PDA

Prikaži potpunu verziju : Administartorska i korisnicka prava?


nsarke
6.9.2006, 8:22
Jelte, ceprkao sam nesto po User Account-u!
Pored Administrator-a koji je po default-u dodao sam i jednog korisnika.Zeleo sam da isti komp mogu koristiti i drugi, al sa odredjenim ogranicenjima.
I sta sam tad uradio! To mi nije bilo dovoljno vec sam otisao u My computer>Manage>Local user and groups>User i kad mi se prikazao spisak User-a selektovao sam sve Usere razlicite od korisnika i u opciji properties ukljucio opciju Account is disabled!!!
Zeleo sam da mi se prilikom dizanja sistema na ekranu ne pojavljuje slicica administratora vec samo slika za logovanje korisnika. Rezultat je da se sad uopste nemogu prijaviti kao administrator, vec samo kao korisnik i posto mu je nalog Limited nista nemogu da radim ( u smislu instalacije i sl.).
E sad procitao sam u helpu Windowsa da se administratorski nalog nikad nemoze obrisati, al ja neznam kako da ga pozovem posto sam prijavljen kao korisnik. Pri tome nemam password ni na admin. ni na korisniku.
Racunar je pod WinXP SP2. Dal mi neko moze pomoci da resim ovo, bez preinstalacije sistema?

P.S. Citao sam i prethodne poruke na forumu, al za svaki slucaj se izvinjavam, ako postoji ova tema. Ipak ima mnogo poruka na ovom forumu.

tool.keenan
6.9.2006, 8:31
nabavi ovaj program (Active Password Changer 3.0) i butuj komp sa njim on moze da otkljuca naloge izbrise sifre itd!
Mozes ga naci u hirens boot cd!

Željko
6.9.2006, 9:02
Sa ovi tvojim nalogom probaj da uđeš u User Account u Control Panel-u i probaj da se uloguješ u svoj account... Ako ima šifru uđi i Safe moda i User accounts i klikni na Remove my password.




nabavi ovaj program (Active Password Changer 3.0) i butuj komp sa njim on moze da otkljuca naloge izbrise sifre itd!Mozes ga naci u hirens boot cd!
Kako da ga instalira:to_care: ?!

Lord
6.9.2006, 11:38
Kako da ga instalira:to_care: ?! Takvi programi se ne instaliraju, već se snime na disketu, i dizes sistem sa diskete i onda vrsis izmene. :dedica: :to_care:

nsarke
6.9.2006, 11:42
@Zeljko pokusao sam kao si rekao, al nikakva vajda. Iz Safe moda pojavi mi se poruka "Click on yours user name and log on", samo nema nikakva slika da se klikne i nemogu da se logujem, osim opcije da iskljucim komp. Sto se tice da odem u kontrol panel i Users Account ni od toga nema nista zato sto mi nedozvoljava ulazak u ostale naloge osim u svoj.

Sto se tice programa koji je naveo @tool.keenan pokusacu da ga nadjem na netu, osim ako nisi voljan da mi ga posaljes na email> nsarke@tippnet.co.yu

Inace kakav ti je to hirens boot CD??

TtuEd
6.9.2006, 12:59
http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm :Freddy:

Bryan Fury
6.9.2006, 14:12
Admin nalog se može pozvati preko "Run as" opcije, ali stvarno ne znam da li radi i u slučaju da je Admin nalog deaktiviran (stvarno si napravio čudnu situaciju). Probaj recimo da odeš u kontrol panel, i držeći desni shift klikneš desnim dugmetom miša na user accounts, trebalo bi da se pojavi opcija "Run as" pa je odaberi i ukucaj username "administrator" i lozinka prazno pošto kažeš da je nisi stavio. Možda upali. :)

firefly
6.9.2006, 15:17
A taj tvoj korisnik kojoj grupi pripada i kakva ovlascenja ima?(reci mi samo ciji je clan:Administrators,power Users...)

nsarke
7.9.2006, 7:33
Admin nalog se može pozvati preko "Run as" opcije, ali stvarno ne znam da li radi i u slučaju da je Admin nalog deaktiviran (stvarno si napravio čudnu situaciju). Probaj recimo da odeš u kontrol panel, i držeći desni shift klikneš desnim dugmetom miša na user accounts, trebalo bi da se pojavi opcija "Run as" pa je odaberi i ukucaj username "administrator" i lozinka prazno pošto kažeš da je nisi stavio. Možda upali. :)

Pokusao sam i to sve radi kako si rekao! Sad barem znam kako moze da se ispravi ovakva " How misteka I meka !" ( italian iz serie Alo, Alo, malo da se nasalim posto mi e place..). Ali, uvek ima neko ali, zamisli da sam uneo password za admin nalog ovo bi verovatno radilo, al posto nisam, samo mi ispise>

Unable to log on
Logon failure:user account restriction. Possible reasons are blank passwords not allowed, logon hour restriction, or a policy restriction has been enforced.

Ovo je i odgovor @Simke da ovo moze da se uradi tj da se dodje do control panela.
Sto se tice @firefly korisnicki nalog sam otvorio dok sam bio prijavljen kao administrator i samo sam dodao novi account i gde sam kod opcije administrator ili limited izabrao limited i takav nalog koliko znam pripada User account-u, ispravite me ako gresim.
Za ostale nije problem da sam zaboravio administratorsku lozinku jer je nisam ni stavio! A kako stvari stoje bolje da jesam!!!

Ima neko jos neki predlog.
Pokusajte i Vi ovo kod kuce pa ce te da vidite kako je LUDOOO...#2$%#@

Simke
7.9.2006, 7:36
@nsarke
pošto si vidim na forumu, ajde da probam po sećanju da ti pomognem...

u Safe modu bi trebalo da kucaš CTRL+ALT+DEL+DEL pa da dpbiješ prozorče sa mogućnošću unošenja gde kucaš ADMINISTRATOR i u donje polje pretpostavljam ništa, jer koliko se sećam rekao si da nisi za Administratora uneo pasword...

Ja sam iz tvoje poruke shvatio da ti osim početne pozicije u Safe modu ne dobijaš ništa više. Da li sam te dobro razumeo?

nsarke
7.9.2006, 8:00
@nsarke
pošto si vidim na forumu, ajde da probam po sećanju da ti pomognem...

u Safe modu bi trebalo da kucaš CTRL+ALT+DEL+DEL pa da dpbiješ prozorče sa mogućnošću unošenja gde kucaš ADMINISTRATOR i u donje polje pretpostavljam ništa, jer koliko se sećam rekao si da nisi za Administratora uneo pasword...

Ja sam iz tvoje poruke shvatio da ti osim početne pozicije u Safe modu ne dobijaš ništa više. Da li sam te dobro razumeo?

Upravo tako! Sad cu da probam ovo sto si rekao...

nsarke
7.9.2006, 8:10
Hvala @Simke uspelo je.
Covece toga sam trebao da se setim. Uvek se tako prijavljivalo ako si zeleo da promenis korisnika, e sad nesecam se pod kojim Win je to bilo, al posto se nisam setio, bilo je to davno...

Hvala i svima drugima!

Nego dal neko zna kako da sad sa log on prozora skinem sliku administratora i da samo pomocu kombinacije tastera ctrl+alt+del+del se prijavljujem kao administrator ili mozda vec trazim previse???:o

firefly
7.9.2006, 8:27
To sam ti i rekao samo sto ti nisam napisao user account nego sam rekao korisnik,a to sad nije ni bitno ,bitno je da radi.Password uvek drzi na admin account-u.
poz!!