PDA

Prikaži potpunu verziju : Prijedlog za D&D board game


diab10
12.9.2006, 18:09
Pozdrav, pisem iz Banjaluke, a mene i par mojih pajtosa interesuje D&D stona igrica, za jedno 5-6 ljudi, sa dosta dzidza, kockica, likova, questova itd... Dakle totalno smo neiskusni sto se tice toga, ali smo stari fanovi Baldure, Icewind-a i ostalih RPG-ova, i pomalo nam je muka djecijeg WoW-a i igraonica i dolazeceg paladina u hordi, pa smo mislili zbaviti nesto "ozbiljnije". Dakle interesuje me D&D igrica, zmajevi, questovi, klase, magije, levelovanje i tako te zezancije, da nas moze posluziti na duze staze...Interesuje me sta nam predlazete, mislili smo izdvojiti oko 50 do max 70 eura, i interesuje nas kome da se obratimo (u Beogradu naravno) za tako nesto.
Hvala

Nash Knight
12.9.2006, 19:45
Uuuh, vidi se da ne znate nista o stonom frp-u... Predlazem ti da se prvo dooobro raspitas na netu da bi shvatio kako se to igra, posto D&D nikako nije 'board game', tj. nikakva tabla ni figurice nisu neophodne (mada pomazu).

Da bi igrao D&D, potrebne su ti 3 knjige sa pravilima ('Player's Handbook' , 'Monstrous Manual', i 'Dungeon Master Guide') kao i minimalno jedan set kockica (nije lose da imate vise njih). Tabla i figurice ti ni ne trebaju (npr. ja koristim tablu od kartona sa kvadraticima koje sam sam nacrtao i figurice od 'Ne ljuti se covece' :) ). Danas su aktuelne 3 i 3.5 edicija pravila, mada su po meni one dosta losije od starije AD&D 2nd edicije, za koje knjige sa pravilima mozes lako da skines sa neta (npr. Baldur's Gate, Planescape i sl. su sve po drugoj ediciji).
Za 70 EU mozes da kupis sve sto ti je neophodno (mada samo za 3 i 3.5 edicije, 2 se smatra 'zastarelom') u bilo kojoj radnji za igre u BGu tipa 'Dragon', 'White Dragon'...

Moj predlog ti je sledeci: Skini knjige za drugu ediciju sa neta, odstampaj ih, a kockice poruci postom (one su jeftine, oko 400 din set). Sve ce ti to ispasti dosta manje od 70 EU. A onda ti ostaje duuuuuugo ucenje pravila.. :icon_stud

Sarmatian
14.9.2006, 17:53
Kao sto rece covek... Jedino bih dodao da ce to verovatno propasti, ako niko od vas nema iskustva s tim. Treba vam bar jedan iskusan tip koji bi bio dungeon master jer je jako tesko ako ste svi pocetnici...

player1
19.9.2006, 15:32
Druga edicija (iliti AD&D): veliko fuj!
Jedino ima smisla za neku BG nostalgiju, ali su ta pravila stvarnio zastarela, ponegde komplikovana, neprecizna i sa losom ili nebalansiranom kustomizacijom.

U 90tim sam je igrao samo zato sto nisam imao nista bolje.

Lepo ti nabvi 3.5 set pravila (Neverwinter Nights je adaptiran po 3.0 na primer).
It to osnovne knjige: Player's Handbook, Dungeon Master Guide and Monster Manual.

Cak DMG ima i neka lepa objasnjnja koja mogu da pomognu novim Dugneon Masterima.

Od ogromne pomoci moze biti i zvanicni Wizards of the Coast forum za DnD.
http://boards1.wizards.com/forumdisplay.php?f=8


P.S.
E sad, ko distribuira u Beogradu ja ne znam.
Svoje knjige sam nabavio u nekoj knjizari pre nego sto je propala pa moj savet nema smisla.

P.P.S.
Takodje na netu ima mnogo "nezvanicnih distribucija" koje mozgu da se nabave klasicnim "nezvanicnim kanalima", kao igre i filmovi.

vertigo
23.9.2006, 13:31
E ovako... Ja igram DnD vec jako dugo. Igrao sam i 2-gu i 3-cu i 3ipo ediciju. 3.5 je najbolja edicija do sada sto se tice pravila i mogucnosti u igri...
www.wizards.com/dnd je oficijelni sajt D&D-a i tu mozes pokupiti sve informacije koje te zanimaju. A gde knjige nabaviti? Imas dve ovlascene knjicare na teritoriji Srbije, a to su Dragon i Novom Sadu i White Dragon u Beogradu. Za igru su ti potrebne 3 osnovne knjige (neko ih je vec naveo) i svaka od njih kosta oko 40e. Nije jeftino, ali jbg! Sem tih DnD igra ima jos mnoooooooogo knjiga, neke fantazijske svetove (kao sto je Forgotten Realms (Faerun), u koji su smestene Baldur's Gate, Icewind Dale i jos neke igre) i jos mnogo dodataka. Recimo trebalo bi da kupite nekoliko setova kockica, mozda neke figurice (D&D Miniatures) itd...

