PDA

Prikaži potpunu verziju : Robot Attack (nezvanicno)


PeTkO
20.9.2006, 22:35
Imam u planu da napravim jednu scroling shooter.Radnja se dogadja u buducnosti, tacnije 2828 godine na tada naseljenoj planeti Alfa Kentauri.

radnja cele igre:

Na planeti Alfa Kentauri koju su naseljavali pretezno Koalicija Robota i Ujedinjene Ljudske Nacije iznenada Koalicija Robota se pobunila i pobula sve ljude sem predsednika U.Lj.N. i njegove garde koji su tada bili na Alfi Kentauri.Tada je vlada U.Lj.N. poslala grupu specijalaca da oslobodi predsednika ali su oni nestali bez traga.Bivsi marinac Dzon Rouz poslat je da oslobodi predsednika i pobije vodje Koalicije Robota AlhaX18T, Beta 20FGT, Centurio XQX i glavni boss Lord of Machine!!!!Na kraju svake kampanje Dzon dolazi do jednog og ovih vodje i unistava ih.Na kraju kad dodje do Lorda i kada ga ubije oslobadja predsednika i sve se zavrsava sa heppy end

Eto to je ukratko o ovoj igri

E sad me interesuje da li bi mogo neko da mi pomogne.Potrebna mi je neko ko ce da mi napravi pozadinsku muziku i razne zvucne efekte u igri.Potreban mi je i neko ko ce mi pomagati u ctranju likova.A moze (a i ne mora) neko ko se razume u GM, da bi mi malo olaksao.Svi ljudi koji rade, njihova imena bice upisana u Credit u igri, a ako napravimo dobru igru mozda i u nekom casopisu (kao sto ce biti andross i njegova banda)

sasha vukelic
20.9.2006, 22:48
e shvati ovo kao prijateljsku kritiku, ali mislim previse je "robota" koji su se "pobunili" i u filmovima i serijama i igrama, tako da vec ideja "smrdi". mislim, samo moje misljenje, ne moras uopste prihvatiti sugestiju...

PeTkO
20.9.2006, 23:00
Dobro a st bi mi ti predlozio? Mislim kad vec kritikujes daj onda i neki predlog.Smislicemo i pricu za njega!!!

Marko_L
20.9.2006, 23:22
Long, long time ago, in a galaxy far far away, iz parčića metala razbacanih po plaži nastali su roboti. Vremenom su oni evoluirali u sve inteligentnija bića, pa su polako počeli da se grupišu u plemenske zajednice, a nedugo zatim i u gradove, osnivaju porodice, istražuju, razvijaju se i postaju civilizacija. Problemi počinju onda kada je robot naučnik igrajući se jedinjenjima ugljenika stvorio čoveka. Na početku nije izgledalo tako, jer su ti ljudi bili vrlo korisni, menjali su robote u svakojakim opasnim situacijama (radioaktivna okolina, istraživanje svemira, deaktiviranje mina...), korišćeni u proizvodnji radeći na sklapanju automobila, nameštaja i drugim fabrikama, pa i za zabavu po luna parkovima, a najpopularnija igra je bila "Human Wars", koja se sastojala od toga da se na jedno ostrvo postavi gomila ljudi, i onda se to ostrvo gađa nuklearkama direktno iz Luna parka. Avaj, kako to obično biva, ljudi su postali svesni sebe i pobunili se protiv svojih tvoraca, robota koji su naseljavali svet. I tako su pobunjenici vremenom porobljavali čitave porodice robota pretvarajući ih u miksere, usisivače, šporete, frižidere, kompjutere... Jedina nada za robote je paravojna formacija Robotek koja šalje usamljenog komandosa XWZ888 da se razračuna sa pobesnelim ljudima...

