PDA

Prikaži potpunu verziju : Vaše fotografije - obrađene fotografije


Chivan
8.9.2006, 13:14
U ovoj temi podelite sa ostalim posetiocima foruma vaše fotografije koje su naknadno dorađivane i obrađivane. Ne želimo slike na kojima su, recimo, menjana lica ili slično, već slike kojima obrada daje novu dimenziju. Postavljajte samo slike za koje smatrate da se na neki način izdvajaju kvalitetom od ostalih slika. Željno iščekujemo vaše radove.

oluja
9.9.2006, 1:30
Evo jedna "obradjena" slika spojena iz 6 fotografija u vertikalnu "panoramu"

AstraLogos
9.9.2006, 9:32
Evo jedna "obradjena" slika spojena iz 6 fotografija u vertikalnu "panoramu"
Sve u svemu dobar rad. :aplauz: Jel' to bese kula na "Gardosu" u Zemunu. Ziveo sam u Zemunu 3 godine za vreme studija. Ono sto je isto onda i danas je nasa nekultura. Pogledaj samo koliko grafita i sprejom ispisanih bezveznih imeni i srakopisa.:mad:

oluja
9.9.2006, 11:34
Sve u svemu dobar rad. :aplauz: Jel' to bese kula na "Gardosu" u Zemunu. Ziveo sam u Zemunu 3 godine za vreme studija. Ono sto je isto onda i danas je nasa nekultura. Pogledaj samo koliko grafita i sprejom ispisanih bezveznih imeni i srakopisa.:mad:
Jeste, kula na Gardosu u Zemunu.
Sto se tice "grafita" mogu vam samo reci sta pomislim svaki put kad vidim nesto tako... STOKA ZAPISAVA TERITORIJU. Ne zna bolje i ne zna drugacije. :( Sramota.

AstraLogos
9.9.2006, 14:42
Voljda nisam pogresio sobu. Namerno sam foto portret uradio ovako. :)
kako vam se dopada ideja :confused: ;)

Neuro
9.9.2006, 18:38
@AstraLogos
Extra! Veoma mi se dopada krajnji efekat - pre bih rekao da je u pitanju scan neke grube skice, nego obrađena fotka. Mada, moram priznati da je i sam model dosta uticao na krajnji ishod. :D ;)

@oluja
Savršeno si uklopio fotke. Odlično! :aplauz:

oluja
9.9.2006, 18:40
Voljda nisam pogresio sobu. Namerno sam foto portret uradio ovako. :)
kako vam se dopada ideja :confused: ;)
Dobra ideja. POP art :)

Katmay
25.10.2006, 1:45
Evo jedna HDR fotka

Obrada: Photomatix za HDR (tri fotografije), PS Levels, PS Contrast

Pozdrav!

GOKSIMASTER
25.10.2006, 2:11
E pa ovo je prava umetnost svaka cast:tapsh: :tapsh:

stribog
25.10.2006, 5:49
Svaka cast, majstore.:tapsh: :)

Neuro
25.10.2006, 9:08
No comment. :aplauz:

PeTkO
25.10.2006, 10:53
Katmay, bravo majstore.Zasluzujes jednu reputaciju

Katmay
25.10.2006, 21:49
Hvala momci ;)

Drago mi je da vam se svidja

Eni
25.10.2006, 22:30
Hvala momci ;)

Drago mi je da vam se svidja

Jel smem ja ovo da stavim na desktop? ;)

Katmay
25.10.2006, 23:03
Naravno :)

Reci koja ti rezolucija treba, pa ti sibnem na mail ako 'oces

PeTkO
25.10.2006, 23:12
sibni i meni 1024*768

Psychon@ut
25.10.2006, 23:48
Evo jedna HDR fotka

Obrada: Photomatix za HDR (tri fotografije), PS Levels, PS Contrast

Pozdrav!
Ovo baš dobro izgleda.:)

kritike:-zašto dva sunašca?:)
-ovaj zid u desnom donjem uglu je previše blurovan.

Freško
26.10.2006, 0:05
Reci koja ti rezolucija treba, pa ti sibnem na mail ako 'oces

@Katmay
Slika je stvarno lepa !!! :tapsh: i ja bih je zeleo u nekoj vecoj rezoluciji meni konkretno odgovara 1280*1024....
Ako ti nije frka zasto nebi okacio ovu sliku na recimo ImageShack® (http://www.imageshack.us/) . Kako bi svima nama kojima se ova slika dopada bilo lakse da do slike dodjemo a bez da tebe cimamo i maltretiramo .... Unapred ti hvala...:n_klanja:

Katmay
26.10.2006, 0:53
OK, malo vas je vise trazilo fotku tako da...

http://img103.imageshack.us/img103/4565/katmayskalemegdanxt5.jpg

Slikano je sa DSLR-om pa je odnos stranica 3:2

@Psychon@ut

To "drugo" sunasce su "pregoreli" detalji... To se nije moglo izvuci bolje

che daboli guz
19.12.2006, 19:55
Jos jedna panorama od priblizno 360 stepeni.
Slikano je dvo pixelnim HPom sa plasticnim objektivom.Stoga nemojte se cuditi
odskakanjem boja.Za one sa Sokolovim okom,postoje dve anomalije sklapanja.
Ovo je sve sto moze da stane u ispod 100kb ; - (

Stevvan
19.12.2006, 20:12
Zasto je sredisnji deo slike zatamljen

che daboli guz
19.12.2006, 21:26
Sredisnji dio slike nije zatamljen nego bar po meni najvise odgovara stvarnoj boji slike.Ovo je u stvari veoma "normalna"pojava za HP PhotoSmart 320.
Koji nije u mogucnosti da kad slikam panoramu 360 da da slike sa istovjetnom
kolicinom boje.Ja mislim da nije do ccd chipa nego do plasticnog objektiva.
I probao sam vise puta da izbjegnem ovu anomaliju ali izgleda da je usko povezano sa jacinom sunca i smjerom slikanja.

P.S.Dali bi volio jos panorama 360% sa nazalost gorim anomalijama?

che daboli guz
19.12.2006, 23:24
Ova slika bi se trebala zvati:
United colors of Beneton :kreza:

kinteC
3.1.2007, 17:44
Evo jedne panorame i od mene...Bas sam je pre koji minut sklepao u photoshopu :opanachke

5212

che daboli guz
4.1.2007, 22:58
Odlicna je ,bez zamjerke zbog duhova na malim prozorima.
Od koliko slika si je napravio?

P.S.Ajd pridruzi se sa postu Crtanje(napravi karikaturicu sebe)?!!!

jonathan
5.1.2007, 2:25
nadam se da nisam pogresio rubriku, ako se vec radi o obradam fotografija, ova je obradjena
pa da se i ja ukljucim, trenutno sa skromnom slikom, nije neka umetnost.. cisto sirovinski, ..mala prerada slike devojke koju sam naso na netu, mislio sam da nadjem neki prelaz izmedju stvarne slike i slike kao neki vid 2D dizajna... nacrtane slike...
radjeno u starom CORELU PHOTO 11
..sto se tice lica, nije nikakav efekat nego je jednostavno takvo, mrsavo.... ..

http://img160.imageshack.us/img160/9004/onaaaaakonacnaoc1.jpg

evo orginalne slike..
http://img481.imageshack.us/img481/8972/crnka2fy2.th.jpg (http://img481.imageshack.us/my.php?image=crnka2fy2.jpg)

jonathan
5.1.2007, 3:21
kinteC evo mala obrada
http://img138.imageshack.us/img138/39/ssssszgradayh5.jpg


i evo ova.. mada je dosta ne realna
http://img154.imageshack.us/img154/1145/ramigassph3.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=ramigassph3.jpg)

che daboli guz
5.1.2007, 21:22
Dzoni ona prva-veca obradzena slika je bolja,pogotovu boja neba sto mi se najvise svidja.A zgrade si mozda trebao naknadno da obradis.
Sto se tvoje slike tice ... ok,moze radi se o obradzenom slikama,mada u stvarnosti slike trebaju biti tvoje slikane tvojim digitalnim foto aparatom.