Adrese ovih knjizara mozes naci u SK-u. Svaka od njih ima svoju reklamu. Ponavljam... znam da nije jeftino, ali ako se skupite va 5-orica, podelite trosak i bice bar za osnovne knjige i nesto kockica. Mozda su i pojeftinile knjige... Uglavnom... vred kupiti jer igranje DnD je veliko i neiscrpno zadovoljstvo. Masta je ogranicenje. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

nastyface
18.1.2007, 15:43
Ljudi, da li ima neko iz Novog Sada da igra AD&D i da mu fali jos jedan clan (ja). Vec godinama pokusavam da navatam nekog ko bi igrao, ali masa koju ja poznajem nije u tom fazonu. U par navrata sam pocinjao, odigrali smo po par sesija i onda se ekipa raspala. Postajem ocajan jer bih da igram AD&D a nemam ekipu. Javite se pa da se igramo :icon_stud
:ciao:

Shang Tsung
18.1.2007, 16:52
@nastyface:
Idi na http://www.tolkien.co.yu i u sekciji za D&D se raspitaj malo.
@diablo:
Cini mi se da su knjige oko 30 jura po komatu.Ja sam ranije imao u pdf-u "bunch of" tih knjiga, (pored 3 osnovne imas jos desetine opcionalnih),chini mi se da je bilo oko 5-6 GB (da, gigabajta pdf-a).Sad zamisli koliko tu ima da se chita.Naravno nije sve bilo za 3 i 3cu ipo ediciju, nesto je bilo i za 2gu i za 2,5 no dobro.
Naravno, onda me nesto ufatilo i batalio sam sve to i pobrisao pdf-ove.

Dalje, ne treba ti nikakva tabla.Mozes koristiti neku "world" ili "local" mapu koju ces sam da spremish (tj. DM ce da je spremi).Za svaku avanturu mozes (a i nemoras,ako si u stanju da pmtis dobro) da crtas posebnu mapu(igraci ne moraju nikad da je vide,ali DM-u sluzi kao podsetnik sta se nalazi u kojoj prostoriji) za svaki "dungeon" koju igraci zapate.

Shang Tsung
18.1.2007, 16:56
@Nash:
Ma druze prihvati konachno da je 3,5 bolja od 2ge :)

Srlandand
24.7.2007, 13:33
Ja sam skoro poceo da igram D&D sa drustvom, po 3.5 ediciji valjda, mada je izasla 4.0 koliko sam cuo. Pravila su stvarno zaj****a, kao i pravljenje lika (odrao sam se dok sam izabrao one glupe feetove, Human Fighter IV level= 6 feetova), ali kad pocne da se igra, onda je ekstra zezanje (pogotovo nerviranje Gej mastera, kako je zovem naseg Gejma).

donator99
24.7.2007, 14:28
Ja vec duze vreme igram D and D.
Istina, zeznuta su pravlia i to jako posebno oko pravljenje lika.
Mada, ja sam uglavnom bio DM, iako mi nije nikad nesto islo pravljenje svetova...
@Srlandand :)Imate jako tolerantnog GM-a.
Kod, mene kad se neko previse glupira popije Meteor Shower ili tako nesto...

player1
24.7.2007, 14:30
Ja sam skoro poceo da igram D&D sa drustvom, po 3.5 ediciji valjda, mada je izasla 4.0 koliko sam cuo.

Nikad cuo za tu "cetvorku".
A relativno redovno posecujem Wizardov zvanicni sajt o D&Du.

