PDA

Prikaži potpunu verziju : Civ 3 problem


Alek92
21.9.2006, 20:25
Moj problem nije u tome sto nemogu da instaliram igru ili da je pokrenem vec nemogu da osvojim jedan grad. Taj grad se nalazi na ostrvu koje je potpuno okruzeno vodom, tako danigde nemogu da iskrcam jedinice, a brodoi nemogu da osvajaju gradove. pokusao sam da bacim nuklearku na grad i tako da unistim sve jedinice na njemu i onda da iskrcm svoje, ali to je nemoguce, molim vas da mi neo pomogne ostao mi je samo taj grad i ceo svet je moj....


HVALA!!!:n_klanja: :n_klanja:

SFRJ-Forever [CG]
21.9.2006, 21:05
Jeste da sam masu igrao CIV3, ali to je i mene nerviralo, ehhh, kada se sjetim, samo jedno malo ostrvce do totalne dominacije:dzavo:

Red Dragon
21.9.2006, 22:09
Kako bre, ne moze, zar u Civ 3 nemaju marinci?(mislim da su to NAVY SEALS)Oni mogu da napadaju sa transportera.Dovedes transporter u blizinu grada, kliknes na marinca i napadnes grad.

SFRJ-Forever [CG]
21.9.2006, 22:19
Ja koliko znam nijedna jedinica ne moze:icon_stud

Red Dragon
21.9.2006, 22:26
Marinci mogu, oni imaju osobinu, mislim da se zove amfibious assault ili tako nesto. Postoje od Civa2

Sarmatian
21.9.2006, 23:05
I ja isto mislim da marinci mogu da napadaju direktno sa broda na grad...

Alek92
22.9.2006, 9:08
Dakle roknem mu ICBM i bacim mu marinca ali sa transporta na taj grad? OK probacu....
HVALA ljudi!!!:n_klanja: :n_klanja:

SFRJ-Forever [CG]
22.9.2006, 10:18
Hmm, zanimljivo, tu opciju nisam probao :D

Red Dragon
22.9.2006, 23:04
Proverena stvar. Odlican nacin da zauzmes grad.

Alek92
23.9.2006, 16:20
Ha, to je najbolji nacin za zauzimanje grada u modernoj eri, ali nevredi trositi nuklearke na slabije gradove, tu je dovoljna i dobra artiljerija ili avijacija...

Kako vi osvajte jake gradove?

Red Dragon
23.9.2006, 22:23
Ma tenkovi su zakon(i konjica)!

Alek92
24.9.2006, 8:40
Da ali ponekad je i sa sto tenkova tesko zauszeti dobar grad koji ima artiljeriju i avijaciju, zto ta njih valja baiti nuke ili icbm i THE END BABY!!!!!!!!!!!!:a_bleh:

Najvise mrzim feudalno doba, nastancam mnogo legionara/swordsmena/samuraja/importalsa i ond rusim, a u industrijskom dobu oni mi postaju beskorisni jer ne mogu da se unaprede, to je prava steta..... :paranoia:

doom_lord
24.9.2006, 14:33
Pa sto onda pravis te jedinice. Ja od starta pravim one jedinice koji mogu da se unaprede do mehanizovane pesadije tako da kad dodjem do modernog doba imam sve najsavremenije jedinice.

Alek92
25.9.2006, 16:55
kako mislis da onda ratujes u ranijim dobima?

A a kako da napravim pentagon, znam da mi treba tri armije, a za to mi treba military academy, a za to mi treba victorius army, e kako nju da dobijem (victorius army)

Sarmatian
25.9.2006, 18:18
Kada elite jedinica dobije bitku, postoji sansa da se napravi armija. Ili se stvori neki veliki vojskovodja koga odvedes u grad i pretvoris u armiju. U svakom slucaju elite jedinica treba da dobije bitku. Onda napravis armiju, ubacis jedinice u nju (kao u transport), dobijes jednu bitku i mozes da gradis pentagon...

Alek92
25.9.2006, 18:36
Hvala, nisam znao da li treba da pobedim u nekoj bitci ili sta.......

THX

Sarmatian
26.9.2006, 0:12
Samo pazi, kad jednom natovaris jedinice u armiju, ne mozes ih vise menjati (ili ja nisam provalio kako). Znaci ako stavis spearmene, ostaju ti i u nuklearnom dobu. Zato gledaj da ubrzo pobedis sa armijom jer ce ti biti sve teze...

Alek92
26.9.2006, 15:12
ja sam ubacio tri musketman-a, mislim da su solidni jer je vecina kompova jos u ranom feudanom dobu, a ko ce da pobedi tri musketman-a od jednom, a mogu li da pobede u odbrai i onda da to bude victorius army?

Sarmatian
26.9.2006, 18:47
Mislim da moze, nisam siguran. Nisam igrao trojku sto godina...

