PDA

Prikaži potpunu verziju : Opet taj...FRAPS


CaptainCrash
27.2.2012, 1:11
Jos jedna tema,nisam hteo da bas diram neke od pre 2 god,mada sam u jednoj postavio poruku,ne znam dal je to ispravno ili n ije...
Imam problem sa frapsom,stavio sam da mi snima 60fps,kada ukljucim igru pise pi 55-58fps-a super sve,cim pustim da snima padne na ispod 20 oko 15-18,naravno kada zavrsim snimanje pustim i odlican je snimak,kristalno jasno,kao da igram ali je sporo i SECKA do besvesti!!!
Sta da radim,rezolucija mi je 1680x1050 namestena...kada stavim na 30 fps isto tako a i kada kompresujem fajl,samo ga smanji ali ostaje sa seckanjem i kocenjem,kako to ispraviti...

:facepalm:facepalm:facepalm

Eni
27.2.2012, 1:31
Snimanje dodatno opterećuje procesor, zato je logično da imaš manji FPS u igri dok snimaš (jer proc gura i igru i snimanje, jelte, 2 posla odjednom) i da to seckanje bude uhvaćeno na snimku.

Probaj da, kad snimaš igranje, spustiš rezoluciju na 1280x720 (720p) i podesi fraps da hvata u 25fps umesto 30, jer će tako manje da opterećuje računar... ali svejedno će ti trebati solidan dvjezgarni procesor i barem 4GB ram + dosta mesta na disku.

CaptainCrash
27.2.2012, 10:01
Snimanje dodatno opterećuje procesor, zato je logično da imaš manji FPS u igri dok snimaš (jer proc gura i igru i snimanje, jelte, 2 posla odjednom) i da to seckanje bude uhvaćeno na snimku.

Probaj da, kad snimaš igranje, spustiš rezoluciju na 1280x720 (720p) i podesi fraps da hvata u 25fps umesto 30, jer će tako manje da opterećuje računar... ali svejedno će ti trebati solidan dvjezgarni procesor i barem 4GB ram + dosta mesta na disku.

Pa gde ces jaci,imam Phenom II x4 na 3.3Ghz,1 TB HDD i 4 GB RAM-a,OS win 7 64 bit...

Ajde probacu...


Evo ovako,smanjio sam rezoluciju i uspeo stavio sam na 1366x768 ali je problem sto ne mogu tako igrati,oci ubise,mutno,ma uzas....
Ima li neka priblizna koja bi mogla da radi a koja ne bi seckala mislim na rezoluciju.
Posto vec ne moze 1680,neka malo manja...da pri tome ne smeta odnosno ne kvari oci

Kidja
27.2.2012, 10:31
Stavi na 30fps i half size pa javi kako je ispalo.

CaptainCrash
27.2.2012, 11:01
Stavi na 30fps i half size pa javi kako je ispalo.


Stavljeno na HALF SIZE toga se nikad ne bih setio i extra :kreza::kreza::kreza::kreza:

Malo losija slika ali ne secka na 1680x1050 :rofl::rofl::rofl::rofl:
A fajl od 8min svega 2.6GB,samo jos da nadjem program kojim cu kompresovati,ako ima neki sem virtual dub-a ali nadam se da necu mnogo izgubiti u kvalitetu :icon_scra:icon_scra

Kidja
27.2.2012, 11:05
Stavljeno na HALF SIZE toga se nikad ne bih setio i extra :kreza::kreza::kreza::kreza:

Malo losija slika ali ne secka na 1680x1050 :rofl::rofl::rofl::rofl:
A fajl od 8min svega 2.6GB,samo jos da nadjem program kojim cu kompresovati,ako ima neki sem virtual dub-a ali nadam se da necu mnogo izgubiti u kvalitetu :icon_scra:icon_scra

Ja renderujem sve preko sony vegasa, nadji tutorijale po youtube da ti ne objasnjavam , lakse ti je.
Ako sve lepo odradis , bice ti super snimak i normalno moci ces da pogledas u 1080p na youtube.
Srecno :ciao:

