PDA

Prikaži potpunu verziju : Star Wars saga


Strane : [1] 2 3

GoranTomasevic
8.12.2005, 0:08
Da li vas nerviraju retusirane verzije filma?
I zanima me sta mislite o poslednjem filmu iz serije.

oluja
8.12.2005, 0:47
Da li vas nerviraju retusirane verzije filma?
I zanima me sta mislite o poslednjem filmu iz serije.

Mogao si nesto i sam da kazes na temu... :p
Mene licno nerviraju nove, "ulepsane" verzije prva tri filma, ne toliko zbog retusa koliko zbog nekih krupnijih izmena u nekim scenama... a u zadnja (nova) tri filma je sve nekako preterano - u svakom pogledu... :(

Romero
8.12.2005, 1:10
Retuširane verzije nisu donele ništa posebno izuzev par novih scena tako da i nemam neko pozitivno mišljenje o njima...

Iskreno,meni se zaista dopada Epizoda III,ali ne zbog efekata koji su extra nabudženi (što ne znači da mislim da je to loše) već zato što se prvi put u serijalu spominje malo širi koncept sukoba između Džedaja i Sita i Star Wars univerzuma, a do sada se sve,manje-više, zasnivalo samo na porodičnim sukobima...

Svi smo već upoznati sa konceptom sile i SW univerzumom ali sa milion drugih mesta a ne iz filmova koji treba da predstavljaju osnovu...

Anak1n
8.12.2005, 9:31
Ma nek se retusiraju meni ne smeta :p
Zivi i uzivaj u zivotu niko te ne tera da ih pogledas ;)

Romero
8.12.2005, 12:23
Ma nek se retusiraju meni ne smeta :p
Zivi i uzivaj u zivotu niko te ne tera da ih pogledas ;)


Ja nisam rekao da su one loše...

the 1st one
8.12.2005, 13:37
Svidjaju mi se epizoda 2 i 3 . Kec je bezveze... Voleo bih da vidim rimejk zadnjih 3 epizoda... Ono lickanje ni nasta ne lici... Slazem se u potpunosti sa ROMEROM. Trebali su sukod Sitha i Jedi vise da guraju kroz zadnje tri epizode, jer se prica bas raslamsala i svi smo se popalili kad ono moras da gledas retusiranu New Hope epizodu 1... al **** ga, ko pa nas nesto pita... pozz

pyost
8.12.2005, 20:21
Svi filmovi su fenomenalni! Sa izuzetkom Darth Vader-ovog NOOOOOOOOOOO... :) A to sto su retusirali 4. 5. i 6. epizodu, smatram da je to super, posebno kraj 6. epizode kada je ubacen glumac koji je glumio anakina u trecem delu

mmilos085
9.12.2005, 2:51
Svi filmovi su fenomenalni! Sa izuzetkom Darth Vader-ovog NOOOOOOOOOOO... :) A to sto su retusirali 4. 5. i 6. epizodu, smatram da je to super, posebno kraj 6. epizode kada je ubacen glumac koji je glumio anakina u trecem delu
Kako i gde bih mogao da pribavim te retusirane verzije??? Da li ima u klubovima...Kada se to pojavilo...
Dajte ljudi prso mi bio modem (jos uvek Dial Up:o :o :o ) na mesec dana i eto ... retus sage... Joj///

A ja sam cuo da ce kao da snime nove filmove...ccc

pyost
9.12.2005, 20:06
DVD izdanja 4. 5. i 6. dela su retusirane ako se ne varam.

GoranTomasevic
9.12.2005, 20:13
DVD izdanja 4. 5. i 6. dela su retusirane ako se ne varam.
Ne varas se. To su stara tri dela koji su retusirani i sad su kao novi.

Nikola Grbic
10.12.2005, 14:19
Retusiranje verzia je za mene Skrnavljenje,jer sam pravi poklonik,a poslednji deo iz serije je sasvim OK.



May the Force be whit u.

Eraser
11.12.2005, 22:22
Interesuje me kada stize DVD za nase trziste za ROTS?

[Imzadi]
15.12.2005, 3:42
Da li vas nerviraju retusirane verzije filma?
I zanima me sta mislite o poslednjem filmu iz serije.
Nista me ne nervira i obozavam Star Wars. Episode III je ok, mada su je dobro ocrnili. Toliko volim Star Wars, da mi se sve svidja. Jedino mi je malo perverzan odnos izmedju Padme I Anakina, s obzirom na to da ga je starija nekoliko godina. Da je ona bila mladja u epizodi1, sve bi bilo super.

M@rsh@LL
22.12.2005, 0:32
Trebali su sukod Sitha i Jedi vise da guraju kroz zadnje tri epizode, jer se prica bas raslamsala i svi smo se popalili kad ono moras da gledas retusiranu New Hope epizodu 1

Pa zar se Jedi i Sith ne sukobljavaju kroz zadnje epizode: Jedi - Luke, Obi Wan, Yoda ; Sith - Vader, Palpatine

holodoc
22.12.2005, 1:03
Trebali su sukod Sitha i Jedi vise da guraju kroz zadnje tri epizode, jer se prica bas raslamsala i svi smo se popalili kad ono moras da gledas retusiranu New Hope epizodu 1... al **** ga, ko pa nas nesto pita... pozz

A da a da nisu uradili retuširanje sigurno biste našli manu tipa "gle kolko je ovo ružno". Ja imam i originale, neizlečiv sam Star Wars fan a opet mi se mnogo više sviđaju retuširane verzije filmova jer originali ipak mnogo bodu oči. Recimo neznam da li bi neko sad mogao da zamisli Jabbu (onog debelog, smrdljivog zelenaša) kao običnog čoveka, što je ovaj zapravo i bio u originalnoj verziji.
Light saberi izgledaju smešno i ima mnogih drugih detalja koji stvarno bodu oči.

Ajde neka se javi ko je gledao originale pa neka kaže svoje mišljenje. Nije fer kritikovati "verziju" a ne poznavati original.:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Eraser
23.12.2005, 1:33
Imao sam sreću da mi je keva radila u bioskopu,te davne 77 godine kada je bila premijera ,,Nove Nade"pa sam gledao matine u 10,drugu predstavu u 12.30 i 15.oo sati ,i tako 14 dana!Šta reći ,tada sam imao 7 godina a ostavio mi je film takav pečat da sam postao Hard Core Fanatik Star Wars Sage do dan danas!
I klinac mi je navučen do koske na njih.Juče sam birao poklone za Novu Godinu i uzeo mu Lego ARC 170,i Star Fightere .A što se tiče obradjenih verzija smatram da su trebali da izvrše promene naročito kod VI Epizode zbog promene glumca Hydena Christensena na samom kraju filma.Da ne govorimo o zvučnim i vizuelnim prepravkama.Ipak smo mi malo čudan narod,jer da to nisu uradili mi bi komentarisali a zašto nisu!POZDRAV ZA SVE FANOVE :mrgreensa

oluja
23.12.2005, 4:32
Imao sam sreću da mi je keva radila u bioskopu,te davne 77 godine kada je bila premijera ,,Nove Nade"pa sam gledao matine u 10,drugu predstavu u 12.30 i 15.oo sati ,i tako 14 dana!Šta reći ,tada sam imao 7 godina a ostavio mi je film takav pečat da sam postao Hard Core Fanatik Star Wars Sage do dan danas!
I klinac mi je navučen do koske na njih.Juče sam birao poklone za Novu Godinu i uzeo mu Lego ARC 170,i Star Fightere .A što se tiče obradjenih verzija smatram da su trebali da izvrše promene naročito kod VI Epizode zbog promene glumca Hydena Christensena na samom kraju filma.Da ne govorimo o zvučnim i vizuelnim prepravkama.Ipak smo mi malo čudan narod,jer da to nisu uradili mi bi komentarisali a zašto nisu!POZDRAV ZA SVE FANOVE :mrgreensa
Nismo jedini narod koji misli drugacije... slika majce govori sve... :D

Eraser
23.12.2005, 23:40
Oluja,svaka čast na ovoj majici!:mrgreensa

sim.a
25.12.2005, 0:12
Meni ne smeta popravka a treci deo je haos. Uzivao sam i jedva cekam da izdje na DVD-u a da ima prevod na naski zbog decice.
Osim epizode 1 izreskirao sam se za originale i sad cekam trojku kao konacni udarac na TV :worshippy

todos
6.1.2006, 0:23
I ja sam odrastao sa SW.jos pocetkom osamdesetih sam isao u bioskop zbog njih.Jednom SW jednom domaci film pa ponovo SW pa Fles dens Vatrene ulice,Konan pa SW... itd.Najupecatljivije mi je ostala "Imperija uzvraca udarac" koji ni sam neznam koliko puta sam gledao.Tada sam bio u osnovnoj skoli i kad se pojavio "Povratak DJedaja",skoro svi drugari (osim nazalost devojcica), smo pobegli sa 5-og i 6-og casa.U to vreme to je bilo nezamislivo da se tako bezi sa casova.A posledice su bile katrastrofalne zbog toga.:cool:

Reloader
6.1.2006, 0:28
SW - SF limunada...

M@rsh@LL
8.1.2006, 17:56
Za sve Star Wars fanove postoji forum

www.swserbia.co.sr

skynet
20.1.2006, 17:47
Negde u vreme premijere Epizode II, je bio osnovan fan klub Star Wars-a. Osnivacka skupstina je bila u bioskopu Palas Sumadija. Medjutim od tada ni traga ni glasa od tog fan kluba. Da li neko zna sta je sa tim fan klubom, ako uopste i postoji?

Wolverine
19.4.2006, 13:47
Koji po vama najbolji Star Wars film?
Meni je Empire Strikes Back i Revenge Of The Sith

Neuro
19.4.2006, 14:57
Meni četvrti, ubedljivo. Pa peti. Prvi i šesti su mi, u najmanju ruku, smešni. U drugom i trećem su extra scene borbi - to ih vadi. But, it's just me. :kreza:
P.S. Ovaj, a šta bi sa šestim delom u tabeli? :confused:

Wolverine
19.4.2006, 15:12
Sad cu da kazem Magnetou (zezno sam se)

milann
19.4.2006, 17:46
Dvoumio sam se izmedju 3. i 5. ali na kraju je mracna Imperija odnela pobedu... Iako je treci film povratak straim naslovima i staroj slavi - i film koji zatvara krug na koji sam cekao dvadesetak godina.

Wolverine
19.4.2006, 20:24
Ko vam je omiljeni lik? Han Solo
P.S.Ovo je add-on prvobitnom pitanju...

Magneto
19.4.2006, 20:47
Ko vam je omiljeni lik? Han Solo
P.S.Ovo je add-on prvobitnom pitanju...
Count Dooku (epizoda 2 i 3). Lik tumači fenomenalni Christopher Lee.

Orvel
19.4.2006, 21:29
Najbolja je III epizoda.Gledao sam vise desetina puta sve epizode ali ovo je stvarno najbolja,tj.na najbolji nacin zaokruzuje sagu.:tapsh:

Orvel
19.4.2006, 21:30
Count Dooku (epizoda 2 i 3). Lik tumači fenomenalni Christopher Lee.
Da,da u potpunosti se slazem sa tobom.

REDisLAW
19.4.2006, 21:31
Ja sam zaokružio svih 6.:D
Pa iskreno, svi su dobri...

phoenix[illusion]
19.4.2006, 22:14
Empire stikes back! - Ubedljivo najbolji.:nov_guita

Od likova mi je najbolji Darth Maul

shin-bojan
20.4.2006, 0:04
Empire Strikes Back.

Ghost
20.4.2006, 0:18
Empire strikes back

[Imzadi]
20.4.2006, 1:03
Star Wars...:) Pa nekako su mi najdraže IV, V i VI... Trilogija za sva vremena. Ona stara dobra ekipa... Princeza Lea, Han Solo, Luk Skajvoker ( Vuki, C-3PO i R2 D2:) ). Od ove tri epizode, možda bih malo izdvojila Episode IV, koji bi ipak mogao sada da se ponovo snimi kao jedan ozbiljniji nastavak, jer je poslednji deo Star Warsa bio odličan uvod za to. Znači, to su mi najdraže epizode.
Omiljena mi je Episode II, zbog najboljeg džedaja na svetu - Anakina:). Nema veze što je kasnije Darth Vader, ne smeta mi:) ... Ustvari, volim tu epizodu jer Anakin dosta pokazuje svoje svetle trenutke, pogotovo u svojoj ljubavi prema Padme:love:. Nezaboravan mi je onaj deo kada joj kaže:
"From the moment I met you, all those years ago, not a day has gone by
when I haven't thought of you. And now that I'm with you again... I'm
in agony. The closer I get to you, the worse it gets. The thought of
not being with you- I can't breath. I'm haunted by the kiss that you
should never have given me. My heart is beating... hoping that kiss
will not become a scar. You are in my very soul, tormenting me... what
can I do?- I will do anything you ask.
... if you are suffering as much as I am, PLEASE, tell me..."

Ali, već se nagoveštava i njegova tamna strana u delovima sa Obi Van Kenobijem, a konkretno se ispoljava u onom delu kada odlazi da se sveti za majčinu smrt....
"I killed them. I killed them all. They're dead, every single one of them. And not just the men, but the women and the children, too. They're like animals, and I slaughtered them like animals. I HATE THEM! "
Kakve kontradiktornosti... Borba svetle i tamne strane u njemu, krajnosti... Sve u svemu, fenomenalan lik... Isti moj dečko:) :love: (zato valjda i gotivim toliko Anakina:) )...

[Imzadi]
20.4.2006, 1:05
E već, Episode III - Revenge of the Sith... Šta znam, uglavnom su je nagrdlili, ali ja jednostavno ne mogu a da ne volim i da mi se ne sviđa bilo šta u vezi Star Wars-a. Nekima su prethodne dve epizode delovale suviše blago, pa se ispoljava mišljenje da je Episode III rešila taj problem isticanjem tame i zla što je i bila poenta filma. S druge strane, ipak preovladava mišljenje da je ovaj deo totalni promašaj... Mada, ja ne vidim zašto jer je ipak ovo epizoda u kojoj se dešavaju najbitnije stvari i gde se saznaje istina... Specijalne efekte ostavljam po strani, zato što me ne zanimaju i nije mi poenta filma u tome... Ima par propusta po mom mišljenju, kao što je rađanje blizanaca koje se nekako, brzo desilo... Imala sam utisak gledajući film da Padme danas ima veliki stomak, sutra malo veći, a prekosutra se već porodila:) ... I onaj deo gde umire Mace Windu mi je definitivno patetičan i nije dobro odrađen... Po meni on nikako nije ni sporedna uloga, niti je nevažan - već jednostavno karaktetran i jak lik i nije zaslužio da se onako opiše njegov kraj. Patetično.
Sve ostalo mi je super, baš super... Borba između Anakina i Obija u lavi... savršeno...:tapsh: Muzika... Genije John Williams je dosta toga učinio za Star Wars...:n_klanja: Za sve Star Wars fanove evo jedan lep umetnički wallpaper;) , and:

MAY THE FORCE BE WITH YOU...

Mario Pavićević
20.4.2006, 9:20
meni je zao sto se u epizodi 3 han solo ne pojavljuje,nema ni traga od njega,krijumcarenja,borbe protiv robovlasnika,onog Dark Sun princa,one njegove ne prezaljene devojke......

