PDA

Prikaži potpunu verziju : Neki IP killer?


Aleksandar Tolic
2.9.2006, 13:01
:cool: već neko vreme sa neta me non stop network atackira sa neke adrese i svaki put ga kasperski odbije i ispiše network attack intrusion.win.lsass.exploit,i ono dalje attack reject(u reportu pise attack via protocol from address 192.168.112.209 to local port 445 was successefully reppeled) štikliram don‚t show this massage i idem dalje.jednom je bilo jedno 800 napada.Ne znam dali jeto napad sa adrese ili neki je neka komunikacija između wirelless servera i moga komp..Nemam pojma.konsultacije kažu ip killer ali ako ubijem nekog dobrog partizana a ne nemca? molim pomoć u vezi ovoga.:confused:

holmes2000
4.9.2006, 7:39
u poslednjim verzijama Kasperskog (pre verzija 6.xx, znaci 5.xx) imas jednu opciju (napamet govorim), nesto kao "block attacker for xx minutes". ovo bi trebalo da znaci da zlonamernicima blokiras racunar na odredjen broj minuta.

ja sam imao slican problem kada sam se prikljucio na "kablovski". neko me stalno "bockao". cekirao sam ovu opciju i problem je vrlo brzo prestao. verovatno je vredelo. valja probati

pozdrav

Aleksandar Tolic
4.9.2006, 16:08
pozdrav
pregledao sam i ja po opcijama,našao sam to i čak i da postoji stealth mode,za sada sam štiklirao stealth mode ali ako je sigurno koristiti tu blokadu kompa zašto da ne...Imali neko ko je to atestirao?
:alealeee:

holmes2000
5.9.2006, 7:27
rekoh ti da je meni pomoglo, samo sa stealth modom ima jedna "zvrcka". neki chat clienti kao ICQ ga "ne podnose" pa se stalno desava da "ispada".

vodi racuno o ovome. inace, licno mislim da ti je dovoljno da blokiras napadaca. stealth je ipak za dosta jacu zastitu ali ima nus pojava.

pozdrav

milke
5.9.2006, 17:25
u poslednjim verzijama Kasperskog (pre verzija 6.xx, znaci 5.xx) imas jednu opciju (napamet govorim), nesto kao "block attacker for xx minutes". ovo bi trebalo da znaci da zlonamernicima blokiras racunar na odredjen broj minuta.
pozdrav

Ne možeš ti nikome da blokiraš računar, tu se verovatno misli na blokiranje napadačevog IP-ja, tj. na određeni br. minuta firewall će blokirati sav saobraćaj koji dolazi sa te IP adrese (ti praktično blokiraš svoj računar, a ne njegov ;) )

peace

Aleksandar Tolic
6.9.2006, 16:27
Peace
kontam to da ne mogu blokirati komp. ali dovoljno je da blokira saobraćaj kako kažete,u suštini oba sam uključio i otad nemam attacke...valjda...:Freddy:

SuperG
6.9.2006, 17:03
192.168.112.209, to moze biti samo lokalna mreza, nikako internet. Kontaktiraj wireless provajdera.

urke
6.9.2006, 21:43
192.168.x.x je opseg koji se koristi za intranet, nema nikakve veze sa Internetom. Dakle, kao što SuperG reče, kontaktiraj svog provajdera.

Edit: obrisan dopšisni deo poruke

Aleksandar Tolic
8.9.2006, 21:57
kontam ja vas pomislio sam i ja da je neka taka adresa pa sam i zato želeo nekog ko više zna od mene da priupitam za pravni savet...:ciao:

ps. ja ne znam šta će vam ta prepucavanja velika,mala bitno je da smo u finalu!!:alealeee: