PDA

Prikaži potpunu verziju : x700 grafika


Tornado
1.9.2006, 18:34
shta mi mozhete reci o njoj i da li vredi uzimati je uz laptop?

Erdeljan Boris
1.9.2006, 18:45
Naravno da vredi! X700 spada inace u jednu od boljih grafikih koje se mogu naci na laptop-ovima (ovim laptop-ima koji se mogu naci na nasim prostorima), ali uzimaj sa 128MB. Mocices fino da se igras, posto je bolja od bilo koje integrisane grafike koja se obicno stavlja u laptop-ove.
Koji laptop planiras da kupis?

Dimo
1.9.2006, 18:49
Slazem se sa Borisom,x700 je jedna od najboljih grafickih karti koja se ugradjuje u laptopove,zapravo,mislim da je najbolja posle ove nove X1600.

Tornado
13.9.2006, 15:14
sad sam pogledao x1600 ima 256 mb pa sam se odlucio za neki sa tom grafikom. sta mislite o recimo msi m655. ako znate jos neki jeftiniji model sa tom grafikom... inace bi da platim do 1000- 1400 eu

DukeofSerbia
13.9.2006, 19:27
Radeon x700 je najbolja grafika prethodne generacije. Ima 8 pixel shadera i 6 vertexa, a magistrala je 128-bita.

Imaš Acer-ov model Aspire 5112WLMi sa Radeon x1600 128 MB. Test modela je ovde: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3119 Kod nas ~1210 evra. Zapao mi za oko. Nije savršen, ali je dobar kao desktop replacement model.

Tornado
15.9.2006, 16:40
meni se bas i ne svidja. jeste da ima x1600 ali sa 128 mb. takodje cpu radi na samo 1.6 mhz shto je sada bas MNOGO MALO. ne znam tacno koji ali ima neki asusov model za 1000 i nesto eu ima 2.1.ghz i x1600 sa 256

Tornado
15.9.2006, 16:41
:boodala: :boodala: :boodala: kako sam glup napisah 1.6 MHZ umesto GHZ. da se zna da sam mislio na gigaherce

PAIN
15.9.2006, 21:42
:boodala: :boodala: :boodala: kako sam glup napisah 1.6 MHZ umesto GHZ. da se zna da sam mislio na gigaherce
Sta bre slabo.Pa ovo je DualCore.I da treba jace dosta je skuplje.Ovaj procesor je jedan od jacih.Nema veze koliko ima Mhza.

DukeofSerbia
15.9.2006, 21:48
meni se bas i ne svidja. jeste da ima x1600 ali sa 128 mb. takodje cpu radi na samo 1.6 mhz shto je sada bas MNOGO MALO. ne znam tacno koji ali ima neki asusov model za 1000 i nesto eu ima 2.1.ghz i x1600 sa 256

Je si li ti čitao malo poruke po ovom podforumu. Ovo sam već postavljao:

Acer ima nekoliko modela koji su jeftini, a imaju X1600. Npr. ultrapopularni model Aspire 5672WLMi ili njemu sličan Aspire 5112WLMi. Posle Acer-a ide Asus sa modelom S96J po visini cene.


Pomisliću da si neozbiljan. Pa za taj novac koji si ti naveo, ne možeš ni u SAD da kupiš ništa, sem Acer Aspire 5672WLMi za 1070$, a kod nas po nenormalnoj ceni od 1300 i više evra. Ti bi zver za malo novca.:rofl: E pa to ne može, niti će ikada biti. Je si li čitao specifikaciju? To je AMD Turion64 x2 na 1.6 GHz. To je dvojezgarni procesor!:icon_stud 1 GB memorije. Šta bi ti više? I ne greje se kao ostali Acerovi modeli.

:ciao:

Tornado
16.9.2006, 14:49
pa da ti kazem da ne zelim ja nista preterano skupo ali ponovo da mi bude dovoljno za igranje igara na podnoshljivom fps-u
. takodje ja racunam cene bez pdv sto znaci da ono sto je 1500 1600 bez pdv inace kosta oko 1800 1900 eura sto i nije jeftino
. takodje znam da nije vazno koliko ima mhz ali nekako mi lepse zvuci kad ima 2.0+ ghz. za ono od 1 gb memorije to mozes da dodas na skoro svaki novi laptop danas
. jedino sto je vazno da se vidi na kojoj frekvenciji radi memorija.

p.s. za dual core :a_whistli :a_whistli na brzinu sam citao

Dimo
16.9.2006, 14:51
Mjenjanje memorije na laptopu(i dodavanje nove) je zeznut i skup posao zato ako planiras nesto na duze staze,uzmi 1GB.Uzgred,ja bih se uvijek prije odlucio na dual core sa 1.6Ghz nego na single sa npr. 2.4Ghz.

Tornado
16.9.2006, 14:59
pa ja se bas i ne razumem u te dual single core a kako sam cuo to je sve jedno te isto. mozda su maalo bolji duual core. ustvari da ti kazem u ovo vreme vise nije toliko vazna snaga procesora. recimo kod mog ortaka koji ima prescott na 3.2 ghz ali ima 512 rama, a ja northwood(valjda) na 2.4 ghz, ali sa 1 gb rama. njemu recimo mostwanted zabada vec na 800x600 dok meni ide glatko na toj rezoluciji.podrazumeva se da imamo iste graficke(4200ti(shugave karte))

Dimo
16.9.2006, 15:16
Snagu dual core procesora ces najvise da osjetis u video editovanju i zahjevnijem radu u Photoshopu,kod igara i obicnog rada svakako je vaznije imati vise rama.

DukeofSerbia
16.9.2006, 18:50
Mjenjanje memorije na laptopu(i dodavanje nove) je zeznut i skup posao zato ako planiras nesto na duze staze,uzmi 1GB.Uzgred,ja bih se uvijek prije odlucio na dual core sa 1.6Ghz nego na single sa npr. 2.4Ghz.

Sad na novijim i ne bih rekao. Za 1 GB memorije se slazem. I za dvojezgarne procesore.


Snagu dual core procesora ces najvise da osjetis u video editovanju i zahjevnijem radu u Photoshopu,kod igara i obicnog rada svakako je vaznije imati vise rama.


I u igrama. Pogledaj koliko su novi Intelovi dvojezgarni procesori mnogo jaci u igrama od starih Preskota. I AMD X2 su jaci od obicnih. A sve novije igre ce imati podrsku za dva jezgra. Tako da...

DukeofSerbia
16.9.2006, 18:54
pa ja se bas i ne razumem u te dual single core a kako sam cuo to je sve jedno te isto.


Pogresno si cuo. Procesori sa dva jezgra su mnooogo jaci.


mozda su maalo bolji duual core. ustvari da ti kazem u ovo vreme vise nije toliko vazna snaga procesora.


Zavisi za sta? Za igre je i te kako vazno, jer postoje igre na trzistu koje su ogranicene procesorom. Jednostavno su graficke karte postale prejake, ali nemaju podrsku u vidu procesora. Vazi i za desktop i mobile trziste.


recimo kod mog ortaka koji ima prescott na 3.2 ghz ali ima 512 rama, a ja northwood(valjda) na 2.4 ghz, ali sa 1 gb rama. njemu recimo mostwanted zabada vec na 800x600 dok meni ide glatko na toj rezoluciji.podrazumeva se da imamo iste graficke(4200ti(shugave karte))

Time jos nista nisi dokazao. Bitna je memorija, ali zavisi i od mnogih drugih softverskih podesavanja po Windowsu, verzije drajvera i sl.


pa da ti kazem da ne zelim ja nista preterano skupo ali ponovo da mi bude dovoljno za igranje igara na podnoshljivom fps-u
. takodje ja racunam cene bez pdv sto znaci da ono sto je 1500 1600 bez pdv inace kosta oko 1800 1900 eura sto i nije jeftino


Ovo je previse skupo. I pitam se da li ces naci nesto kod nas za te pare. Cisto bacanje novca.


. takodje znam da nije vazno koliko ima mhz ali nekako mi lepse zvuci kad ima 2.0+ ghz.


Koja logika? Pa u desktop segmentu Core 2 Duo na najmanje GHz (1.86) oduva najjace Preskote sa jednim jezgrom, a i one sa dva, bez obzira sto rade na mnogo vecoj frekvenciji.


za ono od 1 gb memorije to mozes da dodas na skoro svaki novi laptop danas
. jedino sto je vazno da se vidi na kojoj frekvenciji radi memorija.


