PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 10/2006


oluja
23.9.2006, 14:49
Od 1. oktobra u prodaji je novi broj "Sveta kompjutera". Naslovne (dobro ste pročitali) izgledaju upravo ovako:

Imaćete mogucnost da pri kupovini izaberete naslovnu koja vam se više sviđa. Naslovne se (ako se zagledate) nastavljaju u mini panoramu igre meseca.
Takodje cete u novom broju naci i poster...
Losa vest je da smo malo poskupeli - ne našom krivicom...
Sadrzaj ćemo postaviti malo kasnije...

Pozdrav.

Highlander
23.9.2006, 15:28
Opet kolekcionarski trik, kao pre dve godine...;)
Naslovne su dobre, mada mi igra meseca nije poznata...:icon_scra
I konačno POSTER!!!:alealeee:

Dimo
23.9.2006, 15:29
Zaboravih da vam je sledeceg mjeseca jubilej...
Inace,ljepsa je druga naslovna,od ove vatre ne vidis nista u daljini na prvoj.
Sto se poskupljenja tice,sta da kazem osim da nikada nista lose nije vasom krivicom :rolleyes: :)
Svaka cast za poster,samo da ne bude neko s***e,moj zid je skupocjen :)

Erdeljan Boris
23.9.2006, 16:59
Kada cete postaviti sadrzaj casopisa?

Inace bilo bi dobro da jednom testirate BestBuy graficke, procesore, memoriju koji nude najbolji odnos cena/preformanse, npr da opisete legendarni GAINWARD 7600GS DDR3 koji za ulozeni novac nudi mnogo vise.:dedica:

Shlaymara
23.9.2006, 17:31
Ne mogu da verujem da ima poster....koji bedak:(

Naslovne su odlicne, i unapred se radujem tekstu o Corelu.

Usamljeni Revolveras
23.9.2006, 17:40
JUPI!!!! POSTER!!! Hvala bogu! Svaka cast! Meni se vise svidja leva naslovna, zbog vatre. :alealeee: :aplauz: :ciao: :n_klanja: :tapsh:

Andross
23.9.2006, 19:36
Bilo kako bilo naslovne su extra.Samo zastoooo cenaaa 139 Dinaraaaa.Sad cu prodavce da je*em u mozak ako mi da bombonu ili zvaku umesto dinara:to_care: :kreza:

Psychon@ut
23.9.2006, 20:26
Dobra fora,sad moram kupiti oba.
Naslovne su dobre-privlače gamere=više para
...
Je li cijena za Republiku Srpsku ostaje ista?:)
...
EDIT:Zoomirao sam jednu km više.Ako je poster dobar ne smeta poskupljenje,odnosno nema razloga za pobunu :) .

korisnik
23.9.2006, 20:28
Zar je stvarno vazno dali je casopis 120 ili 139 dinara?

SirDuck
23.9.2006, 20:33
Odlicne su naslovne.
Trebalo bi to cesce da radite.

I najzad poster:alealeee: :alealeee:

Ali mnogo ste poskupeli, 19 din. previse je to za moj dzep:D


Jos samo ako bi stavili i CD :a_whistli

goran.rs
23.9.2006, 21:08
Company of Heroes svakako zasluzuje da bude igra meseca.Izvanredna igra.Cena je i sada OK,sa te strane nemam zamerku.Jos uvek..Ali ne treba vam ovo sa posterom,to je za casopise tipa screenfun,gamer(bivsi) i slicne neozbiljne.

Usamljeni Revolveras
23.9.2006, 21:14
Ali mnogo ste poskupeli, 19 din. previse je to za moj dzep:D


Jos samo ako bi stavili i CD :a_whistli
Ne razumem??? Mnogo ti je 19 din, a voleo bi da stave i CD (onda bi poskupeli za 120 din)???

Ali ne treba vam ovo sa posterom,to je za casopise tipa screenfun,gamer(bivsi) i slicne neozbiljne.
Ako se nekom ne svidja poster (a ima dosta takvih) neka ga odma bace u kantu. Nije obavezno lepljenje postera na zid:rolleyes:

Wolverine
23.9.2006, 21:18
Nastavite sa posterima, bez diska!Zaustavite cenu na 139 i gotovo!

Usamljeni Revolveras
23.9.2006, 21:19
Nastavite sa posterima, bez diska!Zaustavite cenu na 139 i gotovo!
Tako je!!!!:alealeee: :alealeee: :alealeee: :aplauz: :aplauz: :aplauz:

VojaM
23.9.2006, 21:20
Kada cete postaviti sadrzaj casopisa?
Verujem, negde u ponedeljak.Trenutno se još patimo sa pripremom za štampu.

SirDuck
23.9.2006, 21:34
Ne razumem??? Mnogo ti je 19 din, a voleo bi da stave i CD (onda bi poskupeli za 120 din)???

Nisi me shvatio, salim se, naravno da nije puno 19 din:)

Usamljeni Revolveras
23.9.2006, 22:10
Nisi me shvatio, salim se, naravno da nije puno 19 din:)
E brate izvini stvarno, ali mislio sam da si ozbiljan posto ima puno ljudi koji su se bunili kada je poskupeo prosli put. Samo ne znam kome se bune kada poskupi hleb ili mleko ili bilo sta drugo:confused:

marko3581
23.9.2006, 22:54
Uh,naslovna je pravi "gamer edition", svidjaju mi se obe opcije.Bas me interesuje sta sadrzi teks' sa ADSL-om.
Poskupjenje od 19 dindzi,ne bi trebalo da bude preveliko za nekog ko je ljubitelj SK.

paterfamilias
23.9.2006, 23:03
Opet poskupljenje i to od 16 %,i to zbog jednog običnog postera,između ostalog?SK se sve više odvaja od časopisa nižeg cenovnog ranga(pc magazin 70 dinara) i približava onima koji koštaju 200 ili više dinara.

SirDuck
23.9.2006, 23:15
Ma neka kostaju i 300, ipak cu da kupujem:alealeee:

Samo nemojte da poskupite ohrabreni mojim postom;)

Usamljeni Revolveras
23.9.2006, 23:23
Opet poskupljenje i to od 16 %,i to zbog jednog običnog postera,između ostalog?SK se sve više odvaja od časopisa nižeg cenovnog ranga(pc magazin 70 dinara) i približava onima koji koštaju 200 ili više dinara.
Meni se cini da niko konkretno nije rekao da je poskupljenje zbog postera (rekli su samo da nije njihovom krivicom) a to moze da znaci da su poskupeli zbog neceg drugog

RaideR
24.9.2006, 0:38
U cg je poskupljenje sa 1.5 na 2e? :) najs

A M G
24.9.2006, 0:41
"Mi mozemo sve sa dvadeset i dve!" :to_care:

Cool!:)

Dimo
24.9.2006, 12:04
U cg je poskupljenje sa 1.5 na 2e? :) najs
@Svi 19 dinara je najobicnija sica ;)

'Oce li cijena ostati ista za CG kao do sada,znaci 1.5 evra?Ovo 19 dinara je oko 20 centi,necete valjda povecavati samo zbog toga???

Telepatic
24.9.2006, 12:05
Ja mislim da je ipak skupa cena preko 120din.(s obzirom da je rec o casopisu)!:dedica:

SirDuck
24.9.2006, 12:59
Skupo?!?!?!?

Pa pogledaj kolko kosta onaj krs od GamePlay-a!!!!!!

Usamljeni Revolveras
24.9.2006, 13:24
Skupo?!?!?!?

Pa pogledaj kolko kosta onaj krs od GamePlay-a!!!!!!
Ma pusti ih, ne vredi raspravljati se....;)

SirDuck
24.9.2006, 14:14
Vidim da imas iskustva sa raspravljanjem oko cene;)

Mozda si u pravu....pusti ih.....

Borowatz
24.9.2006, 14:21
pored sk-a, redovno kupujem i bug koji je 400 dindzi. tako da se iz moje perspektive ne slazem sa onima koji hoce da sk bude 200+ din.
mislim da ovo sadasnje poskupljenje nije nista strasno, ko je do sada kupovao sk, kupovace ga i dalje. mada cemu taj poster. ja ne zelim da sk postane drugi gamer, gameplay screen fun ili neka 4ta jada

drgonzo
24.9.2006, 14:26
Ljudi, koji ce vam posteri u Svetu Kompjutera? :icon_scra I sta uopste da stavite na njih? Slike iz kompjuterskih igara? Ili mozda neku najnoviju graficku karticu? :) Zaboravite na to.

Usamljeni Revolveras
24.9.2006, 14:59
Pa lepo sam rekao: kome ne treba poster, neka ga baci ili neka ga pokloni nekome, ali ima onih kojima treba poster;)

Jim Bravura
24.9.2006, 15:53
Zar je stvarno vazno dali je casopis 120 ili 139 dinara?Kako bre nije bitno. Mic po mic stićiće do 200 (daleko bilo) Pogotovo mi je čudno jer je dinar stabilan, čak šta više ponovo je ojačao. Čak je i gorivo pojeftinilo, stvarno ne vidim razlog za poskupljenje :confused:

Pre tačno 2 godine SK je koštao 90 din, evo sad je 50 din skuplji. Evro je u to vreme vredeo nekih 70-tak din (ako se ne varam). Onih 30 din. mu dođe kao ekstra profit. Šta da vam kažem ljudi, klasična navlakuša, zaraziš se (ne možeš da ne kupiš), a onda to neko koristi :( (naravno, ne mislim na redakciju).

nighthawk
24.9.2006, 17:34
19 dinara nije mnogo, samo da se tako ne nastavi.

Ali SK vredi mnogo vise od mnogo skupljih casopisa (Mikro)

lijenština
24.9.2006, 20:04
Skupo?!?!?!?

Pa pogledaj kolko kosta onaj krs od GamePlay-a!!!!!!
A dvd? To si zaboravio... Dark Messiah demo.... Ako ni zbog čeg drugog samo zbog toga vredi... BTW koji si zadnji broj uzeo? U ovom 10-tom broju su izmenili dizajn Gameplay-a pa izgleda ozbiljnije i tekstovi su bolji nego obično...:dedica:
Što se poskupljenja sk tiče... Šta su tu može... :p Važno je da i dalje budu najbolji IT časopis.:)

SirDuck
24.9.2006, 20:15
Imam 10-ku.
Mozda su malo ozbiljniji, ali ipak nisu ni blizu SK-u.

Dobro, dvd malo povecava cenu, ali ipak ne treba praviti frku oko 19 kinti.

A kad SK poskupi na 230 din, bez dvd-a, e onda treba praviti frku.

Marko93
24.9.2006, 20:27
Meni se sve ovo svidja, drago mi je zbog postera i volim novotarije. Poskupljenje nije strasno, ali ako se ovako nastavi ko zna gde cemo stici?

SirDuck
24.9.2006, 20:29
Izvinjavam se na doplom postu, a mozda i offtopicu, ali moram ovo da napisem.

Gameplay br. 8-9

Naslov igre "Drag Racing: Sportsman edition"
Podnaslov Meni deset s lukom i pivu!


Priznajem, ja sam poreklom iz Bosne. Najvise volim cevape kod Zelje, kiselo mleko i vruc somun. Rodjen sam i zivim u Beogradu i civilizovao sam se u odnosu na svoje bosanske pretke otprilike toliko da mogu da upravljam racunarom i pisem ove prikaze kompjuterskih igara koje sam odigrao. Daju mi da pisem razne opise, uglavnom igara koje drugi nece ili ne zele da igraju. Ne smeta mi. Ja sam stari veteran kompjuterskih igara, jos iz vremena Spektruma i komodora i volim da se igram.

Sta ovo ima veze sa opisom igre?!?!?
Ovaj tekst je bila blaga katastrofa!!!!

Neznam dal su se sad ispravili, ali ovo je krajnje neozbiljno.


Sta ovo ima veze sa SK-om?
Primer kakve tekstove nikad ne trebaju da pisu!!!!!

Magneto
24.9.2006, 21:40
Opet poskupljenje i to od 16 %,i to zbog jednog običnog postera,između ostalog?SK se sve više odvaja od časopisa nižeg cenovnog ranga(pc magazin 70 dinara) i približava onima koji koštaju 200 ili više dinara.
Auf iurise, pardon peramiticu, ovaaaj ti - paterfamiliasu (nikako da ubodem) :), u kojoj to galaksiji mogu da se porede PC magazine i SK kada su u pitanju aspekti sadržine i raznovrsnosti njene ponude, kvaliteta uopšte, a da zanemarimo tradiciju ovom prilikom? Ako je cena neki merodavni pokazatelj, onda bi jaz cena između ova dva IT lista morao da bude još dublji.