CaptainCrash
27.2.2012, 11:30
Ja renderujem sve preko sony vegasa, nadji tutorijale po youtube da ti ne objasnjavam , lakse ti je.
Ako sve lepo odradis , bice ti super snimak i normalno moci ces da pogledas u 1080p na youtube.
Srecno :ciao:


A snima u max rezoluciji sa half size??
Malo je,za nijansu losiji kvalitet nego sa fulkl size al jbg-a,ne koci :a_whistli

Eni
27.2.2012, 12:09
Snima u duplo manjoj rezoluciji, zato se i zove "half size". Stoga sam ti i rekao da staviš 720p i dobiješ prihvatljiv HD snimak, umesto da koristiš nestandardnu half size rezoluciju koja će posle kompresije biti jedva dovoljna za 360p... al' dobro. Važno da si ti zadovoljan ishodom.

Kidja
27.2.2012, 12:20
Snima u duplo manjoj rezoluciji, zato se i zove "half size". Stoga sam ti i rekao da staviš 720p i dobiješ prihvatljiv HD snimak, umesto da koristiš nestandardnu half size rezoluciju koja će posle kompresije biti jedva dovoljna za 360p... al' dobro. Važno da si ti zadovoljan ishodom.

To ti mislis...evo ti moj primer half size 30fps u full hd ( inace je snimljena u 1650x1050)

REL67hQP714
Ovo je samo test nisam uradio sve kako treba,nije preko celog ekrana slika a inace kad odradim sve bude i to kako treba.

Eni
27.2.2012, 12:32
To ti mislis...evo ti moj primer half size 30fps u full hd ( inace je snimljena u 1650x1050)

Prvo, 1680x1050 ni u teoriji, čak ni u full size snimku, ne može biti "full HD" jer je to 1920x1080 (1080p).

Drugo, ... ako ne znaš prvo, džaba da uopšte se gnjavim i objašnjavam ti. :odoK:

Kidja
27.2.2012, 12:36
Prvo, 1680x1050 ni u teoriji, čak ni u full size snimku, ne može biti "full HD" jer je to 1920x1080 (1080p).

Drugo, ... ako ne znaš prvo, džaba da uopšte se gnjavim i objašnjavam ti. :odoK:

Ocigledno nisi nikad radio rendering pa ne znas kako da razvuces sliku u sony vegasu ili slicnom programu.:ciao:

Eni
27.2.2012, 12:43
ne znas kako da razvuces sliku

:rofl: :rofl: :rofl:

Samo sam te čekao da provališ ovakvu glupost, jer sam shvatio odavno šta ti radiš i šta savetuješ čoveku. Ti dečko možeš i 240p sliku da razvučeš u 1080p izlazni fajl, al' to neće od babe načiniti devojku.

Ponoviću još jednom, ako ne znaš osnove, ne javljaj se na forumu i ne savetuj ljudima pogrešne stvari, jer ne pokazuješ samo koliko si neinformisan, već i nanosiš štetu drugima učeći ih pogrešno.

Kidja
27.2.2012, 13:22
Nisam ni mislio da razvlaci sliku, sa halfsize i 30fps klipovi ispadaju sasvim pristojni a ujedno i ne mora da smanjuje rezoluciju zato sto npr kad ja smanjim na nizu od nativne rezolucije monitora skroz mi je losa slika.
Ali dobro , nisam ja rekao da sam ekspert ako mislis da je dosta bolje da smanji na 1024x768 onda podrzavam.

CaptainCrash
27.2.2012, 14:18
Ja renderujem sve preko sony vegasa, nadji tutorijale po youtube da ti ne objasnjavam , lakse ti je.
Ako sve lepo odradis , bice ti super snimak i normalno moci ces da pogledas u 1080p na youtube.
Srecno :ciao:


Druze kompresovao sam u neki mpeg4 720p ako se ne varam ali je i dalje OGrOMAN fajl,sa 2.6GB palo na 450 MB ali opet bi trebala citava vecnost da ga uploadujem...ne znam sta da radim,video sam neki tutorijal zato sam i znao kako da konpresujem ali je ok kvalitet,jedino jos da probam taj vec kompresovan da opet kompresujem pa valjda ce ga smanjiti a pitanje kakav ce onda biti kvalitet :kreza:

Sad prvo da vam kazem da nema potrebe za rapravom da ne zakljucaju temu jer onda necu nista dobiti :rofl:

Imam jos 2 pitanja...


