PDA

Prikaži potpunu verziju : Matrox preview plug-in za after effects-podesavanje


palco
23.9.2006, 10:48
Instalirao sam novi Matrox-ov tools 6157, Premere Pro 2.0 i After effects 7.0. Sve radi OK, zadovoljan sam.
Instalirao sam i Matrox-ov Preivew Plug-in za AE 7 i na izlazu iz Matroxa-a dobijam sliku iz AE-a ali nemam zvuk i slika nije u Real Time-u(25 FPS) vec ide sa oko 14-15 FPS (znaci ide sporije).Da li zna neko kako da podesim Preview AE tako da mi radi kao kod Premiere-a Pro 2.0 preko Matrox-a.
Pozdrav

oluja
24.9.2006, 9:54
Instalirao sam novi Matrox-ov tools 6157, Premere Pro 2.0 i After effects 7.0. Sve radi OK, zadovoljan sam.
Instalirao sam i Matrox-ov Preivew Plug-in za AE 7 i na izlazu iz Matroxa-a dobijam sliku iz AE-a ali nemam zvuk i slika nije u Real Time-u(25 FPS) vec ide sa oko 14-15 FPS (znaci ide sporije).Da li zna neko kako da podesim Preview AE tako da mi radi kao kod Premiere-a Pro 2.0 preko Matrox-a.
Pozdrav
Da li si siguran da si instalirao sve drajvere?
Pokusaj da dodas i neki MATROX WYSIWYG plugin.
Poseti i http://www.matrox.com/mga/workstation/video/app_grid.cfm

palco
24.9.2006, 16:42
Instalirao sam sve sto je u Tools-u dakle i Matrox-ov Plug-in za AE i nalzai se u direktorijumu Plug-Ins AE-a i oznacava ga ne kao WYZIWIG vec kao MtxAEPreviw, a ja mislim da je to to.
Veliki pozdrav

bobi
25.9.2006, 12:03
Ako ocekujes da ti Matrox-ova kartica u real time-u renderuje Affter effects efekte, odmah zaboravi na to. Plug in koji si dobio uz tu karticu, je upravo plug-in, kako mu i ime kaze, za preview.
To znaci da ces moci na TV-u da vidis sliku, nakon sto odradis neki efekat, sto je korisno iz razloga zato sto svaki TV jede po jedno 10% ekrana sa svih strana. Uradi preview u after effectsu i onda bi trebalo da ti ide malo brze, mada opet nece u real time-u, dok ceo projekat ne izrendas i pustis u premiere-u.
Inace uz matrox se isporucuju takodje isti plug-inovi za PS, Max i Lighvawe...

baba-džoni:huu
13.10.2007, 12:44
Kao sto je vec receno, isti preview kao kod premijera neces dobiti. Ali ako kvalitet prikaza stavis na "half" ici ce ti u 25 fps ili real time (naravno stisnes nulu za RAM preview). A ako uz to smanjis prikaz na 50% dobices kvalitetnu sliku koja ce biti umanjena, i u centru ekrana. Moguce je da ces videti blagu krzavost na kontrastnijim ivicama ili tanjim objektima. Sto se tice zvuka, probaj da negde overis da zvuk iz matrox-a ide preko zvucne (ako se dobro secam). To mogu da proverim ako treba.