Mora da se prihvati i činjenca da je cena časopisa nešto izvan kontrole i uticaja redakcije, odnosno uredništva.

drgonzo
24.9.2006, 22:00
@SirDuck91 -takav tekst je po meni uvredljiv, nisam znao da ima i takvih kompjuterskih novina... Svakakvo djubre kod nas uspeva...:rolleyes:

Red Dragon
24.9.2006, 22:30
Ili se meni cini, ili je cena casopisa 139 din?
Ovo nece na dobro izaci.

lijenština
24.9.2006, 23:29
@SirDuck91 -takav tekst je po meni uvredljiv, nisam znao da ima i takvih kompjuterskih novina... Svakakvo djubre kod nas uspeva...:rolleyes:
Izvinjavan se zbog off topica...
Znaš šta... I meni takav stav je uvredljiv. U gameplay -u ima vrlo loših tekstova, ali zadnji broj je dosta bolji u tom pogledu i ja to pozdravljam. Inače pozdravljam svaku it novinu i želeo bih da sve budu što boljeg kvaliteta jer je onda meni kao čitaocu bolje.
A iako je nešto sada loše ne znači da će to i u budućnosti biti. Da je tako verovatno bi i danas ljudi doživljavali Škodu kao proizvođača automobila koji se pregreju kada ide uzbrdo.
BTW nešto mi pade na pamet....Što se nove cene SK-a tiče... Znači zato su uveli foliju u prošlom broju....Tiha voda breg roni:D

Telepatic
25.9.2006, 9:47
:dedica: Sve je ok sto se tice ovih novina,ali garantujem da ce vec iduce godine SK kostati 160(ili 159,dodje ti isto),a tad prestajem da ga kupujem(sto je mnogo, mnogo je,secam se kad je SK kostao 70 din!Znaci vec duplo veca cena,da ste povecali br. strana pa i ajde,ali zbog postera??!!(nebih imao nista protiv postera da nije ni poskupljenja))i kako dodjavola nije vasom krivicom poskupeo??:dedica:
-------------------------------------------------------------------
Nije da sam nesto ljut(naprotiv:) ),ali ovo bi trebali da imate u glavama...

bobi
25.9.2006, 10:17
:dedica: Sve je ok sto se tice ovih novina,ali garantujem da ce vec iduce godine SK kostati 160(ili 159,dodje ti isto),a tad prestajem da ga kupujem(sto je mnogo, mnogo je,secam se kad je SK kostao 70 din!Znaci vec duplo veca cena,da ste povecali br. strana pa i ajde,ali zbog postera??!!(nebih imao nista protiv postera da nije ni poskupljenja))i kako dodjavola nije vasom krivicom poskupeo??:dedica:
-------------------------------------------------------------------
Nije da sam nesto ljut(naprotiv:) ),ali ovo bi trebali da imate u glavama...
A zanima me, jel' ti sopstvenim parama uzimas casopis ili ti ga neko kupuje?

free
25.9.2006, 10:44
Umesto ove rasprave oko cene, jel mozemo da dobijemo sadrzaj novog broja? Pozdrav:ciao:

Usamljeni Revolveras
25.9.2006, 14:16
Moze li vec jednom neko od moderatora da kaze da li je poskupljenje zbog postera ili zbob neceg drugog, molim vas nek neko vec jednom kaze da bi izbegli nesporazum.

oluja
25.9.2006, 15:43
Moze li vec jednom neko od moderatora da kaze da li je poskupljenje zbog postera ili zbob neceg drugog, molim vas nek neko vec jednom kaze da bi izbegli nesporazum.
Svi Politikini magazini poskupljuju od sledeceg meseca... tako da nije do nas...

Usamljeni Revolveras
25.9.2006, 16:13
Svi Politikini magazini poskupljuju od sledeceg meseca... tako da nije do nas...
Eto... Dakle nije zbog postera :)

SirDuck
25.9.2006, 17:23
Told ya! :D

Sam Fisher
25.9.2006, 18:34
A jel može u rubrici Q/A umesto one Politikine reklame preko trećine strane da se ubaci još jedno pismo čitalaca. Meni je to baš zanimljiva rubrika koju pročitam među prvima. U stvari, kad prvi put otvorim SK samo čitam naslove i kad dođem do Q/A to pročitam.

SirDuck
25.9.2006, 18:38
Pa ovaj forum je neka vrsta Q/A.
Idi na kvarove pa se nacitaj da mile volje:D

Jesi normalan da sklone reklame pa da poskupe koji dinar, onda cemo ih odma' na lomacu:D

Sam Fisher
25.9.2006, 18:43
Jesi normalan da sklone reklame pa da poskupe koji dinar, onda cemo ih odma' na lomacu:D
Pa oni su POLITIKA. Šta da reklamiraju sami sebe? Zato i kažem, to nije plaćen oglas... valjda.

BTW, u "mojoj" trafici, one "Štampine" trafike gde su novine ispred a prodavačica je tamo iza pa moraš da se opružiš da bi platio, radnica uvek stavi neke novine na zdelu za plaćanje jer je isuviše mala kad ljudi kupe odjednom npr. sok i novine pa ne može da stane drugačije. Zadnjih 10-tak dana je to Svet Kompjutera. Valjda joj je zgodno jer ima celofan pa se lako održava. :D

SirDuck
25.9.2006, 18:53
Pa oni su POLITIKA. Šta da reklamiraju sami sebe? Zato i kažem, to nije plaćen oglas... valjda.

BTW, u "mojoj" trafici, one "Štampine" trafike gde su novine ispred a prodavačica je tamo iza pa moraš da se opružiš da bi platio, radnica uvek stavi neke novine na zdelu za plaćanje jer je isuviše mala kad ljudi kupe odjednom npr. sok i novine pa ne može da stane drugačije. Zadnjih 10-tak dana je to Svet Kompjutera. Valjda joj je zgodno jer ima celofan pa se lako održava. :D

Au da :boodala: .


Ah, the allmighty celofan:D
Stiti novine od svih nepogoda, grebanja, gazenja, guzvanja, masnih ruku prodavaca, i sto je najvaznije cuva osvezavajuc miris (i ukus:kreza: ))

Usamljeni Revolveras
25.9.2006, 21:02
Pa oni su POLITIKA. Šta da reklamiraju sami sebe? Zato i kažem, to nije plaćen oglas... valjda.

Pa bas zato nikada nece ukinuti tu reklamu:D

VojaM
26.9.2006, 16:23
Mora da se prihvati i činjenca da je cena časopisa nešto izvan kontrole i uticaja redakcije, odnosno uredništva.U stvari, to nije tako u svim časopisima. Postoje časopisi koji su "sami svoje gazde", odnosno sami predstavljaju celo preduzeće. Naš nije takav - SK je deo Politike i postoje direktori koji mu "kroje kapu".

Magneto
26.9.2006, 16:28
Pa da, nije situacija svuda ista, a moja poruka referira samo na "Svet kompjutera".

Dimo
26.9.2006, 20:19
Mogu li gospoda iz redakcije da nam kazu zbog cega je Politika uvela to poskupljenje(ako je to javna informacija,naravno) svih njenih listova da mi ovdje ne bi razglabali o (ne)opravdanosti tog cina.

hacker_aca
26.9.2006, 20:33
Ekstra naslovna... Samo mi nije jasno nesto pa bi bilo dobro ako bi iz redakcije malo pojasnili:

1. pretpostavljam da ce posteri da se nastave ali sta je tema? Igre, hardver, logo SK, radovi sa konkursa?
2. Da li ce ove panoramske naslovne da se nastave ili je to samo za ovaj mjesec i da li ima kakvih razlika unutar ova dva primerka?

Wolverine
26.9.2006, 22:23
Ekstra naslovna... Samo mi nije jasno nesto pa bi bilo dobro ako bi iz redakcije malo pojasnili:

1. pretpostavljam da ce posteri da se nastave ali sta je tema? Igre, hardver, logo SK, radovi sa konkursa?
2. Da li ce ove panoramske naslovne da se nastave ili je to samo za ovaj mjesec i da li ima kakvih razlika unutar ova dva primerka?

Mislim da je panorama samo sada,za 22. rodjus!

Chivan
27.9.2006, 11:00
1. pretpostavljam da ce posteri da se nastave ali sta je tema? Igre, hardver, logo SK, radovi sa konkursa?
Igra i hardver. ;)
2. Da li ce ove panoramske naslovne da se nastave ili je to samo za ovaj mjesec i da li ima kakvih razlika unutar ova dva primerka?
To je samo za ovaj 22. rođendan "Sveta kompjutera". Njihova unutrašnjost je ista.

Shlaymara
27.9.2006, 11:14
Kada ce sadrzaj?

Wolverine
27.9.2006, 11:59
Kada ce sadrzaj?
Nema svrhe izbacivati sadrzaj 27.septembra!

todos
27.9.2006, 14:10
U redu je cena,ali Vam nije trebao taj marketinski trik od 139,umesto 140 dinara.Valjda ste poceli kapirati da uopsteno poboljsate ukupan SK.Sami znate da je inflacija zanemarljiva,pa razlog za poskupljenje neka bude ono prvo.Unapred se radujem corelu 13-ici office.

Vuckovic Veljko
27.9.2006, 18:29
Na naslovnoj strani cini mi se da se vidi cijena za Crnu Goru 2.00 evra.Ovo je puno vece poskupljenje od 19 dinara.

Dimo
27.9.2006, 19:45
Na naslovnoj strani cini mi se da se vidi cijena za Crnu Goru 2.00 evra.Ovo je puno vece poskupljenje od 19 dinara.
Boga mi,u pravu si :eek: E,gospodo iz redakcije,da se niste malo preskartali u racunanju(matematika nije jaca strana,a?),ali 19 dinara je tacno 23 centa,a nikako 50 centi(80 dinara=1 euro;40 din=0.50cent;20 din.=25cent) ;) Ili neko iz uprave Politike 'oce da nelegalno zaradi......

DukeofSerbia
27.9.2006, 20:27
Takodje cete u novom broju naci i poster...
Losa vest je da smo malo poskupeli - ne našom krivicom...


Sistem spojenih sudova...:paranoia:

free
27.9.2006, 21:32
Boga mi,u pravu si :eek: E,gospodo iz redakcije,da se niste malo preskartali u racunanju(matematika nije jaca strana,a?),ali 19 dinara je tacno 23 centa,a nikako 50 centi(80 dinara=1 euro;40 din=0.50cent;20 din.=25cent) ;) Ili neko iz uprave Politike 'oce da nelegalno zaradi...... Vi ste druga drzava, cena proizvoda koji se izvozi nema veze sa cenom na domacem trzistu.

Dimo
27.9.2006, 21:48
Vi ste druga drzava, cena proizvoda koji se izvozi nema veze sa cenom na domacem trzistu.
Da,znaci ako u Srbiji casopis poskupi 20 dinara,kod nas moze 'ladno i 5 evra,je li?Inace,cijena bi trebalo da je jednaka ili priblizna u svim zemljama gdje se prodaje SK,btw,mi smo jos uvijek blizi vama nego npr.Hrvatska,BIH i slicno,tako da ako negdje treba da cijena neroporcionalno poksupi,onda to sigurno nismo mi.

NjegovaWisost
27.9.2006, 22:09
pored sk-a, redovno kupujem i bug koji je 400 dindzi. tako da se iz moje perspektive ne slazem sa onima koji hoce da sk bude 200+ din.
mislim da ovo sadasnje poskupljenje nije nista strasno, ko je do sada kupovao sk, kupovace ga i dalje. mada cemu taj poster. ja ne zelim da sk postane drugi gamer, gameplay screen fun ili neka 4ta jada
постер ује баш екстра ствар, посоји недостатак ИТ постера

Mean_Machine
27.9.2006, 22:11
Da,znaci ako u Srbiji casopis poskupi 20 dinara,kod nas moze 'ladno i 5 evra,je li?Inace,cijena bi trebalo da je jednaka ili priblizna u svim zemljama gdje se prodaje SK,btw,mi smo jos uvijek blizi vama nego npr.Hrvatska,BIH i slicno,tako da ako negdje treba da cijena neroporcionalno poksupi,onda to sigurno nismo mi.
Sada postoji dručiji carinski sistem i porezni sistem pa u veće povećanje cene ulaze i nova carina i porez, ako je sve ostalo na starom onda je neko iz Politike odlučio da pofirtira na verinim čitaocima SK u CG :(
P.S. kako stoje stvari sa listom Politika?
Jeli i on znatno poskupeo?

NjegovaWisost
27.9.2006, 22:13
Политика се у ЦГ посебно штампа и кошта 50 центи чини ми се.
Екста је онај целофан....

Dimo
27.9.2006, 22:20
Политика се у ЦГ посебно штампа и кошта 50 центи чини ми се.

Tako je,mada ruku na srce,zadnji put sam Politiku kupio prije mjesec i kusur dana,moguce da se od tad nesto promjenilo.

@Mean Machine Ali cini mi se da je u BIH,RS i ostalim zemljama gdje se izdaje ovaj casopis cijena proporcionalna cijeni SK-a u dinarima.Ne znam zasto bi onda u CG bilo nesto preko svake mjere? :confused:

Psychon@ut
27.9.2006, 22:28
... Ali cini mi se da je u BIH,RS i ostalim zemljama gdje se izdaje ovaj casopis cijena proporcionalna cijeni SK-a u dinarima.Ne znam zasto bi onda u CG bilo nesto preko svake mjere? :confused:
U RS je isto 4km~2eura.

Željko
27.9.2006, 23:26
Pa i nije neko poskupljenje (bar kod nas u Srbiji).
Interesuje me kakav je poster... Da li vredi lepiti po sobi!?:)

Sasa
27.9.2006, 23:57
Boga mi,u pravu si :eek: E,gospodo iz redakcije,da se niste malo preskartali u racunanju(matematika nije jaca strana,a?),ali 19 dinara je tacno 23 centa,a nikako 50 centi(80 dinara=1 euro;40 din=0.50cent;20 din.=25cent) ;) Ili neko iz uprave Politike 'oce da nelegalno zaradi......

Nelegalno?
Ajde me molim te prosvetli i napisi sta je ovde nelegalno ?
Da ih odmah tuzimo!