kinteC
6.1.2007, 1:02
postoji tema "photoshop radovi" i tema "foto montaze" Mislim da bi u jednu od te dve teme bolje legla ona slika sa devojkom...ali neka je...Dakle, ovde idu Vase fotografije, koje ste malo doradili u nekom programu (pod tim malo, misli se na menjanje kolorita, brisanje manjih objekata i sl...) Takodje, pozeljno je navesti sta se radilo na kojoj slici, ako se to ne vidi

@jonathan
tnx za obradu slike, boje su mnogo lepse, osim sto su neki detalji ubijeni...sta si radio slici?

I evo jos 3 slicice...
Stativ, dosta stpljenja, i to je to. Aparat sam slikao na papiru, tako da u photoshopu nije bilo potrebno mnogo peljati...Probao sam da uradim neku stock fotku...
http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/kamera1.jpg

i jos dve slicke istog tipa:
http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/kamera2.jpg
http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/objektiv.jpg

ps: aparat sa slike je zorkit,ne radi mu zavesica (ako nekom treba...)

jonathan
6.1.2007, 6:41
Sto se tice radjene panorame kinteC-a radi sam je u photo corelu 11.. (jest malo skrt ali meni odgovara) moram reci da sam se malo napatio pravo da bi dobi sliku kakvu sam dobio, naime, sa svim efektima s kojima sam hteo da docaram boje, kontrast samu ljepotu panorame, gubio sam neke stvari ili cak neke linije su mi previse strsile (i sad strse, pogotovo sa zgrada ili zice antene sa leve strane ali nije toliko strasno) pa sam sliku morao da "ispeglam" i da ubijem neke kao izbocine, nepravilnosti, jedan vid "blur" efekta, ali su zato i neki detalji ubijeni, na zalost.

Posle sam dodavao efekte kontrasta, (ali jako pazljivo da mi se opet nebi ostro iscrtavale ivice predmeta) osvetljenja slike, jasnoca i blago pojacanje boje i dodavanja jednog vida paravana, kao presvlaka.

Nakon svega toga nebo mi se unistilo, boje su bile fine ali oblaci su bili nepravilni, boje su se sudarale i nekako se zgrudvalo pa sam uzeo alat cetkice i lagano i ravnomjerno razmazivao nebo da bi se ubila ta ostrina i dobila prijatna boja.

Da, tek sam posle skontao da se postavljaju i preradjuju licne slike, slike koje smo uslikali a ja sam na pocetku mislio ako se u naslovu nalazi "..obradjene fotografije" da se mogu postavljat nase obrade nekih fotografija.

Ok, od sad cu postavljat neke svoje s toga idem se bacit na rad..

Poz

jonathan
6.1.2007, 6:54
kinteC sto se tice tvojih slika, slika aparata ovako:

Sto se tice prve slike aparata mislim da je jako profesionalno uradjena, fokus i pozicija aparata je vrhunski odradjeno i zasluzuje da se nadje na nekoj naslovnici ili nekoj reklami.

Sto se tice druge slike aparata, sav ti se fokus bacio na prvi deo aparata, njegovu ivicu, stranu do nas pa ostali deo aparata koji prekriva celu sliku ostaje ubijen u mutnome i zapostavljen i pogotovo socivo koje se naj vise istice a i naj vise je zapostavljeno.

Treca slika samoga sociva je jako super odradjena, pogodio si opcenito same poze sve tri slike sto je veliki plus i kod trece mi se slike svidja isticanje brojeva na socivu koji su dosli u prvi plan.

Ono sto meni "licno" smeta jeste senka koja se nalazi ispod predmeta na sve tri slike, mozda to nekom drugom daje lepsi utisak, ne kazem da je strasno al navodim da mozda i nebi bilo lose da se ukine.

