PDA

Prikaži potpunu verziju : Age of Wonders


Vlaad
6.12.2005, 18:42
Igra li neko Age of Wonders: Shadow Magic? :cool:

Upravo je izasao patch 1.4! Zapravo i nije zakrpa, nego ogromni mod koji donosi gomilu novih stvari. Kompletnu listu mozete pogledati OVDE (http://aow2.heavengames.com/aowsm/Patchproject_14/UPatch.html).

http://img.photobucket.com/albums/v218/vlaadisha/Preview_Groll1.jpg
gradski pejsaz na jednoj od novih mapa koje dolaze sa ekspanzijom

Fajl od 40 MB :eek: mozete skinuti ODAVDE (http://aow2.heavengames.com/downloads/showfile.php?fileid=661).

Pravi li neko mape? Vec postoji takmicenje, ali morate raditi na ovom scenariju (http://aow2.heavengames.com/downloads/showfile.php?fileid=662). Rok je 8.1.2006, a ima i nagrada. :)

Covenant
11.12.2005, 1:41
Naravno....
Fenomenalna RPG strategija/upravljacka
Zestoka konkurenacija Herojima i Disciples-u,i istovremeno ih sije u mnogim aspektima....
Borba je dosta realna i daleko bolja negoli u Herojima-opsade gradova su mozda najlepsi momenat u igri-neponovljivo(narocito ako se branis)......
Takodje dobra grafika i muzika,gomila fantasticnih jedinica,odlicne mape i jos dosta toga....a pre svega atmosfera i igrivost...
Dosta bolje od promasaja zvanog Heroes 4,a i trojci duva zestoko za vrat...
Dok sam igrao Wizard's Throne i Shadow Magic(koji ima odlicnu pricu),potpuno sam zaboravio na Heroje
Za svaku preporuku....

Covenant
19.1.2006, 22:49
Ih bre jedino ja odgovorih:mad:
Ne mogu da verujem da niko nije igrao ove bisere.....
Ne znate sta propustate...

Magneto
19.1.2006, 23:21
Vlaad, primećujem da si veliki ljubitelj TBS fantasy žanra, što je jako pohvalno, pre svega zato što je upravo taj žanr iznedrio jedne od najvećih igračkih klasika uopšte. AoW2 i bez pomenute ekspanzije je jednostavno nešto što svaki iole ozbiljniji gamer mora da ima kao svoj empirijski doživljaj. Takođe sam mišljenja da odbrane i opsade gradova, ali i veštačka inteligencija, sigurno predstavljaju najuspeliji segment igre gde je AoW za dva koplja ispred konkurencije (pod konkurencijom podrazumevam pre svega Heroes 3, 4 i Disciples 2). Sa grafičke strane, pak, moglo je biti i bolje - drastično gubljenje kvaliteta prilikom zumiranja i prilično nepregledna mapa (često mešanje boja); no, ovo gotovo da uopšte ne utiče na ukupnu atmosferu koja se retko viđa. Ostvarenje za pamćenje.

Covenant
19.1.2006, 23:36
Da opsade-a tek kada te napadne vise grupa,i ti imas vise njih koje se brane...
Zaista imaju epski feeling-kakva atmosfera,a muzika samo pomaze....
Jedino sto(mozda) Heroji imaju bolju pricu....
Koliko sam primetio igra je prosla relativno i sasvim nezasluzeno-nezapazeno!

Magneto
20.1.2006, 0:03
Branjenje od napada na neko svoje utvrđenje je ipak najveća poslastica kada na vas atakuje ogromno veliki broj neprijateljskih jedinica, a vi na raspolaganju imate tek nekolicinu prostih streljačkih i combat jedinica. Tada se, uz primenivanje malo taktike, lako može preokrenuti situacija iz one beizlazne do trijumfalne.

Priča možda već prilično zalazi i u subjektivizam, ali na mene je daleko bolji utisak ostavila ona iz Heroes of M&M IV. Takođe, fenomenalni uvod koji pruža intro Heroja 4 na početku, ostavlja mnogo impresivniji utisak i više zaintrigira tako što premešta veliki akcenat na single-player kampanju koja će se posle njega radije igrati.

Ne bih rekao da je igra prošla nezapaženo, ostvarila je sasvim pristojan uspeh ili lepo je napunila budžet razvojnom timu ako se posmatra sa neizbežne finanskijske strane. Možda se kod nas taj uspeh i nije toliko osetio (i bio uopšte prisutan) ali on je ipak postojao.

