PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li neko zna koji je ovo film?


Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

JohnnyNT
21.3.2016, 16:28
Pomislih da ovo može biti interesantno ljudima koji traže naziv filma (doduše, podržava samo engleski jezik): http://www.whatismymovie.com/

djmikibgd
5.4.2016, 11:41
treba mi opet pomoc za dva filma
radnja prvog filma je odprilike ovako
jedan par ima dete koje je usvojeno briga i sve to
medjutim to dete im biva oduzeto i sada oni krecu u potragu za istinom
i na kraju ustanove da je to dete ustvari klonirano i da je iz neke
fabrike dece film je iz 80-ih
pokusava sam sa imenon fabrika beba ali nije to


a drugi ide ovako jedan mladi par poseduje jednu umetnicku sliku na kojoj je jedan
srednjevekovni zamak e sada ne secem se bas najbolje ali na toj slici ima poruka koja se vidi sa lupom
i kada se poruka procita taj koji je procitao njega slika uvlavi u sebe to jes u zamak na slici
secam se da je na kraju filma taj par ostao u toj slici

ako neko zna unapreh hvala

real022
5.4.2016, 15:38
Američki film. Drama, komedija karaktera. Nešto u fazonu Napoleon Dynamite.

Lik je iskompleksirani gubitnik iz malog grada.
Na početku pokušava da proda neke zvučnike. Pravi se da su ukradeni, da bi ispao "opasan".
Sreće mentalno zaostalog poznanika u prodavnici, kojeg pokušava da ubedi da uzme neke pare? od sestre koja vodi firmu za izdavanje garaža (koju im je otac ostavio)..

Scena u baru, drugi lik ga gađa pikado strelicama u perjanu jaknu.

Planira osvetu tako što će mu sipati motorno ulje u bunar za vodu..Lik umre, ali od trovanja hranom.
Tokom celog filma glavni lik insistira na tome da je "opasan" i na kraju isprovocira incident sa policijom, za stvar koju nije uradio i ovi ga izrešetaju..

Film je od pre više godina. Pokušavam satima da se setim naslova..nešto kao Legend of.. ali google ni imdb ne prikazuju rezultat za ovaj film.
99% sam siguran da je naziv Legenda o... (ime lika), ali ni posle dva sata pretrage ne mogu da nađem.

LoneWolf
5.4.2016, 21:24
^ ja ovo s**nje moram pogledati hahaha

real022
6.4.2016, 2:45
^ Ceo dan pokušavam da nađem film i ne vredi.
Sad nisam ni tako siguran da je Legend of... pregledao sam ceo internet bukvalno. Sve liste, sve godine..neverovatno.

darac_kv
6.4.2016, 10:11
treba mi opet pomoc za dva filma
radnja prvog filma je odprilike ovako
jedan par ima dete koje je usvojeno briga i sve to
medjutim to dete im biva oduzeto i sada oni krecu u potragu za istinom
i na kraju ustanove da je to dete ustvari klonirano i da je iz neke
fabrike dece film je iz 80-ih
pokusava sam sa imenon fabrika beba ali nije to


a drugi ide ovako jedan mladi par poseduje jednu umetnicku sliku na kojoj je jedan
srednjevekovni zamak e sada ne secem se bas najbolje ali na toj slici ima poruka koja se vidi sa lupom
i kada se poruka procita taj koji je procitao njega slika uvlavi u sebe to jes u zamak na slici
secam se da je na kraju filma taj par ostao u toj slici

ako neko zna unapreh hvala


za ovo prvo ne znam, ali ovo drugo sto si opisao, ima epizoda serije Cari, tj one sestre vestice, gde isto ulaze u zamak na slici,mozda si gledao odavno pa si pomesao da je film :) unutra su neke zamke, vatra itd...

http://vignette4.wikia.nocookie.net/charmed/images/9/98/PaintedWorldMain.jpg/revision/latest?cb=20110413183835

real022
6.4.2016, 17:05
Evo ga! Live free or Die (2006).
Ne znam odakle mi ono Legend...raspao sam se tražeći.

http://www.imdb.com/title/tt0432318/?ref_=ttmd_md_nm

Pogledajte, sjajan film.

Mac4LiF
6.4.2016, 19:30
treba mi opet pomoc za dva filma
radnja prvog filma je odprilike ovako
jedan par ima dete koje je usvojeno briga i sve to
medjutim to dete im biva oduzeto i sada oni krecu u potragu za istinom
i na kraju ustanove da je to dete ustvari klonirano i da je iz neke
fabrike dece film je iz 80-ih
pokusava sam sa imenon fabrika beba ali nije to

Da li je to dete kojim slucajem malo deformisano u licu i plave ili plavoridje kose,nesto poput simpanze?
Secam se otprilike iste tematike iz 80tih. Stim da je to dete isto bilo klonirano iz fabrike ali sa ciljem da ih edukuju da rade prljavim nuklearnim odpadom.
Taj par je to otkrio i slali su postom na sve strane da obznane.
Ali kako se radilo o povelikoj tajni tako su im postu onemogucili.
I mislim da je britanski film u pitanju.
Jeli film ili mini serija ne mogu da se sjetim?!

djmikibgd
17.4.2016, 21:26
darac_kv moze biti da je to bila serija pgledacu
Mac4LiF sada lika deteta se ne secam ali radnaj je odprilike takva
samo jel znas ime tog filma
svakako hvala vam na pomoci :)

Kumasin
19.4.2016, 19:29
Zdravo drugari :alealeee:

Duze vreme trazim film koji sam gledao ranije, bio bih Vam zahvalan na pomoci ako bi mi neko pomogao oko imena jer ne mogu nikako da ga nadjem.

Radnja se desava u Americi kada dva pandura patroliraju kolima i naidju na mafijaski obracun na nekoj farmi gde su se svi medjusobno poubijali. U gepeku jednog vozila nalaze punu torbu para, dogovaraju se da sacuvaju te pare za sebe. Sutradan u stanici saznaju da je jedan od ubijenih mafijasa tajni agent koji je imao presluskivac, i shvataju da ce biti provaljeni ali ih spasava patolog koji sakrije kasetu.... Hvala unapred

LoneWolf
19.4.2016, 19:59
^ +1, davno sam gledao film i prejak je

tiho86
20.4.2016, 2:52
To vam je jedan od ova dva
http://www.imdb.com/title/tt0102592/?ref_=nm_flmg_act_55
http://www.imdb.com/title/tt0105813/

Kumasin
20.4.2016, 18:25
To vam je jedan od ova dva
http://www.imdb.com/title/tt0102592/?ref_=nm_flmg_act_55
http://www.imdb.com/title/tt0105813/

Bas sam se obradovao druze ali nije nijedan od ova dva, radnja se desava negde posle 2003,04.....

Kumasin
21.4.2016, 6:45
^ +1, davno sam gledao film i prejak je

Kako saznamo naslov? :D

caine
21.4.2016, 11:41
http://www.imdb.com/title/tt0140519/?ref_=nm_flmg_act_40?

Kumasin
21.4.2016, 18:58
http://www.imdb.com/title/tt0140519/?ref_=nm_flmg_act_40?


Bravo majstore :aplauz:

Neta00
23.4.2016, 18:30
Ne secam se bas puno ali ovoga se secam.Znm da je imalo i amerikanaca i azijata u filmu.U filmu su bili kao neki teroristi i njih je valjda vodila jedna zena,i ona je nosila preko lica neku maramu i nije dozvoljavala da se vidi njeno lice,na kraju ona biva smrtno ranjena i pred smrt ona isece svoje lice da ga niko ne bi video.
Ako zna neko koji je film neka kaze :D

redsi
9.5.2016, 17:19
Molim vas pomozite,trazio sam po netu ali ne mogu nigde da nadjem naziv filma,radnja se desava cini mi se u skotskoj u edinburgu da li u 17 ili 18 veku,radi se o dva drugara koji dolaze zajedno u skolu,znam da je direktor te skole bio veoma strog,oni se u prvoj godini posvadjaju i nisu pricali sve do smrti direktora skole kada dolaze zajedno na njegov grob i tu se mire,film je sniman cini mi se 50-ih godina,davali su ga cesto na tv-u pre 15-ak godina.

Trosarinac
14.5.2016, 23:33
Radnja se desava,barem u pocetku na nekoj planini,sneg svuda okolo.U blizini neke kucice dva lika(cini mi se)pronalaze nekog lika(ili kog vec ne secam se)kako kleci u snegu i ne pomera se,uvode ga u kucu stavljaju u krevet itd.
Posle nekog vremena njega pritera u wc :D ,a ovo dvoje provaljuju da je na putu do wc ostavio krvave tragove.On je izbacio neko cudoviste iz sebe,onda pokusavaju da ga zadrze da ne izadje iz wc solje...
Sad ne mogu da se setim da li je bio neki masakr posle ali vrlo je moguce.
Ps. Znam jos da je jedan lik otrcao do neke supe da uzme izolir traku,pa je pokusao da njom zalepi poklopac wc solje,naravno nije mu poslo za rukom.

Dzajo5
14.5.2016, 23:51
Dreamcatcher po Kingovoj knjizi?

Trosarinac
15.5.2016, 2:46
Dreamcatcher po Kingovoj knjizi?

To je to,do jaja. :nov_explo

Mac4LiF
20.5.2016, 21:17
Da li je to dete kojim slucajem malo deformisano u licu i plave ili plavoridje kose,nesto poput simpanze?
Secam se otprilike iste tematike iz 80tih. Stim da je to dete isto bilo klonirano iz fabrike ali sa ciljem da ih edukuju da rade prljavim nuklearnim odpadom.
Taj par je to otkrio i slali su postom na sve strane da obznane.
Ali kako se radilo o povelikoj tajni tako su im postu onemogucili.
I mislim da je britanski film u pitanju.
Jeli film ili mini serija ne mogu da se sjetim?!

darac_kv moze biti da je to bila serija pgledacu
Mac4LiF sada lika deteta se ne secam ali radnaj je odprilike takva
samo jel znas ime tog filma
svakako hvala vam na pomoci :)


Nazalost ne mogu da se sjetim ali ovi momci sto pomazu drugima mozda budu imali vise srece ako znaju vec oko cega se vrti?!

Trosarinac
20.5.2016, 21:36
Jedino kako mogu da pomognem je da preporucim neki od stranih sajtova,koj ise bave iskljucivo pogadjanjem naziva filmova,serija...
Meni su pomogli ljudi odatle.

PsyDuck
20.5.2016, 22:27
Dečiji horor'omnibus, od čega jedino pamtim priču sa dvoje klinaca koji ne vole profesora, odrade neki obred na kraju koga iscepaju njegovu sliku (na liniji vrata), odu sutra u školu - a profesor nosi šal... nasmeje im se u facu, malo skloni šal, a na vratu ogroman ožiljak.
Gledao ga zadnji put 90ih, tako da imam jako malo detalja u glavi (ostalih se prića i ne sećam).

Bojan025
21.5.2016, 18:02
radnja prvog filma je odprilike ovako
jedan par ima dete koje je usvojeno briga i sve to
medjutim to dete im biva oduzeto i sada oni krecu u potragu za istinom
i na kraju ustanove da je to dete ustvari klonirano i da je iz neke
fabrike dece film je iz 80-ih
pokusava sam sa imenon fabrika beba ali nije to



Za svaki slučaj, da probam

http://www.imdb.com/title/tt0085169/?ref_=ttpl_pl_tt

Oggy
24.5.2016, 2:58
Dečiji horor'omnibus, od čega jedino pamtim priču sa dvoje klinaca koji ne vole profesora, odrade neki obred na kraju koga iscepaju njegovu sliku (na liniji vrata), odu sutra u školu - a profesor nosi šal... nasmeje im se u facu, malo skloni šal, a na vratu ogroman ožiljak.
Gledao ga zadnji put 90ih, tako da imam jako malo detalja u glavi (ostalih se prića i ne sećam).

Jedini horor omnibus koji pamtim su: price sa tamne strane.

Bojan025
24.5.2016, 18:10
Dečiji horor'omnibus, od čega jedino pamtim priču sa dvoje klinaca koji ne vole profesora, odrade neki obred na kraju koga iscepaju njegovu sliku (na liniji vrata), odu sutra u školu - a profesor nosi šal... nasmeje im se u facu, malo skloni šal, a na vratu ogroman ožiljak.
Gledao ga zadnji put 90ih, tako da imam jako malo detalja u glavi (ostalih se prića i ne sećam).

Možda ovo?

http://www.imdb.com/title/tt0088478/

Trigger
24.5.2016, 18:27
Horor iz 80-ih mozda i stariji tri pice nisu povezane. U jednoj zena koja je izgubila sina koristi crnu magiju da ga povrati i on se jedne olujne noci pojavljuje uplakan na vratima kuce. Na kraju price decak gura majku niz stepenice i dok silazi govori da je ona kriva zbog njegove pogibije i da je dosao da se osveti.

Neta00
24.5.2016, 19:25
Horor iz 80-ih mozda i stariji tri pice nisu povezane. U jednoj zena koja je izgubila sina koristi crnu magiju da ga povrati i on se jedne olujne noci pojavljuje uplakan na vratima kuce. Na kraju price decak gura majku niz stepenice i dok silazi govori da je ona kriva zbog njegove pogibije i da je dosao da se osveti.


Da nije mozda Creepshow 2 (http://www.imdb.com/title/tt0092796/)

Trigger
24.5.2016, 20:23
Nije.

Koljač
25.5.2016, 0:49
Horor iz 80-ih mozda i stariji tri pice nisu povezane. U jednoj zena koja je izgubila sina koristi crnu magiju da ga povrati i on se jedne olujne noci pojavljuje uplakan na vratima kuce. Na kraju price decak gura majku niz stepenice i dok silazi govori da je ona kriva zbog njegove pogibije i da je dosao da se osveti.

