PDA

Prikaži potpunu verziju : Opera & trojanac


A M G
13.9.2006, 21:13
Sinoc sam skidao neke stvarcice sa Rapidshare-a i otisao da pogledam FAQ da vidim sta sve kaze za razlicite programe koji navodno "brisu" ogranicenje download-a, tj. koje su provalili da postoje.:p Tu sam naisao na jedan link i kliknuo na njega. Nije bio neki tamo levi baner vec neki link u tekstu koji navodno vodi ka nekoj drugoj stranici sa objasnjenjima. Posle klika Opera 9 se jednostavno
zatvorila i nisam uspeo da je ponovo pokrenem, cak sam resetovao i kompjuter, pokretao CCleaner......i nista.....:mad:
Odlucim ja da skeniram komp na viruse i ostalu gamad i pustim BitDefender-a 7.2 professional edition da malo procacka sve particije.:) Posle malo vise od sat i po vremena zavrsi on skeniranje i prijavi mi da se u

C:\Documents and settings\milos\applicationdata\opera\opera\profile \cashe4\opr005x7.htr

nalazi trojanac Exploit.Html.Codebase>Exec.c:mad:

Obrisao ga je Bit ali Opera i dalje ne reaguje.:mad:

Moje pitanje je jednostavno:
Kako da se resim ovog cuda, bitno mi je da spasim silne bookmark-ove koje imam u Operi?

Garson
14.9.2006, 1:06
Jesi li probao sa antispyware programima poshto Exploit, cini mi se, spada u spyware?

milke
14.9.2006, 2:50
Ako hoćeš da ih sačuvaš za reinstalaciju, Bokmarks i Notes se nalaze u

C:\Documents and settings\milos\applicationdata\opera\opera\profile

fajlovi Opera6.adr i Notes.adr

Možeš da sačuvaš i wand.dat ako ne pamtiš sve sačuvane šifre ;)

Kad reinstaliraš operu, samo ta 3 fajla baci natrag u isti dir...

A M G
14.9.2006, 10:07
Eh, sada sam naisao na novi problem.:o

Ne mogu da nadjem C:\Documents and settings\milos\applicationdata\opera\opera\profile , jedina lokacija do koje dodjem jeste C:\Documents and settings\milos\ i tu nema folfera application data, nalaze se samo sledeci folderi:
Cookies, Desktop, Favorites, My Documents, Phone Browser, Start Menu, User Data i WINDOWS. :confused:

Isao sam i na search i nasao fajl Opera6.adr.sbsd.bak i njega sam kopirao u folder koji sam odredio za backup, a onog drugog nema (Notes.adr):confused:
Kud li se denuo???

vladimir.s
14.9.2006, 12:57
Stvar je u tome da je folder 'Application data' skriven. Da bi ga video kada otvoriš folder 'Documents and Settings>Korisničko ime' idi na Tools>Folder Options...>View. Obeleži opciju 'Show hidden files and folders' i klikni na OK. To bi trebalo da reši problem

Patrick
15.9.2006, 21:24
Meni Kaspersky redovno pokazije neki slican virus u ovom folderu i moram "rucno" da ga obrisem :mad: . Neznam samo kako se tu nadje pored Zone Alarma i Kasperskog ali pojavljuje se opet.

Marko069
16.9.2006, 3:21
Probaj sa Spyware doctor da skeniras citav komp.sigurno je neki spyware ostao,i instaliraj neki bolji antivirus taj BitDefender je bezveze.

A M G
17.9.2006, 14:32
Narode, problem resen, sam od sebe!:D Jutros upalim komp i 'ajde da pokrenem Operu, da vidim 'oce li to cudo uopste da se pokrene, kad ono, Opera se pokrenu i sada radi!:alealeee: U medjuvremenu nisam nista pokusavao, sem onih vasih saveta, ali izgleda da je sada sve u redu, iz Opere vam pisem ovo.:aplauz:

U svakom slucaju, HVALA vam svima na savetima!:ciao: