PDA

Prikaži potpunu verziju : Spisak avantura opisanih u SK


The mighty Boo
1.9.2006, 20:52
Pozdrav svima,

Na sajtu www.metacritic.com sam naleteo na odlicnu listu koja sadrzi 1500+ PC igara, ali je dosta nepregledna zbog mesanja zanrova, tako da sam napravio svoju koja ima oznacene akcione avanture i point&click avanture... Izdvojio sam prvih 1000 jer ostale nisu vredne pomena... propusta ima sigurno zbog velicine liste pa mi ne mojte zameriti... Stara je oko 2 meseca tako da nema najnovije avanture...

Bacite pogled :ciao:

Shlaymara
1.9.2006, 21:37
Kada sam video The mighty Boo-ov spisak RPG-ova koji su opisani u SK-u, dobio sam ideju da napravim slican spisak avantura.

Ali da ne bude samo cist copy/paste, za svaku igru postoji link ka opisu doticne na internetu(najvise sa sajta http://www.justadventure.com/ ).
Takodje lista jos nije kompletirana(treba da se doda podzanr i komentari) ali to cu kasnije.

Verovatno se se podkrale i greske, pa bih molio da mi se ukaze na iste.

Jos jedna napomena, u listi su uglavnom "prave" avanture. Znaci nema Tomb Ridera, Princ of Persia, Rezident Evil i slicno.

U zadnjem postu se nalazi najsveziji spisak.

The mighty Boo
1.9.2006, 22:30
Evo ga majstor licno :D
Lista je odlicna a posto avanture nemaju prave podzanrove bolje je da ostavis tako kako jeste. Samo jedan mali dodatak - smanji visinu redova ako budes ponovo iz nekog razloga objavljivao listu - pre veliki su. Sve ostalo je extra.. :aplauz:

+rep pd mene

Shlaymara
1.9.2006, 22:38
hvala

Sad vidim da si i ti postavio neku listu...

Za podzanrove sam mislio cisto informativno da se stavi.da neko ko ne igra avanture ima kakvu takvu predstavu kako izgleda neka igra(ako ga mrzi da klikce linkove). Mada mozda i ostavim prazno(neke igre ne mozes svrstati nigde).A za redove, sta ja znam, meni je ovako preglednije....

The mighty Boo
1.9.2006, 22:48
Da, pretekao sam te za 10 minuta :D :D :D

Par igara si slucajno ubacio a da nisu p&c avanture:
Die by the Sword - koljacina
Quest for Glory V - rpg
Kings Quest VIII - akciona avantura
Redguard - akciona avantura
AMC Alice - platforma/koljacina
;)

Ej sta bi sad su nas ukombinovali???

Shlaymara
1.9.2006, 22:59
Da, pretekao sam te za 10 minuta :D :D :D

Par igara si slucajno ubacio a da nisu p&c avanture:
Die by the Sword - koljacina
Quest for Glory V - rpg
Kings Quest VIII - akciona avantura
Redguard - akciona avantura
AMC Alice - platforma/koljacina
;)

Ej sta bi sad su nas ukombinovali???

Da, posto su slicne teme.
Nisam stavljao samo p&c.
Alice mi je promakla, a DbS i Redguard sam ostavio greskom(u pocetku sam hteo da stavljam i akcione, ali posle sam batalio a ove zaboravio da izbacim)
QfGV je mesavina rpg i avanture, ali mogu da je izbacim
A Kings quest sam ostavio zbog prethodnih delova

Gresaka sigurno ima jos.

Eni
3.9.2006, 0:06
Koji ste vi majstori! :n_klanja:
Ja samo da pitam... jel to opet excel format? ;)

The mighty Boo
3.9.2006, 10:56
O da, ali samo za tebe - :D
evo je u HTML formatu

Eni
4.9.2006, 19:57
Zahvaljujem ! ;)
A i stvarno me interesuje.
+ Hvala za spisak najboljih PS2 igara na onoj drugoj temi, odmah cu da pocnem da nabavljam (uvek mi je bio problem sto ne znam koja od svih onih je dobra...)

The X Factor
8.9.2006, 8:49
Super je ova lista u kojoj nema akcionih avantura; pravi fan ne voli nikakve uplive drugih zanrova.

avtobus on the run
29.9.2006, 22:17
www.adventure-eu.com
spisak svih avantura=odlicno

Shlaymara
10.6.2007, 23:02
Novi update liste.
Ubacene su sve opisane igre do junskog broja. Naravno tu je i html verzija za one koji nemaju Excel:).

MarkoNI
30.11.2010, 17:52
Moze neko da postavi spisak ili linkove game kompanija (oficialne sajtove) avaturistickih igra ili link do nekog spiska svih kompanija raznih PC igra - pa cu sam na dalje traziti ono sto me zanima? :)

snežana stanković
19.1.2011, 22:15
Može, naravno, neko se na svu sreću setio toga mnogo ranije. Spisak možeš pronaći ovde (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45640). Ako ti ovo nije dovoljno, potragu nastavi sam. ;)