PDA

Prikaži potpunu verziju : Hitno potrebna pomoc...


Milos_SD
8.9.2006, 21:46
Pokusao sam da instaliram XGL na Ubuntu 6.06. Imam GF4MX 440.

Uradio sam sve sto stoji ovde:

http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper#How_to_install_Xgl.2FCompiz_.28Nvidia.29

I kada sam trebao da restartujem GNOME, uradio sam sa ovom komandom:

sudo /etc/init.d/gdm restart

kao sto pise tamo.

On me je prebacio u konzolno okruzenje, trazio da se ulogujem, ja sam to uradio, ali nisam znao kako da podignem X. Zato sam restartovao komp na dugme.

Ali posle toga onaj root disk check ne prolazi. Javlja mi neku gresku da ne moze da nastavi. Sta da radim ljudi??? Kako da ga povratim? Ima li pomoci?

VojaM
9.9.2006, 12:25
Pokusao sam da instaliram XGL na Ubuntu 6.06. Imam GF4MX 440.
Uradio sam sve sto stoji ovde:
http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper#How_to_install_Xgl.2FCompiz_.28Nvidia.29
I kada sam trebao da restartujem GNOME, uradio sam sa ovom komandom:
sudo /etc/init.d/gdm restart
kao sto pise tamo.

On me je prebacio u konzolno okruzenje, trazio da se ulogujem, ja sam to uradio, ali nisam znao kako da podignem X. Zato sam restartovao komp na dugme.

Ali posle toga onaj root disk check ne prolazi. Javlja mi neku gresku da ne moze da nastavi. Sta da radim ljudi??? Kako da ga povratim? Ima li pomoci?Za startovanje X-a kad si u konzoli otkucaš startx

Ako neće da se startuje, ima neki problem.

Kod čekiranja diska uvek možeš da nastaviš, samo ponekad moraš ručno da startuješ komandu i da odgovaraš na pitanja "ovde ne valja to i to, hoćeš li da popravim". Ti, naravno, odgovoriš uvek sa yes. Možda ćeš morati drukčije da se uloguješ (u single modu ili štatijaznam), ali to ti program obično sve napiše. Ako ipak ne uspeš da se snadješ, pročitaj man stranu.

Inače, nemoj nikad ga gasiš kompjuter sa linuxom "na dugme" - distibucije su većinom nameštene tako da se, ako iz konzole daš Ctrl-Alt-Del, startuje procedura gašenja sistema.

Milos_SD
9.9.2006, 14:15
Hvala na odgovoru. Ali sam jos sinoc resio problem, tako sto sam uradio manuelno cekiranje diska. Posle toga sam ga samo restartovao komandom "reboot" i sve je lepo radilo. Naravno, morao sam da udjem u repair mode i da odradim to cekiranje diska (tako mi je on preporucio).

P.S. Preporuka: Nikada nemojte da instalirate XGL/Copiz pomocu uputstva sa onog linka koji sam dao u prvom postu. Sve mi se zafrklo. I drajver za graficku i desktop, i aMSN nije hteo da se ukljuci. Ma dosta toga je otislo u q. :D

Milos_SD
9.9.2006, 14:16
E da... za startovanje X-a sam znao da je startx, ali se u trenutku nisam setio. Mada mislim da sam probao i da je rekao da komanda ne postoji. Ali nisam siguran. :)

attitude
9.9.2006, 15:59
Na Ubuntu wikiju postoji sasvim pristojno objasnjenje za instalaciju i podesavanje XGL-a