PDA

Prikaži potpunu verziju : Prvi crnogorski ICT casopis


Dimo
24.9.2006, 12:22
Prvi crnogorski casopis posvecen informatickim tehnologijama,simbolicno nazvan Bit.

www.bit.cg.yu

Kosta 1 euro,ima 40 strana(:o ),tek je izasao prvi broj,ali ce se vremenom dodavati nove teme,prosirivati redakcija i sami casopis.Ako se bude konstantno poboljsavao i zadrzao ovu cijenu,za oko godinu dana moze da postane vrlo konkurentan SK-u,bar u Crnoj Gori.

Djordje81
26.9.2006, 16:23
Ovo je dobra vest, zdrava konkurencija uvek dobro dođe...
Sajt je vrlo lepo dizajniran, i pregledan, čestitke :dedica:

Dimo
26.9.2006, 20:35
Da,njesra je samo sto ga rijetko osvijezavaju...

hacker_aca
26.9.2006, 20:48
Ej, pa ja sam ga danas uzeo za dz na Infofestu. :) Malo sam ga prelistao i... Nije lose, samo sto ima dosta strana u crnobijeloj boji. A da postane konkurencija SK-u... Ne verujem, ipak utisak ovog broja i nije bas toliki. Jedino cijena. :)

"Od nule se pocinje..."

Dimo
26.9.2006, 20:53
Pa da,prvi broj nije nesto,ali bolje ista nego nista,najavljuje se povecanje broja rubrika,clanova tako da ce i kvalitet da se poboljsa.Samo da ne prebace cijenu preko 1,5 evra,onda ce tek da upanu u zadnji prosjek.Inace,kako je bilo na Infofestu,citao sam neke komentare,kazu da je odlicno?Ja sam htio da skoknem do primorja,ali skola i tako to...

Djordje81
26.9.2006, 21:04
Sajt je vrlo lepo dizajniran, i pregledan, čestitke :dedica:

Nisam mislio u ironičnom smislu, sajt je lep i funkcionalan !

PeTkO
26.9.2006, 22:04
Pa znate ono: "Svaki pocetak je tezak"!!!To isto vazi i za ove casopise.Nemoze on u prvom broju da bude bolji od SK-a (a ni u 100, 1000, jer je SK the best:D :D )Sacekaj te malo.Drugi, treci, cetvrti broj pa tek onda pisite komentare.Ovako mozemo samo da napljujemo casopis!!!

Dimo
26.9.2006, 22:15
Pa ne pljujemo,samo govorimo cinjenice imajuci u vidu da je ovo prvi broj.Nista drugo.

Magneto
26.9.2006, 22:30
Lepo, zaista lepo. Dobro je videti neke ozbiljnije početke IT novinarstva u Crnoj Gori. Iako nisam video časopis iz ruke, sa sajta sadržinski deluje sasvim solidno i korektno, za prvi broj čak i više nego korektno. Dok se nađu još neki sponzori i sklope novi reklamni ugovori, biće to jedan kvalitetan izvor IT informacija na tom području.

Dimo
27.9.2006, 19:57
Ovo je posebno znacajno za ljubitelje komputera u nasoj maloj (nezavisnoj :( ) drzavi jer se kod nas uglavnom kupuje SK koji,ruku na srce,realno recenzira neki uredjaj i navede cijenu koja je makar za 30 evra manja nego ovdje u CG,zato je ta nova praksa sa cijenama za nas ovdje neupotrebljiva.U tome ce nam pomoci Bit jer vidim da su poceli od pocetka da furaju navodjenje cijena.Losa strana toga je sto moze covjeka naviknutog na srpske cijene srcka da strefi:6600GT 200 evra.....:mad:

hacker_aca
28.9.2006, 1:40
Inace,kako je bilo na Infofestu,citao sam neke komentare,kazu da je odlicno?Ja sam htio da skoknem do primorja,ali skola i tako to...

Pa da ti kažem, bio sam samo dva dana zaredom posle škole (druga smjena) i nije baš nešto posebno, ali je skromno. Valja posjetiti. Dobio sam i nagradu (:to_care: ), torba od ZZZCG (Zavod za Zapošljavanje Crne Gore, da ne mislite da spavam :)) a u njoj košulja, blokčić, hemijska, programi koji se koriste za obučavanje ljudi za rad na kompjutere, knjiga za početnike itd...

Kada će da bude na Infofestu najnoviji AMD procesori, nVidia grafičke, najnovije matične... :D

Infofest traje do 30. septembra, pa ako možeš skokni, karta za bud ne bi trebalo da je nešto skupa.

Losa strana toga je sto moze covjeka naviknutog na srpske cijene srcka da strefi:6600GT 200 evra..... :mad:

U Budvi za 150! :a_bleh:

Dimo
28.9.2006, 20:46
Da,i ovi su ga pretjerali sa cijenom,vjerovtno je oko 170-180 evra na vecini mjesta.Znam da je Infofest skroman(a i kakav bi bio u ovakvoj drzavi),ali bih isto volio da skoknem do dolje,ali male su sanse,zadovoljicu se reportazom u Bitu.

Apel za redakciju SK-a da ako nije problem napise reportazu u SK-novembar oko ovoga skupa u Budvi.Hvala u svakom slucaju.

Dimo
26.10.2006, 15:15
Izasao broj 2,i vrijeme mu je vise bilo...

http://www.bit.cg.yu/casopis.php?id=15

Djordje81
27.10.2006, 20:18
Sudeći po sadržaju časopis je odlično koncipiran