PDA

Prikaži potpunu verziju : Win 8 instalacija na tab


.::SCIPO::.
7.11.2012, 22:04
Da li windows 8 moze da se instalira na svaki tab, ili je potrebno da daj tab ima odredjene specifikacije ili mora da se kupi specijalno optimizovan tab za win 8 ? Recimo da li na Asus transformer moze win 8 ? EDIT : Treba mi informacija koji od ova dva os-a više "liči" na komp... Nadam se da znate na šta mislim, da ne bude za zabavu nego više kao komp, iOS i android...

SlobaL
7.11.2012, 22:20
Win 8 i win 8 Pro zahtevaju x86 procesore, Win 8 RT radi na ARM-u, ali Micorsoft ga neće pustiti nikad u slobodnu prodaju, već će isključivo dolaziti preinstaliran na kompjuterima/tabletima, tako da to što si ti zamislio će teško (čitaj nikako) da se izvede.

Nutsbre@ker
8.11.2012, 0:35
U prethodnom Svetu kompjutera je cini mi se bio opisan tablet, sa punokrvnim pc hardverom, koga gura windows 7-ica, i uz dock, i tastaturu pretvara u legitiman pc, cini mi se da je neki Samsung u pitanju. E sada verovatno je sa dosta iskustva i volje moguce ubaciti windows 8 ( pod uslovom da nadjes isti kao sto kaze Sloba :dzavo: ). Mada ako mene pitas ja bih ga terao i ovako jer je zavidan hardver ispod haube, barem kada je tablet u pitanju.

Bryan Fury
8.11.2012, 0:58
Da li windows 8 moze da se instalira na svaki tab, ili je potrebno da daj tab ima odredjene specifikacije ili mora da se kupi specijalno optimizovan tab za win 8 ? Recimo da li na Asus transformer moze win 8 ? EDIT : Treba mi informacija koji od ova dva os-a više "liči" na komp... Nadam se da znate na šta mislim, da ne bude za zabavu nego više kao komp, iOS i android...

Jednom rečju: zaboravi :D