PDA

Prikaži potpunu verziju : Pentium nije mrtav


Garson
16.9.2006, 21:01
Kad svi pomislishe da je Intel raskrstio sa Pentium brendom, Intel je objavio da ce se jednojezgarne varijante Core 2 Duo nositi ime Pentium.Izgleda je Pentuim brend isuvishe jak da bi se olako odbacio.
http://www.benchmark.co.yu/article.php?sid=11565

nighthawk
16.9.2006, 21:44
Ma na kraju ce ga odbaciti, isto kao sto je uredjeno sa starim oznakama (286, 386..., a pre toga je cini mi se bilo 8086, pa je onda 80286 preimonovan u krace 286).

Garson
16.9.2006, 22:00
Ma na kraju ce ga odbaciti, isto kao sto je uredjeno sa starim oznakama (286, 386..., a pre toga je cini mi se bilo 8086, pa je onda 80286 preimonovan u krace 286).
Kom kraju? Pa najavljeno je da ce ga odbaciti pa ipak nece.Zamisli samo koliko ljudi imaju usadjeno u mozak ime Pentium cetvorka.

optimus_prime
16.9.2006, 22:24
More kamo srece da ne preimenuju core u pentium, sa novim imenom retko ce ko da ima pentium cetvorku, (mozda bude pentium 5 za novi milesnium):) :) :D

nighthawk
16.9.2006, 22:25
Da, vecina ljudi deli kompjutere na jedinice, dvojke, trojke...

-Koji komp imas?
-Cetvorku.

A budala ima Athlon.

Drzace ime pentium dok se isplati, tj dok ne prestanu sa proizvodnjom jednojezgarnih procesora.

optimus_prime
16.9.2006, 22:34
Kad smo vec kod imena racunara, pa na pitanje koj racunar imas odgovor bi bio desktop ili laptop, a ne cetvorka, athlon ili cyrex(bese nekad davno).

Ali ljudi em neznaju sta je sta, em kad zamene jos athlon sa pentiumom, ili jos gore, "ovo je pentium cetvorka, ili nije pravi ovo je AMD-ova cetvorka, nemam ja pare za pravu cetvorku", onda mi se smuci zivot sto sam ga uopste pitao tako nesto.

Zato ce pentium da zivi jos uvek, ubediti te ljude da njegov racunar nije "cetvorka", hm, lakse je prelezati zapaljenje pluca sa komplikacijama nego ubediti nekog u to!:kreza: :kreza:

sasha vukelic
16.9.2006, 23:10
moguci "narodski" nazivi porcesora iz core familije:
-pentium 5
-petica
-pentium core
-pentium duo
-novi pentium
-kur (moguce je!)
-pentium 4 core
-...

npr:
-koji comp imas?
-ovaj novi pentium...

Acid burn
16.9.2006, 23:27
Koliko ja znam procesor pentium 5 postoji vec odavno, pre nego sto su izasli i dvojezgarni procesori. Samo kod nas se skoro uopste i ne prodaje, naravno zbog cene. Ja sam video u Nemackoj procesor Pentium 5 koji radi na samo 800 Mhz,a cena mu je ista kao i najnovije "cetvorke" (npr. neki AMD na 2500).

buyjoon
17.9.2006, 1:39
Koliko ja znam procesor pentium 5 postoji vec odavno, pre nego sto su izasli i dvojezgarni procesori. Samo kod nas se skoro uopste i ne prodaje, naravno zbog cene. Ja sam video u Nemackoj procesor Pentium 5 koji radi na samo 800 Mhz,a cena mu je ista kao i najnovije "cetvorke" (npr. neki AMD na 2500).

Samo ti vozi formulicu i ne sekiraj se nista!!!:boodala:

Atila
17.9.2006, 2:13
Koliko ja znam procesor pentium 5 postoji vec odavno, pre nego sto su izasli i dvojezgarni procesori. Samo kod nas se skoro uopste i ne prodaje, naravno zbog cene. Ja sam video u Nemackoj procesor Pentium 5 koji radi na samo 800 Mhz,a cena mu je ista kao i najnovije "cetvorke" (npr. neki AMD na 2500).
А онда је мрмот завио чоколаду у фолију ;)

А сад једном за свагда PENTIUM 5 НЕ ПОСТОЈИ :)

Постојe Pentium 4 серије 5xx као и Pentium 4 серије 6xx, ал' они су такође ''четворка'' јер им број 4 стоји у имену и јер спадају у ј*б*н* NetBurst архитекуру.

sasha vukelic
17.9.2006, 2:23
al covjek kaze da se prodaje u njemackoj...










