PDA

Prikaži potpunu verziju : TV Smart


boza16v
6.9.2012, 18:30
Pozdrav svima.

Unaprijed se izvinjavam ako je tema na pogresnom mjesu.

Da li moze neko da mi ukratko kaze nesto u smart tv tehnologiji, koje su njene prednosti, sta pruza?

Kako znati da li je odgovaraju tv smart tv?

Cuo sam nesto da moze i wireless ili lan net da se koristi na ovim uredjajima? da li moze povezivanjem tv-a na net da se surfuje netom kao na racunaru ili ima neka ogranicenja.

Hvala unaprijed na odgovorima.

boza16v
11.9.2012, 10:20
ne zna niko?

sale94
12.9.2012, 9:53
ne zna niko?

1.Da malo guglas sve bi ti se samo reklo.Al ajde posto sam ja clan koji najvise voli da pomaze evo ovako.

2.Smart tv ti je kako mu i ime kaze televizor sa smart funkcijama poput pametnih telefona na androidu, symbianu,i samim tim za takve televizore postoje specialne aplikacije koje daju nove mogucnosti.

3.Mozes povezati smart tv putem wifi-a recimo, i nema ogranicenja nikakvog surfing download na usb flash npr;) mozes skidati i reprodukovati sve formate koje tv podrzava, youtobe isto moze normalno ima i aplikacija predinstalirana. ;)

4.Od posebnih tehnologija tu su DLNA ukratko ona sluzi za jednostavno delenje za bezicno deljenje fajlova izmedju smartfona, fotoaparata, kompa ako imas neki dlna uredjaj +wifi ruter da bi sirio signal po kuci.

5.Tu je jos i remote smartfone funkcija, uz pomoc koje mozes koristi fon kao daljinski upravljac i samim tim kontrolisati aplikacije i sve ostalo na smart tv-u.

boza16v
13.9.2012, 16:07
guglao sam ali nista konkretno nisam nasao.

Da li je dovoljan samo wireless ruter i tv da bi mogao da se prikacis na net, posto tv vjerovatno sadrzi aplikaciju za to?

sale94
13.9.2012, 19:35
guglao sam ali nista konkretno nisam nasao.

Da li je dovoljan samo wireless ruter i tv da bi mogao da se prikacis na net, posto tv vjerovatno sadrzi aplikaciju za to?

Smart Televizori vec poseduju wireless karticu unutar televizora,a ruter sluzi da preusmeruje signal na druge uredjaje u kuci kao sto je tv smartphone i sl.