PDA

Prikaži potpunu verziju : PC kad zvoni telefon?!


_DLC_
13.9.2006, 19:43
Да ли је могуће наместити у WindowsuXP да корисника поруком или звучним ефектом обавести, када фиксни телефон звони (а компјутер тј. модем, је повезан каблом на телефонски прикључак)??
Тј. да ли постоји неки фини програмчић који то елегантно решава?
:a_whistli

Rocker
13.9.2006, 22:53
Да ли је могуће наместити у WindowsuXP да корисника поруком или звучним ефектом обавести, када фиксни телефон звони (а компјутер тј. модем, је повезан каблом на телефонски прикључак)??
Тј. да ли постоји неки фини програмчић који то елегантно решава?
:a_whistli
Ja sam pre par godina koristio domaći program "Snimanje Razgovora", koji je izbacivao obaveštenje u vidu pop-up prozora i zvučnog signala kada telefon zazvoni. Doduše, tražio je modem sa voice mogućnostima a čini mi se da takvih danas nema baš puno. Do skoro sam koristio (do ADSL-a) externi modem koji ima na sebi nekoliko lampica za signalizaciju. Jedna od njih je svetlela kad zazvoni tel a mogao je da se uključi i zvučnik na modemu! Nisi rekao koji modem imaš. Pretpostavljam da je interni. Baci pogled na Google-u o nekim programima namenjenim snimanju tel. razgovora, mada mislim da će ti trebati modem sa voice mogućnostima koji će biti povezan na zvučnu, jer ne verujem da će program hteti da se pokrene ako modem ne podržava voice!

Chivan
14.9.2006, 11:17
Да ли је могуће наместити у WindowsuXP да корисника поруком или звучним ефектом обавести, када фиксни телефон звони (а компјутер тј. модем, је повезан каблом на телефонски прикључак)??
Тј. да ли постоји неки фини програмчић који то елегантно решава?
:a_whistli
Ja sam koristio YAC (Yet Another Caller ID Program). Možeš da ga nađeš ovde (http://sunflowerhead.com/software/yac/). Mislim da će da javlja ako zvoni telefon, čak i ako nemaš Caller ID (bilo na liniji, bilo na modemu). A radi i preko mreže, tj. javlja poziv i na ostale kompjutere u mreži.

VojaM
14.9.2006, 16:01
A ako hoćeš potpuno hardversko rešenje, nezavisno od kompjutera (ovo je kompjuterski forum, ali ajde), imaš u Radio klubu "Nikola Tesla" komplet u kitu uređaja koji omogućava da ti se upali sijalica kad zazvoni telefon. I to ne neka diodica ili sijaličica, nego sijaličetina do 200 vati. Idealno ako u kući imaš neke nagluve ;) Adresu prodavnice Kluba lako možeš naći ne Internetu.

Marko_L
14.9.2006, 19:01
Dušu dalo za prepadanje ukućana :) Fićneš taj "reflektor" nekome u sobu u gluvo doba noći, uperiš mu u facu, izađeš iz sobe i pozoveš fiksni s mobilnog.

_DLC_
22.9.2006, 0:07
Ахахахахаха!!! Војо... Страва...
Нисам имао појма да и таквих ствари има!?

Chivan & Rocker, вама хвала пуно! Скинуо сам YAC!! Занимљив програмчић! :D

п.с. Очекивао сам да то има негде скривено као опција у самом Виндоузу.. али изгледа да досад није затребало Билију, па није ни убачено! :D

п.п.с. Ах да поздрав и Марку_Л.. љубитељу ћирилице! ;)

Rocker
22.9.2006, 0:26
Ахахахахаха!!! Војо... Страва...
Нисам имао појма да и таквих ствари има!?

Chivan & Rocker, вама хвала пуно! Скинуо сам YAC!! Занимљив програмчић! :D

Y 'r wellcome!;)

п.п.с. Ах да поздрав и Марку_Л.. љубитељу ћирилице! ;)
:dzavo:

Marko_L
22.9.2006, 1:51
Koliko puta trebam da vam kažem da ja nisam Mapko, nego Marko :)

Rocker
22.9.2006, 1:54
Koliko puta trebam da vam kažem da ja nisam Mapko, nego Marko :)
Ma nismo ti ni mi турци!:kreza: :to_care:

zokocx
22.9.2006, 3:15
Mozes i sa Modemspy ali moras da imas FAX/talk modem. Ja sam to koristio a moze i da isto snimas razgovor.

_DLC_
23.9.2006, 22:02
Аха... Modemspy, супер! Noticed!

@ Rocker
Хехехее :dzavo:

Beagle
24.9.2006, 0:22
A ako hoćeš potpuno hardversko rešenje, nezavisno od kompjutera (ovo je kompjuterski forum, ali ajde), imaš u Radio klubu "Nikola Tesla" komplet u kitu uređaja koji omogućava da ti se upali sijalica kad zazvoni telefon. I to ne neka diodica ili sijaličica, nego sijaličetina do 200 vati. Idealno ako u kući imaš neke nagluve ;) Adresu prodavnice Kluba lako možeš naći ne Internetu.
a sta ako ima slepih :D ?

A M G
24.9.2006, 0:42
Onda zvucnici od 200W, ne sijalice.:)

vaskotv
29.12.2006, 2:56
_DLC_ Moze li mi molim te objasnit ako mozes kako si to napravio(ako si napravio da ti to zvoni)

_DLC_
8.1.2007, 22:00
Ne. Nisam uspeo da nateram da rade ni YAC, ni ModemSpy.

Fora je u tome sto izgleda program trazi opciju "Caller ID", koju treba da podrzava i centrala (moj fixni broj). Posto to ociglednno nemam, program ne uspeva nista da detektuje kad zvoni telefon. :(

Da li neko ima mozda resenje, kako zaobici problem sa ovim ili ... ???
:confused:

Pozdrav.

AkulM
8.1.2007, 22:48
ako imam DSL sagem modem na usb-u sta da izaberem na onom yac-u da mi prisluskuje??:confused:

Chivan
9.1.2007, 11:50
ako imam DSL sagem modem na usb-u sta da izaberem na onom yac-u da mi prisluskuje??:confused:Ako pogledaš pitanje, videćeš da se radi o programu koji obaveštava kada zazvoni telefon. YAC služi samo tome, ne može da se prisluškuje. Na forumu ima tema posvećena prisluškivanju preko modema (mada to je sve bez veze, pošto se čuje kad uzmeš vezu).

LoneWolf
12.1.2007, 14:32
Ja sam pre par godina koristio domaći program "Snimanje Razgovora", koji je izbacivao obaveštenje u vidu pop-up prozora i zvučnog signala kada telefon zazvoni.
Na ovaj fazon je BalcanBoy zezao Stojana i Dragicu (najpoznatiji phone prank na Balkanu)...
More info @ www.halohalo.tk