PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemi sa velikom accessovom bazom 2007


catwomanmm
10.9.2012, 9:38
Imamo veliki problem sa Accessovom bazom,aplikacije koje dugo rade u mreznom okruzenju (Napravljene u delphiju 6) odjednom su pocele da crkavaju i zakucavaju.Radi se o Accessu 2007 ,kad se uradi Compact and repair to mnogo ne pomaze .Sumnjamo na kolicinu podataka ili prepunjenost tabele ili blokadu memorijskog buffer-a ima li neko iskustva sa tim?Inace broj objekata je 290 (samo tabela) + query

unapred hvala:o

catwomanmm
10.9.2012, 11:09
Resili smo problem jedna tabela je strmoglavo porasla i upit koji cita tu tabelu na glavnoj formi koci.U svakom slucaju hvala
:alealeee:

Neutrino
10.9.2012, 12:37
Čista usputna napomena - Access .mdf je uvek bio loše rešenje za baze podataka sa velikom konkurentnošću tako da sigurno možete da očekujete još problema kako broj korisnika i količina podataka budu rasli.

Ivan452
10.9.2012, 13:28
slazem se sa Neutrinom, prebacujte to u neki drugi sistem dok jos uvek imate podatke :)

Beagle
10.9.2012, 15:49
Postavite bazu na neki SSD disk, koji ce dramaticno povecati brzinu izvrsavanja upita. Nije resenje, ali svakako ce doprineti brzini.

Inace, svakako ide preporuka za migraciju na neki drugi tip baze i na optimizaciju upita (npr. ucitavanje 100-nak redova umesto kompletne tabele, definisanje uslova pretrage i sl).

Todors
11.9.2012, 17:36
Postavite bazu na neki SSD disk, koji ce dramaticno povecati brzinu izvrsavanja upita. Nije resenje, ali svakako ce doprineti brzini.

Inace, svakako ide preporuka za migraciju na neki drugi tip baze i na optimizaciju upita (npr. ucitavanje 100-nak redova umesto kompletne tabele, definisanje uslova pretrage i sl).

Ovo važi jedino u slučaju da baza nije veća od stotinak mb, jer su ssd-ovi ni malo jeftina investicija. Više se isplati preći na sql express, ali je i on ograničen na samo 4gb po bazi. Jedino da pređu na full SQL server i da ga hostuju na neku moćnu mašinu ili pak na više njih pa da mogu da kažu da mogu ugodno da rade.

Beagle
14.9.2012, 14:05
Sumnjam da je neko napravio bazu od par stotina gigabajta u aksesu - to bi stvarno bilo van pameti.

A SSD disk ima sasvim prihvatljivu cenu danas. 120 GB SSD diska moze da se nadje za 100-nak evra (a to po meni uopste nije mnogo kada se sagleda dobit). Igrom slucaja sam morao dosta eksperimentisem u MSSQL (pisao sam od nule nekakvu aplikaciju za koju je vec bilo predefinisano oko 200 procedura), i SSD mi je dramaticno ustedeo vreme.

imanja010
9.10.2012, 23:07
Koliko sam ja upućen Access baza moze biti najviše 2GB i mogu joj pristupiti 255 klijenta. Pretpostavljam da su u toj firmi gde radiš imali to na umu kada su izrađivali program.