki program kojeg ću moći da radim dosta toga. Loše sam nekog slikao u pozadini, a nisam u mogućnosti to da ispravim, pa sam misli da to nekako izbrišem illi zakmufliram, a da ne bude primetno. Zbog toga mi treba neki baš dobar program. Nadam se da me razumete. :) Hvala unapred, pozdrav! :)

Sam si i dao odgovor na pitanje. Photoshop bilo koja verzija uradice ti posao. :D

Jesi li na ovo mislio tj. fotomanipulaciju. ;)

Kad se dete uci fotografiji pa ne bira pozadinu. :D

http://i47.tinypic.com/5c16pz.jpg

A posto na majici pise to sto pise, skinuo sam sa neta prikladnu fotografiju za pozadinu, pa je sad ispalo ovo!

http://i45.tinypic.com/70vwpk.jpg

Pele10
18.12.2012, 12:52
Na tako nešto, samo što ću paziti da ne bude toliko upadljivarazlika promene pozadine već samo neka druga prostorija. Npr ako iza glave ima neka slika, nju bih da skinem, ili da stavim personu u neku drugug prosotriju, ali bez vidljive odrade preko fotošopa.

AstraLogos
18.12.2012, 13:26
Na tako nešto, samo što ću paziti da ne bude toliko upadljivarazlika promene pozadine već samo neka druga prostorija. Npr ako iza glave ima neka slika, nju bih da skinem, ili da stavim personu u neku drugug prosotriju, ali bez vidljive odrade preko fotošopa.

Naravno mogao sam da omeksam ivice i da samo ovu sa plaze stavim. Da li bi ti znao da to nije slikano na moru? :D
Peporucio bih ti you tube a tamo imas tutorijala mali zilijon za to sto hoces u photoshopu da uradis. S
Sve je vidljivo i nevidljivo u zavisnosti koliko precizno radis i obavezno pod uvelicanjem. Onda nema greske. :)

padilla
18.12.2012, 16:33
Za takve stvari trebaš iskustva, nije je samo odabrati dio fotografije i prebaciti na drugu pozadinu, tu je potrebno odraditi još desetke različitih stvari, rubovi, sjene, osvjetljenje i sl.
Najlakše ti je ići korak po korak, i rješavati probleme.

Pele10
18.12.2012, 21:21
Ok, hvala vam. Pozdrav! :)

todos
19.12.2012, 15:35
Ima rešenje. Corel Paint x6 ili neka prethodna verzija ti to završavaju samo tako. Možeš lako da ukloniš pojedinačni predmet ili osobu a da takva obrada ne utiče na kvalitet fotografija. U pitanju je alat za takve radnje. Ja mislim da samo Adobe Fotošop i ovaj Corel Paint to mogu kvalitetno da odrade. Za druge programe nisam siguran jer su i dosta jeftini ili čak besplatni pa sadrže obično proste alate za obradu slika.