PDA

Prikaži potpunu verziju : Java webservice i jquery pitanje xD


Cvilee
8.4.2012, 13:37
Pozdrav ljudi, radim neki "projekat" i potpuno sam "zaglavio" :) naime, na server side imam bazu+hibernate +webservice a na klijentu obican html sa dinamickom tabelom koju treba da punim preko jquery.a pozivajuci webservice :) izmedju je Json koji obavlja poslovnu logiku. E sad , odradio sam ceo posao oko hibernatea znaci lepo sam odradio model i controller klasu sa finim hql upitima (bar se nadam da je dobro) i doshao do dela u kojem na novu java klasu (koja poziva metode iz kontrolera) treba da "nabacim webservice" i ona izgleda otp ovako :

public class getAll implements servise {

public List<Menjacnica> getAll(){

usage.Controller temp = new usage.Controller();
Controller.getSveMenjacnice();
return (List<Menjacnica>) temp;

Moje pitanje je da li ovo ima nekog smisla ?:) jer kad pokusam da ga invokujem ne znam ni ja sta se desi i naravno ne radi xD Prvi put u zivotu radim sa ovim stvarima (webservice, json, jquery) tako da sam potpuno izgubljen xD Drugo pitanje je ima li iko ideju kako da uz pomoc JavaScripta (jquery) napunim obicnu tabelu u html.u podacima iz ove baze ? Opet sve treba da ide preko Webservice.a i Json.a :( :( :( Unapred Hvala

Ivan452
8.4.2012, 16:46
Po ovom kodu nisam siguran da li razumes kako webservis funkcionise.

Ali evo ti ovde lep tutorijal za tako nesto:
http://www.roseindia.net/webservices/buildingsimplewebservice.shtml

Cvilee
8.4.2012, 17:15
Pa da, otp tako nesto sam i ja uradio s tim sto je samo sve novije xD Jedina razlika je sto moja metoda vraca listu a ne samo obican string. Evo kako izgleda ta metoda u kontroloru

public static List<Menjacnica> getSveMenjacnice(){
try{
SessionFactory sessionFactory = new AnnotationConfiguration().configure().buildSession Factory();
Session session = sessionFactory.openSession();
session.beginTransaction();
session=getSession();
Query q=session.createQuery("from Menjacnica m");
List<Menjacnica> l=q.list();
session.getTransaction().commit();
session.close();
return l;
}catch (Exception e){
e.printStackTrace();
return null;
}
}
. Jel znash mozda kako da uradim taj tkz unit testing ili kako se vec zove ? Kako da proverim ovu metodu da li uopste izvlaci iz baze ?Verovatno je i tu neka greska :) Al sto je najgore od svega, sve i da sam dobro uradio sve oko webservica, nemam apsolutno nikakvu ideju kako bi povezao sve to sa klijentom preko Json.a :(:( bash sad nesto gledam po netu o Json.u, i to je otp pakao uraditi sve kako treba. Najgore od svega mi je sto nemam aspolutno nikakav primer po kojem bi mogao da kontam stvari, ovako citam jednu po jednu stvar i teoretski je meni sve to jasno, ali u praksi povezati sve zajedno lici na borbu sa vetrenjacama :)