Covenant
20.1.2006, 0:41
Branjenje od napada na neko svoje utvrđenje je ipak najveća poslastica kada na vas atakuje ogromno veliki broj neprijateljskih jedinica, a vi na raspolaganju imate tek nekolicinu prostih streljačkih i combat jedinica. Tada se, uz primenivanje malo taktike, lako može preokrenuti situacija iz one beizlazne do trijumfalne.
Da,uz malo taktike pobeda je tvoja-sto u Herojima nije bas slucaj,borba je u AOW daleko bolje uradjena,a i realnija je:)


Priča možda već prilično zalazi i u subjektivizam, ali na mene je daleko bolji utisak ostavila ona iz Heroes of M&M IV. Takođe, fenomenalni uvod koji pruža intro Heroja 4 na početku, ostavlja mnogo impresivniji utisak i više zaintrigira tako što premešta veliki akcenat na single-player kampanju koja će se posle njega radije igrati.
Prica jeste fenomenalna u H4,kao i dosta stvari u toj igri(najlepsa muzika koju sam u zivotu cuo)
Ali jedna bitna stvar je pokvarila sve-ocajne ocajne mape i losi single scenariji-campanja je odlicno osmisljena,ali je izgleda realizacija tih stvari na mapi krenula naopako-kada sam svrljao po njoj samo sam se smarao,i deluju mi kao da je sve nabacano po njima i da su vrlo linearne
Borba je takodje dobra,ali mislim da je trebalo do ostane ista kao u H3,ali sa lepsom grafikom i novim elementima-bila bi kudikamo preglednija i zabavnija....
Takodje,bataljena je Erathia,sto se mnogim ljubiteljima M&M serijala nije nimalo svidelo(ukljucujuci i mene),te su morali da se rastanu od omiljenih likova koje su vodili godinama....
Da je na to,i jos neke stvari obracena paznja-bila bi to igra za sva vremena
Ali ovako:(


Ne bih rekao da je igra prošla nezapaženo, ostvarila je sasvim pristojan uspeh ili lepo je napunila budžet razvojnom timu ako se posmatra sa neizbežne finanskijske strane. Možda se kod nas taj uspeh i nije toliko osetio (i bio uopšte prisutan) ali on je ipak postojao.
Mozda zvuci malo cudno,ali izgleda nije naisla na veci odziv kod igraca,bez obzira na solidnu zaradu
Uostalom,bitno je da je igra dobra i da postoji zar ne:)
Uhhhhhhh-sad si me naterao-odoh da instaliram Wizard's Throne,a posle cu i Shadow Magic:)
PoZ!

Magneto
20.1.2006, 0:54
Da ne idemo u veliki off, meni je u H4 borba ipak mnogo realnija i zanimljivija...
Mozda zvuci malo cudno,ali izgleda nije naisla na veci odziv kod igraca,bez obzira na solidnu zaradu
Uostalom,bitno je da je igra dobra i da postoji zar ne
Uhhhhhhh-sad si me naterao-odoh da instaliram Wizard's Throne,a posle cu i Shadow Magic
PoZ!
Pa igra je očigledno obuhvatila mnogo uži krug igrača nego konkurentne potezne strategije, iako se to i nije toliko očekivalo - pristup borbi i ostalim sitnicama je ipak genralizovan do pristojne mere, dok na primer u Disciples to nije slučaj. A opet različiti rezultati kada je u pitanju igranje ove dve strategije.

Instaliraj je ti slobodno, tako dobra igra nikad nije na odmet ;)

Covenant
16.4.2006, 14:47
Evo da ozivim ovu temu,jer ovako dobra igra to zasluzuje....
Javljajte se bre-utisci,iskustva.....etc,etc,etc :D

Nash Knight
16.4.2006, 23:09
Ja sam prvi deo AeW igrao do besvesti, i svakako mi je jedna od najomiljenijih (poteznih) strategija ikad, rame uz rame sa Heroes-ima i malo ispred Disciples-a. Dvojku nisam igrao, jer sam imao slab komp u vreme kad je izasla, sad cu da je potrazim.

Grimm_SBL
16.4.2006, 23:32
AoW, AoW 2 i AoW: Shadow Magic, Dodoh, videh, predoh... Imam ja svojih nekih mapa i stuff, 'al sam proveo vremena uz ovo... Kakvi bre Heroji? Ovo je KONZA!

anqe1ki11er
11.12.2006, 15:43
Ima li neko da bi zeleo da igra AOW?

Mario Pavićević
11.12.2006, 15:52
Age of Wonders mi je daleko ispred Disciples-a.Sto se tice muzike prvi deo AOW-a je imao veoma lepe teme.I naravno tu je smek koji me podseca Warlords 2 ako se neko seca ove igrice.Sad me uvati nostalgija...moracu da iskopam ove igre...mozda odigram i partiju Battle Isle-a...

DeCoy
11.12.2006, 16:08
Nemoj da te hvata nostalgija:) Pa nije AoW bas toliko stara igra...kao Battle Isle(naravno mislim na prve delove:))

Ja bih po nacinu izvodjenja AoW pre usporedio sa HoMM serijalom,jer Disciples ima potpuno drugaciji sistem borbe i pravljenja/nadogradnje jedinica...

