PDA

Prikaži potpunu verziju : leadtek tv karta i kasnjenje zvuka


spin
16.9.2006, 0:28
Ne znam da li su gremlini ili sta vec, ali sta god da uradim problem ostaje!
Dakle ovako : tv karta: leadtek tv winfast tv 2000XP DELUXE sa najnovijop aplikacijom winfast pvr 3.0.10.98 i uz nju dolazi skup kodeka windows media codek pack 7.1 + , pored ovoga k-lite ful . Problem je u tome sto cime god da snimim tv program zvuk kasni za videom, i to sve vise sto je video blizi kraju.
t.j
vvvvvvvvvvvvvv
aaaaaaaaaaaa

probao sam da snimam u vcd, super vcd, ili dvd, formatu (predefinisana podesavanja iz programa) ali problem ostaje je veci sto je format "jaci" cak pocinje i slika da cecka u toku snimanja!

Dok je komp bio nov (pre oko 2 god) igrao sam se i sa divx/xvid ali me rezultati nisu odusevili ,ili je slika ocajna (secka ,kockice i ostalo ) ili je fajl preveliki. 2 pas nije moguc jer se program zatupi posle prvog prolaza t.j. po zavrsetku snimanja zivog programa kad bi trebao da odradi i drugi prolaz.
Kompromis sam pronasao u snimanju super vcd formatom pa kasnijom rekompresijom. Tada zvuk nije kasnio.

Danas posle dve reinstalacije sistema (druga pre mesec dana na potpuno novom hardu) i bezbroj reinstalacija programa winfast pvr i isprobavanja sa ili bez codec packa koji uz njega dolazi i sa ili bez ostalih codeck pack-ova
OSTAO SAM BEZ IDEJA! POMAGAJTE!
KOMP:
AMD BARTON 2,6
MB GIGABYTE 7VT600-RZ
2 X 256 RAM PQI
HDD SEAGATE BARAKUDA 80 GB
TV LEADTEK WINFAST TV 2000XP DELUXE
VIDEO HIS ATI RADEON 9550

deks007
16.9.2006, 20:24
Main Concept PVR - sa njim snimaj , podesi mpeg-2 i neces imato problema (iskustvo drugih a i moje )