PDA

Prikaži potpunu verziju : CodeBlocks, azuriranje gcc c++ kompajlera


Belphegor
1.3.2012, 21:02
Ima vec dosta vremena kako sam instalirao CodeBlocks IDE (10.05) ali nisam nesto mnogo experimentisao. Posto vidim da za raziku od M$ VS-a da gcc dosta "brze" uvodi nove c++11 feature, rek'o da probam kakve su sve mogucnosti.
Medjutim sa instalacijom CB-a dolazi starija verzija gcc-a, mislim da je 4.4.1. Nisam uspeo da nadjem opciju za azuriranje kompajlera u samom CB-u, a ni pretraga google-om nije mnogo pomogla, pa sam skinuo posebno Mingw, gde je gcc verzija 4.6.2, bar sudeci po imenima izvrsnih fajlova u "bin" folderu instalacije (posto ne mogu nigde konkretno da nadjem tacnu verziju sa stranica odakle sam skinio Mingw).
I tako sam samo instalirao i promenuo stazu do novog Mingw-a u CB-u:

http://www.dodaj.rs/f/U/IN/3cKfZyEE/codeblockscompilerpaths.jpg

i radi bez problema, a vidim da i podrzava neke stvari koje ranije nije.

E sad, da li postoji neki "normalniji" nacin da se azurira preko CB-a ako sam prevideo nesto?

ivan90BG
2.3.2012, 2:12
Pa čini se da je jedini "normalan" način da čekaš novu verziju Code::Blocks-a sa kojom će ići novi gcc i da ga apdejtuješ standardno (kako se već C::B apdejtuje).

Ali ako si uspeo da provališ kako da ažururaš samo gcc ne vidim šta ti je posebno teško. Samo kada izađe novi MinGW skineš ga, raspakuješ u C:\MinGW i to je to (jer si Code::Blocks već podesio ranije).