PeTkO
20.9.2006, 23:27
Znaci Human attack???

optimus_prime
20.9.2006, 23:30
Long, long time ago, in a galaxy far far away, iz parčića metala razbacanih po plaži nastali su roboti. Vremenom su oni evoluirali u sve inteligentnija bića, pa su polako počeli da se grupišu u plemenske zajednice, a nedugo zatim i u gradove, osnivaju porodice, istražuju, razvijaju se i postaju civilizacija. Problemi počinju onda kada je robot naučnik igrajući se jedinjenjima ugljenika stvorio čoveka. Na početku nije izgledalo tako, jer su ti ljudi bili vrlo korisni, menjali su robote u svakojakim opasnim situacijama (radioaktivna okolina, istraživanje svemira, deaktiviranje mina...), korišćeni u proizvodnji radeći na sklapanju automobila, nameštaja i drugim fabrikama, pa i za zabavu po luna parkovima, a najpopularnija igra je bila "Human Wars", koja se sastojala od toga da se na jedno ostrvo postavi gomila ljudi, i onda se to ostrvo gađa nuklearkama direktno iz Luna parka. Avaj, kako to obično biva, ljudi su postali svesni sebe i pobunili se protiv svojih tvoraca, robota koji su naseljavali svet. I tako su pobunjenici vremenom porobljavali čitave porodice robota pretvarajući ih u miksere, usisivače, šporete, frižidere, kompjutere... Jedina nada za robote je paravojna formacija Robotek koja šalje usamljenog komandosa XWZ888 da se razračuna sa pobesnelim ljudima...

E brate strava prica, imas reputaciu od mene!!!

optimus_prime
20.9.2006, 23:33
PetKo

Radio bih ti muziku ali sam vec sa (ANDROSSOM u bandi)!
Spremamo se za jedno veliko delo!

PeTkO
20.9.2006, 23:38
@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%

@optimus_prime

Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!

[Imzadi]
20.9.2006, 23:44
@Marko_L
Izgleda da ce biti ova prica 90%


Pa kad je najjači u smišljanju priča...:tapsh:
I od mene jedna pozitivna, Marko;)

optimus_prime
20.9.2006, 23:47
@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%

@optimus_prime

Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!

Pitaj ANDROSSA za dozvolu!!!!:)

PeTkO
20.9.2006, 23:49
Nego da li ima neko za crtanje likova???

optimus_prime
20.9.2006, 23:51
Izvini zemljak (posto si iz nisa) sta bi ti radio u celoj ovoj prici?

PeTkO
20.9.2006, 23:52
Pa ja bih programirao, a ja bih pomagao i u crtanju!

optimus_prime
20.9.2006, 23:56
Pa ja bih programirao, a ja bih pomagao i u crtanju!

A u kom programskom jeziku bi radio.

PeTkO
20.9.2006, 23:58
Pa gledaj, ja ne bi programirao, ja bi to radio u Game Makeru jer mi za programiranje ovakve igre treba minimum sest meseci ucenja nekog programerskog jezika.

optimus_prime
20.9.2006, 23:59
Ako vec hoces time da se bavis, bolje je da naucis neki kasvetni programski jezik c++ na primer nego da gubis vreme na GM, ali kako hoces u svakom slucaju, samo napred.

Marko_L
21.9.2006, 0:01
Znaci Human attack???
Pa malo, za promenu... da budeš originalan ;)
E brate strava prica, imas reputaciu od mene!!!
Hvala ;)
@Marko_L

Izgleda da ce biti ova prica 90%
Samo izbaci ono "long, long time ago, in a galaxy..." jer Lukas ima kopirajt na to :)
Ajde, molim te napravi i meni.Mislim meni muzika jos ne treba.Sad mi trenutno trebaju najvise ljusi za crtanje likova.Muzika ce doci tek kada zavrsimo sve likove i backgrounde!!!
Ako ćeš da me slušaš, ne moraš nikome da tražiš da ti pravi muziku i zvukove. Toga bar imaš po netu koliko hoćeš, i to besplatno. Samo potraži po googlu royality free sounds ili royality free music. Imaš stvarno gomlu toga, razne vrste lasera, pucnjeva, eksplozija... a od muzike od simpatičnih midija do raznih tehno mikseva i hard core numera. Neke numere su čak specijalno pisana za video igre i autori ih nude besplatno ako ih ubaciš u credits sekciju. Ima raznih kombinacija. Imam i ja neku skromnu kolekciju, pa možeš da izabereš nešto ako ti se svidi, ali otom potom. Pobrini se ti prvo za programiranje, to ti je najbitnije, pa onda grafiku, a zvuk možeš i na kraju.
Pa kad je najjači u smišljanju priča...
I od mene jedna pozitivna, Marko
Hvala, hvala :)

PeTkO
21.9.2006, 0:03
Poslusacu tovj savet i naci muziku na googlu.Nego sta ce mo sa likovima.Da li ima neko ko se dobrovoljno javlja da mi pomogne?