1.) Zar 1680x1050 nije FULL HD!?Mislim na dijagonalu LCD monitora,kako da mi bude 1920x... na 21"??
Zar to ne ide tako jer i na laptopu ili nekom manjem monitoru ne moze biti max rezolucija 1920x... ono pise 1024 ili kao na mom 1680 ali zar to nije full hd prikaz za ovu velicinu monitora?? :icon_stud

2.)Sta cu dobiti ako snimam sa 39fps u frapsu ali na FULL SIZE,seckace mi ali ako se kompresuje preko sony ovog programa da li bi se isto seckanje odrazilo i posle komp[resije??

Kad ne znam koje pocetne opcije da izaberem,ima ih mali mion pa tek onda pre render as ima koje su podrzavani fajlovi od toga sto sam prethodno postavio...uhhh ima posla koliko hoces...

SlobaL
27.2.2012, 14:35
Full HD rezolucija je 1920x1080, ako ti je maksimalna rezolucija na monitoru 1680x1050, onda nije u pitanju Full HD, i nikako ga ne možeš naterati da prikaže veću.

CaptainCrash
27.2.2012, 14:55
Full HD rezolucija je 1920x1080, ako ti je maksimalna rezolucija na monitoru 1680x1050, onda nije u pitanju Full HD, i nikako ga ne možeš naterati da prikaže veću.
Ja necu da ga teram za vecu rezoluciju.
A reci mi onda kako nije full hd,mislim na tu velicinu monitora,ne znam da li ima 21" sa 1920x... ako nema sta onda znaci da nema full hd monitora i tv-a ispod 21"?
Sta je sa onim sto imaju preko 2500 max rezoluciju,kako njih svrstati,onda ni oni nisu full hd :kreza: ?


Sta sam sad uradio...kad god i kako god kompresujem izadje mi sve crno bez to
na...izabrao sam na pocetku 720p HDV a posle u render as tu sam stavio HD 720p sto mi neko rece ovde da moze fina slika da bude ali nesto nije u redu,sve crno bude.
Sta moze biti problem?
Dal moze nekako jos manje da se kompresuje video fajl preko ovog sony programa,meni oko 3 GB fileovi od 10min,kad ih kompresujem u 720p budu 10x majni ali opet veliki,ja bi tu do 100 MB aqli nemam opciju da oznacim npr 400 ili 300p koja je vec manja od 720p...


evo probe...

https://www.youtube.com/watch?v=DQ8jrPdlF5E&list=UUt0d1XAH26qxHJPbvIfrB8Q&index=1&feature=plcp



PS...sto se tice crnila ekrana,problem rese!
U pitanju je takva glupost da je to neverevoatno,ona linija sto rteba da stoji na pocetku klipa je bila na kraju pa nije nista ni bilo prikazano...

Eni
27.2.2012, 17:30
1. Ne diraj rezoluciju desktopa.
2. Pre snimanja, podesi U IGRI rezu na 1280x720. Biće ti malo mutnija slika kad gledaš, ali će snimak biti dobar.
3. Snimaj frapsom u full size na 25fps (to će, pošto je igra nameštena na 1280x720, biti "HD ready", 720p)
4. Uvezi dobijeni fajl u program za nelinearnu montažu, sredi šta hoćeš i stavi da se renderuje video sledećem formatu: DIVX AVI, 1280x720, 25fps, 1 pass, 2600-3000kbs, audio 64-96kns mp3.
5. Dobićeš otprilike 60-130 MB fajlove za 5 min ulaznog snimka.
6. Uploaduj...

CaptainCrash
27.2.2012, 18:44
1. Ne diraj rezoluciju desktopa.
2. Pre snimanja, podesi U IGRI rezu na 1280x720. Biće ti malo mutnija slika kad gledaš, ali će snimak biti dobar.
3. Snimaj frapsom u full size na 25fps (to će, pošto je igra nameštena na 1280x720, biti "HD ready", 720p)
4. Uvezi dobijeni fajl u program za nelinearnu montažu, sredi šta hoćeš i stavi da se renderuje video sledećem formatu: DIVX AVI, 1280x720, 25fps, 1 pass, 2600-3000kbs, audio 64-96kns mp3.
5. Dobićeš otprilike 60-130 MB fajlove za 5 min ulaznog snimka.
6. Uploaduj...