Sarmatian
26.9.2006, 18:54
Da ali ponekad je i sa sto tenkova tesko zauszeti dobar grad koji ima artiljeriju i avijaciju, zto ta njih valja baiti nuke ili icbm i THE END BABY!!!!!!!!!!!!:a_bleh:

Najvise mrzim feudalno doba, nastancam mnogo legionara/swordsmena/samuraja/importalsa i ond rusim, a u industrijskom dobu oni mi postaju beskorisni jer ne mogu da se unaprede, to je prava steta..... :paranoia:

Najlaksi nacin za osvajanje gradova su nuklearke naravno ali to mozes samo na slabijim nivoima tezine. Ja sam par puta bacio nuklearku pa su svi zaratili sa mnom. Jako je tesko na tezim nivoima ratovati sa svima. A plus je i veliko zagadjenje i brze se dogadja global warming.

Uvek kada napadas grad vodis ogromne kolicine artiljerije i avijacije. Izbombardujes ga maksimalno, da sve protivnicke jedinice ostanu na minimumu energije i onda kreces sa tenkovima i pesadijom. Nema sanse nijedan grad da izdrzi.

madhatterYU
26.9.2006, 19:44
ma nista to dok ne zaleti konjicu na tvoj tenk i probode ga kopljem, to je dozivljaj prve klase.

doom_lord
27.9.2006, 16:46
kako mislis da onda ratujes u ranijim dobima?


Ja i ne ratujem dok ne istrazim sve nauke. Tad protivnike vec ostavim za 3-5 nauka i za to vreme steknem izuzetnu vojno takticku prednost.

Alek92
30.9.2006, 11:43
Ja ih vec do feudalnog doba ostavim 3-4 nauke iza sebe a u modernoj eri ja stancam tenkove (modern armour) dok oni jedva draftuju rifleman-e.

koja je najbolja civilizacija, mini su definitivno grci i nemci

Sarmatian
30.9.2006, 12:43
Ja ih vec do feudalnog doba ostavim 3-4 nauke iza sebe a u modernoj eri ja stancam tenkove (modern armour) dok oni jedva draftuju rifleman-e.

koja je najbolja civilizacija, mini su definitivno grci i nemci

Na kom nivou tezine igras?

Alek92
30.9.2006, 17:23
kako kad, posto dugo nisam igrao onda igram na warlordu a sad sam poceo na emperor.....

evo bas sad me gaze.......

Alek92
5.10.2006, 14:35
e jel ima neka dobra mapa srbije da je upotrebim sa mojom......
ako ima dajte neki link ka njoj....

doom_lord
6.10.2006, 11:33
Ja ih vec do feudalnog doba ostavim 3-4 nauke iza sebe a u modernoj eri ja stancam tenkove (modern armour) dok oni jedva draftuju rifleman-e.

koja je najbolja civilizacija, mini su definitivno grci i nemci


Ja bih ih ostavio da nije Persijanaca koji nekako uvek stignu da razviju nauku veoma brzo.

Alek92
6.10.2006, 18:30
pa onda ti uzmi persiju i na.... im se maj.. Znas sta hocu da kazem

ps. ima li neka obra mapa srbije, ako nema ja sam napravio jednu, ko oce da proba neka odgovori na ovu temu...

Velja_CIV
10.11.2006, 2:57
Moj problem nije u tome sto nemogu da instaliram igru ili da je pokrenem vec nemogu da osvojim jedan grad. Taj grad se nalazi na ostrvu koje je potpuno okruzeno vodom, tako danigde nemogu da iskrcam jedinice, a brodoi nemogu da osvajaju gradove. pokusao sam da bacim nuklearku na grad i tako da unistim sve jedinice na njemu i onda da iskrcm svoje, ali to je nemoguce, molim vas da mi neo pomogne ostao mi je samo taj grad i ceo svet je moj....


HVALA!!!:n_klanja: :n_klanja:
To mogu samo marinci i Berserk (specijalna jedinica za Vikinge).

DeCoy
16.9.2007, 13:47
Da li ima još neka prednost Demokratije nad Republikom osim što je korupcija manja...apsolutno uvek ostajem kao republika jer mi demokratija ipak stvara previše war wariness-a plus što me senat uvek nadglasa kada hoću da napadnem nekog...

Jel` igra neko u komunizmu:kreza: nikad, ali apsolutno nikad nisam uveo taj režim:)

I da...pošto su izbacili diplomate jel ima neki način da ja započem pregovore sa protivnicima...klikom na ambasadu u glavnom gradu dobijem samo opcije za špijunažu...ovako bacim svoju jedinicu u protivničku teritoriju pa kada dođu da se bune zbog toga, ja pregovaram sa njima...