Mr.Noob
24.7.2007, 14:30
Ja sam skoro poceo da igram D&D sa drustvom, po 3.5 ediciji valjda, mada je izasla 4.0 koliko sam cuo. Pravila su stvarno zaj****a, kao i pravljenje lika (odrao sam se dok sam izabrao one glupe feetove, Human Fighter IV level= 6 feetova), ali kad pocne da se igra, onda je ekstra zezanje (pogotovo nerviranje Gej mastera, kako je zovem naseg Gejma).
I ja igram po 3.5 samo sto je jedan lik uzeo taj cekic i on je Orc Barberian ali osmog levela i uzeo je improved critical pa jos igramo na vund vitaliti sistem pa mu je 1d12+10 15-20 racunao sam da oruzije nije magicmo i da nema magicnih ajtema na sebi. ((-:

donator99
24.7.2007, 14:33
I ja igram po 3.5 samo sto je jedan lik uzeo taj cekic i on je Orc Barberian ali osmog levela i uzeo je improved critical pa jos igramo na vund vitaliti sistem pa mu je 1d12+10 15-20 racunao sam da oruzije nije magicmo i da nema magicnih ajtema na sebi. ((-:

Pa, cekaj.
Ako je 8 novi onda mu je BAB +8.
Kako onda ima +10 ako oruzje nije +2 magicno?

Mr.Noob
24.7.2007, 14:34
U zadnje vreme izdaju jako puno knjiga pa puno i pupaju.:eek: Kada sam ja pocinjao bile su samo PHB GMB i MM.:dedica:

Mr.Noob
24.7.2007, 14:36
Str 24 oruzije dvoruko ima 3 levela paragoma +10 je na stetu.

donator99
24.7.2007, 14:36
Ma da.
PHB 2, razne knjige sa splellovima, exalted deeds...
Nisam ni siguran koliko ih ima a cini mi se da ih izdaju po 3 odjednom i to svakih par meseci a mozda i svaki mesec.
Sad zamislite koliko to kosta i koliko dugo treba da se procita...
Ja ni ovaj svoj DMG nisam skroz procitao...

Mr.Noob
24.7.2007, 14:39
nije frka procitat ali kupiti... ja imam 54 knjige i opet nemam sve. Naravno sve knjige su na kompu.

Eni
24.7.2007, 15:57
Sve stručnjak do stručnjaka, a niko čoveku nije napomenuo da ADnD i DnD nisu ista stvar, i pri tom, o još većeg greha, poredite ADnD 2.5 sa izdanjima 3 i 3.5 DnD-a... Mislim, kao da ste mu rekli Diablo 3 je bolji od Baldura 2... jednostavniji je... Uopšte nije ista razvojna grana pravila...

Momci, ako želite da počnete brzo i lako, najbolje da potražite "Dungeons and dragons action game", to je jedno pakovanje pripremljeno za početnike, sadrži skraćenu verziju PHBa, i 5 avantura gotovih za vašeg DMa, kartonske "figurice" likova, vrata, škrinja, pacova, bauka... , lokalnu mapu, i uputstva šta dalje da nabavite kad to prevaziđete...

I da, bez obzira da li se odlučite za "Dungeons and Dragons", "Advanced Dungeons and Dragons", "LotR", "Star wars", "Star Trek", "Traveller", ili bilo koju drugu franšizu, uglavnom vam ne treba više od 3 knjige core pravila, koje po komadu koštaju max 30ak evra i mogu de kupiti kod nas u BG, NS, ... I najmanje jedan D20 set kockica (većina sistema sad traži taj)...

donator99
24.7.2007, 16:30
Momci, ako želite da počnete brzo i lako, najbolje da potražite "Dungeons and dragons action game", to je jedno pakovanje pripremljeno za početnike, sadrži skraćenu verziju PHBa, i 5 avantura gotovih za vašeg DMa, kartonske "figurice" likova, vrata, škrinja, pacova, bauka... , lokalnu mapu, i uputstva šta dalje da nabavite kad to prevaziđete...


Da samo napomenem da ima i pocetno izdanje D 'n' D-a u izdanju Wizards of the Coast koji koristi kao pravila ona iz 3.5 seta pravila.
Dobijete neku knjigu koja je ustvari sastavljena od sazetaka iz 3 core knjige, valjda 16 figurica od toga 4 heroja ovo ostalo monsteri, dungeon tiles i jednu avanturu.
Ovo kosta oko 30e.
Knjige su takodje 30e sa izuzetkom nekih kao npr. Spell Arcadium ili tako nesto koje su 40e.
Ako neko zeli da igra sa figuricama sa kojim dobijete i kartice sa statistikama mozete da kupite Booster Packove gde dobijete 8 figurica sa stat karticama.Jedno pakovanje je 15e.

BTW mozete da prestanete da diab10-u savetujete sta da kupi jer je on ovo napisao 12.9.2006 i nije vise u ovoj temi i jednom postovao...

