PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji program za emitovanje .mp4 video fajlova


Martin Mystere
31.7.2012, 11:36
Zdravo,
Naslov teme govori sta me zanima. Dakle, koji program je najidealniji za emitovanje (gledanje) .mp4 video fajlova?

Oduvijek sam imao averziju pream .mp4 fajlovima, jer sam nekad davno cuo da njihovo pustanje na neki nacin "steti" racunaru, jer navodno racunar ili procesor trosi puno svojih resursa (ili cega vec) za pokretanje i emitovanje .mp4 fajla, pa zbog toga navodno nije preporucljivo pustati ovakve video fajlove, zbog ukupnog "zdravlja" racunara.
Opet kazem, ovo sam cuo jednom davno od jednog prijatelja, a ne znam koliko je to tacno.

Zbog toga sam izbjegavao ovakve fajlove, pa sam uvijek skidao filmove u .avi formatu.
Sada imam jedan film od 700 MB u .mp4 formatu, pa me zanima preko kojeg programa je najbolje da ga pustim (gledam).

Hvala :)

thebluephoenix
31.7.2012, 11:41
Oduvijek sam imao averziju pream .mp4 fajlovima, jer sam nekad davno cuo da njihovo pustanje na neki nacin "steti" racunaru, jer navodno racunar ili procesor trosi puno svojih resursa (ili cega vec) za pokretanje i emitovanje .mp4 fajla, pa zbog toga navodno nije preporucljivo pustati ovakve video fajlove, zbog ukupnog "zdravlja" racunara.
Opet kazem, ovo sam cuo jednom davno od jednog prijatelja, a ne znam koliko je to tacno.



To te neko slag'o.

VLC, KMPlayer...

sibirac
31.7.2012, 11:50
GOM palyer

PS mode
31.7.2012, 12:55
KMP,VLC,GOM a mozda i UMP i Total player

ZoNi
31.7.2012, 13:09
Emitovanje? :) Ja pomislio da hoćeš da praviš TV stanicu ili bar online stream ;)

U svakom slučaju, predlog za plejer: PotPlayer ili MPC-HC :)
Eventualno dodaj i madVR, i to je sve.

Packypfc
31.7.2012, 15:21
mp4 video je samo container kao i .mkv. U suštini to je AVC odnosno h.264 kodek za video i AAC za audio i daje najbolju kompresiju. Inače, snimljen materijal preko DVB-T-a kompresujem ovim kodecima i smestim ih u mp4. Naravno, favorit jedan i jedini plejer na svetu - PotPlayer.