Telepatic
28.9.2006, 8:38
A zanima me, jel' ti sopstvenim parama uzimas casopis ili ti ga neko kupuje?
Naravno ja,od svog (bednog) dzeparca...:(

Tihomir
28.9.2006, 12:25
:dedica:
http://www.sk.co.yu/2006/10/sk200610anim.gif

Chivan
28.9.2006, 15:40
NA LICU MESTA
Logitech prezentacija, Budimpešta
Olympus konferencija
Pakom Roadshow 2006

AKTUELNOSTI
Strategija razvoja informatičkog društva

TRŽIŠTE
Tehnička podrška u softverskoj industriji

TEST DRIVE
Asus M2V, MSI K9N Neo
GeCube X1300XT 256MB GDDR3 Platinum, Sapphire X1300XT 256MB DDR3 Overclock Edition, GeCube X1650Pro GDDR3 Platinum i Sapphire X1650Pro
3DFuzion 7600GS PCI-E 256MB, 7600GT PCI-E 256MB
ATI Radeon X1900XT 256MB
BenQ FP92E, Samsung 940N, LG L1919S, Belinea 1925 S1W, Viewsonic VA912
Plextor PX-760A/SA
Dell UltraSharp 2407WFP
Asus PhysX P1, BFG 128MB Physics Card
Sony Alpha DSLR-A100

TEST DRIVE
USB2 On-The-Go Mobile Storage 2.5” UHD214
EverMore BT-R700
Canon Powershot A710 IS
Genius G-Talk
BT YJ-809, MS Industrial MP402, Blueberry Cat Player
Genius Wireless Mini Navigator
Trendnet Wireless 802.11 a/g oprema
Canon LaserShot LBP5000
Mustek MP100 Portable DVD Player
Prolink Pixelview PlayTV 400 USB TV Box i Hauppauge WinTV-PVR USB 2
Media-Tech Chepre MT 4003 i Hapi MT 4005
BenQ CP120 Digital Projector – Commuter Series
Sky DV963

INTERNET
.yu: Koje drugo slovo?
ADSL u srbiji, godinu i po kasnije
Evolucija Interneta: „Web 2.0”
Zoho online office
Semantički Web
e-Poverenje
WWW vodič

CeDeTEKA
Muzika, Klasična muzika, Rok muzika
Atlas of the Human Brain 2nd Edition
Microsoft MapPoint 2006 Europe

TEST RUN
Corel WordPerfect Office X3 Standard Edition
Inbit FullShot Standard 9.3.1
Ace Utilities 3, Super Utilities 6.42, System Mechanic Professional 6, Norton SystemWorks 2006
mstDefrag 1.9.3
CyberLink Power2Go 5.5 Deluxe
Blacksmith3D-Suite 2.2
Xequte Diji Album Editor 7.0
Conceiva DownloadStudio 3.0
X-Fonter 6.1

Chivan
28.9.2006, 15:41
PD KUTAK
Netscape Browser 8.1
Miranda IM 0.5.1
Peer2Mail 1.6
MySecretFolder XP 4.2
Registry First Aid 5.0
PrinterAnywhere 0.9.37 Beta
Magic Burning Studio 10.2.3
PDF Creator Plus 3.0
Comic Book Creator 1.0.8
JPEGCompress 2.7
Hit-Recorder 2
OkInternet 1.2
GralicWrap Client 1.06

LAKI PINGVINI
Može li?
Arhiviranje letovanja

PHONE ZONE
ScreenCam 60, Wayfinder Earth, Unreal Device Manager
The OC, Billy the Kid 2, 3D Rally

SERVIS
Napajanja advanced

NAGRADNI KVIZ
I/O PORT
JA, IGRAČ
BONUS LEVEL

NA LICU MESTA
Games Convention 2006

PRVI UTISCI
Joint Task Force
Warhammer 40K: Dawn of War – Dark Crusade
Just Cause
Stranger

TEST PLAY
Company of Heroes
Reservoir Dogs
Age of Pirates: Caribbean Tales
First Battalion
Premier Manager 2006-2007
Faces of War
NHL 07
Darkstar One
Pac-Man World Rally
GTI Racing
Call of Juarez
Bad Day L.A.
El Matador
Perimeter: Emperor’s Testament
The Settlers 2: 10th Anniversary
GTR 2

STARO ZA NOVO
Napoleonic Total War II
Homeworld 2: Battlestar Galactica

NET PLAY
WCG kvalifikacije

TEST JOY
Ideazon Z-Board tastatura

ŠIFRE

todos
28.9.2006, 15:53
Da,znaci ako u Srbiji casopis poskupi 20 dinara,kod nas moze 'ladno i 5 evra,je li?Inace,cijena bi trebalo da je jednaka ili priblizna u svim zemljama gdje se prodaje SK,btw,mi smo jos uvijek blizi vama nego npr.Hrvatska,BIH i slicno,tako da ako negdje treba da cijena neroporcionalno poksupi,onda to sigurno nismo mi.
Ipak ste Vi druga drzava tj. kao i sve ostale okolo.A ako si informisan pocinje da tece novi zakon izmedju posta Vas i Nas.A posto ta cena pokriva i neke druge troskove verovatno,onda je i malo veca.Ali je to sica naspram drugih.

ukimafija
28.9.2006, 17:39
:n-cc2:kad sam ja poceo da citam sk bio je 70din sad doziveh 100% vise ajde inflacija ovih godina ali nek mi neko bas objasni sto ja sad poskupeo ajde tokom n.g. ali sto sad kad inflacija nije ni 1%?Zivo me zanima:Freddy:

oluja
28.9.2006, 17:52
:n-cc2:kad sam ja poceo da citam sk bio je 70din sad doziveh 100% vise ajde inflacija ovih godina ali nek mi neko bas objasni sto ja sad poskupeo ajde tokom n.g. ali sto sad kad inflacija nije ni 1%?Zivo me zanima:Freddy:
I ja bih voleo da mi neko objasni.


.

free
28.9.2006, 19:23
I ja bih voleo da mi neko objasni.
. Mmmmmmm da.....

darthmajor
28.9.2006, 19:44
Homeworld 2: Battlestar Galactica???
Hmm, sounds interesting...mod za homeworld? Koliko je velik?
Interesuje me jos i Darkstar One. Koliko je zahtevan?
U svakom slucaju jos jedan interesantan broj samo ovog puta i sa nekoliko normalnih igara :P (znam, nije vasa krivica). Svaka cast za 22 godine sjajnog posla, you may carry on :)

Dimo
28.9.2006, 20:31
Nelegalno?
Ajde me molim te prosvetli i napisi sta je ovde nelegalno ?
Da ih odmah tuzimo!
Jesam li ja nekoga optuzio ili nesto slicno :rolleyes: Samo nagadjam,druga je stvar sto si ti to primio preblizu srcu...Nije mi jasno otkud sad ovo povecanje,evo smo nezavisna drzava ima 4 mjeseca i nije bilo ni pomena od ovoga i evo sad kao grom iz vedra neba...Koliko je ovo povecanje od 50 centi posteno prema (vjernim) citaocima SK-a iz CG,necu ni da razmisljam...

Edit:Ne optuzujem redakciju SK-a(niti nekog posebno),da ne bi ponovo bilo nekih pogresno shvacenih izraza....;)

oluja
28.9.2006, 20:55
Jesam li ja nekoga optuzio ili nesto slicno :rolleyes: Samo nagadjam,druga je stvar sto si ti to primio preblizu srcu...Nije mi jasno otkud sad ovo povecanje,evo smo nezavisna drzava ima 4 mjeseca i nije bilo ni pomena od ovoga i evo sad kao grom iz vedra neba...Koliko je ovo povecanje od 50 centi posteno prema (vjernim) citaocima SK-a iz CG,necu ni da razmisljam...

Edit:Ne optuzujem redakciju SK-a(niti nekog posebno),da ne bi ponovo bilo nekih pogresno shvacenih izraza....;)
Shvati, i ja bih da mi neko objasni... treba li jos nesto reci?

Dimo
28.9.2006, 21:14
Shvati, i ja bih da mi neko objasni... treba li jos nesto reci?
Ne,nisam ni mislio da cu nesto moci da promjenim sa ovim mojim postovima,samo sam malo tuzan/revoltiran sto je poskupio za cetvrtinu moj omiljeni casopis,eto to.

Carl Jonson CJ
28.9.2006, 22:25
С великим закашњењем констатујем да је, пардон, да су насловне фантастичне :) Него, разумем поскупљење, ал де нађосте 139? :) Ајд 140, округло, али овако... :)

Nicolas
28.9.2006, 22:43
Ne znam sta reci za poskupljenje, inflacija u ovom mesecu je bila u mizernom minusu, sigurno, gosn Dinkic izjavio a i ostali potvrdili. Znaci ceka nas neko prijatno iznenadjenje ili vam je propala nagradna igra pa se oslanjaju na "proizvod" s naj tirazem da ih vadi i ostvari planiranu dobit?:a_whistli Inace nadam se da od ovoga broja prestajete tradiciju "Multipraktik naslova"!?:icon_scra U poslednja tri broja je stajala rec "Multipraktik" u naslovima vaznijih tekstova?! Propust ili sta vec nije prijatno. Pozdrav za detaljnije objasnjenje u vidu oglasa povodom nagradne igre ali opet kakva nam vajda kada to oduzima mnogo vremena, svo ono seckanje, skupljanje i lepljenje...:confused: Debilno ako mene pitate! Znam da niste vi odlucivali o tome ali mozda dopre do nekog glavonje.;)

Highlander
28.9.2006, 23:50
С великим закашњењем констатујем да је, пардон, да су насловне фантастичне :) Него, разумем поскупљење, ал де нађосте 139? :) Ајд 140, округло, али овако... :)
To je fora za sticanje imidža proizvoda i prodavaca... Kad potražiš časopis i pružiš 140 dinara, ne očekuješ da ti vrati onaj 1din. ali ako to učini u podsvesti se automatski stvara bolja slika o prodavcu. :)

Nicolas
29.9.2006, 0:45
To je fora za sticanje imidža proizvoda i prodavaca... Kad potražiš časopis i pružiš 140 dinara, ne očekuješ da ti vrati onaj 1din. ali ako to učini u podsvesti se automatski stvara bolja slika o prodavcu. :)
Da, na to su ciljali, ipak su pod upravom nemaca, ali ja kada god uzmem neki sitan kusur (ne zato sto mi toliko treba nego ajde kada mi pruza ruku) gledaju me onda kao najvece *ovno na svetu!!! A da ne pocinjem s nizom ostalih negativnih iskustava na traficicama... Multipraktik, nema sta:)

Bojan
29.9.2006, 0:50
Jesam li ja nekoga optuzio ili nesto slicno :rolleyes: Samo nagadjam,druga je stvar sto si ti to primio preblizu srcu...Nije mi jasno otkud sad ovo povecanje,evo smo nezavisna drzava ima 4 mjeseca i nije bilo ni pomena od ovoga i evo sad kao grom iz vedra neba...Koliko je ovo povecanje od 50 centi posteno prema (vjernim) citaocima SK-a iz CG,necu ni da razmisljam...

Edit:Ne optuzujem redakciju SK-a(niti nekog posebno),da ne bi ponovo bilo nekih pogresno shvacenih izraza....;)

Da, jesi. Pitao si sumnjichavim tonom "da li neko zeli nelegalno da zaradi". Nagadjanje u lupetanje su dve razlichite stvari. Jel ovde nekoliko puta, pa i u prvom postu ovog topika, naglasheno da poskupljenje nije zbog redakcije SK-a, jel naglasheno da su poskupeli svi politikini chasopisi? Koju informaciju pride zelite???

Rocker
29.9.2006, 1:34
u kojoj to galaksiji mogu da se porede PC magazine i SK kada su u pitanju aspekti sadržine i raznovrsnosti njene ponude, kvaliteta uopšte, a da zanemarimo tradiciju ovom prilikom? Ako je cena neki merodavni pokazatelj, onda bi jaz cena između ova dva IT lista morao da bude još dublji.

PC Magazin je prestao da izlazi.::a_whistli Bacite pogled na njihov sajt. I dalje je Avgustovski broj na naslovnoj strani! Ništa im nije značilo pojeftinjenje na 70 din. kad su načisto pukli...šteta!:cool: BTW, vidim da su "omladinci" oduševljeni posterom!:rolleyes: Svi se raduju i zahvaljuju a koliko sam video nikom nije palo na pamet da pita šta je na tom famoznom (i bespotrebnom) posteru!:kreza:

hacker_aca
29.9.2006, 1:47
BTW, vidim da su "omladinci" oduševljeni posterom!:rolleyes: Svi se raduju i zahvaljuju a koliko sam video nikom nije palo na pamet da pita šta je na tom famoznom (i bespotrebnom) posteru!:kreza:

Pogledaj postove 58 i 60... ;)

P.S. Prvo što sam pomislio kad sam video informaciju za poster. :)

Rocker
29.9.2006, 2:09
Pogledaj postove 58 i 60... ;)

P.S. Prvo što sam pomislio kad sam video informaciju za poster. :)
Ti se si zapitao "u globalu". Možda ja nisam bio najprecizniji, hteo sam da pitam "Šta konkretno?!". Biće sigurno neki hardver, ali koji?:confused:

hacker_aca
29.9.2006, 2:14
Ti se si zapitao "u globalu". Možda ja nisam bio najprecizniji, hteo sam da pitam "Šta konkretno?!". Biće sigurno neki hardver, ali koji?:confused:

Ja sam pitao, odgovor je bio : Igre i hardver. Dok ja sad ponovo pitam šta konkretno, dok stigne odgovor ja ću naći novi SK na trafici. :) A i bolje mi je da se iznenadim.

urke
29.9.2006, 9:00
Samo mislim da je bilo bolje ubaciti još 2 strane o Linuxu nego poster. Al' ajd sad.

bobi
29.9.2006, 9:04
Da ne bi hteo posater sa linux-om, sa sve pingvinom koji se sepuri:D

ZoNi
29.9.2006, 10:09
jbt, ipak ste stavili poster??? i napravili dve naslovne??? ma, daj, bre... glupost!

Nicolas
29.9.2006, 10:20
Samo mislim da je bilo bolje ubaciti još 2 strane o Linuxu nego poster. Al' ajd sad.
Isto, koliko mi god bilo tesko da procitam i svarim tekstove o Linuxu jer nemam blage veze s njim toliko mi je jos teze da svarim postere. Koji ce u SK-u qrc poster. Vec smo imali temicu na tu temu i tu temu samo, i velika vecina je bila against. Svi od 16 pa na vise uz ceste izuzetke ispod 16. Znaci why? Ko ce bre da oblepljuje sobu? Samo jednu stvar nakon sto ga pogledam mogu da uradim s tim, a papir je verovatno isuvise tvrd i glatak za tako nesto. Misle/ite da cete pridobiti nove kupce, vise ce biti kontraefekta nego pozitivnog u toj prici. Jel falilo da stavite i po neku slicicu vise u ponekom tekstu, npr. kada radite opis zvucnika ili slicno, tekst celu stranu a slika vezana za pricu 128x128 ili bar stavite dve po 64 onda:rolleyes:cisto da se vidi pomalo i s drugih strana...slika ponekad dosta govori...

ZoNi
29.9.2006, 10:28
Pa lepo sam rekao: kome ne treba poster, neka ga baci ili neka ga pokloni nekome, ali ima onih kojima treba poster;)
ali taj papir, na kome je stampan poster(!?!) mogao je da bude iskorišćen za jos par korisnih i zanimljivih textova...

poster :boxing:

Dimo
29.9.2006, 11:18
Da, jesi. Pitao si sumnjichavim tonom "da li neko zeli nelegalno da zaradi".Jel ovde nekoliko puta, pa i u prvom postu ovog topika, naglasheno da poskupljenje nije zbog redakcije SK-a, jel naglasheno da su poskupeli svi politikini chasopisi? Koju informaciju pride zelite???
"Glasno razmisljanje i pitanje sumnjicavim tonom" nije isto sto i optuzivanje.Vas osim u prvom postu ove rasprave nisam ni pomenuo,a nigdje u nekom negativnom kontekstu.Koga sam to optuzio?Je li vas iz redakcije?Ili kucu Politika?Ili je mozda ovo neko shvatio kao udarac na napumpani ego?
Nagadjanje u lupetanje su dve razlichite stvari.
Da,jesu,pa nije mi jasno onda sto ponovo pokreces raspravu.Ja ne radim ni jedno ni drugo,samo komentarisem poskupljenje,kao i ostali u ovom topicu.

Usamljeni Revolveras
29.9.2006, 20:04
Vec smo imali temicu na tu temu i tu temu samo, i velika vecina je bila against. Svi od 16 pa na vise uz ceste izuzetke ispod 16. Znaci why? Ko ce bre da oblepljuje sobu?
Izvini, ali o kojoj ti to vecini pricas??? Jel mislis da je neko corav ili glup ili sta vec pa ne vidi ishod glasanja?? 56% je glasalo za poter, tako da zaista ne znam o cemu ti to pricas. A to dal neko ima ispod 16 godina nema veze, ne treba nikog deskriminisati zato sto je mladji... A evo na primer ja imam 17 pa sam glasao za poster;) .

Usamljeni Revolveras
29.9.2006, 20:06
ali taj papir, na kome je stampan poster(!?!) mogao je da bude iskorišćen za jos par korisnih i zanimljivih textova...

poster :boxing:
Lepo je receno da je poster poklon.

Nicolas
29.9.2006, 20:19
Izvini, ali o kojoj ti to vecini pricas??? Jel mislis da je neko corav ili glup ili sta vec pa ne vidi ishod glasanja?? 56% je glasalo za poter, tako da zaista ne znam o cemu ti to pricas. A to dal neko ima ispod 16 godina nema veze, ne treba nikog deskriminisati zato sto je mladji... A evo na primer ja imam 17 pa sam glasao za poster;) .
Prvo, postuj starije ili ce te oni nauciti da ih ispostujes. Uglavnom i za tvoje dobro! Drugo, nisam primetio da je vecina redovnih, istorijskih, starijih ozbiljnijih citalaca iliti posetilaca foruma uopste posecivala onu temicu a ne glasala. Get the point?

Koja je korist od postera? Uzivanje u slici, pa nije to mona liza ebo ga. To *ranjce bi ili zalepio na zid ili u fioku, kako god, kupice prasinu, bledece, nece biti posmatrano (u vecini slucajeva), pravise mrlje na zidu zbog lepljenja. Ionako, ko danas iako voli da se izmuci oko leplkjenja ima vremena za buljenje u isti? Samo besposleni! I oni su pod znakom pitanja! Ali posto si ti usamljeni revolveras mozda ce ti dobro doci...

hacker_aca
29.9.2006, 20:38
Poster! Poster! O'kle poster u SK?! Ima sve da pobijemo zbog toga!

Daj, ljudi, šta se tripujete? Bez uvrede, ali u SK ima sve i svašta i svako može naći neki dio časopisa za sebe. A sad komentari:"To je moglo da se iskoristi za hardver, za linuks, za..." su čiste gluposti. Šta će nam naslovna, reč urednika, sadržaj broja, itd. kad je sve to moglo da se iskoristi za druge svrhe?

Nije sad da branim poster, ali npr. ja sekciju o Linuxu uopšte ne čitam i ne žalim se kako bi te strane mogle za nešto drugo da se urade. Ima onih koji vole, onih koji ne vole, ali što ćeš?

grdja
29.9.2006, 21:41
Koja je poenta postera uz casopis. Uzmes lepo box pakovanje igre a ne tamo neki jewl case ili slim i dobijes i poster i debeli manuel i sve. :a_bleh:

Andross
29.9.2006, 21:56
Al treba uzeti box pakovanje originalne igre i dobiti sve to.Meni licno uopste ne smeta poster.

holodoc
29.9.2006, 22:16
Ako je na posteru nešto simpatično kao recimo Linux "pingvin" sa onom šajkačom kao što stoji u sekciji "Laki pingvini" onda moze :D

BTW, offtopic, jel ima taj pingvin uopšte neko ime :)

Andross
29.9.2006, 22:30
offtopic pingvin se zove Tux

SirDuck
29.9.2006, 22:41
Prvo, postuj starije ili ce te oni nauciti da ih ispostujes. Uglavnom i za tvoje dobro! Drugo, nisam primetio da je vecina redovnih, istorijskih, starijih ozbiljnijih citalaca iliti posetilaca foruma uopste posecivala onu temicu a ne glasala. Get the point?

Koja je korist od postera? Uzivanje u slici, pa nije to mona liza ebo ga. To *ranjce bi ili zalepio na zid ili u fioku, kako god, kupice prasinu, bledece, nece biti posmatrano (u vecini slucajeva), pravise mrlje na zidu zbog lepljenja. Ionako, ko danas iako voli da se izmuci oko leplkjenja ima vremena za buljenje u isti? Samo besposleni! I oni su pod znakom pitanja! Ali posto si ti usamljeni revolveras mozda ce ti dobro doci...

Pa sta imas protiv postera???
Ja sam npr. za poster, i ako bude dobar procicu kroz sve "muke zive" da bi ga nakacio na zid.
Ako ti ne volis postere, niko te ne tera da lepis na zidove.

Osim toga covek od najstarijih vremena ima potrebu da ukrasava prostor u kojem zivi (potseti se nastanka umetnosti), pa sto ne bi nastavili tradiciju.

A sto se tice ko je mladji, a ko stariji, treba postovati starije, naravno, to je obavezno po pravilima civilizovanog ponasanja, ali ni stariji ne trebaju da imaju stav " Haha, ja sam stariji i sad ti mene moras da postujes i slusas ", ili "ako me ne postujes prebicu te". Pa nisi ti TheGodfather™.

Nicolas
30.9.2006, 4:46
A sto se tice ko je mladji, a ko stariji, treba postovati starije, naravno, to je obavezno po pravilima civilizovanog ponasanja, ali ni stariji ne trebaju da imaju stav " Haha, ja sam stariji i sad ti mene moras da postujes i slusas ", ili "ako me ne postujes prebicu te". Pa nisi ti TheGodfather™.
Nisam ja na tu foru, pre sam za ono saseci problem u korenu. Mozda nisam Godfather;) Stvar je da decko zasluzuje jedan onakav post, cisto da ga natera da razmisli o svojim postupcima malo detaljnije. Sto bi se reklo narodski: ispeci pa reci. A znam da ga neces zalepiti, i u slucaju da ga zalepis skinuces ga ubrzo jer nece imati nikakvu korisnu delatnost vec ce biti poput rupe u zidu. To je samo onaj nas mentalitet, hocemo vise za isto, samo da je besplatno. I to su naravno shvatili ljudi koji su iskolovani za to i upotrebili vesto. Sve se svodi na to da je cena skocila delom i zbog postera...

SirDuck
30.9.2006, 9:05
Da, ali u sledecem broju npr. nece biti postera, a cena ce ostati ista.
To ne objasnjava poskupljenje svih politikinih izdanja.

Bilo bi malo glupo da zbog troska postera SK-a poskupi jos 20-30 casopisa.
Pa nije od zlata.

DeCoy
30.9.2006, 11:50
Stvarno ne razumem zasto se svaki 2-3 broj izostavlja rubrika Test of Time:mad:

Mislim,bar starih kvalitetnih igara ne manjka,a ne manjka ni ljudskih resursa da opisu te igre...
Ocigledno da od svih oglasa nema mesta za ovako nesto:( Sad,but true...

aleksandar macedonian II
30.9.2006, 18:39
u rubrici" Phone Zone" nema testa ni jednog aparata na bazi Symbian ili Win. mobile 5.0
zbilja me iznenadjujete!!!!!!!:confused:

Eddie
1.10.2006, 1:04
Konacno je izasao i dugo ocekivani nastavak sage o napajanjima:qliranje:
Moram sutra da poranim do trafike:D
Majku mu ...dal rade i nedeljom?:boodala: :icon_scra

Oblacic
1.10.2006, 11:04
Jeee evo ga u mojim rukama dugo ochekivani.... Jedva sam se odluchila koju naslovnu stranu da izberem...uzela sam onu bez plamena....Sada cu da se bacim na detaljno proucavanje sadrzaja....

SirDuck
1.10.2006, 11:17
Kakav je poster?????
Daj govori, ja ga kupujem tek sutra:paranoia:

Sam Fisher
1.10.2006, 11:39
Od 1. oktobra u prodaji je novi broj "Sveta kompjutera".
Ej pa nije. Evo, danas je 1. al ga kod mene u Su. nema. Verovatno zato shto je nedelja. Bzv.

PAIN
1.10.2006, 12:06
Ej pa nije. Evo, danas je 1. al ga kod mene u Su. nema. Verovatno zato shto je nedelja. Bzv.
Ja ga uzeo jos jutros, uzeo sam onu bez plamena.A poster mi se svidja, samo je papir izgleda los pa na mestim gde je savijen pocinje da se cepa.Sad imam neke rupe po njemu.Inace dopada mi se jer u ovom broju ima dosta testova hardvera pa i softvera a i ima dosta igara koje sam bas cekao da vidim.

Milan Milicevic
1.10.2006, 12:23
Ma kako vas nije sramota STA JE SAD OVO 139 din .prvo 70 pa 90 pa 100 pa 120 pa 139 . sramota:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:

iMa_NeKo_PljUgU
1.10.2006, 12:24
Toliko blebetanja oko postera, a dosta posteva je postavljeno sa molbom, predlogom, zeljom itd. da se dobije poster...
E pa nas oni slusaju (citaju)... Ja bih onda da zatrazim besplatni model BMW-a uz sledeci svet kompova...:D

P.S. Go Go Posters :alealeee:

SirDuck
1.10.2006, 12:39
Ma kako vas nije sramota STA JE SAD OVO 139 din .prvo 70 pa 90 pa 100 pa 120 pa 139 . sramota:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:
Daj oladi malo, koji ti je Q.
Oces osiromasiti za 20 din??????

... Ja bih onda da zatrazim besplatni model BMW-a uz sledeci svet kompova...:D

Pa ako budemo dovoljno uporni...:a_whistli

Ali cekaj, mozda bi onda sk poskupeo za koji dinar pa bi se svi bunili.

Usamljeni Revolveras
1.10.2006, 12:43
Prvo, postuj starije ili ce te oni nauciti da ih ispostujes. Uglavnom i za tvoje dobro!
Nisam siguran da sam razumeo ovu recenicu.