Da nije http://www.imdb.com/title/tt0075917/

damblldorr
31.5.2016, 22:35
pozdrav.treba mi hitno jedan film.verovatno se ne zove tako u originalu.preveli su ga kao portugalska zvona.mislim da je stariji i da je na engleskom.hvala unapred.p.s.jako hitno

Neta00
4.6.2016, 13:25
pozdrav.treba mi hitno jedan film.verovatno se ne zove tako u originalu.preveli su ga kao portugalska zvona.mislim da je stariji i da je na engleskom.hvala unapred.p.s.jako hitno

Da nije mozda ovaj The Bells of St. Marry's (http://www.imdb.com/title/tt0037536/)

White Ripper
5.7.2016, 14:28
Film sam gledao davno još ko dijete i baš je star. Uglavnom, radnja se vrti oko potrage za nekim dijamatima. Protagonista traži dijamante ali i neki opaki love i njega i dijamante takođe. Ima jedna scena gdje se on sakrije ispod neke prikolice/kočije kad ga tjeraju zahvaljujući nekom dječaku, i tu taj dječak pruži ruku da mu kao da novac, a ovaj samo mu pruži ruku (kao neka smješna scena). Ta scena se dešava na nekom pijacu.
Druga scena koje se sjećam je da protagonista i jedna žena slete kolima i ta žena pokušava kroz vodu da upravlja kolima jer ih nosi bujica. (čini mi se da su kola reno 4 :D )
I sjećam se scene gdje on u nekoj pećini nađe dijamante (tamno zelene boje).
Da li iko zna koji je ovo film? :)

Ocelot
5.7.2016, 14:39
Lov na zeleni dijamant. Majk Daglas.

damblldorr
23.7.2016, 10:06
poznat je film.samo sto nikako ne mogu da se setim naslova.decko ima sidu.ide po zurkama i namerno planira da zarazi druge ljude.hvala unapred

Rockstar
23.7.2016, 11:17
poznat je film.samo sto nikako ne mogu da se setim naslova.decko ima sidu.ide po zurkama i namerno planira da zarazi druge ljude.hvala unapred
Da nije Kids (1995)?

damblldorr
23.7.2016, 11:24
jeste.hvala ti

damblldorr
23.7.2016, 11:33
mislli da je australijska serija ili film.mozda glumi hit ledzer.svestenik seksualno maltretira decaka godinama.decko se odvazi da ga prijavi i potpuno se razocara kad svestenik dobije samo tri godine uslovno

Smrtonosna Šorka
30.7.2016, 13:34
Danas sam odjednom imao neki fleš za neke pse u hororima. I sećam se nečega što sam gledao ko dete 90ih, znam samo da je neko ustao iz groba a msm da je imao psa koji se zvao Szabo ili Zoltan tako nešto mađarski. Nzm gugl mi stalno izbacuje rotvajlera ali on je Max i horor je drugačiji od toga, a nije ni Kujo on je bernardinac. Mozda je ovo bio Doberman.

Kidja
30.7.2016, 15:52
Mozda ovo http://www.imdb.com/title/tt0077470/ ?

Smrtonosna Šorka
30.7.2016, 19:28
To je to ahhaha, bože koji trash, ovo nije ni B produkcija ko li je to prikazivao. Ja sam guglao vise rotvajelra i szabo lol, to me odvelo pogrešno. A gledao sam tog sa Rotom a i Kingovog Kuđu.

Bujosh
2.10.2016, 22:34
Rat, drugar mu je ranjen i kuka, neprijatelji im se priblizavaju, kako bi "ucutkao" drugara pucao mu je u glavu, igrom slucaja je taj preziveo i secam se scene kada je ubio coveka za morfijum jer mu je metak ostao u glavi. Neko?

LoneWolf
3.10.2016, 0:47
Rat, drugar mu je ranjen i kuka, neprijatelji im se priblizavaju, kako bi "ucutkao" drugara pucao mu je u glavu, igrom slucaja je taj preziveo i secam se scene kada je ubio coveka za morfijum jer mu je metak ostao u glavi. Neko?


Poznat mi je film jako, ako nađeš naslov javi. Ako se sjetim, javljam

JohnnyNT
3.10.2016, 14:27
Rat, drugar mu je ranjen i kuka, neprijatelji im se priblizavaju, kako bi "ucutkao" drugara pucao mu je u glavu, igrom slucaja je taj preziveo i secam se scene kada je ubio coveka za morfijum jer mu je metak ostao u glavi. Neko?

Poznat mi je film jako, ako nađeš naslov javi. Ako se sjetim, javljam



Bullet in the Head (Dip huet gaai tau) (1990) (http://www.imdb.com/title/tt0099426/)

-Dok-
13.11.2016, 13:53
Sećam se samo jedne scene filma koji sam gledao pre 25-30 godina, u njoj se čovek budi u kutiji sa zastakljenim poklopcem dok ga robot živog sahranjuje nekom rotirajućom rukom.

Bio bih zahvalan za ikakvu pomoć.

calivita
29.11.2016, 17:12
molim za pomoć.u pitanju je mađarski sf film,radnja je otprilike ovakva:posle svetskog rata bude se greškom kompjutera ljudi iz hibernetskog sna.među njima je i naučnik koji je napravio najrazorniju bombu koja koristi energiju kvarka.
voleo bih dsa ponovo odgledam taj film,ali ne znam kako se zove

Juraj
6.12.2016, 11:27
Stariji film, crno bijeli ako se ne varam stavljen nekada u 16sto stoljeće ili tu njegdje. Španjolska vojska dolazi u grad, ovi u gradu su čuli kako su krvoločni pa se muškarci prave mrtvi, žene preuzmu zadaću da pregovaraju s vojskom, komedija.

rellik
8.12.2016, 19:57
Stariji film, pre oko 15tak god, film pocinje tako sto zena sanja neku obalu i tu se pojavljuje ta neka lutka, posle se usele i neki stan i pocne neko da ih uhodi, pa se pojavi ta lutka, to je sav info sto sam dobio :)

Sent from my Lenovo S660 using Tapatalk

JUGA_v
24.12.2016, 23:46
Pozdrav da li neko zna film?:
u vojci (e sad da li su regruti ili ugovorci ne znam) uglavnom njihov nadredjeni im stalno za vratom ... jednom vojniku izrešetao auto jer ovaj bio sa njegovom ćerkom...

;) našao
"Buffalo Soldiers"

Prief Lirator
30.12.2016, 22:11
Ne mogu izguglati kako se zove film kojeg sam kratko gledao kao klinac krajem devedesetih, a zapamtio sam neke stvari.
Nešto tamno, kao neka crna rupa se pojavila u kući jedne porodice, polako se povećava, a stvari koje se ubace u nju nestanu.
Nikome nije jasno šta je u pitanju i onda ubace auto na daljinsko upravljanje ili nekog robota sa kamerom da ispitaju.
Eto, toga se sjećam, ako neko zna, pomozite. :D

pedjosav
30.12.2016, 23:02
Ne mogu izguglati kako se zove film kojeg sam kratko gledao kao klinac krajem devedesetih, a zapamtio sam neke stvari.
Nešto tamno, kao neka crna rupa se pojavila u kući jedne porodice, polako se povećava, a stvari koje se ubace u nju nestanu.
Nikome nije jasno šta je u pitanju i onda ubace auto na daljinsko upravljanje ili nekog robota sa kamerom da ispitaju.
Eto, toga se sjećam, ako neko zna, pomozite. :D

Malo me podseca na ``JUMANJI`` ali sam odavno gledao, ne secam se robota ni auta na daljinsko. Tu su deca igrala neku drevnu igru koja j e otvorila portal u kuci.

Prief Lirator
30.12.2016, 23:22
Nije taj, ali hvala na pokušaju. :)
Ono čega se ja sjećam je tamno, kupastog oblika, okreće se i pomjera, a djeluje kao neki portal ili crna rupa.
Nalazilo se u porodičnoj kući i mislim da su djeca to otkrila.
Onda se polako povećava i proguta sve stvari koje se ubace u to.

Trosarinac
10.1.2017, 3:39
Da li neko zna o kom se filmu radi sledeceg opisa:
Jedan lik u sred noci ubija provalnika,nije osudjen.Kasnije njega pronalazi otac ubijenog i govori kako ce ga ubiti(a inace otac nije valjda znao gde je njegov sin dugo vremena samo je saznao da je ubijen od strane ovog).Pokusao je da ga ubije i policija ga hvata.Vezuju ga za prugu pre nego da voz dodje,ovaj lik koji je na pocetku ubio provalnika prati policajce i oslobadja ovog sa pruge,jer veruje da nije ubio njegovog sina vec nekog drugog lika,a da policija tu nesto krije i da je sin ziv.Drzao je ovog sa pruge u nekoj kuci u sumi zavezanog nekoliko dna posle ga je pustio,i zajedno su valjda trazili sina od ovog,da li su ga nasli ne secam se.Mislim da cak nisam ni odgledao do kraja .

m0rpheus
10.1.2017, 11:53
Da li neko zna o kom se filmu radi sledeceg opisa:
Jedan lik u sred noci ubija provalnika,nije osudjen.Kasnije njega pronalazi otac ubijenog i govori kako ce ga ubiti(a inace otac nije valjda znao gde je njegov sin dugo vremena samo je saznao da je ubijen od strane ovog).Pokusao je da ga ubije i policija ga hvata.Vezuju ga za prugu pre nego da voz dodje,ovaj lik koji je na pocetku ubio provalnika prati policajce i oslobadja ovog sa pruge,jer veruje da nije ubio njegovog sina vec nekog drugog lika,a da policija tu nesto krije i da je sin ziv.Drzao je ovog sa pruge u nekoj kuci u sumi zavezanog nekoliko dna posle ga je pustio,i zajedno su valjda trazili sina od ovog,da li su ga nasli ne secam se.Mislim da cak nisam ni odgledao do kraja .
^ Cold in July
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt1179031/

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Trosarinac
10.1.2017, 23:00
Ekstra :to_care:

Trosarinac
26.1.2017, 0:17
Da li neko zna koji bi ovo film mogao da bude:
Radnja je u neko doba vikinga cini mi se.Ali nisam siguran da li se o vikinzima radi u filmu.Bila je zima,secam se da se velika kolona ljudi sa konjima.itd. selila ,to su bile neke planine i litice.Secam se jedne scene kad neki ratnik sa bradom zazvizdi da bi pozvao orla koji je leteo iznad njih i on mu sleti na rame ili ruku.Borili su se macevima,sekirama,mislim da je bilo i strela itd.

aco95
3.2.2017, 17:07
Posto sam spavao a tv(pink premium) ostao upaljen,sjecam se samo da glumi Rade Serbedzija u toj sceni drzi govor u nekoj skupstini i nakon toga izlazi iz te skupstine dok neki covjek ustaje i valjda radi repliku:D,film je na engleskom jeziku cini mi se da je snimljen kraj 90s.Ako neko zna ala vera:to_care:

laza80
3.2.2017, 17:54
Saint? (http://www.imdb.com/title/tt0120053/)

aco95
4.2.2017, 17:15
Saint? (http://www.imdb.com/title/tt0120053/)

:to_care::to_care::to_care:

jonathan
28.5.2017, 22:47
Kako se zove onaj stariji film gdje se bore dva robota/mech-a? Nesto kao real steel iz 2011 samo su ovdje mekovi koji su visine nekih dvadesetak metara.

Sta god da guglam, izbacuje real steel.

polarnimeda
29.5.2017, 1:47
Kako se zove onaj stariji film gdje se bore dva robota/mech-a? Nesto kao real steel iz 2011 samo su ovdje mekovi koji su visine nekih dvadesetak metara.

Sta god da guglam, izbacuje real steel.
koliko stariji? :) da li robotima upravljaju ljudi ili ne?
robot jox (http://www.imdb.com/title/tt0102800/)?

jonathan
29.5.2017, 14:10
Bice da je robot jox. Izgleda losije nego ga se sjecam.. haha. tipicni problem nostalgije. Jedino ga je odala zadnja scena u filmu, toga se sjecam. I znam da su onako, borbe bile u nekakvoj putsinji.

Trosarinac
8.6.2017, 21:43
Radi se o westernu,secam se jednog dela gde nekom starom kauboju odsecu nogu.Mislim da je u nazivu bila neka golubica,ali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim.trazio sam nesto tog tipa po internetu ali nista ne pronadjoh.

Malik Tintilinic
9.6.2017, 9:43
To je Lonesome dove (Usamljena golubica) :)

zerohn
27.6.2017, 21:50
Mislim da je film rađen prema djelu Stivena Kinga. Uglavnom tip sklapa ugovor da će ostaviti cigarete. Pokaje se ali se ugovor ne može raskinuti. Muzika u filmu je The Police "Every breath you take". Na kraju je fora sa otkinutim prstom - nakon što je ostavio cigarete počeo je da se deblja, pa mu prijete da če mu (njemu ili ženi?) otkinuti prst ako nastavi da se deblja.

Picard
27.6.2017, 22:41
Cat's Eye (1985) (http://www.imdb.com/title/tt0088889/)

Writer: Stephen King (screenplay)

Storyline

Three horror-thriller tales revolve around a mysterious stray cat which is attempting to find a little girl in trouble. In "Quitters, Inc.": the cat is picked up by a shady New York "doctor" who uses experimental techniques to get people to quit smoking. His latest client is a man named Morrison, who learns he'll suffer some terrible consequences if he tries to cheat.

Soundtracks
Every Breath You Take
Written by Sting

Demoleader
19.11.2017, 1:55
https://www.youtube.com/watch?v=zodGSOSLVWA
Da li neko mozda zna koji je ovo film? Ili bar ako zna koja je glumica ili glumac u ovom klipu.