Hvala .... moze samojos malo preciznije 4. tacka :kreza::kreza::kreza: gde da idem sta da stikliram itd...? :kreza::kreza::kreza:
kako da ga uvezem u nelinearnu montazu :icon_scra:icon_scra

Eni
27.2.2012, 20:56
Ne znam koji program koristiš, ali u suštini čak i VirtualDUB mod bi morao da može da kompresuje ulazni video u divx sa gore navedenim podešavanjima, kamo li Premiere ili Vegas ili nešto treće.

AstraLogos
28.2.2012, 16:46
Druze kompresovao sam u neki mpeg4 720p ako se ne varam ali je i dalje OGrOMAN fajl,sa 2.6GB palo na 450 MB ali opet bi trebala citava vecnost da ga uploadujem...ne znam sta da radim,video sam neki tutorijal zato sam i znao kako da konpresujem ali je ok kvalitet,jedino jos da probam taj vec kompresovan da opet kompresujem pa valjda ce ga smanjiti a pitanje kakav ce onda biti kvalitet :kreza:

Sad prvo da vam kazem da nema potrebe za rapravom da ne zakljucaju temu jer onda necu nista dobiti :rofl:

Imam jos 2 pitanja...


1.) Zar 1680x1050 nije FULL HD!?Mislim na dijagonalu LCD monitora,kako da mi bude 1920x... na 21"??
Zar to ne ide tako jer i na laptopu ili nekom manjem monitoru ne moze biti max rezolucija 1920x... ono pise 1024 ili kao na mom 1680 ali zar to nije full hd prikaz za ovu velicinu monitora?? :icon_stud

2.)Sta cu dobiti ako snimam sa 39fps u frapsu ali na FULL SIZE,seckace mi ali ako se kompresuje preko sony ovog programa da li bi se isto seckanje odrazilo i posle komp[resije??

Kad ne znam koje pocetne opcije da izaberem,ima ih mali mion pa tek onda pre render as ima koje su podrzavani fajlovi od toga sto sam prethodno postavio...uhhh ima posla koliko hoces...

Ajd da i ja doprinesem malo edukaciji. :)

1. Nije 1680x1050 full HD niti ce ikada biti i to iz dva razloga. Prvo ti je Eni odgovorio i koja mora rezolucija da bude. Ima jos jedna bitna stavka koja ovde nije napomenuta. Tvoj monitor je odnos stranica 16:10 a full HD je 16:9 i to je standard u kojem se snimaju fabricki BD diskovi. ;)
Kakve veze ima 21 incha sa full HD? Videces onoliko koliko ti rezolucija monitora dozvoljava. OK! Ista je stvar da imas monitor od 3000x2000 rezoluciju, samo sto ci ti HD biti losiji jer je rezolucija monitora daleko veca i nece biti pun ekran zbog odnosa stranica. Mada to losija je diskutabilno zbog velikog bit rejta koji ima 1080HD snimak!
Naravno postoji i manji standard a to je navedeni 1280x720 i koji ce biti standard za prenos HD slike preko TV-a umesto ovi danasnjih analognih sa rezolucijom 720x576 i odnosom stranica 4:3 ili kocke. Sve ostalo je van standarda pa ce slika biti ili razvucena ili sabijena kada se radi o HD na punom ekranu.

2. Ono sto ja radim kad vrsim rekompresiju velikih video fajlova a da zelim da mi je sto manji izlazni fajl koristim AVI kontejner i to xvid kodek i u zavisnosti koliki bit rejt i velicinu slike stavis toliki fajl ce biti. :D
Za to koristim preporuku koju je davno postavio Oluja a to je Xilisof video converter ultimate 6. Skoro pa ima sve moguce video formate i kontejnere. Odlican program mali je a trimuje ili secka moze i da spaja sa nekoliko prostijih tranzicija ako ti to uopste treba. Odlicna alatka i svima preporucujem da probaju pa onda neka kazu misljenje. :)
Pozdrav!