Drugo, nisam primetio da je vecina redovnih, istorijskih, starijih ozbiljnijih citalaca iliti posetilaca foruma uopste posecivala onu temicu a ne glasala. Get the point?
To sto je neko mladji i nije redovni posetilac foruma ne znaci da ne cita SK, SK citaju skoro i mladji i stariji i svi imaju jednako pravo da glasaju za poster, a to sto redovni posetioci foruma nisu glasali znaci da ih uopste ne interesuje dal ce biti postera ili ne.

Koja je korist od postera? Uzivanje u slici, pa nije to mona liza ebo ga. To *ranjce bi ili zalepio na zid ili u fioku, kako god, kupice prasinu, bledece, nece biti posmatrano (u vecini slucajeva), pravise mrlje na zidu zbog lepljenja. Ionako, ko danas iako voli da se izmuci oko leplkjenja ima vremena za buljenje u isti? Samo besposleni! I oni su pod znakom pitanja! Ali posto si ti usamljeni revolveras mozda ce ti dobro doci...
Sto bi rekao Aca (on je ovde skoro najmladji, pa ipak pise pametnije postove od nekih ovde) ni ja ne vidim koja je meni licno korist od linuxa. Nit ga imam, nit me interesuje. Al eto u svakom broju pisu o njemu. Ali ja razumem da nekim ljudima je to korisno i ne bunim se oko toga niti mi je uopste palo napamet da se bunim. Svakome je nesto zanimljivo. Nit cu ja umreti od linuxa, nit ce ti od postera.

Sasa
1.10.2006, 13:34
Jesam li ja nekoga optuzio ili nesto slicno :rolleyes: Samo nagadjam,druga je stvar sto si ti to primio preblizu srcu...Nije mi jasno otkud sad ovo povecanje,evo smo nezavisna drzava ima 4 mjeseca i nije bilo ni pomena od ovoga i evo sad kao grom iz vedra neba...Koliko je ovo povecanje od 50 centi posteno prema (vjernim) citaocima SK-a iz CG,necu ni da razmisljam...

Edit:Ne optuzujem redakciju SK-a(niti nekog posebno),da ne bi ponovo bilo nekih pogresno shvacenih izraza....;)

Rekao si "nelegalno poskupljenje.
To znaci to sto pise, a to sto ti nisi pazio sta pricas i koje reci koristis pa se sada vadis je poptuno druga prica ;).

Wolverine
1.10.2006, 13:47
Poster je odlican.A ono 'mace' na posteru je pljunuta ROUGE iz X-MENa(mislim na strip i crtac)!Jedan od najboljih brojeva.

SirDuck
1.10.2006, 13:55
AAAAA, necu izdrzati do sutra:paranoia: .
Moze li neko da postuje poster :D .

PeTkO
1.10.2006, 14:01
Poster je super.Ja zalepih onu stranu sa precicama, korisnije je od one likuse iz igre.Jeste da je mnogo poskupeo zbog postera i celofana (20 dinara za poster i celofan je mnogo) ali kao sto kaze Usamljeni Revolveras necu da osiromasim.I mogli ste cenu da zaokruzite na 140 a ne na 139, izgleda kao ono sve za 999.99 dinara.Glupo je.

I jos nesto

SRECAN TI 22 RODJENDAN!!!

Usamljeni Revolveras
1.10.2006, 15:30
Poster je super.Ja zalepih onu stranu sa precicama, korisnije je od one likuse iz igre.Jeste da je mnogo poskupeo zbog postera i celofana (20 dinara za poster i celofan je mnogo)
Slazem se da je poster super, i sve si lepo rekao, ali samo jos jednom da ponovim da poskupljenje nije ni zbog postera ni zbog celofana.

Inace ceo casopis (mislim na celokupni sadrzaj) je super i svaka vam cast, vidi se da ste se bas potrudili za rodjendan:aplauz: :aplauz: :aplauz: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

I da SRECAN VAM RODJENDAN!!!!!!:alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee:

ZoNi
1.10.2006, 15:39
evo sad sam uzeo novi SK... prelistao sam ga na brzinu... utisci ukratko:
- puno zanimljivih textova
- interesantna fora sa naslovnim stranama (ja sam uzeo onu bez vatre, jer je samo ta bila... a hteo sam onu sa vatrom)
- poster... hm - jedna strana je totalni trash, dok je druga veoma korisna, mada ne potpuno tacna (neke IE shortcut-ovi su, cini mi se, netacni, a nedostaju i oni za IE7, koji mnogi sasvim normalno koriste vec duuugo vremena)
- cena... jbg, desava se to... nije strasno, pogotovu kad se uporedi sa cenama ostalih IT casopisa kod nas... inace, ne verujem u zvanicni info o visini inflacije kod nas ;)

sve u svemu, jos jedan OK broj!

PS. Hepi brfdej i da budete sve bolji i bolji!

SirDuck
1.10.2006, 16:18
Ja umalo da zaboravim.

3622

:alealeee: Hepibrzdej!!!:alealeee: :D

A utisci o broju sutra, kada ga kupim...

Wolverine
1.10.2006, 17:13
Srecan rodjendan, Svemirska Krntijo!:D

SirDuck
1.10.2006, 17:23
Svemirska Krntija :rofl: :rofl: 3623


A jel ima neka zurka 3624???

Wolverine
1.10.2006, 17:49
Svemirska Krntija :rofl: :rofl: 3623


To je valjda bila fora nekad davno su se zezali u redakciji u textovima koji su opisivali istu!

Night Hawk
1.10.2006, 18:02
Poster je lep medjutim meni ne treba :( ( kao ni oni reklamni papiri ;) ) pa mi je zbog toga i cena bezvezna - 139 dinara . Zanima me dokle ce ici poskupljenje? Ja se necu obogatiti ni za 1000 dinara - ali ako svaki stanovnik BG-a izdvoji iz dzepa 1 DINAR to je suma od oko 2000000 dinara . Bas lepa sumica :) .

Oblacic
1.10.2006, 18:46
Pa poster je mogao biti i bolji neka malo lepsha slika al' aj sad... zato one prechice u OK stvar...lepo ih zalepish na sto gde ti je komp i uvek su ti pri ruci ispod tastature i misha.... Sadrzaj ovog broja je bash raznovrstan i ima jako puno pametnih stvari da se prochita meni se svidja tekst o napajanju...bah su lepo sve u detalje objasnili...

Željko
1.10.2006, 19:01
Poster mi se sviđa a naročito ona "pametna" strana... Samo da se nastavi dalje sa njim....:tapsh:

Dimo
1.10.2006, 20:21
Rekao si "nelegalno poskupljenje.
Nije tacno.Pitao sam da li je to u pitanju ili nesto drugo i molio bih te da mi ubuduce ne izvrces rijeci.Druga je stvar sto ih ti pogresno svatas.
To znaci to sto pise, a to sto ti nisi pazio sta pricas i koje reci koristis pa se sada vadis je poptuno druga prica ;).
Ne vadim se uopste,samo obrazlazem moj post koji nisi (ili neces) da shvatis kako treba,nista drugo ili trece ;)

PS:Vec su mi jednom obrisali slican post(koji uzgred nije sadrzao nikakve uvrede) koji je bio odgovor na ovo tvoje gore.Ako se sa tom bezocnom praksom nastavi,ubuduce cemo pricati preko PM-a ako budemo imali kakvih nesuglasica kao sad.

Red Dragon
1.10.2006, 22:22
Kratak pogled na SK:
- 139 din - pa dobro,sta je tu je, valjda nece gore(cene dole,svi to vole!:kreza: ),ali sto 139, lepo nek je 140din i gotovo.
- Poster - hm...dobro, ko voli nek izvoli...
- dobar izbor hardvera,softvera
- i igre izgledaju OK - kad ce Ceasar 4,Mracni Mesija...(a Fallout 3 :kreza: )
- sve u svemu(a nije zacin C),dobro izdanje, a iskredno se nadam da ce sledece biti jos bolje, samo napred

- i da :alealeee: :dedica: :to_care: :mrgreensa

voodoo_
1.10.2006, 22:26
Pa poster je mogao biti i bolji neka malo lepsha slika al' aj sad...
Šta fali slici? ;)

Auror
1.10.2006, 23:18
Poster je super.Ja zalepih onu stranu sa precicama, korisnije je od one likuse iz igre.Jeste da je mnogo poskupeo zbog postera i celofana (20 dinara za poster i celofan je mnogo) ali kao sto kaze Usamljeni Revolveras necu da osiromasim.I mogli ste cenu da zaokruzite na 140 a ne na 139, izgleda kao ono sve za 999.99 dinara.Glupo je.

I jos nesto

SRECAN TI 22 RODJENDAN!!!

E sad mislim da je poster *****e i glup ali cestitam i ja rodjendan.Ne smeta mi nimalo sto ste poskupili:)

Auror
1.10.2006, 23:31
E ovako imam jednu zalbu!

Lijepo ja dodjem na trafiku,DObar dan Dobar dan,Dajte mi Svet Kompjutera,evo ali je poskupio sad kosta 2 eura,Dobro nema veze ne smeta mi.A moze li da se bira izmedju 2 naslovne strane posto su rekli da moze da se izabere ljepsa?,Ne nisu nista spominjali!!!Dobro HVALA!!:mad: :nov_explo

Zasto u Niksicu ne moze da se kupi stranica po zelji nego samo ona koju ti zena iz trafike pruzi?

Carl Jonson CJ
1.10.2006, 23:40
Срећан рођендан! Желим вам још пуно, пуно бројева, пуно занимљивих текстова, и да једног дана прославимо и 50 рођендан, ма и више, али нећемо да идемо толико далеко, онај сајт за предвиђање ми је рекао да ћу умрети :))) Шала мала :))) Све најбоље :)

Jim Bravura
2.10.2006, 1:11
E ovako imam jednu zalbu!

Lijepo ja dodjem na trafiku,DObar dan Dobar dan,Dajte mi Svet Kompjutera,evo ali je poskupio sad kosta 2 eura,Dobro nema veze ne smeta mi.A moze li da se bira izmedju 2 naslovne strane posto su rekli da moze da se izabere ljepsa?,Ne nisu nista spominjali!!!Dobro HVALA!!:mad: :nov_explo

Zasto u Niksicu ne moze da se kupi stranica po zelji nego samo ona koju ti zena iz trafike pruzi?Heh,pa jel to jedina trafika u Niksicu :opanachke ?

Erdeljan Boris
2.10.2006, 7:18
Au ljudi pa de bas da zeznete poster:kreza:.Ja mislio bice na posteru Company of Heroes a vi stavite Age of Pirates i to prilicno ruzan poster. Steta a bas sam hteo da slavno okacim moj prvi SK poster na zid a vi ga upropastise. Savet stavljajte samo poster za igru meseca:dedica:

M.Silenus
2.10.2006, 10:13
Sede osoba koja na Forumu SK ima pseudonim M.Silenus, uloguje i napiše sledeće:
"Poster je dosta dobar ( pričam o beskorisnoj strani ), mada bi mi više prijale jarkije boje. Okačio bih ga na zid svoje sobe, ali ne verujem da bi se to mojoj devojci svidelo."
Pročita poruku još jednom, pa doda, više za sebe: "Još samo kad bih imao devojku".

Poster je stvarno OK, ali nedostatak Test of Time je već :n-cc2:

Sviđa mi se što ste bacili pogled na Ageia PPU kartice, živo me zanimalo ima li vajde od toga, samo mi nije jasna ona najava za kartice za AI ( !? ).

Takođe :
Fortuna dies natalis!

Grimm_SBL
2.10.2006, 11:01
Poster je super, vec se uveliko smesi sa zida moje sobe, tekstovi su zanimljivi i ima se sta procitati, a i same novine izgledaju nekako kvalitetnije. Jedino je Kuzmaina kolumna losa, ali hej... uvek mora da bude neka mana... ako Kuzmine kolumne budu i dalje lose, a ostatak casopisa ovako dobar - ja sam zadovoljan. Svaka cast - keep up the good work!

zorz
2.10.2006, 12:00
Odlican broj! Svaka cast! Sjajan balans hardvera/softvera/igara!
Ma kvalitet na sve strane!
Samo dve zamerke: 1.Klinacki poster 2.Kuzma omanuo again

oluja
2.10.2006, 12:08
E ovako imam jednu zalbu!
Lijepo ja dodjem na trafiku,DObar dan Dobar dan,Dajte mi Svet Kompjutera,evo ali je poskupio sad kosta 2 eura,Dobro nema veze ne smeta mi.A moze li da se bira izmedju 2 naslovne strane posto su rekli da moze da se izabere ljepsa?,Ne nisu nista spominjali!!!Dobro HVALA!!:mad: :nov_explo
Zasto u Niksicu ne moze da se kupi stranica po zelji nego samo ona koju ti zena iz trafike pruzi?
Sa naznakom da je slobodan izbor citalaca koju ce naslovnu izabrati, redakcija je prosledila sluzbama za prodaju obavestenje.

Zao nam je sto nestrucni/neljubazni ljudi rade sve i svasta. :(

ivke76
2.10.2006, 12:21
72-ga strana (miranda) vrh slika tj. chat svaka cast :alealeee:

Mrmot
2.10.2006, 12:48
hah, ocigledno ni u Nisu ne moze da se bira naslovna :P
bar ovde na Bulevar :P

...a bas sam hteo onu sa explozijom :( :n-cc2:
uraaa za Nis, backwater redneck little village :icon_scra :alealeee:

SirDuck
2.10.2006, 13:33
Atlast it's in my hands hahahahahahaha!!!!!!!!!!3632 :D

Uzeh onu stranicu bez vatre, jbg.