Aibo
19.11.2017, 13:06
Po kvalitetu glume i samog snimanja meni to liči na odlomak iz nekog filma za odrasle.

polarnimeda
20.11.2017, 1:02
https://www.youtube.com/watch?v=zodGSOSLVWA
Da li neko mozda zna koji je ovo film? Ili bar ako zna koja je glumica ili glumac u ovom klipu.
ahaha nisam siguran, al moguce da je aibo krenuo u pravo smeru.
pogledaj www.blackfoxfemmefatale.com ...

filpan
21.11.2017, 3:47
https://www.youtube.com/watch?v=zodGSOSLVWA
Da li neko mozda zna koji je ovo film? Ili bar ako zna koja je glumica ili glumac u ovom klipu.
Mislim da sam video ovu glumicu u fimu Throbbin Hood, ali ne znam joj ime

aco95
13.12.2017, 18:29
E ovako drustvo
1.Film americki,glumi neki poznati crnjo glumac on je policajac(pregovarac za talacke krize)
Radnja:neki upadnu u banku i pljackaju je i drze za taoce zaposlene i ljude u koji su se tu zatekli,oblace ih sviju isto u kombinzone neke
Ugl.fora sto oni u banci pronalaze neke dokumente da je neki bogat covjek imao kontakte sa nacistickom njemackom(prije lupam 40 godina),on salje zenu koja pregovara sa policijom da razgovara sa lopovima.
To je to sto se sjecam poslije nestalo signala:D:D:D
2.dokumentarac neki na hrt 2 bio dosla rodbina iz austrije i tu me s*****a nisam pogledao do kraja :)
Radnja:on neki umjetnik azijant(slikar mislim),vodi voditelja po LA i pokazuje mu kulturu tu njihovu (hrana u prvom planu,azisku),tu mu i porodica zivi u LA
voditelj bjelac,prica kako roditelje nije nikad odveo u svoj atelje
Ovo pod 2 ko pokodi nek mi posalje adresu da mu posaljem gajbu pive :aplauz::aplauz:

p.s.sve je napisano s brda,s dola,i ovako vec 6 mjeseci planiram napisati ovaj post,ali sam ljen:rofl:

LoneWolf
13.12.2017, 18:49
E ovako drustvo

1.Film americki,glumi neki poznati crnjo glumac on je policajac(pregovarac za talacke krize)

Radnja:neki upadnu u banku i pljackaju je i drze za taoce zaposlene i ljude u koji su se tu zatekli,oblace ih sviju isto u kombinzone neke

Ugl.fora sto oni u banci pronalaze neke dokumente da je neki bogat covjek imao kontakte sa nacistickom njemackom(prije lupam 40 godina),on salje zenu koja pregovara sa policijom da razgovara sa lopovima.

To je to sto se sjecam poslije nestalo signala😀:


Ovaj film je skoro bio na RTL-u. Link:

http://m.imdb.com/title/tt0454848/

P.S. Riječi tipa "crnjo" probaj izbjegavati, ne vjerujem da ima crnaca na forumu ali takvi rasistički termini prosto idu na k***c svakom ko je normalan.

aco95
14.12.2017, 23:58
Ovaj film je skoro bio na RTL-u. Link:

http://m.imdb.com/title/tt0454848/

P.S. Riječi tipa "crnjo" probaj izbjegavati, ne vjerujem da ima crnaca na forumu ali takvi rasistički termini prosto idu na k***c svakom ko je normalan.

To je taj film,hvala ti:)

Nestor
15.12.2017, 0:12
Da li neko zna koji bi ovo film mogao da bude:
Radnja je u neko doba vikinga cini mi se.Ali nisam siguran da li se o vikinzima radi u filmu.Bila je zima,secam se da se velika kolona ljudi sa konjima.itd. selila ,to su bile neke planine i litice.Secam se jedne scene kad neki ratnik sa bradom zazvizdi da bi pozvao orla koji je leteo iznad njih i on mu sleti na rame ili ruku.Borili su se macevima,sekirama,mislim da je bilo i strela itd.
mozda King Arthur (2004) (http://www.imdb.com/title/tt0349683/?ref_=fn_al_tt_2)

Pinstripe
15.12.2017, 2:39
Ili Centurion http://www.imdb.com/title/tt1020558/?ref_=nv_sr_1

Mac4LiF
16.12.2017, 19:38
Ne mogu da se sjetim dva S.F. filma:

1.Jedan je americki i radi se o odlasku na jedan mjesec koji je pokriven ledom kako bi otkrili posto ima vulkana-gejzira da li ispod leda ima zivota.
Radnja mu je tipa laganini,komunikacija sa zemljom nije moguca posto je suncevi magnetni talas sprzio elektroniku.Glavnu pricu u filmu vodi zena.
Na forumu(filmovi) se pricalo o tome da je film sniman po knjizi ruskog s.f. pisca.

2.Drugi animacioni, film je ruski,ima ga na you tube-u.Posto je stariji,ekran je 4:3. Radi se o ljudima na nekoj cudnoj planeti,trazeci izlaz kako da je napuste.
U filmu ima i jedna muzicka rock numera.
Nacin animiranja nikad prije vidjen.

TNX

Oggy
16.12.2017, 22:57
1# Europa report mozda?

Mac4LiF
18.12.2017, 8:48
Nasao!
2ka. je Pereval `88.

Nestor
9.1.2018, 22:46
Treba mi pomoc da pronadjem epizodu Twilight Zone, secam se glavni lik cuje glas i slusa sta mu taj glas kaze tako sto skuplja sve i svasta a njegov prijatelj mu ne veruje da skuplja iz tog razloga. Zavrsava se tako sto taj skupljac ne mora vise da skuplja stvari jer to prelazi na prijatelja koj onda cuje glas ukoliko ne nadje neku stvar desice se neka katastrofa.
Svaka pomoc je dobrodosla

jovanbg
13.2.2018, 13:52
potreba info za dva filma jedan je kao grupa momaka i devojaka ili parova dolazi sa jedrilicom u mesto gde nema niko na pocetku se kao jedna zena obesi u hodniku kao kucice sa vise spratova iz tog mesta kja se od nikud pojavila i secam se da ih juri neki koji jede ljude kao i secam se na kraju da ga ubiju i on pocne da jede svoja creva koja mu ispadaju to su 70ili 80godine
a drugi je kao na ostrvu neki gusari proganjaju neke koju su se tu zadesili pa prave neku bazu da se zastite i pojavljuje se majmun koji je tu sa njima cinimi se i deca da imaju neka to su oko 80godine

ZoNi
13.2.2018, 14:04
@jovanbg: :to_care::nov_explo:boodala::facepalm:eek:

pedjosav
13.2.2018, 15:24
Treba mi pomoc da pronadjem epizodu Twilight Zone, secam se glavni lik cuje glas i slusa sta mu taj glas kaze tako sto skuplja sve i svasta a njegov prijatelj mu ne veruje da skuplja iz tog razloga. Zavrsava se tako sto taj skupljac ne mora vise da skuplja stvari jer to prelazi na prijatelja koj onda cuje glas ukoliko ne nadje neku stvar desice se neka katastrofa.
Svaka pomoc je dobrodosla
Sećam se stare crnobele epizode ali lik ne čuje glas nego od nekog valjda putujućeg trgovca kupuje stvari po principu trgovac mu kaže da će mu zatrebati. Pamtim samo da su mu tako makaze poslužile kada se vozio liftom i nekako mu se kravata zaglavila i mogao je da se zadavi da nije makazama presekao kravatu. To se sećam ipak je prošlo 30ak godina...

ezenkiel
26.2.2018, 19:32
Pozdrav,

Da li se neko možda sjeća filma o porodici gluvonijemih roditelja i dvoje zdrave djece koja koriste znakovni jezik u komunikaciji sa roditeljima; dječak nesrećno pogine, i djevojčica ostaje sama da brine o roditeljima i bude njihova veza sa svijetom. Mislim da film pokriva malo duži period, jer ako se dobro sjećam djevojčica odraste i uda se.

polarnimeda
27.2.2018, 2:42
Pozdrav,

Da li se neko možda sjeća filma o porodici gluvonijemih roditelja i dvoje zdrave djece koja koriste znakovni jezik u komunikaciji sa roditeljima; dječak nesrećno pogine, i djevojčica ostaje sama da brine o roditeljima i bude njihova veza sa svijetom. Mislim da film pokriva malo duži period, jer ako se dobro sjećam djevojčica odraste i uda se.

Mozda "Beyond Silence" - http://www.imdb.com/title/tt0116692/ ?

Mac4LiF
28.2.2018, 13:57
Kako se zove americki film izdat prije par godina(dakle svez),
radi se o novinaru koji istrazuje umesanost cia-e sa uvozom narkotika iz juzne amerike a izvozom vatrenog oruzja za paramilitary vojsku srednje i juzne amerike. Inace snimljen na istinitom dogadaju na kraju filma biva prikazana njegova slika kao i da je izvrsio samoubistvo pod nerazjasnjenim okolnostima (sa dva metka).

Inace je u pitanju tematika bas koja je recena u filmu American Made sa Tom Cruze-om.

JohnnyNT
28.2.2018, 14:14
Kako se zove americki film izdat prije par godina(dakle svez),
radi se o novinaru koji istrazuje umesanost cia-e sa uvozom narkotika iz juzne amerike a izvozom vatrenog oruzja za paramilitary vojsku srednje i juzne amerike. Inace snimljen na istinitom dogadaju na kraju filma biva prikazana njegova slika kao i da je izvrsio samoubistvo pod nerazjasnjenim okolnostima (sa dva metka).

Inace je u pitanju tematika bas koja je recena u filmu American Made sa Tom Cruze-om.

Kill the Messenger (http://www.imdb.com/title/tt1216491/)


a drugi je kao na ostrvu neki gusari proganjaju neke koju su se tu zadesili pa prave neku bazu da se zastite i pojavljuje se majmun koji je tu sa njima cinimi se i deca da imaju neka to su oko 80godine

Swiss Family Robinson (1960) (http://www.imdb.com/title/tt0054357/)

Mare13
2.3.2018, 18:28
Sećam se jako malo u vezi filma ali sam prilično siguran da glumi Michael Caine.

Gledao sam ga pre 15-tak godina, i svega što se sećam je da se jedan deo filma odigrava u vozu i čini mi se u jednom delu da on pljačka nekog čoveka. Ako se ne varam, prerušio se u nekog vodoinstalatera ili šta već, u toku pljačke. Mislim da je film delom i komedija.

Gledao sam trailere od Get Carter i Sleuth filmova i izgleda da nije ni jedan od ta dva. Znam da ovo nije puno inormacija, ali to je sve što se sećam

caine
2.3.2018, 20:57
Mozda Dirty Rotten Scoundrels?

Mare13
2.3.2018, 23:06
Mozda Dirty Rotten Scoundrels?

Izgleda da nije, ali moram ga pogledati da bih bio siguran, jako davno beše. Hvala u svakom slučaju

Nestor
3.3.2018, 4:31
Sećam se jako malo u vezi filma ali sam prilično siguran da glumi Michael Caine.

Gledao sam ga pre 15-tak godina, i svega što se sećam je da se jedan deo filma odigrava u vozu i čini mi se u jednom delu da on pljačka nekog čoveka. Ako se ne varam, prerušio se u nekog vodoinstalatera ili šta već, u toku pljačke. Mislim da je film delom i komedija.

Gledao sam trailere od Get Carter i Sleuth filmova i izgleda da nije ni jedan od ta dva. Znam da ovo nije puno inormacija, ali to je sve što se sećam

Mozda The Ipcress File (1965) (http://www.imdb.com/title/tt0059319/) ili Blood and Wine (1996) (http://www.imdb.com/title/tt0115710/?ref_=nm_flmg_act_52)

Mare13
3.3.2018, 15:13
biće da je Blood and Wine :D Izgleda ga ja nisam uopšte dobro opisao, pomešao sam dva filma ali to je taj čini mi se. Hvala

Mac4LiF
30.3.2018, 21:34
Da li neko zna u kom se Marvelovom filmu dešava radnja sa svemirskim brodom koji je zavrsio u nekom velikom gradu iz filma Man of Steel?
Navodno u tom filmu iz tog s.broda ce izlaziti kojekakvo novo meso za tabanje za super junake.

zdravkelja
1.4.2018, 12:24
Avengers je najpriblizniji tom opisu

Aibo
1.4.2018, 16:15
Meni to nije poznato i koliko znam ne postoje reference između Marvel i DC Comics univerzuma.

Nikolas_bg
22.5.2018, 21:26
Ako može pomoć oko filma :
U centru radnje su dečko i devojka za koju se ispostavi da ima više ličnosti koje se smenjuju. Jedna je dobra i lepo se slažu, ali druga pravi totalni haos gde god se pojavi.(ne sećam se jel ima i neka treća). U svakom slučaju, na kraju filma se dogodi da ima neka pilula koja će je izlečiti i potpuno ukloniti ove ličnosti sa strane. To se i dešava kada popije lek, medjutim ispostavi se da je ona divlja ličnost bila prava i glavna, i tako se budi. Tu se negde i završava film.

Mladen Nikolic
2.6.2018, 23:27
Secam se jednog filma kad sam bio klinac, ne secam se celog na zalost ali se secam jedne scene, znam da se u filmu radi o tome da muskarac i devojka beze od policije ili mafijasa , igrom slucaja se nadju u vozu, u vagonu koji cinimi se prevozi automobile, i tu pocinje ljubavna scena sa puno strasti koju prati neki romanticni jazz.
Cinimi se da je glumac Patrick Swayze ali nisam siguran. Da li neko zna o kom se filmu radi?

Ocelot
3.6.2018, 1:10
Fair Game sa Sindi Kraford i Vilijam Boldvinom.

Nestor
3.6.2018, 22:11
Pomoc oko indetifikacije filma iz 90ih. Radnja se vrti oko detektiva (cini mi se da ima brkove) koj juri seriskog ubicu a u pronalazenju mu pomaze buckasti lik sa naocarima za koga je detektiv smatrao da je taj seriski ubica medjutim ispostavilo se da nije to mogao da dokaze, na kraju se ispostavi da je bio u pravu taj buckasti je ubica kojeg je detektiv jurio sve vreme.

Vladimirus86
12.7.2018, 14:53
Film je verovatno snimljen pre ili oko 2000te, ne kasnije.

Radi se o nekom matorom prevarantu koji glumi šlogiranog invalida u kolicima, verovatno zbog osiguranja. U svakom slučaju, dobija medicinsku sestru da se stara o njemu pošto je, jelte, nepokretan, ali ona ne veruje da je on istinski paralizovan i pokušava da ga raskrinka. U jednom trenutku mu izvodi i striptiz u krilu ali lik ostaje mrtav ladan. Na kraju je uspela da ga raskrinka tako što ga je sa sve kolicima gurnula u neko jezerce, i ovaj je morao da izađe da se ne udavi, pa se posle sa njom dogovorio da nastave prevaru zajedno.
Mislim da je neki poznatiji glumac u pitanju.

Porsche
12.7.2018, 17:07
Film je verovatno snimljen pre ili oko 2000te, ne kasnije.

Radi se o nekom matorom prevarantu koji glumi šlogiranog invalida u kolicima, verovatno zbog osiguranja. U svakom slučaju, dobija medicinsku sestru da se stara o njemu pošto je, jelte, nepokretan, ali ona ne veruje da je on istinski paralizovan i pokušava da ga raskrinka. U jednom trenutku mu izvodi i striptiz u krilu ali lik ostaje mrtav ladan. Na kraju je uspela da ga raskrinka tako što ga je sa sve kolicima gurnula u neko jezerce, i ovaj je morao da izađe da se ne udavi, pa se posle sa njom dogovorio da nastave prevaru zajedno.
Mislim da je neki poznatiji glumac u pitanju.

Možda ovo?
https://www.imdb.com/title/tt0095031/

https://www.youtube.com/watch?v=0ke-v0e3Cd4
Dirty Rotten Scoundrels
Steve Martin

Vladimirus86
12.7.2018, 19:21
Ne, nije komedija. Jedino čega se još sećam je razgovor između sestre i prevaranta o tome kako je jednom, dok je glumio invalida, pustio muvu da mu ceo dan ide po licu, nosu, da mu se uvlači u usta i slično, i da mu je smešan bio njen pokušaj striptiza da ga natera da se oda.

Vladimirus86
12.7.2018, 19:30
Našao sam, setio sam se glumca. Pol Njumen je bio u pitanju.

Where the money is (2000) (https://www.imdb.com/title/tt0149367/?ref_=nm_flmg_act_11)

neshys
17.7.2018, 1:51
Ovaj film sam gledao davne 97-e,98-e godine na lokalnoj tv.Sredovecna plavusa na pocetku filma,krece kuci s posla i ulazi u svoj auto na parkingu.Tada je s ledja zaskoci maskirani muskarac s maskom na glavi i pod pretnjom nozem natera da vozi.Tako se voze par sati kroz neke sumske pustare da bi se uvece zaustavili duboko u sumi.Tada joj on naredi da predje na zadnje sediste,gde je veze nekim konopcima i nakon toga siluje,a zatim bezi motorom koji je bio skriven u obliznjem zbunju.Nesto kasnije,ona nekako uspeva da otkrije njegov identitet i smuva se s njim,praveci se da ga ne poznaje.Zapocinju strastvenu vezu i ona ga kao ubije na kraju.U poslednjoj sceni,njoj u posetu dolazi odrasla cerka da je upozna sa svojim verenikom.Ispostavlja se da je verenik u stvari ovaj manijak i ona pocinje besomucno da vristi i tako se film zavrsava.Mislim da je snimljen 80-ih godina,eventualno krajem 70-ih,naravno americki je.

Mare13
6.9.2018, 3:39
Potrebna mi je malo drugacija pomoc, znam ime filma, tacnije, crtanog, na Engleskom a to je https://www.youtube.com/watch?v=ModAZp3nAgw

Secam se da sam kao dete non stop vrteo VHS sa tim crtanim, ali mi se cini da je bio sinhronizovan na nas jezik. Pa me zanima, da li iko zna mozda kako je bio nas neki bukvalan prevod tog crtanog, jer ne znam kako da trazim uopste? Pokusao sam sa "legenda velike sape" ali nista.

(mada, mozda uopste nikad nije ni bio sinhronizovan, davno bese )

polarnimeda
6.9.2018, 6:21
potrebna mi je malo drugacija pomoc, znam ime filma, tacnije, crtanog, na engleskom a to je https://www.youtube.com/watch?v=modazp3nagw

secam se da sam kao dete non stop vrteo vhs sa tim crtanim, ali mi se cini da je bio sinhronizovan na nas jezik. Pa me zanima, da li iko zna mozda kako je bio nas neki bukvalan prevod tog crtanog, jer ne znam kako da trazim uopste? Pokusao sam sa "legenda velike sape" ali nista.

(mada, mozda uopste nikad nije ni bio sinhronizovan, davno bese )

Легенда о великом шапоњи

https://img00.deviantart.net/c97b/i/2016/293/b/5/legenda_o_velikom_saponji_dvd_omotnica_srpski_by_c redomusic-dallwg7.jpg

Mare13
6.9.2018, 9:10
Легенда о великом шапоњи


To je to, zahvaljujem. :)

srale
7.9.2018, 2:40
Je`l se seca neko serije sa pinka pocetkom dvehiljaditih koja je isla prepodne? Secam da je spica bila kao antikvarnica neka ili nesto slicno, zatim je kadar u liftu nekom i tu je cicica neki. Epizode su bile kao horor, mistery fazon i svaka je bila potpuno nezavisna, sa drugom pricom i glumcima. Radi me nostalgija, a guglam sve i svasta i uporno na nista ne nalazim. Nadam se da se seca neko ovoga.

Vladimirus86
7.9.2018, 11:16
Je`l se seca neko serije sa pinka pocetkom dvehiljaditih koja je isla prepodne? Secam da je spica bila kao antikvarnica neka ili nesto slicno, zatim je kadar u liftu nekom i tu je cicica neki. Epizode su bile kao horor, mistery fazon i svaka je bila potpuno nezavisna, sa drugom pricom i glumcima. Radi me nostalgija, a guglam sve i svasta i uporno na nista ne nalazim. Nadam se da se seca neko ovoga.

Pozorište Reja Bredberija?
2nIqGI5-6HI

srale
7.9.2018, 13:47
Daaa, moj brt, veliko hvala!

Mr.Eco
8.9.2018, 18:56
Ne mogu se setiti ime jednog filma, čini mi se da je noviji a radnja se vrti oko toga kao vojnik se budi ima amneziju ne zna ko je,a kod jedne porodice je, a kako se odmotava film ispostavlja se da je neki super vojnik nekako genetski poboljšan, na kraju se sećam da su ga "ubili" al pre odjavne špice se kao oživeo... pitam ovo jer ako zna koji je film sigurno već ima nastavk :D

Oggy
8.9.2018, 20:26
Pa ovo podseca na Univerzalnog vojnika mada nisam ni to gledao hiljadu godina

Kidja
8.9.2018, 21:27
Podseca dosta samo sto nije novi film a i ako se dobro secam u nijedanom delu on nema familiju jer su mu je ubili u prvom delu.


A voleo bih i ja da znam koji je ovo film ako budes nasao :D


Meni pada na pamet jedino Hardcore Henry ali on nije vojnik koliko se secam...

Mr.Eco
8.9.2018, 22:00
Univerzalni vojnik je dosta stariji film, a još jedan detalj, u toj porodici što boravi taj čovek, njihov sin je bio isto vojnik , samo nisam siguran šta je bilo sa njihovim sinom dal je živ ili ne... a taj vojnik što je bio u amneziji pomagao je članovima porodice skime je boravio , mislim klincu kojeg maltretiraju vršnjaci, isto tako i ćerki...

Bojan025
20.9.2018, 17:10
Univerzalni vojnik je dosta stariji film, a još jedan detalj, u toj porodici što boravi taj čovek, njihov sin je bio isto vojnik , samo nisam siguran šta je bilo sa njihovim sinom dal je živ ili ne... a taj vojnik što je bio u amneziji pomagao je članovima porodice skime je boravio , mislim klincu kojeg maltretiraju vršnjaci, isto tako i ćerki...


https://m.imdb.com/title/tt2980592/

Mr.Eco
29.9.2018, 8:49
To je taj film hvala :tapsh::tapsh::tapsh:

Bojan025
2.10.2018, 6:10
Trebaju mi nazivi dva filma:
1) Žena prima slikovne poruke na mobilni telefon,od misteriznog pošiljaca.Te slike se brišu iz telefona odmah nakon što ih pregleda.Zaposlena je u nekoj marketinškoj agenciji,i tamo sumnja da joj te slike šalje kolega koji radi sa njom.Ali nije on.
Živi sa čovekom koji je pisac,i on ima ćerku(čini mi se) iz prvog braka.Radnja postaje sve napetija,kada oni moraju da se sklone na sigurnije mesto radi lične bezbednosti,jer im životi postaju ugroženi.Na kraju se dešava totalni obrt.

2) Opsednii tinejdžer se jednoj porodici predstavlja kao najbolji drug njihovog sina,koji je popularan u školi(ragbista ili sl) kad taj pogine u nekoj nesreći koju je ovaj opsednuti namestio,on se približava njegovoj porodici koja je u žalosti,i majka tog poginulog tinjdžera,pada u ljubavnu aferu sa njim.Pušta ga u neki zadnji deo kuće da živi neko vreme,a on zauzvrat popravlja nešto u toj kući,održava itd. Ubrzo saznaje da je on psihopata,a jedna devojka iz škole joj u radnji kaže,da on nikad nije ni bio drug njenog sina.Stvari postaju napete,kasnije i udesi njegon muža i ceo haos itd
Film je po radnji sličan Boy Next Door .

Bojan025
7.10.2018, 3:23
Trebaju mi nazivi dva filma:
Žena prima slikovne poruke na mobilni telefon,od misteriznog pošiljaca.Te slike se brišu iz telefona odmah nakon što ih pregleda.Zaposlena je u nekoj marketinškoj agenciji,i tamo sumnja da joj te slike šalje kolega koji radi sa njom.Ali nije on.
Živi sa čovekom koji je pisac,i on ima ćerku(čini mi se) iz prvog braka.Radnja postaje sve napetija,kada oni moraju da se sklone na sigurnije mesto radi lične bezbednosti,jer im životi postaju ugroženi.Na kraju se dešava totalni obrt.



Ovaj sam našao:

Smrtonosna Slika


https://m.imdb.com/title/tt3877092/

Nestor
10.11.2018, 23:08
Pomoc oko 2 filma.
1: Pomoc oko indetifikacije filma iz 90ih. Radnja se vrti oko detektiva (cini mi se da ima brkove) koj juri seriskog ubicu a u pronalazenju mu pomaze buckasti lik sa naocarima za koga je detektiv smatrao da je taj seriski ubica medjutim ispostavilo se da nije to mogao da dokaze, na kraju se ispostavi da je bio u pravu taj buckasti je ubica kojeg je detektiv jurio sve vreme.

2: Iz 90ih je i radi se o klasicnoj sexplotatin komediji gde dva druga upadaju u praznu vilu na Bevrli Hilsu i onda krecu da dolaze manekenke a njih dvojica se prave da su fotografi ili reditelji tako nesto.

srksi
11.11.2018, 2:37
1. Nemam pojma
2. Mozda Glitch! ? https://www.imdb.com/title/tt0095222/

Pipboy
11.11.2018, 3:56
Možda Knigth Moves ovaj prvi?

Mac4LiF
11.11.2018, 13:35
Ne mogu da se sjetim imena filma u kome glavni glumac(nije poznat-rekao bih) ide iz uloge u ulogu u kontinuitetu(po izlasku iz limuzine postaje osoba koja prosi novac). Film je bio spominjan u "dnevniku filmova" prije koju(?) godinu.

Dakle nije "obican" film, nego vise artisticki nastrojen.Negdje na pocetku ima jedan dio vezan cgi rendering.Sve ostalo ide iz "filma u film".

Pozdrav i hvala.

Nestor
11.11.2018, 23:34
1. Nemam pojma
2. Mozda Glitch! ? https://www.imdb.com/title/tt0095222/

To je taj, hvala srksi
@Pipboy nije Knight Moves ali makar si me podsetio bas odavno ga nisam gledao. Ali naso sam ga u pitanju je The Limbic Region (1996) (https://www.imdb.com/title/tt0116885/?ref_=nm_flmg_act_74)

Mac4LiF
17.11.2018, 11:43
Da li se neko sjeca naziv filma, u pitanju je western sa sjevernjacima,indijancima i nekim cudovistima sto spavaju preko dana a nocu postaju aktivni?

Pri kraju filma,neki indijanci napijaju belce i time ih zrtvuju da bi uspavali cudovista kako bi ih pobili.

tiho86
17.11.2018, 15:27
Da li se neko sjeca naziv filma, u pitanju je western sa sjevernjacima,indijancima i nekim cudovistima sto spavaju preko dana a nocu postaju aktivni?

Pri kraju filma,neki indijanci napijaju belce i time ih zrtvuju da bi uspavali cudovista kako bi ih pobili.
https://www.imdb.com/title/tt0445939/

David99
30.11.2018, 15:12
Može delete.

David99
30.11.2018, 15:15
Da li znate mozda jedan stariji film gde dve lude drugarice crnka i plavuša ubijaju čoveka koji je muž crne devojke i plavusin ljubavnik i seckaju njegove delove tela u blender,na kraju crnka beži s policajcem sa ukradenim novcem,to je sve čega se sećam iz filma

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Nestor
5.12.2018, 2:42
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da nije ovaj?
Diabolique (1996)
(https://www.imdb.com/title/tt0116095/?ref_=nv_sr_3)

David99
5.12.2018, 18:04
Nije nažalost.🙁

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mac4LiF
18.12.2018, 21:03
U pitanju je amercki film, radnja desavanja na nekoj farmi.
U stali biva neki sakriven nazzi vampir i neki kameni tocak sa oznakama okulta.
Tog nazzi vampira-zombija cuva zombifikovana porodica. Kojeg je neki usa-baja resio da zvekne ili je u pitanju neki lopov.Ne sjecam se jasno.

Da li vam zvuci poznato?

Nestor
19.12.2018, 5:05
U pitanju je amercki film, radnja desavanja na nekoj farmi.
U stali biva neki sakriven nazzi vampir i neki kameni tocak sa oznakama okulta.
Tog nazzi vampira-zombija cuva zombifikovana porodica. Kojeg je neki usa-baja resio da zvekne ili je u pitanju neki lopov.Ne sjecam se jasno.

