PDA

Prikaži potpunu verziju : Pingovanje


Sinisa Cubrilo
27.4.2012, 8:43
Imam jedan problem sa pingovanjem. Naime, ne mogu da pingujem prvi racunar sa drugim racunarom. Mogu sve racunare koji se nalaze u toj prostoriji da pingujem, samo taj jedan ne mogu. Kad hocu da ga pingujem, izadje mi tekst: REQUEST TIMED OUT. Ako neko zna kako bih mogao da resim ovo, bio bih mu zahvalan. :)

Todors
27.4.2012, 10:39
Da li se taj računar nalazi na istom skoupu sa ostalim računarima? Da li si proverio možda i firewall jer to uglavnom bude uzrok u 90% slučajeva? Da li sa tog računara možeš da pinguješ ostatak mreže?

Sinisa Cubrilo
27.4.2012, 11:32
Da li se taj računar nalazi na istom skoupu sa ostalim računarima? Da li si proverio možda i firewall jer to uglavnom bude uzrok u 90% slučajeva? Da li sa tog računara možeš da pinguješ ostatak mreže?

Firewall je isključen i ne može. Uključio sam firewall i opet probao - ništa. Sa tog računara mogu da pingujem druge, ali taj računar niko ne može da pinguje. Nijedan računar iz prostorije.

Todors
27.4.2012, 11:56
Onda proveri da li ti je isti scoup tj. ako ti je mreža podešena na /24 da se i taj komp nalazi u tom opsegu.
Možda je i firewall na ruteru uključen, to treba videti. Proxi server ako imaš uključen. Možda nije ubačen u workgrupu itd.

btw. Mislim da je 10 kompjutera limit za jednu work grupu.

Može biti dosta stvari koje mogu da uzrokuju taj problem.

krahi
27.4.2012, 11:57
Firewall je isključen i ne može. Uključio sam firewall i opet probao - ništa. Sa tog računara mogu da pingujem druge, ali taj računar niko ne može da pinguje. Nijedan računar iz prostorije.


http://nmap.org/zenmap/
Evo sa ovim programom mozes pa pingujes na raznorazne nacine i da vidis gde skripi.Malo se poigraj sa parametrima.
Ovako sa daljine,ne verujem da ti neko moze reci gde je problem,pogotovo sto ovo nije sekcija za tvoj problem :P