I da i ne. Nije bitna brzina memorije, pogotov za Intel Core Duo. Za AMD-ove procesore je to bitnije.

Za 1500 sa PDV mozes kupiti onaj Acer Aspire 5112WLMi sa 2 GB 667MHz DDR2 (doplata), produzenom garancijom na tri godine, da dokupis tastaturu i mis, i cooling pad i odlicnu torbu za nosenje i jos ce ti ostati. Ako pronadjem nesto za 1700-1800 ja cu ti javiti.

Dimo
16.9.2006, 19:59
Sad na novijim i ne bih rekao.
Tehnologija napreduje,to je sad mnogo bolje rijeseno,ali isto je daleko lakse zamjeniti memoriju na desktop racunaru,nego na laptopu.

I u igrama. Pogledaj koliko su novi Intelovi dvojezgarni procesori mnogo jaci u igrama od starih Preskota. I AMD X2 su jaci od obicnih. A sve novije igre ce imati podrsku za dva jezgra. Tako da...
Da bi na laptopu igrao najnovije i nadolazece igre trebce mu mnogo vaznije stvari od dvojezgarnog procesora,npr. najmanje 7600GT i 2GB RAM-a.Ako to bude imao,dual core procesor mu nece toliko znaciti.Druga strana medalje je sto ce takav lap da kosta preko 1500 evra sto je ludilo,a i laptop niko normalan ne kupuje da bi igrao najnovije igre u 1024*768 i vise.Kod 90% postojecih igara svejedno je dual il single core,tako da je bolje da sacuva pare na nesto korisnije,ako su mu vec igre bitne.

DukeofSerbia
16.9.2006, 20:22
Tehnologija napreduje,to je sad mnogo bolje rijeseno,ali isto je daleko lakse zamjeniti memoriju na desktop racunaru,nego na laptopu.


Pogledaj ovo: http://www.directron.com/laptopdiy.html


Da bi na laptopu igrao najnovije i nadolazece igre trebce mu mnogo vaznije stvari od dvojezgarnog procesora,npr. najmanje 7600GT i 2GB RAM-a.Ako to bude imao,dual core procesor mu nece toliko znaciti.Druga strana medalje je sto ce takav lap da kosta preko 1500 evra sto je ludilo,a i laptop niko normalan ne kupuje da bi igrao najnovije igre u 1024*768 i vise.Kod 90% postojecih igara svejedno je dual il single core,tako da je bolje da sacuva pare na nesto korisnije,ako su mu vec igre bitne.

I ovo: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2795&p=14 Novi Core 2 Duo pucaju od snage. Nove igre i te kako koriste dvojezgarne procesore.

Ima Acer za nesto vise od 1200 evra. Ostali su mnogo skuplji. Procitaj sta sam Tornadu otkucao. Postoje Asus-ovi modeli ali kod nas nema (barebone je u pitanju).

Dimo
16.9.2006, 22:51
I ovo: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2795&p=14 Novi Core 2 Duo pucaju od snage. Nove igre i te kako koriste dvojezgarne procesore.
Pa,prema tekstu,dobijene performanse su maksimalno do 20% vece(i to samo u jednom slucaju),tako da je ponovo uzimanje dual corea samo zbog igara neisplativo.E,sad nisam cekao da mi se ucitaju slike,muka mi je sad na dial upu,ali ne vjerujem da ce nesto drugo da pokazu jer je tekst suma sumarum slika iznad ;)

Ima Acer za nesto vise od 1200 evra. Ostali su mnogo skuplji. Procitaj sta sam Tornadu otkucao. Postoje Asus-ovi modeli ali kod nas nema (barebone je u pitanju).
Taj Acer ces samo u najludjim snovima(znaci,ne u onim "obicnim") naci ovdje za 1200 evra...

DukeofSerbia
17.9.2006, 19:19
Taj Acer ces samo u najludjim snovima(znaci,ne u onim "obicnim") naci ovdje za 1200 evra...

Ima sigurno i to na nekoliko mesta u Srbiji. Ali ne smem da reklamiram javno.