Neuro
20.4.2006, 10:56
Pa dobro. Izgleda da ću ja biti dežurno džangrizalo na ovom topicu. :opanachke
Ja sam definitivno imao problem sa odrastanjem u slučaju ove sage. Imam utisak da me od najboljeg serijala SF filmova svih vremena do detinjaste priče delila samo jedna noć... Jednostavno sam se probudio i shvatio da na neke stvari prosto ne mogu da zažmurim. Npr. Kenobijevo iskakanje iz broda i višekilometarski let u 2. delu :paranoia:. Ili kada se u 6. delu Solo prišunja vojniku Imperije s' leđa i u nedostatku boljeg naoružanja raspali ga granom po glavi (kacigi) :p. Mislim, neka to u današnje vreme bilo ko pokuša sa nekim motociklistom koji nosi integralku. Dotični će malo protresti glavu i samoubicu baciti u 'ladno Dunavo s' obližnjeg mosta. Čemu, zapravo, služe oklopi vojnika :icon_scra. Probija ih lightsaber, laser gun, suva grana... Pa, opet u 6. delu, šavovi koji se vide na klavijaturistinom nosu :o u Džabinoj pećini (čini mi se da bejahu kod njega, nisam odavno obnavljao gradivo :)). Itd, itd.

Neuro
20.4.2006, 10:57
O novim delovima da i ne pričam, filmovi za decu i tinejdžere do 15 godina, ali stvarno! Ako ništa drugo, 4. i 5. deo (pa i 6. u određenoj meri) su imali šmek. Bre, čovek je skoro sve napravio uz pomoć štapa i kanapa. Efekti za ono vreme - brilijantni. Glumačka postava - fenomenalna, kao i gluma. Čitao sam knjigu i oduševilo me koliko je verno čovek istu pretočio u film (doduše, Lukas ju je i napisao :)). Za razliku od starih, novi delovi su mi nekako neuverljivi. Naročito prvi! Dijalozi - smešni! Gluma - jadna. Pogotovo Anakin i Kenobi. Čovek je ovaj put samo napravio paradu specijalnih efekata i to je to. Po mom skromnom mišljenju, uopšte nije trebalo da dosnimava delove. Dart Vejder sa kutijom osigurača na prsima je mogao da prođe 1977, ali 2005. teško... ;)
Auh... Eto, otvorio sam dušu. Dame i gospodo, izvolite. :boxing:

P.S. Ah, da. Omiljeni lik - Joda (old school, naravno)...

Wolverine
20.4.2006, 14:28
Neuro nisi 100% posto u pravu!Episode I je jadna ali II vec malo bolja a dok III moze da se meri sa IV ili V!Anakin(Hayden) nije bas dobar u II ali je u III XXXXXXTRA!!!(O SW E I): Darth Maul i Jake Lloyd kao Anakin su FUJ!:Freddy: :ciao: Mislim "malo" su glupi!Maul nema licnost!Jake nema pojma!:)
Lucas ima problema sa ocima i umom(govorim o Episode I )!Ratovi Zvezda*(to je stara trilogija) je bila zacetnik zanra dok su Zvezdani Ratovi*(Ovi novi) samo jos jedan SSF(Space Sience-Fiction :) ) u nizu (izuzev III-jke)!

JBlitzkrieg
20.4.2006, 17:21
Poslednja hronoloska trilogija je najbolja! (mislim na 4,5,6 epizodu), a narocito Empire Strike Back. Tenzija tokom celog filma, a i zanimljih je svima. Prve tri su pa ispale najgore, dobro malo je druga dobra. Treca je NAJGORA!! Dobro efekti su za cistu desetku, ali te je tu radnja i detaljnija karakterizacija likova?

Mrmot
20.4.2006, 17:54
najbolji star wars? hmm, da vidimo...

na prvom mestu Star Wars Clone Wars crtaci :)

na drugom mestu Knights of the Old Republic saga

a na trecem... hm, pa recimo epizoda 5 (koja nema hepiend, yay!)

jel jos neko primetio da je gomila crtanih filmova i igara kvalitetnija od filmova po kojima je nastala? just thinking...

todos
20.4.2006, 20:11
Iako sam glasao za cetvrti nastavak,Povratak Djedaja mi je ostao urezan jer je polaodeljenja pobeglo sa poslednjeg casa da gleda predstavu od 18.00.Inace cas je bio Biologija + najstrozi nastavnik+batine na sledecem casu.To je bilo pre tacno 21 god.

Grimm_SBL
21.4.2006, 1:24
Prva dva i po' filma su najbolja (ovaj, zadnja dva i po', (od toga prvo mesto ESB)). Druga polovina RoJ je nagovestaj propadanja serijala...

Prvi deo (Phantom Menace) je GLUP (najgore je kad Anakin pobedi na trkama i ono kad ucestvuje u bitci, uhhh. Kakvi su to ljudi (Jedai, Twileci, Rodiani, Kowakian Monkey-Lizardi???) koji pustaju detetu od 10. godina da ratuje? i vrhunac gluposti: PROKLETI JAR-JAR BINKS! Taj usati izgovor za "meat bag" (HK - 47). ARGHH trebalo bi njime nahraniti Mynocke...

Drugi deo (Attack of the Clones) je BLJUTAV zbog onog glupog mamlaza od Anakina (tacnije onog glumca), koji glumi kao da ga neko tera sa Lightsaberom uperenim u njegovu pozadinu... Ahhh Sith Spit! Kad sam ga video kako glumi pozeleo sam da se udavim u Corellianskom pivu, udavio sam se u nekom drugom, a mamlaz mi i dalje nije dobro glumio... Njime bi trebalo nahraniti Piranxsa Sharks

Treci (Revenge of the Sith) je UPROPASTEN, iako od neslavne trojke je najbolji. Film koji je trebao biti antologijski, sa scenom kad mladi retard postaje Darth Vader! Umesto toga ta scena je glupa, kad sam gledao podsetilo me na Frankenstajna...
Sto, podizanje stola (Rise), pa Vaderovi pocetni pokusaji da misicima pokida okove... Zar tako radi drugi najmocniji covek u galaksiji (umesto silom)? Kao Frankestajn, a cak je i zvuk slican Argghhh. Onima koji se rezirali, glumili ili na bilo koji nacin povezani sa ovom scenom trebalo bi nahraniti Kath Houndove...

Cetvrti (A New Hope) je PUN POGODAK, jedino smetaju (meni) scene borbi, nekako su izvestacene (nemogu se porediti sa NEW AGE SW, jel' borbe Jode sa Dookuom a i kasnije su JEDINI deo zbog cega vredi gledati drugi i treci deo (prvi ne vredi gledati uopste), pet minuta + pet minuta = 10 minuta naspram SEST sati trajanja oba filma), ostalo je legenda, uh i posle toliko gledanja i danas volim da odgledam taj film

Peti (Empire Strikes Back) je NAJBOLJI STAR WARS FILM IKAD SNIMLJEN - poboljsana gluma (sto je rezulatat veceg budzeta - koji je nastao zaradom cetvrtog filma) - sad macevanje izgleda malo bolje i koliko-toliko je podnosljivo (u ANH su izgledali kao da prvi put drze lightsabreove u ruci). Razvaljivanje pobunjenicke baze (Licno, nikad nisam voleo dobre/borimo se za mir/mi ne zelimo rat nego smo naterani mamlaze iz Republike), saznavanje velike tajne ... vrh. Ali i kad se danas setim prvog jurisa AT-ATa.. eeee

Sesti (Return of the Jedi) je POLOVICAN, od kad su oni mali gadovi provirili svoje smrdljive male glave na Endoru nesto u meni je znalo da je sa Star Wars filmovima sve gotovo (Prokleti Jar-Jar je samo logican nastavak). Sta mu je to trebalo da znaci? Sta li je Lukas mislio pa je ubacio ove LETECE MEDVEDICE? EVO, MRZIM EWOKSE! Mada onog skota od Jar-jara mrzim vise! Ewokse bi trebalo iseckati na komade i njima nahraniti Mynocke, Piranxsa Sharks i Kath Houndove! Pa tako da nisu oni ubaceni sestica bi bila u rangu cetvorke, ovako je dalekooo iza, ali i daleko ispred ovih, novih nastavaka...

ATI`
21.4.2006, 2:13
ni jedan deo sam ne znaci nista.

Zajedno su LEGENDA !!!

Grimm_SBL
21.4.2006, 2:18
Klub mrzitelja JAR-JAR BINKSA!

[Imzadi]
21.4.2006, 8:08
Prvi deo (Phantom Menace) je GLUP (najgore je kad Anakin pobedi na trkama i ono kad ucestvuje u bitci, uhhh. Kakvi su to ljudi (Jedai, Twileci, Rodiani, Kowakian Monkey-Lizardi???) koji pustaju detetu od 10. godina da ratuje?

Pa nisu ljudi:) Izgleda da u njihovom zakonu ne postoji klasifikacija u takmičenjima vezana za godine...:) Ko će znati kakav je zakon "In a galaxy, far, far away...";)

... i vrhunac gluposti: PROKLETI JAR-JAR BINKS! Taj usati izgovor za "meat bag" (HK - 47). ARGHH trebalo bi njime nahraniti Mynocke...

Jar Jar je jedan od najsimpatičnijih likova baš zbog svoje spontanosti i neiskvarenosti... To što je lik takav da je slučajno na manjem intelektualnom nivou od ostalih likova ne čini ga manje dobrim i pouzdanim prijateljem... A šta je "pisac time hteo da kaže"... Ko shvati, shvatiće...;)

Drugi deo (Attack of the Clones) je BLJUTAV zbog onog glupog mamlaza od Anakina (tacnije onog glumca), koji glumi kao da ga neko tera sa Lightsaberom uperenim u njegovu pozadinu... Ahhh Sith Spit! Kad sam ga video kako glumi pozeleo sam da se udavim u Corellianskom pivu, udavio sam se u nekom drugom, a mamlaz mi i dalje nije dobro glumio... Njime bi trebalo nahraniti Piranxsa Sharks

Uh... gde baš nađe Anakina ovako da nagrdiš...:) Nema veze... ukusi se razlikuju, ali ovo je prvi put da čujem to od nekoga. Zapravo, u kom to delu Hayden Christiansen nije opravdao ulogu Anakina u pravom smislu te reči? Iskreno, ne bih mogla da zamislim sada nikoga drugog u toj ulozi. Kad si već počeo, kaži bar koji deo te je najviše iziritirao, možda mi je negde promakla njegova "loša" gluma:opanachke

Treci (Revenge of the Sith) je UPROPASTEN, iako od neslavne trojke je najbolji. Film koji je trebao biti antologijski, sa scenom kad mladi retard postaje Darth Vader! Umesto toga ta scena je glupa, kad sam gledao podsetilo me na Frankenstajna...

Ne može taj deo nikada da bude antologijski, antologija su IV, V i VI epizoda. Možda ti se scena učinila glupom zbog one jeftine plastične maske - ne daj da te zavara Lucas-ova odanost prvim epizodama;)

[Imzadi]
21.4.2006, 8:09
Sto, podizanje stola (Rise), pa Vaderovi pocetni pokusaji da misicima pokida okove... Zar tako radi drugi najmocniji covek u galaksiji (umesto silom)? Kao Frankestajn, a cak je i zvuk slican Argghhh. Onima koji se rezirali, glumili ili na bilo koji nacin povezani sa ovom scenom trebalo bi nahraniti Kath Houndove...
Da, samo što Anakin (već tada Darth Vader) iskazuje svoj bes zbog smrti voljene osobe... Zamisli kako bi izgledala scena u kojoj od svog njegovog besa i muke počinje da lebdi sto...:) Prilično smešno. Ovako je čupanjem okova i onim "Arrrrgh" zvukom samo dočarana njegova mržnja i gubitak.Btw, okovi, kaiši i ostalo tu predstavljaju nešto mnogo više, ali nebitno...

Cetvrti (A New Hope) je PUN POGODAK, jedino smetaju (meni) scene borbi, nekako su izvestacene ...

Da... a film je sniman 70 i neke...

...Sta mu je to trebalo da znaci? Sta li je Lukas mislio pa je ubacio ove LETECE MEDVEDICE? EVO, MRZIM EWOKSE! Mada onog skota od Jar-jara mrzim vise! Ewokse bi trebalo iseckati na komade i njima nahraniti Mynocke, Piranxsa Sharks i Kath Houndove!
I bre, ti bi samo nekoga da hraniš...:)
"...Much to learn, you still have...";)

Wolverine
21.4.2006, 8:42
Mrmote (al si stvarno zavio cokoladu u foliju) ovde se govori o SW folmovima, ali ako ti neko kaze da si otiso off topic kazi da sam ti ja reko da su i crtaci OK

Grimm_SBL
21.4.2006, 8:58
@Imzadi necu te ciitirati, jel' mrzim kad mi post staje na dve strane.

Ali da krenemo redom:

1. A za ratovanje? KO bi dozvolio detetu da ucestvuje u bitci? I kako nemaju zakone, kad su ima usta puna demokratije, ljudskih prava i sveopsteg dobra?

2. Kakva smotanost i neiskvarenost? U Galaksiji koja je stalno na granici izmedju sveopsteg/planeto-unistavalackog rata sa konstantnom tamnom pozadinom (Empire Strikes Back npr.), uveden je lik JAR - JARa da bi mame i tate povele i decicu u bioskop, te da od konstantne borbe izmedju svetla i tame napravi porodicni film u rangu sa Draga smanjio/povecao sam decu. I najgore od svega je sto je to uradjeno samo da bi se izvukao jos koji dolar iz dzepa Joe Consumera. Verovatno je Lukas razmisljao "ako odrasli dolaze, sto ne bi i doveli babu, dedu, decu i psa, izvucemo im koji dolar i ja mogu da imam vise para nego sto imam sad"

3. Sam izgled njegov (Christianov) me nervira (ti verovatno mislis suprotno), a lik glumi isforsirano. Nikad ne potrefi potrebnu jacinu glasa, uvek mlatara rukama, uvek zanoveta (doduse za ovo je kriv Lukas, jer je on pisao tekst), patetican je i po meni nikad nije izgledao kako sam ga zamisljao. I jos jedna stvar, NE LICI na DARTA VADERA koji je skinuo Masku na kraju RoJ (oblik nosa i trepavica koje se sasvim lepo vide bez obzira na sto je nosio masku toliko dugo). Verovatno znas kako izgledaju Luke i Leia? Da li ti iko od njh (a pogotovo Luke) lici kao potomak Anakina i Padme?

4. Antologijski samo zbog cinjenice da vidimo kako nastaje DARTH VADER kakvog volimo.

5. Zar ne bi bolje izgledalo njegov bes, kad bi istrgao sto, bacio ga i usmrtio kojeg Stormtroopera? Kad bi napravio haos u sobi, a ne k'o Frankenstajn - samo da izpuzi ruke i krene "step by step"! Ne govori se u tom delu filma o gomili mesa koje su neprirodno spojene, vec o drugom najmocnijem coveku u galaksiji.

6. Procitaj sve sto sam napisao o tome - znam da je u pitanju 1977 i da je to pionirski pokusaj, ali borbe su ocajne poredjenje, ako se uopste moze porediti, Obi Van Kenobi - Vejder i Joda - Grof Doku. Cetvrti je sa tehnicke strane (za borbe govorim) kataklizma, drugi je fenomenalan, ali cetvrti vredi gledati zbog svega ostalog, a drugi samo zbog borbi koje traju 5 min. od filma koji traje 3h.

