PDA

Prikaži potpunu verziju : PS1 ROM


nemo
17.9.2006, 13:59
Da li neko zna gde mogu da nađem ROMove za Playstation 1 ili emulator koji će raditi sa diskovima koji su predviđeni za konzolu?

SuperG
17.9.2006, 14:08
Da li neko zna gde mogu da nađem ROMove za Playstation 1 ili emulator koji će raditi sa diskovima koji su predviđeni za konzolu?

Romove neces naci nigde.

voodoo_
17.9.2006, 14:23
Naziv "ROM-ovi" se koristi za igre koje su dolazile na kertridžima; za igru na disku se "tradicionalno" kaže ISO, po ekstenziji fajla (jer se na CD/DVD-ovima najčešće koristi ISO9660 fajl sistem, u pratnji još nekih).

/edit
Koga interesuje gde su igre, nek pita na PM.

3LANCER
17.9.2006, 15:27
emulatore imas na http://www.emulator-zone.com/doc.php/psx/
a za igre ne smemo javno da pricamo posto za njih jos uvek vaze copyright-ovi

voodoo_
17.9.2006, 16:45
Najbolji emulator sa gotovo stoprocentnom kompatibilnošću je ePSXe (http://www.epsxe.com/).
Ako ti je previše težak za podešavanje (a ne bi trebalo, ako iole poznaješ tehnikalije oko kompjutera), probaj pSX (http://psxemulator.gazaxian.com/) (bios možeš naći ovde (http://www.010101.org/voodoo/scph1001.rar), treba ga raspakovati u "bios" folder).

Darth Ivan
17.9.2006, 18:28
Da li neko zna gde mogu da nađem ROMove za Playstation 1 ili emulator koji će raditi sa diskovima koji su predviđeni za konzolu?

za playstation ti to nisu romovi, nego iso-si. imaš sigurno nekoliko siteova koji imaju isose sa ps, ali su sigurno veliki 300 mb (najmanje), a emulator možeš naći na emulator zone.

millancche
17.9.2006, 19:30
Ljudi, sorry za offtopic, ali zna li neko kako se snima pozicija u epsxe-probao sam i sa F1 i F3, i onim virtuelni memkarticama, ali ne funcionise, a podaci sa tih kartica se iybrisu po gasenju programa! Sta mi je promaklo?

hacker_aca
17.9.2006, 23:24
Ljudi, sorry za offtopic, ali zna li neko kako se snima pozicija u epsxe-probao sam i sa F1 i F3, i onim virtuelni memkarticama, ali ne funcionise, a podaci sa tih kartica se iybrisu po gasenju programa! Sta mi je promaklo?

U toku igre pretisni Esc i onda u meniju Run izaberi opcije Save ili Load i onda biraj slot. Posle možeš i na dugmad koja si pomenuo koliko se sećam.

millancche
23.9.2006, 16:11
Znao sam ja to, ali su se sejvovi stalno gubili... Poenta je da da ne sme da bude kopiran folder, već se raspakuje arhiva sa emulatorom, pa se dodaju pluginovi, i onda sve radi...

Covenant
3.11.2006, 0:58
Skinuo sam ePSXe u verziji za Linux i izgleda potpuno isto kao njegov Win parnjak:)

E sad me interesuje koje su najbolji plugin-ovi za:

-grafiku(imam ATI Radeon 9600Pro)
-zvuk(imam SB Audigy 1)
-kontrolere(imam Logitech Precision pad)
-memory card itd.

Gde doticni mogu da se skinu i gde da nadjem ahmh bios PSX konzole:)
Hvala unapred!

Darth Ivan
3.11.2006, 11:57
ja mislim da su svi pluginovi koji dolaze s emulatorom u redu, no kad budeš podešavao emulator u quick setupu, comp će ti napisati koji su pluginovi preporučeni za korištenje.

DaAli
3.11.2006, 13:42
A zasto ne probas Connetix Virtual Game Station...Najbolji emulator koji sam probao (a probao sam ih vise)!Nema zezanja sa podesavanjima samo instaliras program, pokrenes ga, ubacis disk sa igrom za PS1 i to je to.Radi besprjekorno sa svim igrama koje sam probao (Gran Turizma, ISS 2, Crash...).Jedini problem je kako ga naci? :boodala:

nighthawk
19.11.2006, 18:18
Imam probles sa emulacijom, tacnije sa dva emulatora: ePsxe i PSXeven-om. U oba slucaja emulacija je previse brza. Za sada igram samo Gran Turismo 1 i jasno se vidi u toku igranja da stoperica radi mnogo brze nego sto bi trebalo. Isprobao sam sve moguce BIOS-e koje sam pronasao i nista, problem ostaje. Sta da radim?

genius
19.11.2006, 18:46
Idi na podesavanja i stavi sve na nice. Odnosno, povecaj rezoluciju maksimalno i sve efekte.

Alenko
20.11.2006, 10:32
framerate....auto

voodoo_
20.11.2006, 12:46
U opcijama za grafiku u ePSXe-u moraju biti obeležene samo ove dve stvari kao na slici.

@ Covenant & DaAli: Biose i Connetix VGS imate na www.emulationgalaxy.co.yu/psx pri dnu strane.

DaAli
21.11.2006, 16:05
THX! :ciao: