PDA

Prikaži potpunu verziju : XviD film od ~400MB


JANKEC
21.9.2006, 12:31
Pošto sam izripovao mali milion DVD-a u XviD i nikada nisam imao problema oko toga, iznenađenju i besu nije bilo kraja kada sam posle više ponovljenih ripovanja DVD počeo da dobijam fajlove veličine od 380-460MB!!! Koristim DVDDecrypter, AutoGK, SubRip, K-lite Mega Codec Pack, sve najnovijih verzija koje se mogu naći na netu. Problem je počeo da se javlja kada sam deinstalirao K-lite i instalirao FFdshow (zbog boljeg prikaza u Media Player Classic-u). Čak i posle vraćanja K-lite-a problem je ostao, a sumnjam da je FFdshow negde u registryju uneo svoja podešavanja XviD decodinga i encodinga. XviD konfigurišem pre ripovanja filma, a nakon završenog posla dobijem smešno male i nekvalitetne fajlove i "deseta" podešavanja u XviD-u. Znam da mogu sve da rešim reinstalacijom Windowsa ali mi se to ne radi jer mi sve ostalo radi O.K., pa je svako drugo rešenje dobrodošlo. Ima li pomoći?

NenadN
21.9.2006, 19:40
Najveca greska ti je sto si obrisao K-lite Mega Codec Pack ne zato sto je dobar nego zato sto je negova uninstalacija povukla XviD encoder. ffdshow je ovde neutralan jer je on decoder i nema nikakvih veza sa encoderom tako da ffdshow ne diraj. Sta da uradis?

Uninstaliraj ponovo K-lite Mega Codec Pack, zatim skini zadnji XviD Codec odavde (http://www.koepi.org/XviD-1.2.-127-25022006.exe) i instaliraj, probaj, istu stavr mozes da dobijes sa reinstalacijom AutoGK, jer on na kraju ima ugradjenu instalaciju zadnjeg XviD Encodera, tako da imas dve opcije.

Druga stvar, podesavanja XviD codeca ne uticu na AutoGK, jer AutoGK uvek uzima svoja interna podesavanja i ako ti nesto namestis, AutoGK to promeni po svome. Undersize/Oversize fajlove prave tri cinjenice:

1. Starija verzija XviD-a koja je nekompaktibilna sa AutoGK, ali moze da radi, a AutoGK ne moze lepo da podesi sve parametre u encoderu, kakav je bitrate i verovatno zbog toga dobijas ovo.

2. Fajl je extra/lose kompresivan, pa je encoder odlucio da faj ne mora/moze biti veci odnosno manji, ali posto si rekao da ti kvalitet nije dobar onda sigurno nije ovo

3. Overflow Treatment u 2pass more options-u nije dobro namesten, nekim cudom se promenio od default vrednosti, inace 5/5/5 je default, ali mnoga istrazivanja su utvridila da 0/5/5 i 0/4/8 ili 0/4/9 rade najbolje.

Kod tebe je sigurno ovo prvo.

voodoo_
21.9.2006, 20:11
Ovo je poznat bag kada se Xvid instalira a prethodna verzija (bilo novija bilo starija) nije deinstalirana. Dakle, ukloni XviD i AutoGK, pa potom ponovo instaliraj AutoGK sa XviDom koji dolazi uz njega.

DorianGrey
22.9.2006, 1:02
Ovo je poznat bag kada se Xvid instalira a prethodna verzija (bilo novija bilo starija) nije deinstalirana. Dakle, ukloni XviD i AutoGK, pa potom ponovo instaliraj AutoGK sa XviDom koji dolazi uz njega.

Slazem se...u principu uvek prvo treba instalirati kodeke pa tek posle AutoGK, jer se u suprotnom poremete podesavanja AGK, pa dolazi do ovakvih problema...

NenadN
22.9.2006, 11:44
Slazem se...u principu uvek prvo treba instalirati kodeke pa tek posle AutoGK, jer se u suprotnom poremete podesavanja AGK, pa dolazi do ovakvih problema...
Sto se tice AutoGK, jedino je potrebno instalirati DivX ukoliko ces encodovati sa DivX-om, a XviD dolazi sa AutoGK-om u paketu, tako da bolje da se instalira taj XviD iz paketa.

voodoo_
22.9.2006, 12:09
Jeste, ali je poenta da prethodno obavezno mora da se ukloni postojeći XviD.

JANKEC
28.9.2006, 12:22
Hvala puno! Problem je rešen!:)