PDA

Prikaži potpunu verziju : CPU Kuler


PAIN
13.9.2006, 21:06
Ogranicen fondom od 25e izbor mi je spao na tri proizvoda istog proizvodjaca."Dugom" pretragom stigao sam do Gigabyte 3D Cooler rocket,G-Power i G-Power Lite.Svi kostaju oko 25e.E sad moje je pitanje koji uzeti od ovih, nisam imao iskustva sa ni jednim od ovih ali mi nesto najpouzdanije izgleda 3D.Ali G-Power Lite je svuda na netu dobio 10ke.I da li zna neko da li moze 3Drocket na AM2 jer pise da je za 939 ali ja kontam da moze.

Necu da uzimam nista drugo samo pitam sta je bolje jer ovo bi uzeo na jednom mestu.

Rocker
13.9.2006, 23:04
Ja sam probao 2 različita 3D Gigabyte-ova. Prvi, slabiji me nije oduševio, jer je imao fixnu brzinu ventilatora, sporih 1800rpm, aluminijumska rabra i nije mogao da ohladi Celeron 2.4@3.6 na ispod 65-70C u Load-u. Ovaj drugi je ceo od bakra, ali ga nisam probao (dobio sam ga u nagradnoj igri). On već obećava, može da se bira između 2 brzine ventilatora: 3000rpm i 1800rpm. Inače isto izgleda, ali ga nisam probao jer sam u međuvremenu (pre nego što sam ga dobio) kupio Hyper6 i sad 'ladovina!:qliranje: G-power mi se ne sviđa. Video sam ga kod ortaka, otprilike ima isti učinak kao ovaj najslabiji 3D koji sam imao prvo. Šta znam, 3D je i prilično zayeban za čišćenje i otvaranje (veruj mi, mnogo sam se iscimao da ga rastavim) tako da bih ti savetovao da potražiš neki sa klasičnim ventilatorom.

PAIN
14.9.2006, 10:57
Ja sam probao 2 različita 3D Gigabyte-ova. Prvi, slabiji me nije oduševio, jer je imao fixnu brzinu ventilatora, sporih 1800rpm, aluminijumska rabra i nije mogao da ohladi Celeron 2.4@3.6 na ispod 65-70C u Load-u. Ovaj drugi je ceo od bakra, ali ga nisam probao (dobio sam ga u nagradnoj igri). On već obećava, može da se bira između 2 brzine ventilatora: 3000rpm i 1800rpm. Inače isto izgleda, ali ga nisam probao jer sam u međuvremenu (pre nego što sam ga dobio) kupio Hyper6 i sad 'ladovina!:qliranje: G-power mi se ne sviđa. Video sam ga kod ortaka, otprilike ima isti učinak kao ovaj najslabiji 3D koji sam imao prvo. Šta znam, 3D je i prilično zayeban za čišćenje i otvaranje (veruj mi, mnogo sam se iscimao da ga rastavim) tako da bih ti savetovao da potražiš neki sa klasičnim ventilatorom.
Ma dobro sve to nego jel su s939 kuleri kompitabilni sa AM2 socketom.Uzecu G-Power Lite koji je kao best buy.Video sam na netu da je ohladio Venice 3000+@2.8 za 11c u odnosu na stock.Sto je odlicno a svidja mi se cena i sto je u full paketu(regulator,pasta.....).

Rocker
14.9.2006, 15:52
Ne bih znao da li su kompatibilni, nisam se igrao sa AMD-om. Mogu samo da ti kažem koliko sam ja (ne)zadovoljan performansama. Mislim, dosta su bolji od BOX kulera, ali za ozbiljniji OC nisu dovoljni.

PAIN
15.9.2006, 19:21
Meni stigo 3D Rocket i posle malo cacaknja radi.Neverovatno je oborio temp.Cu da otvorim log u Speed Fan pa da vidim prosek posle.

Rocker
15.9.2006, 20:25
Meni stigo 3D Rocket i posle malo cacaknja radi.Neverovatno je oborio temp.Cu da otvorim log u Speed Fan pa da vidim prosek posle.
Fino.:aplauz: Tebi će ipak da dobro posluži. Athloni se ipak manje greju od Prescott-a!

PAIN
15.9.2006, 20:36
Pa pazi ne spusta ga nesto kad sam na desktopu(za jedno 2-3c) a u igrama, bench ovo ono spustio ga za cak 7c, ne prelazi 45c.A kontam kad se pasta sve lepo osusi i sve dodje na mesto bice jos bolje jel da??

Zoran_KS
16.9.2006, 19:02
Vredi li ovaj kuler za am2 i da li se isplati u odnosu na box kuler
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=0302123

PAIN
16.9.2006, 23:19
Vidjao sam ovog EasyKinga u nekim tesovima kada sam trazio za sebe kuler.Smanjio je mozda za 2-3c temp. sto bas i nije neka vajda ali svakako je estetski lepsi od stocka.Za te pare nema bolje cak i neki potpuno obicni kosatju po 15e.Samo pazi da dobijes sve u paketu jer ako nema sve ima da puknes extra pare.Npr. pasta u Krusevcu kosta djavo ipo.

Bolton
19.9.2006, 14:28
Ništa bez ZALMAN kulera. Jeste da su nešto skuplji, ali vrede svaki uloženi dinar i nema procesora koji ne mogu ohladiti, a i izuzetno su tihi. Cena im je od 3000 din. Opis i karakteristike istih vidite ovde http://www.sk.co.yu/2003/06/sktd03.html

Rocker
19.9.2006, 16:46
Ništa bez ZALMAN kulera. Jeste da su nešto skuplji, ali vrede svaki uloženi dinar i nema procesora koji ne mogu ohladiti, a i izuzetno su tihi. Cena im je od 3000 din. Opis i karakteristike istih vidite ovde http://www.sk.co.yu/2003/06/sktd03.html
A i ti si našao svež test!:to_care: Jesu oni odlični, ali ima i drugih odličnih!;) Tvoj post zvuči pomalo navijački, tipa "ništa bez Asus ploče" i sl.:cool:

Bolton
20.9.2006, 15:06
A i ti si našao svež test!:to_care: Jesu oni odlični, ali ima i drugih odličnih! Tvoj post zvuči pomalo navijački, tipa "ništa bez Asus ploče" i sl.:cool:
Ako želiš sveži test pogledaj ovde http://www.digital-daily.com/cooling/zalman-7700cu/ Namerno sam stavio test iz SK-a zato što većina ljudi ceni ono što vidi i pročita u njihovom omiljenom časopisu, a uz to je na domaćem jeziku.
Naravno da ima, ali mislim da za taj novac predstavljaju najbolji izbor.
Stvarno? Dobro, možda je tako zvučalo... :ciao: