PDA

Prikaži potpunu verziju : Lav spliter u MPHC-u ne radi...


milosmilostivi
9.10.2012, 21:09
Zdravo svima.
Koristim madVR kao video renderer i Media Player Home Classic u okviru poslednjeg K-Lite Codec Pack-a (Mega verzija). Kada sam ubacio Lav spliter i podesio ga kao prefer i dalje neće da mi prikazuje titlove. U internal filters nemam opciju da izaberem AVI. Zna li neko kako da namestim ovo?
Sve je fino radilo dok mi nije palo na pamet da instaliram najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a i madVR-a...

EDIT: Zanimljivo je da mkv filmovi rade sa titlovima i da tada se automatski pali haali spliter, a kood ostalih filmova drugih formata sa Lav spliterom titlovi se ne vide.

ZoNi
10.10.2012, 11:16
A šta će ti K-Lite, kad MPC ima ugrađene sve potrebne kodeke, a titlove pušta bez problema?

Da li je tebi MPC uopšte puštao titlove kako treba ranije?

ilidan
10.10.2012, 11:35
Proveri da li ti titlovi imaju baš isti naziv kao i film. Takođe, ako titlovi nisu integrisani u sam AVI fajl, LAV Spliter ih neće učitavati. To treba da uradi sam plejer.

milosmilostivi
10.10.2012, 11:54
@Zoni, ma sve je fino radilo dok nisam instalirao najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a i madVR-a. Isto sam koristio Lav spliter kao external filter za ubacivanje titlova i sve je radilo sa svim formatima i svim vrstama titlova.
@Ilidan, titlovi nisu integrisani u okviru samog filma i imaju isti naziv kao i sam film.

Šta bi moglo da bude problem?

ilidan
10.10.2012, 12:04
Proveri da li ti je u MPC-HC - Options - Playback čekirana opcija Auto-load subtitles.
P.S. Možeš li ručno da učitaš titlove? Prevlačenjem na prozor plejera ili Ctrl+L?

ZoNi
10.10.2012, 12:06
Da nije ovo?

http://i.imgur.com/mGWZ9.png

EDIT: malo brži je bio ilidan :)

milosmilostivi
10.10.2012, 12:10
Dragi moji forumaši sve sam pokušao što ste rekli i neće.

milosmilostivi
10.10.2012, 12:18
Da pokušam sa nekim drugim external filterom onda? DirectVobSub na primer?

ZoNi
10.10.2012, 12:22
A da probaš npr. portabl verziju MPC-BE?
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=83833

milosmilostivi
10.10.2012, 12:27
Evo pokušao sam sa DirectVobSub external filterom i radi kako treba :), samo me zanima zašto Lav spliter baguje a DirectVobSub radi... Neke ideje u vezi s ovim?

ilidan
10.10.2012, 13:48
LAV spliter nema veze sa titlovima ako nisu integrisani u sam fajl. S obzirom da koristiš MPC-HC koji dolazi sa K-Lite moguće je da je izbačena interna podrška za titlove pošto K-Lite već sadrži DirectVobSub.
Skini ovu arhivu (http://xhmikosr.1f0.de/mpc-hc/lite/MPC-HC.1.6.5.6075.x86.Lite.7z) i prekopiraj mpc-hc.exe preko postojeće verzije pa probaj da vidiš da li će da ti rade titlovi sa internim renderom.

milosmilostivi
15.10.2012, 13:51
Neće... Postavio sam isto pitanje na codecguide forumu i tamo mi rekoše da izbrišem K-Lite Codec Pack i da ga instaliram ponovo ali opet neće. Zanimljivo je da sa PotPlayerom sve radi savršeno i sa Media Player Classicom ako je output renderer EVR (custom) a ne madVR. Ali ako je uključen madVR onda pušta titlove samo ako je film u mkv formatu a u ostalim slučajevima titlovi ne rade (ako ubacim kao prefer externel filter DirectVobSub onda sve radi, izgleda da interni filter u okviru samog MPC-a nešto baguje).

ilidan
15.10.2012, 14:00
Jesi li probao da zameniš mpc-hc.exe sa linka koji sam ti ostavio u prethodnoj poruci?

milosmilostivi
15.10.2012, 15:29
Ne radi link a i trenutno sam sve sam sve izbrisao, i K-Lite Codec Pack Mega i Potplayer.

milosmilostivi
15.10.2012, 15:33
Šta da instaliram i šta više da radim da mogu lepo da gledam filmove sa madVR-om i uz DXVA da mi ne opterećuje toliko procesor i naravno da rade titlovi?

ilidan
15.10.2012, 18:56
PotPlayer već ima ugrađen DXVA dekoder. Samo instaliraj madVR, podesi Pot da ga koristi i aktiviraj DXVA-Self profil.
Druga opcija je Media Player Classic - Home Cinema ili BE i LAV Filters. U LAV Video Decoder podesi hardversko dekodiranje na CUDA ako imaš Nvidia karticu, DXVA-CopyBack ako imaš ATI ili QuickSync ako imaš Intelovu grafičku koja to podržava.
Da, link je promenjen. Imaš na novom linku (nije direktan) standardnu i lite verziju MPC-HC:
http://xhmikosr.1f0.de/mpc-hc/

milosmilostivi
15.10.2012, 19:23
A šta misliš da instaliram ponovo K-Lite Codec Pack Mega i da koristim za titlove DirectVobSub? Tako mi sve radi, u njemu ima DXVA (mora samo da se štiklira za mkv filmove) i madVR. Samo ne znam da li ima neke razlike između DirectVobSub-a i drugih splitera?

milosmilostivi
22.10.2012, 23:12
Namestio sam. Koristim DirectVobSub uz Media Player Classic to jest najnoviji K-Lite Codec Pack Mega. Sve mi radi tako. Tema može da se obriše.