Da li vam zvuci poznato?
Mozda
Town Creek (2009) (https://www.imdb.com/title/tt0450336/?ref_=nm_flmg_act_31) aka Blood Creek
Iskreno nisam ga gledao ali pre par godina kad sam trazio takvu vrstu filma i gledao sam trejlere i slusao review na youtube i kad sam video opis odma sam pomislio da je mozda taj, ostala mi ta stala i ti nacisti u glavi samo sam se dvoumio jer ti spominjes i vampira pa reko mozda i nije to jer vampira se iz reviewa ne secam tako da ne koristsim search ili znam il ni ne pokusam.

Mac4LiF
19.12.2018, 9:55
Al si ga ubo svaka cast!

Jel to vadis iz memorije ili po serach sistemu?


Nazalost, trazim opet jedan film(odkako mi se prije godinu ipo dana video biblioteka pokarabesala sjetim se nekog filma koji mi je vrijedan cuvanja-sad vise nema zime-backup je tu).

U pitanju je rekao bih evropski-britanski film, naucno fantastinog sadrzaja.
Sniman je u pseudo-dokumentarnom stilu. Radi se o teorijsko-prakticnoj pripremi slanja kosmonauta(i vrsenja experimenta nad njim jer sam prolazak kroz crnu rupu bas i nije "decja pjesma") kroz crnu rupu koja se pojavila blizu orbite zemaljske kugle. Naucnici smatraju da su vanzemaljci u pitanju i da zele da dodju do prvog kontakta.

Znam da je izmedju ostalog tip koji je rezirao film isto tako zasluzan za specijalne efekte(niko poznat u pitanju).

Nasao...The Beyond (2017)

Nestor
19.12.2018, 15:30
Da li znate mozda jedan stariji film gde dve lude drugarice crnka i plavuša ubijaju čoveka koji je muž crne devojke i plavusin ljubavnik i seckaju njegove delove tela u blender,na kraju crnka beži s policajcem sa ukradenim novcem,to je sve čega se sećam iz filma

Aj da pokusam ponovo, neki od ovih?

Head Above Water (1996) (https://www.imdb.com/title/tt0116502/?ref_=nm_flmg_act_50)
Palmetto (1998) (https://www.imdb.com/title/tt0120782/?ref_=nm_flmg_act_65)
2 Days in the Valley (1996) (https://www.imdb.com/title/tt0115438/?ref_=ttmi_tt)
Breathless (2012) (https://www.imdb.com/title/tt2005164/)

srksi
30.12.2018, 19:14
U najavi novogodisnjeg programa na prvom kanalu mislim ima jedna scena gde nekakav svemirski brod u obliku udara u vrh zgrade. Ima li neko ideju koji je to film mozda? Tu je negde i scena gde pricaju na francuskom, ali mozda je to iz nekog drugog filma
Update: Nadjoh ga: Prityazhenie aka Attraction

Mare13
8.1.2019, 17:30
Izvinjavam se sto postujem ovde, neka obrisu moderatori ako misle da ovome nikako nije mesto u temi, ali ne znam gde bih jos mogao da pitam.

Uglavnom, ne radi se o filmu vec o starim predstavama "Audicija". Secate se sigurno, valjda najpoznatija je bila ona u Sarajevu 1991.

E sad u jednoj od tih "Audicija" profesor valjda pita nekog "Kako prezime?" A ovaj odgovori "leto jesen prolece". Tako nesto.

Da li je neko ima ideju u kojoj od Audicija je to bilo? Ne mogu nikako da iskopam na youtube-u

EDIT: Pronasao sam, pa ako neko od modova hoce neka obrise ovo moje pitanje, da ne ruzi temu :)

pentraksil
11.1.2019, 15:19
U pitanju je stari crtani film, dugometrazni. Ne secam se bas mnogo detalja, ali znam da je jedan od likova neka braon zivotinja sa velikim nosem cini mi se (pas valjda), i non stop citira Buru Vilijema Sekspira....Bila je i nasa sinhronizacija....Nikako da nadjem naziv...

Nestor
12.1.2019, 17:39
U pitanju je stari crtani film, dugometrazni. Ne secam se bas mnogo detalja, ali znam da je jedan od likova neka braon zivotinja sa velikim nosem cini mi se (pas valjda), i non stop citira Buru Vilijema Sekspira....Bila je i nasa sinhronizacija....Nikako da nadjem naziv...

Samo mi ovo pada na pamet mada nos je plav, da nisu The Ren & Stimpy?
http://images.hellokids.com/_uploads/_tiny_galerie/20120416/8zx_how-to-draw-stimpy-from-ren-and-stimpy-tutorial-drawing.jpg

pentraksil
13.1.2019, 22:17
Samo mi ovo pada na pamet mada nos je plav, da nisu The Ren & Stimpy?
http://images.hellokids.com/_uploads/_tiny_galerie/20120416/8zx_how-to-draw-stimpy-from-ren-and-stimpy-tutorial-drawing.jpg

Ne ne, ali podseca malo...Koliko se ja secam, zivotinja je nesto kao Stimpi, samo sto ima boje i pomalo izgleda kao Buvara iz Talicnog Toma...I ima neku odecu valjda
https://happynovisad.com/slike/stripovi/tt3.jpg

Ako se ja dobro secam idu na neko ostrvo pa neka voda je u pitanju koja kao navodnjava useve i bilje tamo, sta li je...A ova "zivotinja" stalno trazi da odigraju predstavu Bura....Dugometrazni je u pitanju.

Jako je tesko setiti se, ja mislim da nisam imao ni 4-5 godina kada sam to gledao....

pentraksil
13.1.2019, 22:23
Ej ljudi, nema veze....Nasao sam film, verovali ili ne vec sam pitao u ovoj temi pre jedno 6 godina ja mislim

Film je Resan till Melonia



https://www.imdb.com/title/tt0098189/mediaviewer/rm1123756544

Stvarno sam idiot, ne secam se ni da sam trazio vec :D

Mac4LiF
16.1.2019, 15:39
Nisi idiot, nego si "malo" omatorio.
Znam da ne zvuci bas ako utjeha, ali sto ti je, to ti je.:D

LoneWolf
19.1.2019, 2:12
U pitanju je stari crtani film, dugometrazni. Ne secam se bas mnogo detalja, ali znam da je jedan od likova neka braon zivotinja sa velikim nosem cini mi se (pas valjda), i non stop citira Buru Vilijema Sekspira....Bila je i nasa sinhronizacija....Nikako da nadjem naziv...



Nije pas nego čudnovati kljunaš

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190119/b24510c3b44a64e4feb2ce254ecdb631.jpg

Ako mislimo na isti crtani?

srksi
21.1.2019, 19:59
Ej, a kao se zvase ona komedija gde se momak sveti devojci preko pametne kuce. Cuo sam, al neznam ime

Nestor
29.1.2019, 1:10
Ej, a kao se zvase ona komedija gde se momak sveti devojci preko pametne kuce. Cuo sam, al neznam ime

Jedino sto mi pada na pamet kad su u pitanju pametne kuce je Tau (2018) (https://www.imdb.com/title/tt4357394/?ref_=nm_flmg_act_7) ali definitivno nije komedija

Markius
29.1.2019, 10:05
Ej ljudi, nema veze....Nasao sam film, verovali ili ne vec sam pitao u ovoj temi pre jedno 6 godina ja mislim

Film je Resan till Melonia



https://www.imdb.com/title/tt0098189/mediaviewer/rm1123756544

Stvarno sam idiot, ne secam se ni da sam trazio vec :D

da sam gledao, citao temu, rekao bih ti odmah. Nego jel ima negde sinhronizovan ili titlovi? odgledao bih ga opet rado al ne mogu naci nigde sinhronizovan ili titlove.

torivoje
29.1.2019, 19:02
da sam gledao, citao temu, rekao bih ti odmah. Nego jel ima negde sinhronizovan ili titlovi? odgledao bih ga opet rado al ne mogu naci nigde sinhronizovan ili titlove.

"Filmoteca Hawkmenblues" , u arhivi (uz film) je i engleski titl.

BobaL
23.3.2019, 15:12
Zdravo,

Meni trebaju imena dva filma.

Prvi je kung-fu film gde se pojavljuju nindze u odelima raznih boja, mislim da je u pitanju film B klase i gledao sam ga kao dete tamo 90-tih. Karakteristicno za ovaj film je sto se pojavljuju zlatne nuncoke (nunchucks). I oko njih se vrti radnja filma, inace film je komedija i osim kug-fu ucitelja mislim da niko vise nije bio azijata.

Drugi film je isto komedija, isto period 90-tih kada sam ga gledao. Lik cuva senilnog oca/dedu koji stalno ulazi u neke probleme, a lik pokusava da ga sacuva od nezgode i zbog toga sam upada u iste.
U jednoj sceni pada sa neke zgrade i medjunozjem se nasadjuje na jarbol na zgradi, u nekoj sceni kao lomi ruku dok brani dedicu, a jos jedna scena koje se secam je da se je dekica setio da je ostavio neku kutiju u svom bivsem lokalu i odlazi po nju, a sada je tu kao prodavnica cipela ili tako nesto.

torivoje
23.3.2019, 18:19
Zdravo,
Drugi film je isto komedija, isto period 90-tih kada sam ga gledao. Lik cuva senilnog oca/dedu koji stalno ulazi u neke probleme, a lik pokusava da ga sacuva od nezgode i zbog toga sam upada u iste.
U jednoj sceni pada sa neke zgrade i medjunozjem se nasadjuje na jarbol na zgradi, u nekoj sceni kao lomi ruku dok brani dedicu, a jos jedna scena koje se secam je da se je dekica setio da je ostavio neku kutiju u svom bivsem lokalu i odlazi po nju, a sada je tu kao prodavnica cipela ili tako nesto.




Ovaj drugi može biti : Folks (1992)


https://www.imdb.com/title/tt0104283/?ref_=nm_flmg_act_35


https://www.youtube.com/watch?v=p8ZK7UrXfS8

Porsche
23.3.2019, 18:32
Ovaj je i meni trebao. :)

Nestor
31.3.2019, 0:09
Prvi je kung-fu film gde se pojavljuju nindze u odelima raznih boja, mislim da je u pitanju film B klase i gledao sam ga kao dete tamo 90-tih. Karakteristicno za ovaj film je sto se pojavljuju zlatne nuncoke (nunchucks). I oko njih se vrti radnja filma, inace film je komedija i osim kug-fu ucitelja mislim da niko vise nije bio azijata.

Mozda je u pitanju American Ninja 4: The Annihilation (1990) (https://www.imdb.com/title/tt0101326/?ref_=ttmi_tt)
baci pogled ovde (https://www.youtube.com/watch?v=zfB776XmUAg)

Kalee_007
16.6.2019, 13:22
Film sam jako davno gledao, mislim da se radnja desava u Mexicu.
Lik je nizak i debeo, ima ja mislim brkove i duzu kosu ma da nisam siguran oko toga. Pravi masku kao u Rey Misterio, mislim da je bila plave boje... ide na neke box meceve i sjecam se da se bori protiv nekih likova, imaju 2 mala lika i mislim da imaju repove kao zivotinje ali nisam ni to 100% siguran
Hvala

tiho86
16.6.2019, 13:34
Film sam jako davno gledao, mislim da se radnja desava u Mexicu.
Lik je nizak i debeo, ima ja mislim brkove i duzu kosu ma da nisam siguran oko toga. Pravi masku kao u Rey Misterio, mislim da je bila plave boje... ide na neke box meceve i sjecam se da se bori protiv nekih likova, imaju 2 mala lika i mislim da imaju repove kao zivotinje ali nisam ni to 100% siguran
Hvala
https://www.imdb.com/title/tt0457510/?ref_=nm_knf_t2

Kalee_007
16.6.2019, 19:36
https://www.imdb.com/title/tt0457510/?ref_=nm_knf_t2
To je taj film,hvala puno

Milic15
16.6.2019, 22:21
Zna li neko ime filma,od radnje se sećam da je na početku bilo društvo dece dečaka i devojčica i kada su odrasli opljačkali su banku i tada je jedan od momaka ubijen i kasnije su ga mrtvog oženili u crkvi sa njegovom devojkom.To je sve čega se sećam.

real022
16.6.2019, 22:58
Film sam jako davno gledao, mislim da se radnja desava u Mexicu.
Lik je nizak i debeo, ima ja mislim brkove i duzu kosu ma da nisam siguran oko toga. Pravi masku kao u Rey Misterio, mislim da je bila plave boje... ide na neke box meceve i sjecam se da se bori protiv nekih likova, imaju 2 mala lika i mislim da imaju repove kao zivotinje ali nisam ni to 100% siguran
Hvala

Nacho Libre?

JUGA_v
19.6.2019, 20:50
Pozdrav ,ne mogu da nadjem film ,secam se samo nekih detalja:
neki deda kupio deonice (cini mi se mcdonalds-a) i posto je kasnije poceo da zaboravlja samo spominje nepovezano da ima nesto vredno ali nikako da se seti sta je to u pitanju ....

water wizard
19.6.2019, 21:56
Stižu dolari domaća serija

Nestor
19.6.2019, 22:14
Pozdrav ,ne mogu da nadjem film ,secam se samo nekih detalja:
neki deda kupio deonice (cini mi se mcdonalds-a) i posto je kasnije poceo da zaboravlja samo spominje nepovezano da ima nesto vredno ali nikako da se seti sta je to u pitanju ....

Folks! (1992) (https://www.imdb.com/title/tt0104283/?ref_=nm_flmg_act_35)
Plot:
but he soon slips back into his state of dementia, where he is just happy all the time and often yells out "McDonald's".
At the end we finally find out that Harry hasn't been yelling "McDonald's" because he was hungry, but because he bought stock in McDonnell Douglas years and years ago, meaning he is worth tons of money.