Nash Knight
24.7.2007, 18:01
Sve stručnjak do stručnjaka, a niko čoveku nije napomenuo da ADnD i DnD nisu ista stvar, i pri tom, o još većeg greha, poredite ADnD 2.5 sa izdanjima 3 i 3.5 DnD-a

A koji ti je to AD&D 2.5 ed? Postoji jedan takav sistem, i izmislio sam ga ja, tako da ako ne igras sa nekom od mojih druzina stvarno ne znam gde si cuo/la za to..?

player1
24.7.2007, 18:28
Verovano pod 2.5, misle na AD&D uz Skill and Options knige (kako se vec zvase).

vertigo
25.7.2007, 16:15
4 edicija ne postoji ni u najavama. 3.5 je poslednja i najbolja edicija. Osnovno je imati 3 glavne knjige PHB, MM, i DMG, zatim nekoliko setova kockica i character sheetovi. Ostale stvari su pozeljne onoliko koliko vam dzhep dozvoli. Sa osnovom se moze igrati sjajno, tako da i ne treba kupovati nista drugo...

donator99
25.7.2007, 16:26
Stvarno, odakle vam 4.0?
Ne pominje se cak ni na oficijalnim forumima...

Mr.Noob
26.7.2007, 13:04
Stvarno, odakle vam 4.0?
Ne pominje se cak ni na oficijalnim forumima...
Misli sam na MM4 a danas cu imati i MM5!!

vertigo
26.7.2007, 17:14
A to je vec drugo...

Mr.Noob
27.7.2007, 0:55
Bas smo sada zavrsili sesen i nasao sam armor koji ima fire auru i daje ti immunities to fire, neka mi neko kaze koliko to kosta? (Ja sam tek cetvrti level)

Nash Knight
27.7.2007, 1:07
Bas smo sada zavrsili sesen i nasao sam armor koji ima fire auru i daje ti immunities to fire, neka mi neko kaze koliko to kosta? (Ja sam tek cetvrti level)

Ja bi upucao vaseg GMa

Mr.Noob
27.7.2007, 1:21
Ja bi upucao vaseg GMa
Mene ne zanima sta bi ti uradio sa njim nego koliko to kosra jer reristens od 30 je 66 000 a immunities nisam nasao nigde onaj ring of fire i nije toliko interesantan i da armor je od admantita! (-:

Shang Tsung
27.7.2007, 1:43
Pa moze da kosta koliko god se ti izboris za cenu.
Neukog li DM-a, a tek 4-ti lvl...

Sarmatian
27.7.2007, 6:38
Ja bi upucao vaseg GMa

Dvaput...

Za svaki slucaj :dzavo:

Mr.Noob
27.7.2007, 11:03
Pa moze da kosta koliko god se ti izboris za cenu.
Neukog li DM-a, a tek 4-ti lvl...
Pricaj mi o tome dozvoli je cekic koji radi 16-20 posto igramo na vunde, ovaj drugi je artificers pa mu treba 50% cene i 50% EX nada pravi neke magicne stvari al' ovo je 50% cene koja tebe kosta kada ti nesto pravis. Ima spelove, i moze da isipava EX iz magicnih ajtema pa da ih koristi za pravljenje drugih stvari. A nas trojica imamo oko 24000 pg bez onog armora.

donator99
27.7.2007, 12:53
A 4 ste lvl?
OMG, pa sta vam to on dopusta?
Uglavnom da izracunas vrednost neke stvari izvadi DMG, i prema tabelama iz njega saberi cene svih enhanchmenta + vrednost samog armora i to onda sve podeli sa 2.
BTW stvarno razmisli o promeni GM-a :)

Sarmatian
27.7.2007, 15:05
A 4 ste lvl?
OMG, pa sta vam to on dopusta?
Uglavnom da izracunas vrednost neke stvari izvadi DMG, i prema tabelama iz njega saberi cene svih enhanchmenta + vrednost samog armora i to onda sve podeli sa 2.
BTW stvarno razmisli o promeni GM-a :)

Pa ne rastu GM na drvecu :D. Velika je potraznja ovih dana...

vertigo
27.7.2007, 15:51
Bas smo sada zavrsili sesen i nasao sam armor koji ima fire auru i daje ti immunities to fire, neka mi neko kaze koliko to kosta? (Ja sam tek cetvrti level)

A kako se tacno zove taj armor?

Eni
27.7.2007, 17:06
Ova tema je otišla u gadan off. Zapamtite da je ovo kompjuterski forum SKa, i da je Test Play deo o igrama... Ima na netu i previše RPG foruma gde možete da vodite ovakvu priču...