Marko_L
21.9.2006, 0:05
Pa gledaj, ja ne bi programirao, ja bi to radio u Game Makeru jer mi za programiranje ovakve igre treba minimum sest meseci ucenja nekog programerskog jezika.
Pa i u Game makeru moraš da programiraš, barem preko onog njegovog skript jezika da bi napravio igru. Nego, ajd polako. Ako budeš radio tako bez plana, nećeš nigde stići. Prvo odredi kako će igra da izgleda, koji će biti žanr, u kom licu i slične tehnikalije, pa onda vidi sa čim ćeš da radiš.

Eni
21.9.2006, 0:07
Programirao bi u GM i pomagao u crtanju? :n_klanja:

Petko, dete, zašto moraš da ideš okolo i otvaraš gomilu topica o raznim stvarima, a ništa što počneš ne završiš? Zar ne shvataš da si kao dečak koji je vikao VUK!
Niko te više ne shvata ozbiljno. Možeš da se ljutiš sada, ali je tako...

Ako si već uzeo GM, uzmi i sam uradi nešto. Pre svega, ne treba ti ne znam kakva grafika ako imaš ideju. A za ovo što je Marko rekao je šteta da se upropasti...
Zamisli tu istu ideju ako prvo sedneš i naučiš C++ jedno godinu, dve, nađeš neki open source engine i prilagodiš ga svojim potrebama, nađeš nekog za modele i mape, i još nekog za zvuk i napravite nešto poput Manhatten Project-a...

Ili ako nećeš da programiraš, nauči da radiš nešto drugo...

Ali je smešno izigravati Project Managera kad nemaš ništa iza sebe, osim par neuspelih pokušaja da počneš nešto novo. Ja lično znam kako je iritirajuće uzeti i raditi nešto sam i do dve nedelje, da bi to iskoristio samo kao demo (govorim igrama Sovereign in action i Project S.H.E.E.P. koje sam svojevremeno radio baš u GM) da zainteresuješ ljude da rade sa tobom... i koliko je teško uopšte naći nekog ko želi bilo šta da radi za DŽ...

Opet ti ponavljam, sve ovo samo šteti tebi, nikom drugom...

Marko_L
21.9.2006, 0:10
Poslusacu tovj savet i naci muziku na googlu.Nego sta ce mo sa likovima.Da li ima neko ko se dobrovoljno javlja da mi pomogne?
Ama polako bre :) Toliko si hiperaktivan postao da je nemoguće ispratiti tvoje postove :)
Prvo, motiv ti je pogrešan. Čuo si da će andross možda izaći u SK, pa si poleteo. Znaš kada ćeš tako napraviti igru ? Nikad. Zato, smiri se, udahni duboko i kreni polako. Za Ghost shooter je trebalo 6 meseci da se napravi. Nemoj da misliš da će tebi trebati manje, tebi će čak trebati i više, jer praviši drugačiji žanr (koliko sam shvatio). Dakle, prvo iskristališi, kakva će biti igra, tj. kako će izgledati gameplay, pogled, likovi, priča... pa onda razmišljaj u čemu ćeš da radiš i kako ćeš nacrtati likove... to dolazi na kraju. Za početak možeš da koristiš i šarene kvadratiće umesto likova, važan je gameplay, odnosno engine...

optimus_prime
21.9.2006, 0:10
Da za pocetak nadji muziku na net-u, radi bih ti nije problem , to mi je zanimanje i zadovoljstvo, ali sad stvarno ne mogu, pa kad napravis nesto mozemo da vidimo da napravimo i original muziku, i poslusaj me, pocni da ucis neki prog. jezik, ovako ce biti zanimljivo samo u pocetku,a imam jos jedan predlog, uzmi od nekih crteza i napravi neku igricu u GM, cisto da vidis kako sta funkcionose, pa onda kreni na pravljenje igre, ukoliko si vec dobro upoznat sa GM i njegovim programiranjem onda OK!!!

