PDA

Prikaži potpunu verziju : ai n.o.s. VS permanent overclocking


sasha vukelic
31.8.2006, 17:27
prije nekoliko mjeseci kada sam clockovao svoju masinu, na kraju je ostalo na otprilike 10%, jer se toliko moze postici bez dizanja voltaze (a brzina memorije mi je donekle vaznija)

comp je: prescott 530 3ghz, kingston ddr400, asus p5gd1

sada je na 15x220=3300mhz
memorija je na 440
kao sto sam napomenuo vec nekoliko mjeseci radi savrseno stabilno

ono sto me zanima je ai n.o.s. koji overclockuje racunar samo kada je potrebno - tj kada se radi nesto zahtjevno. mada, nikada mi se nije svidjala ideja da se clockovi stalno mijenjaju - nekako mi se cini nezdravije od permanentnog overclocka... kakva su vasa misljenja?

PAIN
31.8.2006, 17:33
Pa nije nista strasno jer su te promene kloka veoma male.Cini mi se da se povecava za svega 200Mhz a to je bash nista.A komp iako bi trebalo da bude tako ne menja frkvenciju svakih 2-3 sekundi nego kad je bas 100% opterecenje.Slobodno furaj s tim, mada ne verujem da bi dobio tim ni makar 2% ubrzanja.

sasha vukelic
31.8.2006, 17:37
Pa nije nista strasno jer su te promene kloka veoma male.Cini mi se da se povecava za svega 200Mhz a to je bash nista.A komp iako bi trebalo da bude tako ne menja frkvenciju svakih 2-3 sekundi nego kad je bas 100% opterecenje.Slobodno furaj s tim, mada ne verujem da bi dobio tim ni makar 2% ubrzanja.

ai nos mozes podesiti da ti overclockuje od 3% pa do oko 40-ak%

PAIN
31.8.2006, 21:19
Hmmm bio sam ubedjen da je manje:icon_scra , ali nema veze.Opet ukljuci jer nista te ne kosta a i opcija je sigurno dobro ispitana.Sigurno ne bi stavljali ovu opciju ako moze da pokvari cpu.

sasha vukelic
31.8.2006, 21:33
Hmmm bio sam ubedjen da je manje:icon_scra , ali nema veze.Opet ukljuci jer nista te ne kosta a i opcija je sigurno dobro ispitana.Sigurno ne bi stavljali ovu opciju ako moze da pokvari cpu.

moze se zaglaviti itekako, vec sam probavao

a imaju oni i opciju overclock profile, koja ne radi iznad 10% (a i na 10% malo steka)

evo sta me u sustini zanima: da li je bolje da:
1. comp bude stalno overclockovan
2. bude overclockovan samo kada je to potrebno (ai n.o.s.)

druga opcija zvuci logicno, no mene brine sto se na taj nacin comp cesto overclockuje i declockuje - te da li je to na kraju gore od stalnog oc-a?

voodoo_
31.8.2006, 21:36
Bolje da bude stalno overklokovan. Neće da bude gore ni stalni oc/dc ali ja toj logici koja se time bavi ne verujem :) Mislim, elektronika ili radi stabilno ili ne radi, ako procesor radi ispravno dok je oc, onda ga drži stalno oc-ovanog. I ako ćeš mu tako smanjiti radni vek sa 20 na 15 godina, mislim da ćeš se složiti da je to u ovom slučaju potpuno ne bitno.

PAIN
31.8.2006, 21:42
moze se zaglaviti itekako, vec sam probavao

a imaju oni i opciju overclock profile, koja ne radi iznad 10% (a i na 10% malo steka)
Ma na to sam mislio:boodala: , sve sam nesto prso.

I ja bih se odlucio za varijantu sa stalni ocom.AI nos mi i nije bas nesto siguran, a i kada jednom odradis dobar oc nemas brige i istestiras stabilnost onda moze da ti stoji tako godinama.Meni 3000+ radi na 2.8(uvek iskoristim priliku da se pohvalim)i to 24/7.Procesljaj po netu i uradi jedan ozbiljan oc tom prescotu.

sasha vukelic
31.8.2006, 21:52
Ma na to sam mislio:boodala: , sve sam nesto prso.

I ja bih se odlucio za varijantu sa stalni ocom.AI nos mi i nije bas nesto siguran, a i kada jednom odradis dobar oc nemas brige i istestiras stabilnost onda moze da ti stoji tako godinama.Meni 3000+ radi na 2.8(uvek iskoristim priliku da se pohvalim)i to 24/7.Procesljaj po netu i uradi jedan ozbiljan oc tom prescotu.

i planiram :p samo dok mi stigne ova bolja memorija

Zooo
31.8.2006, 22:16
I ja sam probao AI N.O.S. (A8N-E), ali čisto iz radoznalosti da vidim o čemu se tu
radi. Slažem se sa ostalima da je bolje sam pronaći stabilan klok.

sasha vukelic
31.8.2006, 22:28
hvala svima sto se podrzali moje pocetno misljenje :aplauz:

Mr. Garrison
31.8.2006, 22:40
I ja sam probao AI N.O.S. (A8N-E), ali čisto iz radoznalosti da vidim o čemu se tu
radi. Slažem se sa ostalima da je bolje sam pronaći stabilan klok.
koliko si ga ubrzao sa tom plocom?