7. Pa trebalo bi ih nahraniti da bi postali Sithi...

- I guess you're right! And by right i mean wrong! -

Marko_L
21.4.2006, 9:29
@Grimm_SBL
Očigledno je da si filmove gledao površno, ili barem površno gledaš na njih. Filmovi ne mogu da se gledaju na taj način, a pogotovo ne Star Wars filmovi. Nemam nameru da citiram posebno sve što si rekao, ali uglavnom po tvom izlaganju vidim da ti je gotovo svuda promakla suština, koju bi verovatno primetio da si se malo udubio u celu priču. Previše tražiš realnost, a Star Wars upravo to nije, Star Wars je fantazija. Imzadi ti je lepo rekla Ko će znati kakav je zakon "In a galaxy, far, far away..." i time svaka priča o ovozemaljskim zakonima prestaje da važi. Recimo, zašto ti izgleda glupo to što Anakin pobeđuje na trkama kada je taj isti Anakin napravio robota koji ume da misli ? Čudi me da to nisi pomenuo... Stvar je u tome što Anakin, iako je humanoidnog izgleda, nije čovek... bar ne onakav kakve svakodnevno viđaš na planeti Zemlji... Lukas je mudro propustio da kaže bilo šta o anatomiji većine bića koja možemo videti u Star Wars univerzumu, tako da možemo samo da predpostavljamo za šta je ko sposoban... E to je ako pričamo realno, a kao što već Rekoh Star Wars nije realnost, već fantazija, a u fantazijama je sve moguće. Mislim, tražiti realno objašnjenje kako je Anakin pobedio u trci je isto kao i tražiti realno objašnjenje kako Gandalf uspeva da koristi magiju u LOTR triologiji. Dakle, nije objašnjivo, jednostavno je tako. Dalje, pomenuću još Jar Jar Binks-a, gde ti je baš promakla suština. Dakle, to je biće koje je odbačeno od strane svog naroda, ali koje nije izgubilo volju i koje nije posustalo da bi na kraju ipak ponovo bio sa svojima i čak od istog tog naroda bilo odlikovano jednom titulom koja je u tom narodu jako značajna... zahvaljujući dobroti i gotovo dečačkoj duševnoj čistoti koju poseduje... To je jedna jako lepa poruka, samo je treba shvatiti. I samo još deo o Evoksima, gde ti je još više promakla suština. Stvar je u tome što je Lukas hteo da kaže da nije potrebno imati 2m visine, Švarcenegerove mišiće i ultra-mega-giga-blaster pušku da bi se dobila bitka. Kako bolje to prikazati nego koristeći mala i simpatična šumska bića koja koriste primitivno oružije i samu prirodu, a pre svega mozak. Možda bi tebi lepše izgledalo da su koristili humanoidne patuljke, ali meni ne bi. Poruka je da surova sila (mislim na fizičku silu, a ne na Yedi force) ponekad nije dovoljna. I uopšte dosta ti promiče poenta, jer kao što rekoh, na sve gledaš površno. Preporučio bih da ponovo pogledaš te filmove, ali da se malo udubiš u njih. Ako ti to ne pomogne, onda možda Star Wars i nije za tebe, jer ipak se ukusi razlikuju i nije sve za svakoga.

Grimm_SBL
21.4.2006, 10:10
OK. Ovo me pocinje nervirati...

Prvo Anakin je covek (ljudsko bice). Pa posto neznas da ti objasnim sledece: midi-klorianski broj u krv pokazuje skolonost nekoga prema sili. Svi mogu imati midi-klorianski broj, od Rodhiana do Jawa. To ih nestavlja van svoje rase, nego oni su samo pripadnici svoje rase koji imaju asklonost prema sili. SVI imaju taj broj. Sve i jedno bice u Galaxy far, far away...

Ti insistiras na nekoj neozbiljnosti? Pa batali se Star Warsa i gledaj Lost in Space. Ustalom kako bi ti se svidjalo da u petom nastavku umesto coveka Luk je Wookie, a u Sestici Devaronian? Pa eto neozbiljnosti. Nisam ja ludak koji misli da je Jedi i da sila postoji, nego samo zelim da ako je krenuto jednim putem - tim putem i nastavi. LIK ANAKINA (tj. onog retarda sto ga glumi) mi nikako ne lici, zvuci ili bilo koji drugi nacin podseca na Vadera iz aNH, ESB i RoJ.

Uostalom ko je neozbiljan? Tema je misljenje o Star Wars filmovima, cim ga ja kazem, a da je suprotno od necijeg, odmah me proglase glupim! Tebi se svidja Star Wars (ili samo podrzavas Imzadi) na tvoj nacin, a meni na moj. Ja sam rekao svoje misljenje, a odmah napad! Sto, zar nemislite da je dosadno kad se svi slazu? U tome i jeste TOLERANCIJA, vama se nesvidja moj post i odmah sam Enemy no 1. Neozbiljno. Ti volis to? OK, ali ja volim ovo i sto sad mene napadati! ovo me podseca na onu reklamu iz GTA "I am knight on a holy Quest - i will kill you if you don't believe like i do"

Da nezaboravim JAR JARa! Kao sto sam rekao pre ( pre nego sto poces napadati nekog procitaj post do kraja) On je neozbiljan i NIJE mu mesto u STAR WARSu. JA NEINSISTIRAM NA REALNOSTI - jer u tom slucaju kako moze da radi Lightsaber, da gori vatra u svemiru (na brodovima) isl. Ewokse mrzim takodje, i kakva prica o inteligenciji? Ako malo bolje pogledas film primetices da oni zive primitivno, nose koplja, a zeleli su zrtvuju novom BOGU C3P0u Luka i Hana? Toliko o inteligenciji....

Da, i ono za Anakina i C3P0! I to je glupo, samo se nisam setio kad sam to pisao. Hvala sto si me podsetio

Da i kad si poceo pisati o LotRu: Zar bi voleo da za vreme bitke kod Helm's Deep ili Pelenorskh Polja ili pada Ozg(k)iliata, prolazi jedan smotani lik, sa ogromnim usima i stomakom, koji smeta i jednima i drugima i jedina mu je svrha (kao lika) da nasmeje decicu?

I jos jedna stvar: Da li bi ti pustio dete od 10 godina da ratuje, bez obzira na silu u njemu? I zakoni u Galaxy far, far away su slicni REALNIM. Uostalom sto ti objasnjavam, procitaj koji strip, knjigu, odgledaj film ili crtani, odigraj neku igru - mozda ce ti biti jasnije.

Za misice i mozak i slicno: pa Ewoksi nisu onesposobili generator na Endoru telepatijom, nego zato sto ih je bilo nekoliko puta vise u odnosu na Stormtroopere.

GakunGak
21.4.2006, 11:53
EP3: ROTS.
1. Borba izmedju Obija i Anija na Mustafaru. Very Nice...
2. Borba izmedju Yode i Palpija. Isto Very Nice.
3. Nema detalja kad Ani ide na Jedi Temple na padawane kada pocinju kljokati Jedije po galaxiji.
4. Mace windu... Ona 3 "Jedija" su instant pokosena, a windo odletio sa vihorom... Jadno.

holodoc
21.4.2006, 14:43
@Grimm_SBL

Probaj da se koncentrišeš u svojim "psovkama" na vanzemaljce koji se ne pojavljuju samo u Star Wars: Knights Of The Old Republic jer te ionako niko ne razume koja bića pominješ.

[Imzadi]
21.4.2006, 17:14
OK. Ovo me pocinje nervirati...

Samo opušteno, što se nerviraš?:)

Uostalom ko je neozbiljan? Tema je misljenje o Star Wars filmovima, cim ga ja kazem, a da je suprotno od necijeg, odmah me proglase glupim! Tebi se svidja Star Wars (ili samo podrzavas Imzadi) na tvoj nacin, a meni na moj. Ja sam rekao svoje misljenje, a odmah napad! Sto, zar nemislite da je dosadno kad se svi slazu? U tome i jeste TOLERANCIJA, vama se nesvidja moj post i odmah sam Enemy no 1. Neozbiljno. Ti volis to? OK, ali ja volim ovo i sto sad mene napadati! ovo me podseca na onu reklamu iz GTA "I am knight on a holy Quest - i will kill you if you don't beleave like i do"

Niko tebe nije proglasio glupim, ne vidim stvarno kako si došao do te ideje?:confused: Samo razgovaramo, ništa više...;)
Ostatak neću citirati i odgovarati zato što ti je već sve rečeno, pa nema svrhe da se ponavljamo.:)

"The dark side clouds everything. Impossible to see the future is...":dedica:

Marko_L
21.4.2006, 18:03
Prvo Anakin je covek (ljudsko bice). Pa posto neznas da ti objasnim sledece: midi-klorianski broj u krv pokazuje skolonost nekoga prema sili. Svi mogu imati midi-klorianski broj, od Rodhiana do Jawa. To ih nestavlja van svoje rase, nego oni su samo pripadnici svoje rase koji imaju asklonost prema sili. SVI imaju taj broj. Sve i jedno bice u Galaxy far, far away...
Ok, da probamo ovako. Koliko ljudi poznaješ koji nisu rođeni na planeti Zemlji ? Nijednog. Znači ne možeš znati za šta su sposobni ljudi u drugim galaksijama. Jel Anakin sa Zemlje ? Nije, već iz potpuno druge galaksije. Prema tome, I rest my case.
Uostalom ko je neozbiljan? Tema je misljenje o Star Wars filmovima, cim ga ja kazem, a da je suprotno od necijeg, odmah me proglase glupim!
Ko te je proglasio glupim ? Molim citat.
Tebi se svidja Star Wars (ili samo podrzavas Imzadi) na tvoj nacin, a meni na moj.
Ne, ne, ne... pomešao si... sviđa mi se Imzadi, a podržavam Star Wars :rofl: LOL
Šalu na stranu, ne samo što filmove gledaš površno, nego na taj način čitaš i postove. Neko ti pruži argumente i pokaže ti gde možda grešiš, a ti onda kao malo dete "Dobro, ja sam glup, neka, neka... glup sam...". Čoveče niko ti nije rekao da si glup, već ti ukazujemo gde si omašio poentu, na jedan fin i kulturan način, a ti se nama obraćaš kao da si u obdaništu. Ok, ako ćeš tako, ja se povlačim, samo promeni broj godina u profilu da ne pomisli neko da razgovara sa odraslom osobom.

GakunGak
21.4.2006, 18:57
Mislim da znam sta mu treba...
http://www.georgettesworld.com/main/georgettesworld.html
Mislim da ce mu se svidjeti.
BTW, sretan svima Veliki Petak.

Grimm_SBL
24.4.2006, 18:16
na jedan fin i kulturan način, a ti se nama obraćaš kao da si u obdaništu. Ok, ako ćeš tako, ja se povlačim, samo promeni broj godina u profilu da ne pomisli neko da razgovara sa odraslom osobom.

Sad se ispravio, nisam glup nego sam mentalno zaostao...

Stvar nije u tome, nego u cinjenici da meni (kao nekom ko je igrao, citao i gledao) VELIKU vecinu stvari povezanih sa Star Warom se to i to nesvidja kod SWa. I sta je sad problem? Ti volis Jar-Jar, ja ga (sto je ocigledno) mrzim. Ne zelim da "raspredamo" o mom mentalnom (ni icijem) stanju.

Ok, da probamo ovako. Koliko ljudi poznaješ koji nisu rođeni na planeti Zemlji ? Nijednog. Znači ne možeš znati za šta su sposobni ljudi u drugim galaksijama. Jel Anakin sa Zemlje ? Nije, već iz potpuno druge galaksije. Prema tome, I rest my case.

Pa da su drugaciji ne bi se zvali ljudi. Uostalom kako mozes da potezes takvo pitanje? Da si odgledao barem jedan SW film shvatio bi.

Očigledno je da si filmove gledao površno, ili barem površno gledaš na njih. Filmovi ne mogu da se gledaju na taj način, a pogotovo ne Star Wars filmovi... ...Previše tražiš realnost, a Star Wars upravo to nije, Star Wars je fantazija.

Samog sebe demantujes...


@holodoc Koje KotOR alliens? Vecina se pojavljuje u filmovima.

-You look nothing more than Bantha herder!
-You look like an overgrown Kowakian monkey-lizard, so i guess look doesn't count for much!

Grimm_SBL
24.4.2006, 18:24
Mislim da znam sta mu treba...
http://www.georgettesworld.com/main/georgettesworld.html
Mislim da ce mu se svidjeti.
BTW, sretan svima Veliki Petak.

Pozdravila te Georgette...

GakunGak
24.4.2006, 20:41
Pozdravila te Georgette...
Znam, bio sam danas na kafu sa njom...
I ona meni rece da te pozdravim i poljubim u njeno ime, a sad posto nisam od onih tipova, primi samo pozdrave.
Nema ljutnje:a_bleh: ?

Grimm_SBL
24.4.2006, 21:36
Znam, bio sam danas na kafu sa njom...
I ona meni rece da te pozdravim i poljubim u njeno ime, a sad posto nisam od onih tipova, primi samo pozdrave.
Nema ljutnje:a_bleh: ?

Sto bi bilo? :kreza:

Magneto
24.4.2006, 23:09
Sad se ispravio, nisam glup nego sam mentalno zaostao...
Samo bez dizanja nepotrebnih tenzija, molim. Izneo si svoje mišljenje sa kojim se neko ne slaže. To je povod da se nastavi diskusija, zato forum i služi. Treba da pokušaš da odgovoriš na to svojim viđenjem, a ne da u neslaganju vidiš isključivo zlu nameru sagovornika. Sam si isprovocirao ovakvu reakciju.
Pa da su drugaciji ne bi se zvali ljudi. Uostalom kako mozes da potezes takvo pitanje? Da si odgledao barem jedan SW film shvatio bi.

Ko se to zove ljudi, svi oni? Galaksija je prepuna toliko različitih rasa gde je humanoidna rasa, ljudi u pravom značenju, samo jedna. Postoje i slični oblici više ili manje humanoidni, pa tako i oni koji nemaju dodirne tačke sa ljudima i u psihološkom sklopu i u pogledu fizionomije. Star Wars je toga prepun. Jar-Jar ne može da se uklopi u LOTR triologiju, ali zato u SW tematiku svakako može. Epska i SF fantazija imaju jasno definisane prioritete i kodekse. Nekoga Jar-Jar možda nervira, nekome se (ne)dopada, nekome je simaptičan, neko želi da ga skuva u vrelom ulju ili nahrani šta već sa njim. Ako treba ukloniti takvu kreaturu iz ove sage onda treba za njim da nestane i masa likova kao npr. Jabba Hut. Možda baš nekoga njegov izgled i pojava iritira do neverovatne mere. Svako je neizostavan deo strukturno složene celine koju čini univerzum Ratova Zvezda, bilo da je njega vezan neki bitan deo radnje, odluke, moralne pouke ili šaljivdžijsko-zabavnog posla.

Kada je u pitanju trka i Anakin tu zaista ne vidim u čemu je problem. Zakoni ne mogu da budu nikako isti, pogtovo ne na surovoj planeti gde su Anakina kao dečaka i otkrili. Mesto prepuno razbojnika, propalica, kradljivaca i sličnih pojava uopšte ne brine za trivijalnosti tog tipa.

Grimm_SBL
24.4.2006, 23:30
ALOOOOOO! Jesam li sam? LotR ja nisam spomenuo prvi... A Jar Jar je to - Jar Jar, usata polu riba/zec/magarac/majmun spodoba. Jabba the Hutt (ciji izgled mi se NESVIDJA) je nesto sasvim drugo. Ima svoje mesto! Prestavlja onu vrstu ljudi koje interesuje samo jedna stvar - novac, a (kako bi Marks rekao) neinteresuje ih ko im taj novac donosi - Muzicar, vojnik ili prostitutka! S druge strane Jar Jar je (s razlogom) proteran, kad se vratio dobio je priznanje (NEZASLUZENO), i sta predstavlja? Ljude kojima je sve u zivotu lako? Kako moze u jednom univerzumu postojati Lando Calrissian, Darth Vader, Yoda, Obi-Wan sa JAR JAROM? Neka je on tu gde jeste, neka se svidja nekome (95% otpada na devojke i decu), ali moje je misljenje da on i Ewoksi nisu smeli da se pojave u Star Wars univerzumu.

