PDA

Prikaži potpunu verziju : Panzer General!


DeCoy
31.8.2006, 21:18
Jel` igrao neko ovo?
Ja sam se svojevremeno kod druga otimao za kompjuter samo da bih igrao ovo!
Dvoumio sam se da li da stavim ovaj thread ovde ili pod strategije,ali igra ima 10+ godina pa ipak mislim da pripada ovde...
Bilo je dosta spin-off igara kao npr. Steel Panthers(velicina 425MB) http://www.acid-play.com/download/steel-panthers-world-at-war/

Po meni nema dobre strategije bez heksagonalne mreze;)
i naravno nista bez SSI-ja

holodoc
31.8.2006, 21:25
Po meni nema dobre strategije bez heksagonalne mreze
i naravno nista bez SSI-ja
Samo zbog ove izjave zaslužuješ ban na 6 dana (za svaku stranu heksagona) :rofl:

Šalim se naravno ;)

Probao, ali posle prvog kontakta sa RTS-om nekako mi je TBS žanr izgubio svoje čari :D

101st Airborne
31.8.2006, 21:42
Samo zbog ove izjave zaslužuješ ban na 6 dana (za svaku stranu heksagona) :rofl:

Šalim se naravno ;)

Probao, ali posle prvog kontakta sa RTS-om nekako mi je TBS žanr izgubio svoje čari :D


Prodana duso:D

Dobar je bio Panzer General, stavise odlican, ali ne znam da li bih mogao ponovo da ga igram.

DeCoy
31.8.2006, 23:15
Dobar je bio Panzer General, stavise odlican, ali ne znam da li bih mogao ponovo da ga igram.

Zasto ne?

Evo ja sad bas igram Panzer General 2!
Da ne idem u offtopic,ali oduvek sam vise voleo TBS nego RTS(mozda Dune2 tu izvlaci prosek).Vise volim da na miru sednem i isplaniram svoj sledeci potez,nego da brzam i razmisljam o sto stvari odjednom.A i prve strategije koje sam igrao na C64 bile su turn based...

Nash Knight
31.8.2006, 23:18
Ja sam pokusavao da igram PG ali se nikad nisam bas snasao, jer ne umem da napravim razliku izmedju Tiger-a i Abrams-a ni da mi zivot zavisi od toga..

ALI, sam obozavao da igram jedan spinoff igre po imenu Fantasy General, koja mi je i dan danas jedna od najboljih poteznih strategija ikad...

btw, jel ima neko od vas to?

Shlaymara
31.8.2006, 23:22
Evo jos jednog fana Panzer Generala.
Najbolja je dvojka, ali i kec je imao svojih momenata. Bedak je u tome sto sam prvo igrao dvojku pa keca.
Ali trojka:paranoia:
DeCoy da li dvojka radi pod XP-om? Imam je negde pa da se podsetim pravog rataovajna.

DeCoy
31.8.2006, 23:48
DeCoy da li dvojka radi pod XP-om? Imam je negde pa da se podsetim pravog rataovajna.

Radi pod XP-om bez problema;) Samo napred...
A jel` pod trojkom mislisna 3D? Razocarali su me sa tim:o

@Nash Knight
Imam Fantasy General,ali sam se uvek vise primao na WWII,posebno na tenkove
Imam i neki Allied General i on je na foru WWII,staje na nekih 10 disketa...

Shlaymara
1.9.2006, 0:23
Radi pod XP-om bez problema;) Samo napred...
A jel` pod trojkom mislisna 3D? Razocarali su me sa tim:o


Imam i neki Allied General i on je na foru WWII,staje na nekih 10 disketa...