CaptainCrash
28.2.2012, 19:37
Ajd da i ja doprinesem malo edukaciji. :)

1. Nije 1680x1050 full HD niti ce ikada biti i to iz dva razloga. Prvo ti je Eni odgovorio i koja mora rezolucija da bude. Ima jos jedna bitna stavka koja ovde nije napomenuta. Tvoj monitor je odnos stranica 16:10 a full HD je 16:9 i to je standard u kojem se snimaju fabricki BD diskovi. ;)
Kakve veze ima 21 incha sa full HD? Videces onoliko koliko ti rezolucija monitora dozvoljava. OK! Ista je stvar da imas monitor od 3000x2000 rezoluciju, samo sto ci ti HD biti losiji jer je rezolucija monitora daleko veca i nece biti pun ekran zbog odnosa stranica. Mada to losija je diskutabilno zbog velikog bit rejta koji ima 1080HD snimak!
Naravno postoji i manji standard a to je navedeni 1280x720 i koji ce biti standard za prenos HD slike preko TV-a umesto ovi danasnjih analognih sa rezolucijom 720x576 i odnosom stranica 4:3 ili kocke. Sve ostalo je van standarda pa ce slika biti ili razvucena ili sabijena kada se radi o HD na punom ekranu.

2. Ono sto ja radim kad vrsim rekompresiju velikih video fajlova a da zelim da mi je sto manji izlazni fajl koristim AVI kontejner i to xvid kodek i u zavisnosti koliki bit rejt i velicinu slike stavis toliki fajl ce biti. :D
Za to koristim preporuku koju je davno postavio Oluja a to je Xilisof video converter ultimate 6. Skoro pa ima sve moguce video formate i kontejnere. Odlican program mali je a trimuje ili secka moze i da spaja sa nekoliko prostijih tranzicija ako ti to uopste treba. Odlicna alatka i svima preporucujem da probaju pa onda neka kazu misljenje. :)
Pozdrav!

Veliko hvala :aplauz:

Samo jos jedno pitanje,moze li taj programcic da ubaci kao npr ovaj Vegas pesmu mp3 i da ide u toku igre,to sam uradio sam igrom izvuk i sve ostalo iz igre je ostalo ali zato ide pesma odlicnog zvuka i kvaliteta,bez kasnjenja i bez nekog prigusenog dela...bas extra :kreza:


Program je extra!!Sad imam 3 komada podjednako dobra,do juce sam znao samo za budjavi virtualdub! :-D

AstraLogos
29.2.2012, 0:34
Veliko hvala :aplauz:

Samo jos jedno pitanje,moze li taj programcic da ubaci kao npr ovaj Vegas pesmu mp3 i da ide u toku igre,to sam uradio sam igrom izvuk i sve ostalo iz igre je ostalo ali zato ide pesma odlicnog zvuka i kvaliteta,bez kasnjenja i bez nekog prigusenog dela...bas extra :kreza:


Program je extra!!Sad imam 3 komada podjednako dobra,do juce sam znao samo za budjavi virtualdub! :-D

Nisam to nikada radio ali znam da mozes da ubacis mp3 i u desnom donjem cosetu pustis, podesis jacinu zvuka i pokrenes igricu i mesaces zvuk iz igre i iz programa ako si to mislio?
Da ekstra je jel ima puno opcija a najvaznija je da kako god ga podesis za rekompresiju, on ti odma daje kolika ce velicina izlaznog fajla biti. Pa ako ti je velika smanjis bitrejt do velicine koja ti odgovara. :)
Ali pazi, kad biras izlazni fajl a to ti je odma kod uvezenog fajla u programu. Recimo obican xvid nije isto sto i opcija HD i onda odaberes xvid HD.
Zapravo sve se moze podesiti od rezolucije, fps pa do bitrejta. :)
Pozdrav!
BTW. Virtual dub je i dalje dobra ali pomalo komplikovana alatka dok se ne navezbas na njega.

JAZO
1.5.2012, 21:34
E pozdrav hocu da snimim neki in game video ,pa sam uzeo ovaj FRAPS i sad mi kazite na moju konfu(iz profila) kako da podesim da snimam igru dobar kvalitet i da mogu komotno da uploadujem,i da sredim kompresiju bas nemam iskustva sa tim....I igra mi glatko ide oko 80 FPS...