Poster je extra, nisam ocekivao onolike dimenzije, samo sto se cepa na ivicama.
Text nemam vremena da citam, za 15 min. idem u skolu:( , ali kad se vratim...

Prvi utisak:n_klanja: :alealeee: 3631 :alealeee: :n_klanja:

Mario Pavićević
2.10.2006, 13:41
Ivice postera su blagi uzas!otvorio sam ga i vec je bio polu pocepan na spojevima...sramota za takvu stampariju da pravi ovakve greske...

Erdeljan Boris
2.10.2006, 15:23
Ipak poster je mogao biti MNOGO BOLJI!!! Mogli su staviti COMPANY OF HEROES za poster a ne neku ribu sa macem.:dedica:

Dimo
2.10.2006, 16:13
Heh,pa jel to jedina trafika u Niksicu :opanachke ?
Da,ali u NK stize vrlo malo brojeva SK-a tako da je prava umjetnost pronaci broj posle 5-og u mjesecu,a kamoli da se bira naslovna.Ja sam danas obisao tri trafike i slucajno bacao pogled na SK i na svakoj je bila naslovna bez vatre,tako da pri kupovini nisam ni imao mnogo izbora.Btw,ne znam sto se svi zalite da nema naslovne sa vatrom,kad je ova druga bolja i ljepsa ;)

Sto se tice samog SK-a,samo sam ga letimicno prelistao,izgleda odlicno,reportaza sa onog sajma o igrama,poster,konacno dobre igre,sjajni programi...Zaista jedan od boljih brojeva u zadnje vrijeme.Slucajnost je sto sam ga kupio bas danas na svoj rodjendan,a usput je i rodjendan SK-u,samo sto je on 4 godine stariji od mene :) Mora da je slucajnost...:)

DukeofSerbia
2.10.2006, 19:03
U Somboru se još uveliko prodaje septembarski broj?! Samo par trafika ima novi broj. Na svu sreću pa sam bio danas u Subotici i kupio novi broj.

lijenština
2.10.2006, 19:16
.Btw,ne znam sto se svi zalite da nema naslovne sa vatrom,kad je ova druga bolja i ljepsa ;)

I uvek možeš da u photoshopu "zapališ" prijatnu vatricu. :D

Hm, što se postera tiče.... Čak je i gameplay imao bolji. Tamo je bio Hitman Blood Money-Agent 47 sa snajperom.:Freddy: Što bar nisu dali GTR 2 kao poster?

darthmajor
2.10.2006, 19:30
Sada bih stvarno voleo odgovor, prosli put nije bila tolika frka ali sad sam stvarno uzrujan!
Sta se desava sa distribucijom u Kuli??? Juce (opet) nisam dobio na trafici ali danas u celom prokletom gradu nisam nasao sk! Moram da nabavljam sa 50 kilometara da bih dosao do NOVINA?!?! WTF?
Izvinjavam se na tonu ali sam nervozan :(

quality
2.10.2006, 20:27
Na posteru (pozadi) pise da su sponzori finansirali poster pa tako da nije opravdano poskupljenje!!!!!!

Dimo
2.10.2006, 22:04
Na posteru (pozadi) pise da su sponzori finansirali poster pa tako da nije opravdano poskupljenje!!!!!!
Procitaj malo prethodne postove,poskupljenje nije zbog postera,nego su poskupila sva Politikina izdanja.

Shlaymara
2.10.2006, 22:09
U uvodnom tekstu urednik je objasnio kako i zbog cega je poskupeo SK(ako je to pravi razlog).

Petar
2.10.2006, 22:31
Hteo bi da dodam svoje misljenje o ovom broju.....
Prvo,stvarno mi je zasmetala reklama za odecu!!! Buuuuuuuuuuu!!!!
Pa onda reklama za automobile!!
To su bile negativne kritike.
A,sad,pitanjce:
Ne smeta mi sto je cena podignuta,ali me ibnteresuje da li je podignuta za 19 din. samo zbog postera???
Inace,kao i obicno,ostatak casopisa je odlican.
Pozzz

quality
2.10.2006, 22:37
Procitaj malo prethodne postove,poskupljenje nije zbog postera,nego su poskupila sva Politikina izdanja.

A zasto? Da li su sva Politikina izdanja postala bolja ili mozda rukovodstvo gradi vikendice pa hoce da uzmu jos malo para sebi u dzep???

Mr. Garrison
2.10.2006, 23:08
koga je briga zasto su poskupela? ako ti se svidja kupuj, ako ne - ne moras...

Usamljeni Revolveras
2.10.2006, 23:52
Ne smeta mi sto je cena podignuta,ali me ibnteresuje da li je podignuta za 19 din. samo zbog postera???

Samo sam ja milion puta vec na ovoj temi rekao da poskupljenje NIJE ZBOG POSTERA, a da ne pominjem da je govorio i Dimo i svi ostali. Pa stvarno ne razumem?!?!? Koliko to jos puta treba reci?!?!?! Evo mene je to vec pocelo da nervira, a mogu da zamislim kako je tek moderatorima:paranoia:

ZoNi
3.10.2006, 0:03
nego su poskupila sva Politikina izdanja.
mada, nisam bas siguran da je to tacno ;) mi u kuci redovno kupujemo Politiku, SK, Pol. zabanik i Bazar - rekao bih da je samo SK (za sada?) poskupeo...

JovanK
3.10.2006, 0:36
Kupujem SK već par godine i nisam propustio ni jedan broj od tada pa neću ni ove nearedne iako je cijenaotišla malo gore.
Na kiosku davam ja 1,5 €, kad lijepa slatka plavuša kaže još pedeset centi. Dam i to, kad tamo sve je lijepo upakovano, ja se već ponadak da sam dobio i neki prateći cd ili nedaj bože dvd, kad tamo samo poster.

Mada i poster nije loš, još kad bi sa jedne strane bio neki detalj iz igrice a sa druge neko nabudzeno kućište ili nešto slično, jer ne volimo baš svi igrice.


I na kraju ima li išta od pratrećeg cd/dvd-ja u skorijoj budućnosti.:icon_evil :icon_evil

pirossi
3.10.2006, 2:25
dobar broj samo mi se čini da je septembarski bio bolji, onaj pravi za uživanje u ponovnom iščitavanju.

da l' zbog onog teksta o VST instrumentima (koji je mene lično interesovao) ili neznam-ti-ni-ja-šta...

nazovimo to qwan (quality without a name).

mada svakako idete u dobrom smeru.

DukeofSerbia
3.10.2006, 12:13
U uvodnom tekstu urednik je objasnio kako i zbog cega je poskupeo SK(ako je to pravi razlog).

Objašnjenje je cinično (kao inflacija).

Treba da se insfinansira NAGRADNA igra na nivou cele Politike. Pitajte VAZ.

tiberije
3.10.2006, 12:52
Svidja mi se novi broj posebno reportaza sa Game Convention-a odrzanog u Lajpzigu, stvarno je dobro odrađena i mogu se videti svi hitovi u najavi najvecih izdavaca. Sa druge strane kao sto je vec receno nije da mi se ne sviđa poster, interesantan je, ali je kvalitet papira ocaj zivi, mislim ako vec nastavljaju sa takvom praksom morali bi da poboljsaju kvalitet papira na kome se poster stampa.Mala zamerka odnosi se na kvalitet screenshotova u igri Call of Juarez svi pricaju kako igra ima bolju grafiku i od Obliviona a po onim screenshotovoima covek bi zakljucio da je u pitanju nega igra izdata pre par godina sa osrednjom grafikom.

Carl Jonson CJ
3.10.2006, 14:01
Ма, прави мушкарци ће узети повез на око и питати у зоо-шопу колко се крећу папагаји :D Најбољи текст Јана Чмелика до сад :)))

А постер је грозног квалитета :(((

Dimo
3.10.2006, 14:30
A zasto? Da li su sva Politikina izdanja postala bolja ili mozda rukovodstvo gradi vikendice pa hoce da uzmu jos malo para sebi u dzep???
Zoni je u pravu,poskupljenje se odnosi izgleda samo na SK,ali cini mi se da sam negdje procitao da su sva Politikina izdanja poskupila...Mora da sam se preskartao.Sto se tice kvaliteta,ocigledno je da je novi SK odlican,stavise sjajan(osim zesceg poskupljenja u CG).

@Carl Jonson CJ Do sad nismo ni imali poster...Valjda ce se i to vremenom popraviti.

VojaM
3.10.2006, 14:45
Da, sva Politikina izdanja su poskupela, mi još i ponajmanje. Mi to nismo hteli, ali nismo mogli da se izborimo. Nažalost, Politici finansijski ne cvetaju ruže i tako pokušavaju da se izvuku... da ne komentarišem dalje.

Što se tiče postera... Niko ne komentariše pozadinu? ;)

Mario Pavićević
3.10.2006, 14:49
Pozadina postera je dosta korisnija od samog postera jos ko ima onu tablu od plute iza racunara eto uzivancije:)

Andross
3.10.2006, 15:16
Zadnji deo mi se vise svidja. ;)

Vuckovic Veljko
3.10.2006, 15:55
koga je briga zasto su poskupela? ako ti se svidja kupuj, ako ne - ne moras...
Nije to u pitanju.Ja sam poceo da kupujem Svet Kompjutera Pre 4 godine i od tada nisam propustio ni jedan broj pa me ni ovo (nezanemarljivo)poskupljenje nece u tome omesti ali me zanima zasto je casopis tako poskupio jer pola evra nije tako mala suma.

Nicolas
3.10.2006, 16:08
Ajde poskupljenje, onaj jedva docekani poster i pored toga sto je *ranjce, preveliki, dobijen je jos pocepan. A ona strana s tabelicama je korisna, bar nekome ko se nadje u njoj i nije mu frka da kaci to na zid. Meni tako nesto da je naislo pre par godina bilo bi juhuuu ali sada mi svejedno, imam ionako okacena ispitna pitanja po zidu koji sam planirao za unistenje a ovo ostalo cuvam uredno - da ne bude kada dodje neka devojka da pomisli svasta (neko gore rece;) ). A reklame, za ispitivanje kod psihijatra, odeca i kola, definitivno promasaj, odeca tu i tamo ali ne znam stvarno ko od nas ovde planira onaj auto.:confused:

btw Kod mene u kraju je bilo manjka pozadina bez vatre, bilo je sk-ova na pretek ali uglavnom s vatrom, poslednji bez vatre sam ja uzeo na jednoj trafici.

Mr. Garrison
3.10.2006, 17:31
Nije to u pitanju.Ja sam poceo da kupujem Svet Kompjutera Pre 4 godine i od tada nisam propustio ni jedan broj pa me ni ovo (nezanemarljivo)poskupljenje nece u tome omesti ali me zanima zasto je casopis tako poskupio jer pola evra nije tako mala suma.
odgovorio ti je Voja da je to visa sila. da se nasalim malo, SK nas je za rodjendan pocastio poskupljenjem od 19din i losim posterom :)

Highlander
3.10.2006, 18:56
E pa meni se svidja poster! Zadnja strana mi nije interesantna zato što znam većinu onih prečica.
A zašto je vaš logo u donjem levom uglu užasan?!:icon_scra

aleksandar macedonian II
3.10.2006, 19:06
nema testa aparata baziranih na symbian ili win5.0 platformi,malo me inenadjujete negativno
i prekinite da mi brisete poruke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:

ZoNi
3.10.2006, 19:14
1. sva Politikina izdanja su poskupela, mi još i ponajmanje.

2. Što se tiče postera... Niko ne komentariše pozadinu? ;)
1. hm... ajde, ako ti tako kazes, da ti poverujem --- mada, tesko mi ide to :)

2. ja sam komentarisao - poster je uzas zivi, krsh najgore vrste, dok je pozadina ok, korisna, ali mislim da nije bas 100% tacna (mislim da su neke precice za IE pogresne, a trebalo je da ubacite i precice za IE7)

Djordje81
3.10.2006, 19:33
Da li je neko primetio da se na 80 strani u tekstu o Oklnternetu, nalazi screenshot foruma SK, sa nekim od istaknutijih članova, konačno jedan plus :aplauz:

SirDuck
3.10.2006, 20:13
Nisu istaknutiji clanovi nego oni koji su na netu u trenutku uzimanja sreenshota.(lucky bastards:D ).
Na slici je admin panel.

Dimo
3.10.2006, 20:14
A zašto je vaš logo u donjem levom uglu užasan?!:icon_scra
Nemam sad casopis kod sebe da ti sa sigurnoscu kazem,ali iz sjecanja (pogledao sam samo jednom poster) logo izgleda tako jer se nalazi kao iza vatre,pa ono treperi i blago je zamucen,kao kad gledas kroz vatru,kapiras o cemu pricam?Ja sam to tako ukapirao,a i sjajno su to izveli(ako je zbog toga).

VojaM
3.10.2006, 20:23
Nisu istaknutiji clanovi nego oni koji su na netu u trenutku uzimanja sreenshota.(lucky bastards:D ).
Na slici je admin panel.
Pa... ne mogu da verujem da se na to palite :D:D:D

VojaM
3.10.2006, 20:24
Nemam sad casopis kod sebe da ti sa sigurnoscu kazem,ali iz sjecanja (pogledao sam samo jednom poster) logo izgleda tako jer se nalazi kao iza vatre,pa ono treperi i blago je zamucen,kao kad gledas kroz vatru,kapiras o cemu pricam?Ja sam to tako ukapirao,a i sjajno su to izveli(ako je zbog toga).
Da, to je otprilike bila osnovna ideja.