Nadam se da mi neces zamerit, inace volim davat puno komentara u vezi dobrih slika. Ovo je bilo moje mislje i nadam se da si me razumio sta hocu rec.
Prvenstveno slike su super, svaka cast i svidja mi se dobijeni efekat, efekat crno-belo i svaka cast za ideju sa papirom da bi ukinuo pozadinu.

poz

kinteC
6.1.2007, 19:36
ok, naravno da su komentari uvek dobro dosli...

evo jedne, malo doterane fotke. Fotka je nastala danas, na Kalemegdanu. Promenjen je kontrast, u sustini, pokusao sam da napravim nesto kao sto je uradio Katmay...Koliko mi je uspelo...neam pojma

http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/kalemegdan.jpg

jonathan
7.1.2007, 0:13
evo jedne, malo doterane fotke. Fotka je nastala danas, na Kalemegdanu. Promenjen je kontrast, u sustini, pokusao sam da napravim nesto kao sto je uradio Katmay...Koliko mi je uspelo...neam pojma


e ovo je bez komentara :tapsh:
kao i uvek, slika govori hiljadu reci

Neuro
8.1.2007, 0:43
@kinteC
Odlična fotka. Nemam zamerki. :tapsh:

Katmay
10.1.2007, 20:54
@ kinteC

Ja bih samo malo svetlije, pa onda opet malo po kontrastu :) Kompozicija mi se jako svidja

Inace, za panorame probajte Panorama Factory, mislim da ce vam se svideti

kinteC
10.1.2007, 21:36
Ne usudjujem se da petljam, zbog monitora koji ima dosta tamniji prikaz, tako da na kraju i ne znam kako ce fotka ispasti na normalnom monitoru :( Jedino da nosim fotke kod nekog...

che daboli guz
5.3.2007, 15:53
eos 400d,iso1600,f20,duzina otvorene blende oko 10sec,tv.

Na nebu se vidi PLO(poznati leteci objekat).
I uradzen je krop i resize.Slika je takodze malo prljava zbog toga sto je slikano kroz staklo balkonskih vrata a i mozda zbog objektiva koji sam dobio uz kameru.

kinteC
5.3.2007, 21:24
Dobio si interesantan efekat, neko kretanje... Ali, uradio si jednu nelogicnost sto se samog izvodjenja tice :) Ako si vec koristio duzu ekspoziciju (i stativ, je li), sto si stavljao iso 1600? To je previse za takvu situaciju, cak i za SLR. Zatim, kapiram da si zavrnuo blendu da bi imao vecu ekspoziciju, ali se to potire sa visokim ISO-om. Isto to bi dobio i sa ISO 80, F5, a moze i veci otvor blende... i nekom osrednjom ekspozicijom. Blenda se uglavnom zavrce kako bi se dobila veca dubinska ostrina, ili kako bi se smanjila kolicina svetlosti koja prolazi do senzora, kako bi expozicija bila duza. Takodje i da bi se dobile one zvezdice...

che daboli guz
6.3.2007, 0:18
He he ,da u vezi kretanja kazes,iako je bilo vedro nebo oblaci su se veoma brzo kretali.Tako da se dobio efekat razvucenih oblaka.Jedan od razloga zasto nije bolje ispalo jeste sto jos uopste nemam iskustava sa nocnom fotografijom.Da ,takodze sam koristio stativ koji imam vec duze vrijeme koji sam kupio sa video kameru al nikako da se nameracim za iskustvo.Razlog zasto sam koristio TV sa max podesavanjima jer sam vidio kako avion kako ulazi u kadar pa rekoh "ajd kad je bal nek je bal" i prekrizio prste nadajuci se najboljem.Jer sam i htio da ostanu tochkice od signalnih svjetala.
Razlog zasto sam koristio iso1600 bi bio sto je zaista bilo vedro nebo sa sporadicnim oblacima,pa rekoh ajd da experimenrisem sa nadom da ce pozadina ispasti ok.Naime iza kuce se moze vidjeti malo narandzaste boje i to zato sto se blizu vazdusnom linijom nalazi jedan veliki belgijski grad koji zna da kad je lijepa noc da odsjajava gradsku svetlost koja je obicno narandzaste boje.Poznato mi je da se za nocne snimke koristi sto manji iso al ajde kao sto rekoh da probam i nesto sto ne ide(to je jedan od razloga zasto imam ovakav kakav nick name;) ) ,zapravo plasio sam se gubitka boja(znam da velik iso za nocne snimke pravi velik sum).
Moja kamera nema iso80 nego mu je najmanji iso100.Sto se blende tice ja sam mislio a i logicno mi je da se blenda otvara sto vise kad se radi o uvjetima sa malo ili bezmalo svjetlosti.Sem kad kao sto kazes da zelis napraviti zvjezde od ulicnih svetiljki.Na gornjoj slici se i mogu vidjeti te zvjezdice na susjednim balkonima ali sumnjam da sam mogao takodze napraviti i od bliceva aviona.(Imam jednu sliku koju sam napravio od mjeseca zvjezdu samo nisam nesto odusevljen jer se nalazi u oblacima).Znaci blendu sam otvorio do maximuma.