ZoNi
23.10.2012, 18:32
Tema može da se obriše.
Sto, jel prekrseno neko pravilo?

milosmilostivi
23.10.2012, 18:37
Pomislih da ne pravi gužvu jer je problem rešen.

ilidan
23.10.2012, 20:52
To ne znači da neko drugi neće imati isti problem kao i ti, možda već sutra. Zar treba svaki put isto da se piše i objašnjava?
BTW, sad vidoh pitanje koje si postavio. Razlika između DirectVobSub i internog subtitle rendera u MPC-HC je u tome što DirectVobSub prvo lepi titlove na sliku a zatim render radi resize na rezoluciju ekrana. Kada se se koristi interni render titlova, prvo se slika razvuče na rezoluciju ekrana a zatim se dodaju titlovi. Konačan rezultat je da titlovi koji idu preko DirectVobSub mogu da deluju mutnije. I boje mogu delovati "isprano" ako titlovi nisu bele boje.
Ne znam kakava je situacija sa xy-vsfilterom, naslednikom DirectVobSub-a.

milosmilostivi
24.10.2012, 11:58
Pokušao sam više titlova i svi se lepo vide. Međutim ima još jedna stvar.
Ima "DirectVobSub" i "DirectVobSub (auto-loading version)", koja je razlika između njih? Meni titlovi rade samo sa "DirectVobSub" filterom ali ne i sa "DirectVobSub (auto-loading version)".

ilidan
24.10.2012, 14:00
Isti je filter, razlikuje se samo način učitavanja. Neki plejeri mogu da učitaju auto-loading verziju, drugi običnu.

milosmilostivi
24.10.2012, 19:26
Kad sam izbrisao "DirectVobSub" filter tako da nisam nijedan aktivan external filter i kada sam odštiklirao opciju u options-playback-autoload subtitles sve radi bez ikakvih filtera. MPC je sam dodao i automatski pokrenuo "DirectVobSub (auto-loading version)".

milosmilostivi
24.10.2012, 22:05
Ilidane MPC+madVR ne podržava DXVA, pitao sam tamo na codecguide a i pokušao sam kao što si rekao, imam ATI karticu i podesio sam u LAV Video Decoder kao što si rekao i neće. K-Lite Codec Pack ima u sebi madVR, jel će moći PotPlayer da ga koristi?

ilidan
25.10.2012, 10:04
DXVA postoji u dve varijante - DXVA Native i DXVA Copy-Back, takođe poznat i kao DXVA Renderless.
DXVA Native radi samo sa određenom grupom rendera, VMR9-Renderless i EVR (CP).
DXVA Copy-Back/Renderless radi sa bilo kojim renderom, uključujući i madVR. Takođe, radi i sa bilo kojim drugim programima kojima treba dekodiran video a oslanjaju se na DirectShow interfejs. Avisynth je dobar primer toga.
Zauzeće procesora je obično malo veće kada se koristi Copy-Back mod jer se frejmovi nakon dekodiranja ponovo vraćaju u RAM memoriju odakle se šalju gde je potrebno. Za ovu operaciju je potreban procesor.
DXVA Native ne radi to. Nakon dekodiranja na grafičkoj podaci se direkno šalju u video render i prikazuju na ekranu.
Da li ti kartica zaista dekodira video koristeći svoj ugrađeni čip najbolje možeš da proveriš ako pokreneš program GPU-Z dok ide film. U delu Sensors prati stanje za Video Engine Load. Ako je vrednost veća od 0% onda imaš funkcionalno hardversko dekodiranje.

milosmilostivi
25.10.2012, 16:02
Ja sam sve podesio kao što si ti rekao i film je počeo nenormalno da koči. Imam zadnje drivere za sve komponente, takođe i Windows 7 mi je ažuriran.

ilidan
25.10.2012, 16:57
Takav problem može da se javi sa starijim ATI karticama, serije 2xxx i 3xxx (ne znam za seriju 4xxx) jer te kartice imaju očajne performanse kada je u pitanju kopiranje podataka iz RAM memorije u VRAM i obrnuto.
Ako ti je kartica novije generacije, 5xxx+, onda je problem u nečemu drugom.

milosmilostivi
25.10.2012, 18:14
Grafička mi je ATI 5650.

ilidan
25.10.2012, 21:46
My mistake. Izgleda da se taj problem javlja i sa novijim ATI karticama, čak do serije 6000.
You may experience dropped frames with DXVA2 in copy-back mode if you’re running a 6000 series or below card; if this situation occurs you will want to use LAV Video Decoder’s software decoding instead.
Izvor: http://www.bishoujoproject.com/mpc-hc-playback-guide/
Pošto imam Nvidia karticu nisam istraživao zbog čega se to javlja i da li se javlja na svim karticama.
U tom slučaju ostaje softverski dekoder + madVR ili DXVA + VMR9/EVRCP.