Djordje81
3.10.2006, 20:33
Nisu istaknutiji clanovi nego oni koji su na netu u trenutku uzimanja sreenshota.(lucky bastards:D ).


Pogledaj malo bolje, koji su to članovi pa sudi da li su istaknutiji ili ne :dedica:

btw , ovo sa dve verzije naslovne strane je potpuno, bespotrebno, šta korporacija radi od SK, neverovatno...

aleksandar macedonian II
3.10.2006, 20:44
ovo je posljednji broj SK da sam kupio i posljedna poruka koju sam ostavio na ovom delu foruma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n-cc2:

bobi
3.10.2006, 20:47
ovo je posljednji broj SK da sam kupio i posljedna poruka koju sam ostavio na ovom forumu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n-cc2:
A sto? :)

Djordje81
3.10.2006, 20:48
ovo je posljednji broj SK da sam kupio i posljedna poruka koju sam ostavio na ovom forumu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:n-cc2:

Bez potrebe se nerviraš, bolje to sa modovima rasčisti, ili postuj, na "forum o forumu" :ciao:
Ko jednom kupi SK, nastavlja da ga kupuje bez obzira na sve...

hacker_aca
3.10.2006, 21:34
Da vi ja ispričam jednu pričicu...

Od 2. sam jutarnja smena i ja posle završetka časova (još nismo ni zadnji imali :D) ja odem do supermarketa koji uvek ima dobro očuvane časopise. I ja uđem, ugledam policu: SK! Uzmem ja jedan, kad iza njega onaj drugi primerak. Uzmem ja i njega i odem na kasu da platim, ona žena mi naplaćuje i vraća mi kusur. Po kusuru vidim da mi je naplatila 1.5 evro. Ja (pošten kol'ko težak) objašnjavam da je časopis poskupeo i da ostavim onaj evro pritom pokazujući cijenu na naslovnoj, ona meni kaže da je cijena 1.5 i da je gledala listu cijena ili kako se već zove. Ja ono:"Ok. Zdravo." I tako sam ja ponovo uzeo SK po cijeni od 1.5 evro i ne ide mi u glavu, ali sve je dobro dok mi ide u džep. :D

Igra i hardver. ;)

A đe je hardver? :icon_scra
Stvarno je poster bzzvz. Ipak ste mogli igru meseca i neku grafu ili možda veliki logo SK!

A sto? :)

Ne brini, neće odgovorit jer je rekao da mu je ono zadnja poruka. :D

Usamljeni Revolveras
3.10.2006, 21:49
Stvarno je poster bzzvz. Ipak ste mogli igru meseca i neku grafu ili možda veliki logo SK!
Valjda ce sledeci put da stave tako nesto. Ali pitam se da li ce postera uopste biti u sledecem broju????????? Mogli bi to da razjasne

hacker_aca
3.10.2006, 21:56
Valjda ce sledeci put da stave tako nesto. Ali pitam se da li ce postera uopste biti u sledecem broju????????? Mogli bi to da razjasne

Kad sam bio napisao poruku i u njoj da pretpostavljam da će biti i dalje postera, Chivan nije ništa rekao u vezi toga tako da pretpostavljam da će biti i dalje postera.

P.S.: Ja samo znam da pretpostvaljam. :)

Dimo
3.10.2006, 22:03
Kad sam bio napisao poruku i u njoj da pretpostavljam da će biti i dalje postera, Chivan nije ništa rekao u vezi toga tako da pretpostavljam da će biti i dalje postera.

Koliko sam shvatio,poster je bio kao poklon za jubilej.Ili su to mozda duple naslovne?

Nicolas
3.10.2006, 22:04
Lepo je receno da je to zbog rodjendana SK-a, inace to ni ja nisam znao dok nisu napisali ovde. Znaci nema ga vise, a bio bi dobar potez da ste ubacili neki cd sa mp3 muzikom, tipa da podelite na delove i da svako iz redakcije ubaci onoliko omiljenih na koliko ima pravo. Znam da bi tu bilo zezancije s pravima ali smislili biste nesto vi;) A vrsnjaci smo, sa razlikom od jedva 20 dana;)
Iskustvo jbga;)

Pa... ne mogu da verujem da se na to palite :D:D:D
Priznajte, uzeli ste kes za to:confused:
ps Jeli koliko?:rofl:

SirDuck
3.10.2006, 23:36
Pogledaj malo bolje, koji su to članovi pa sudi da li su istaknutiji ili ne :dedica:

Ma samo hocu da kazem da ne mora da znaci da su istaknutiji clanovi.
Gde je onda npr. bobi sa dva rep. kvadratica??

@ aleksandar II
Ma vratices se ti.....

Priznajte, uzeli ste kes za to:confused:
ps Jeli koliko?:rofl:
Ma 100%:D
E Airborne, kolko si pljunuo da se pojavis u SK?:D

Renee
4.10.2006, 20:45
Moram da pohvalim ovaj broj, stvarno je dobar! U PD Kutku sam skinuo nekoliko korisnih programa, a i Test Play nije los. A sve ostalo je O.K.
:ciao:

todos
4.10.2006, 22:05
Analizirajuci ovaj broj moram da primetim da je doslo do pomaka u kvalitetu samih tekstova.Odlicna uvodna rec,kao i opis prosecnih tft-a i grafickih...Takodje odlican tekst o zalosnom telekomu.Takodje iz vidjenog se da primetiti da nasa drzava krupnim koracima se vraca u dvadeseti vek pedesetih godina.Medjutim poster je za petnestogodisnjake,ja sam to davno bio,ali cu ga ipak okaciti, drugu stranu gde ima sta da se nauci.E sad jedna kritika za tekst o fantasticnom deel monitoru.Prvo tekst stur na pola strane sto on svakako ne zasluzuje,sto zbog raznih ulaza i izlaza sa njega.Neka mi neko objasni sta to znaci temperatura boja.Ja znam sta je temperatura vazduha...a ovo...Nismo mi svi fakultetski obrazovani da bas sve varimo.

SirDuck
4.10.2006, 22:31
.....Medjutim poster je za petnestogodisnjake.....

Je ne razumem zasto svi misle da smo mi petnaestogodisnjaci mentoli.....
Meni se svidja poster, ali vise ona strana sa precicama.
Uopste me ne zanima sto je na drugoj slici neka riba sa macem.
Ako hocu takve slike kupicu neki drugi casopis koji se samo time bavi.

Ili si mislio da je poster deciji???
Pa nismo mi bas ni deca.....

Nicolas
4.10.2006, 23:08
Pa dobro, nije on (odnosno mi) to mislio bukvalno. To je za nekoga starijeg (bar preko 20) poredjenje ravno tvom u kome bi ti poredio sebe s nekim od 2-3 godine. Iako nije srazmerno poredjenje, uglavnom shvatices to kada nabacis jos koju godinu, tako to ide. Niko ne proziva nikoga ovde, samo upucujemo malo kritike povodom postera. Vidis da se ni tebi nije svidela ona strana.

ps. Pa sta onda reci kada petnaestogodisnjak tako misli:a_bleh: ;)

holodoc
4.10.2006, 23:50
Kao prošli put tako i ovaj idemo sistemom „plus-minus“.

(+) Poster – ali ne za „ribu“ na naslovnoj strani nego za one skraćenice koje se nalaze pozadi :) Iako sam poprilično siguran da mi nikada neće trebati skraćenice za „Outlook“ ili „IE“ poprilično me je iznenadila konstatacija da mi nikada nije palo na pamet da odštampam skraćenice iz Photoshop-a koje bih onako usput mogao da učim iako već imam razrađen sistem šta radim tastaturom a šta mišem. Što se tiče „gusarke“ ne palim se nikako na demonski crvene oči :) Neznam da li je wallpaper radio Atari sam pošto vidim da je dole stavljen copyright, ali mislim da bi lepotica bila mnogo lepša da ima neku egzotičnu (ali prirodnu) boju očiju.

(-)“Test drive“ – jel se to meni čini ili je u ovom broju „Test drive“ počeo malo da liči na časopis „Gedžeti“ :) Pitam zato što mislim da je u ovom broju ta rubrika „udomila“ stvarno prevelik broj sitnih USB uređaja, miševa, daljinskih, raznih kamerica i sličnih džidža-bidža :)

(+) „Korak napred nazad dva“ – lepo je čuti mišljenje jedne od strana u sporu „Telekom“ vs. „Udruženje internet provajdera Srbije“ ali mislim da bi bilo lepo, recimo u sledećem broju, dati priliku „Telekomu“ (naravno ukoliko to bude hteo) da se izjasni povodom njegovih planova za budućnost razvoja internet tehnologija kod nas. Mislim, tekst je generalno OK i slažem se sa većinom stvari navedenih ali isto tako mislim da bi bilo jedino fer ako bi i neko od zvaničnika u „Telekomu“ bio raspoložen da da makar svoje viđenje budućnosti ako ne želi da se upliće u razgovor o monopolu. Objektivnost, ne ;)

(-) „TestRun“ – kao i prošlog puta izbor programa mi nekako deluje prosečno. Možda je u pitanju ponovo neki post na softverskoj sceni ili je problem samo do mene :)

(+) „Laki pingvini“ – Odličan, mada doduše nekako previše razblažen i nezaokružen, tekst u vezi alternativa Windows programima u Linux-u. Čitajući taj prvi tekst čak sam na par mesta primetio da se autor uopšte nije ni trudio da pomene određene oblasti softvera na Linuxu iako su mogle bar da se napomenu. Primera radi kao alat za narezivanje diskova pominje se jedino Nero Linux što je sasvim okej ali znam gomilu ljudi koji su poprilično odbojni prema istom i pribegavaju recimo korišćenju „K3b-a“. Izostavljeni su recimo i najšeće korišćenji programi za pregled slika, pandani ACDSee-ju i sličnim. Da ne idem u detalje i sitničarenje ali mislim da bi jedan tekst namenjen opštem informisanju trebao da sadrži ove stavke ;)

(„tri minusa“) „Mračno božanstvo“ – ova rubrika već polako postaje smešna. Ne želim da zalazim u raspravu „pro“ i „contra“ Miodrag Kuzmanović ali uz dužno poštovanje autora ovomesečna kolumna bi pre trebala da se nađe u časopisu „Lepota i zdravlje“ nego u „Svetu Kompjutera“.

holodoc
4.10.2006, 23:51
(+++++) „Obrada iznutrica“ – zbog ovakvih tekstova kupujem „Svet Kompjutera“! Koliko god „štreberski“ zvučalo ali tekstovi u „Svetu Kompjutera“ koji su manje više vezani za moju fakultetsku struku me oduševljavaju. Mislim da ovakvi naučno-popularni tekstovi, koji pokušavaju da zadovolje balans između detaljnosti i zanimljivosti čine pravi pogodak u „SK-u“. Primera radi, još uvek se sa zadovoljstvom sećam tekstova o mikroprocesorima Borisava Agapieva, tekstova vezanih za distributivne i cluster sisteme pa onda tekstova veznaih za implementaciju RSS algoritama za zaštitu podataka i sl. Ovoga puta „Obrada iznutrica“ je bila „par ekselans“ ;) Samo da napomenem da sam na početku čitanja teksta bio iznenađen promenom stila pisanja i nekim pošalicama u „prim. ur.“ Napomenama jer sam defintiivno mislio da ne priliče mladom novinaru koji je ja msilim prošlog puta započeo ovo putošestvije. A onda mi je sve bilo jasno kada sam video ko je autor teksta. Zbog toha, Vojo imaš još jedanput pohvale od kolege po struci za sposobnost da napišeš zanimljiv i informativan tekst :D Nadam se da ćeš ti nastaviti sa pisanjem teksta u ovoj rubrici bez želje da kažem da je prethodni autor bio loš već da se jednostavno osećao nedostatak u detaljima koje ovaj tekst ima i koje tek najavljuje za sledeća izdanja ;)

(+) „Games convention“ – ovakve convention tekstove volim jer uglavnom pokazuju šta će se uskroo pojaviti na gaming tržištu što pola smtnik au našoj zemlji neće moći da igra na svojim računarima :)

(-) „Test play“ – izgleda da ona suša još uvek traje ako se izuzme „Company of heroes“.

(-) „Net play“ – uf! Kao izveštaj u dnevniku. Jasno mi je da neko i to čita i da ga pomenuta rubrika interesuje ali zar baš tri stranice posvećene tekstu tipa „i onda je ovaj iznerviran bacio džojped“? :)

(„tri minusa“) „Test of time“ – nije mi jasno zašto izbacujete povremeno ovu rubriku? Mislim da ona ne služi samo onima koji su igrali te igrice da se podsete osećaja nostalgije već i ljudima koji nikada nisu imali šanse date naslove da probaju. Na neki način „Test of time“ čini po mnogome specifičan osvrt na istoriju razvoja igara i da zbog toga treba da bude sastavni deo „SK-a“.