Znaci radi...e bas fino.
Da 3D bas je bez veze, ali skroz.
Ja mislim da jos imam i pacifik generala(ili tako nesto)

choi
1.9.2006, 2:36
Panzer General je jedna od najboljih igara koje sam igrao.Nekad sam imao samo sony psx i iz tog perioda jedine igre koje sam sacuvao su Final Fantasy IX,Legend of Dragoon i PANZER GENERAL(igram ih na emulatoru).Igrao sam i Allied General(isti Panzer samo saveznicka kampanja pa manje zanimljiva).A dvojku nisam probao.
Pre nekoliko dana sam nasao i Panzer General 3:Scorched Earth.Solidna je igra, i taman sam se navukao kad je pocela u jednoj kampanji konstantno da izlece u windows, od tad je zabatalih.
Inace nedostatci koje videh u trojci su sto imas ogranicen broj slotova za jedinice(izmedju 12 i 15 u svakoj misiji) i nepostojanje victory poena.Jedinice ne kupujes nego imas rezerve pa ako neka pogine menjas sa onim sto imas, a mozes i da zarobljavas neprijateljske.Eh da i stvarno preterase sa jacinom ruskih tenkova.Kad sam napadao rusiju moji najbolji tenkovi PanzerIVD su bili mnogo slabiji od ruskih T-tenkova i KV(cini mi se KV80).Tek u 4-5 misiji u rusiji dobih nesto jace.

Patton
1.9.2006, 9:23
Uf, ovo budi mnogo lepih uspomena. Prvi put sam je igrao nazalost bez zvuka, na masini sa 4mb memorije, pravo cudo kako sam uspeo da je pokrenem uopste :) Svaka cast SSI-u sto je imao hrabrosti da se okusa i u ovom zanru igara. Igra je fenomenalna, presao sam je par puta. Custom scenarije nesto i nisam igrao. Mozda je u nekim momentima preteska, u nekim momentima nerealna, ali dobro, sta sad da se radi. Znam da me drugi deo nesto i nije odusevio. Verovatno zato sto sam u medjuvremenu probao par RTS-ova.

DeCoy
1.9.2006, 9:48
Kako sam se ja bio nalozio kada sam video opis za PG u SK 3/95.Prosto mi je doslo da svoju Amigu zafrljacim kroz prozor,he,he sad ce holodoc da me banuje;)
Doduse bio je na Amigi History Line,ali me WWI ne privlaci ni 50% kao WWII!
Najvise me je odusevljavala opcija hot seat,tj. player vs. player na jednom racunaru.Jeste da je uvek u boljoj poziciji bio onaj ko se brani nego onaj ko napada(zbog ogranicenja u turnovima).Secam se da je drug vodio Nemacku,a ja Poljsku i da nikada nije uspeo da mi uzme Varsavu pre isteka limita:)

bobi
1.9.2006, 10:56
Jao igrao sam Panzer dvojku, ali mi je to bila jedna od najtezih igrica ikada.
Koliko se secam, ni drugu misiju nisam uspeo da predjem... :)

Patton
1.9.2006, 11:11
Da dodam jos da me je odusevila grafika. Bila je detaljna i brza, pravo cudo, s obzirom da je bila visoka rezolucija. I pravo cudo sto je meni to sve sljakalo sa 4mb i grafickoj sa 0.5mb :)

NiceGuy
1.9.2006, 14:58
Иако сам својевремено волео потезне стратегије Panzer General ме је иритирао. Главни недостатак ми је био онај систем стицања искутва. Колико се сећам јединица која има више искуства (звездица) прва отвара ватру, а ако прва отвара ватру онда противник има несразмерно веће губитке. То се даље врти у круг јер победник добија још једну звездицу итд. Још је и фора што онај који напада има веће шансе да први запуца чак иако јединице имају исто искуцтво.

Covenant
1.9.2006, 16:45
Odlicna strategija-nisam igrao Panzer vec Allied General na PS1 kojeg sam imao pre-vrlo zarazna,dobra atmosfera,a i rekao bi prilicno realna(i teska)za svoje vreme:)
Drugi i treci deo Panzera su po meni upropasceni-em drugi deo izgleda meni dosta losije nego Allied General(i stiliski i graficki)iako je potonja starija,em su ubacili u 3. deo onaj pseudo 3d koji po meni izgledo ocajno i prilicno nepregeldno,cak i za svoje vreme.....
PoZ!