JUGA_v
20.6.2019, 22:10
Folks! (1992) (https://www.imdb.com/title/tt0104283/?ref_=nm_flmg_act_35)

nije taj :(

srksi
24.6.2019, 21:57
Aj da vidomo ovo. Staaaaari crtani, bio je emitovan na nekom RTS kanalu(drugi mislim). 1985+ god. Valjda bese neki mrav, izgubljen u sumi, pa trazi put kuci, ima vise epizoda. Pratio sam ga redovno kao klinac, ali desilo se da smo otisli u vrnjacku banju bas kada je bila zadnja epizoda. Boze... Haos! Nisam imao gde da je gledam, pa sam morao da maltretiram konobara u restoranu da promeni kanal, da vidim zadnju epizodu. :)

Nestor
25.6.2019, 0:59
Aj da vidomo ovo. Staaaaari crtani, bio je emitovan na nekom RTS kanalu(drugi mislim). 1985+ god. Valjda bese neki mrav, izgubljen u sumi, pa trazi put kuci, ima vise epizoda. Pratio sam ga redovno kao klinac, ali desilo se da smo otisli u vrnjacku banju bas kada je bila zadnja epizoda. Boze... Haos! Nisam imao gde da je gledam, pa sam morao da maltretiram konobara u restoranu da promeni kanal, da vidim zadnju epizodu. :)

Mozda Ferdy (https://www.imdb.com/title/tt0978921/) ili The Ant and the Aardvark (https://www.imdb.com/title/tt0064033/)

Mocko
25.6.2019, 14:10
Ja nisam mogao naći crtanu seriju čini mi se da su je naši preveli Plavi dečak. Logično glavni protagonista je plav i leti na nekoj letećoj dasci, sci fi je tematika mislim da je u originalu francuski.

srksi
25.6.2019, 17:31
Mozda Ferdy (https://www.imdb.com/title/tt0978921/) ili The Ant and the Aardvark (https://www.imdb.com/title/tt0064033/)
Ovog mravojeda se secam, dobar je! Ovaj prvi mi skroz ispao iz glave, ali vrlo moguce da je to taj.

JUGA_v
19.10.2019, 18:40
Poz... Dvoje mladih se srecu iz zivota u zivot, osecaju da se poznaju od nekud, ali ne znaju odakle. Na kraju on vidi njenu sliku i seca se da su zaljubljeni bili iz zivota u zivot...

Bujosh
19.10.2019, 21:22
Nikad cuo ali odlicno zvuci

grga250
3.11.2019, 3:10
Da nije http://www.imdb.com/title/tt0093522/

The Haunted Copshop ili ako hoces po originalnu Meng Gui Cha Guan


Je hvala

Pipboy
3.11.2019, 3:52
Poz... Dvoje mladih se srecu iz zivota u zivot, osecaju da se poznaju od nekud, ali ne znaju odakle. Na kraju on vidi njenu sliku i seca se da su zaljubljeni bili iz zivota u zivot...

Možda The Age of Adaline?

https://www.imdb.com/title/tt1655441/?ref_=nm_knf_i2

jonathan
4.11.2019, 2:02
Po opisu lici malo na: eternal sunshine of the spotless mind.

jovanbg
14.12.2019, 11:56
pozdrav svima odgledao bi jedan film ali nemogu da nadjem koji je film je o apokalipsi ljudi umiru na bolan nacin drzava daje tablete da se uspavaju da im olaksaju pojavljuje se podmornica de su trenutno svi zdravi al ne zadugo,takodje neki naucnici doktori idu po nekog koji zivi na pustom ostrvu da spasi moda svet otrilike to hvala

Mac4LiF
14.12.2019, 18:59
U pitanju je sf-horor iz osamdestih rekao bih....

Krimi inspektor juri ubicu za kojim se tokom filma ispostavlja da je neko cudoviste koje se ufatilo noge iz svemirskog zatvora.
Taj svemirski brod-zatvor po kraju filma se rusi u okean.

vlad
18.12.2019, 18:40
pozdrav svima odgledao bi jedan film ali nemogu da nadjem koji je film je o apokalipsi ljudi umiru na bolan nacin drzava daje tablete da se uspavaju da im olaksaju pojavljuje se podmornica de su trenutno svi zdravi al ne zadugo,takodje neki naucnici doktori idu po nekog koji zivi na pustom ostrvu da spasi moda svet otrilike to hvala


Lici na:

On the Beach (2000), ima i verzija iz 1959.

Nestor
19.12.2019, 18:18
U pitanju je sf-horor iz osamdestih rekao bih....

Krimi inspektor juri ubicu za kojim se tokom filma ispostavlja da je neko cudoviste koje se ufatilo noge iz svemirskog zatvora.
Taj svemirski brod-zatvor po kraju filma se rusi u okean.

Aj da pokusam The Hidden (1987) (https://www.imdb.com/title/tt0093185/?ref_=tt_urv)

Mac4LiF
20.12.2019, 13:11
Nazalost nije,Hidden je blagi sf triler.

Ovaj bas bas hororrcic.

galebns
20.12.2019, 13:31
Alien Space Avenger?

https://www.imdb.com/title/tt0101296/?ref_=nv_sr_srsg_0

Doduse, malo je i komican...

Vladimirus86
31.12.2019, 1:33
U pitanju je sf-horor iz osamdestih rekao bih....

Krimi inspektor juri ubicu za kojim se tokom filma ispostavlja da je neko cudoviste koje se ufatilo noge iz svemirskog zatvora.
Taj svemirski brod-zatvor po kraju filma se rusi u okean.

Da nije Split Second (1992) imdb (https://www.imdb.com/title/tt0105459/?ref_=nm_flmg_act_125) ?

Mac4LiF
4.1.2020, 17:36
Nije ni split Second.

Nasao sam ovo. I po opisu je veoma tacno, ali nikako da nadjem film koji bi bio istog imena?!!

Something Is Out There

https://www.imdb.com/title/tt0096134/

A znam da je film, jer sam ga gledao na VHS !

Pogledao sam na youtube...to je to !!!

Milic15
15.1.2020, 12:22
Drugi svetski rat je završen.Grupa Nemaca,nemačkih vojnika se krije u Nemačkoj, ondosno rade u firmi koja se zove Kefler elektronika, tako nekako.To je sve čega se sećam.

Nestor
15.1.2020, 22:39
Drugi svetski rat je završen.Grupa Nemaca,nemačkih vojnika se krije u Nemačkoj, ondosno rade u firmi koja se zove Kefler elektronika, tako nekako.To je sve čega se sećam.

Da nije mozda Kessler (https://www.imdb.com/title/tt0081885/?ref_=ttpl_pl_tt)

Milic15
16.1.2020, 12:15
Da nije mozda Kessler (https://www.imdb.com/title/tt0081885/?ref_=ttpl_pl_tt)
Film je gledao moj otac, kaže da je možda to, ali nije siguran. Ako nađete još nešto javite, hvala za odgovor.

Porsche
16.1.2020, 14:15
Film je gledao moj otac, kaže da je možda to, ali nije siguran. Ako nađete još nešto javite, hvala za odgovor.

https://www.youtube.com/watch?v=5i6XgsO75EU

Evo neka pogleda ovo.

McLovin1982
20.1.2020, 15:05
Da li neko zna horor film kraja 80ih, pocetak 90ih.
Radnja se desava o nekim vrstama zombija (ne klasicni na koje smo navikli). Oni zaposedaju neki velike grad u Americi, vecina radnje se desava u zgradi od puno spratova u kojoj se nalazi i teretana itd. Znam da moraju da ubiju glavnu da bi svi ostali pomrli.
Na kraju filma cini mi se ona je mrtva lezi na nakoj zemlji i pored nje prolazi mis, pacov, ona ga pojede nekako i ozivi. Mozda je taj deo i na pocetku filma.
Ipak sam ga gledao pre 30 godina i bio mi je strasan.
Secam se i scene na krovu zgrade gde se jedna porodila (ne mogu se setiti da li je bila vec to cudo ili covek).

Markius
20.1.2020, 15:45
film je tmuran, neko mislim postapokalipticno vreme ili tako nesto, neki borci. Glavni lik u prvom delu filma bude izbusen metkovima i tu mu ostaju da li neki metalni cepovi ili rane tako nesto. Film ima u nazivu nesto od ovoga(moc, celicna, pesnica, zvezda, sever, severna).
veci deo filma duva vetar, prasina koliko se secam kao da su na nekom pesku ili ti pustinji. podseti me na mad max malo.

Nestor
24.1.2020, 0:08
Da li neko zna horor film kraja 80ih, pocetak 90ih.
Radnja se desava o nekim vrstama zombija (ne klasicni na koje smo navikli). Oni zaposedaju neki velike grad u Americi, vecina radnje se desava u zgradi od puno spratova u kojoj se nalazi i teretana itd. Znam da moraju da ubiju glavnu da bi svi ostali pomrli.
Na kraju filma cini mi se ona je mrtva lezi na nakoj zemlji i pored nje prolazi mis, pacov, ona ga pojede nekako i ozivi. Mozda je taj deo i na pocetku filma.
Ipak sam ga gledao pre 30 godina i bio mi je strasan.
Secam se i scene na krovu zgrade gde se jedna porodila (ne mogu se setiti da li je bila vec to cudo ili covek).

ovde imas trudnice
Dawn of the Dead (1978) (https://www.imdb.com/title/tt0077402/?ref_=ttkw_kw_tt)
Dawn of the Dead (2004) (https://www.imdb.com/title/tt0363547/?ref_=ttkw_kw_tt)
a ovde zaposedaju neki veliki grad u Americi, vecina radnje se desava u zgradi Land of the Dead (2005) (https://www.imdb.com/title/tt0418819/?ref_=ttkw_kw_tt)

Nestor
24.1.2020, 0:13
film je tmuran, neko mislim postapokalipticno vreme ili tako nesto, neki borci. Glavni lik u prvom delu filma bude izbusen metkovima i tu mu ostaju da li neki metalni cepovi ili rane tako nesto. Film ima u nazivu nesto od ovoga(moc, celicna, pesnica, zvezda, sever, severna).
veci deo filma duva vetar, prasina koliko se secam kao da su na nekom pesku ili ti pustinji. podseti me na mad max malo.

Mozda Fist of the North Star (1995) (https://www.imdb.com/title/tt0113074/)

Markius
24.1.2020, 0:30
Bravo. Fist of the North Star (1995)
Hvala.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

jonathan
30.1.2020, 6:00
Ne mogu se nicega konkretnog sjetiti o filmu osim sto 100% znam da je za balkance bio pod imenom: "Mama je poludjela".

Americki film, nekakva je bila komedija. Izašao pocektom devedesetih. Radi se o zenskoj osobi koja je kao, malo skrenula. U pitanju je mislim bio razvod braka. Znam da se radnja vrti oko nekog ili motela, ili restorana, cudne gradnje i da u filmu ima "vodeni krevet".

Vjerovatno je film trash ali me nesto zaintrigiralo, o cemu se radi a ne mogu da se sjetim :)

McLovin1982
1.2.2020, 0:49
ovde imas trudnice
Dawn of the Dead (1978) (https://www.imdb.com/title/tt0077402/?ref_=ttkw_kw_tt)
Dawn of the Dead (2004) (https://www.imdb.com/title/tt0363547/?ref_=ttkw_kw_tt)
a ovde zaposedaju neki veliki grad u Americi, vecina radnje se desava u zgradi Land of the Dead (2005) (https://www.imdb.com/title/tt0418819/?ref_=ttkw_kw_tt)


Nisu ti filmovi. Ovo je bas produkcija 80ih ili mozda 1990. U to sam siguran.
Ti zombiji nisu bili klasicni zombiji, vise kao nekako zaposednuta ljudska tela.

Nestor
2.2.2020, 17:07
Nisu ti filmovi. Ovo je bas produkcija 80ih ili mozda 1990. U to sam siguran.
Ti zombiji nisu bili klasicni zombiji, vise kao nekako zaposednuta ljudska tela.

Invasion of the Body Snatchers (1978) (https://www.imdb.com/title/tt0077745/?ref_=nv_sr_srsg_0)
Body Snatchers (1993) (https://www.imdb.com/title/tt0106452/?ref_=tt_sims_tt)

batakpudla
14.2.2020, 13:23
Филм из 90их, можда и крај 80их. Колико ме сећање служи на почетку филма тип који је парализован и у колицима тражи од рођеног брата да му скрати муке и да га убије. После много премишљања брат то и чини и ставља восак у пушку (чини ми се сачмара) како би га ,,мање болело".

Trigger
14.2.2020, 18:50
Da nije ovo
https://www.imdb.com/title/tt0109034/?ref_=nm_flmg_act_10

Nestor
16.2.2020, 18:30
Ajde da i ja potrazim pomoc za 2 filma.
Prvi 90te radnja se desava tipa neka skola cini mi se mozda za djake sa posebnim potrebama ili tako nesto ali komedija je u pitanju i pamtim da ih non stop juri neki lik sa cupavom frizurom dok ovi putuju busom u nameri da ih sabotira i secam se nekog debeljka koji ceo zivot trazi azijatkinju sa plavom kosom i pronalazi je u nekom hotelu tj ugleda je kako izlazi iz lifta.

Drugi takodje 90te neki covek ulazi u grupu nekih ljudi koji se lece, on je tu cini mi se kao neki savetnik ili nastavnik ali polako ih upoznaje i sve vise mu postaju drazi, secam se da je medju njima neka devojka koja je sekla vene vise puta kao i jedan piroman i takodje se secam da organizuju neku predstavu i cini mi se da dodje do pozara i naravno piromana okrive ali nisam siguran da li je on izazvao pozar ili neko cinimi se bacio cigaretu u kantu sa papirima.

Znam da nije mnogo ali ako neko prepozna nesto od radnje dajte predloge pa mozda i nadjemo filmove

McLovin1982
3.3.2020, 15:13
Moze pomoc oko jednog filma, star odprilike oko 30ak godina. Znam da ljudi kao imaju veliki satelitski tanjir u dvoristu za tv i onda se kao nesto desi, da li grom ili sta vec glavnom dodje do toga da su ljudi iz te kuci ili vec ko u likovima iz crtaca. Kao da su upali u crtani film. Ne mogu se tacno setiti.

Nestor
3.3.2020, 17:01
Moze pomoc oko jednog filma, star odprilike oko 30ak godina. Znam da ljudi kao imaju veliki satelitski tanjir u dvoristu za tv i onda se kao nesto desi, da li grom ili sta vec glavnom dodje do toga da su ljudi iz te kuci ili vec ko u likovima iz crtaca. Kao da su upali u crtani film. Ne mogu se tacno setiti.