Ljudi su ljudi. Zato se njima obraca kao Humans... Sa druge strane npr. Mandalorianci (koji izgledaju kao ljudi) su totalno druga rasa. Zakoni na pesku Tatooine vaze kakvi god bili, ali glupo je da mali 10ogodisnji Anakin pobedi... nema veze... zbog sile je to... ali u svemiru su stvari drugacije, a pogotovo u bitci. Ko bi dao detetu da vozi starfighter i ucestvuje u bitci?

Samo bez dizanja nepotrebnih tenzija, molim. Izneo si svoje mišljenje sa kojim se neko ne slaže. To je povod da se nastavi diskusija, zato forum i služi. Treba da pokušaš da odgovoriš na to svojim viđenjem, a ne da u neslaganju vidiš isključivo zlu nameru sagovornika. Sam si isprovocirao ovakvu reakciju.

Je*iga kad sam emotivan...

Marko_L
25.4.2006, 0:46
Sad se ispravio, nisam glup nego sam mentalno zaostao...
Prvo si SAM SEBE nazvao glupim, a sada SAM SEBE nazivaš mentalno zaostalim... a posle ćeš da pričaš kako smo te mi izvređali na temi ("Ja bi kume da mi to koljemo, inako će priča da smo je klali", "Lepa Sela, lepo gore" prim. aut.)
Stvar nije u tome, nego u cinjenici da meni (kao nekom ko je igrao, citao i gledao) VELIKU vecinu stvari povezanih sa Star Warom se to i to nesvidja kod SWa. I sta je sad problem?
Problem je u tome što mene apsolutno ne interesuje šta si ti čitao ili igrao. Ovde pričamo isključimvo o Star Wars filmovima.
Ti volis Jar-Jar, ja ga (sto je ocigledno) mrzim. Ne zelim da "raspredamo" o mom mentalnom (ni icijem) stanju.
Pa niko ti ne brani da ga mrziš... ja samo kažem da je Jar Jar sastavni deo Star Warsa i da Star Wars možda nije za tebe... ionako ti se nijedan deo ne sviđa.
Pa da su drugaciji ne bi se zvali ljudi. Uostalom kako mozes da potezes takvo pitanje?
A kako ti možeš da hraniš nekoga Jar jar-om, a ?
Da si odgledao barem jedan SW film shvatio bi.
Ok, ako pronađeš u bilo kom SW filmu makar i pomen o tome da je Anakin sa planete Zemlje... ja ću lično da pojedem Jar-Jar-a :)
Samog sebe demantujes...
Demantujem da sam samog sebe negde demantovao. Molim dokaz...

Grimm_SBL
25.4.2006, 1:02
Prvo si SAM SEBE nazvao glupim, a sada SAM SEBE nazivaš mentalno zaostalim... a posle ćeš da pričaš kako smo te mi izvređali na temi ("Ja bi kume da mi to koljemo, inako će priča da smo je klali", "Lepa Sela, lepo gore" prim. aut.)

Sad bi i da me kolje...

Problem je u tome što mene apsolutno ne interesuje šta si ti čitao ili igrao. Ovde pričamo isključimvo o Star Wars filmovima

Pa ako te ne interesuje nemoj. To samo govori o tebi i tvom plitkom znanju o materiji, koja bez literature, a i u manjem delu igara je vrlo stura u filmovima.

Pa niko ti ne brani da ga mrziš... ja samo kažem da je Jar Jar sastavni deo Star Warsa i da Star Wars možda nije za tebe... ionako ti se nijedan deo ne sviđa.

Sve se ponavlja... Ako ces da volis Jar Jar Binksa, voli, mozda bi umsto Star Warsa trebalo da gledas "Letece medvedice". Ko kaze da mi se nijedan deo nesvidja? Bolje procitaj moje ranije postove... a on mene opduzuje da povrsno citam... eh...

A kako ti možeš da hraniš nekoga Jar jar-om, a ?
Pa da bi vrsta opstala! to je prirodan poredak stvari, jedi ili budi pojeden, cak i u galaksiji far, far away

Ok, ako pronađeš u bilo kom SW filmu makar i pomen o tome da je Anakin sa planete Zemlje... ja ću lično da pojedem Jar-Jar-a :)

Ko kaze da je Anakin sa Zemlje? Kao sto napomenuh pre procitaj postove do kraja.

Demantujem da sam samog sebe negde demantovao. Molim dokaz...

Procitaj tvoj citat iz mog proslog posta, to je dokaz, a ja te sad demantujem da si demantovao mene kad si demantovao demant demanta koji uopste nisi demantovao. Misli o tome.

[Imzadi]
25.4.2006, 1:08
@Marko_L:tapsh: :to_care:
Kako bi to Yoda mogao da kaže...? Hm..:icon_scra
Možda:
" Trully wonderful the mind of the child is... but trully silly the mind of those irrational could be... Leave the toppic you should, to smart for this you are...;) "

Marko_L
25.4.2006, 1:18
Sve se ponavlja... Ako ces da volis Jar Jar Binksa, voli, mozda bi umsto Star Warsa trebalo da gledas "Letece medvedice".
A zašto bih kada već imam "leteće medvediće" u Star Warsu ?
Ko kaze da je Anakin sa Zemlje?
Pa ako nije, onda ti neemaš pojma šta Anakin može, jer znam da si do sada u svom životu viđao samo Zemljane, ne ?
Procitaj tvoj citat iz mog proslog posta, to je dokaz, a ja te sad demantujem da si demantovao mene kad si demantovao demant demanta koji uopste nisi demantovao. Misli o tome.
Demantujem ovo :) Eto, vidiš da može kraće i jednostavnije :P

Grimm_SBL
25.4.2006, 1:20
O thy power of the dark force tell me who this Imzadi is... a, now everything is clear, so clear in the darkness, M&I Moderator... So Marko L looks like Anakin, hmmm that's why he attacked me... o thy power of the dark force, tell this amateurs to start learning, 'cos so young and foolish they are... Buhahahahahaha

Grimm_SBL
25.4.2006, 1:29
A zašto bih kada već imam "leteće medvediće" u Star Warsu

Upravo o tome ja govorim! Da ne trosim vise zglobove na ruci evo ti jedan tvoj citat:

Očigledno je da si filmove gledao površno, ili barem površno gledaš na njih.

Ko ono gleda povrsno na njih kad ih uporedjujes sa "Letecim Medvedicima"?

Pa ako nije, onda ti neemaš pojma šta Anakin može, jer znam da si do sada u svom životu viđao samo Zemljane, ne ?

Sad, koga i sta sam vidjao je diskutabilno... ali Anakin je obican "covek" talentovan za Silu (procitaj sto sam napisao za Mid-klorijanski broj) - Zar neko koga ti opisujes kao mocnog bi bio samo ucenik Imperatoru Palpatinu?

Demantujem ovo :) Eto, vidiš da može kraće i jednostavnije :P

Upravo to je i poenta svega ovoga. Nemoze krace i jednostavnije! ili je Star Wars kakav treba ili su "Leteci medvedici" - Biraj, mada svi smo mi vec izabrali...

[Imzadi]
25.4.2006, 6:22
O thy power of the dark force tell me who this Imzadi is... a, now everything is clear, so clear in the darkness, M&I Moderator... So Marko L looks like Anakin, hmmm that's why he attacked me... o thy power of the dark force, tell this amateurs to start learning, 'cos so young and foolish they are... Buhahahahahaha
:rofl:
Padme: "Well, then my Jedi protector will have to prove how good he is. ":love:

Marko_L
25.4.2006, 6:28
Anakin: "I'm here my lady, and I'll rescue Jar Jar from being eaten"

Well, I guess It is clear, so clear in the darkness... :love:

Buhahahahahaha

GakunGak
25.4.2006, 8:26
Sto bi bilo? :kreza:
Budi malo kreativan pa razmisli... :-))

GakunGak
25.4.2006, 8:37
BTW, anakin je "litle brat" sa Tatoine-a, ako se ne varam. Eh da, strava mi se svidja onaj lik sto je imao Anija kao roba. Mislim da je u prvom djelu.

Grimm_SBL
25.4.2006, 11:23
BTW, anakin je "litle brat" sa Tatoine-a, ako se ne varam. Eh da, strava mi se svidja onaj lik sto je imao Anija kao roba. Mislim da je u prvom djelu.

Anakin je nego sta nego little BRAT! Toydorian Watto ga je drzao kao roba - i jeste strava lik!

GakunGak
25.4.2006, 19:29
Pa da. Pogotovo ona scena sa Qui Gon Jinnom kad mu mase mind trickom an on: What do ya think you some kinda Jedi so ya can wave your hand at me. Mind trick dont work on us, ONLY MONEY!!! E to je vec ono...

Alokin
23.10.2006, 18:05
Ufffffff:icon_scra
Tesko je odluciti,posto ja Star Wars smatram kao celinu zajedno sa stripovima ali evo ep3 posto je najnoviji!:D


Za sve fanove star wars srpski forum:
www.swserbia.co.sr

huligan
24.10.2006, 15:24
Po meni je sam pocetak njabolji,dakle e4 je kewa,mada sam dugo razmisljao jer svaki deo donosi neshto novo i zanimljivo,i svaki mi je na svoj nacin drag

Ocelot
25.10.2006, 3:16
Ne mogu da izvojim nijedan. Ja na njih gledam kao na jedan dugacak film ( tako ih i gledam).
Uskoro nabavljam sve delove u HD. Jeeeeeeee! :)

srlle
22.12.2006, 12:59
Po meni je sam pocetak njabolji,dakle e4 je kewa,mada sam dugo razmisljao jer svaki deo donosi neshto novo i zanimljivo,i svaki mi je na svoj nacin drag

Svaki sem epizode 1.

Ocelot
1.1.2007, 17:16
Ep1 je doneo jednog od mojih omiljenih likova - Darth Maula.
Takođe je pokazao i početak Darth Sidiousovog plana. Vidiš da ima novih stvari. :)

Sarmatian
4.5.2007, 2:54
Ne bih da vas palim ali kruze price da ce biti 7,8 i 9 deo...

Belfegor
4.5.2007, 9:02
Ne bih da vas palim ali kruze price da ce biti 7,8 i 9 deo...

gde kruze price, moze nesto konkretnije! a opet o cemu bi bili ti novi delovi, prica je zaokruzena?:ciao:

next
4.5.2007, 12:58
gde kruze price, moze nesto konkretnije! a opet o cemu bi bili ti novi delovi, prica je zaokruzena?:ciao:

Da i ja sam cuo da postoji scenario za jos 3 dela(tj. 7,8,9)

pyost
4.5.2007, 13:46
Rekao je cika George da nece raditi sedmi, osmi i deveti deo :o

Sarmatian
4.5.2007, 14:00
gde kruze price, moze nesto konkretnije! a opet o cemu bi bili ti novi delovi, prica je zaokruzena?:ciao:

Pa da znam nesto konkretnije, ne bih rekao kruze price, zar ne?

Konkretna prica o Anakinu Skajvokeru je zavrsena ali to ne znaci da nema vise sta da se isprica u SW univerzumu. Znam da sam jos davno citao da je lukas zamisljao 9 filmova. Prva trilogija je trebala da se bavi uzdizanjem i padom Anakina, druga o njegovoj deci i njihovom sukobu sa njim a treca o lukovom New Jedi Order i njegovoj i Leinoj deci...

Odlucio se za drugu trilogiju zato sto je mislio da je najinteresantnija.

Jim Bravura
4.5.2007, 16:25
O novim delovima da i ne pričam, filmovi za decu i tinejdžere do 15 godina, ali stvarno! Ako ništa drugo, 4. i 5. deo (pa i 6. u određenoj meri) su imali šmek. Bre, čovek je skoro sve napravio uz pomoć štapa i kanapa. Efekti za ono vreme - brilijantni. Glumačka postava - fenomenalna, kao i gluma. Čitao sam knjigu i oduševilo me koliko je verno čovek istu pretočio u film (doduše, Lukas ju je i napisao :)). Za razliku od starih, novi delovi su mi nekako neuverljivi. Naročito prvi! Dijalozi - smešni! Gluma - jadna. Pogotovo Anakin i Kenobi. Čovek je ovaj put samo napravio paradu specijalnih efekata i to je to. Po mom skromnom mišljenju, uopšte nije trebalo da dosnimava delove. Dart Vejder sa kutijom osigurača na prsima je mogao da prođe 1977, ali 2005. teško... ;)
Auh... Eto, otvorio sam dušu. Dame i gospodo, izvolite. :boxing:

P.S. Ah, da. Omiljeni lik - Joda (old school, naravno)...Потписујем, нарочито ово подебљано. Ако кажем да су ове нове епизоде смеће, бојим се да ћу претерати, пошто је и то комплимент за њих. Једноставно, стара гарда поседује такву количину харизме и глумачког умећа о којима ови новокомпоновани глумци могу само да сањају.

ACHTUNG
4.5.2007, 16:31
Meni je krivo sto je Dart Vejder ispao feget na kraju, al ajde... :)

Belfegor
4.5.2007, 22:44
pa to je opste poznato, ima veoma malo "ljudi" koji ma se svidjaju novi delovi, to su vecinom klinci koji stare delove i nisu gledali, ili im se ne svidjaju efekti, kazu da su "jadni" i "zastarli", ali nije poenta u efektima, stari delovi poseduju neverovatnu harizmu i lukas je tada uradio nesto neverovatno, prikazao je univerzum u ratu, svetlosne maceve, velike inergalakticke bitke, robote, sithe, a to sve prko maketa, filmovi su snimani sa vise EMOCIJA i sa VECOM ZELJOM, jer tada je sigurno imao vise energije da se bakce SW univerzumom, mada cela prica SW je u stvari klasicna prica o dobru i zlu prkrojena, tj prebacena u novije ruho! ali meni se svidja, kako i milionima koji su se zaljubili u ovu fransizu! Because that - lets force be with you!!!

[Imzadi]
4.5.2007, 22:53
Because that - lets force be with you!!!

Omg... :) Stalno ista priča...

May the force be with you!:ciao:

Ocelot
4.5.2007, 23:00
Mislim da nostalgija dosta utiče na rasuđivanje. I stara i nova trilogija su "zabiberene" ponekim priglupim dijalozima i povremenom lošom glumom. To je jednostavno obeležje SW filmova. Izgleda da sam ja jedan od retkih kome je drago što je i stara trilogija "podmlađena" novim specijalnim efektima i koji voli sve filmove podjednako. Mesta za poboljšanja ima u svim delovima dosta (možda malo više u novim :) ), ali mi to nikako ne umanjuje uživanje. Svak epizoda ima svoj šmek koji me tera da ih ponovo i ponovo gledam.
Nemojte da se trudite da pronalazite svuda manu, već se opustite i neka vam bude drago što je ova epska priča najzad završena.

Belfegor
4.5.2007, 23:24
meni nije drago sto je zavrsena, cak sam bio i tuzan:opanachke
[Imzadi]- greska! i to velika!:n-cc2:
Ocelot - pa SW serijal (nije bitno koji deo) u sustini je prpun gresaka! ali pruza nevidjeno uzivanje i neverovatan put u daleki univerzum!:aplauz:

Dio37
4.5.2007, 23:32
Moze i jedno i drugo, ali za SW se najcesce vezuje "May the Force be with you". Nego, cini mi se da postoji tema o nastavku SW sage. Ja se slazem da bi tu moglo jos dosta da se isprica.