P.S.Digitalne kamere sto ti i ja imamo su DSLR(digital lens reflex)a SLR su one na traku(lens refex).

todos
19.3.2007, 22:35
Da li primecujete da je ova fotografija slikana kroz zatvoren prozor + malo stelovanje?

kinteC
26.3.2007, 23:21
staru fotku sam obradio na stari nacin, pa je ispala sad kao da je HDR

http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/kula2.jpg

Rocker
27.3.2007, 0:05
:tapsh: kinteC, ovo je fenomenalno! Da ti nisam dao rep. malopre, dobio bi sad! :to_care: Zaista izuzetna fotka! :aplauz:

Katmay
27.3.2007, 0:52
P.S.Digitalne kamere sto ti i ja imamo su DSLR(digital lens reflex)a SLR su one na traku(lens refex).

Da ne bude zabune...

Ti koristis DSLR (Digital Single-lens Reflex) a kinteC koristi "obican" digitalac SLR-like izgleda, znaci lici na (D)SLR.

SLR aparati, da bi prikazali sliku u trazilu, koriste ogledalo koje reflektuje svetlost u pentaprizmu koja istu "okrece", to jest, ispravlja, za 90 stepeni (jer je ogledalo pod uglom od 45 stepeni) i tako se dobije prikaz u trazilu. E sad, ako takvi SLR aparati "koriste" senzor a ne film, njima se dodaje ono D ispred SLR. Detaljnije (Wiki) (http://en.wikipedia.org/wiki/DSLR)

BTW, koje objektive "trosis"? :)

@kinteC

Zasto ne probas da kombinujes vise fotki za HDR? Vidim, ide ti od ruke ta obrada a sa vise fotki ce da bude jos bolje, sa mnogo vise detalja.

Pozdrav!

kinteC
27.3.2007, 1:16
Pre nisam sklapao hdr iz vise fotki jer nisam imao stativ...(ko ce da se pati sa centriranjem fotki kasnije) ...a ovo sam samo experimetisao sa slikom, cisto da vidim sta se moze izvuci iz jedne podexponirane slike :) Sutra idem ceo dan na kalemegdan, sa stativom, pa cu napraviti neki hdr, i jos ako se pojavi koji oblacak.... :)

ps: imacu i ja jednog dana dSLR :)

Katmay
27.3.2007, 1:29
Blago tebi, ja sutra ceo dan radim... :)


ps: imacu i ja jednog dana dSLR :)

Polako, bice, ja sam, sto se tice digitalije, poceo sa Konicom KD-20M od 2 megapiksela i 4X digitalnim zumom:)

Simke
3.4.2007, 11:48
u pitanju je davno pronadjeni a često upotrebljavani .....
sastavni deo kola i sličnih naprava ...
pa i manje sličnih,
naravno da će te prepoznati o čemu se radi ...


šta je sve radjeno?
pa, najblaže rečeno svašta ... ne može se ni uz gusle opevati :)

iz majstorske radionice