Stay Tuned (1992) (https://www.imdb.com/title/tt0105466/)

plus pogledaj i za prethodne

McLovin1982 kaže: Pregled poruke
Nisu ti filmovi. Ovo je bas produkcija 80ih ili mozda 1990. U to sam siguran.
Ti zombiji nisu bili klasicni zombiji, vise kao nekako zaposednuta ljudska tela.

Invasion of the Body Snatchers (1978)
Body Snatchers (1993)

McLovin1982
3.3.2020, 22:02
Stay Tuned (1992) (https://www.imdb.com/title/tt0105466/)

plus pogledaj i za prethodne

McLovin1982 kaže: Pregled poruke
Nisu ti filmovi. Ovo je bas produkcija 80ih ili mozda 1990. U to sam siguran.
Ti zombiji nisu bili klasicni zombiji, vise kao nekako zaposednuta ljudska tela.

Invasion of the Body Snatchers (1978)
Body Snatchers (1993)

Ovaj si pogodio, hvala.
Onaj prethodni ne. Secam se kraj scene u tom filmu. Vestica ili sta to vec, lezi na nekoj poljani negde mrtva samo kosti, i pored nje prolazi mis, pacov i ona ga nekako hvata tim koscatim rukama i pojede, isisa krv i postaje ziva.

Porsche
22.3.2020, 22:41
Ima li neko ideju gde bi mogao da nađem ovaj film?

https://www.youtube.com/watch?v=wBhQC_BTF6s

damblldorr
1.4.2020, 2:55
Moze pomoc oko jednog filma,cini mi se da je bio japanski horor,neka azija je sigurno,grupa mladih igra neku horor igru i nesto tipa,kako ko pogine u igri,kroz par dana pogine na isti nacin i u stvarnom zivotu.Posle se uplice taj neki demon,duh,sta li je,koji to sve u stvari radi
p.s.hvala puno na pomoci

Nestor
1.4.2020, 12:19
Moze pomoc oko jednog filma,cini mi se da je bio japanski horor,neka azija je sigurno,grupa mladih igra neku horor igru i nesto tipa,kako ko pogine u igri,kroz par dana pogine na isti nacin i u stvarnom zivotu.Posle se uplice taj neki demon,duh,sta li je,koji to sve u stvari radi
p.s.hvala puno na pomoci

Mozda
Kamisama no iu tôri (2014) (https://www.imdb.com/title/tt3354222/)

damblldorr
2.4.2020, 1:41
nazalost nije Kamisama no iu tôri (2014),posto znam da ima sigurno deset godina,tad sam ga gledao na dvd,hvala ti,svakako,ali nije ovaj

aco95
8.4.2020, 19:00
Ako neko zna
Radnja sto se ja pamtim:
Afroamerikanac (poznatiji glumac) i bijelac su izvrsitelji za organe
Stepen razvoja civilizacije je da se svaki organ moze kupiti ali to kosta.Kada narod(korisnici)prestanu placati oni idu da na silu preuzmu taj organ sa spec puskama,jedan od njih se razboli i dobije umjetni organ ali prestanre placati,pa prelazi u ilegalu(postoji skupina ljudi koji su upali u rane probleme pa su prestali placati,tj.sada oni se kriju i zive u nekoj ilegali on im se pridruzuje)
Tu dolazi do sukoba sa svojim starin partnerom afroamerikancom.
Ako neko moda se sjeca imena😁

caine
8.4.2020, 19:36
Repo Men (https://en.wikipedia.org/wiki/Repo_Men)?

aco95
8.4.2020, 19:51
Repo Men (https://en.wikipedia.org/wiki/Repo_Men)?

Jeste,hvala ti,ja sam mislio samo da je jedan drugi glumac upitanju afroamerikanac dosta poznatiji😁,ali to je taj film

Pipboy
8.4.2020, 22:54
Imaš i film/mjuzikl Repo! The Genetic Opera, ista je postavka, drugačija radnja i priča

McLovin1982
11.4.2020, 17:14
Da li neko zna kako se zove film, bar ja mislim da je film, a ne serija gde serijski ubica hrani svoje zrtve do smrti? Umru sa preko 250 kg. Bukvalno ih tovi.

Nestor
12.4.2020, 15:41
Da li neko zna kako se zove film, bar ja mislim da je film, a ne serija gde serijski ubica hrani svoje zrtve do smrti? Umru sa preko 250 kg. Bukvalno ih tovi.

Feed (2005) (https://www.imdb.com/title/tt0445965/)

McLovin1982
29.4.2020, 23:45
Moze pomoc oko jednog filma. Tim naucnika ode da ispituje neku kucu i pocinju da bivaju ubijani. Jedna osoba je ubijena tako sto su je ja mislim napale pcele. Mislim da je film iz 2 dela, ali nisam siguran.

shiza
29.4.2020, 23:52
Od kada je film?Da nije Rose red (https://www.imdb.com/title/tt0259153/?ref_=nv_sr_srsg_0)
S tim sto ima napravljeno i kao film od nekih 3h

McLovin1982
2.5.2020, 0:38
Od kada je film?Da nije Rose red (https://www.imdb.com/title/tt0259153/?ref_=nv_sr_srsg_0)
S tim sto ima napravljeno i kao film od nekih 3h

Jeste. Hvala.

branko999999999
2.5.2020, 20:55
Ajde da i ja potrazim pomoc za 2 filma.
Prvi 90te radnja se desava tipa neka skola cini mi se mozda za djake sa posebnim potrebama ili tako nesto ali komedija je u pitanju i pamtim da ih non stop juri neki lik sa cupavom frizurom dok ovi putuju busom u nameri da ih sabotira i secam se nekog debeljka koji ceo zivot trazi azijatkinju sa plavom kosom i pronalazi je u nekom hotelu tj ugleda je kako izlazi iz lifta.
National Lampoon's Senior Trip (1995)

Schredder87
3.5.2020, 20:02
Drugari mnogo mi se svidja forum. ja ga koristim da listam pa kad mi se dopadne opis onda ga gledam.

Inace treba mi film koji sam gledao pre 7 - 8 godina. Nisam mogao da provalim koji je jezik u pitanju, pa ne znam iz koje je zemlje. Pocinje tako sto tu zemlju bombarduju Ameri pre x godina. Cuje se monoton glas na radiju koji govori u fazonu "Amesikanci i Englezi i danas nastavljaju da nas bombardjuju....". Jedna porodica odatle bezi u USA i ostavlja dete kod rodjaka. Onda se radnja seli u 99 godinu i narod gleda na televiziji bombardovanje SRJ. U nekom malom siromasnom gradicu nalazi se vojna baza koju lokaci pokusavaju da blokiraju i da tako sprece bombardovanje SRJ (blokiraju im neku prugu, seku im struju, svasta). Sve to predvodi jedan starac lokalni funkcioner koji valjda treba neku zgradu da ustupi NATO - u, a on nece. I prete mu i mole ga i ministri i svi, nece pa nece. Secam se scene gde kaze komandantu NATO baze "Fu*k USA, Fu*k NATO, Fu*k Bill Clinton". Inace taj starac sa komantantom baze pije stalno neko pice i kad jednom prilikom nestane struja, on kaze komandantu "Sad znate kako je Srbima". I stalno je govorio tom NATO komandantu "Ja vas Amere ceo zivot cekam". Na kraju se ispostavlja da je starac onaj klinac koga su roditelji ostavili prilikom onog davnog bombardovanja i nikad nisu dosli po njega.

Film sigurno nisam sanjao, gledalo ga je nas troje. Po ponasanju stanovnistva bi mogao da bude samo grcki, ali ja govorim grcki i jezik nije grcki. Nismo mogli da ga provalimo. Inace teska sirotinja svuda

nikolee
2.6.2020, 21:03
Može li pomoć oko dva filma. Oba sam gledala jako davno. Mislim da iz devedesetih tačnije oba filma su nastala pre 1994 godine. U prvom se radi o nekom crnom divljem konju, koga ljudi pokusavaju da ulove u divljini, ali on im uvek za dlaku pobegne. On se u početku kreće u čoporu drugih divljih konja. Ali kako pokušavaju da ga ulove lasom, a to im ne polazi za rukom, on kao da ih izaziva i uvek nadmudruje. Mislim da se zvao Poslednji mustang ali ne mogu da ga nadjem pod tim imenom.

Drugi film - radnja se vrti oko sina koji sa zenom ili devojkom posecuje majku koja živi negde daleko. Znam da su bili na putu da bi stigli do nje. U pocetku te posete i njihovog boravka kod majke sve je ok, ali kako tece vreme, majka tajno truje sina da njegova devojka to ne vidi, dok on ne završi u krevetu bolestan. Sećam se scene gde ga siluje jer ne može da se pomeri iz kreveta. Na kraju se sećam da je ona zapalila tu kuću. Pokušala sam da nađem oba filma ali bezuspešno.

Nestor
2.6.2020, 21:59
Može li pomoć oko dva filma. Oba sam gledala jako davno. Mislim da iz devedesetih. Prvi je neki crni konj mustang, jako pametan i lep, koga ljudi pokusavaju da ulove u divljini, ali on im uvek za dlaku pobegne. Skoro ceo film je u tom stilu da nikako ne mogu da ga nadmudre. Mislim da se zvao Poslednji mustang ali ne mogu da ga nadjem pod tim imenom.

Drugi film radnja se vrti oko sina koji sa zenom ili devojkom posecuje majku. U pocetku je sve ok, ali kako tece vreme, majka se pocinje cudno ponasati dok na kraju siluje sina i secam se scene da je zapalila tu kucu. Dugo trazim taj film ali bezuspesno.

Prvi mozda
The Black Stallion (1979) (https://www.imdb.com/title/tt0078872/)
Black Beauty (1994) (https://www.imdb.com/title/tt0109279/)

nikolee
2.6.2020, 22:42
Prvi mozda
The Black Stallion (1979) (https://www.imdb.com/title/tt0078872/)
Black Beauty (1994) (https://www.imdb.com/title/tt0109279/)

Pogledala sam. Hvala na trudu ali nije ni jedan ni drugi. Taj crni konj je bio u krdu divljih konja. Totalno divlji konj koji se kreće kroz divljinu. A ljudi pokušavaju da ga uhvate lasom. I on im uvek pobegne. Onda im se on približi, kao da hoće da ih navuče da ga jure, ali opet im propadne sav trud jer ga nikako nisu mogli uhvatiti.

mvasic
2.6.2020, 23:04
Spirit?

Znam da nije crni, ali ipak :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Spirit:_Stallion_of_the_Cimarron

Nestor
2.6.2020, 23:21
Pogledala sam. Hvala na trudu ali nije ni jedan ni drugi. Taj crni konj je bio u krdu divljih konja. Totalno divlji konj koji se kreće kroz divljinu. A ljudi pokušavaju da ga uhvate lasom. I on im uvek pobegne. Onda im se on približi, kao da hoće da ih navuče da ga jure, ali opet im propadne sav trud jer ga nikako nisu mogli uhvatiti.

Pokusaj drugi
Running Free (1999) (https://www.imdb.com/title/tt0173910/)
Black Horse Canyon (1954) (https://www.imdb.com/title/tt0046785/#:~:text=The%20story%20of%20a%20wild,set%20out%20t o%20capture%20him.)

nikolee
2.6.2020, 23:32
Pokusaj drugi
Running Free (1999) (https://www.imdb.com/title/tt0173910/)
Black Horse Canyon (1954) (https://www.imdb.com/title/tt0046785/#:~:text=The%20story%20of%20a%20wild,set%20out%20t o%20capture%20him.)

Jeste, Black Horse Canyon (1954). A onaj drugi film? Dopunila sam nekim detaljima.

Drugi film - radnja se vrti oko sina koji sa zenom ili devojkom posecuje majku koja živi negde daleko. Znam da su bili na putu da bi stigli do nje. U pocetku te posete i njihovog boravka kod majke sve je ok, ali kako tece vreme, majka tajno truje sina da njegova devojka to ne vidi, dok on ne završi u krevetu bolestan. Sećam se scene gde ga siluje jer ne može da se pomeri iz kreveta. Na kraju se sećam da je ona zapalila tu kuću. Znam da sam taj film gledala pre 1994. godine, što znači da je snimljen pre te godine.

Nestor
3.6.2020, 1:53
Jedino sto mi pada na pamet mada godina se ne poklapa
Hush (1998) (https://www.imdb.com/title/tt0118744/?ref_=rvi_tt)

filpan
3.6.2020, 10:21
@nikolee
A sto bi gledao taj drugi film majkutibozju

Suad Novic
5.7.2020, 7:22
Imam The Ten Commandments (1956) [1080p] verziju filma kojeg bih da se podsetim, i to uopšte nije verzija koju sam ranije gledao. Sećam se nekih detalja, nema prizora mladalačke trke Mojsija i Ramzesa dvokolicama, napredovanje 10. pošasti kroz grad je drukčije, scena razdvajanja Cvenog mora je snimljena u krupnijem planu, kao i ceo film, koliko se prisećam, i bio je u mnogo svetlijiim bojama i čini mi se da je Mojsijeva brada odmah posle 1. razgovora sa Bogom pobelela. I još, toga se odlično sećam, Bog je urezivao svaku zapovest u kamenu ploču. Zna li možda neko koja je to verzija bila?

torivoje
5.7.2020, 19:40
^

Suade, ja sam ga celog gledao kao klinac u bioskopu (ortak, desetak postarijih nepoznatih ljudi, par zemunskih časnih sestara i ja u čitavoj sali), ta verzija je imala sve čega se sećaš da bi trebalo da ima.

Wikipedia o emitovanju na tv-u (ABC network) i brojnim verzijama koje mogu varirati i do čitavih sat vremena:

"...Many of ABC’s telecasts omit Cecil B. DeMille’s opening prologue, objectionable scenes, and musical elements (Overture, Entr’acte, and Exit Music) seen in the theatrical release..." .

Dakle, kasape ga i danas. Napiši mi, zato, tačnu minutažu verzije koju poseduješ.