Jim Bravura
5.5.2007, 3:16
Не бих да кварим доживљај онима који подједнако воле све епизоде, али једноставно морам рећи су Натали Портман и онај лик што глуми младог Анакина (нисам се ни трудио да запамтим име), глумачки промашај епских размера. Мислим, кад само упоредим њих :rolleyes: и ударни трио из ранијих епизода (Mark Hamill, Carrie Fisher, Harrison Ford). Хеј, па Марк Хамил је измислио глуму за оног шабана Анакина. А Портманова је смешна и патетична у поређењу са суперхаризматичном Кери Фишер.

Sarmatian
5.5.2007, 4:49
Pa sad, da li bih se bas slozio... Keri Fiser nema nista sto nema Portmanova, Mark Hamil je podjednako neubedljiv kao ovaj sto glumi Anakina, jedino je Harison Ford faca u odnosu na Juana Mekgregora (bez obzira sto je Mekgregor najbolji u prvoj trilogiji)...

nesonjacc
5.5.2007, 12:32
Не бих да кварим доживљај онима који подједнако воле све епизоде, али једноставно морам рећи су Натали Портман и онај лик што глуми младог Анакина (нисам се ни трудио да запамтим име), глумачки промашај епских размера. Мислим, кад само упоредим њих :rolleyes: и ударни трио из ранијих епизода (Mark Hamill, Carrie Fisher, Harrison Ford). Хеј, па Марк Хамил је измислио глуму за оног шабана Анакина. А Портманова је смешна и патетична у поређењу са суперхаризматичном Кери Фишер.

Mark Hamil i gluma ???????? - Tesko. Mark Hamil je podjednako veliki promashaj...

SW je oduvek imao problema sa glumom.....

Kaiser Soze
5.5.2007, 14:58
Zavisi sa koje tacke gledate na StarWars.

Moje licno misljenje je da postoji samo JEDNA TRIOLOGIJA. Znaci LOTOR, MATRIX, Die Hard... Su samo nastavci, to da apsolviramo.

A triologija vise ne postoji kada ubacis jos 3 filma. To onda postaje SESTOLOGIJA.

Prva tri filma ( mislim na stare filmove ) su zaista epic. Ovi danas, da nema Iana McGregora i Yode bi bili peace of crap, ovako su jednu stepenicu iznad.

Pricalo je se o seriji StarWars Jedi Academy, mada licno mislim da od toga nece biti nista. Lucas je ostario, moguce da kada on bude umro, da ce studio, JJ Abrams ( heh, zato sto se uvalio u ST ) ili neko uzeti da "pravi pare" od toga itd.

Mark Hamil je bas ruzno ostario... Eto sta se desava kad se igrate sa svetlosnom sabljom.

wraith
5.5.2007, 15:04
Ne bih da vas palim ali kruze price da ce biti 7,8 i 9 deo...

Ovde ima interesantnog: http://www.supershadow.com/

Magneto
5.5.2007, 15:51
Izgleda da sam ja jedan od retkih kome je drago što je i stara trilogija "podmlađena" novim specijalnim efektima i koji voli sve filmove podjednako.
Moglo je to mnogo bolje da izgleda glede specijalnih, kompjuterskih i vizuelnih efekata i kada su u pitanju dva poslednja dela, a naročito poslednji (RotS). Borba Sidijusa i Vindua, po tom pitanju, mi je na momente bila smehotresna, na primer.


Što se glumačke postave tiče, da, i tu je mogao da se obavi mnogo srećniji izbor na gotovo svakom mestu, izuzimajući Kristofera Li, koji se fantastično saživeo sa likom kojeg je igrao (Duku). Međutim, daleko je to od očajnog, Natali Portman i dečko koji glumi Anakina - Kristijansen? - nisu loši za te uloge, ali tog nekog "iskrenog glumačkog entuzijazama" ipak nema u dovoljnoj meri. Čak je i McDiarmid trebao da se osveži nekim drugim glumcem. Ne bi škodilo.

Treća stvar su velike nekonzistentnosti i nelogičnosti u radnji i priči. I pored toga što ih ima podosta i što pažljivijoj publici mogu lako zasmetati, SW uvek sve to uspešno nadomesti atmosferom, gde i leži najveći uspeh (i prijemčivost) svih epizoda.

Kaiser Soze
5.5.2007, 19:09
^Jos uvek nisam gledao trojku, ali kada sam video u forspanu da vinduu ode leva ruka, malo mi postaje naporno. Jel svi u SW gube sake ili je to samo slucajnost? :D

Ocelot
5.5.2007, 20:26
Još jedno obeležje Star Wars-a. :D Niko nije ostao bez ruke jedino u Ep. I

Kaiser Soze
5.5.2007, 22:19
Nisam 100% siguran. :) Secas se trke? Tamo su gubili i ruke i noge. :D

Belfegor
5.5.2007, 22:57
a stas' kad ljudi vole! iskreno, ne bih nesto ni voleo da se pojave novi delovi, verovatno bi bili samo isforsirani komercijalni poduhvati, ubili bi sve sto je dosad radjeno, kao i vecina novih filmova! a sto se tice serije, to bi stvarno bilo super, u jedno 60 epizoda po sat objasniti sve u tancine, lepo ali neostvarljivo, lukasu je verovatno sve i dosadilo!

Ocelot
5.5.2007, 23:10
Nisam 100% siguran. :) Secas se trke? Tamo su gubili i ruke i noge. :D

Da, ali nijedan od svetlosne sablje. ;)

Kaiser Soze
5.5.2007, 23:27
^
tehnikalije... :D

Ako ce da rade seriju kao sto su uridili finis u KOTOR2 onda bolje da se ne hvataju posla.

Sarmatian
6.5.2007, 0:41
Ovde ima interesantnog: http://www.supershadow.com/

Taj sajt zaobilazi u sirokom luku. U pitanju je prevarant koji ljude laze i uzima im pare (kao i svaki prevarant koji drzi do sebe :D )

wraith
6.5.2007, 2:51
Bilo bi lepo da se Lucas u zadnjoj trilogiji malo osvrnuo i na istorijat Republike, Džedaja i Sith-a! :mad:

muki85
9.5.2007, 11:44
Star Wars je jedno fantasticno ostvarenje... Iskljucite efekte i ukljucite emocije... Ljubav, mrznja, patnja.... Anakin i Padme - Zabranjena ljubav... Anakin i Luk - U svakom zlu ima dobra i obratno... Epska saga... Dao sam glas trecem delu ne zato sto mislim da je najbolji, vec zato sto mi je najomiljeniji negativac iz svih filmova posle Predatora naravno Darth Vader... A upravo u trecem delu se prikazuje kako je Anakin postao Vader koga sam jos kao klinac obozavao i jedva cekao da vidim kako je taj cika nastao i zasto nosi masku i dise kao da boluje od hronicne astme... May the force be with U! E jos nisam napisao da u glasanje treba da se doda i Clone Wars, jer mislim da bi se nasao u samom vrhu... Ljudi koji su radili samuai Jacka su stvarno genijani....

GakunGak
9.5.2007, 11:55
Star Wars je jedno fantasticno ostvarenje... Iskljucite efekte i ukljucite emocije... Ljubav, mrznja, patnja.... Anakin i Padme - Zabranjena ljubav... Anakin i Luk - U svakom zlu ima dobra i obratno... Epska saga... Dao sam glas trecem delu ne zato sto mislim da je najbolji, vec zato sto mi je najomiljeniji negativac iz svih filmova posle Predatora naravno Darth Vader... A upravo u trecem delu se prikazuje kako je Anakin postao Vader koga sam jos kao klinac obozavao i jedva cekao da vidim kako je taj cika nastao i zasto nosi masku i dise kao da boluje od hronicne astme... May the force be with U! E jos nisam napisao da u glasanje treba da se doda i Clone Wars, jer mislim da bi se nasao u samom vrhu... Ljudi koji su radili samuai Jacka su stvarno genijani....

http://www.youtube.com/watch?v=8V65ixv_pgU
:dedica:

Ocelot
9.5.2007, 18:15
Pogledajte ko bi pobedio između Imperije iz SW i Federacije iz ST. moram da priznam da sam zadovoljan konačnim ishodom. :D

http://www.stardestroyer.net/Empire/Essays/FiveMinutes.html

A kada to pročitate, kliknite na Hate Mail da vidite malu raspravu između Džedaja i Trekija. :D

DukeofSerbia
19.5.2007, 11:48
Sinoć je na nemačkom PRO7 bila "Nova nada" i to mi je neki ~30. put da sam je odgledao.

Ne sviđaju mi se ove epizode, pogotovo I. Han Solo je neprevaziđen. :to_care:

Nove verzije mi ne smetaju, i odlične su, mada scena kada Solo ubija onoga u kantini je izazvala žučne reakcije. Ima i ova nova verzija iz 2004. ako se ne varam, gde se Anakin kao mladić pojavljuje na kraju VI epizode, što je po meni ČIST promašaj.
Samo ostaje jedna mrlja koju Lukas nije ispravio:
- Kvi Jong (ili kako se već izgovara) je prvi uspeo da "uđe" u večnost, ali njega nema na kraju VI epizode, kao što je Joda rekao na kraju III epizode Kenobiju. :boodala:

Iris
19.5.2007, 12:46
Samo ostaje jedna mrlja koju Lukas nije ispravio:


Pardon, ostaje još jedan veliki propust - Boba Fett je trebalo da se spase iz Karkunove jame, što se po fantastičnoj "Dark Empire" desilo, i očekivalo se da Lukas to doda i u rimejk filma!

DukeofSerbia
19.5.2007, 19:41
Ja, ja, u pravu ste. :boodala:

M.Silenus
21.5.2007, 9:43
Pogledajte ko bi pobedio između Imperije iz SW i Federacije iz ST. moram da priznam da sam zadovoljan konačnim ishodom. :D

http://www.stardestroyer.net/Empire/Essays/FiveMinutes.html

A kada to pročitate, kliknite na Hate Mail da vidite malu raspravu između Džedaja i Trekija. :D

Koja je poenta ovoga?
Hoćemo li sad da pravimo detaljne analize tipa:
Imperium of Man ( Warhammer40k ) vs Empire (SW) ( postoji li ikakva dilema ko bi ovde bio pobednik )
ili Carstvo Leta II ( Božanski car Dine ) vs Najjača strana iz ST
ili Lexx vs StarDestroyer
ili flota Paranoida ( priznajem, gledao sam GallForce trilogiju ) vs flota SILA-e iz Hiperiona
i sl.
Sir Alek Ginis je lepo rekao : Šta vam je? Pa to je samo dečiji film!

Mada bih lično izbacio ovo dečiji ;)

Ocelot
21.5.2007, 12:45
U čemu je poenta?
Pa, recimo... da se malo nasmejemo i opustimo. Nema ničeg lošeg u tome, zar ne? :)

Ocelot
25.5.2007, 20:34
Danas se navršava tačno 30 godina od početka avanture zvane Star Wars. Srećan rođendan.
Ovde imate dosta zanimljivosti iz SW sveta.

http://www.wired.com/entertainment/hollywood/news/2007/05/lucas

DukeofSerbia
4.6.2007, 15:24
Juče i danas ceo dan na Film+ 5 epizoda sa crtanom serijom Klonski ratovi (koje je po meni čist promašaj). :tapsh: Ponovo gledamo IV, V i VI i kraj II. :to_care:

Ocelot
4.6.2007, 15:52
Heh, mene su oduševili Clone Wars. Nego, čudi me što nisu prikazali Episode III...
Inače, u planu je nova SW TV CG serija koja će trajati preko 100 sati. Radnja će biti koncentrisana između Ep. II i Ep. III. Odgledao sam trejler i za sada mi se sviđa. Šta će na kraju ispasti, videćemo...

Trejler: http://www.starwars.com/video/view/000478.html

Guardian
4.6.2007, 17:02
Najbolji SW, Episode 5 -gotivna je , mada ceo serial posmatram kao celinu.
Jedino je čika Geoge mogao da ubaci više priče o večitoj borbi Jedi vs Sith o njihovoj organizaciji i nešto više o istoriji te galaxie kao što je to urađeno u Kotoru. Bilo bi cool kad uradili film po Kotoru.

phoenix[illusion]
4.6.2007, 17:03
Heh, mene su oduševili Clone Wars. Nego, čudi me što nisu prikazali Episode III...
Inače, u planu je nova SW TV CG serija koja će trajati preko 100 sati. Radnja će biti koncentrisana između Ep. II i Ep. III. Odgledao sam trejler i za sada mi se sviđa. Šta će na kraju ispasti, videćemo...

Trejler: http://www.starwars.com/video/view/000478.html

Ovo izgleda odlicno! Pogotovo sto je 3d! Podseca me na Republic Commando.
Evo i snimak na youtube-u:
http://www.youtube.com/watch?v=hze0zafCb4s

DukeofSerbia
4.6.2007, 19:32
Heh, mene su oduševili Clone Wars. Nego, čudi me što nisu prikazali Episode III...
Inače, u planu je nova SW TV CG serija koja će trajati preko 100 sati. Radnja će biti koncentrisana između Ep. II i Ep. III. Odgledao sam trejler i za sada mi se sviđa. Šta će na kraju ispasti, videćemo...

Trejler: http://www.starwars.com/video/view/000478.html

Nije mi jasno šta može da se vidi u 5 minuta crtanog filma. :paranoia:

RTS ima pravo na Epizodu III. Ako ne znaš, RTS 1 je emitovao "Osvetu Sita" pre nešto više od mesec dana, mada pomalo čudno, u četvrtak.

Ocelot
4.6.2007, 19:36
Odgledaj obe sezone zajedno i videćeš da ima mnogo toga, npr. odakle Anakinu ožiljak iznad oka, upoznavanje sa Grivusom, Anakinov "dodir" sa tamnom stranom, i još mnogo, mnogo toga.

DukeofSerbia
5.6.2007, 11:27
Ovo mi skinuti:
Star Wars: Droids - Adventures of R2-D2 & C-3PO (1985-1986)

Svojevremeno kad sam bio klinac sećam se da je TV Novi Sad negde ~1990. emitovala kompletnu seriju.

Mada, kada bolje razmislim, mogao bi skinuti i Clone Wars, to je nekih 2.1GB + 1 GB Droida, taman DVD. :to_care:

GoranSTX
5.6.2007, 11:43
Star Wars su razlog zasto volim SF... kao klinac sam gutao filmove i sve ostalo vezano za tu fransizu. Moj komsija je imao figurice iz filma (Luka, Hana, Vadera..) pa cak i maketu X-Wing-a! Ah sretnih li i bezbriznih vremena. Stari filmovi su po meni sasvim OK, uzimajuci u obzir kad i kako su pravljeni. Mark Hamil je bio slaba tacka cele price, ali OK, ostatak ekipe je izvadio situaciju.
Novi filmovi... Hm, odakle da pocnem. Anakin? Nisam se ni potrudio da tom glumcu zapamtim ime jer mi je njegova gluma krajnje neubedljiva. Nazalost, to je uticalo i da Obi Van pored njega izgleda kao da mu tu nije mesto... Jos ispade glup ko noc sto nije skontao u sta mu se ucenik pretvara. Ostali tu i tamo... Pomalo imam osecaj da je Lukas zarad prikazivanja kojekavih filmskih kerefeka pomalo izgubio ono sto su imali prvi filmovi.
Najjaci likovi su svakako Yoda i Imperator. Prvi je zadrzao integritet prethodnih delova, a potonji verno preneo lik lukavog i prepredenog politicara zeljnog vlasti.