Nikola16789
1.5.2012, 21:40
Fraps samo snima, koristi neki program za obradu snimka pre uploada.

JAZO
1.5.2012, 21:44
Znam ajde malo mi opsirnije opisi kako da snimam koje settings da stavim za fraps i sto koristim za obradu da dobijem dobar kvalitet a manji velicinu fajla

Nikola16789
1.5.2012, 22:05
Probaj fullsize i 30fps za pocetak, ako masina moze da izdrzi bez usporenja super, ako ne, probaj sa halfsize ili sa manje frejmova. zvuk mozes i odvojeno da snimas ako imas tu mogucnost (zvucne karte obicno imaju mogucnost da se snima sve sto ide na izlaz).
Sve zavisi sta snimas i kako zelis da ispadne. Mozes da snimas full video pa da ga seckas ili da snimas iseckane scene pa da sastavljas recimo u sony vegasu.

Ako mozes da snimas replay to je dobra mogucnost jer recimo mozes da usporis replay na 1/2 brzine, a onda da to ubrzas u programu za obradu (sony vegas) i da dobijes tecan snimak (u slucaju da nije dovoljno tecan taj raw snimak).

Posle to kompresujes kako zelis, u vegasu imas mogucnost da kompresujes i direktno upoadujes na YT video ako ne zelis da se igras sa opcijama.

JAZO
1.5.2012, 22:38
Probacu sjutra,je li sony vegas tezak za koriscenje?

Neutrino
2.5.2012, 0:08
Ako nemaš nameru da radiš nelinearnu montažu snimljenog materijala onda nemaš ni potrebe da gubiš vreme sa teškašima kao što su Vegas itd. Dovoljni su ti klasični konvertori koji usput imaju opcije za seckanje i sitno doterivanje.

Ja mogu da preporučim Bigasoft Total Convertor (http://www.bigasoft.com/total-video-converter.html) iz dva razloga:

- u svojoj srži je u pitanju klon mnogo poznatijeg Xilsoft konvertora uz bitnu razliku da ovaj program radi (Xilsoft se mnogo pokvario u poslednje vreme i često puca)

- ima podršku za CUDA sa kojom ako ti kartica takođe podržava tu tehnologiju možeš da postigneš i do 70-80% brže konvertovanje

- nije skup a ako ti se ne daje $30 i nemaš ništa protiv piraterije možeš ga lako naći online

EDIT: Da dodam još jednu stavku. U Bigasoft konvertoru se veoma lako spajaju video fajlovi, nešto što ćeš sa prosekom od oko 4GB po 4-5 minuta snimljenog materijala u FRAPS-u na full podešavanjima znati itekako da ceniš.

JAZO
2.5.2012, 0:15
A sta mislite sa mojom konfom da li ce to ici?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Neutrino
2.5.2012, 0:19
A sta mislite sa mojom konfom da li ce to ici?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Ajde bre ne zezaj :D Radiće ti i multithreading i CUDA u tom konvertoru a za snimanje slobodno stavi na 30fps snimanje u full rezoluciji.

Lich_king2
2.5.2012, 18:04
A da probate EvolveHQ? Ima bolji deo za snimanje nego FRAPS.

JAZO
3.5.2012, 10:27
Moze li mi samo neko reci kako da sklopim neke sekvence videa u jedan posto ovaj Neutrinov converter moze samo jedan video,a ja ocu da izdvojim neke djelove iz jednog 5 minutnog klipa i spojim ga ,kao montaza

dex3108
3.5.2012, 20:42
Ja licno koristim http://www.iskysoft.com/video-converter-ultimate.html

Dobio licenciran prije par mjeseci iodlican je.

MarkoNI
12.5.2012, 22:30
Verzija 2.9.4 radi kao sat, dok novije verzije probao ništa ne valja...

Savska
29.6.2012, 12:10
Jel moze neko meni da pomogne kada uklucim fraps i kad udjem u igricu snima mi samo 30 sec i prekine kako da mi snimi vise ??????????

nigga
29.6.2012, 14:28
Imas probnu verziju Fraps-a,ona ima ogranicenje na 30 sekundi snimanja,treba ti full verzija.