Pelagijska Argosija
16.9.2007, 14:14
@DeCoy
Sto se tice oblika vladavine meni je Demokratija najbolja, najvise zbog toga sto najvise zaradjujes kao Demokratija. Cak i ako mnogo ratujes najbolja je Demokratija, uskratis hranu gradovima koji se bune i smirice se.:dzavo:
E, sad, ako imas Conquest onda uzmi Fasizam. Ne, ja nisam neo nacista, ali ako puno ratujes najbolji je jer nema war weriness-a a zaradjujes isto kao u Demokratiji.

Sto se tice diplomatije, pa valjda imas u donjem desnom cosku ekrana slovo D (ili tako nesto) na koje kliknes i izbaci ti sve civilizacije sa kojima imas kontakt pa kliknes na onog s kim hoces da pregovaras. Ako nece da te prime spremi armadu unisti/osvoji par gradova pa da vidis kako hoce da pregovaraju.:D

DeCoy
16.9.2007, 14:39
Sto se tice oblika vladavine meni je Demokratija najbolja, najvise zbog toga sto najvise zaradjujes kao Demokratija.

To me je i interesovalo. Mrzelo me je da prebacujem u Demokratiju(i imam par turnova anarhije) pa da posle prebrojavam koliko ima onih trade resursa po square-u...

Igram Civ3 vanillu, mada je od svih oblika vladavine Fundamentalizam u dvojci bio zakon za ratovanje...

Najzanimljivije je kad uđeš u sukob sa protivnikom koji je na istom tehnološkom nivou kao i ti...evo ja sam sad uzeo Pariz od Francuza, a i meni i njima su najbolje jedinice Cavalry i Infanty...doduše u toku rata sam razvio bombardere koji su mi veoma pomogli prilikom opsade Pariza...godina je ~1600

Mada kompjuter laže kao nenormalan:mad:

Pelagijska Argosija
16.9.2007, 14:47
Au, bombarderi tako rano... Mene malo nervira sto vreme prebrzo tece. Na primer tenkove izmislim tek negde krajem XX veka. Doduse ako forsiram istrazivanje samo u tom pravcu napravicu ja njih ranije, ali onda sve ostalo zaostaje. Da li postoji neko podesavanje za protok vremena, odnosno koliko godina traje jedan turn?

DeCoy
16.9.2007, 15:00
Mislim da nema podešavanja za protok vremena kao u 4-ci...u početku vreme vreoma brzo protiče, da bi sada oko 1600 jedan turn bio 5 godina...pred kraj igre turn bude jedna godina...

Da...fokusiram istraživanje na rano otkrivanje republike, zatim u srednjem veku otkrivam barut što pre, pa onda razvijam dovoljno tehnologija da pređem u industrijsko doba i otkrijem parnu mašinu(bez železnice nema prosperiteta)...kasnije jurim tenkove i flight...inače ovu partiju igram na srednjem nivou težine(znači 3. od 5...ne sećam se kako se zove...)

DeCoy
16.9.2007, 22:45
Bah...i nisam baš oduševljen blagodetima demokratije...nisam nešto primetio da su mi se prihodi u gradovima uvećali...jeste smanjila se korupcija(i to vrlo malo), jedina primetna razlika je veća efikasnost radnika koja se povećala za celih 33%

Sad imam najveći problem sa zagađenjem...u gradu veličine 20 imam napravljen i Mass Transit System i Recycling Plant, ali svaka 3-4 kruga se javlja novi spill:mad: A plus sam napravio Hoover Dam, pa u svakom gradu imam Hydro Plant koja ne prlja okolinu...

Hvala na pomoći za ono "D" dugme...`Ladno igram Civ3 već 5 godina bez tog dugmeta, a jesu ga i napravili...5 sa 5 piksela:)

Međutim, ono što mi najviše ide na živce jeste što su izbacili karavane...nema više požurivanja izgradnje svetskih čuda:(

Pelagijska Argosija
16.9.2007, 23:47
Da to za karavane je malo bezveze. Secam se jednom u civ2 na najlaksem nivou tezine protivnik mi je napao kamilu (tj. karavan) sa nekom konjicom i izgubio.:rofl:
Sad jedino vodju da utrosis, mada ko da trosi vodju za to kad mozes da imas armiju. Za cuda preostaje jedino da manipulises sa rasporedom resursa u samom gradu (tj. da gledas da ih rasporedis tako da imas sto vise stitova).

Sto se tice zagadjenja tu pomaze jedino armija radnika. Secam se da sam jednom prilikom imao toliko radnika da sam svo zagadjenje koje se pojavi cistio u istom turnu. Doduse kad se pojavi na planini tu ne mozes za jedan turn ocistiti ni sa 30 radnika.

DeCoy
17.9.2007, 23:15
He, he...treba ti pet radnika u demokratiji da bi očistili pollution na planini za jedan turn:)

Inače neko je ranije u temi rekao da je potrebno da armija pobedi da bi napravio Pentagon...Kada armija pobedi otvara se mogućnost izgradnje Heroic Epic-a i Military Academy-ja, a da bi napravio Pentagon treba da poseduješ bar tri armije