KiB0rG3000xII
26.6.2007, 13:35
Nije SW ali ce vam se svideti odgledajte svih 8 epizoda.http://www.youtube.com/watch?v=4wGR4-SeuJ0

Belfegor
1.7.2007, 23:38
cuo sam da na oficijalnom sajtu star wars-a, postoji neki program ili sta pomocu kojeg mozes sam da pravis film, tj da pakujes scene iz filma kako sam hoces, nisam mogao da proverim jer bi mi treba jedno 15min da se logujem na sajt (imam dial-up).

dzambo
11.11.2007, 20:57
Jel znate za ovaj sajt? Fanovi su radili kao delove filmova:
http://www.theforce.net/fanfilms/shortfilms/index.asp

nexexcalibur
31.10.2012, 0:31
http://www.dodaj.rs/f/7/vs/3WK9yJB/dsad.png

Tema prikladna, Disney kupio LucasFilm za 4 milijarde dolara, novi Star Wars film stize 2015-te, a onda novi nastavak na svake 2-3 godine.

Disney je prethodno kupio Marvel za 4 milijarde 2009-te i Pixar za 7 milijardi 2006-te.

Source (http://mediadecoder.blogs.nytimes.com/2012/10/30/disney-buying-lucas-films-for-4-billion/)

Iris
31.10.2012, 10:58
I Wired se oglasio (http://www.wired.com/underwire/2012/10/disney-buys-lucasfilm/), a po Netu su već počele pošalice:


"Kako ce se zvati Diznijevi nastavci sage:

Leia and the Tramp, 101 Mandalorians, The Palpatine of Notre Dame, Snow White and Seven Ewoks, Beauty and the Chewie, The lightsaber in the stone, Prince of Naboo, AristoEwoks... "


Na šta bi to ličilo već smo mogli da vidimo, preko franšize Kingdom Hearts (http://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_Hearts). Ko ne zna, to je svojevrsna kolaboracija između Square Enix-a i Dizni studija, u kojoj se likovi iz Final Fantasy sage susreću sa Mikijem i Šiljom :D

Exia
31.10.2012, 20:08
Prvo sam pomislio da je u pitanju sala kad ono...:eek: (mislim volim ja Disney tj onaj classic Disney ali ovo je ludost)
Naj zabrinjavajuce jeste sto hoce da snime nastavke...kao da fanovima treba jos "kvalitetnih" filmova posle epizoda I, II i III (koja je doduse jos i bila ok)...i zar se Lukas nije bese penzionisao i rekao da vise nece snimati AAA filmove nego samo neke mala i biografska ostvarenja :icon_scra

thebluephoenix
31.10.2012, 20:10
http://nooooooooooooooo.com/

jaomile
31.10.2012, 21:11
Ja ne razumijem cemu tolika galama oko obicne smjene vlasnistva firme. Ako ne zelite da gledate nove filmive uzmite originalnu trilogiju pa je pogledajte jos 100 puta ako vam je toliko dobra. Prequel filmovi su bili solidni filmovi (osim prvog koji je ispod prisjeka) a Revenge of the Sith je meni podjednako dobar kao i prva 3. I sad kada lik koji je odgovoran za "uzasne" prequel filmove i SW Force Unleashed 2 odluci dati sansu nekim drugim ljudima svi se bune :confused: :confused: Pa Disney je vlasnik i marvela i napravili su citav serijal filmova koji vode u jedan od ako ne i najbolji superhero film ikada. I sad odjednim ispada da ce disney upropastiti fransizu a mogu je samo poboljsati u svakom smislu.

DonCorleone91
31.10.2012, 21:49
http://i48.tinypic.com/b5qphg.jpg

Exia
1.11.2012, 10:47
Ja ne razumijem cemu tolika galama oko obicne smjene vlasnistva firme. Ako ne zelite da gledate nove filmive uzmite originalnu trilogiju pa je pogledajte jos 100 puta ako vam je toliko dobra. Prequel filmovi su bili solidni filmovi (osim prvog koji je ispod prisjeka) a Revenge of the Sith je meni podjednako dobar kao i prva 3. I sad kada lik koji je odgovoran za "uzasne" prequel filmove i SW Force Unleashed 2 odluci dati sansu nekim drugim ljudima svi se bune :confused: :confused: Pa Disney je vlasnik i marvela i napravili su citav serijal filmova koji vode u jedan od ako ne i najbolji superhero film ikada. I sad odjednim ispada da ce disney upropastiti fransizu a mogu je samo poboljsati u svakom smislu.

Sure napravice jos 5-6 Star Wars nastavka a onda ce krenuti da prave reboot kao sa Spiderman-om i ostalim Marvelovim comics herojima a to je bas ono sto nam treba ;) Inace Disney ima dobre filmove...ove godine Avengers i John Carter su bili sjajni (bar meni) :)

I sad kada lik koji je odgovoran za "uzasne" prequel filmove i SW Force Unleashed 2 odluci dati sansu nekim drugim ljudima svi se buneAko mislimo na istog "zlog" lika on ce i dalje biti tu...kao konsultant ;)

I sad odjednim ispada da ce disney upropastiti fransizu a mogu je samo poboljsati u svakom smislu

Aha a to unapredjenje verovatno jeste odluka da EP VII bude "originalna" prica (radnja ce se desavati posle EP IV) i nece se bazirati na expanded universe iako je Lukas sam rekao da su knjige, stripovi i igre koje su smestene posle The Return of the Jedy CANON...kazem vam ova njihova odluka ce prouzrokovati FIRESTORM medju Star Wars zajednicom...tako da se zaista nadam da ce glavesine Disney-a uzeti u razmatranje canon koji pod nadzorom Lukasa kreirao Timothy Zahn

Iris
21.11.2012, 19:42
Opa, Lawrence Kasdan! Ovo počinje da zvuči dobro...

Star Wars sequels get writers? (http://uk.movies.yahoo.com/star-wars-sequels-writers-143126326.html)

Mac4LiF
23.11.2012, 23:29
Creator George sold his company to Disney in a £2.5 billion deal.

Kuku lele ! :kreza:

Iris
24.11.2012, 10:53
Kasniš drugar, kasniš (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1638624&postcount=128) :D

Mac4LiF
24.11.2012, 14:47
Ha ha u pravu si ! :)
Nekako mi bilion zvuci jace od milijarde.

dijego_
25.1.2013, 1:05
Novi Star Wars. (http://www.mtv.com/news/articles/1700760/jj-abrams-star-wars-episode-vii.jhtml) Eto, ratne sekire dve sage mogu da se zakopaju. :D

Iris
25.1.2013, 1:53
Misliš:

dve sage mogu da se zakopaju

:D

pentraksil
25.1.2013, 4:57
A moze malo lakse, da ne jurimo odmah pred rudu......da vidimo pa onda da pljujemo. Nikada ljudi nece biti zadovoljni, dzaba im trud.....i da se sidje Isus na zemlju i da vodi ceo projekat opet ljudi ne bi bili zadovoljni. Ni ja se ne nadam nicemu al ajde da vidimo prvo.

perablenta
25.1.2013, 9:02
J.J. Abrams !!! It's official!

http://www.thewrap.com/movies/article/jj-abrams-set-direct-next-star-wars-film-exclusive-74596

Iris
25.1.2013, 11:32
i da se sidje Isus na zemlju i da vodi ceo projekat opet ljudi ne bi bili zadovoljni.

:facepalm

Goldfinger
25.1.2013, 11:37
Sa ovim režiserom ima nade da nešto ispadne od filma naravno ako se budu držali kanona

Andross
25.1.2013, 13:11
Kog kanona? Onog gde Lukas "budzi the big 4" cim neko napravi nekog jaceg od njih? :kreza:

mvasic
25.1.2013, 14:15
Sa ovim režiserom ima nade da nešto ispadne od filma naravno ako se budu držali kanona

Kanon u Star Wars. :D

Lukas ga se nije pridrzavao ni u prva tri filma koja je snimio, a da ne govorim o tome sta je bilo posle.

Skols
25.1.2013, 14:40
Sa ovim režiserom ima nade da nešto ispadne od filma naravno ako se budu držali kanona

:D:D:D

http://static.trustedreviews.com/94/5eeaf8/9c96/8189-CanonEOS450D3quart.jpg

pentraksil
25.1.2013, 15:12
:facepalm

Isto mogu reci i za tvoj komentar o pokopavanju sage bez ikakvih dokaza, u pitanju je ocigledna sala ;)

Goldfinger
25.1.2013, 15:58
Sjećam se ovako su se ljudi sprdali kad je Nolan počeo da pravi novi serijal Betmena, a ako kojim slučajem bude dobar film što onda?;)

mvasic
25.1.2013, 16:01
^Ceo serijal je prs'o u momentu kada se u "Return of the Jedi" pojavilo prvo malo, cupavo, medvedoliko stvorenje.

Skenderevo
25.1.2013, 18:35
^Ceo serijal je prs'o u momentu kada se u "Return of the Jedi" pojavilo prvo malo, cupavo, medvedoliko stvorenje.

Slaba vajda od toga kada Return of The Jedi ima naprosto fantasticno odradjen kraj:

xRvAAYjmqkE

Romantic
25.1.2013, 19:35
Ja NIKADA ne pisem/govorim o filmu pre nego sto izadje, tako da...kada ga odgledam, iznecu utiske. Ne morate da budete zadrti po pitanju pljuvanja i ismejavanja najavljenog projekta tipa "ma ovo je lose", "haha smesni su", "unistice serijal", "bolje da su birali nekog drugog rezisera" (ili "ja bih birao ovog rezisera":facepalm)...SACEKAJTE, pa onda diskutujte. http://static.show.hr/images/posters/11982/image.jpg

Exia
26.1.2013, 0:46
http://0.media.dorkly.cvcdn.com/46/46/984908c4d655b9326573bcf5fd2548d5.jpg

doctor
26.1.2013, 2:27
Ja se ne bunim ako snime Episode VII samo da bude kvalitetan film.
Lično bih voleo da vidim neke od likova iz SW univerzuma u filmu (konkretno: Kyle Katarn, Jedi Knight 2).

pentraksil
26.1.2013, 3:13
Ja bih voleo kada bi se vratili u vreme stare Republike, to bi bila odlicna podloga.

Iris
26.1.2013, 12:18
Slaba vajda od toga kada Return of The Jedi ima naprosto fantasticno odradjen kraj

A originalan kraj? :) Iskreno, meni je taj bolji:

WBrLHMCTDAA

Skenderevo
26.1.2013, 19:29
^ Hm, pa neznam bas. Meni se licno svidja sto su ubacili Hajdena umesto tog starca, ybg kad imamo i prequele. A o muzici da ne pricam, dvadeset puta je bolja u remastered verziji :D

p.s. Sam taj momenat kada se Luke okrene i vidi njih trojicu mi je mozda i jedina scena ikada za "manly tears" :o :D

pentraksil
27.1.2013, 3:10
^ Hm, pa neznam bas. Meni se licno svidja sto su ubacili Hajdena umesto tog starca, ybg kad imamo i prequele. A o muzici da ne pricam, dvadeset puta je bolja u remastered verziji :D

p.s. Sam taj momenat kada se Luke okrene i vidi njih trojicu mi je mozda i jedina scena ikada za "manly tears" :o :D

Meni je recimo bezveze sto su ubacili Haydena. Koj li su djavo njega ubacivali a Obi Wan-a isti kako je i umro. Po toj logici su morali i Obi Wana da promene. A Lukasovo objasnjenje je najjace, kao promenili da bi mladji gledaoci mogli da prepoznaju ko je on....pa koliki kreten mora neko da bude da ne provali ko je ko od njih trojice.

Budimir_Trajkovic
27.1.2013, 3:16
http://i.imgur.com/goyr9nr.jpg

jaomile
27.1.2013, 4:14
@pentraksil

iako mi je nebitno koji je glumac prikazan razlog zbog kojeg su po meni ubacili Hayden-a su:

Pravo lice Vader-a vidimo samo par sekundi i dok Anakina (Haydena) gledamo citava 2 filma tako da kad pogledas svih 6 filmova ima malo smisla. Pored toga koristili su i argument da je tako izgledao poslednji put PRIJE nego sto je PRESAO na tamnu stranu.

pentraksil
27.1.2013, 4:40
@pentraksil

iako mi je nebitno koji je glumac prikazan razlog zbog kojeg su po meni ubacili Hayden-a su:

Pravo lice Vader-a vidimo samo par sekundi i dok Anakina (Haydena) gledamo citava 2 filma tako da kad pogledas svih 6 filmova ima malo smisla. Pored toga koristili su i argument da je tako izgledao poslednji put PRIJE nego sto je PRESAO na tamnu stranu.

Da ali on je na kraju opet izabrao svetlu stranu, doduse kasno ali opet. Nije meni to toliki bas problem, ali mi je malo glupo brisati tek tako glumce iz delova i bukvalno se po*rati na njihov rad...em se na kraju samo pojavio em mu izbrisase poslednji kadar, meni je nekako bilo bolje gledati starijeg Anakina koji je u tom dobu prihvatio svog sina, ovako mi izgleda bezveze. Promenise i onog jadnicka sto je Boba Fetu davao glas (otac i sin sada imaju iste glasove, mislim da to nije bas logicno), razumem ja kontinuitet ali preterase ga u nekim stvarima, brisu glumce i neke delove iz klasika....kada mu promenis dosta stvari pa to vise nije klasik, to je remake. Podrzavam ja odredjene promene, ali neke su mi zaista glupe. Jos su Haydenu samo glavu kompjuterski nakacili na vec postojece telo, mislim stvarno. Ono Noooo sa Palpatinom je isto bezveze i usiljeno.

nexexcalibur
6.2.2013, 21:09
Ovih dana je bilo prica o mogucim spin-off filmovima baziranim na pojedinacne likove iz sage, mondo je preneo vest za film o Yodi...ipak to nije tacno, sad je i zvanicno objavljeno, spin-offove dobijaju


*drum rolls*

Boba Fett i mladi Han Solo


New Star Wars Stand-Alone Films to Follow Boba Fett and Young Han Solo (http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=99975)

Boba Fett mi je uvek bio interesantan, nekako mi je totalno badass, tako da ce mi to biti zanimljivo...Han Solo ne toliko, plus posto su stavili akcenat na mladom Soloa, verovatno nece glumiti Harrison Ford :(

Iris
6.2.2013, 23:38
Boba Fett

Sjajne vesti, moj omiljeni lik! :aplauz:
Plus će scenario ponovo raditi Kasdan, što obećava...


Jedino sam, doduše negde pročitala da će se filmovi baviti mlađim Jodom :icon_scra (i to ne na 4chan-u :D) Mislim da još uvek ništa nije odlučeno.

doctor
7.2.2013, 17:30
Boba Fett... 'Ajde, može, u vezi njega ne znamo puno. Ali Han Solo? Zašto?! Ne deluje mi preterano primamljivo priča o njemu dok je bio mlad, to će onda više da liči na krimić smešten u Star Wars univerzum s obzirom na njegove "rane radove" koji sigurno nisu bili legalni... Plus što je njegov lik potpuno ispričan, dočaran i objašnjen i nema potrebe da se snima film o njemu.

Mac4LiF
7.2.2013, 17:47
Vidim da svako ima svog "avatara" ovdje...pa nebi bilo lose da se napravi kakav spin-off i sa Vukijem(moj mnogo omiljen lik),
kad ga vec bije glas da je fantastican borac !Najveca provala u vezi ovog lika jeste tip odnosno glumac koji se krije pod ovim krznom jeste britanac.
Koji ni sam ne zna zasto je bas njemu pripala ova uloga kad su mogli svaku osobu sa ulice da uzmu. Medjutim sumnja da je u pitanju neka inside joke .

Iris
7.2.2013, 18:30
pa nebi bilo lose da se napravi kakav spin-off i sa Vukijem(moj mnogo omiljen lik)

True, true...