Savska
29.6.2012, 23:46
Skino sam verziju 2.6.4 i kad ga ukljicim da mi snima igrica mi secka ali video posle je odlican .Jel mogu nekako da namestim da mi nesecka ili da skinem neku drugu verziju

treci
30.6.2012, 3:49
Za snimanje igara frapsom potreban je jak procesor. Ne znam koja je igra u pitanju i koji je procesor, ali bih ti preporucio msi afterburner ;)

Savska
30.6.2012, 12:54
Za snimanje igara frapsom potreban je jak procesor. Ne znam koja je igra u pitanju i koji je procesor, ali bih ti preporucio msi afterburner ;)
Igrica mi nesecka nego kako da kazem nekako mi ide brze ako me razumes.
A procesor mi je ovaj AMD Phenom(tm) 2(rimski broj pise samo nzm kak da napisem:D)x4 B50 Processor 3.10 GHz

treci
3.7.2012, 10:27
To je starija verzija frapsa, probaj neku noviju ili probaj sa afterburnerom

Savska
5.7.2012, 10:38
ljudi jel mozete da mi kazete koji fraps da skinem sve sto skinem su probne koja verzija

mentolbrebombona
5.7.2012, 11:59
http://www.fraps.com/download.php/

Plati pa se klati :D

marea123
3.9.2012, 17:27
Kad snimam nesto preko fraps-a 1min ima 1gb kako da prepolovim to? jer kad bi stavljo na youtube trebalo bi mi 2dana:D I jer ima neka opcija da mi snima stalno a ne da moram svaki 30-40sekundi da pretiskam F9? Hvala unapred:ciao:

ilidan
3.9.2012, 21:35
Da bi snimao duže od 30 sekundi treba ti registrovana verzija koja se plaća.
A to što ti je 1min fajla 1GB je zato što FRAPS koristi lossless kodek za snimanje, bilo da radi u RGB ili YV12 modu i zvuk u WAV(PCM) formatu.
Ako hoćeš da smanjiš fajl moraćeš da ga rekompresuješ. Za to možeš da iskoristiš VirtualDub, Avidemux, Handbrake, Format Factory, Staxrip, MeGUI... Svi ovi programi su besplatni. Možeš da koristiš i komercijalne kao što su Sony Vegas ili Adobe Premiere ako treba da montiraš video. Samo radi kompresije ne pokušavaj jer kvalitet izlaznog fajla sigurno neće biti bolji.

Stefan S
25.11.2012, 11:27
Na lap topu je windows 7,danas sam instalirao program Avid liquid 7.2 i tada je nastao problem.Avid liquid 7.2 radi ali sada cd citac ne radi :kreza: pokusao sam da ocitam nekoliko diskova ali nece.Da li je moguce da je to zbog instalacije programa i kako da ispravim gresku.

HVALA UNAPRED :tapsh:

Ako ne napravim :Battered::n-hang:

kapetan_Miki
6.12.2013, 20:45
ima li neki sličan, besplatan program, a da je bolji od frapsa?

imam utisak da mi fraps ne pokazuje stvarni fps, nego viši od realnog.

Љуша
6.12.2013, 20:47
Скини ти Бандикам па ћеш да видиш шта је реално :opanachke.

До програма који теби одговара, дели те само пар секунди до гугла, и куцања одговарајућих речи. И добићеш листу програма и нећеш моћи да се одлучиш који пре да пробаш.

Ја сам испробао гомилу. И некако је Фрапс класика међу мерачима фрејм рејта. Беше један програм добар за снимање, али није бесплатан.

Колико пара толико музике.

Neutrino
7.12.2013, 0:44
ima li neki sličan, besplatan program, a da je bolji od frapsa?

imam utisak da mi fraps ne pokazuje stvarni fps, nego viši od realnog.
Dxtory (http://exkode.com/dxtory-features-en.html) (plaća se) + Lagarith Lossless codec (http://lags.leetcode.net/codec.html) >> FRAPS + Bandicam + sva ostala softverska rešenja

Ako imš nvidia 6xx+ karticu ShadowPlay (http://www.geforce.com/geforce-experience/shadowplay) ti je najbolje rešenje.