PeTkO
21.9.2006, 0:10
@Eniaroyah

Kao prvo nemoj da me zoves DETE JER ME TO STRASNO NERVIRA:mad: :mad: :mad: :mad:

A kao drugo, mozda sam imao nekoliko neuspelih pokusaja iza sebe, ali sad sam resio da ovo moram da zavrsim do kraja i kako treba makar se morao odreci skole!!!!

I nemoj te vise da me zovete DETE!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

optimus_prime
21.9.2006, 0:12
. Za početak možeš da koristiš i šarene kvadratiće umesto likova, važan je gameplay, odnosno engine...


To sam mu i ja predlozio. Lako ce posle da ubaci crteze i sve ostalo sto ide.

PeTkO
21.9.2006, 0:17
dobro onda uradicu prvo engine

Marko_L
21.9.2006, 0:20
Oj, oj... easy boys :) Petko čoveče, Eniaroyah nije mislio ništa loše, iako se možda tako izrazio. Nema potrebe da se vređaš. Iskulirajte malo. I kakve su to gluposti za odricanje od škole. Alo, odrekao bi se škole zbog neke igre koja možda neće biti završena i koju će možda pogledati 10 ljudi i kada bude završena ? Razmišljaj malo zrelije i nemoj da brzaš... kao što rekoh u prethodnom postu, znam zašto si se toliko ubrzao, i zašto si odjednom zapenio da napraviš nešto... i opet ti ponavljam, imaš pogrešan pristup. Pravi igru zbog sebe, i u svrhu učenja i sticanja iskustva, a ne zbog drugih i nekakve slave. To dolazi samo po sebi kada uradiš nešto što valja. Šta, misliš da je neki uspeh izaći u SK-u i da ćeš živeti od toga ? Da će neko da te zove i ponudi posao zbog toga ? Da ćeš imati više riba ? Ne razumem.
A možda bi mogao da razmisliš i o tome da porazgovaraš sa andross-om da im se pridružiš. Oni bar sad imaju kakvu takvu "infrastrukturu" i iskustvo iza sebe, pa možda možete međusobno da razmenite znanja. Ne mora baš prva igra na kojoj radiš da bude čisto tvoja.

PeTkO
21.9.2006, 0:27
Kao prvo nisam ga uopste vredjao nego sam samo i njemu i vama napomenuo da me vise ne zovete dete jer me to strasno nervira.Bolje mi kazite da sam ludak, bu*ala, id*t.... samo ne dete

Kao drugo, nisam mislio da cu se bukvalno odreci od skole nego da vam bude jasno da ce mi ovaj projekat biti vazan!

I kao trece , ne zelim da se pridrzim androssu jer hocu ovaj projekat da uradim u svojoj 'firmi'

I na kraju, ovu igru ne radim zbog sk-a (taj razlog ce mi biti na kraju) nego jednostavno da imam cime da se pohvalim a i da kroz to pravljenje igre naucim nesto!

optimus_prime
21.9.2006, 0:39
Opet mislim da isuvise ides brzo, kao prvo skolu kao sto je rekao marko nemoj da zapostavljas zbog neke tamo igre , drugo, uradices igru i sta posle,opet nista mozda dobijes pohvale a mozda i teske kritike , sam da uradis igru nije bas jednostavno tim pre sto neznas da programiras, nego bolje uzmi da ucis programiranje, a onako usput ako te bas zanima, probaj da napravis neku malu igricu na cijoj osnovi ces kasnije kada budes savladao neke stvari da razvijas nesto vece, bolje sacekaj mozda ti programiranje krene fino pa i ostavis rad u GM i odma krenes da pravis nesto u c++ ili u kom god programu hoces.