Ko zna, možda će pokrenuti i teenage seriju Star Wars Kids jednog dana na Disney kanalu... ono, svi naši omiljeni junaci kada su imali 12 godina :D
Ili još gore - njihova deca...

nexexcalibur
7.2.2013, 19:25
Vidim da svako ima svog "avatara" ovdje...pa nebi bilo lose da se napravi kakav spin-off i sa Vukijem(moj mnogo omiljen lik),
kad ga vec bije glas da je fantastican borac !Najveca provala u vezi ovog lika jeste tip odnosno glumac koji se krije pod ovim krznom jeste britanac.
Koji ni sam ne zna zasto je bas njemu pripala ova uloga kad su mogli svaku osobu sa ulice da uzmu. Medjutim sumnja da je u pitanju neka inside joke .

Naravno da zna zasto je izabran, lik je visok 2.2 metra...

xandar
7.2.2013, 21:24
Ovih dana je bilo prica o mogucim spin-off filmovima baziranim na pojedinacne likove iz sage, mondo je preneo vest za film o Yodi...ipak to nije tacno, sad je i zvanicno objavljeno, spin-offove dobijaju


*drum rolls*

Boba Fett i mladi Han Solo


New Star Wars Stand-Alone Films to Follow Boba Fett and Young Han Solo (http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=99975)

Boba Fett mi je uvek bio interesantan, nekako mi je totalno badass, tako da ce mi to biti zanimljivo...Han Solo ne toliko, plus posto su stavili akcenat na mladom Soloa, verovatno nece glumiti Harrison Ford :(
'lek!!! Mar'e!!!
Ni ori briikase!:)

doctor
19.4.2013, 0:24
Wars of Duty: Star Ops

http://multimedia.benchmark.rs/multimedia_vesti/disney_sprema_novi_star_wars_film_svakog_leta

JAZO
22.4.2013, 11:44
Mozda malo opsirnije od ovog iznad posta
http://www.vijesti.me/caffe/disney-najavio-da-ce-svake-godine-izlaziti-novi-star-wars-film-clanak-124634

Goldfinger
25.7.2013, 12:46
Dizni na djelu, ocekujem i Majli Sajrus u ulozi onog zenskog sitha koji progoni Skajvokerovu djecu

http://www.slashfilm.com/rumor-zac-efron-and-ryan-gosling-up-for-star-wars-episode-vii/

Rockstar
25.7.2013, 18:08
Мајко моја, Рајан "Озбиљна-Фаца" Гослинг и Зек "Џастинбибер пре Џастинбибера" у главним улогама! Чек, је л` то Џ.Џ. Абрамс ради и "Ратове" као и "Стазе"? Искрено се надам да ће филм доживети дебакл, али нема шансе.. Нека зову онда и Селену Гомез као Леју, али нека прво угради силиконе тамо где треба и ето..

Boondock Saint
30.7.2013, 17:30
100din da ce neko od njih dvojce da glumi Jacen Soloa. Ja sam za to da Vigo Mortensen igra Kyle Katarna. Ko je citao knjige zna da je on integralni deo price. Inace prica se da ce Zack Snyder da radi neki spinof u fazonu 7 samuraja. Kao sedam dzedaja na nekoj planeti posle naredbe 66.

dex3108
8.11.2013, 22:40
18. decembar 2015. je novi darum izlaska Episode VII

http://insidemovies.ew.com/2013/11/07/star-wars-episode-vii-release-set-for-december-18-2015-breaking/

J.J Abrams i Lawrence Kasdan su preuzeli pisanje.

Goldfinger
18.3.2014, 19:54
Snimanje sedme epizode krece u maju 2014

http://starwars.com/news/star-wars-episode-vii-set-to-roll-cameras-may-2014.html

Exia
27.4.2014, 2:20
Disney nastavlja da kasapi SW...znaci ceo Expanded Universe se vise ne racuna, 35 godina kreativno rada i stvaranja SW univerzuma je baceno kroz prozor, zato sto se glavonjama, nije dopao canon...znaci likovi kao sto su Kyle Katarn i ostali...nikad nisu ni postojali, sve sto smo znali posle zavrsetka bitke na Endoru...se neracuna.

Ali zato ce nas Disney pocastiti novom budalastinom u vidu animirane serija SW: Rebels koja ce po ko zna koji put obraditi period izmedju Revenge of The Sith i New Hope...sto opet znaci da se desavanja iz Force Unleashed takodje nikad nisu desila...e vala od mene ni jedan jedini evro vise nece dobiti (bas ima da se potresu)...a poruka za Disney...F%&#$ :mad: :Battered:

http://www.joystiq.com/2014/04/26/star-wars-expanded-universe-including-games-no-longer-canon/

Only the six Star Wars films and the Clone Wars television show will be considered canon. In other words, as far as Luke, Leia, Han and the gang are concerned, there were no knights of the Old Republic, nor was the Force ever unleashed.

The Star Wars universe was previously structured under a multi-tier hierarchy system, where some events were considered more canon than others. For example, The Clone Wars' explanation for the origins of the Rebel Alliance were more true than The Force Unleashed's. How does that make sense you ask? We dunno. Cosmic bacteria or something, probably.LOL

doctor
27.4.2014, 3:17
Sve sve ali da mi ubiju Kyle Katarna... :( Jedi Knight 2 mi je bila i ostala omiljena SW igra.
Još će i da serviraju neku limunadu od filma, a onda i tonu animiranih filmova za klince, video-igre za debilnu masu... Katastrofa.

And that's why uvek sa sobom nosim eksterni HDD na kom imam original trilogy i prequele (njih čisto za svaki slučaj).

Exia
27.4.2014, 18:25
Ja imam sve na HDD od KOTOR igara preko Jedi Knight-a do Empire at War, Battlefront-a i Force Unleashed :D

Blasfemija je ovo sto oni rade...mogli su komotno da kao sto je uradjeno Star Trek-u naprave novi univerzum "mirror" ili tako nesto...ne ovakvu glupost.

Neutrino
27.4.2014, 18:38
Blasfemija je ovo sto oni rade...mogli su komotno da kao sto je uradjeno Star Trek-u naprave novi univerzum "mirror" ili tako nesto...ne ovakvu glupost.Da baš su se "Trekiji" obradovali mirror universu :rolleyes:

player1
27.4.2014, 19:02
Relano, meni je ceo taj sistem sa "produzenim" kanonom glupost.

Ajde lepo svaku "3rd party" pricu od ko zna koliko autora da uglavimo u neki produzeni kanon, stvarajuci univerzum sa toliko sarenisa, kvalitetnog i nekvalitetnog, da nista novo a dobro ne mozes da napravis jer si sa svih strana ugusen tim kanonom.

Dodje mu kao Forgotten Realms u D&D-u. Ne zna se ni ko pije ni ko placa. Samo trpaj i trapaj, dok na kraju Dungeon Master nema mesta da napravi nista originlano, jer je vec sve ispicano.

.

Realno, filmovi i jos par sitnica treba da su "core" kanon, a sve ostalo alternativne price, koje mogu da se uklope sa "core" kanonom, ako to doticni autori zele, sto ce naravno samo vaziti dok se nesto novo od core materijala ne napravi sto moze da ga kontradiktuje.

^Slicno kao sto Witcher igre prate knige, sto iste igre ne cini kanonom, nego materijalnom koji se potpuno oslanja na originalne price. Dok Sapkovski moze da napravi sta oce novo, ne obazirujuci se na te igre, nego samo na svoja dela.


P.S.
Cudi me i da su Clone Wars ostavili, s obrizom da isti dosta referencija taj produzeni kanon, ukljucujuci i kvalitetan i nekvalitetan sarenis.


P.S.S.
Inace, treba procitati original izvoz sta gde sta tacno znaci:
http://starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page.html

mvasic
28.4.2014, 14:16
Kakva glupost. Timothy Zahn je napisao par fantasticnih knjiga za Expanded Universe, u kojima je stvorio genijalne likove. Kao gumicom su obrisali Admirala Thrawn-a i Mara-Jade (Emperor's Hand) Skywalker. WTF?

Edit:

Kud' ne izbrisase epizode 1-3 i evokse?

marko13
28.4.2014, 14:47
Jesam veliki ljubitelj cele Star Wars price ali nisam se udubljivao nesto preterano u sve te dodatke i price. Mislim da ima potencijala za beskrajno stancovanje filmova. Samo da budu kvalitetno odradjeni. Ali me sada zanima. Neka me neko ispravi ako gresim ali vecinu tih pricica su sklepali kojekakvi ljubitelji Star Wars serijala? Jesam li dobro shvatio?

mvasic
28.4.2014, 14:52
@marko13

Ovde ne govorimo o "fan fiction" (ono sto su sklepali ljubitelji), nego o Extended Universe-u koji se sastoji od profesionalno radjenih knjiga, video igara, stripova...

Kucaj u google:

Thrawn
Mara-Jade Skywalker
Ulic Qel-Droma
Kyle Katarn

Cisto da steknes uvid u neke od likova.

marko13
28.4.2014, 15:02
Hvala, upoznat sam sa tim likovima. Ali mene zanima da li su svi oni nastali iskljucivo pod palicom lucasarts-a ili i nesto sastrane.

mvasic
28.4.2014, 15:07
Sve je nastalo po licenci dobijenoj od Lukasa.

Kao prva se vodi knjiga "Splinter of the Mind's Eye" - Alan Dean Foster (1978). A Foster je valjda bio i "ghost writer" na novelizaciji filmova. Tako da je cela prica mnogo ozbiljnijia od jednostavnog sklepavanja.

marko13
28.4.2014, 15:12
E to me zanima. Onda je stvarno glupo da brisu nesto sto je deo njihove price. Ko zna sta ce ispasti od svega toga. U poslednje vreme sta god Disney izbaci naidje na slab odziv i pored veoma visokog budzeta.

Exia
28.4.2014, 20:14
Da baš su se "Trekiji" obradovali mirror universu :rolleyes:

U svakom slucaju bolje je nego ova budalastina...

Iris
28.4.2014, 22:26
Sve je nastalo po licenci dobijenoj od Lukasa

Licenca se mahom traži i dobija zbog zaštite autorskih prava, nije to imalo puno veze sa time što je Zahn kreativan pisac. Što se mene tiče, šteta je što neće ekranizovati ništa od njegovih dela, ali iskreno, nisu ekranizovali ni sjajan konfikt kao što je Clone Wars kako treba - a EU im je dao gomilu sjajnih priča vezanih za tako veliki događaj - tako da sam odavno digla ruke da će išta posle originalne trilogije valjati.

dex3108
29.4.2014, 18:47
Poznati glumci Star Wars Episode 7

http://starwars.com/news/star-wars-episode-7-cast-announced.html

Goldfinger
29.4.2014, 20:39
Nikad cuo za sve ove nove glumce osim Andija Serkisa i Maxa von Sydowa

Iris
30.4.2014, 18:33
Možda neke bivše Diznijeve zvezde? :D

marko13
7.5.2014, 10:54
Po meni je najbolje da ne budu neki vec poznati glumci vec nova lica. Onda ih nekako bolje prihvatis u toj ulozi. Zamislite samo situaciju da gledate npr Brus Vilisa kao dzedaja :confused::D Ma vazi.
U originalnoj SW sagi svi glumci su bili anonimusi. To mi se svidja i u Gospodaru Prstenova sve nova lica koja povezes sa tom ulogom.

zvucnjak
7.5.2014, 11:15
Pa bio je Samuel L Jackson jedi :to_care: :rolleyes: tu su negde...

A za Gospodara prstenova.... :icon_scra
Hoćeš da kažeš da nisi pre toga čuo za Vigga Mortensena, Seana Beana, Iana McKellena, Liv Tyler, Huga Weavinga, Cate Blanchett? Sve ultra poznati ljudi...

marko13
7.5.2014, 11:50
Vigo da nije bilo u gospodarima ne bi ni znao. Nije bas neki poznat lik. Tu u celom nizu je najaca zvezda i ozbiljna samo Cate. Liv realno i nije u zivotu imala neku ulogu vrednu neke preterane paznje. Bili jesu svi poznati ali ne i neke mega zvezde. Uglavnom su sve to neke sporedne uloge ili takozvani TV filmovi a nikako mega hitovi. Pogledaj samo hronologiju njihovog angazovanja posle prikazivanja prvog gospodara.

perablenta
7.5.2014, 15:08
Upravo si. Meni licno je uvek bilo lakse da se u neku pricu, pogotovo sagu u vise delova, uzivim kada su manje poznati likovi jer likovi koji bas odgovaraju tim ulogama kao npr. Jackson za Mace Windu ili Ian McKellen za Gandalfa toliko preuzmu lika svojim, kako bih rekao, karakterom i specificnoscu da posle ostane uvek u secanju S.L. Jackson ili Ian McKellen a ne Mace Windu i Gandalf.

Naravno ovo ne vazi kada je u pitanju film sa jednim glavnim glumcem kao na primer Harrison Ford i Indiana Jones. Ali, za filmove kao sto je Star Wars vazi.

marko13
7.5.2014, 15:12
Generalno glumci koji pucaju visoko ne vole takve uloge posto nekako posle toga svi ih tako vide i imaju losu prodju posle iz nekog razloga. Naravno oni koji su vec poznati i dobri se tome mogu odupreti.

Goldfinger
8.5.2014, 10:54
Generalno glumci koji pucaju visoko ne vole takve uloge posto nekako posle toga svi ih tako vide i imaju losu prodju posle iz nekog razloga. Naravno oni koji su vec poznati i dobri se tome mogu odupreti.

Pa dobro nije da SW serijali forsiraju nepozante glumce pored Džeksona bili su tu Natali Portman, Mekgregor, Lajam Nison, Kristofer Li dakle sve afirmisani glumci sa uspješnim karijerama.U ovim novim serijalim osim Serkisa i Fon Sidowa kao i stare ekipe koja će vjerovatno igrati sporedne uloge nema nekih imena koja bi privalačila pažnju.
Kod zadnje trilogije bila je priča da je za ulogu Anakina bio predviđen Leonardo di Kaprio:D nije da je sa Hajdenom bolje ispalo ali posle toga nešto ne bih mogao Lea vidjeti u nekom drugom filmu.

dex3108
21.5.2014, 14:41
XfNiC9iKM0Q

dex3108
6.11.2014, 19:09
Zvanicni naziv filma

https://pbs.twimg.com/media/B1xhkWoIEAAh0bJ.jpg:large

perablenta
6.11.2014, 23:35
Malko cudan naziv. Sta ce Midi-chlorians da budu glavna prica filma? Ako je to plot line onda stvarno :n-cc2:

dex3108
24.11.2014, 21:46
Prvi trailer ce biti prikazan u petak ali samo u odabranim bioskopima u US. Nema sta divan nacin da bioskopi zarade. -.-

uros@3D
24.11.2014, 22:21
DA LI taj trailer nece isplivati na net ukoliko cetvrtak vece.

dex3108
24.11.2014, 22:32
Sniman telefonom u mracnoj bioskopskoj sali :D Ali profit je bitniji naravno.

dex3108
28.11.2014, 17:15
erLk59H86ww

uros@3D
28.11.2014, 20:36
Toliko o ekskluzivnosti u bioskopima :D

I to jos postovano na official yt stranici.