Pvt.Leka
19.2.2007, 22:53
Ljudi gde mogu da nabavim Panzer General 2?

I naravnos sta mi treba da ga igram na xp

DeCoy
19.2.2007, 22:57
Panzer General 2 radi sasvim lepo pod XP-om...

Ne znam, probaj da nadjes original... nije vise od 500-600 kinti;)

Shlaymara
19.2.2007, 23:00
Nije ni toliko, video sam ga u nekom mega marketu. Cini mi se da je bio 300-400 dindzi. I to multi pak PG1,PG2 i 3D.

ACHTUNG
19.2.2007, 23:33
Salji PM gde to ima da se kupi,nalozila ma ova prica da je teska igrica.:dzavo:

Pvt.Leka
20.2.2007, 0:05
Da sigurno cu da pronadjem original panzer general u leskovcu :rofl:

Patton
20.2.2007, 0:17
Prvi deo postoji cak i u verziji za Win95, ali ni on nije abandonware.
Bas cudno za igru staru 13 godina.

Patton
7.4.2007, 11:50
Igra je portovana i na PalmOS:
http://www.zargosoft.com/panzer/index.html

Extra :aplauz:

Panzer General
16.4.2007, 11:36
Neko rece da je dvojika teska!? Super izgleda, sve je ok, ali ja sam kampanju sa rajhom od Spanije (prva kampanja) presao veooooma lako. Saveznicke naravno nisam igrao.

Kao sto moj nick govori, zaljubljen sam u ovu igru. Fantasticna je (prvenstveno mislim na prvi deo). Najludja stvar je to sto ni dan danas jos uvek nisam uspeo da zavrsim prvi deo :icon_stud

Fantasy General je cool igra i ima neki svoj smek, dok ostale nisam igrao. Mozda bih voleo da probam Pacific General, ali...mislim da ni jedna nema pricu, tezinu i orginalnost prvog dela.

Nemesis
16.4.2007, 14:33
Probaj da odigraš onu drugu kampanju sa Nemcima. Veoma je teška, mada je meni prijala. :D

U dvojci me nervira što su nestale defanzivne misije. Umesto da imaš za cilj da zadržiš neki grad do isteka poteza, sve misije su napravljene da vodiš kontraofanzivu, što ubija osećaj. O monotonosti da ne govorim.

DeCoy
16.4.2007, 14:40
Umesto da imaš za cilj da zadržiš neki grad do isteka poteza, sve misije su napravljene da vodiš kontraofanzivu

He,he...zato je dvojka i malo teza od prvog dela:D

Uvek je lakse braniti se i cekati da protivnik napadne, nego napadati i jurisati pre nego sto prodje turn limit:(

Back in the days sam igrao sa kumom misiju nemackog napada na Poljsku.On uzeo Nemce ja Poljake.Tri puta smo igrali istu misiju i sva tri puta sam uspeo da se odbranim do isteka turn limita:) Iako svi znamo koji je odnos snaga bio na bojistu...

PS Ne govorim ja ovo zato sto mislim da sam neki prepametan strateg, nego samo da naznacim da je lakse braniti se nego napadati;)

Panzer General
16.4.2007, 23:18
He,he...zato je dvojka i malo teza od prvog dela:D

Uvek je lakse braniti se i cekati da protivnik napadne, nego napadati i jurisati pre nego sto prodje turn limit:(

Back in the days sam igrao sa kumom misiju nemackog napada na Poljsku.On uzeo Nemce ja Poljake.Tri puta smo igrali istu misiju i sva tri puta sam uspeo da se odbranim do isteka turn limita:) Iako svi znamo koji je odnos snaga bio na bojistu...

PS Ne govorim ja ovo zato sto mislim da sam neki prepametan strateg, nego samo da naznacim da je lakse braniti se nego napadati;)


Naravno da je lakse tako. U toj misiji uzmes i zacementiras jedan grad koji je najvise udaljen na mapi, a u ostale ostaviti samo po neku bezveznu jedinicu zarad ubijanja vremena/turnova. Nema sanse da napadac dobije. Dovoljno je nagomilati vojsku nekoliko polja oko grada, postaviti iza artiljeriju i bingo. To je to.