SirDuck
5.10.2006, 11:30
Pa dobro, nije on (odnosno mi) to mislio bukvalno. To je za nekoga starijeg (bar preko 20) poredjenje ravno tvom u kome bi ti poredio sebe s nekim od 2-3 godine. Iako nije srazmerno poredjenje, uglavnom shvatices to kada nabacis jos koju godinu, tako to ide. Niko ne proziva nikoga ovde, samo upucujemo malo kritike povodom postera. Vidis da se ni tebi nije svidela ona strana.

ps. Pa sta onda reci kada petnaestogodisnjak tako misli:a_bleh: ;)

OK, nisam ni ja shvatio kao prozivku, ali nije prvi slucaj da neko napravi takvo poredjenje. Upravu si, vidacemo za 5god. kako cu ja govoriti.:)

Dimo
5.10.2006, 16:03
(-) „Test play“ – izgleda da ona suša još uvek traje ako se izuzme „Company of heroes“.

Ja bih ovo ipak stavio pod "+" jer ima jos dobrih igara ovog mjeseca,a napredak u izlasku novih naslova(kao sto je i ocekivano,naravno)je mnogo veci nego prethodna 2-3 mjeseca,shodno tome,i ovomjesecni sadrzaj Test Play-a je mnogo bolji nego prethodnih nekoliko.

VojaM
5.10.2006, 16:55
Što se tiče izostajanja Test of Time... Nekako se desilo da ova rubrika već drugi put "ispada" iz broja, iako stoji napisana i prelomljena. Verujem da će treća biti sreća ;)

Nicolas
5.10.2006, 17:07
Što se tiče izostajanja Test of Time... Nekako se desilo da ova rubrika već drugi put "ispada" iz broja, iako stoji napisana i prelomljena. Verujem da će treća biti sreća ;)
Nemojte samo da treca nadoknadjuje ove prethodne propuste, umereno;)

VojaM
5.10.2006, 19:00
E sad jedna kritika za tekst o fantasticnom dell monitoru.Prvo tekst stur na pola strane sto on svakako ne zasluzuje,sto zbog raznih ulaza i izlaza sa njega.Neka mi neko objasni sta to znaci temperatura boja.Ja znam sta je temperatura vazduha...a ovo...Nismo mi svi fakultetski obrazovani da bas sve varimo.Što se tiče konkretno tog teksta, autor je imao peh - jedina verzija koju je sačuvao bila je na USB flash memoriji koja mu se pokvarila na putu od kuće do redakcije. Uz to je morao da ide na put, i tekst je ponovo po sećanju napisao na dan predaje lista u štampu. Verovatno zato izgleda nedoradjen. Uopšte, imali smo velikih problema sa hardverskom rubrikom u ovom broju, iz raznih (a opravdanih) razloga uređaji su stigli veoma kasno, a tekstovi u poslednji trenutak. Svi smo dali sve od sebe, ali negde nije bilo pomoći. :(

VojaM
5.10.2006, 19:03
OK, nisam ni ja shvatio kao prozivku, ali nije prvi slucaj da neko napravi takvo poredjenje. Upravu si, vidacemo za 5god. kako cu ja govoriti.:)
Offtopic, ali moram ;)
Postoje tri perioda u životu svakog muškarca:
1. Moj tata je jači od tvog tate
2. Ali tata, ti to ne razumeš
3. Moj otac je uvek govorio...
:D:D:D

Highlander
5.10.2006, 21:55
Imate dozvolu da za sledeći poster odštampate ovo (http://www.deviantart.com/deviation/38534677/) :D

Usamljeni Revolveras
5.10.2006, 23:02
Ja mislim da bi mogli da na sledeci poster stave sa jedne strane neku ATi-jevu graficku, a s druge nVidijinu. Pa nek svako okaci ono sto vise voli (niko ih ne voli podjednako);)

Nicolas
5.10.2006, 23:15
Offtopic, ali moram ;)
Postoje tri perioda u životu svakog muškarca:
1. Moj tata je jači od tvog tate
2. Ali tata, ti to ne razumeš
3. Moj otac je uvek govorio...
:D:D:D
Da, iiih, ovako mlad ja a vec dogurao do broja tri:to_care:

1. od 4-9 god
2. od 11-17
3. od 21 (znaci od skorooo)

A ono izmedju, piih, ko ce ga znati, bilo pa proslo;) Ali stoji da su stariji uvek u pravu, bar po mom iskustvu.

- E sada ja bih voleo da nema vise postera ma kakav bio, a takodje bih voleo da razmotrite mogucnost ubacivanja mp3 cd-a. Pa ga onda dignite i na okruglo 150 ali bez preterivanja s rastom cene onda ubuduce. I ako kojim slucajem dodje do toga da nam muzika bude raznovrstna, da se svako od nas pronadje svakoga meseca.

hacker_aca
5.10.2006, 23:29
- E sada ja bih voleo da nema vise postera ma kakav bio, a takodje bih voleo da razmotrite mogucnost ubacivanja mp3 cd-a. Pa ga onda dignite i na okruglo 150 ali bez preterivanja s rastom cene onda ubuduce. I ako kojim slucajem dodje do toga da nam muzika bude raznovrstna, da se svako od nas pronadje svakoga meseca.

Ti to ozbiljno? A šta će nam muzika? Mislim, zašto bi oni stavljali muziku na CD? Znam da postere i ne preferiraš mnogo, ali muzika na CD-u po mom mišljenju ne treba uopšte da se pojavljuje uz SK. Neka sada stave metal, narodnjake, house pa onda ovi da se žale što nema bluza. :) Ili obrnuto. Da daju CD sa programima i ostalim softverancijama nije problem, ali za ovo nisam siguran... Nego, već ima tema o CD-ovima u SK.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=987


Još nešto. Baš me zanima kako mi u prodavnici nisu naplatili 2 evra SK? (iako sam ja insistirao na tome :))

Nicolas
5.10.2006, 23:43
Ti to ozbiljno? A šta će nam muzika? Mislim, zašto bi oni stavljali muziku na CD? Znam da postere i ne preferiraš mnogo, ali muzika na CD-u po mom mišljenju ne treba uopšte da se pojavljuje uz SK. Neka sada stave metal, narodnjake, house pa onda ovi da se žale što nema bluza. :) Ili obrnuto. Da daju CD sa programima i ostalim softverancijama nije problem, ali za ovo nisam siguran... Nego, već ima tema o CD-ovima u SK.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=987

Pa dobro, vec ima i tema vezana za poster! mp3cd=poster, isto je, bolje da nam ostavljaju ovde na forumu dobre wallpapere. Opet, to je samo moje skromno shvatanje situacije.

Još nešto. Baš me zanima kako mi u prodavnici nisu naplatili 2 evra SK? (iako sam ja insistirao na tome

Mozda ce u novembru da bude 2,5 evra;)

Bilo bi najbolje da nas povremeno iznenade s nekim koristnim dodatkom, a da sve ostalo sto je dobro i cenjeno ostane nepromenjeno. A ne bi bilo dobro da nas povremeno iznenadjuju s jednim te istim dodatkom (posterom u ovom slucaju).

Shodan
6.10.2006, 0:50
Ma kakav poster, kakve MP3 kompilacije, neka upakuju zajedno sa časopisom teglu džema! Sa sve kašikom! Ali onom, rustičnom, stil 19. vek! I pošto sad ima i celofan zbog koga smo toliko kukali, taman lepo na vr' tegle staviš list papira SK koji tako diiiiivno miriše i koji svi sniffujemo u slobodno vreme, pa onako lepo i hermetički celofanom zapečatimo teglu i zjuh, miline...

Fali mi par šrafova da pričvrstim policu na istočnom zidu svoje sobe... jel može uz sledeći broj komplet šrafova, javiću promer u međuvremenu...

MP3 disk uz SK... te neće da kupuju SK bez celofana... te otvaranje čitavog jednog threada o mirisu hartije na kojoj se štampa SK... kakvih sve ovde ljudi ima, prosto me stra' 'vata :paranoia:

player1
6.10.2006, 0:54
Ma sampon za kosu... :D

drgonzo
6.10.2006, 10:06
Ja mislim da bi mogli da na sledeci poster stave sa jedne strane neku ATi-jevu graficku, a s druge nVidijinu. Pa nek svako okaci ono sto vise voli (niko ih ne voli podjednako)
Kad na zid stavim sliku graficke kartice, znacu da prso skroz :)
Ma kakav poster, kakve MP3 kompilacije, neka upakuju zajedno sa časopisom teglu džema! Sa sve kašikom!
To, kralju! :n_klanja:
Ma sampon za kosu...
:aplauz:

absonic
6.10.2006, 22:28
a moze li mi neko objasniti zasto su poskupela sva politikina izdanja?
ja danas na trafici kupujem zabavnik, sk i jedne dnevne novine kad ono 263 dinara! jbt!

oluja
7.10.2006, 1:29
a moze li mi neko objasniti zasto su poskupela sva politikina izdanja?
ja danas na trafici kupujem zabavnik, sk i jedne dnevne novine kad ono 263 dinara! jbt!
Citaj ranije postove. :dedica: :boodala: :icon_stud

Simke
7.10.2006, 8:38
Ma kakav poster, kakve MP3 kompilacije, neka upakuju zajedno sa časopisom teglu džema! Sa sve kašikom! Ali onom, rustičnom, stil 19. vek! I pošto sad ima i celofan zbog koga smo toliko kukali, taman lepo na vr' tegle staviš list papira SK koji tako diiiiivno miriše i koji svi sniffujemo u slobodno vreme, pa onako lepo i hermetički celofanom zapečatimo teglu i zjuh, miline...

Fali mi par šrafova da pričvrstim policu na istočnom zidu svoje sobe... jel može uz sledeći broj komplet šrafova, javiću promer u međuvremenu...

MP3 disk uz SK... te neće da kupuju SK bez celofana... te otvaranje čitavog jednog threada o mirisu hartije na kojoj se štampa SK... kakvih sve ovde ljudi ima, prosto me stra' 'vata :paranoia:

Može džemić kuvan od sitnih umrljanih štamparskih slova garniranih listićima pausa ... naravno da kašika ne dolazi u obzir, jede se prstima uz što duže mljackanje i lickanje a listići pausa se uredno osuše i kasnije se koriste za kuvanje čaja protiv trčkalice. :)

Zaboravio si tepihče, kad je već na istočnom zidu pa onda :n_klanja: relikvijama koje se tamo mogu poredjati ... :)


ps
Čudi me da još niko nije prijavio da je pronašao dlaku u časopisu, pa mi se nameće pitanje da li su tamo u štampariji već svi oćelavili od prekomerne upotrebe olova i kvalitetnih boja ili nema radnika već sve obavljaju roboti koji još nisu na tom stupnju razvoja da im kosa raste i opada ... :confused: :kreza:

Simke
7.10.2006, 8:49
Još nešto. Baš me zanima kako mi u prodavnici nisu naplatili 2 evra SK? (iako sam ja insistirao na tome :))

A jooj, kako bi mi njbl da su ti kojim slučajem naplatili više tih po'' evra :kreza:

kad naplate manje - žalimo se i iščudjavamo ...
kad naplate više - kukamo do neba ...
kad naplate tačno - skupo nam je...

pa ko li nam gi ugodi da gi jbm ... :)

lijenština
7.10.2006, 11:01
A jooj, kako bi mi njbl da su ti kojim slučajem naplatili više tih po'' evra :kreza:

kad naplate manje - žalimo se i iščudjavamo ...
kad naplate više - kukamo do neba ...
kad naplate tačno - skupo nam je...

pa ko li nam gi ugodi da gi jbm ... :)
Može, kada je za dž.:D

Simke
7.10.2006, 23:01
Može, kada je za dž.:D
e, ne mož' to ni tako...
Razmišljali bi:
kad je dž onda je za ništa, kvalitet nula pa kom to treba, aa ...
pronašli bi i onda sto mana i znali bi da se tu nešto debelo krije ispod žita što oće da nam uvale... mogu samo zamisliti komentare: mangupska posla, ko zna šta su kvarno smislili pa nas sad ovako vaćare...

Ni kod babe nema za džabe - narodna poslovica.

Kad bolje razmislim mislim da bi onda imalo ponajviše primedbi.

Ma mi smo skroz onakvi nekakvi, pa nakrivo i ukoso postavljeni, moguće da je u pitanju nedostatak kiseonika, ustajali balkanski vazduh, jednostavno ne luftiramo dovoljno .... :)

lijenština
7.10.2006, 23:32
e, ne mož' to ni tako...

Ni kod babe nema za džabe - narodna poslovica.


SK nije baba, već djeva mlada, sa 22 godine.... Ja se ne bih bunio... :D

hacker_aca
8.10.2006, 1:31
A jooj, kako bi mi njbl da su ti kojim slučajem naplatili više tih po'' evra :kreza:

kad naplate manje - žalimo se i iščudjavamo ...
kad naplate više - kukamo do neba ...
kad naplate tačno - skupo nam je...

pa ko li nam gi ugodi da gi jbm ... :)

Pa šta si gi čudiš, bri? :) Pa, mislim, čisto sam pitao iz radoznalosti. Išlo meni u korist ili ne ipak volim kad ima neko objašnjenje. :opanachke

SirDuck
10.10.2006, 13:49
E posto neznam koju stranu postera da zalepim, a previse je da kacim obe, resio sam problem krajnje jednostavno.
Kupio sam jos jedan SK (onaj sa vatrom :)) i njega okacio, sa sve celofanom(da sacuva miris) i posterom unutra.:D
Eto, to vam preporucujem da se nebi vise svadjali oko postera. :D

Mefisto
12.10.2006, 19:49
Samo tako dalje svideo mi se ovaj veliki poster, nek u svakom broju izadje po jedan postercic iz nekih fantasy igara, koji su pomalo umetnicki...