Suad Novic
5.7.2020, 20:30
3h 51' 38", ali ne vidim kako bi to pomoglo. Ja bih želeo da odgledam onu staru, ova nova m se ne sviđa. Probao sam više njih, sve mi liče na The.Ten.Commandments.1956.1080p.BluRay.H264.AAC-RARBG
koja mi se ne sviđa. Nažalost, ne sećam se je li imala Overture i pauzu negde na sredini.

torivoje
5.7.2020, 21:00
^

Vidim da je 2017. izbačena restaurirana verzija (https://daywind.com/movies/ten-commandments/), probaj da tražiš u tom smeru (mada je ona kraća od tvoje).

Suad Novic
5.7.2020, 22:37
Čini mi se da bi mogla biti ova verzija
https://www.youtube.com/watch?v=x5mMor6bWIA&feature=emb_rel_err

Nestor
5.7.2020, 22:41
The Ten Commandments has been released on DVD in the United States on four occasions: the first edition (Widescreen Collection) was released on March 30, 1999 as a two-disc set,[91] the second edition (Special Collector's Edition) was released on March 9, 2004, as a two-disc set with commentary by Katherine Orrison,[92] the third edition (50th Anniversary Collection) was released on March 21, 2006 as a three-disc set with the 1923 version and special features,[93] and the fourth edition (55th Anniversary Edition) was released on DVD again in a two-disc set on March 29, 2011, and for the first time on Blu-ray in a two-disc set and a six-disc limited edition gift set with the 1923 version and DVD copies.[94] In 2012, the limited edition gift set won the Home Media Award for Best Packaging (Paramount Pictures and Johns Byrne)

Suad Novic
5.7.2020, 22:47
...the fourth edition (55th Anniversary Edition) was released on DVD again in a two-disc set on March 29, 2011[/COLOR][/B], and for the first time on Blu-ray in a two-disc set and a six-disc limited edition gift set with the 1923 version and DVD copies.[94] In 2012, the limited edition gift set won the Home Media Award for Best Packaging (Paramount Pictures and Johns Byrne)

BluRay sigurno nije bio, ali znam da je bio izuzetno kvalitetan, nekako sam ga gledao oko 2010-2012. Nego da ne zaboravim,
hvala i tebi i torivoju što pomažete.

https://www.amazon.com/Theodore-Roberts/dp/B000CNESNA/ref=pd_lpo_74_img_0/132-4565692-3067920?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B000CNESNA&pd_rd_r=683a71b9-d993-4b2e-bdbe-22c83edec77d&pd_rd_w=JBVCi&pd_rd_wg=6XRCM&pf_rd_p=7b36d496-f366-4631-94d3-61b87b52511b&pf_rd_r=MDGRPBXQZW0QGD2WJS9V&psc=1&refRID=MDGRPBXQZW0QGD2WJS9V

kuureee
12.7.2020, 15:04
Pozdrav svima....
U pitanju je film mislim star par godina.
Počinje tako što likovi dolaze u hotel koji se nalazi na više da li gradova ili država. I spika neka sa recepcionarem...
Ne mogu da ga nadjem.... Hvala

Shadowfax
12.7.2020, 15:18
Bad Times at the El Royale, to bi trebalo da bude odgovor na tvoje pitanje.

Uros2
27.7.2020, 16:41
Pozdrav svima,
Da li neko slucajno zna koji je ovo film? Gledao sam ga davno, nikako ne mogu da ga pronadjem. Uglavnom je bio na pinku. Radnja filma pocinje kada casne sestre beze u pustinju i tu sakrivaju neki disk kojeg su hteli da otmu. Tipa 10 vekova posle naucnik je ubijen zbog tog diska, a pre smrti on zove cerku koja se u filmu zove Johana. Ona zajedno sa ocevim prijateljem pokusava da pronadje taj disk i spasi Rim, jer neki papin savetnik, ili sta vec, hoce da zatruje vodu u Rimu kako bi se on dokopao vladavine. Nesto kao Da Vincijev kod, ali nije taj film. Film nije americki, vec Italijanski ili Nemacki, mozda i Francuski nd znam tacno.
Ako neko ima ideju koji je to film? Hvala unapred 🙂

Nestor
27.7.2020, 19:20
Pozdrav svima,
Da li neko slucajno zna koji je ovo film? Gledao sam ga davno, nikako ne mogu da ga pronadjem. Uglavnom je bio na pinku. Radnja filma pocinje kada casne sestre beze u pustinju i tu sakrivaju neki disk kojeg su hteli da otmu. Tipa 10 vekova posle naucnik je ubijen zbog tog diska, a pre smrti on zove cerku koja se u filmu zove Johana. Ona zajedno sa ocevim prijateljem pokusava da pronadje taj disk i spasi Rim, jer neki papin savetnik, ili sta vec, hoce da zatruje vodu u Rimu kako bi se on dokopao vladavine. Nesto kao Da Vincijev kod, ali nije taj film. Film nije americki, vec Italijanski ili Nemacki, mozda i Francuski nd znam tacno.
Ako neko ima ideju koji je to film? Hvala unapred 🙂

da nije nastavak Angels & Demons (https://www.imdb.com/title/tt0808151/?ref_=hm_rvi_tt)

Uros2
27.7.2020, 21:54
Joj nije taj, hvala svakako.

damblldorr
13.9.2020, 12:39
Pozdrav,
tražim ime flma,trilera, koji je bio prikazan na HRT prije dosta godina, a radnja je slijedeća:
-jedan lik putuje autom u neki grad i putem doživi prometnu nezgodu, tj. sleti s ceste u provaliju. Iza njega naiđe drugi koji je vidio nezgodu, te se zaustavi i siđe do nastradalog, te ga neđe mrtva. Pregledom njegovih dokumenata ustanovi da je poginuli bio liječnik, te da je trebao početi raditi u bolnici u obližnjem gradu. Pokupi njegove dokumente, otiđe do bolnice i predstavi se da je on novi doktor. U bolnici ga prime na posao i on kao počne raditi liječnik i liječiti ljude čime, naravno, prouzroči razne probleme kod bolesnika......itd.

Ako netko zna o kojem filmu se radi, bio bih zahvalan.

ZvezdaniRatnik
14.9.2020, 0:11
-Moze li vise informacija, da li je komedija u pitanju ili bas ozbiljan film, da nije neka zafrkancija na francuskom ili na engeskom jeziku. Da li je lazni doktor celav ili je crnac i jos neki detalji da bi mogle da se uporede slike.

Kidja
19.9.2020, 20:52
Obicno ja odgovaram ovde ali eto kad covek ne moze da se seti pa to je. Cak ni sa guglom nisam mogao a veoma je poznat film sa poznatim glumcem.

Mislio sam da je Rasel Krov ili Bred Pit ali nije. Uglavnom stari film je u pitanju glavni glumac je valjda u srednjoj skoli. On i njegov najbolji ortak valjda treba da odgovaraju istoriju. E sad oni su napravili neko cudo sa kojim mogu da putuju kroz vreme i tako otisli u proslost i razgovarali sa tim velikanima( jedan od njih je valjda Sokrat bio)i tako se spremali za ispit.

Sad su snimili rimejk i zato ga trazim da ga pogledam ali ne mogu da se seitm. Znace ovo neko 100%

Ocelot
19.9.2020, 21:05
Bill & Ted's excellent adventure.

Kidja
19.9.2020, 21:19
To je to ty

Trosarinac
19.10.2020, 20:18
Film sigurno je star 7-8 god,mozda i vise,Radnja se desava u stanu,mislim da je provalnik provalio u stan,tamo je zena,on cini mi se trazi neke dijamante u toku celog filma,pokusava da ih nadje a oni su sakriveni u tom stanu,i ta zena ciji je valjda stan je sve vreme tu ali je zavezana ili nesto slicno...
Kako se secam ona ih valjda u nekom trenutku pronadje,pa ih prebacuje na neko sigurnije mesto,vec se nesecam,dosta je proslo kako sam ga gledao...

Nestor
20.10.2020, 1:17
Film sigurno je star 7-8 god,mozda i vise,Radnja se desava u stanu,mislim da je provalnik provalio u stan,tamo je zena,on cini mi se trazi neke dijamante u toku celog filma,pokusava da ih nadje a oni su sakriveni u tom stanu,i ta zena ciji je valjda stan je sve vreme tu ali je zavezana ili nesto slicno...
Kako se secam ona ih valjda u nekom trenutku pronadje,pa ih prebacuje na neko sigurnije mesto,vec se nesecam,dosta je proslo kako sam ga gledao...
Panic Room (2002) (https://www.imdb.com/title/tt0258000/?ref_=nv_sr_srsg_0)
Penthouse North (2013) (https://www.imdb.com/title/tt2055709/)

Trosarinac
20.10.2020, 17:02
Panic Room (2002) (https://www.imdb.com/title/tt0258000/?ref_=nv_sr_srsg_0)
Penthouse North (2013) (https://www.imdb.com/title/tt2055709/)

Ovaj drugi je hvalaa :D

Bujosh
21.10.2020, 19:40
Pre sam se raspitivao za ovaj film, neko rece da je "bullet in the head" ali nije.

Dva drugara, saborca, u ratu koliko se secam, jedan biva pogodjen u nogu i krece da se dere a neprijatelj im prilazi i ovaj drugi da bi utisao tog drugara on mu puca u glavu. I radnja se nastavlja tipa 10 godina kasnije taj sto je upucan u glavu je nekako preziveo i postao neki ubica, tj ubija, radi svasta itd da bi mogao da kupi morfijum jer je taj metak ostao u glavi. Film sam gledao tipa kad sam bio mali, pre jedno 10-12 godina. Ako neko ima ideju neka napise, odavno ga trazim.

ZoranZoki
21.10.2020, 21:45
Poz....zanima me jedan film koji sam davno gledao....mozda neko zna o kom filmu je rec....nekoliko prijatelja su napravili neku spravu da mogu da odu u drugu dimenziju...u toj drugoj dimenziji svako vece se izvlaci iz bubnja ili vec kako jedna osoba koja je izabrana da bude ubijena....ta osoba bezi kroz grad a ostali gradjani je ganjaju bezbol palicama da je ubiju.....
Toliko se secam otprilike.....ako neko zna naslov filma bio bih mu zahvalan...poz

McLovin1982
30.10.2020, 19:18
Stay Tuned (1992) (https://www.imdb.com/title/tt0105466/)

plus pogledaj i za prethodne

McLovin1982 kaže: Pregled poruke
Nisu ti filmovi. Ovo je bas produkcija 80ih ili mozda 1990. U to sam siguran.
Ti zombiji nisu bili klasicni zombiji, vise kao nekako zaposednuta ljudska tela.

Invasion of the Body Snatchers (1978)
Body Snatchers (1993)


Nasao sam onaj horor sto sam trazio dugo vremena. Iz 1986 godine je i zove se Demons 2

Pipboy
2.11.2020, 9:36
Film s kraja 90-ih, početka 2000-ih otprilike, o srednjevekovnoj pozorišnoj trupi, koja nastupa u zamku sa svojim, iz nekog razloga, važnim komadom (nešto u vezi ubistva, tako nečeg). Na žalost (zbog spojlera), osim ovog uopštenog opisa, jedina stvar koje se sećam u potpunosti je sam kraj filma, odnosno epilog

Nakon što se sve završi, u selo stiže stari vitez na konju, koji traži prenoćište u lokalnoj krčmi. Dok mu pomažu da se skine i okupa, otkriva se da na leđima ima rane od kuge (ili možda lepre), nagoveštavajući da će kvarni seljani/velmože biti karmično kažnjeni za sve ono što su tokom filma radili.
Najpribližnije opisu je The Reckoning iz 2002., sa Pol Betanijem i Viljem Defoom, ali to nije to, odnosno te poslednje scene nema.

Mac4LiF
3.11.2020, 23:44
Pipboy, ne kuzim te zasto scenu koje se sjecas stavljas u spoiler?

Ovo nije tema o filmovima niti serijama...

Pipboy
4.11.2020, 8:27
Ne znam, da nekom ne spojlujem sam kraj filma, koji je zapravo efektan momenat u priči.

ZoNi
7.11.2020, 1:46
Majka me zamolila da pronađem neki film koji je delimično odgledala pre par dana (uspavala se i nije ga završila :D )

Elem... Otprilike ovako: neki čovek je izgoreo u nesreći ili tako nešto, pa sada mora da nosi masku i rukavice. Upoznaje neku devojku, ali rešava da je ne pusti, nego je zatvori kod sebe i tu je drži.

Zvuči poznato?

tiho86
7.11.2020, 1:59
Mozda je pomesala sa https://www.imdb.com/title/tt0098089/

Nestor
7.11.2020, 5:47
Majka me zamolila da pronađem neki film koji je delimično odgledala pre par dana (uspavala se i nije ga završila :D )

Elem... Otprilike ovako: neki čovek je izgoreo u nesreći ili tako nešto, pa sada mora da nosi masku i rukavice. Upoznaje neku devojku, ali rešava da je ne pusti, nego je zatvori kod sebe i tu je drži.

Zvuči poznato?

V for Vendetta (2005) (https://www.imdb.com/title/tt0434409/?ref_=nv_sr_srsg_0)

ZoNi
7.11.2020, 22:05
V for Vendetta (2005) (https://www.imdb.com/title/tt0434409/?ref_=nv_sr_srsg_0)
Taj je :)

Fala!

McLovin1982
27.11.2020, 17:07
Molim pomoc oko filma. Zanr je triler, star jedno 15ak godina. Ono sto znam o filmu da su oni cini mi se FBI agenti koji su negde na nekom ostrvu na obuci, ali me nemojte drzati za rec. Medjutim, medju njima je ubica, a oni su na pocetku mislili da je to sve deo obuke. Uf, ako je uopste tako bilo. ������

Trigger
27.11.2020, 18:30
Mozda


https://www.imdb.com/title/tt0292506/?ref_=nm_flmg_act_28

McLovin1982
27.11.2020, 20:49
Mozda


https://www.imdb.com/title/tt0292506/?ref_=nm_flmg_act_28

Nije taj, ali i ovaj je dobar.
Znam samo da tu gde su oni jedan po jedan bude ubijen, ali su na pocetku mislili da su ubistva lazna kao deo obuke...

caine
27.11.2020, 21:04
To je verovatno Mindhunters (https://www.imdb.com/title/tt0297284/?ref_=nv_sr_srsg_0).