Nemesis
17.4.2007, 12:34
He,he...zato je dvojka i malo teza od prvog dela:D

Uvek je lakse braniti se i cekati da protivnik napadne, nego napadati i jurisati pre nego sto prodje turn limit:(

Da, ali je čista glupost ona misija sa iskrcavanjem u Normandiji. Umesto da čuvaš obalu, dobijaš misiju gde su se Saveznici već iskrcali i zauzeli sve gradove a na tebi je da ih povratiš. Teško mi je da to zamislim kao "D-day".

Pvt.Leka
25.4.2007, 19:51
Moze li neko da mi prosledi fajl za jezik iz foldera language\current za panzer general 3d ali za nastavak na istocnom frontu. Imam nemacku verziju pa ne znam kako se zove ovaj nastavak valjda nesto earth.

Patton
25.4.2007, 20:34
Zove se Scorched Earth. Fajl je 101kb, pa ne mogu da ti postavim ovde zbog ogranicenja od 100kb na forumu. Daj mi mail pa cu ti poslati.

Aleksandar Milutinović
27.8.2007, 18:22
Imam sva tri dela Panzer Generala ali sam svoje vremeno odigrao dvojku i Scorched Earth koji me je oduševio. E to su bile strategije...

Corwin
4.6.2009, 22:26
Nabavio sam verziju koja lijepo radi na Xp-u. Problem je to što radi u nekom jako sitnom windowed modu, pa me zanima ima li načina da se to riješi. Ovako jedva vidim jedinice. Ako upalim run in 640 X 480 screen resolution, igra krešuje. Ima li lijeka?

Patton
5.6.2009, 9:47
Gde si je nasao ako nije tajna?

Corwin
5.6.2009, 13:43
Gde si je nasao ako nije tajna?

Poslao sam ti PM. Inače, nekako sam se navikao na ovu rezoluciju, koja se pokazala kao korisna čim sam prešao na veće mape.

Corwin
6.6.2009, 0:32
Zna li iko kako da saznam uslove za major victories? Odigrao sam prve dvije misije u kampanji, ali oba puta sam postigao samo minor victory. Kako da saznam koji su uslovi potrebni za major? Pretraživao sam po netu, ali nisam uspio da nađem.
Btw, opet razočaranje - igra puca na trećem nivou, tačnije, poslijer prvog poteza saveznika proglašava njihovu pobjedu, nisam još uvijek našao lijek.

C64freak
8.6.2009, 22:33
Beshe jedna od omiljenih igara sa Sega Saturn konzole :)

djokica1973
7.10.2009, 20:09
Koliko se secam u Panzer General 2 nema minor i mayor victory,nego Brilliant victory,Victory i Tactical victory i zavisi od broja poteza koje povuces,naravno sto manje to bolje.
A cudi me da niko nije spomenuo Peoples General,koji je potpuno isti kao i Panzer General 2 samo sa dosta boljom grafikom i radnja se desava negde u bliskoj buducnosti gde Kina osvaja svet sa najnovijim naoruzanjem...

Corwin
26.1.2010, 23:32
Zna li neko kako da u PG 2 isključim vremenske uslove kao faktor?

PopMilo
7.8.2010, 10:59
Zna li neko kako da u PG 2 isključim vremenske uslove kao faktor?
Alt+W :)

Inače probajte ovo:
Military History Commander Europe at war

http://www.gamespot.com/pc/strategy/militaryhistorycommandereuropeatwar/index.html

Nedelju dana se nisam skidao sa kompa...

brux7
19.12.2010, 2:36
Povratak čiče!!!

ponovo rođen Panzer general... da vide klinci na šta smo se mi matorci izluđivali!!!

free download!
http://rudankort.spb.ru/pgforever/