Eni
21.9.2006, 2:03
@Eniaroyah

Kao prvo nemoj da me zoves DETE JER ME TO STRASNO NERVIRA:mad: :mad: :mad: :mad:

A kao drugo, mozda sam imao nekoliko neuspelih pokusaja iza sebe, ali sad sam resio da ovo moram da zavrsim do kraja i kako treba makar se morao odreci skole!!!!


Kao prvo, ne znam zašto se vređaš to se odnosi na godine, a i sam kažeš da još ideš u školu... ali ajde, izvini, nisam hteo da te uvredim.

Kao drugo, ako si stvarno odlučan da nešto napraviš, a ne znaš da uradiš sprajtove, potraži sajt Nemca Rajnera Prokina, daje gomilu najraznolikijih stvari besplatno da koristiš pri pravljenju svoje igre... (mislim da se piše Reiner Prokien, ali jbg... davno je bilo...)

Tako ćeš dobiti džabe i muziku, i efekte, i sprajtove za likove, pozadine... samo smisli šta hoćeš da uradiš i "isprogramiraj"....

Moj savet ti je da sedneš i smisliš nešto prokleto jednostavno a prokleto zanimljivo, za čim će svi poludeti... (najbolje da ima jedan ekran, koji se menja po nivoima, kao hitovi pacman, breakout, ... i lopticu! Loptica čini čuda uvek!)

U takvim stvarima ti GM nije nikakvo ograničenje nasuprot npr C++ i sličnih pravih jezika...

nesonjacc
21.9.2006, 5:14
Petko zemljache( NISH) -uspori malo. Pa nece sutra smak sveta. Vidish da svi ovde hoce da ti pomognu. Imaces vremena u zivotu za sve.

POLAAAAAAAAAAAAAAAAAAKO

bobi
21.9.2006, 9:44
Samo napred Petko... ako nista drugo, onda ces barem na forumu imati svu potrebnu pomoc...

Marko je izuzetan programer (a koliko znam dobro i crta), pa se nemoj libiti da trazis pomoc.
Sto se robota tice, pa nessonjac je kao stvoren za to, jer ceo svoj zivot modeluje robote...

Ja sam na zalost jos uvek u fazi ucenja 3D Max-a, pa cu sa zadovoljstvom pratiti razvoj situacije (i nadam se nauciti nesto)...

PeTkO
21.9.2006, 10:24
Evo za sve kojima su potrebni sprajtovi evo linka http://reinerstileset.4players.de/englisch.htm !!!

Nemesis
21.9.2006, 10:32
Kao sto su ti ostali vec rekli, mozes racunati na pomoc sa foruma.
Za pocetak moj ti je savet da se ne zamaras sa pricom, sprajtovima i muzikom, vec da odmah krenes sa programiranjem. Zasto?
Odgovor je jednostavan. Cak i kockice uradjene u paint-u mogu biti dovoljne za pocetak, a kasnije se lako mogu zameniti novim sprajtovima. Drugo, igra bez muzike moze da postoji. Naravno da je lespe sa "kulturom" ali za pocetak se moze i bez toga. Isto vazi i za pricu. Kada podvucemo crtu, ostaje da je jedino bez cega se ne moze - dobar programski kod. Dzaba ti sva grafika, muzika, prica, itd. ako igra ne radi!!! Zato i kad se vrsi regrutacija ozbiljni graficari, muzicari i sl. nisu voljni da se pridruze dok programeri ne dokazu da su u stanju da iznesu projekat, jer u suprotnom sav njihov trud je uzalud.