Boondock Saint
28.11.2014, 22:29
Bio sam na poslu sad popodne i samo mi stizu poruke sa "AAAAAAA Star Wars trejler AAAAAAA", brze bolje sam uzeo pauzu da pogledam i pridruzim se hajpu....

uros@3D
28.11.2014, 23:21
Bogami, cak i ja kao osoba koja se jedva seca SW filmova (prve trilogije, ove nove nisam ni gledao) sam uskocio na hype train samo zato jer su svi ostali toliko uzbudjeni :D

Rainman
28.11.2014, 23:26
Vala i ja sam se najezio kad sam cuo onu muziku :) Sto nisi odgledao? Ja koji nisam fan, mislim da je skroz ok odgledati svih 6. Prvo ova 3 novija (sto nisi gledao), pa zatim i ove stare, taman ce ti hronoloski leci prica na mesto.

vladmer
28.11.2014, 23:30
Kakav je ono laserski razanj,sta bi s' onim da je lightsaber "elegantno oruzje,iz civilizovanijih vremena" ?Uhajpovan takodje,proklet da si Abramse.

uros@3D
29.11.2014, 0:18
Sto nisi odgledao? Ja koji nisam fan, mislim da je skroz ok odgledati svih 6. Prvo ova 3 novija (sto nisi gledao), pa zatim i ove stare, taman ce ti hronoloski leci prica na mesto.

Ne znam, u okruzenju u kome sam odrastao nije bilo preteranog interesovanja za SW tako da sve sto sam odlgedao je bilo kao klinac na TV-u za vreme nekih novogodisnjih filmskih maratona i slicno.

Planiram svakako da sljustim svih 6 pre no sto izadje famozna sedma epizoda.

toxic
29.11.2014, 0:36
Kakav je ono laserski razanj,sta bi s' onim da je lightsaber "elegantno oruzje,iz civilizovanijih vremena" ?Uhajpovan takodje,proklet da si Abramse.

Pa ,,tamna strana" nikad nije bila nesto eleganta. (:

Iris
29.11.2014, 0:54
Nisu morali da ubace idiotske comedy detalje tipa droid na fudbalskoj lopti (facepalm)... i narator je potpuni fail.

Exia
29.11.2014, 9:30
Ali ove "next gen" sablje...wtf is that :rofl:

U principu deluje sanimljivo

sloba89
29.11.2014, 11:18
http://i.imgur.com/MdP0sZR.jpg:rofl:

voodoo_
29.11.2014, 12:53
Kliknuo sam na epizodu dva umesto na drugi deo u glasanju :facepalm

perablenta
29.11.2014, 13:53
Znaci kad nisam iz koze iskocio i zmarci od vrata do peta:

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/t_original/uhxdivd7lxwlzyhzqwzr.png

A "sablja" je od svetlosne postala munja, energijska. Znaci kao u oko da me neko sa njom ubo.

Iris
29.11.2014, 15:10
Znaci kad nisam iz koze iskocio i zmarci od vrata do peta:

tako je meni bilo za ovo:

http://static01.nyt.com/images/2014/11/29/arts/starwars/starwars-master675.jpg

_ToMeK_
29.11.2014, 22:17
Tri puta sam odgledao teaser, i definitivno me je oduvala scena sa Falconom i čuvena muzička numera, sa nestpljenjem očekujem film. :tapsh:

LDV20
29.11.2014, 23:47
Odlican tizer. Abramsov mystery box na delu.

John Boyega kao stormtrooper ili prerusen u stormtroopera?
Novi droid ce biti najprodavanija igracka 100%. Kladim se da u filmu droid pripada liku koji tumaci Daisy Ridley.
Jako mi se dopada novi dizajn oklopa stormtroopera. Napravljene su sjajne minimalne promene koje su potpuno osvezile i modernizovale njihov izgled.
Daisy Ridley izgleda kul na onom cudu od speedera.
Svidja mi se scena sa x-wingovima. Mozda i najbolja u celom tizeru. U pozadini nova lokacija/planeta? Oscar Isac pilotira. Za njega se prica da pored Johna i Daisy cini novu glavnu trojku heroja.
Negativac sa novom svetlosnom sabljom koja mi se svidja. O takvom dizajnu se pricalo vec mesecima. Svidja mi se i sto sam zrak izgleda nekako vatreno a ne skroz ravno kao ranije.
Milenium Falcon i Tie Fighteri, sjajan momenat za kraj uz glavnu temu.

Svidja mi se sto nisu prikazali nikoga iz stare garde.

Najgora stvar u tizeru, poslednja stvar koja se vidi na ekranu: "December 2015"
Pa ko ce bre da prezivi dotle aloooooo.

Inace, bilo je mnogo polemike, ali narator je po svemu sudeci Andy Serkis.

Iris
30.11.2014, 0:34
Inace, bilo je mnogo polemike, ali narator je po svemu sudeci Andy Serkis.

Ko god da je, nikako mu ne leži dramatika. Zvuči kao da ima problema sa poodmaklim gripom...

LDV20
30.11.2014, 0:39
Pa mozda i ima grip. Sezona je :D ;)

100%
30.11.2014, 14:20
Kakav je ono laserski razanj,sta bi s' onim da je lightsaber "elegantno oruzje,iz civilizovanijih vremena" ?Uhajpovan takodje,proklet da si Abramse.

Raaaaaaaaaaaant! :D

http://mashable.com/2014/11/29/star-wars-lightsaber-memes/

http://www.washingtonpost.com/blogs/the-switch/wp/2014/11/28/master-bladesmith-new-lightsaber-design-is-a-terrible-idea/

http://www.buzzfeed.com/lukebailey/important-thinkpiece-about-the-new-lightsaber

http://techcrunch.com/2014/11/28/here-star-wars-i-fixed-your-force-awakens-lightsaber-crossguard-for-you/

http://www.reddit.com/r/funny/comments/2noal8/where_the_idea_for_the_new_lightsaber_in_the_star/

...

Asmodeus
30.11.2014, 14:45
Inace, bilo je mnogo polemike, ali narator je po svemu sudeci Andy Serkis.

Ko god da je, nikako mu ne leži dramatika. Zvuči kao da ima problema sa poodmaklim gripom...

O Boze, je l' cuo neko od vas za Benedikta Kamberbeca? :)

gnZJjNjMg98

LDV20
30.11.2014, 15:10
Culi smo, ali nije on. Provlacili su ludi fanovi kroz filtere zvuk, Serkis 100%.

100%
30.11.2014, 15:22
Jeste, Gollum je narator... ;)

Uzgred, izvinjavam se ako je već bilo, Black Friday Trailer...

6RsQd7hn9bg

nexexcalibur
30.11.2014, 15:29
Jeste, Gollum je narator... ;)


Ja ga znam kao Cezar iz planete majmuna :D

Iris
30.11.2014, 18:37
O Boze, je l' cuo neko od vas za Benedikta Kamberbeca? :)

Jeste, i kamo sreće da je on bio narator :)

player1
30.11.2014, 20:47
Ajde malo oladite sa svim tim fejk trejlerima. :kreza:

100%
30.11.2014, 22:14
Ajde malo oladite sa svim tim fejk trejlerima. :kreza:

Što, šta fali? Ti se baš napržio? :kreza:

Osećam da će biti kvalitetniji od filma...

G0GjLXNjw8o
&

3M3wN1n1Vfc

Cenim da će posle svega najbolja stvar u vezi sa SWVII biti Red Letter Media review (http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/)...

Ocelot
30.11.2014, 22:19
Već postaje dosadno utrkivanje u tome ko će biti smešniji i negativniji prema filmu. Niko i ne očekuje neko remek delo, ali vi ga preterujete.

EDIT: Sebe smatram fanom ovog serijala i uz to mi se i sviđa novi mač. Kažem ono što mnogi misle, ali ne smeju da priznaju, jer je in pljuvanje. Eto vam ga na. :p

100%
30.11.2014, 22:31
Već postaje dosadno utrkivanje u tome ko će biti smešniji i negativniji prema filmu. Niko i ne očekuje neko remek delo, ali vi ga preterujete.

Izvini ali ne podležu baš svi hype-u. :p

simke85
1.12.2014, 4:02
Gore od Episoda 1, 2 i 3 nema sanse da bude. Bice sigurno mnogo, mnogo bolje (to sam i bez ovog teasera bio siguran, a posle njega sam jos vise siguran). :)

Goldfinger
1.12.2014, 10:07
Ideju za lightsaber su pozajmili iz SWTOR čak i ja na mom sentinelu imam sličnu vrstu sabera

LDV20
1.12.2014, 10:14
Ma bice dobar film. Problem je sto svi imaju fobiju pre svega zbog Epizode 1 i sada od svakog sledeceg nastavka ocekuju Dzar Dzar Binksa (koji je by the way odlicno obavio posao koji je trebao da obavi) da uleti u kadar i upropasti sve.
Sto se dijaloga i samog scenarija tice, ovoga puta ga nije potpisao Djole nego JJ i Kasdan. Kasdan koji je odgovoran za voljene ESB i ROTJ.
Ono sto takodje hrabri je sto tizer, bez obzira koliko je kratak, ima klasican SW feel koji traileri za prequele nisu imali. Jedini put kada sam osetio da gledam trailer za SW je bilo kada sam video Vadera u traileru za ROTS. I to je to. U samom filmu je takodje osecaj bio da gledam SW samo u dve scene u kojima se pojavljuje.
Plasio sam se u pocetku kada je objavljeno da je Dizni kupio Lucasfilm i kada je objavljeno da ce biti novih filmova, ali strah je nestao jos pre nekoliko meseci. Ohrabrili su me prvo procureli concept art, a onda i odredjena nagadjanja u vezi elemenata price, a ko je pratio glasine je mogao da vidi da su 4 fakticki potvrdjena u samom tizeru koji je imao 7 razlicitih isecaka.

Kidja
1.12.2014, 13:19
Ali ove "next gen" sablje...wtf is that :rofl:

U principu deluje sanimljivo

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10805583_10205263550047641_7353907987062373735_n.j pg?oh=31c53614470dded19700526c77211b98&oe=55201F62&__gda__=1427315997_365f7fe4a5a9b7d6e3ac1b95e972423 f

Exia
1.12.2014, 19:21
Tako je Kidjo samo reverse XD

Iris
1.12.2014, 20:52
Izvini ali ne podležu baš svi hype-u. :p

Ne, ali većina hoće. I isti će da navale da kupe novi model lightsaber-a, samo tako... a Dizni to i hoće :) Sve se svodi na kupovinu merchandise-a...

LDV20
1.12.2014, 21:24
Ma kakav lightsaber, ja hocu onog droida. Na daljinski ako moze.

100%
1.12.2014, 21:47
Ne, ali većina hoće. I isti će da navale da kupe novi model lightsaber-a, samo tako... a Dizni to i hoće :) Sve se svodi na kupovinu merchandise-a...

http://whatculture.com/film/star-wars-episode-7-10-reasons-why-it-will-suck.php

http://www.filmbagger.com/starwars7willsuck.html

Ljudi su prilično racionalno i argumentovano objasnili zašto je ovo katastrofa u najavi.
Ma kakav lightsaber, ja hocu onog droida. Na daljinski ako moze.

Ne može. It's force-powered droid. :p

Exia
2.12.2014, 10:13
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10520684_10152629315869858_7820607724527623165_n.j pg?oh=ac87274a9abe6e9be0cc75d545537b45&oe=551347F8&__gda__=1427437550_300abc5482a32c6a2c962cd22523eba 4

Eto odakle su "pozajmili" haha :kreza: :D

perablenta
2.12.2014, 18:58
Ova dva talenta su tek raspalili plamen rasprave o novom izgledu sablje:
Ja samo mogu reci da su otisli u pogresnom pravcu u odnosu na moj ukus.

Pr1-LqQfqj4

LDV20
2.12.2014, 22:37
Evo kako bi Dizni napravio tizer da se oni pitaju :D

cwe90O7tktM

a evo i potvrde oko naratora

4i5mGBZZI4M

Ocelot
3.12.2014, 0:42
Stvarno nema potrebe da se okači svaka glupost na koju se naiđe.

Romantic
3.12.2014, 0:44
Трејлер је изузетно добар па гледаоцима оставља добру дозу адреналина и неизвесности по питању свега. Ликови, рат, сабља итд. Када је реч о сабљи, чим сам 1. пут видео то, знао сам да нека прича стоји иза тога, јер се дешава 30 година након Повратка Џедаја, али сви су одмах беспотребно кренули да нападају.

Помиње се и у клиповима, где се брани концепт сабље, много теорија. То може да буде неко древно оружје или дизајнирана специјално за неког Сита или дизајнирана са заштитом за руке одакле се сукобе 2 теорије: по једној, накрсница не може да штити руке због превелике топлоте, близине, има део које не емитује светлост те се лако може одсећи ако се противничка светлосна сабља спусти ка руци, тешко је руковати итд. дакле, хејтовање до максимима и тражење мана у сваком сегменту. По другој, може да штити руку, јер је део, који не светли, од отпорног материјала на сабљу, а накрсница је довољно одвојена, јер је генератор топлоте, у делу из ког излази сабља/е, у центру емитера сабље који је од отпорног материјала и таквом сабљом се лако може руковати ако њом рукује увежбан Сит, а и обичном сабљом је тешко руковати, ако се не увежба довољно, што је и било приказивано кроз серијал итд. :).

Можда је сабља таква, јер људи желе иновативност или јер је Disney (а јој...) одлучио да то осмисли ради веће продаје (зараде) или се накрсница активира по потреби Сита, јер видимо да он прво користи стандардну сабљу, па се онда активирају (или он активира?) 2 мање. Има милион разлога, али нема потребе затрпавати тему писањем о томе у задње 2 стране. Биће трејлера, па ћемо видети...

Јесам претерао са објашњавањем (својим виђењем), али сам приступио детаљисању, јер је ово једини серијал (једини филмови) са причом у Свемиру, који готивим. Ја мислим да је та сабља дизајнирана за одређеног Сита, али може да буде да се нешто десило у годинама након Повратка Џедаја, па је то утицало и на сабље, као нека еволуција или шта већ...

Asmodeus
3.12.2014, 0:49
Meni je totalno glupo sto su uopste menjali dizajn sablje, samo Abramsu moze tako nesto da padne na pamet. Koncentrisi se na film a ne na fan service i besomucnu komercijalizaciju. Ali to se moze samo i ocekivati od Holivuda ovih dana...

100%
3.12.2014, 0:55
Stvarno nema potrebe da se okači svaka glupost na koju se naiđe.

Zašto si mi obrisao post? Da li sam prekršio neko pravilo foruma možda? Da li je tvoj posao da sa visine određuješ šta je glupost a šta nije? Šala u vezi sa temom je bila u pitanju, ako se tebi ili bilo kom drugom ne sviđa, slobodno je preskočite.

Deo velike draži u vezi sa SW univerzumom je u kritici i parodiji. Kapiram da si fanboy ali nemoj trenirati strogoću. Znaš, to je jedina glupost ovde. The force is strong with you... but you are not a jedi yet.

Ocelot
3.12.2014, 1:01
Moderatori određuju šta će da se briše a šta ne. Sledeći put pročitaj Pravilnik pre nego što kreneš sa "zašto mi je obrisana poruka".

perablenta
3.12.2014, 1:18
Moglo bi da se radi o necemu iz davne proslosti. Sobzirom da u SW loru "lightsabre" je bila ista preko 10,000 godina.

"The Forcesaber was a precursor created by the Rakata, which would eventually evolve into the lightsaber. Users were able to channel the dark side of the Force through black laboratory-grown crystals which would create the glowing energy blades"

http://starwars.wikia.com/wiki/Lightsaber

Asmodeus
3.12.2014, 2:13
^Kad smo kod Rakata, ne znam za vas, ali meni je i dalje KOTOR omiljeni izdanak iz kompletne Star Wars fransize, racunajuci i filmove. :)

mvasic
3.12.2014, 3:00
^Kad smo kod Rakata, ne znam za vas, ali meni je i dalje KOTOR omiljeni izdanak iz kompletne Star Wars fransize, racunajuci i filmove. :)

Za mene, Thrawn. To nikada necu moci da im oprostim.