:D :D :D

kamper
17.9.2006, 8:55
Ljudi nalepnica i ono sto pishe na njoz zna da chini chuda:icon_scra

PAIN
17.9.2006, 10:59
Ej ja predlazem da uvedu jedan cas na Informatici da deci utuve u glavu da nije sve u Pentiumima.Mislim sta reci da kada ja idem u servis i tamo me serviser pita sta imas "dvojku,trojku,cetvorku"...??Ja mu kaze AMD bla bla a on ce meni "znaci cetvorka":n-cc2: :n-cc2: :mad: ......

Mean_Machine
18.9.2006, 23:36
Pa to je brend.
12godina od kada znam za pentuim.
Bio sam u rebusu kada sam cuo da bataljuju pentium.
To je reklamno samoubistvo.

sasha vukelic
19.9.2006, 0:33
To je reklamno samoubistvo.
ne znam bas da li ce biti samoubistvo... napravili su "revoluciju" i oderali amd (u svim aspektima), tada kada su izbacili seriju core procesora. vjerovatno ne bi bila tolika frka da se procesor zvao pentium 5 ili nesto slicno...

Garson
19.9.2006, 0:43
ne znam bas da li ce biti samoubistvo... napravili su "revoluciju" i oderali amd (u svim aspektima), tada kada su izbacili seriju core procesora. vjerovatno ne bi bila tolika frka da se procesor zvao pentium 5 ili nesto slicno...
Ne znam bash.Ako bi neki prosecni Srbin doshao u radnju da kupi racunar, na njegovo pitanje:"Koji je najbolji kompjuter koji imate?"(:boodala: ), dobio bi odgovor:"Core 2 Duo".Srbin bi rekao:"Neka hvala, dajte vi meni Pentium."
Mislim da mnogi i ne znaju da Pentium-a pravi Intel.

sasha vukelic
19.9.2006, 0:47
Ne znam bash.Ako bi neki prosecni Srbin doshao u radnju da kupi racunar, na njegovo pitanje:"Koji je najbolji kompjuter koji imate?"(:boodala: ), dobio bi odgovor:"Core 2 Duo".Srbin bi rekao:"Neka hvala, dajte vi meni Pentium."
Mislim da mnogi i ne znaju da Pentium-a pravi Intel.
ne znam bas. mislim nije imalo smisla poceti poruku sa "ne znam bas" ali nisam mogao odoliti :D ... vjerovatno si u pravu - tada ce prodavci morati koristiti taktike tipa:
"core vam ne novi pentium... duplo bolji... neki ga zovu pentium 5!" i sl ;)

firefly
19.9.2006, 0:49
Ne znam bash.Ako bi neki prosecni Srbin doshao u radnju da kupi racunar, na njegovo pitanje:"Koji je najbolji kompjuter koji imate?"(:boodala: ), dobio bi odgovor:"Core 2 Duo".Srbin bi rekao:"Neka hvala, dajte vi meni Pentium."
Mislim da mnogi i ne znaju da Pentium-a pravi Intel.
A sta tek reci i kako obajsniti razliku Pentium-a i Celeron-a!

@sasha
Sve je u redu,samo da nam jos core duo ne prodaju kao dva procesora.

Garson
19.9.2006, 0:52
ne znam bas. mislim nije imalo smisla poceti poruku sa "ne znam bas" ali nisam mogao odoliti :D ... vjerovatno si u pravu - tada ce prodavci morati koristiti taktike tipa:
"core vam ne novi pentium... duplo bolji... neki ga zovu pentium 5!" i sl ;)
Ne znam kako je kod vas u Banja Luci, ovde je to normalna uzrecica.
Brend se stvara godinama, a Pentium postoji, cini mi se, 13 godina.I AMD je mogao Athlon 64 da nazove drugacije, ali posle udpeha sa Athlon XP procesorima logicno je da zadrzi isto ime.Lako je nama koji smo upuceni da znamo shta je Core 2 Duo.

Atila
19.9.2006, 0:59
Ево нам још горег C2D богаља :D

http://www.benchmark.co.yu/article.php?sid=11573

Bond_007
20.9.2006, 16:23
Kako je rekao Petar II Petrovic Njegos "narod je stoka jedna grdna"
previse je komplikovano za obican svet (kod nas pogotovo) da shvati izraze poput "core" i "duo" za njih je prost naziv "pentium 5" vise nego dovoljan a i pali im mastu ...:love:
I tako ce oni da misle kad kupe taj jednojezgarni P5 da su zajbali nekog ko ima neki dvojezgarni AMD X2 ili Intel core 2 duo samo zato sto oni nemaju magicnu rec "pentium" u svom imenu ... :rofl:

player1
20.9.2006, 21:17
Ma na kraju ce ga odbaciti, isto kao sto je uredjeno sa starim oznakama (286, 386..., a pre toga je cini mi se bilo 8086, pa je onda 80286 preimonovan u krace 286).

U stvari, original IMB-PC je koristio 8088.
8086 nije koriscen u PC racunarima.