Jos jednom, savetujem ti da pocnes da programiras igru o kojoj si pricao, a posle ces lakse "regrutovati" ljude i dodati potrebne izmene kako bi povecao kvalitet igre.

optimus_prime
21.9.2006, 12:13
Kao sto su ti ostali vec rekli, mozes racunati na pomoc sa foruma.
Za pocetak moj ti je savet da se ne zamaras sa pricom, sprajtovima i muzikom, vec da odmah krenes sa programiranjem. Zasto?
Odgovor je jednostavan. Cak i kockice uradjene u paint-u mogu biti dovoljne za pocetak, a kasnije se lako mogu zameniti novim sprajtovima. Drugo, igra bez muzike moze da postoji. Naravno da je lespe sa "kulturom" ali za pocetak se moze i bez toga. Isto vazi i za pricu. Kada podvucemo crtu, ostaje da je jedino bez cega se ne moze - dobar programski kod. Dzaba ti sva grafika, muzika, prica, itd. ako igra ne radi!!! Zato i kad se vrsi regrutacija ozbiljni graficari, muzicari i sl. nisu voljni da se pridruze dok programeri ne dokazu da su u stanju da iznesu projekat, jer u suprotnom sav njihov trud je uzalud.

Jos jednom, savetujem ti da pocnes da programiras igru o kojoj si pricao, a posle ces lakse "regrutovati" ljude i dodati potrebne izmene kako bi povecao kvalitet igre.


Upravo tako. 100% se slazem sa tobom, neka krene da pravi kod, pa ako krene kako treba tu smo, pomocicemo koliko treba.

Pozz, Petko i samo napred.

Andross
21.9.2006, 12:38
E pa onda moram i ja nesto kvalitetno da napravim, jer hocu i ja da budem u sk-u
Ovako se ne pocinje.;)
Ovako se pocinje :icon_stud
Znam iz iskustva.

mirk
25.11.2006, 22:20
Kad se može da se očekuje demo igra.

PeTkO
25.11.2006, 22:53
Pa NIKAD.Odustao sam jer sam shvatio da od Game Makera nema nista.Trenutno radim na jednom text RPG-u sa grafickim elementima u C++.

genius
25.11.2006, 23:22
To je ok ako hoces da ucis C++ ali ako hoces da napravis dobar text RPG sa grafickim elementima, to mozes da odradis mnogo lakse u FLASH-u. A i izgledace lepse sigurno. Ali ako hoces da naucis C++, onda samo guraj...

mirk
26.11.2006, 0:56
To je ok ako hoces da ucis C++ ali ako hoces da napravis dobar text RPG sa grafickim elementima, to mozes da odradis mnogo lakse u FLASH-u. A i izgledace lepse sigurno. Ali ako hoces da naucis C++, onda samo guraj...

Istina bit će ti puno puno lakše nego u c++-u jer ti je flash baš za to i napravljen.

Patton
26.11.2006, 20:03
Evo za sve kojima su potrebni sprajtovi evo linka http://reinerstileset.4players.de/englisch.htm !!!
Totalno extra sajt :kreza:
Nego jel sam vam pric'o da i ja uskoro pocinjem da radim jednu igru :Freddy:

mirk
26.11.2006, 21:17
Totalno extra sajt :kreza:
Nego jel sam vam pric'o da i ja uskoro pocinjem da radim jednu igru :Freddy:

O kakvoj se igrici radi

genius
26.11.2006, 22:08
Nadam se World of Starcraft.... Ili mozda neka lepa erotska avantura...

kish
26.11.2006, 23:02
Nisi :D . Daj koju informaciju.

Patton
27.11.2006, 18:23
Ah, bice to jedan remake sa 8bit racunara.

MG-RAY
27.11.2006, 22:50
Ah, bice to jedan remake sa 8bit racunara.

da vidimo...pong, pong, pong...mozda tetris? :D :D

Dimo
27.11.2006, 23:34
Ah, bice to jedan remake sa 8bit racunara.
To moze da ispadne pravi biser malih igara,maltene (samo) treba da uradis novu grafiku,sto se gameplaya tice,stare igre su poznate po tome,tako da tu ne moras nista da diras.Jednostavno,stari hit u novom ruhu.

MG-RAY
28.11.2006, 21:45
To moze da ispadne pravi biser malih igara,maltene (samo) treba da uradis novu grafiku,sto se gameplaya tice,stare igre su poznate po tome,tako da tu ne moras nista da diras.Jednostavno,stari hit u novom ruhu.

Nadajmo se da ce biti nesto od toga...

Patton
1.12.2006, 0:44
Nadajmo se da ce biti nesto od toga...
Bice bice :cool: