PDA

Prikaži potpunu verziju : Markonije fotke


Markonije
4.9.2012, 2:37
Ovog proleca sam posetio Pariz i naravno obisao mnogo lokacija i uslikao tonu fotki na slabasnom Olympusu,ali posluzio me je sasvim ok,neke fotke nazalost nisu valjale.

E sad nekoliko fotki iz meni najlepseg dela Luvra :D

Prosto sam se zaljubio u ove devojke,na prvi pogled :

unique93
4.9.2012, 15:14
Dosta ti je duga ekspozicija, pa su ti fotke malo stresene..sledeci put stavi iso na 400...jeste da ces imati manje detalja, ali ce fotke da ispadnu bolje :)

Markonije
4.9.2012, 17:53
Hvala na savetu ali ovu su vise turisticke fotkice i foto aparat je je jako ogranicenih mogucnosti,onaj Nikon d3100 sto smo pricali nabavljam ovih dana,trebalo mi je duze da sklopim finasijski deo nego sto sam mislio.
E kad njega nabavim pricacemo o tehnickim stvarima :)



Evo jos dve fotkice iz istog dela:

Markonije
18.9.2012, 0:18
Pazarih konacno Nikon D3100,ispucah 200-tinak fotki i mogu reci da sam odusevljen,auto-fouks odradjuje sav posao umesto mene :) Na auto ili Guide pa udri..
Dobro kasnije kad skontam sve 'stoseve' koristicu i ostale funkcije aparata.

Ovo je jedna od boljih koje sam uspeo da primetim (AF,VR i ok svetlo,a ostale karekteristika nisam zapamtio nit pravo znam da kazem :opanachke )

Sugestije dobrodosle uvek!

btw - (probao sam da pustim video sa aparata u 1080p :boodala: ha ha ha sigurno na ovoj mojoj kanti od kompa lol nasmejah se sam sebi posteno)

unique93
18.9.2012, 4:02
E super... :D Vidi da sto vise koristis aperture mode ili manual mode...tako ces bolje shvatiti funkcije aparata i bolje ces shvatiti fotografiju :D

Markonije
18.9.2012, 12:58
@unique93

Hvala na savetu,hteo sam da te pitam jel znas neki dobar tutorijal za pocetnike u fototgrafiji,ili neki dobar sajt za pocetnike?

Columbusinflama
18.9.2012, 18:14
http://www.pcelinjak.com/baza_podataka/skola_fotografije/

Markonije
18.9.2012, 23:21
Odlican link :aplauz:

Markonije
26.4.2013, 0:11
blic mi poshandrcao ;)

unique93
26.4.2013, 11:44
Fotka nista posebno...svetlo previse flat, macine oci sijaju, kadar takodje nije dobar...gledaj da zivotinje fotkas sa njihove visine, a ne odozgo :)

SirDuck
26.4.2013, 14:17
Fotka nista posebno...svetlo previse flat, macine oci sijaju, kadar takodje nije dobar...gledaj da zivotinje fotkas sa njihove visine, a ne odozgo :)

Ja ipak mislim da je poenta slike bila u tome što joj oči svetle različitom bojom ;)
A komentar "blic mi poshandrcao" takođe ukazuje na to

AstraLogos
26.4.2013, 15:56
Ja ipak mislim da je poenta slike bila u tome što joj oči svetle različitom bojom ;)
A komentar "blic mi poshandrcao" takođe ukazuje na to
Ma Duck nije to obična mačka. To je semafor mačka
Evo bolje pogledaj. :D
Malo sale naravno!

unique93
26.4.2013, 16:01
Ja ipak mislim da je poenta slike bila u tome što joj oči svetle različitom bojom ;)
A komentar "blic mi poshandrcao" takođe ukazuje na to

Aha...e onda nisam dobro razumeo...mada opet...to ne valja...izgleda kao da je fotkano telefonom, a ustvari radjeno sa aparatom od 400e :) lepo je vreme, pa neka drug Markonije izadje malo u prirodu i vezba oko :)

Markonije
26.4.2013, 16:22
Jeste ja se malo nasalio,to moj ljubimac, macor sa jednim svetlo plavim i jedni braon okom.

I kontao sam izribace me unique93 kad vidi nasta fotka lici :)

unique93
26.4.2013, 16:48
Pazi...da si je obradio kako treba, mogla je da ispadne koliko toliko dobra...ovako nema ni kontrast, ni kadar nije nesto...gledaj stalno da fotkas, tako ces i da napredujes...i ako te ne mrzi, citaj sto vise o fotografiji na netu :)

Markonije
26.4.2013, 17:10
Jasno to,hvala na sugestijama,fotku sam stavio iz shale prvenstveno,ono nije red eye samo nego i blue eye takodje.