Mario Pavićević
11.12.2006, 16:13
Nemoj da te hvata nostalgija:) Pa nije AoW bas toliko stara igra...kao Battle Isle(naravno mislim na prve delove:))

Ja bih po nacinu izvodjenja AoW pre usporedio sa HoMM serijalom,jer Disciples ima potpuno drugaciji sistem borbe i pravljenja/nadogradnje jedinica...
Slazem se u vezi Disciples-a.Pa dobro prvi deo je malo onako matoriji da se kaze mada naravno nije u klasi Battle Isle-a:)

SK fan
11.12.2006, 22:34
AoW2 i SM su mi jedne od omiljenih igara SM skoro znam ceo
Najzanimljivija bitka mi je bila u kampanji sa Meandorom 3.bitka
4 heroja u gradu bez tornja 19,20,20,18 nivoi
8X8 nepriateljskih vojski 1 heroj 19 level
90 casting poena
bitke sam završio bez izgubljenog heroja

SK fan
14.12.2006, 21:26
Zna li neko nešto o 1.5 pachu?

Vlaad
23.12.2006, 12:35
Ima li neko da bi zeleo da igra AOW?Mogli bi play-by-mail. Posalji PM ako te jos uvek zanima... :)

Vlaad
23.12.2006, 12:36
Zna li neko nešto o 1.5 pachu?
Vidi OVO (http://aow.heavengames.com/cgi-bin/forums/display.cgi?action=st&fn=29&tn=4823&f=29,,0,60&st=570). :)

SK fan
22.4.2007, 14:24
Može li da mi neko kaže mogu li da jedinice iz 1.4 pecha koristim u kampanji i kako?

orby
30.4.2007, 18:42
nije losa igra, dobro parira Homm serijalu
najveca prednost je kao sto se naveli branjenje/zauzimanje dvoraca/gradova

Iilija64
17.12.2007, 18:31
najbolja igra ikada. jedinica je savršenstvo.

FooFighter
17.12.2007, 18:54
Одлична игра! Био сам тотално addicted када сам је играо пре пар година, али се не сећам да ли сам је завршио. :o
У поодмаклој фази, чекање да копјутерски противници одиграју потез је знало баааaaш да се одужи, чини ми се много више него нпр. Heroes 4.

Iilija64
17.12.2007, 18:57
Одлична игра! Био сам тотално addicted када сам је играо пре пар година, али се не сећам да ли сам је завршио. :o
У поодмаклој фази, чекање да копјутерски противници одиграју потез је знало баааaaш да се одужи, чини ми се много више него нпр. Heroes 4.
ja i brat igramo u lanu protiv 10 kompjutera na najteže i do sada na 64 potezu treba 10 minuta da svi završe. odulji se stvarno. igra mi je fenomenalna. posebno kad sam skino nove mape. super igra. znaš li slučajno kako igrati preko interneta

FooFighter
17.12.2007, 19:15
ja i brat igramo u lanu protiv 10 kompjutera na najteže i do sada na 64 potezu treba 10 minuta da svi završe. odulji se stvarno. igra mi je fenomenalna. posebno kad sam skino nove mape. super igra. znaš li slučajno kako igrati preko interneta

Нисам играо online, али овде (http://aow2.heavengames.com/library/online/) би требало све јасно да пише.:)

pera kojot
18.12.2007, 17:09
Samo mogu da se slozim sa prethodnim postovima. Igra je fenomenalna, na svoj nacin podjednako dobra kao HOMM5. Za one koji nisu probali (ako ima takvih ovde) preporucujem mod Brave New World v2.0, gomila novih, zanimljivih jedinica. No vremenom je borba protiv racunara dosadila, pa sam posle mnoooogo vremena prekinuo. Pitanje za one koji su igrali multiplayer: koliko je sporija u odnosu na Heroje5, mislim cekanje na potez drugog igraca (pretpostavljam da nema simultanih poteza) i genaralno koliko je igriva - zanimljiva u multiplayeru.

Iilija64
18.12.2007, 19:34
Samo mogu da se slozim sa prethodnim postovima. Igra je fenomenalna, na svoj nacin podjednako dobra kao HOMM5. Za one koji nisu probali (ako ima takvih ovde) preporucujem mod Brave New World v2.0, gomila novih, zanimljivih jedinica. No vremenom je borba protiv racunara dosadila, pa sam posle mnoooogo vremena prekinuo. Pitanje za one koji su igrali multiplayer: koliko je sporija u odnosu na Heroje5, mislim cekanje na potez drugog igraca (pretpostavljam da nema simultanih poteza) i genaralno koliko je igriva - zanimljiva u multiplayeru. ja i brat igramo silmultano je puno zabavnije. 1-6 igrača potez traje oko 5 minuta ali više igrača nakon nekog vremena produlji se na oko 10. ja, brat i 10 emparora na 180 gradova na stotom potezu traje oko 10 minuta

Iilija64
13.1.2008, 19:39
ako ga neko želi igrati s mnom neka se javi ovdje ili na pm