PDA

Prikaži potpunu verziju : Ljubičaste nijanse u video snimcima


Palitreks
21.11.2012, 21:00
Prešao sam odnedavno na Windows 7 32 bit, i otad sam morao da ispravljam nekoliko sitnih stvari na kompu da bi sve radilo kako treba.
Većinu sam uspeo, i taman kad sam seo da se opustim uz seriju, eto ti djav'la.
Naime, neke nijanse, uglavnom kože ljudi, poprimaju odredjenu nijansu ljubičaste boje.
U BSPlayeru je to vidljivo, u VLC-u malo manje, ali mi ipak nekako smeta.

Prešao sam potpuno na VLC, poshto BS ima užasnu sliku. E sad, prvo sam
imao instaliran K Lite Codec Pack standard. Obrisao sam njega, probao video fajl,
opet postoji ljubičasta boja. Probao sam i GOM i KMPlayer, takodje je postojao
taj problem. Na kraju sam instalirao FFD, iako mi verovatno ne treba.
Proverio sam kabl monitora, sve je uštekano kako valja.

Jedino što je ostalo da proverim jeste profil monitora (LG W2243S). Instalirao sam drajver, prepoznat je, sve to šljaka. Medjutim,
PhotoShop i LightRoom su mi sivu boju prikazivali kao braon, pa sam preko Win7 uradio kalibraciju monitora.
Boje u PSu i LRu su se popravile, sve normalno radi otkako sam kalibrisao taj profil za monitor.

Čačkao sam po control panelu kartice, tamo mogu da smanjim crvenu boju,
ali to nije to, ova ljubičasta boja ima veze sa nečim drugim.
Probao sam isti snimak kod brata na kompu da pustim, nema te ljubičaste boje (u pitanju je serija Two and a Half Men).
Takodje, kad pustim snimak (1080 rezolucija) koji sam snimio fotoaparatom Nikon D3100, vidi se ta ljubičasta boja, tako da, nije ni do fajla nego je neki
veći problem.

Da li možda taj profil utiče na ljubičastu boju u snimcima?
Da li je neko imao sličan problem?

Konfiguracija mi je u profilu, sinoć sam obrisao stari drajver grafičke i instalirao Beta drajvere (detaljno, sa DriverSweeperom), ovaj problem je postojao u oba slučaja.

Picard
22.11.2012, 0:26
Vidi da ti nije negde u drajveru loše podešen color hue (http://en.wikipedia.org/wiki/Hue) ukoliko uopšte može da se menja.

Palitreks
22.11.2012, 0:53
Smanjio sam u Catalystu Hue na -12, video snimci budu malo prihvatljiviji,
ali onda mi ostale boje ne izgledaju lepo (žuta pogotovo).

U Device Manageru, ušao sam u properties monitora, i pod Driver File details sam
našao dve stavke.

Prva, monitor.sys je ok očitana, a na drugoj, koja je u folderu "color" piše sve Unknown.

Evo i slike u prilogu.