PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za pravljenje mobilnih aplikacija?


nidza001
19.6.2012, 21:01
Pozz svim clanovima...

Vec dugo zelim da napravim jednu svoju sopstvenu aplikaciju za mobilni ali neznam kako.Ako znate neki jednostavan program za pocetnike molio bih Vas da mi date link.

Unapred hvala. :)

pedjastudio84
19.6.2012, 21:02
Koji mobilni, koji operativni sistem....

nidza001
19.6.2012, 22:48
Koji mobilni, koji operativni sistem....

Recimo android.

Zeldaš
19.6.2012, 23:27
Opušteno, dešava se to i normalnima.

nidza001
20.6.2012, 12:32
Opušteno, dešava se to i normalnima.

Sta si s tim hteo da kazes?

Zeldaš
20.6.2012, 12:46
Hteo sam da te utešim.

Ivan452
20.6.2012, 14:27
Ne razumem odakle potreba da se na svako pitanje novajlije javljaju neki 'mudraci' sa svojim low lvl sarkazmom. Verovatno ste kao tinejdzeri imali mnogo genijalnija pitanja i ideje pa sada mozete druge da podje*avate.
Ili reci momku zasto mislis da gresi, pita pogresnu stvar i sl. ili preskoci temu.


@nidza001
Vidim da hoces da postanes programer.
E pa sa programima za pravljenje mobilnih aplikacija, mogu da ti garantujem da programer postati neces. Kreni ti polako od osnova Jave, pa ces stici i do mobilnih aplikacija.

Ali, ako bas insistiras na programima.
Nikad ih nisam koristio, ali imas tipa google app inventor, andromo, appsgeyser... Proguglaj te termine i nacices sajtove.
Ponavljam, neces se usreciti sa time, izgubices bzvz vreme i nista upotrebljivo neces nauciti.

nidza001
20.6.2012, 16:17
Ne razumem odakle potreba da se na svako pitanje novajlije javljaju neki 'mudraci' sa svojim low lvl sarkazmom. Verovatno ste kao tinejdzeri imali mnogo genijalnija pitanja i ideje pa sada mozete druge da podje*avate.
Ili reci momku zasto mislis da gresi, pita pogresnu stvar i sl. ili preskoci temu.


@nidza001
Vidim da hoces da postanes programer.
E pa sa programima za pravljenje mobilnih aplikacija, mogu da ti garantujem da programer postati neces. Kreni ti polako od osnova Jave, pa ces stici i do mobilnih aplikacija.

Ali, ako bas insistiras na programima.
Nikad ih nisam koristio, ali imas tipa google app inventor, andromo, appsgeyser... Proguglaj te termine i nacices sajtove.
Ponavljam, neces se usreciti sa time, izgubices bzvz vreme i nista upotrebljivo neces nauciti.

Hvala ti mnogo na pomoci.Poslusacu tvoj savet.

Lucic Nemanja
29.6.2012, 15:42
Ja sam radio Windows Phone 7 programe, Visual Studio ima odlican kit za to. Mada kako skontah ti jos ne znas ni osnove, tako da bolje poslusaj Ivana :).
Uglavnom sam pristalica ucenja proceduralnih jezika prvo, npr. C ili Paskal, pa posle tek da predjes na objektne tipa Java, C# ili C++. Mada sta znam, mozda i nije tako losa ideja poceti od objektnih.
Ako zelis bas mobilne aplikacije C++ ti nece biti potreban to sad sve ide preko Jave i C# zavisno od sistema na telefonu. Konkretno C# ti se koristi samo na Microsoftovim platformama. Tako da kontam da bi ti Java najbolje dosla. :)